Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Ex na scéně aneb stýká se s bývalkou a vás to štve? Víme, jak na ni

Neustále si něco píšou na mobilu, navštěvují se, a rozhodně si nejste jistá, že jste schopná se na to dále dívat? Poradíme vám, jak vyzrát na situaci, kdy se váš přítel stýká se svou ex.
Ex
Ex na scéně. (zdroj foto: 123rf.com)

04. 12. 2020

Každý máme svou minulost

Je naprosto v pořádku, že za sebou má každý z nás nějakou vztahovou minulost. Každý jsme si něčím prošli. S některými ex partnery již rozhodně nejsme v kontaktu, jiní nám v životě zůstali a občas se potkáme.

Je v pohodě, když máme dobré vztahy se svými ex. Musí to ale mít určitou mez. Těžko se nám bude žít s partnerem, který má nejlepší kamarádku – a ještě k tomu je to jeho ex. Tato situace samozřejmě vede k mnoha nekomfortním situacím. Kdy nás to štve?

Často se vídají

Poznal se váš současný přítel se svou ex během cyklistického výletu a dodnes spolu rádi jezdí na půldenní vyjížďky, zatímco vám kolo naprosto nic neříká? V tom případě se asi právem cítíte jako páté kolo u vozu.

Píšou si

Hihňá se váš přítel, když mu přijde zpráva? Nechce hovořit o tom, co si s bývalou partnerkou posílají na messengeru nebo přes další aplikace? Chápeme, že se necítíte příjemně.

Věčné srovnávání s ex

Má váš přítel v oblibě vás srovnávat se svou ex? Uměla lépe vařit to a ono, nebo se jí mnohem více chtělo na rodinnou oslavu s jeho rodinnými příslušníky? Uf, je to těžké, když jste neustále srovnávána. Není to nijak příjemné!

Má to rád kvůli ní

Nutí vás do koupě jistého parfému, o kterém víte, že jej používala jeho bývalka? Nebo si najednou chce pořídit morčátko, protože jej s bývalkou měli a ona hlodavce zbožňovala? Nedivíme se vám, že byste v obchodu se zvířaty raději chtěla nechat do klece zavřít svého partnera!

Ona o něj stále jeví zájem

Je jedno, zda je jeho bývalka ve vztahu, nebo zda žije sama. Cítíte, že má o vašeho partnera stále zájem? Toto je hodně nepříjemná situace, kterou vám rozhodně nezávidíme.

K TÉMATU  Doteky léčí, buďte laskaví. Kdo a proč si je od vás rozhodně zaslouží?

Jak vyzrát na situaci?

Úplně chápeme, že často cítíte k jeho bývalé přítelkyni negativní emoce. Hněv. Svině jedna! Je pravda, že její chování je dost za čarou. Ale v první řadě byste si měla uvědomit, že je to váš přítel, kdo jí odpovídá na zprávy a kdo se s ní potkává.

Rozhodně nedovolte, aby vás hněv ovládl. Místo toho si raději naordinujte pořádný kus fyzické aktivity. A až se budete cítit připravená a jste bez vzteku, dejte si s přítelem řeč.

Jedině tak totiž s něčím opravdu hnete a něco změníte. Nikdy na věc nejděte se vztekem. Dopracovaly byste to akorát k tomu, že by se s ní stýkal tajně – a to je to poslední, co potřebujete.

Namísto vzteku si naplánujte příjemný večer. A upřímně partnerovi povězte, co vás trápí. Zkuste mu napovědět – jak by se asi cítil on, kdybyste trávila čas se svým bývalým přítelem? Bylo by mu příjemné, kdybyste se svým ex trávila chvíle určené pro sebe a své koníčky? Zda by se mu líbilo, kdybyste si se svým bývalým přítelem psala zprávy ve svém volném čase?

Možná se váš partner potahá za nos a když mu dojde, že on sám by toto zažívat nechtěl, postupně své chování změní.

Tipy, jak se chovat:

  • Rozhodně si nepročítejte jeho soukromou konverzaci v mobilu.
  • Jeho bývalku mu nezakazujte. Stýkali by se tajně. Místo toho se snažte, aby ji přestal sám kontaktovat.
  • Občas toto téma proberte, ale rozhodně bez emocí. Nastiňte, co vás trápí, a zkuste situaci obrátit.
  • Jednejte co nejvíce nonšalantně a nesnažte se chovat jako žárlivá hysterka – to by byla voda na mlýn jeho ex! Raději si pořiďte boxovací pytel!
K TÉMATU  Zamilovaná v sedmdesáti. Možná říkají, že jste divná. Nedejte se, je to normální

Přejete si vyhrát a dosáhnout toho, aby partner přestal trávit tolik času se svou bývalkou? Snažte se s ním komunikovat a najít nové společné zájmy. Třeba najednou zjistí, že už s ní tolik společného nemá.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak poznat, že vám partner lže? Sledujte několik signálů

Internetové seznamky: I ženy dokážou podvádět

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Připadáte si tlustí, ovšem váha neukazuje žádný kilogram navíc? Na vině může být nafouknuté bříško, což je problém, který se vyskytuje zcela běžně. Patří k nevítaným společníkům, jenž stojí za nízkým sebevědomím. Pojďme si proto prozradit, jak se problému zbavit. 
O zdravém stravování slýcháme ze všech stran. Jak je to důležité pro naše zdraví i tělo jako takové. Jenže už nikde se nemluví o tom, jaké konkrétní potraviny zařadit do jídelníčku, respektive jaké konkrétní potraviny nám skutečně prospívají a nejsou na škodu. Proto vám přinášíme tip - je jím quinoa, což je obilovina, ze které se připravuje kupříkladu mouka, polévka nebo také pivo.
Podzim se hlásí o slovo a pro všechny milovníky zeleně to znamená jediné - je třeba začít rostlinky pomalu připravovat na období odpočinku, vegetační klid totiž začíná na podzim a končí až na jaře. Zatím se ale nemusíte úplně plašit, a pokud chcete mít ještě nějakou chvilku krásně zelený a rozkvetlý balkon, můžete ho mít. Které květiny nebo bylinky přežijí i chladnější počasí?
Genetická modifikace, tedy úmyslná změna genetického materiálu, se využívá zejména ke snazšímu pěstování některých rostlin. Nejčastěji můžete v této souvislosti slyšet o kukuřici. Narazíte však na mnoho argumentů pro i proti tomuto zásahu při pěstování. Na jedné straně je vyzdvihován přínos a zajištění vyšší produkce, na straně druhé jsou pochyby a možná rizika spojená s jejich konzumací.

Nepřehlédněte

Příchod koronavirové krize ukázal, že lidé nemají vytvořený takzvaný hotovostní polštář, respektive finanční rezervu, která by jim zachránila život ve chvíli, kdy by přišli o práci. Čechům zkrátka chybí základní znalosti v oblasti finanční gramotnosti, kterým se měli naučit už v útlém dětském věku. Pokud se pravidla zacházení s penězi nebudou dětem vštěpovat do hlavy už od dětství, v dospělosti starého psa jen stěží novým kouskům naučíme.
Spánek je komplexní proces (přesněji několik různých procesů), který se nám i po mnohaletém zkoumání nepodařilo zcela probádat. Co však bezpečně víme, je to, že jeho kvalita významně ovlivňuje celkový stav organismu. Zarážející je, že podle statistik zhruba třetina populace čelí problémům s usínáním. U deseti procent jde o potíže dlouhodobé, jež se mohou nepěkně podepsat na zdraví. Je to i váš případ a hledáte klíč k rychlejšímu usínání a potažmo klidnějšímu spánku? Máme pro vás hned několik doporučení a tip na „must have“ interiérový prvek.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek