Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Pochmurný podzim vás dostává do deprese? Máme tipy, které vás z ní spolehlivě vytáhnou!

Někdo funguje na sluneční paprsky a podzim ho uvádí do depresí. Jiného naopak nostalgie tohoto období baví. Jak si tedy zlepšit náladu, aby na vás nepadal splín a chmury?
Podzim občas přináší splín nebo deprese
zdroj: 123RF.com

15. 10. 2018

Neříkejte si, kdyby

Kdyby bylo hezky, chodila bych ven. Kdybych měla více času, cvičila bych… Řiďte se tím, co je teď, a snažte se neodkládat, co byste si přály. Pracujte na tom udělat si den hezký. Čímkoli: třeba dobrým kafem, novými nehty, posezením s kamarádkou…

Chodťe a hýbejte se

Pohyb je skvělou prevencí proti špatné náladě. On ji totiž dost zlepšuje! Vyberte si takový, co pro vás není nutné zlo, ale zábava. Choďte místo ježdění nebo vození se. Zajděte si na jógu, která není náročná, ale umí krásně rozproudit v těle dobrou energii. Plavte, tancujte… cokoli. Hlavně neseďte doma.

Sledujte filmy nebo poslouchejte hudbu

Právě teď je období na to, abyste dohnaly všechny kulturní resty, které vám během léta unikly. Spoustu dobrých filmů je třeba vidět, slyšet všechna alba zpěváků a skupin, co vás baví. Ale potěší vás i dobré divadlo nebo koncert. Co vy na to?

Plánujte si večery dopředu

Brzy se stmívá a večery jsou tak opravdu dlouhé. Dá se během nich ale ledacos stihnout: třeba se naučit šít, věnovat se keramice, nebo dokonce zajít na kulinářský kurz vaření. Je toho dost, jen se dívat kolem sebe a sledovat, co se kde děje. Na to jsou sociální sítě skvělou studnicí nápadů.

Poznávejte nové chutě

Máte nyní víc času a i potřebu víc jíst? Skvěle, inspirujte se nejrůznějšími recepty, sledujte blogy nebo videa, co se kde vaří dobrého a zkoušejte to aplikovat doma. Nové koření, nová pánev, jiné potraviny než ty letní? Vzhůru do objevování rozličných chutí. Sklenka vína k vaření vám také zvedne náladu!

Milujte se

No co? Neprotahujte obličej. Není přece nic příjemnějšího, než trávit večery s někým, s kým je vám dobře. Navíc, sex má spoustu benefitů, včetně uvolňování emocí, zklidňování psychiky a zlepšování nálady. Tak na co ještě čekáte?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.
Mnohokrát skloňované téma, které patří dlouhodobě na seznam globalizačních problémů v celém Západním světě. Věděly jste, že podle statistik z roku 2018 průměrný Čech ročně spotřebuje zhruba 785 kilogramů potravin a zhruba 200 kilogramů vyhodí? Statistiky Evropské unie mluví jasně. Každoročně se vyhodí zhruba 88 milionů tun jídla. Každá česká domácnost má tak ve své režii svoji vlastní spotřebu a záleží jen na nás, jak se k ní postavíme.
Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.
Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?
Dva měsíce letních prázdnin utekly jako voda a opět nastalo období, kdy deset měsíců vypravujete děti do školy. Což bývá často plné zmatku. Aby u vás doma nevypukl tento scénář, přinášíme vám několik rad. Díky těm vás žádné školní ráno nezaskočí nepřipravené a vše stihnete.
Podzim je tady, proto je čas obout se do teplejší a pevnější obuvi. Trendy pro podzim 2022 vás nadchnou. In je pohodlí a funkčnost. Mrkněte, jaké se letos budou nosit kozačky, kotníkové boty a boty na sníh. Pro každou ženu máme spoustu tipů, ze kterých si vyberete. Využijte podzimního Black Friday a nakupte nejlepší boty za zlevněné ceny. Boty si můžete pořídit i na další sezóny, proto volte kvalitní materiály a prověřené značky.
Známe to všechny, každé z nás se občas stane, že nás přepadne úzkost nebo stres, nic nás nebaví a svou budoucnost vidíme v černých barvách. V této chvíli je zapotřebí zvolnit a udělat si čas sama pro sebe alespoň na pár desítek minut.
Bílá kuchyně se může už od prvního pohledu zdát jako jasná výhra. Je to barva, která se hodí ke všemu, je nadčasová a nesmrtelná. Možná máte představu, že bílá kuchyně vydrží roky, protože nikdy nevyjde z módy. Navíc už se nemůžete dočkat, jak se vyřádíte na doplňcích, protože k bílé se přece hodí všechno. Bílá kuchyně ale má i své stinné stránky. Znáte je?
Krásná postava, zpevněný zadek, silné svaly, perfektní držení těla, stejně jako obratnost a lehkost pohybů... To vše lze získat pomocí cvičení zvaného pilates. Toto cvičení se objevilo již před několika lety, ale stále nabírá na popularitě. Proč ho cvičit? A jak s pilates začít v domácích podmínkách? Uvidíte, že i naprostý začátečník může s pilates začít okamžitě a brzy dosáhnout skvělých výsledků ve formování své postavy!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek