Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Používáte ve výchově dětí tělesné tresty? Možná jimi svým ratolestem škodíte

I když dříve bylo naprosto normální, že si děti sem tam od rodičů vysloužily nějaký ten pohlavek nebo plácnutí přes zadek, v dnešní době se na tělesné tresty nahlíží úplně jinak. Zatímco naši rodiče nebo prarodiče na občasném proplesknutí neviděli nic špatného, ba naopak byli zastánci hesla "škoda každé rány, která padne vedle", dneska jakmile na dítě vztáhnete ruku, hned se na vás společnost dívá skrze prsty.
tělesné tresty
Mají vůbec tělesné tresty smysl? (foto: 123RF)

16. 11. 2021

Odborníci varují: tělesné tresty nejsou vhodné!

Někteří odborníci dokonce tzv. bijí na poplach, pokud se téma stočí na tělesné tresty používané na dětech. Podle americké studie z roku 2009 dokonce vyšlo najevo, že tělesné tresty mají negativní vliv na šedou kůru mozkovou. Další výzkumy zase poukazují na to, že tělesným trestem můžete u svého potomka narušit jeho psychický vývoj.

Proč tělesné tresty nemají smysl?

I když vám možná při pohledu na vaše vztekající se neposlušné dítě doslova cuká ruka a přijde vám, že vlepit mu jeden pohlavek je daleko rychlejší a efektivnější, nežli mu další půl hodinu domlouvat, zpozorněte. Prozradíme vám, proč se odborníci shodují na tom, že tělesné tresty nemají u dětí smysl a co si z nich odnáší.

Větší si může dovolovat na menšího

Pokud své dítě za něco potrestáte fyzickým trestem, vyvoláte v něm představu, že si větší může dovolat na menšího, starší na mladšího a podobně. Děti si mohou zakořenit představu, že je v pořádku, aby ti silnější bili ty slabší. Připomíná to šikanu ve škole, kde si vždycky silnější jedinec najde slabší oběť…

Násilí je správným řešením problému

Opravdu chcete své děti vést k představě, že jediným správným řešením problému je fyzický trest? Přesně tak to na ně ale může působit, pokud je tělesně potrestáte za něco, co udělaly či naopak neudělaly. Myšlenka, že problém vyřeší jen násilí, je hodně špatná a neměla by se v dětech podporovat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Finanční gramotnost je důležitá. Učte dítě už od školkového věku

Dětské stavebnice rozvíjí motoriku i kreativitu. Podle čeho ji vybírat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Slyšeli jste někdy o meditaci? Zkoušeli jste ji někdy praktikovat nebo ji dokonce již praktikujete? Dnešní článek bude totiž právě o ní! Pro ty z vás, kteří o meditaci slyšíte poprvé, tak pokračujte ve čtení, protože se dozvíte, jak moc vám může změnit váš život. A to pozitivně. Redukovat stres, léčit vaše tělo, cítit se klidně, cítit se radostně a spoustu dalších benefitů!
Coca-cola je slazený sycený nápoj hnědé barvy, který dobyl celý svět. Kromě toho, že vám budou doktoři doporučovat ho pít jen výjimečně, se dá využít na celou škálu domácích problémů, se kterými by člověk jinak ztrácel drahocenný čas. Coca-cola je díky své "agresivitě" vyřeší rychle a jednoduše a budete nejspíš překvapeni, kde všude najde svoje uplatnění a s čím pomůže.

Nepřehlédněte

Chloupky umí rapidně snížit ženské sebevědomí, a to zejména v létě, kdy nohy jsou to, co chceme ukazovat a odhalovat. Aby zely hladkostí a abychom se nebáli vzít si krátkou sukni či oblíbené šaty, depilace přichází vhod. Od epilace se liší několika výhodami.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek