Pátek , 31. 03. 2023

Kvido

Pozor na zloděje. Nenechte se vykrást!

Zdá se, že se zloději poslední dobou spokojí s čím dál tím menší kořistí a způsobí větší škodu na dveřích a vybavení. Jak jim zabránit ve vloupání?
Pozor na zloděje. Nenechte se vykrást!
zdroj: Maria Ziegler / Unsplash

Zdá se, že se zloději poslední dobou spokojí s čím dál tím menší kořistí. Škoda, kterou zloději způsobí vniknutím do bytu nebo domu a poničením vybavení bytu při krádeži často přesahuje hodnotu uloupených věcí. I když může být více způsobů, jak se k někomu domů vloupat, například balkon, dveře na terasu, či francouzské okno, nejčastější cestou zlodějů jsou stále vchodové dveře do bytu.

Se staršími typy zámků si zloději dokážou poradit pomocí univerzálního vyklepávacího klíče a nezanechat za sebou žádné stopy, dokonce za sebou umí i zamknout. Majitel bytu se pak o vloupání dozví až podle škod, které vzniknou uvnitř bytu. Takové nenásilné vniknutí bohužel není neobvyklé.

Často používané přídavné systémy jako zámky navíc nebo závory nejsou ideálním řešením. Většina lupičů si s takovými systémy poradí za pár minut. Další nevýhodou těchto přídavných systémů je způsob jejich instalace. Když se totiž do dveří montují, často dochází k provrtání obvodových latí rámu dveří a tím se obvodové latě zeslabí a zjednodušují přístup nezvaným návštěvníkům dovnitř.

Zloději jsou čím dál tím vynalézavější, tak se musí neustále zlepšovat i bezpečností systémy dveří. Existuje 5 bezpečnostních tříd dveří. Třídy se liší např. počtem jistících bodů, které kotví dveře do zárubně či podlahy. Nejlépe se před zloději uchráníte dveřmi alespoň ve III. bezpečnostní třídě. Další šikovnou vychytávkou jsou protipožární dveře. Protipožární dveře můžou zpomalit šíření požáru, konkrétně mu zabránit v šíření na 30 až 60 minut.

Detailnější popis a návod, jak si správné dveře vybrat najdete u firmy s dlouholetou tradicí, odborníků na bezpečnostní dveře firmy Adlo.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Krásný, rovný úsměv bez bolesti a téměř na počkání slibuje inovativní systém neviditelných rovnátek Invisalign. Rovnátka jsou totiž navržena tak, aby odhalila úsměv, po kterém toužíte. Díky snímatelným rovnátkům tak opravdu během pár měsíců změníte svůj život.
Jste příznivci pořádných krváků nebo spíš duchařských hororů? Nebo je vám to úplně jedno, jen když se pořádně bojíte? Těchto pět hororů byste si rozhodně neměli nechat ujít, protože děsivější filmy nejspíš nikdy neuvidíte.
Začínáte pociťovat nepříznivé příznaky menopauzy nebo se jim chcete do budoucna co nejvíce vyhnout? Přinášíme vám pár tipů, jak toho docílit.
Tato anglická diva se proslavila předně jako zpěvačka, ale zároveň také svým skladatelským nadáním a působností v modelingu. Dua Lipa má původ v samotné Albánii. Mohli byste se domnívat, že její jméno je smyšlené pro zviditelnění ve světě showbyznysu, a že pod ním jen vystupuje, ale není tomu tak. Dua Lipa je skutečně její rodné jméno.
V každém vztahu někdy nastane čas, kdy se lidé hádají, dohadují, přehodnocují své názory. Takové menší krize jsou v každém vztahu běžné a můžete je očekávat. Velké krize většinou přicházejí s tím, jak se vztah mění a vyvíjí. Mohou vás potkat dříve či později, avšak odborníci se shodují v tom, jaké kroky (a i roky) ve vztahu bývají kritické.
Máte pocit, že jste doma neustále sami? Pravděpodobně zvažujete koupi nového zvířecího kamaráda. Co takhle okřídleného společníka? Papoušci jsou totiž oproti kočkám nebo psům méně náročnými stvořeními, která dokážou žít vlastním životem bez vaší přítomnosti. Při výběru ideálního druhu však buďte opatrní – ne všechny se hodí do bytu.
Žijete ve spokojeném vztahu, ovšem i když se v něm cítíte opravdu dobře, přesto byste našli něco, co by se dalo zlepšit? Možná tím “něčím” je jeho milostná stránka. Sex ke zdravému vztahu patří, a když to v něm skřípe, začíná to skřípat také mezi dvěma lidmi. Abyste předcházeli nemilým scénářům a aby vás opět zaplavilo štěstí během společné noci s partnerem, vyzkoušejte některý z tipů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek