Pondělí , 24. 06. 2024

Jan

Mladá Nizozemka volí eutanazii jako řešení svých depresí: Otřesné rozhodnutí šokuje!

Osmadvacetiletá Zoraya ter Beeková, která bojuje s těžkými depresemi a hraniční poruchou osobnosti, se rozhodla pro eutanazii. Přes svůj mladý věk a fyzické zdraví jí lékaři sdělili, že její psychický stav se již nezlepší. Podle Daily Mail podstoupí tento krok již na začátku května.

05. 04. 2024

05. 04. 2024

Rozhodnutí o eutanazii

V momentě, kdy slova jako “Už pro vás nemůžeme nic udělat” padnou z úst odborníka, následují kroky, které většina z nás raději nechce ani zvažovat. Příběh mladé Nizozemky, kterou cituje The Free Press, otevírá diskuzi o tématu, jež je ve společnosti často tabuizováno, ačkoliv se dotýká základních otázek lidské existence.

Příspěvek na síti X

Cesta za osvobozením

Protagonistka tohoto příběhu stála před rozhodnutím, které si většina z nás nedokáže ani představit. Uvědomila si, že pokud se její psychický stav nezlepší, další existence pro ni ztrácí smysl. “Osvobodím se od života,” prohlásila s odvahou, která vyvolává respekt i pochyby.

Strach z neznámého

Přestože se rozhodla pro radikální krok, pro eutanazii, neznamená to, že se svými obavami nepočítala. “Smrti se trochu bojím,” sdílela s Daily Mail. To, co následuje po smrti, zůstává záhadou, která provází celé lidské bytí a její slova připomínají, že ani v tak extrémní situaci nejsme imunní vůči základním lidským otázkám.

Poslední okamžiky mezi svými

Zoraya ter Beeková si naplánovala svůj odchod s pečlivostí, jež naznačuje hledání alespoň nějaké míry pokoje v posledních chvílích. Bez hudby, avšak v přítomnosti nejbližšího, si přeje odejít doma, v přítomnosti přítele. Průběh eutanazie, jak popsala, je způsob, jak si uchovat určitou důstojnost a klid v momentě, kdy už slova “šťastná cesta” ztrácejí smysl.

Bez posledního rozloučení

Rozhodnutí nenaplnit tradiční rituály posledního rozloučení a přání zpopelnění s rozptylem popela na vybraném místě v přírodě reflektuje její touhu po nekonvenčním přístupu k životu i smrti. Nizozemsko, jako země, která legalizovala asistované umírání již v roce 2002, poskytuje podmínky pro taková rozhodnutí.

K TÉMATU  Jan Kačer, herec a režisér nové vlny českého filmu, zemřel ve věku 87 let

Statistiky a realita

Významný nárůst počtu lidí, kteří si vybrali eutanazii v Nizozemsku, odhaluje rostoucí tendenci uchýlit se k tomuto řešení v situacích, kdy utrpení převyšuje naději na zlepšení. S 8720 případy v roce 2022 je jasné, že debata o eutanazii a jejím místě ve společnosti je aktuálnější než kdy jindy.

Hranice rozhodování

Podmínky, za kterých může být eutanazie povolena, zdůrazňují komplexitu tohoto rozhodnutí. Nutnost souhlasu dvou nezávislých lékařů a způsobilost pacienta rozhodnout se pro takový krok odhalují hluboké etické a morální dilema, se kterým se společnost musí vypořádat.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Brenda z Beverly Hills konec snů: Před smrtí se vzdává svého velkého plánu

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Těšili jste se na první společnou dovolenou v zahraničí, ale dítě tvrdošíjně odmítá vlézt do moře? S jeho obavami je nutné pracovat citlivě, ať už se jedná o roční batole nebo tříletého sviště. Podívejte se, jak si s nimi poradit, abyste nemuseli zůstat jen u hotelového bazénu.
Josef Zíma, legenda českého divadla a hudební scény, si během svého života vybudoval významnou kariéru, která zahrnuje působení v divadlech, na filmovém plátně i v hudebním průmyslu. Narozený v roce 1932 v Praze, Zíma se rozhodl nesledovat profesní dráhu svých rodičů, učitelů, a místo toho se od mládí věnoval zábavnímu průmyslu. Tento článek nabízí podrobný pohled na jeho životní a kariérní cestu, od úspěchů na scéně po jeho významné osobní příběhy a výzvy.
Odrůstají vám děti z klasických dětských pokojíčků? Je na čase se porozhlédnout po nových nápadech, co ocení puberťáci a dospívající mladí lidé.
Osoby narozené v tomto zemském znamení dokáží projevit lidskost, jako žádné jiné. Proto se řadí mezi ta znamení, jež jsou nejvíce starostlivá a pečující. Umí se zaměřit na nejmenší detaily. Se svou vysokou mírou praktičnosti berou život tak, že nic se neděje náhodně.
Modelka Simona Krainová je v poslední době známá zejména pro své očistné kúry a detoxy, ájurvéda ji doslova pohltila. Jak taková harmonizace těla pod taktovkou 5000 let staré indické medicíny probíhá?
Vyrážíte ven, ale nestíháte si upravit vlasy? Tyhle snadné a chytré vychytávky vám pomohou vytvořit na hlavě účes podle vašich představ. Účesy jsou hotové za chvilku a potřebujete k nim jen to, co máte v koupelně. Zkuste se inspirovat těmito postupy.
Módní průmysl zažívá boom v mnoha ohledech. Na scénu se vrací devadesátkové trendy, mini střihy jsou po letech znovu v popředí a geometrické tvary na vrcholu. A právě u posledního zmíněného se pozastavíme. Pokud totiž chcete oživit své outfity, proč nezačít právě u vzorovaných modelů, které rozzáří váš šatník?
Mí rodiče jsou spolu už přes dvacet let. Vždycky jsem si myslela, že je nikdy nic nerozdělí, ale pak jsem přišla na to, že není všechno tak růžové. Nechtěla jsem se nikdy do jejich věcí plést, ale když jsme zjistila, co táta mámě provádí, rozhodla jsem se říci pravdu o tom, co vím. Táta mě ale zastavil a uplácí mě. Cítím se hrozně, ale na druhou stranu se mi to líbí.
Efektivní komunikace je základem každého silného vztahu. Naučte se, jak otevřeně a s respektem vyjadřovat své potřeby a přání, což je klíčem k hlubšímu porozumění a větší harmonii mezi partnery.
Móda je tématem, které zajímá především ženy. Samozřejmě že existují i pánové, jež se vyznají v módních trendech, a dokonce je baví je sledovat. Ale spíše je to doménou žen, které na toto téma jsou schopné vést se svými kamarádkami dlouhé dialogy. Největším problémem bývá si vytvořit vlastní šatník. S ním se potýká spousta žen. Tápou a zkoušejí a hledají rady a inspiraci. Řešením by mohl být kapslový šatník. Co je jeho podstatou?
Otevíráte schránku a mezi letáky vidíte obálku s pruhem. Nervozita je na světe. Co to přišlo? Je to pokuta nebo snad exekuce? Nebo nějaké špatné parkování? Ne všechny obálky s pruhem jsou důvodem k nepokoji.
Modelace prsou představuje chirurgický zákrok, jehož účelem je změnit tvar prsou. Nejčastěji jde o zvednutí prsou, jejich zpevnění, a případně lze operaci kombinovat s vložením implantátů pro zvětšení prsou. Jde o zákrok, který může ženám pomoci nabýt zpět ztracené sebevědomí.

Výběr článků

Stoly plné jídla a mnoho výjimečných receptů, které se připravují zejména o Vánocích, jen jednou za rok. Jak zvládnout chutě v případě, že držíte dietu? Nenechte se zlákat těžkým jídlem, abyste v novém roce hříchu nelitovala. Díky těmto tipům si užijete Vánoce a zároveň se po nich budete cítit svěže a fit.
Důvodem, proč máte svou zahrádku, je to, abyste mohli jíst zdravě. Proto je třeba vyhnout se chemii i v souvislosti s hnojením.
Zdena Studénková, proslulá svými rolemi v pohádkách a filmech jako "Panna a netvor" či "Anděl s ďáblem v těle", dnes slaví 70. narozeniny. Herečka, která si získala srdce diváků v Česku i na Slovensku, je symbolem ženskosti a smyslnosti. Přesně takovou ji známe i z komedie "S tebou mě baví svět"

Nepřehlédněte

Tak tohle by vás pravděpodobně nenapadlo. Nebo ano? Tak tohle by vás pravděpodobně nenapadlo. Nebo ano? Vychytávky, které zužitkují doma všechny maminky. Nebo i tátové? :))
Léto je tady a v rámci jakéhosi odlehčení účesů možná nejednoho z nás napadlo, že zrovna teď přišel čas na změnu. Jestli rádi jdete vstříc novým trendům, pak nepřehlédněte svěží účes wixie, který je plný života, energie a mladistvého stylu. Pokud se chcete cítit jako hvězda a dodat své image ten správný šmrnc, bude právě wixie sázkou na jistotu. Komu sluší, jak ho nosit a v čem je charakteristický? Odhalte jeho tajemství.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek