Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Ex na scéně aneb stýká se s bývalkou a vás to štve? Víme, jak na ni

Neustále si něco píšou na mobilu, navštěvují se, a rozhodně si nejste jistá, že jste schopná se na to dále dívat? Poradíme vám, jak vyzrát na situaci, kdy se váš přítel stýká se svou ex.
Ex
Ex na scéně. (zdroj foto: 123rf.com)

04. 12. 2020

Každý máme svou minulost

Je naprosto v pořádku, že za sebou má každý z nás nějakou vztahovou minulost. Každý jsme si něčím prošli. S některými ex partnery již rozhodně nejsme v kontaktu, jiní nám v životě zůstali a občas se potkáme.

Je v pohodě, když máme dobré vztahy se svými ex. Musí to ale mít určitou mez. Těžko se nám bude žít s partnerem, který má nejlepší kamarádku – a ještě k tomu je to jeho ex. Tato situace samozřejmě vede k mnoha nekomfortním situacím. Kdy nás to štve?

Často se vídají

Poznal se váš současný přítel se svou ex během cyklistického výletu a dodnes spolu rádi jezdí na půldenní vyjížďky, zatímco vám kolo naprosto nic neříká? V tom případě se asi právem cítíte jako páté kolo u vozu.

Píšou si

Hihňá se váš přítel, když mu přijde zpráva? Nechce hovořit o tom, co si s bývalou partnerkou posílají na messengeru nebo přes další aplikace? Chápeme, že se necítíte příjemně.

Věčné srovnávání s ex

Má váš přítel v oblibě vás srovnávat se svou ex? Uměla lépe vařit to a ono, nebo se jí mnohem více chtělo na rodinnou oslavu s jeho rodinnými příslušníky? Uf, je to těžké, když jste neustále srovnávána. Není to nijak příjemné!

Má to rád kvůli ní

Nutí vás do koupě jistého parfému, o kterém víte, že jej používala jeho bývalka? Nebo si najednou chce pořídit morčátko, protože jej s bývalkou měli a ona hlodavce zbožňovala? Nedivíme se vám, že byste v obchodu se zvířaty raději chtěla nechat do klece zavřít svého partnera!

Ona o něj stále jeví zájem

Je jedno, zda je jeho bývalka ve vztahu, nebo zda žije sama. Cítíte, že má o vašeho partnera stále zájem? Toto je hodně nepříjemná situace, kterou vám rozhodně nezávidíme.

K TÉMATU  Tchyně aneb jak si ji vychovat, aby vám zobala z ruky

Jak vyzrát na situaci?

Úplně chápeme, že často cítíte k jeho bývalé přítelkyni negativní emoce. Hněv. Svině jedna! Je pravda, že její chování je dost za čarou. Ale v první řadě byste si měla uvědomit, že je to váš přítel, kdo jí odpovídá na zprávy a kdo se s ní potkává.

Rozhodně nedovolte, aby vás hněv ovládl. Místo toho si raději naordinujte pořádný kus fyzické aktivity. A až se budete cítit připravená a jste bez vzteku, dejte si s přítelem řeč.

Jedině tak totiž s něčím opravdu hnete a něco změníte. Nikdy na věc nejděte se vztekem. Dopracovaly byste to akorát k tomu, že by se s ní stýkal tajně – a to je to poslední, co potřebujete.

Namísto vzteku si naplánujte příjemný večer. A upřímně partnerovi povězte, co vás trápí. Zkuste mu napovědět – jak by se asi cítil on, kdybyste trávila čas se svým bývalým přítelem? Bylo by mu příjemné, kdybyste se svým ex trávila chvíle určené pro sebe a své koníčky? Zda by se mu líbilo, kdybyste si se svým bývalým přítelem psala zprávy ve svém volném čase?

Možná se váš partner potahá za nos a když mu dojde, že on sám by toto zažívat nechtěl, postupně své chování změní.

Tipy, jak se chovat:

  • Rozhodně si nepročítejte jeho soukromou konverzaci v mobilu.
  • Jeho bývalku mu nezakazujte. Stýkali by se tajně. Místo toho se snažte, aby ji přestal sám kontaktovat.
  • Občas toto téma proberte, ale rozhodně bez emocí. Nastiňte, co vás trápí, a zkuste situaci obrátit.
  • Jednejte co nejvíce nonšalantně a nesnažte se chovat jako žárlivá hysterka – to by byla voda na mlýn jeho ex! Raději si pořiďte boxovací pytel!
K TÉMATU  Co opravdu muži chtějí a po čem touží ve vztazích?

Přejete si vyhrát a dosáhnout toho, aby partner přestal trávit tolik času se svou bývalkou? Snažte se s ním komunikovat a najít nové společné zájmy. Třeba najednou zjistí, že už s ní tolik společného nemá.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak poznat, že vám partner lže? Sledujte několik signálů

Internetové seznamky: I ženy dokážou podvádět

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Milujete pohyb při hudbě? Dobře děláte! Nedávno bylo vědecky prokázáno, že právě dynamická hudba má na celkový výsledek cvičení velmi pozitivní vliv. Při domácím cvičení, ve fitku i v bazénu je proto skvělé se zaposlouchat do hudby. Co se s vaším organismem bude dít?
Ano, v této zábavě se vyžívají především muži. Ti si vždycky rádi do někoho zastřílí, případně při různých firemních akcích považují paintball za hru, při níž si mohou vyřídit účty se svými kolegy nebo nadřízenými. Ale rozhodně to není jen střílečka pro pány tvorstva, i ženy si mohou přijít na své.
Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.
Léto je sice oblíbeným ročním obdobím pro mnoho z nás, ale naše pokožka a vlasy toto nadšení zrovna nesdílí. A proto bychom se o své tělo měli v létě starat ještě více než v ostatních ročních obdobích, nebo přinejmenším specificky. Jak by měla vypadat péče o vaše vlasy v době, kdy je spaluje letní žár?
Stýskání dětí o prázdninách. Jak si s ním poradit? Děti nemohou trávit celý čas se svými rodiči, jezdí na letní tábory, sportovní kurzy nebo k prarodičům. Co dělat, když si napíšou či zavolají, že se jim stýská? Nemějte výčitky, chvilkové stýskání je přirozené. Můžete jim pomoci tím, jak se zachováte vy.
Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.
V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.

Nepřehlédněte

Bylinková zahrádka v sobě skrývá mnoho kouzla. Kromě toho, že je krásná na pohled, je také zdrojem spousty podmanivých vůní a léčivých účinků pro naše tělo. Jak založit bylinkovou zahrádku, abychom se z ní mohli těšit i několik let? Máme pro vás pár tipů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek