Sobota , 10. 06. 2023

Gita

Ex na scéně aneb stýká se s bývalkou a vás to štve? Víme, jak na ni

Neustále si něco píšou na mobilu, navštěvují se, a rozhodně si nejste jistá, že jste schopná se na to dále dívat? Poradíme vám, jak vyzrát na situaci, kdy se váš přítel stýká se svou ex.
Ex
Ex na scéně. (zdroj foto: 123rf.com)

04. 12. 2020

Každý máme svou minulost

Je naprosto v pořádku, že za sebou má každý z nás nějakou vztahovou minulost. Každý jsme si něčím prošli. S některými ex partnery již rozhodně nejsme v kontaktu, jiní nám v životě zůstali a občas se potkáme.

Je v pohodě, když máme dobré vztahy se svými ex. Musí to ale mít určitou mez. Těžko se nám bude žít s partnerem, který má nejlepší kamarádku – a ještě k tomu je to jeho ex. Tato situace samozřejmě vede k mnoha nekomfortním situacím. Kdy nás to štve?

Často se vídají

Poznal se váš současný přítel se svou ex během cyklistického výletu a dodnes spolu rádi jezdí na půldenní vyjížďky, zatímco vám kolo naprosto nic neříká? V tom případě se asi právem cítíte jako páté kolo u vozu.

Píšou si

Hihňá se váš přítel, když mu přijde zpráva? Nechce hovořit o tom, co si s bývalou partnerkou posílají na messengeru nebo přes další aplikace? Chápeme, že se necítíte příjemně.

Věčné srovnávání s ex

Má váš přítel v oblibě vás srovnávat se svou ex? Uměla lépe vařit to a ono, nebo se jí mnohem více chtělo na rodinnou oslavu s jeho rodinnými příslušníky? Uf, je to těžké, když jste neustále srovnávána. Není to nijak příjemné!

Má to rád kvůli ní

Nutí vás do koupě jistého parfému, o kterém víte, že jej používala jeho bývalka? Nebo si najednou chce pořídit morčátko, protože jej s bývalkou měli a ona hlodavce zbožňovala? Nedivíme se vám, že byste v obchodu se zvířaty raději chtěla nechat do klece zavřít svého partnera!

Ona o něj stále jeví zájem

Je jedno, zda je jeho bývalka ve vztahu, nebo zda žije sama. Cítíte, že má o vašeho partnera stále zájem? Toto je hodně nepříjemná situace, kterou vám rozhodně nezávidíme.

K TÉMATU  Co opravdu muži chtějí a po čem touží ve vztazích?

Jak vyzrát na situaci?

Úplně chápeme, že často cítíte k jeho bývalé přítelkyni negativní emoce. Hněv. Svině jedna! Je pravda, že její chování je dost za čarou. Ale v první řadě byste si měla uvědomit, že je to váš přítel, kdo jí odpovídá na zprávy a kdo se s ní potkává.

Rozhodně nedovolte, aby vás hněv ovládl. Místo toho si raději naordinujte pořádný kus fyzické aktivity. A až se budete cítit připravená a jste bez vzteku, dejte si s přítelem řeč.

Jedině tak totiž s něčím opravdu hnete a něco změníte. Nikdy na věc nejděte se vztekem. Dopracovaly byste to akorát k tomu, že by se s ní stýkal tajně – a to je to poslední, co potřebujete.

Namísto vzteku si naplánujte příjemný večer. A upřímně partnerovi povězte, co vás trápí. Zkuste mu napovědět – jak by se asi cítil on, kdybyste trávila čas se svým bývalým přítelem? Bylo by mu příjemné, kdybyste se svým ex trávila chvíle určené pro sebe a své koníčky? Zda by se mu líbilo, kdybyste si se svým bývalým přítelem psala zprávy ve svém volném čase?

Možná se váš partner potahá za nos a když mu dojde, že on sám by toto zažívat nechtěl, postupně své chování změní.

Tipy, jak se chovat:

  • Rozhodně si nepročítejte jeho soukromou konverzaci v mobilu.
  • Jeho bývalku mu nezakazujte. Stýkali by se tajně. Místo toho se snažte, aby ji přestal sám kontaktovat.
  • Občas toto téma proberte, ale rozhodně bez emocí. Nastiňte, co vás trápí, a zkuste situaci obrátit.
  • Jednejte co nejvíce nonšalantně a nesnažte se chovat jako žárlivá hysterka – to by byla voda na mlýn jeho ex! Raději si pořiďte boxovací pytel!
K TÉMATU  Když neklape manželství aneb jak ho zachránit?!

Přejete si vyhrát a dosáhnout toho, aby partner přestal trávit tolik času se svou bývalkou? Snažte se s ním komunikovat a najít nové společné zájmy. Třeba najednou zjistí, že už s ní tolik společného nemá.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak poznat, že vám partner lže? Sledujte několik signálů

Internetové seznamky: I ženy dokážou podvádět

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  
Dva měsíce letních prázdnin utekly jako voda a opět nastalo období, kdy deset měsíců vypravujete děti do školy. Což bývá často plné zmatku. Aby u vás doma nevypukl tento scénář, přinášíme vám několik rad. Díky těm vás žádné školní ráno nezaskočí nepřipravené a vše stihnete.
Dokumentární film s názvem Podvodník z Tinderu vede ve sledovanosti všech filmů na českém Netflixu. Příběh izraelského podvodníka, který vylákal z žen miliony a sám si pak žil v luxusu, doslova ohromil svět. Dříve trestaný zločinec si dokázal vymyslet opravdu důvěryhodnou historku, se kterou pak balamutil stvoření, co jen hledala lásku. Podvedené ženy teď splácí své dluhy – a on si vesele na svobodě dál užívá, vždyť mu všechny (bohužel) daly peníze dobrovolně.
Spousta lidí je se svým životem nespokojená. Někomu se nelíbí postava, jinému nos, další si stěžuje na vztah, který prožívá. Proto se většina z nás ubírá k brouzdání na Instagramu, který je doslova zahlcen perfektními fotografiemi života jiných lidí. Mnoho influencerů se ale tomuto „trendu sociálních sítí“ snaží postavit a ukazují také pravou realitu než tu vysněnou. Jednou z takových influencerek je Bree Lenehan.
Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!
Bohužel alergie trpí nejen lidé, ale také naší čtyřnozí kamarádi. Počet alergických onemocnění se zvyšuje. Nejvýznamnější alergie u psů jsou alergie na parazity, alergie na inhalační alergeny, alergie na potraviny a nebo kontaktní alergie. Podívejte se na několik tipů, které dokážou alergickou reakce u psa zmírnit.
Výběr antikoncepčních prostředků je poměrně velký. Dlouhý seznam začíná kondomy, pokračuje antikoncepčními pilulkami a končí třeba právě nitroděložními tělísky. V tomto článku se na ně zaměříme. Dozvíte se, jak se tělíska dělí, jak fungují, pro koho jsou vhodná a také kdy je ideální jejich zavedení. Provedeme vás veškerou problematikou nitroděložních tělísek a pokud váháte, pomůžeme vám se rozhodnout, zda do toho jít, či nikoliv.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek