Sobota , 13. 07. 2024

Markéta

9x za štíhlou linii. Nízkokalorické drinky, které si můžete bez výčitek dopřát

Tu a tam každý z nás dostane chuť na dobrý koktejl. Jenže… Když se snažíte nějaké to kilo shodit nebo si chcete udržet štíhlou linii, máte logicky trochu zábrany. Nebo výčitky. Ostatně alkohol zrovna patří k nápojům, kterým bychom se pro štěstí své váhy měli vyhýbat. Ovšem naštěstí ne tak docela.
nízkokalorické
Najít nízkokalorické drinky není ve výsledku zase tak těžké.

18. 05. 2022

18. 05. 2022

Stejně tak ve světě alkoholu objevíte spoustu lahodných drinků, které si můžete s klidem vychutnat i tehdy, když si na své váze zakládáte. Pojďme se mrknout na devítku drinků, které se řadí mezi nízkokalorické.

Co je nízkokalorický alkohol?

Všichni moc dobře víme, že zrádné kalorie na nás číhají opravdu všude a (bohužel) jinak tomu není ani v případě alkoholu, který bychom si občas s chutí dali, ale snažíme se mu v zájmu své zdravé váhy obloukem vyhýbat. Ostatně je pravdou, že alkoholické nápoje ve větší míře stojí za obezitou a ve větším množství škodí i dalším orgánům.

Vůbec nejhorší je, že alkohol je zdrojem prázdných kalorií, takže dost často si dáme skleničku, dvě, k tomu přijde chuť na chipsy či oříšky a malér je na světě. Kalorie skáčou jako divé. Mnoho míchaných nápojů zpravidla obsahuje znásobenou dávku cukru, ovšem s nulovou nutriční hodnotou. Dobrou zprávou ale je, že i na to můžete snadno vyzrát. Musíte akorát vždy předem pouvažovat, co si dáte, případně vyladíte některé ingredience tak, abyste snížili kalorickou hodnotu na minimum.

Jak snížím kalorickou hodnotu?

To můžete snadno udělat díky přidání ledu nebo perlivé vody, které neobsahují žádné kalorie. Případně můžete pro své drinky vybírat čerstvé šťávy bez přidaných cukrů a pro následné další doslazení použít třeba stévii místo sladkých sirupů a rafinovaného cukru. A právě tyto vědomosti vám skvěle poslouží pro přípravu vašich oblíbených drinků, které v několika bodech snadno odlehčíte. 

Margarita

Klasická margarita ani v nejmenším nespadá mezi nízkokalorické drinky. Je to kalorická bomba s přemírou cukru. Pokud chcete její původní verzi odlehčit, použijte čerstvou limetkovou šťávu, tequilu a jako sladkou tečku sirup z agáve, čímž snížíte obsah kalorií. Někteří mistři přes alkoholické nápoje doporučují přidat do margarity i další živiny v podobě avokáda, manga nebo pomerančové šťávy.

K TÉMATU  Manuál léčivých tinktur: Pronikněte do světa blahodárných kapiček a bylinek

Obsah kalorií: 95 kcal

Gin a Tonic

Gin s tonicem je klasika, která však může obsahovat spoustu kalorií, a to právě díky tonicu. Přestože je tento oblíbený nápoj proslulý svou lehkou hořkostí, skrývá zpravidla vysoké hodnoty fruktózového kukuřičného sirupu, zrovna tak i dalších přídavných sladidel – různé cukry nebo umělá sladidla. Jak ale tento nápoj odlehčit? Zkuste Seltzer, který je oblíbenou součástí zahraničních koktejlů. Proč? Protože je zpravidla zdrojem nulového množství cukru a tedy i kalorií.

Obsah kalorií: 97 kcal

Bílé a červené víno

Říká se, že umírněné pití červeného nebo bílého vína je prospěšné pro zdraví, přičemž každý typ má své pozitivní účinky. Pod záštitou takového tvrzení proto míváme pocit, že dát si více než jednu skleničku zdraví neškodí.

víno
Suché bílé víno je v zásadě nízkokalorické. Z takových si vybírejte.

Škodí, a navíc tím naskakují přijaté kalorie. Vůbec nejlepší volbou jsou samozřejmě spíš suchá vína, která obsahují podstatně méně kalorií než polosladká až sladká vína. Bílé pak můžete doplnit třeba sodovkou a vytvořit si vinný střik, který osvěží vaše chuťové buňky, avšak s rozumnou kalorickou hodnotou. Pokud se tedy zaměříme na suché, případně polosuché, můžete si je bez obav dát.

Obsah kalorií: 121-125 kcal

Martini

Ačkoli Martini patří k silnějším nápojům, odborníci tvrdí, že právě to může přispět k tomu, že ho ve své podstatě vypijete méně, než sladkých drinků, které se pijí vlivem své chuti nejsnadněji. Zároveň také doporučují ozvláštnit Martini třeba citrónovou šťávou či dokonce olivovou šťávou, která drinku dodá nádech specifické chuti.

Obsah kalorií: 120 kcal

Light pivo

Spousta studií dokazuje, že pivo je zdrojem vitamínu B, vápníku, hořčíku i selenu, navíc jeho umírněné pití údajně snižuje krevní tlak. I tak je ale poměrně dost kalorické. Vůbec nejlepší je vyhledávat odlehčená light piva, která potěší vaše chuťové buňky s menším množstvím kalorií oproti klasickému pivu.

K TÉMATU  Keto-dieta, hloupý výmysl, nebo super fígl jak zhubnout?

Obsah kalorií: 100 kcal

alkohol
Pivo má hodně vitamínů, ale má i hodně kalorií. Zkuste pátrat po tzv. pivu light.

Vodka se sodou

Sice trochu obyčejný drink, avšak může být zdravější volbou, pokud máte chuť na tvrdý alkohol. Kombinace vodky třeba s bublinkovým Seltzerem sníží množství kalorií, protože neobsahuje cukry ani žádná sladidla. Má to i další výhody. Díky zředění do sebe dostanete i vodu, což je při pití alkoholu důležité, a navíc vlivem perlivého nápoje zkrotíte své tempo v popíjení. Studie totiž prokázaly, že přítomnost bublinek snižuje množství vypitých nápojů v porovnání s neperlivými drinky.

Obsah kalorií: 97 kcal

Šampaňské

U šampaňského platí podobná pravidla jako u vín. Při svém výběru se proto zaměřte spíše na suché varianty, které mají méně cukru i kalorií. Během nákupu zkuste na štítku pohledat slůvko “brut”, což ve francouzštině znamená neslazené či suché a pro vás tím nízkokalorické.

Obsah kalorií: 95 kcal

Mojito

Milujete mojito a přitom si držíte štíhlou linii? Pak si ho v klidu dejte, ovšem doporučujeme spíše jeho domácí obdobu. Mojito připravené v restauracích či barech zpravidla obsahuje víc cukru, než je potřeba. Doma si ho můžete připravit v nízkokalorické verzi – stačí ostatně jen vyměnit běžný cukr za stévii a hnedle klesne množství kalorií na optimální hladinu.

Obsah kalorií: 143 kcal

Paloma

Je alternativou k Margaritě, ovšem obsahuje grapefruitovou a limetkovou šťávu. Pokud si ji chcete vychutnat s minimem kalorií, stačí na to jít od lesa. Pro přípravu Paloma drinku použijte čerstvé ovocné šťávy (lahvové zpravidla mívají vyšší obsah cukru) a pro následné doslazení použijte agávový sirup nebo stévii. Díky tomu ušetříte poměrně velké množství kalorií.

Obsah kalorií: 170 kcal

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pivo nebo víno? Máme pro vás dobré zprávy. Ale i ty špatné

Přineste do své kuchyně trochu exotiky a připravte si grilované ovoce

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Chcete svého partnera obdarovat krásnou, novou a stylovou peněženkou? Rozpadá se mu ta stará v ruce? Možná si pokládáte otázku, která z nabízených bude tou nejlepší. Je třeba si uvědomit, že pánové uvažují trochu jinak a že i jejich požadavky na tento módní doplněk se mohou lišit. Předně se tak moc nekouká na celkový design.
Mléko - přidáváme si ho do nápojů, připravujeme si z něj mnohé pokrmy, přidáváme do buchet nebo ho jen popíjíme u televize. Je plné tělu prospěšných živin, i proto by mělo mít neodmyslitelné místo v našem jídelníčku. Jenže co když patřím do skupiny vegetariánů nebo veganů a mléko je v rozporu s tím, co uznávám? Skvělou alternativou je mléko rostlinné.
Práškový vitamínový boom, který jsme zažívali ještě před pěti nebo deseti lety, už pominul. Každý, kdo jí zdravě a vyváženě, ví, že vitamíny v prášcích jsou naprostá zbytečnost. Tedy až na výjimky.
Suchá pokožka může být způsobena mnoha faktory. Mezi nejčastější patří dehydratace, stárnutí, sezónní změny, alergie a nedostatek mikroživin. V závislosti na příčině lze ke zlepšení stavu kůže použít různé metody. Mohou to být různé léčivé masti nebo jiné zvlhčující prostředky, pití většího množství vody a užívání některých doplňků stravy.
Co mají společného citron, jahody, káva nebo pytlík čaje? Zdánlivě nic, ale ve skutečnosti je můžete použít jako skvělé kosmetické vychytávky. S pomocí těch nejobyčejnějších ingrediencí z vaší kuchyně můžete zabojovat proti celulitidě, černým ucpaným pórům, zamaskovat modřinu nebo cucflek, a dokonce si pěkně vybělit zuby. Nevěříte?
Dobře se odlíčit, hydratovat pleť nebo se dostatečně chránit před sluncem… Jsou určitá pravidla, která fungují, ať je vám 20 nebo 50 let.  Naše pokožka se ale postupem času mění a v každé etapě života potřebuje něco jiného. Co přesně?
S mámou jsme si blízké, myslím, že jsme si vytvořily hodně hlubokou vazbu v době, kdy nás táta opustil. Mám ještě o rok mladšího bratra, který se nikdy nemohl smířit s rozvodem rodičů a byly s ním poměrně velké problémy.
Dopravní nehody opravdu nejsou tou nejčastější příčinou smrti, i když to z televizních reportáží často tak vypadá. Jsou až na pátém místě žebříčku nejčastějších příčin úmrtí u nás. Jaký důvod smrti obsadil první příčku?
Postavte dětem pokojíček podle jejich přání. Prodávají se sice připravené sestavy pro děti, ale nic vám nebrání popustit uzdu fantazii a vytvořit bláznivý a originální dětský pokoj. Jen s přibývajícím věkem budou nutné další úpravy, ale zatím jim můžete stvořit vlastní svět.
Poslední dny před Štědrým dnem! Sobota bude nejspíš ve znamení úklidu, i tak byste si ale měly najít čas na odpočinek. Zlatá neděle je pak den pro nákup těch úplně posledních chybějících dárků. Horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové vám napoví, co vás může o víkendu potkat.
Je kabelka vaší nepostradatelnou společnicí, bez které málokdy vyjdete z domu? Přesně pro vás jsme sepsali průvodce, jak si takovou dokonalou kabelku vybrat, aby byla nejen elegantní, ale i praktická. A hlavně ladila k vaší postavě!
Připravte se na příval roztomilosti. Rozpustilé kočičky si hrají, mazlí se a dovádějí, a vyvolají úsměv na tváři i u sebevětšího mrzouta. Proto milujeme domácí mazlíčky.

Výběr článků

S každým novým rokem přicházejí i nové trendy, a to platí i pro svět seznamování. V dnešním úterním článku na Dámské Lize se věnujeme otázce, jaké trendy nám přinese rok 2024 v oblasti seznámení a vztahů. Od online platforem po inovativní způsoby setkávání, přinášíme vám pohled na aktuální směry a měnící se dynamiku, která ovlivňuje způsob, jakým se lidé seznamují a budují vztahy v nadcházejícím roce.
Děti vyrostly, osamostatnily se a doma je najednou smutno a prázdno. Nikde žádné pohozené oblečení a najednou vám chybí i ty věčné otázky vašich potomků, co je k jídlu. Nikdo vás nepotřebuje a najednou si uvědomíte prázdno, které vás obklopuje. Pocity osamění a prázdnoty jsou často spojené s tzv. syndromem prázdného hnízda v důsledku osamostatnění již dospělých dětí.
V nejhorším případě úmrtí, v „nejlepším“ trvalé následky. Očkování v naší republice bylo zavedeno v letech 1946–1985. Úmrtnost u většiny nemocí klesla o 90-99,9 %. Přesto se i u nás vracejí na scénu nemoci, které jsme znali už jen z literatury: spalničky, dávivý neboli černý kašel, příušnice nebo zarděnky. Jak se jim bránit?

Nepřehlédněte

V současnosti se ženy dělí převážně na dvě skupiny. Některé nedají dopustit na menstruační kalíšek, jiné vždy raději sáhnou po klasických vložkách nebo tampónech. Před časem však na náš trh dorazily i menstruační kalhotky. Pokud se tedy rozhodujete, po čem sáhnete zrovna vy, čtěte dál.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek