Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Pochmurný podzim vás dostává do deprese? Máme tipy, které vás z ní spolehlivě vytáhnou!

Někdo funguje na sluneční paprsky a podzim ho uvádí do depresí. Jiného naopak nostalgie tohoto období baví. Jak si tedy zlepšit náladu, aby na vás nepadal splín a chmury?
Podzim občas přináší splín nebo deprese
zdroj: 123RF.com

15. 10. 2018

Neříkejte si, kdyby

Kdyby bylo hezky, chodila bych ven. Kdybych měla více času, cvičila bych… Řiďte se tím, co je teď, a snažte se neodkládat, co byste si přály. Pracujte na tom udělat si den hezký. Čímkoli: třeba dobrým kafem, novými nehty, posezením s kamarádkou…

Chodťe a hýbejte se

Pohyb je skvělou prevencí proti špatné náladě. On ji totiž dost zlepšuje! Vyberte si takový, co pro vás není nutné zlo, ale zábava. Choďte místo ježdění nebo vození se. Zajděte si na jógu, která není náročná, ale umí krásně rozproudit v těle dobrou energii. Plavte, tancujte… cokoli. Hlavně neseďte doma.

Sledujte filmy nebo poslouchejte hudbu

Právě teď je období na to, abyste dohnaly všechny kulturní resty, které vám během léta unikly. Spoustu dobrých filmů je třeba vidět, slyšet všechna alba zpěváků a skupin, co vás baví. Ale potěší vás i dobré divadlo nebo koncert. Co vy na to?

Plánujte si večery dopředu

Brzy se stmívá a večery jsou tak opravdu dlouhé. Dá se během nich ale ledacos stihnout: třeba se naučit šít, věnovat se keramice, nebo dokonce zajít na kulinářský kurz vaření. Je toho dost, jen se dívat kolem sebe a sledovat, co se kde děje. Na to jsou sociální sítě skvělou studnicí nápadů.

Poznávejte nové chutě

Máte nyní víc času a i potřebu víc jíst? Skvěle, inspirujte se nejrůznějšími recepty, sledujte blogy nebo videa, co se kde vaří dobrého a zkoušejte to aplikovat doma. Nové koření, nová pánev, jiné potraviny než ty letní? Vzhůru do objevování rozličných chutí. Sklenka vína k vaření vám také zvedne náladu!

Milujte se

No co? Neprotahujte obličej. Není přece nic příjemnějšího, než trávit večery s někým, s kým je vám dobře. Navíc, sex má spoustu benefitů, včetně uvolňování emocí, zklidňování psychiky a zlepšování nálady. Tak na co ještě čekáte?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Děti a mobilní telefony, to je časté téma k rodičovské diskuzi. Nikomu se nelíbí, kolik času u displejů chytrých zařízení děti tráví. Sami rodiče jim přitom přístroje dávají do rukou nebo jim jdou špatným příkladem. Navenek jsou nespokojení, ale zároveň si tak usnadňují práci a nechávají dítě zabavit se po svém. V jiných případech jim sami ukazují, kolik času u telefonu sami tráví. Proč to není dobře a jak situaci řešit?
Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.
Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.
Jógu zná v dnešní době snad každý a vysoké procento z nás jí doma nebo v tělocvičně dokonce cvičí. Tato relaxační cvičení se vždy provádějí zpomaleně a využívají všech svalů v těle. Jóga má díky tomu skvělé zpevňující a detoxikační vlastnosti. Není sice na hubnutí tak efektivní jako aerobik, nicméně je to velice funkční způsob, jak formovat své tělo. Pokud jógu milujete nebo s ní teprve začínáte, určitě se seznamte se 7 pozicemi, které tvoří samotný základ jógy a pro vaše tělo dokáží vykonat zázraky!
Média jsou plná zpráv o koronaviru. Přitom v naší zemi není toto nebezpečí tak akutní jako docela obyčejná chřipka, které letos podlehlo už 23 osob. Proočkovanost na chřipku je u nás pouze 5 % a průměrně na ni zemře v Česku 1500 osob ročně. Proočkovanost se ale snižuje i u ostatních nemocí. Tento stav má na svědomí mnoho nesmyslných mýtů a fám o očkování. Jak je to doopravdy?
O zdravém stravování slýcháme ze všech stran. Jak je to důležité pro naše zdraví i tělo jako takové. Jenže už nikde se nemluví o tom, jaké konkrétní potraviny zařadit do jídelníčku, respektive jaké konkrétní potraviny nám skutečně prospívají a nejsou na škodu. Proto vám přinášíme tip - je jím quinoa, což je obilovina, ze které se připravuje kupříkladu mouka, polévka nebo také pivo.
Topná sezona je tady, což znamená, že většina lidí přemýšlí nad tím, jestli nezainvestuje do nějakého úspornějšího zařízení. Přece jenom výdaje na energie kvůli konci roku sahají do nemilých výšin a většina lidí hledá možnosti, jak trochu ušetřit. Investice do úspornějšího vytápění je rozhodně jedna z cest stejně jako změna dodavatele elektřiny či plynu. Druhým zmíněným se však nezabývejme a raději si prozraďme, jak vytápět rodinný dům. 
Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.

Nepřehlédněte

Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek