Středa , 17. 07. 2024

Martina

6 důvodů, proč podporovat české značky oblečení. Nakopejte fast fashion zadek

Všude kolem nás vykukují nové módní kousky, které prostě musíme mít. Vše máme krásně naservírované na talíři. Současná doba zkrátka a dobře nahrává fast fashion, která je sice na pohled hezká, ale dříve či později se promění v nevábný kus hadru. Jinak to totiž ani nejde. Nemůžeme za pár kaček dostat něco, co nám vydrží navěky, pořád pěkné, necuckaté, sytě barevné. A právě tímhle se dostáváme k tomu, proč tedy dát přednost slow fashion a podpořit raději české značky.
české značky
Je mnoho důvodů, proč podporovat české značky.

02. 05. 2023

02. 05. 2023

Tuzemská výroba dříve byla naprostou samozřejmostí a o nějakých velkých zahraničních brandech si ženy mohly nechat jen zdát. Švadlenky jely na plný výkon, tedy do té doby, než se otevřely první obchoďáky nebo nedorazila první várka zboží z Číny. A když se podíváme, jak je to teď, hodně z nás se s chutí vrací zase zpátky ke kořenům a snaží se podporovat české značky. Proč se to vyplatí?

Získáte pravou originalitu

Běžné oblečení, které je k dostání v každém obchoďáku, je vyráběné jako na pásu, a proto je zřejmé, že zrovna tohle peckovní tričko co nevidět uvidíte i na dalších. Originalita? Ani smykem. V případě českých značek, kterých je opravdu hodně (a je tedy z čeho vybírat) se něco takového stane minimálně. Šijí totiž v menším počtu, a to právě proto, aby garantovali originalitu a jedinečný look. Žádná masová výroba.

Šetříte životní prostředí

Původně jsme si tohle chtěli nechat až na konec, ale kdy už jsme se zmínili o malovýrobě, nemůžeme vynechat ani fakt, že právě tohle je krok, jak ušetřit naši matičku přírodu. Tím, že se toho vyrábí méně a navíc tak, aby s vámi dané kousky byly co nejdéle, se minimalizuje množství odpadu v přírodě. V případě fast fashion je tomu přesně naopak – vyrábí se toho až moc, drtivá většina je nekvalitních a výsledek? Vyhozené oblečení zbytečně zamoří životní prostředí.

návrh
Oblečení na míru je samozřejmost.

Za dobré peníze dostanete dobrou kvalitu

Poctivé české značky mají z logiky podstaty jediný cíl – získat si u vás dobrou pověst tím, že vyrobí hezké kousky, které vám budou slušet, budete si pochvalovat jejich kvalitu (materiál, barvy i stálost střihu) a doporučíte je zase dál. Má to své opodstatnění. Žádná švadlena, ale ani návrhář si nechce šlapat po jméně, proto je zřejmé, že udělá maximum, abyste byli spokojení a s radostí se vraceli (a spolu s vámi i ti, kterým jste objevenou značku doporučili).

K TÉMATU  Jak vybrat barvu rtěnky podle odstínu pleti?

Ty věci jsou jednoduše vyrobené s láskou pro vás a s nadšením do povolání, což je ve výsledku hodně znát. Je prostě vidět, když někdo svou práci miluje a dává do ní všechno. Pečlivě vybraný materiál, dobře padnoucí střih, ochotný přístup a také precizní práce je proto naprostou samozřejmostí. Zároveň je také dostatečný prostor získat oblečení přesně na míru.

Víte, kdo pro vás vyrábí

Co je na fast fashion kromě toho, že likviduje ekologii, nejhorší? Vlastně nevíte, kdo pro vás oblečení vyrábí, ale můžete předpokládat, že jsou to chudé ženy a děti, které živoří a pracují za pár fufníku v továrnách s nelidskými podmínkami. Až z toho jde mráz po zádech… Naopak u českých výrobků si můžete být jistí, kdo to pro vás vyrábí a jste v přímém kontaktu. A to je lepší pocit, co myslíte?

šití
České značky vám s radostí vyrobí kvalitní oblečení.

Máte větší prostor pro individualitu

Česká výroba má spoustu úžasných výhod, a jednou z nich je také individualita. Občas někdo žije v bublině, že česká móda toho zas až tolik nenabídne, opak je ale pravdou. A právě v té souvislosti je dostatečný prostor na individualitu, ať už se jedná o styl, ale i tělesné proporce, které chce obléknout. Nestane se vám jako v běžné konfekci, že si vyhlédnete něco, co hrozně chcete, ale buď vám to není, nebo vám to někde nesedí či odstává. České značky jsou tu od toho, aby vám splnily vaše přání, a to tak, aby vám každý kousek sednul jak zadek na hrnec.

Vždy si přijdete na to své

I když věšteckou kouli (zatím) nemáme, každým dnem přibývají nové české značky, které se nebojí pustit uzdu své fantazii a otevřou si malý obchůdek s originální módou nebo mají přinejmenším svůj vlastní ateliér. A občas až jeden žasne, jakou pestrost najdete. Ať už jste čistě elegantně založené, uznáváte ležérnost nebo vám vyhovuje víc punk, extravagance nebo gothic styl, tohle všechno v českých mořích opravdu najdete.

K TÉMATU  Otestovali jsme: Jednoduchá maska na suché vlasy bez lesku!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Liběna Rochová, česká designérka, jež formuje budoucí módní generaci

Laformela vytvořila udržitelnou rovnováhu protikladů

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
Znáte tibi krystaly, nebo jste o nich ještě nikdy neslyšeli? Přitom je to hit posledních let. Jsou tělu prospěšné a tudíž zdravé a ještě se z nich dá vyrobit třeba domácí cider. Objevte kouzlo tibi limonády!
Pokud chcete být letos in, můžete vsadit na dámské černé pantofle. Jestliže netušíte, jak je vkusně zakomponovat do outfitu, nemusíte si zoufat. My vám to na následujících řádcích předvedeme. Prozradíme si, jak černé pantofle stylizovat do elegantního, do volnočasového i do sportovně laděného outfitu. Proto čtěte a inspirujte se!
Čtení je v dnešní době stále vzácnějším koníčkem, zejména u dětí. Ty totiž mnohem raději tráví čas nad displejem chytrých mobilních telefonů, s tabletem v ruce nebo třeba před televizí. Kéž by existoval nějaký způsob, jak lásku ke čtení u dětí probudit. Naštěstí ale jeden způsob skutečně existuje. Vyzkoušíte ho?
Mel B, Melanie C, Emma Bunton, Geri Halliwell a Victoria Beckham. Psal se rok 1996 a hitparádové příčky ovládl hit Wannabe dívčí britské kapely Spice Girls. Kde je holkám dneska konec?
Už na gymnáziu jsem věděla, co chci dělat. Chtěla jsem se stát fyzioterapeutkou, pracovat s lidmi a pomáhat jim od bolesti. Jenže to nebylo tak snadné, na vysokou jsem se nedostala, ani napoprvé, ani napodruhé, a tak jsem to vzdala a rozhodla jsem se, že se stanu masérkou. A pak přišla hodně lákavá nabídka.
Mnoho lidí se potýká s bolestmi zad při sedavém zaměstnání. Často si poposedneme, vypneme se, ale za chvilku zase povolíme záda i břicho. Ty, kteří pracují u počítače celý den, trápí tuhá krční páteř a také trapézy máme stále v napětí. Co s tím? Přestávky a malý workout při práci na počítači jsou nutné, protože sedíme v jedné pozici a jediné čím hýbeme, jsou prsty na rukách… Zapojit své tělo, prohřát se a protáhnout se je s naším tipem jednoduché a zábavné.
Všechno kolem nás podléhá trendům, nejinak je tomu i u svateb. Jestli tedy plánujete na letošní rok veselku a chcete, aby byla v souladu s trendy pro rok 2021, bude udržitelná, šedožlutá a přikloní se k přírodě. Co se však nemění, je jídlo, protože dobře najedený host je spokojený host.
Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
Horoskop na dnešní den bude ve znamení péče o pleť. Pokud jste nezadané a tísní vás samota, vyrazte ven, měsíc přeje seznamování!
Malý pokoj má jistě své výhody – je útulný a příjemný, snadno se v něm udržuje pořádek a nemusíte se obtěžovat s tolika kusy nábytku. Přesto se zde cítíte příjemněji, když vypadá opticky větší, než ve skutečnosti je. Nemusíte hned myslet na náročnou přestavbu, stačí pár jednoduchých triků. Nechte se inspirovat.
Obývací pokoj potřebuje něco, kam si odložíte mobil, časopis nebo kávu, když si sednete na sedačku před televizi. Tuhle roli zastávají konferenční stolky. Zaměřili jsme se na ty dřevěné, nebo přímo z masivu. Jsou praktické a s jednoduchým designem, a také si na ně můžete natáhnout nohy! Zkuste si vybrat nějaký originální kousek.

Výběr článků

Den matek, který připadá na druhou neděli v květnu, je příležitostí k oslavě mateřství. Leoš Mareš, známý český moderátor, se rozhodl tento svátek oslavit zveřejněním videa na sociálních sítích, kde přeje své mamince vše nejlepší. Jeho příspěvek rychle získal pozornost a přilákal mnoho reakcí od jeho sledujících.
Víte, jak byste se správně měla starat o svou pleť, aby byla stále zářivá, vyživená a vypnutá? Jen obyčejné odlíčení pleti před spaním bohužel nestačí.

Nepřehlédněte

Hodně lidí si chce užívat neustále krásného a teplého počasí venku. To bohužel není v naší zemi možné. V zimě, na podzim i během léta přijdou ošklivé dny. Musíte proto vědět, jak si zpříjemnit volný čas doma, když nemůžete kvůli počasí jít ven. Poradíme vám, jak si snadno zlepšit život a udělat si z domova nádherné a pohodlné místo.
Všechny si v posteli chceme užít a navíc žádná z nás netouží po penisu, který se v pánských trenkách hledá lupou. Čeho je ale moc, toho je příliš. S jeho velkou výbavou se připravte na několik omezení. Příliš velký penis je zkrátka kontraproduktivní. A jak to všechno leze do peněz?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek