Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

6 důvodů, proč podporovat české značky oblečení. Nakopejte fast fashion zadek

Všude kolem nás vykukují nové módní kousky, které prostě musíme mít. Vše máme krásně naservírované na talíři. Současná doba zkrátka a dobře nahrává fast fashion, která je sice na pohled hezká, ale dříve či později se promění v nevábný kus hadru. Jinak to totiž ani nejde. Nemůžeme za pár kaček dostat něco, co nám vydrží navěky, pořád pěkné, necuckaté, sytě barevné. A právě tímhle se dostáváme k tomu, proč tedy dát přednost slow fashion a podpořit raději české značky.
české značky
Je mnoho důvodů, proč podporovat české značky.

02. 05. 2023

02. 05. 2023

Tuzemská výroba dříve byla naprostou samozřejmostí a o nějakých velkých zahraničních brandech si ženy mohly nechat jen zdát. Švadlenky jely na plný výkon, tedy do té doby, než se otevřely první obchoďáky nebo nedorazila první várka zboží z Číny. A když se podíváme, jak je to teď, hodně z nás se s chutí vrací zase zpátky ke kořenům a snaží se podporovat české značky. Proč se to vyplatí?

Získáte pravou originalitu

Běžné oblečení, které je k dostání v každém obchoďáku, je vyráběné jako na pásu, a proto je zřejmé, že zrovna tohle peckovní tričko co nevidět uvidíte i na dalších. Originalita? Ani smykem. V případě českých značek, kterých je opravdu hodně (a je tedy z čeho vybírat) se něco takového stane minimálně. Šijí totiž v menším počtu, a to právě proto, aby garantovali originalitu a jedinečný look. Žádná masová výroba.

Šetříte životní prostředí

Původně jsme si tohle chtěli nechat až na konec, ale kdy už jsme se zmínili o malovýrobě, nemůžeme vynechat ani fakt, že právě tohle je krok, jak ušetřit naši matičku přírodu. Tím, že se toho vyrábí méně a navíc tak, aby s vámi dané kousky byly co nejdéle, se minimalizuje množství odpadu v přírodě. V případě fast fashion je tomu přesně naopak – vyrábí se toho až moc, drtivá většina je nekvalitních a výsledek? Vyhozené oblečení zbytečně zamoří životní prostředí.

návrh
Oblečení na míru je samozřejmost.

Za dobré peníze dostanete dobrou kvalitu

Poctivé české značky mají z logiky podstaty jediný cíl – získat si u vás dobrou pověst tím, že vyrobí hezké kousky, které vám budou slušet, budete si pochvalovat jejich kvalitu (materiál, barvy i stálost střihu) a doporučíte je zase dál. Má to své opodstatnění. Žádná švadlena, ale ani návrhář si nechce šlapat po jméně, proto je zřejmé, že udělá maximum, abyste byli spokojení a s radostí se vraceli (a spolu s vámi i ti, kterým jste objevenou značku doporučili).

K TÉMATU  Pečujete o své brýle správně? Některé návyky mohou ohrozit váš zrak

Ty věci jsou jednoduše vyrobené s láskou pro vás a s nadšením do povolání, což je ve výsledku hodně znát. Je prostě vidět, když někdo svou práci miluje a dává do ní všechno. Pečlivě vybraný materiál, dobře padnoucí střih, ochotný přístup a také precizní práce je proto naprostou samozřejmostí. Zároveň je také dostatečný prostor získat oblečení přesně na míru.

Víte, kdo pro vás vyrábí

Co je na fast fashion kromě toho, že likviduje ekologii, nejhorší? Vlastně nevíte, kdo pro vás oblečení vyrábí, ale můžete předpokládat, že jsou to chudé ženy a děti, které živoří a pracují za pár fufníku v továrnách s nelidskými podmínkami. Až z toho jde mráz po zádech… Naopak u českých výrobků si můžete být jistí, kdo to pro vás vyrábí a jste v přímém kontaktu. A to je lepší pocit, co myslíte?

šití
České značky vám s radostí vyrobí kvalitní oblečení.

Máte větší prostor pro individualitu

Česká výroba má spoustu úžasných výhod, a jednou z nich je také individualita. Občas někdo žije v bublině, že česká móda toho zas až tolik nenabídne, opak je ale pravdou. A právě v té souvislosti je dostatečný prostor na individualitu, ať už se jedná o styl, ale i tělesné proporce, které chce obléknout. Nestane se vám jako v běžné konfekci, že si vyhlédnete něco, co hrozně chcete, ale buď vám to není, nebo vám to někde nesedí či odstává. České značky jsou tu od toho, aby vám splnily vaše přání, a to tak, aby vám každý kousek sednul jak zadek na hrnec.

Vždy si přijdete na to své

I když věšteckou kouli (zatím) nemáme, každým dnem přibývají nové české značky, které se nebojí pustit uzdu své fantazii a otevřou si malý obchůdek s originální módou nebo mají přinejmenším svůj vlastní ateliér. A občas až jeden žasne, jakou pestrost najdete. Ať už jste čistě elegantně založené, uznáváte ležérnost nebo vám vyhovuje víc punk, extravagance nebo gothic styl, tohle všechno v českých mořích opravdu najdete.

K TÉMATU  Jak vybrat nejmódnější dámskou podzimní bundu

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Liběna Rochová, česká designérka, jež formuje budoucí módní generaci

Laformela vytvořila udržitelnou rovnováhu protikladů

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Patří ke skutečným legendám československé populární hudby a je nekorunovanou královnou slovenského popu. Marika se narodila na Východním Slovensku, v Turanech nad Ondavou. „Prožila jsem tam nádherné dětství. Rodiče sestru Helenku, bratry Michala, Janka a Dušana a mne vedli k lásce k hudbě a ke zvířatům“, říká Marika. „Nadále bydlím v Bratislavě, ale na Východ Slovenska se často a ráda vracím. Je mi tu krásně! Tady oslavím i letošní narozeniny. Přírody, hor, lesů si tady nesmírně užívám. Společnost mi dělají mí tři psíci - bišonek Láska, maltézáček Majky a a na ulici nalezená Bella“.
Přemýšlíte nad tím, kam byste si s partnerem, anebo sama mohla vyrazit na prodloužený víkend? V tom případě pro vás máme pár tipů, které dozajista oceníte. Poznejte ta nejkrásnější evropská města, do kterých se budete velmi ráda vracet, a na která vám (pro začátek) bude stačit jen pár dní volna.
Hodně lidí si chce užívat neustále krásného a teplého počasí venku. To bohužel není v naší zemi možné. V zimě, na podzim i během léta přijdou ošklivé dny. Musíte proto vědět, jak si zpříjemnit volný čas doma, když nemůžete kvůli počasí jít ven. Poradíme vám, jak si snadno zlepšit život a udělat si z domova nádherné a pohodlné místo.
Polycystický ovariální syndrom, neboli PCOS, je strašákem pro ženy v reprodukčním věku. Otěhotnět s tímto onemocněním přirozenou cestou je často nad síly ženy samotné i lékařů. Problém je, že příčina, proč onemocnění vzniká, není dosud úplně jasná. A tak naprosté vyléčení není možné.
Kočka cejlonská je nejmenší kočka na světě. Tento ohrožený druh žije pouze na jihu Indie a ostrově Srí Lanka. Kvůli náročnosti chovu můžete tohle zvířátko spatřit u nás pouze v Zoo Liberec a Zoo Ostrava. Malý noční predátor je ztělesněná roztomilost! Posuďte samy.
Léto se rychle blíží a s ním i koupání a další radovánky. Jenže ty každoročně pro mnoho žen skončí nepříjemnými potížemi. Pálení či řezání při močení bývají jejich typickými prvními příznaky. Pokud se u vás projeví, na nic nečekejte a okamžitě jednejte. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle a následnými recidivami v podobě opakovaných problémů močových cest. Máte-li k těmto letním potížím sklony, myslete na prevenci!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek