Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Pozor na zloděje. Nenechte se vykrást!

Zdá se, že se zloději poslední dobou spokojí s čím dál tím menší kořistí a způsobí větší škodu na dveřích a vybavení. Jak jim zabránit ve vloupání?
Pozor na zloděje. Nenechte se vykrást!
zdroj: Maria Ziegler / Unsplash

Zdá se, že se zloději poslední dobou spokojí s čím dál tím menší kořistí. Škoda, kterou zloději způsobí vniknutím do bytu nebo domu a poničením vybavení bytu při krádeži často přesahuje hodnotu uloupených věcí. I když může být více způsobů, jak se k někomu domů vloupat, například balkon, dveře na terasu, či francouzské okno, nejčastější cestou zlodějů jsou stále vchodové dveře do bytu.

Se staršími typy zámků si zloději dokážou poradit pomocí univerzálního vyklepávacího klíče a nezanechat za sebou žádné stopy, dokonce za sebou umí i zamknout. Majitel bytu se pak o vloupání dozví až podle škod, které vzniknou uvnitř bytu. Takové nenásilné vniknutí bohužel není neobvyklé.

Často používané přídavné systémy jako zámky navíc nebo závory nejsou ideálním řešením. Většina lupičů si s takovými systémy poradí za pár minut. Další nevýhodou těchto přídavných systémů je způsob jejich instalace. Když se totiž do dveří montují, často dochází k provrtání obvodových latí rámu dveří a tím se obvodové latě zeslabí a zjednodušují přístup nezvaným návštěvníkům dovnitř.

Zloději jsou čím dál tím vynalézavější, tak se musí neustále zlepšovat i bezpečností systémy dveří. Existuje 5 bezpečnostních tříd dveří. Třídy se liší např. počtem jistících bodů, které kotví dveře do zárubně či podlahy. Nejlépe se před zloději uchráníte dveřmi alespoň ve III. bezpečnostní třídě. Další šikovnou vychytávkou jsou protipožární dveře. Protipožární dveře můžou zpomalit šíření požáru, konkrétně mu zabránit v šíření na 30 až 60 minut.

Detailnější popis a návod, jak si správné dveře vybrat najdete u firmy s dlouholetou tradicí, odborníků na bezpečnostní dveře firmy Adlo.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Současná komplikovaná doba COVIDU-19 přinesla s sebou mnohé změny, se kterými se musíme ve svých životech poprat. Jednou z těchto změn je i karanténa. Obzvláště náročná je v případě rodin s dětmi. Přinášíme vám několik tipů, jak děti během karantény zabavit.
Všechny to známe. Kolikrát něco řekneme a přitom si myslíme úplně něco jiného. Často především v komunikaci s našimi drahými polovičkami nebo nejlepšími kamarádkami nemůžeme říct to, co doopravdy chceme, protože by to působilo, že jsme chladnokrevné, věčně nespokojené, arogantní nebo vypočítavé potvory.
Máte pocit, že vaše aviváž není tak zázračná jako v televizní reklamě? I když nerozjasní barvy vašeho prádla tak, jak by podle televize měla, nelamte nad ní hůl. Své využití najde i v mnoha dalších oblastech, na které její výrobce tak úplně nemyslel. Kde všude vám aviváž přijde vhod? To se dozvíte v našem dnešním článku.
Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.
Maminky v tomto videu natočil jeden tatínek, který je dal přes internet dohromady, aby ukázali světu, jak může být běžný život s postižením zábavný a plný radosti. Píseň, kterou společně zpívají, je dojemná skladba A Thousand Years. V originále ji nahrála zpěvačka Christina Perri k filmu Twilight sága: Rozbřesk - 1. část. Video bylo natočeniona podporu World Down Syndrom Day 2018, a představuje 50 matek s jejich dětmi. Původní inspirace vznikla díky britské organizaci Singing Hands, která pomáhá dětem ve skupinách učit Makaton. Tento jazykový program pomáhá slyšet lidem s problémy s učením nebo komunikací pomocí značek a symbolů. Tohle vás skutečně dojme!
Pokojové květiny mají v zimě jiné nároky, podle toho, zda potřebují přezimovat v chladnější místnosti, nebo zda mohou přežít zimu v běžném bytě s teplotou nad 20 °C. Netvarovat, nestříhat! Co ještě nedělat? Kdy a jak hnojit? Jestliže se chcete s pokojovkami těšit i v mrazivých měsících, vytvořte jim vhodné podmínky.
Obličejová jóga, anglicky face yoga, je stále oblíbenější. V posledních letech zaznamenává úplný boom, a tak nějak do pozadí posouvá i dříve preferovaný botox. Jenže zatímco obličejovou jógu můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, navíc za ni nemusíte utrácet peníze, botox je pořád procedurou, při níž do sebe necháváte vpíchnout chemický jed. Možná je tedy na čase rozhýbat svaly v obličeji a jednoduchými cviky tak dosáhnout mladistvého vzhledu, po kterém touží každá žena.

Nepřehlédněte

Trápí vás akné? Dělají se vám pupínky, různé vyrážky a vás už to přestává bavit? Možná jste zkoušeli plno mastiček, plno čistících přípravků, ale i tak se vám potíže s pletí stále vrací! Jak vyřešit akné jednou provždy? Dá se to vůbec? Rovnou vám řeknu, že ano! A nyní vám prozradím, jak na to.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek