Úterý , 04. 10. 2022

František

Školní ráno: 7 tipů, jak se od pondělí do pátku nezbláznit

Dva měsíce letních prázdnin utekly jako voda a opět nastalo období, kdy deset měsíců vypravujete děti do školy. Což bývá často plné zmatku. Aby u vás doma nevypukl tento scénář, přinášíme vám několik rad. Díky těm vás žádné školní ráno nezaskočí nepřipravené a vše stihnete.
školní ráno
Školní ráno to drhne po všech stránkách? Poradíme vám, jak to změnit.

20. 09. 2022

1. Nepodceňte přípravu

K úspěšnému startu do nového dne je nutná příprava. Dětem nastavte nekompromisně večerku, aby byly školní ráno schopné vstát. Vy tento čas využijte k tomu, že si připravíte věci na druhý den. Kromě oblečení do práce nachystejte také co nejvíce věcí na snídani, připravte svačiny a snažte se zkrátka „volný čas”, který máte před spaním, využít na maximum a veďte k tomu i své děti.

2. Naplánujte si školní ráno minutu po minutě

Nemáte organizační schopnosti? Pokuste se na tom zapracovat. Uvidíte, že vám tento přístup může usnadnit život a ušetřit spoustu času. Jestliže si každé školní ráno naplánujete minutu po minutě a budete se tohoto rozvrhu držet, nebude docházet ke zmatkům a dalším nepříjemnostem.

Přesně stanovte rutinu sobě i svým dětem a užívejte si příjemná a funkční rána. V žádném případě nedělejte věci místo svých dětí, i kdyby to mělo ušetřit čas. Čím dříve se děti naučí plnit své povinnosti, tím lépe pro vás všechny.

stres
Nikdo nechce ráno začínat stresem a vráskami na čele.

3. Sestavte si přehledný seznam činností

S předchozím bodem úzce souvisí také sestavení seznamu činností. Ten sepište podle toho, jak budete mít rozvržené všechny ranní činnosti a přišpendlete si ho na lednici nebo na vchodové dveře. Zkrátka na takové místo, které máte na očích před odchodem z domu. Díky tomu si budete moci každé školní ráno zkontrolovat, že všichni členové domácnosti splnili, co měli. V praxi to znamená, že si děti po snídani vyčistily zuby, zabalily si svačinu a nezapomněly si vzít s sebou věci na odpolední kroužky.

4. Začněte každé ráno pozitivně

Když zaujmete k ránům pozitivní postoj, bude ranní vstávání pro celou rodinu mnohem příjemnější. Vytvořte si například tradici, která bude spočívat v tom, že si každé školní ráno u snídaně sdělíte, na co se ten den nejvíce těšíte. Tím se všichni naladíte na pozitivní notu již ze startu.

K TÉMATU  Dovolená na Valašsku: Tradiční místo pro děti i dospělé

5. Přivstaňte si o deset až patnáct minut

Pokud milujete spánek, následující tip se vám nejspíš nebude líbit, ale v praxi zjistíte, že je opravdu funkční. Naše rada zní jednoduše: přivstaňte si. Nemyslíme tím, že musíte vstát o hodinu či dvě dříve. Úplně postačí vstát třeba jen o 10, popřípadě 15 minut dřív, než jste měli v plánu. Díky tomu totiž ráno získáte čas navíc. Věřte nám, že i pět minut po ránu navíc, dokáže hotové divy.

budík
Jde jen o pár minut, ale každá se ráno počítá.

6. Neustále svůj program vylepšujte

V životě není nic dokonalé, takže nepočítejte s tím, že bude dokonalá vaše ranní příprava do školy. Neustále se najdou věci, které lze zlepšovat. Nebraňte se tedy změnám a pokud vás napadá lepší organizace, jednoduše ji aplikujte. Jsou-li s nějakými činnostmi školní ráno potíže, jestli je to ve vašich silách, vypořádejte se s nimi již předchozí večer. Ušetříte si tak zbytečné hádky a drama hned po ránu.

7. Nestresujte se a buďte na věcí

Nejtěžší bod jsme si nechali na úplný závěr. Zní totiž sice jednoduše, ale je nám jasné, že tomu tak není. Když vám totiž někdo během náročné situace poradí, ať se nestresujete, tato rada vám nijak nepomůže. Ale i přesto vám to doporučíme. Pokud budou vaše školní rána probíhat ve spěchu, děti se budou vztekat a odmítat spolupracovat, snažte se nenechat si přerůst celou situaci přes hlavu a řešit vše v klidu.

Čím zorganizovanější ráno budete mít, tím bude pro všechny zúčastněné příjemnější. Kromě již zmíněných rad zapomeňte ráno také na televizi, počítače a mobily. Děti by akorát rozptylovaly a došlo by ke zbytečným zdržením. Raději si sepište seznam činností, které musí každý člen rodiny ráno splnit a dennodenně se jím řiďte.

K TÉMATU  Je těžké se neusmát! Černé kočky skákají, padají, hrají si, jsou zvědavé a lekají se věcí kolem. Tohle vám zaručeně zvedne náladu!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Zpátky do školy! Připravte své dítko i sebe na nový školní rok

Tipy na zdravé svačiny pro školáky. Každodenní inspirace

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zdá se to neuvěřitelné, ale podle Světové zdravotnické organizace patří mezi jednu z deseti nejčastějších příčin smrti dýchání znečištěného vzduchu, tedy smogu. Život ve velkoměstech, spojený s moderním způsobem života, v sobě nese spoustu nenápadných nebezpečí. Stres, deprese, nespavost, dýchací potíže, to všechno lze označit za civilizační choroby, a spojení se smogem  má na náš organismus neblahý vliv.
Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.
Rozchod není nikdy příjemný. Ztratíte člověka, na kterém vám ještě před časem velmi záleželo, a v srdci zůstává nepříjemné prázdno. Když se k tomu přidá fakt, že o vás mezi společnými známými váš ex partner mluví velmi nevybíravě, je to nesnesitelné. Máme pro vás tipy, co dělat, abyste tuto situaci zvládla.
Žraloci. Pro někoho jsou to velmi obávaní mořští tvorové, pro jiné fascinující živočichové, které by bylo úžasné více probádat a ochraňovat. Do podvědomí většiny z nás se žraloci, jakožto krvelačné bestie, zapsali předně Spielbergovým filmem Čelisti. Zároveň v posledních měsících a letech se stále dočítáme a doslýcháme o smrtelných útocích na lidi v destinacích, ve kterých bychom to zrovna nečekali.
Handmade věci se z hlediska popularity už několik let drží na samém vrcholku. A ostatně se není čemu divit. Jsou totiž osobité, originální, odlišné od ostatních a jedinečné v každém detailu. Dnes si doma můžete vyrobit snad už cokoliv - od dekorací až po kosmetiku. My se ale v tomto článku budeme zabývat tím, jak si vyrobit vlastní parfém. Pojďme na to!
Základní pravidlo skutečné ženy zní: Na parfému se nešetří. Už slavná Coco Chanel nazvala parfém doplňkem, který vypoví o vzhledu ženy, a stále vám ji připomíná, když je zrovna pryč. Podle Francouzů jsou zase vůně, spodní prádlo a boty nejdůležitějšími prvky, které vytvářejí obraz ženy.
Dnešní medicína dokáže vážně zázraky. Jedním z takových oborů je oftalmologie. Oční specialisté vám už zvládnou pomocí umělých nitroočních čoček zcela obnovit poškozené vidění a vrátit vás do normálního života, aniž byste musely používat brýle či kontaktní čočky. Není ale čočka jako čočka.

Nepřehlédněte

Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek