Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Pochmurný podzim vás dostává do deprese? Máme tipy, které vás z ní spolehlivě vytáhnou!

Někdo funguje na sluneční paprsky a podzim ho uvádí do depresí. Jiného naopak nostalgie tohoto období baví. Jak si tedy zlepšit náladu, aby na vás nepadal splín a chmury?
Podzim občas přináší splín nebo deprese
zdroj: 123RF.com

15. 10. 2018

Neříkejte si, kdyby

Kdyby bylo hezky, chodila bych ven. Kdybych měla více času, cvičila bych… Řiďte se tím, co je teď, a snažte se neodkládat, co byste si přály. Pracujte na tom udělat si den hezký. Čímkoli: třeba dobrým kafem, novými nehty, posezením s kamarádkou…

Chodťe a hýbejte se

Pohyb je skvělou prevencí proti špatné náladě. On ji totiž dost zlepšuje! Vyberte si takový, co pro vás není nutné zlo, ale zábava. Choďte místo ježdění nebo vození se. Zajděte si na jógu, která není náročná, ale umí krásně rozproudit v těle dobrou energii. Plavte, tancujte… cokoli. Hlavně neseďte doma.

Sledujte filmy nebo poslouchejte hudbu

Právě teď je období na to, abyste dohnaly všechny kulturní resty, které vám během léta unikly. Spoustu dobrých filmů je třeba vidět, slyšet všechna alba zpěváků a skupin, co vás baví. Ale potěší vás i dobré divadlo nebo koncert. Co vy na to?

Plánujte si večery dopředu

Brzy se stmívá a večery jsou tak opravdu dlouhé. Dá se během nich ale ledacos stihnout: třeba se naučit šít, věnovat se keramice, nebo dokonce zajít na kulinářský kurz vaření. Je toho dost, jen se dívat kolem sebe a sledovat, co se kde děje. Na to jsou sociální sítě skvělou studnicí nápadů.

Poznávejte nové chutě

Máte nyní víc času a i potřebu víc jíst? Skvěle, inspirujte se nejrůznějšími recepty, sledujte blogy nebo videa, co se kde vaří dobrého a zkoušejte to aplikovat doma. Nové koření, nová pánev, jiné potraviny než ty letní? Vzhůru do objevování rozličných chutí. Sklenka vína k vaření vám také zvedne náladu!

Milujte se

No co? Neprotahujte obličej. Není přece nic příjemnějšího, než trávit večery s někým, s kým je vám dobře. Navíc, sex má spoustu benefitů, včetně uvolňování emocí, zklidňování psychiky a zlepšování nálady. Tak na co ještě čekáte?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zařídit domácnost může být oříšek, zejména pokud se chcete řídit pravidly starého čínského učení jménem Feng Shui. Jelikož díky správnému uspořádání nábytku se bude místností linout příjemná rodinná harmonie, pojďme tradičním čínským zásadám nahlédnout “pod pokličku”. Zejména se podívejme na dokonalý odstín, který by měl dominovat vašemu příbytku.
I v dnešní době, kdy se výrobci elektroniky předhánějí, co všechno jejich nové chytré hodinky neumějí, existuje velké množství lidí, kteří nejvíce ocení jednoduché a elegantní ručičkové hodinky. Navíc jen jednoduché hodinky se hodí třeba k obleku nebo do divadla, takže by neměly chybět žádnému muži.
Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?
Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?

Nepřehlédněte

Love Island je celosvětově oblíbená reality show, která je jakousi obdobou dříve známé reality show Hotel Paradise, kterou vyhrála dnes již známá „podnikatelka“ Nela Slováková. Love Island má své fanoušky po celém světě, k nám se dostala v roce 2021, kdy byla odvysílána její první řada. Pamatujete si na její účastníky?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek