Pátek , 30. 09. 2022

Michal

Pochmurný podzim vás dostává do deprese? Máme tipy, které vás z ní spolehlivě vytáhnou!

Někdo funguje na sluneční paprsky a podzim ho uvádí do depresí. Jiného naopak nostalgie tohoto období baví. Jak si tedy zlepšit náladu, aby na vás nepadal splín a chmury?
Podzim občas přináší splín nebo deprese
zdroj: 123RF.com

15. 10. 2018

Neříkejte si, kdyby

Kdyby bylo hezky, chodila bych ven. Kdybych měla více času, cvičila bych… Řiďte se tím, co je teď, a snažte se neodkládat, co byste si přály. Pracujte na tom udělat si den hezký. Čímkoli: třeba dobrým kafem, novými nehty, posezením s kamarádkou…

Chodťe a hýbejte se

Pohyb je skvělou prevencí proti špatné náladě. On ji totiž dost zlepšuje! Vyberte si takový, co pro vás není nutné zlo, ale zábava. Choďte místo ježdění nebo vození se. Zajděte si na jógu, která není náročná, ale umí krásně rozproudit v těle dobrou energii. Plavte, tancujte… cokoli. Hlavně neseďte doma.

Sledujte filmy nebo poslouchejte hudbu

Právě teď je období na to, abyste dohnaly všechny kulturní resty, které vám během léta unikly. Spoustu dobrých filmů je třeba vidět, slyšet všechna alba zpěváků a skupin, co vás baví. Ale potěší vás i dobré divadlo nebo koncert. Co vy na to?

Plánujte si večery dopředu

Brzy se stmívá a večery jsou tak opravdu dlouhé. Dá se během nich ale ledacos stihnout: třeba se naučit šít, věnovat se keramice, nebo dokonce zajít na kulinářský kurz vaření. Je toho dost, jen se dívat kolem sebe a sledovat, co se kde děje. Na to jsou sociální sítě skvělou studnicí nápadů.

Poznávejte nové chutě

Máte nyní víc času a i potřebu víc jíst? Skvěle, inspirujte se nejrůznějšími recepty, sledujte blogy nebo videa, co se kde vaří dobrého a zkoušejte to aplikovat doma. Nové koření, nová pánev, jiné potraviny než ty letní? Vzhůru do objevování rozličných chutí. Sklenka vína k vaření vám také zvedne náladu!

Milujte se

No co? Neprotahujte obličej. Není přece nic příjemnějšího, než trávit večery s někým, s kým je vám dobře. Navíc, sex má spoustu benefitů, včetně uvolňování emocí, zklidňování psychiky a zlepšování nálady. Tak na co ještě čekáte?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nežijeme v Kalifornii ani v jiné lokalitě, kde sluníčko intenzivně hřeje po celý rok a zelenina či ovoce má několikero sklizní. Čtyři roční období znamenají mimo jiné přizpůsobit své tělo a jeho režim na počasí, které přijde. Na podzim byste se tedy neměla stravovat stejně jako v létě, kdy je tělo dobré spíš ochladit. Co udělá vašemu organismu dobře na podzim?
Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?
Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.
Kvůli práci z domova či výuce online trávíte denně mnoho hodin před monitorem. Často je to mnohem víc času, než kolik to bylo před pandemií. Výsledkem je enormní zátěž pro oči. Ty jsou pak unavené. Dopřejte jim péči a výživu, kterou si zaslouží. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia pro namáhané oči.
Každý člověk má nějaké zlozvyky, a zatímco některé vadí spíše okolí, jiné mohou vadit člověku samotnému. Jedním z nich jsou pocuchané nervy, které lze definovat jako neustálé vytáčení se kvůli každé drobnosti. Jelikož tato nemilá vlastnost ničí vzájemné vztahy, je dobré vědět, jak s problémem zatočit. Možností je víc než dost.
Těhotenství patří k požehnaným stavům, při kterých žena prochází řadou změn. A právě tyto změny mohou devítiměsíční čekání značně znepříjemnit. Obrnit se trpělivostí a vytrvalostí musí nejen samy zástupkyně něžného pohlaví, ale i jejich partneři, kteří jsou velmi zkoušení. Pojďme si odtajnit hlavní a nejzásadnější změny, ke kterým v těle těhotné ženy dochází.
Začínáte pociťovat nepříznivé příznaky menopauzy nebo se jim chcete do budoucna co nejvíce vyhnout? Přinášíme vám pár tipů, jak toho docílit.

Nepřehlédněte

Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek