Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

7 vánočních filmů, které vyplní vánoční čas strávený s rodinou

Jak si představujete ideální Vánoce? Pravděpodobně s rodinou, vašimi blízkými. V pohodě, v obklopení radosti a štěstí. A samozřejmě v obklopení cukroví, které mizí z talíře rychlostí blesku. A kromě her, které budete hrát, svůj čas strávíte i sledováním oblíbených vánočních snímků, které svou kouzelnou atmosférou a nadějí z nich vyplývající umocní onu vánoční atmosféru, která se line domovem. Co si nezapomenout pustit?
vánočních filmů
Které snímky patří mezi TOP vánočních filmů, které vyplní příjemně strávený čas s rodinou?

20. 12. 2022

Za poslední roky bylo natočeno mnoho vánočních filmů. Tato kategorie snímků se navíc neustále rozrůstá. Zatímco z některých novinek se skutečně stává vánoční klasika, na jiné po jednom puštění zapomenete. Pojďme si však zmínit právě ty vánoční filmy, které se onou klasikou staly. Ty totiž stejně jako v uplynulých letech vyplní čas strávený s rodinou i blízkými. A určitě to nebude promarněný čas.

1. Harry, jdu do baráku! 

Aneb Sám doma. Film, který se doslova vryl pod kůži každému, kdo miluje filmy s vánoční tematikou. A i když se jedná o americký snímek, jeho provedení je tak nadčasové, že si ho pravděpodobně zamilují i další generace napříč světem.

Děj filmu ani nemusíme dlouze popisovat. Kdo by neznal legendární hlášky typu: „Na co jsme zapomněli?”„Na Kevina!” nebo: „Harry, jdu do baráku!”

Na oblíbený filmový snímek navazují ještě dvě pokračování, přičemž ve třetím už hlavní roli neztvárnil Macaulay Culkin, jako v prvních dvou dílech. Stejně tak chybí zločinci Harry a Marv, zato je vystřídá partička jiných zlodějů, se kterými si však nový hrdina také zdatně poradí s dávkou originality a bolesti.

trailer k filmu Sám doma (1990)

2. Vánoce jsou blbý, blbý, blbý! 

Grinch. Další vánoční kultovní snímek, který se člověku dostane pod kůži hlavně svým vtipem. Zelený, chlupatý Grinch, který nemá rád Vánoce a jeho usilovná snaha je zničit všem, kteří na ně nedají dopustit. Z toho už automaticky vyplývá, že to bude zábavná podívaná. A když se k tomu všemu přidá Jim Carrey, který ztvárnil právě onoho Grinche, je to doslova záruka dobře stráveného času s rodinou.

Český dabing je v tomto případě velice povedený, stejně tak písničky, které zní filmem. Člověk je pak nebude moct dostat z hlavy! Dokonce tohoto brouka v hlavě nevyženou ani tradiční české vánoční kolegy.

K TÉMATU  Zahradní obruby a obrubníky. Žádný záhon se bez nich neobejde. Které padnou vaší zahradě
trailer k filmu Grinch (2000)

3. Láska nebeská protkává příběhy několika hrdinů 

Seznam kultovních vánočních filmů by nebyl kompletní bez snímku Láska nebeská, která už je v nabídce streamovacích služeb několik let. Svým zpracováním je však stále nadčasová, což je možná až podivuhodné. U většiny filmů před rokem 2010 člověk pozná, že byla použitá starší technika a že to ani po stránce střihu není dokonalé, ale tento? Ten je svým zpracováním opravdu skvělý, a to i po letech.  

Hlavní je však děj, který si člověk zamiluje. Protkávají se totiž příběhy několika hrdinů a prakticky každý člověk si najde někoho, komu bude fandit a kvůli komu vydrží až do konce. Kdo je vaším oblíbeným hrdinou z tohoto amerického filmu?

trailer k filmu Láska nebeská (2003)

4. Pelíšky, česká klasika

Když se však přesuneme na českou tvorbu, nesmíme zapomenout na legendární Pelíšky. „To je tím, s kým se taháš!” – to je jen jedna z mnoha hlášek, která člověku utkví v hlavě už do konce života. V mnoha rodinách se na Pelíšky dívají pouze o Vánocích. Prý má film během vánočních svátků prostě jiné kouzlo, a něco na tom určitě bude.

To nej z filmu Pelíšky (1999).

5. Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané

Nesmíme zapomenout ani na Tři oříšky pro Popelku. Zpracování s Pavlem Trávníčkem a Libuškou Šafránkovou je nedostižné. Naše Popelka je prostě nejlepší, nemyslíte?

Tři hádanky a krásný příběh se většinou vysílá na jednom z třech hlavních českých televizních kanálů a žádné Vánoce nechybí.

trailer k pohádce Tři oříšky pro Popelku (1973)

6. Pyšná princezna nejen pro “pamětníky”

Vánoční svátky jsou hlavně ve znamení pohádek. Televizní stanice se doslova perou o to, kdo nabídne lepší pohádky. A nakonec vyhraje ta, která uvede Pyšnou princeznu. Člověk by si řekl, že se jedná jenom o snímek pro pamětníky, ale není tomu tak. Své fanoušky si najde i mezi mladšími diváky.

K TÉMATU  Stylové koupelnové baterie. Je libo matná černá nebo s LED osvětlením?
ukázka z pohádky Pyšná princezna (1952)

7. Už je ti teplo, děvče?

Náš výběr vánočních filmů zakončíme tradičním Mrazíkem, který zkrátka patří k typické vánoční klasice. A letos budeme s Nastěnkou mrznoucí v lesíku i velmi soucítit.

Opět děj není nutné více rozebírat. Přece jenom ho všichni dobře znají. A stejně jako uplynulé snímky, i tento se alespoň jednou ocitne v televizním programu.

trailer k pohádce Mrazík (1964)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Single na Vánoce? 11 důvodů, proč se tím nemusíte trápit

Zacvičte si ve vánočním duchu podle těchto videí a udělejte z pohybu zábavu

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Turecké koberce dříve sloužily nomádům jako ochrana před nepřízní počasí. V posledních letech se ale staly velmi moderní a také luxusní záležitostí. Vydejte se s námi do jedné z výrobny tureckých koberců a podívejte se, jak se tento investiční skvost vyrábí.
Jaimie a Dave žijí již několik let v Americe. Oba měli stejný cíl a sen, a to postavit si svůj vlastní dům. Myšlenka hypotéky je nelákala, a tak se rozhodli, že z našetřených peněz zakoupí několik přepravních plechových kontejnerů, přepracují je a doplní dalším recyklovaným materiálem. Výsledek je naprosto famózní. Mladý americký pár dokázal téměř nemožné. Uprostřed přírody postavil dokonalé obydlí, které splňuje veškeré standardy na bydlení. Pojďte se s námi podívat, jak se muži a ženě práce podařila.
Vždy mi záleželo na rodině a chtěla jsem žít poctivě a být šťastná. Jednou jsem ale ulítla a nikdy jsem na svůj omyl nemohla zapomenout. I když jsem se snažila, nakonec jsem to neunesla a dnes nemám rodinu žádnou.
Recepty na bezlepkové cukroví vyřeší problém s vánočním mlsáním, pokud máte vy nebo někdo z rodiny intoleranci na lepek. Vždyť co by to bylo za Vánoce bez cukroví? Takhle se omezovat nemusíte a ani nepoznáte, že je cukroví na stole vlastně bezlepková dieta.
Že byste rády přes zimu něco dělaly, ale chodit do posilovny vás nebaví? Stejně jako my vyzkoušejte formu cvičení, která je v kurzu. Kruhový trénink zpevní tělo zábavnou formou.
Skončilo léto a začíná se zkracovat den. Jak se co nejlépe vyrovnat s nadcházejícím špatným počasím a špatnou náladou?
Vzhledem k neustálému nárůstu cen je obzvláště potřebné přemýšlet, co vše si opravdu nezbytně musíme pořídit a zároveň i kde výhodně nakoupíme. Zdražuje vše, zato výše platů zůstává prakticky stejná, a proto se řada občanů uchyluje k nouzovým řešením. Jedním z nich jsou nákupy v Polsku.
Udělejte si letos opravdu veselé Velikonoce. Už se to pomalu blíží, a tak není na škodu inspirovat se nápady na originální velikonoční dekorace. Věnce na dveře, dekorace na stůl nebo ven do zahrádky, a hlavně samá vajíčka a zajíci!
S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.
Léto přeje drobnému přivýdělku. Přemýšlíte, zda je to vhodné i pro vašeho potomka? Pojďte se podívat na to, jak letní brigády zvládly naše děti. Poradíme nejoblíbenější brigády i to, co si musíte ohlídat.
Zdá se, že pánové mají v případě těchto krásek velkou smůlu. V jejich srdci je totiž místo pouze a jen pro ženy. Které ze slavných dam otevřeně přiznaly, že patří mezi lesbičky?
Rádi ji pijeme, i když víme, že to zrovna zdravé není. Že s její pomocí snadno sundáte žvýkačku z vlasů, to už asi všichni víme. Ale to zdaleka není všechno. Coca-cola vyčistí zašlé kachličky v koupelně, varnou konvici od usazenin nebo pánev s připáleným jídlem! To všechno bez zbytečného trápení a drhnutí. Také si s její pomocí můžete připravit colový dort. Podívejte na video!

Výběr článků

Žena a kariéra? Ve vedení státních firem v Česku bylo podle údajů z roku 2018 pouze patnáct vrcholových manažerek. Manažerů oproti tomu ve stejném období pracovalo v těchto firmách 174. Má to několik důvodů. Jedním z nich jsou i předsudky, které musíte jako top manažerka překonávat.
Alternativní způsoby bydlení si lze představit různě, možností je skutečně celá řada. Nemusíte se přitom cítit nepohodlně nebo se vzdát svého komfortu. Alternativní bydlení ale dnes již nepředstavuje jen způsob, jak ušetřit finance. Jde také o udržitelný způsob bydlení, který šetří naši planetu.
Lákavé cedule na obchodech. Sleva na každém rohu, na každém billboardu, v každé reklamě. Přitahují vaše oči a slibují skoro neuvěřitelné. Jsou povánoční slevy opravdu tak výhodné? Dá se jim odolat?

Nepřehlédněte

Nic netrvá věčně, ani šťastný vztah bez hádek a nedorozumění. Jestliže už máte nějaké ty společné roky za sebou a přijde vám, že váš vztah uvadá, neházejte flintu do žita, ale chopte se kormidla a manželství zachraňte. Nevíte jak? Poradíme vám.
Jelikož robotický vysavač efektivně uklidí, dokonce ušetří elektrickou energii, vyplatí se do něj investovat. Jenže na trhu se setkáte rovnou s několika druhy robotických vysavačů. Podle čeho robotického pomocníka vybírat?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek