Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Ex na scéně aneb stýká se s bývalkou a vás to štve? Víme, jak na ni

Neustále si něco píšou na mobilu, navštěvují se, a rozhodně si nejste jistá, že jste schopná se na to dále dívat? Poradíme vám, jak vyzrát na situaci, kdy se váš přítel stýká se svou ex.
Ex
Ex na scéně. (zdroj foto: 123rf.com)

04. 12. 2020

Každý máme svou minulost

Je naprosto v pořádku, že za sebou má každý z nás nějakou vztahovou minulost. Každý jsme si něčím prošli. S některými ex partnery již rozhodně nejsme v kontaktu, jiní nám v životě zůstali a občas se potkáme.

Je v pohodě, když máme dobré vztahy se svými ex. Musí to ale mít určitou mez. Těžko se nám bude žít s partnerem, který má nejlepší kamarádku – a ještě k tomu je to jeho ex. Tato situace samozřejmě vede k mnoha nekomfortním situacím. Kdy nás to štve?

Často se vídají

Poznal se váš současný přítel se svou ex během cyklistického výletu a dodnes spolu rádi jezdí na půldenní vyjížďky, zatímco vám kolo naprosto nic neříká? V tom případě se asi právem cítíte jako páté kolo u vozu.

Píšou si

Hihňá se váš přítel, když mu přijde zpráva? Nechce hovořit o tom, co si s bývalou partnerkou posílají na messengeru nebo přes další aplikace? Chápeme, že se necítíte příjemně.

Věčné srovnávání s ex

Má váš přítel v oblibě vás srovnávat se svou ex? Uměla lépe vařit to a ono, nebo se jí mnohem více chtělo na rodinnou oslavu s jeho rodinnými příslušníky? Uf, je to těžké, když jste neustále srovnávána. Není to nijak příjemné!

Má to rád kvůli ní

Nutí vás do koupě jistého parfému, o kterém víte, že jej používala jeho bývalka? Nebo si najednou chce pořídit morčátko, protože jej s bývalkou měli a ona hlodavce zbožňovala? Nedivíme se vám, že byste v obchodu se zvířaty raději chtěla nechat do klece zavřít svého partnera!

Ona o něj stále jeví zájem

Je jedno, zda je jeho bývalka ve vztahu, nebo zda žije sama. Cítíte, že má o vašeho partnera stále zájem? Toto je hodně nepříjemná situace, kterou vám rozhodně nezávidíme.

K TÉMATU  Protivná a útočná tchyně umí život značně znepříjemnit. Máme návod, jak vyzrát i na tu nejmrzutější

Jak vyzrát na situaci?

Úplně chápeme, že často cítíte k jeho bývalé přítelkyni negativní emoce. Hněv. Svině jedna! Je pravda, že její chování je dost za čarou. Ale v první řadě byste si měla uvědomit, že je to váš přítel, kdo jí odpovídá na zprávy a kdo se s ní potkává.

Rozhodně nedovolte, aby vás hněv ovládl. Místo toho si raději naordinujte pořádný kus fyzické aktivity. A až se budete cítit připravená a jste bez vzteku, dejte si s přítelem řeč.

Jedině tak totiž s něčím opravdu hnete a něco změníte. Nikdy na věc nejděte se vztekem. Dopracovaly byste to akorát k tomu, že by se s ní stýkal tajně – a to je to poslední, co potřebujete.

Namísto vzteku si naplánujte příjemný večer. A upřímně partnerovi povězte, co vás trápí. Zkuste mu napovědět – jak by se asi cítil on, kdybyste trávila čas se svým bývalým přítelem? Bylo by mu příjemné, kdybyste se svým ex trávila chvíle určené pro sebe a své koníčky? Zda by se mu líbilo, kdybyste si se svým bývalým přítelem psala zprávy ve svém volném čase?

Možná se váš partner potahá za nos a když mu dojde, že on sám by toto zažívat nechtěl, postupně své chování změní.

Tipy, jak se chovat:

  • Rozhodně si nepročítejte jeho soukromou konverzaci v mobilu.
  • Jeho bývalku mu nezakazujte. Stýkali by se tajně. Místo toho se snažte, aby ji přestal sám kontaktovat.
  • Občas toto téma proberte, ale rozhodně bez emocí. Nastiňte, co vás trápí, a zkuste situaci obrátit.
  • Jednejte co nejvíce nonšalantně a nesnažte se chovat jako žárlivá hysterka – to by byla voda na mlýn jeho ex! Raději si pořiďte boxovací pytel!
K TÉMATU  Rozvodové řízení aneb 4 tipy, jak se v klidu rozvést

Přejete si vyhrát a dosáhnout toho, aby partner přestal trávit tolik času se svou bývalkou? Snažte se s ním komunikovat a najít nové společné zájmy. Třeba najednou zjistí, že už s ní tolik společného nemá.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak poznat, že vám partner lže? Sledujte několik signálů

Internetové seznamky: I ženy dokážou podvádět

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Že byste rády přes zimu něco dělaly, ale chodit do posilovny vás nebaví? Stejně jako my vyzkoušejte formu cvičení, která je v kurzu. Kruhový trénink zpevní tělo zábavnou formou.
Samozřejmě že ji zvládnete. Cesta do Santiaga de Compostela má mnoho podob. Můžete si zvolit dlouhou a strastiplnou cestu, nebo raději půjdete kratší úseky a hezky pěkně po upravených cestičkách. Všechno se počítá. Každý krok se počítá.
Peru je velmi zajímavá země oplývající především mnoha kulturními památkami starověkých civilizací a koloniální architekturou. Jedná se o neuvěřitelně rozmanitou zemi a ráj pro každého cestovatele. V našich představách může znít Peru jako zapadlá zemička, kde nic nenajdeme, ale opak je pravdou! Tajemné džungle, ztracená města, jezero Titicaca, delta Amazonky – právě za těmito zázraky turisté do Peru míří. Tato země Jižní Ameriky jim poskytne příležitost ocitnout se ve zcela jiné dimenzi.
Přemýšlíte nad tím, kam byste si s partnerem, anebo sama mohla vyrazit na prodloužený víkend? V tom případě pro vás máme pár tipů, které dozajista oceníte. Poznejte ta nejkrásnější evropská města, do kterých se budete velmi ráda vracet, a na která vám (pro začátek) bude stačit jen pár dní volna.
Aby vaše pleť vypadala zdravě, svěže a odpočatě, nemusíte vydávat horentní sumy za drahé pleťové krémy. I díky běžně dostupným surovinám bude vaše pleť zářivě krásná. Domácí pleťové masky na suchou pleť dodají pleti tolik potřebnou hydrataci a pro jejich přípravu stačí zajít jen do lednice.
Tenhle batoh odolá dešti i polití, a proti krádežím v davu nebo hromadné dopravě je také imunní. Praktické zavazadlo usnadňuje život ve městě i na výletě. Vnitřní prostor, kapsy i kapsičky vymýšlel evidentně někdo, kdo má s chozením s ruksakem na zádech bohaté zkušenosti.
Jsou krásní, slavní a bohatí a díky jejich neúnavné píli ve svém oboru mají tolik peněz, že si mohou dovolit koupit doslova cokoli. Jednou z velmi oblíbených investic jsou luxusní rezidence na těch nejprestižnějších adresách.
Obývací pokoj je srdcem každého domova. Je to místo, kde trávíte spoustu času s rodinou
a přáteli, relaxujete po náročném dni, a kde se odehrávají často nezapomenutelné chvíle. Pohodlná a stylová křesla dotvářejí atmosféru obývacího pokoje a dělají z něj jedno
z nejpříjemnějších míst domova. V tomto článku se zaměříme na výběr toho pravého křesla do obýváku, které splní vaše potřeby a přinese do interiéru zároveň nádech elegance.
Tetování je stále módní záležitostí. Citáty, postavy z komiksů nebo vzory květin mohou být vašemu srdci blízké, zaměstnavatel pro ně ale pochopení mít nemusí. Při hledání nového zaměstnání tak může být tetování na viditelném místě překážkou pro přijetí. Kde bude nejspíš vadit a kde naopak ne?
Pod pojmem detox si nepředstavujte plán na zhubnutí. Mělo by jít spíš o odlehčení po období, kdy jste hřešily a pochutnávaly si na potravinách, které nejsou pro tělo ideální. Čekat na jaro nemusíte. Detox můžete spustit kdykoli. Jen je potřeba přizpůsobit výběr potravin ročnímu období.
Patříte k těm ženám, co o své ruce pečují se železnou pravidelností, a přesto ne a ne docílit toho, aby byly dokonele pevné? Možná někde přeci jen děláte chybu.
Věci mají své místo. I když to na první pohled nevypadá, už dvouleté děti vědí, kam která věc patří. Právě v tomto věku se začne projevovat smysl pro pořádek. Je tak nutné jim dát pravidla her i úklidu. Dítě začne vnímat vnější a vnitřní řád.

Výběr článků

Navštívit jednou za čas kadeřníka? Proč ne, ale radikální zkrácení a nový účes vás doslova promění v jinou osobu. Podívejte se kadeřníkovi přímo pod nůžky.
Pouliční umělci mají nekonečně mnoho zaměření, a jedním z nich je i u nás málo viděná sprejomalba. Mistři tohoto oboru dokážou pomocí plechovek s barvou vytvořit neuvěřitelné skvosty doslova během minut. Svůj potencionální suvenýr tak vidíte přímo během jeho vzniku.
Hledáte originální tipy na výlety v okolí vašeho bydliště, nebo se rádi podíváte i do jiných krajů České republiky? Přinášíme vám nový seriál, v němž vám prozradíme tipy na ta nejkrásnější a nejzajímavější místa ze všech krajů naší země.

Nepřehlédněte

Pokud se snažíte držet štíhlou linii, nebo jste zrovna ve fázi, kdy jste se pustili do hubnutí, určitě se přes den snažíte poctivě dodržovat všechna pravidla, aby se vaše plány jen tak nezhatily, a vy jste hezky šli svému cíli naproti. Napadlo vás ale někdy, že se ráno, klidně i nevědomky, můžete dopouštět určitých chyb, které vám cestu k vysněné postavě akorát překazí? Víme, co vám hned po probuzení zaručeně pokazí hubnutí.
Umíte si představit vánoční svátky bez pohádek? Nemusíte být nutně dítě, abyste vyžadovali oblíbené příběhy na Štědrý den a všechny následující svátky. Užijte si volné sváteční dny a nezapomeňte na pohádky, které vám přinesou klid a krásnou atmosféru do vašeho domova.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek