Pátek , 17. 05. 2024

Aneta

Příběhy žen, které změnily pravidla hry v podnikání

Vstupte do světa inspirativních žen, které se nebojí překračovat hranice a formovat podnikatelský svět na svůj obraz. Od odvážných startupistek po průkopnice v technologiích, tyto příběhy nejen motivují, ale ukazují, že ženy jsou nezastavitelnou silou v každém odvětví.
příběhy
Příběhy žen, které změnily svět

Dnes přinášíme příběhy několika žen, které dokázaly, že jsou nezastavitelnou silou v podnikání. V historii podnikání byly ženy často považovány za ty, které mají méně příležitostí než jejich mužští kolegové. Avšak s postupem času se objevily inspirativní ženy, které nejen překonaly tyto překážky, ale také změnily pravidla hry ve svůj prospěch a prospěch budoucích generací podnikatelek.

Příběhy nejen Coco Chanel inspirují svět! A Coco mění svět módy!

Gabrielle „Coco“ Chanel není jen jménem luxusní módní značky; je to symbol revoluce ve světě módy. Chanel odmítla restriktivní módní normy své doby a navrhla elegantní, pohodlné a praktické oblečení pro ženy. Její vizionářský přístup k designu a odvaha jít proti proudu změnily způsob, jakým svět vnímá ženskou módu a elegance.

Whitney Wolfe Herd – Bumble a boj za ženské empowerment

Whitney Wolfe Herd, zakladatelka a CEO seznamovací aplikace Bumble, přinesla do světa online seznamování revoluční koncept, kde mají ženy kontrolu nad tím, s kým naváží konverzaci. Její odhodlání podporovat bezpečné a respektující prostředí pro ženy na internetu změnilo dynamiku online seznamování a inspirovalo mnohé ženy, aby se chopily iniciativy ve svých vztazích i kariéře.

Mary Barra – Průkopnice v automobilovém průmyslu

Jako první žena ve funkci CEO v globálním automobilovém průmyslu, Mary Barra převzala vedení společnosti General Motors v roce 2014. Její vedení společnosti skrze několik významných skandálů a její zaměření na inovace, jako jsou elektrická vozidla a autonomní technologie, ukázalo, že ženy mají silný hlas i v tradičně mužských odvětvích.

Indra Nooyi – Přetváření PepsiCo

Indra Nooyi, bývalá CEO společnosti PepsiCo, je známá svým přístupem „Performance with Purpose“, který klade důraz na udržitelnost a zdravější produkty. Během svého působení ve společnosti PepsiCo zavedla inovace, které nejen zvýšily ziskovost společnosti, ale také posunuly hranice v oblasti korporátní sociální odpovědnosti.

K TÉMATU  Neurokoučink, tak trochu jiná psychoterapie. Najděte řešení svých problémů na základě nejnovějších vědeckých poznatků

Sara Blakely – Zakladatelka Spanx a self-made miliardářka

Sara Blakely založila svou společnost Spanx s jediným cílem: navrhnout spodní prádlo, které by ženám poskytovalo pohodlí a sebevědomí. Začínala s $5,000 ušetřenými z vlastní kapsy a bez jakýchkoli znalostí v oblasti módy nebo výroby. Dnes je Spanx globálně uznávanou značkou a Sara Blakely je jednou z mála self-made miliardářek na světě.

Tyto ženy a mnoho dalších ukázaly, že s odvahou, inovací a odhodláním mohou ženy nejen uspět v podnikání, ale také inspirovat a pohnout světem vpřed. Jejich příběhy jsou důkazem, že ženy mohou být výjimečnými lídry a změnit pravidla hry ve svůj prospěch.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kariéra se nenakopne sama, musíte tomu jít naproti

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Přemýšlíte nad tím, kam byste si s partnerem, anebo sama mohla vyrazit na prodloužený víkend? V tom případě pro vás máme pár tipů, které dozajista oceníte. Poznejte ta nejkrásnější evropská města, do kterých se budete velmi ráda vracet, a na která vám (pro začátek) bude stačit jen pár dní volna.
Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
Svatba je přelomovým a krásným dnem v životě. Aby byl svatební den nezapomenutelný zejména pro nevěstu a ženicha, je důležité zvolit i tu správnou hudbu. Výběr svatebních písní ovšem není žádná legrace. Co si nevěsty nejčastěji přejí a co se aktuálně hraje? Vyzpovídali jsme DJ, který má v tomhle směru mnohaleté zkušenosti. A zeptali jsme se i samotných nevěst.
Obývací pokoj je srdcem každého domova. Je to místo, kde trávíte spoustu času s rodinou
a přáteli, relaxujete po náročném dni, a kde se odehrávají často nezapomenutelné chvíle. Pohodlná a stylová křesla dotvářejí atmosféru obývacího pokoje a dělají z něj jedno
z nejpříjemnějších míst domova. V tomto článku se zaměříme na výběr toho pravého křesla do obýváku, které splní vaše potřeby a přinese do interiéru zároveň nádech elegance.
Kdo by neznal milou Rachel ze seriálu Přátelé? Jennifer Aniston tato role jednoznačně proslavila. Od té doby ale natočila spoustu filmů, kde jsme mohli obdivovat její herecký talent a nestárnoucí krásu. Na hollywoodském výsluní tak zůstává nadále, a nevypadá to, že by se chystala odejít. Ale i ona má občas dny jako „pouhý smrtelník“. Co jste o ní určitě nevěděli?
Když se řekne jóga, každému z nás se vybaví vyrovnanost, sebejistota, harmonie, správné držení těla. Jóga není jen cvičení, ale je to celkově životní styl, kterému propadli miliony lidí po celém světě. Chcete s jógou také začít, ale nevíte jak?
Konec školního roku a rozdávání vysvědčení je náročnou dobou pro pracovníky linek bezpečí, kteří vyřizují telefonáty od dětí, které se bojí přijít domů. Do jejich hledání se také musí často zapojit i policie. Čas od času přijde i smutek, když se dítě domnívá, že špatným vysvědčením končí jeho životní čas. Nenechte se zaskočit jedním školním výsledkem. Jde přece o dítě, které milujete.
Také si spolu vaši domácí mazlíčci dobře rozumí? Podívejte se, jak si kočky a psi hrají s ptačími kamarády všeho druhu, jako jsou papoušci, kuřátka, slepice nebo kachny. Zvířátka umí být opravdu rozpustilá!
Nejste si jistá, zda vás partner pouze nevodí za nos? Jak poznat, že jde o lháře jako mrakodrap? Díky našim vyšetřovacím způsobům se dozvíte, zda jde o lháře, nebo jen o vaši domněnku.
Pokojové květiny mají v zimě jiné nároky, podle toho, zda potřebují přezimovat v chladnější místnosti, nebo zda mohou přežít zimu v běžném bytě s teplotou nad 20 °C. Netvarovat, nestříhat! Co ještě nedělat? Kdy a jak hnojit? Jestliže se chcete s pokojovkami těšit i v mrazivých měsících, vytvořte jim vhodné podmínky.
Je třeba se hned detoxikovat! Po zimním období očistěte tělo a mysl! Přesně to volají reklamní slogany různých společností, a takto se zaklínají mnozí výživoví poradci a prodejci doplňků stravy. Do jaké míry má ale nějaký jarní detox smysl? A proč zrovna na jaře?
Bylinky mají mocnnou sílu. Pomohou nejen proti nachlazení, ale také posílit imunitu, zlepšit celkově zdraví. Po kterých byste měly sáhnout a proč?

Výběr článků

Slýcháme, že dodržování pravidelného pitného režimu je důležité hlavně v létě. Ale to je omyl, pitný režim by se měl dodržovat i teď na podzim a místo sladkých čajů bychom měli sáhnout spíše bylinných anebo – a to je ještě lepší po čisté vodě.
Jednou z příčin snížené kvality spánku jsou civilizační vlivy, mezi které patří přítomnost nadměrného množství světla v noci. Usínání s rozsvícenou lampičkou není totéž, jako když vám do okna svítí reklamní poutače nebo vánočně osvětlená ulice. Naprostá většina lidí spí lépe v úplné tmě. Co proto udělat?
Zahradní fontány, vodotrysky nebo kašny. Obzvlášť v paprscích slunce vypadá voda krásně, ale stejně tak navodí její podsvícení v noci příjemnou atmosféru. Fontány se liší tvarem i velikostí, dají se pořídit jako celek nebo nechat sestavit přímo na vaší zahradě. Jedno mají ale společné - jejich pohybující se třpytivá voda pro vás bude během relaxování venku stejně uhrančivá, jako táborák během letního večera.

Nepřehlédněte

Dokonalým doplňkem pro každou ženu je krásná a zdravá pleť. Aby taková skutečně byla, je potřeba si uvědomit, jak je zimní péče o pleť důležitá. A tím nejlepším, co můžete své pleti dopřát během mrazivého období, je přírodní kosmetika. Víte, jak si takový voňavý a vyživující krém namíchat?
Miminka a domácí mazlíčci mají něco společného. Rádi o ně pečujeme a jsou roztomilí. Podívejte se na kočky, které se mazlí a hrají si s malinkými dětmi.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek