Úterý , 16. 07. 2024

Luboš

7 vánočních filmů, které vyplní vánoční čas strávený s rodinou

Jak si představujete ideální Vánoce? Pravděpodobně s rodinou, vašimi blízkými. V pohodě, v obklopení radosti a štěstí. A samozřejmě v obklopení cukroví, které mizí z talíře rychlostí blesku. A kromě her, které budete hrát, svůj čas strávíte i sledováním oblíbených vánočních snímků, které svou kouzelnou atmosférou a nadějí z nich vyplývající umocní onu vánoční atmosféru, která se line domovem. Co si nezapomenout pustit?
vánočních filmů
Které snímky patří mezi TOP vánočních filmů, které vyplní příjemně strávený čas s rodinou?

20. 12. 2022

Za poslední roky bylo natočeno mnoho vánočních filmů. Tato kategorie snímků se navíc neustále rozrůstá. Zatímco z některých novinek se skutečně stává vánoční klasika, na jiné po jednom puštění zapomenete. Pojďme si však zmínit právě ty vánoční filmy, které se onou klasikou staly. Ty totiž stejně jako v uplynulých letech vyplní čas strávený s rodinou i blízkými. A určitě to nebude promarněný čas.

1. Harry, jdu do baráku! 

Aneb Sám doma. Film, který se doslova vryl pod kůži každému, kdo miluje filmy s vánoční tematikou. A i když se jedná o americký snímek, jeho provedení je tak nadčasové, že si ho pravděpodobně zamilují i další generace napříč světem.

Děj filmu ani nemusíme dlouze popisovat. Kdo by neznal legendární hlášky typu: „Na co jsme zapomněli?”„Na Kevina!” nebo: „Harry, jdu do baráku!”

Na oblíbený filmový snímek navazují ještě dvě pokračování, přičemž ve třetím už hlavní roli neztvárnil Macaulay Culkin, jako v prvních dvou dílech. Stejně tak chybí zločinci Harry a Marv, zato je vystřídá partička jiných zlodějů, se kterými si však nový hrdina také zdatně poradí s dávkou originality a bolesti.

trailer k filmu Sám doma (1990)

2. Vánoce jsou blbý, blbý, blbý! 

Grinch. Další vánoční kultovní snímek, který se člověku dostane pod kůži hlavně svým vtipem. Zelený, chlupatý Grinch, který nemá rád Vánoce a jeho usilovná snaha je zničit všem, kteří na ně nedají dopustit. Z toho už automaticky vyplývá, že to bude zábavná podívaná. A když se k tomu všemu přidá Jim Carrey, který ztvárnil právě onoho Grinche, je to doslova záruka dobře stráveného času s rodinou.

Český dabing je v tomto případě velice povedený, stejně tak písničky, které zní filmem. Člověk je pak nebude moct dostat z hlavy! Dokonce tohoto brouka v hlavě nevyženou ani tradiční české vánoční kolegy.

K TÉMATU  Různé typy zahrad. Vyberte si, který styl sedí nejlépe vám i vašemu domu
trailer k filmu Grinch (2000)

3. Láska nebeská protkává příběhy několika hrdinů 

Seznam kultovních vánočních filmů by nebyl kompletní bez snímku Láska nebeská, která už je v nabídce streamovacích služeb několik let. Svým zpracováním je však stále nadčasová, což je možná až podivuhodné. U většiny filmů před rokem 2010 člověk pozná, že byla použitá starší technika a že to ani po stránce střihu není dokonalé, ale tento? Ten je svým zpracováním opravdu skvělý, a to i po letech.  

Hlavní je však děj, který si člověk zamiluje. Protkávají se totiž příběhy několika hrdinů a prakticky každý člověk si najde někoho, komu bude fandit a kvůli komu vydrží až do konce. Kdo je vaším oblíbeným hrdinou z tohoto amerického filmu?

trailer k filmu Láska nebeská (2003)

4. Pelíšky, česká klasika

Když se však přesuneme na českou tvorbu, nesmíme zapomenout na legendární Pelíšky. „To je tím, s kým se taháš!” – to je jen jedna z mnoha hlášek, která člověku utkví v hlavě už do konce života. V mnoha rodinách se na Pelíšky dívají pouze o Vánocích. Prý má film během vánočních svátků prostě jiné kouzlo, a něco na tom určitě bude.

To nej z filmu Pelíšky (1999).

5. Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané

Nesmíme zapomenout ani na Tři oříšky pro Popelku. Zpracování s Pavlem Trávníčkem a Libuškou Šafránkovou je nedostižné. Naše Popelka je prostě nejlepší, nemyslíte?

Tři hádanky a krásný příběh se většinou vysílá na jednom z třech hlavních českých televizních kanálů a žádné Vánoce nechybí.

trailer k pohádce Tři oříšky pro Popelku (1973)

6. Pyšná princezna nejen pro “pamětníky”

Vánoční svátky jsou hlavně ve znamení pohádek. Televizní stanice se doslova perou o to, kdo nabídne lepší pohádky. A nakonec vyhraje ta, která uvede Pyšnou princeznu. Člověk by si řekl, že se jedná jenom o snímek pro pamětníky, ale není tomu tak. Své fanoušky si najde i mezi mladšími diváky.

K TÉMATU  Chytré hodinky: užitečná elektronika, která zaujme všechny generace
ukázka z pohádky Pyšná princezna (1952)

7. Už je ti teplo, děvče?

Náš výběr vánočních filmů zakončíme tradičním Mrazíkem, který zkrátka patří k typické vánoční klasice. A letos budeme s Nastěnkou mrznoucí v lesíku i velmi soucítit.

Opět děj není nutné více rozebírat. Přece jenom ho všichni dobře znají. A stejně jako uplynulé snímky, i tento se alespoň jednou ocitne v televizním programu.

trailer k pohádce Mrazík (1964)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Single na Vánoce? 11 důvodů, proč se tím nemusíte trápit

Zacvičte si ve vánočním duchu podle těchto videí a udělejte z pohybu zábavu

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Hledáte čtivo, které vás zabaví při dlouhých propršených nebo prosněžených zimních večerech? Uvařte si čaj nebo kávu nebo si nalijte sklenku vína a nechte se pohltit stránkami knih, které vás dozajista nadchnou. Na své si přijdou milovnice romantiky, napětí, mezilidských vztahů, dobrodružství i hororu.
Potřebujete ušetřit, ale zjistili jste, že nemáte nic na sebe? Nemusíte nutně procházet internetové obchody, v nichž ceny za oblečení dosahují opravdu nemalých výšek. V ideálním případě zamiřte do nejbližšího second handu a nakupujte tam.
Přemýšlíte nad skladbou svého jídelníčku? Víte, kolik sníte denně bílkovin nebo vlákniny? Hlídáte si, co jíte? Možná, že ne. Hodně lidí nepřemýšlí nad tím, co jí a zda se stravuje správně. Většinou jako výmluva poslouží nedostatek času. Bílkoviny jsou ale pro tělo skutečně nezbytné a drtivá většina populace jich konzumuje málo. Zkuste to změnit.
Pro pobyt v přírodě a při různých sportovních aktivitách venku jistě oceníte funkční oblečení, se kterým vás nepřekvapí žádné počasí ani nepříznivé podmínky. Proto bude nejlepší volbou softshellový materiál, s nímž se nemusíte bát žádného dobrodružství.
V každodenním kolotoči práce a rodiny se objeví neočekávaný zvrat, když hlavní hrdinka narazí na dohodu, kterou uzavřela s tajemným mužem. Tato dohoda nezahrnuje pouze vášnivý románek, ale také odměny a výzvy, které otřesou jejím každodenním životem. S dilematem mezi láskou a povinnostmi se musí rozhodnout, co je pro ni skutečně důležité. Román "Každodenní kolotoč" od Teri Kerot slibuje napínavý příběh o lásce, vášni a životních rozhodnutích, které nás provázejí každým dnem
Stačila vteřina navíc nebo kousek vedle a dopadlo by to špatně. Dechberoucí momenty, při kterých zrovna někdo natáčel. Možná na něj nevěříte, ale jak se říká - tihle lidé měli z pekla štěstí.
Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy podporujících správné fungování imunity. Znáte to, viry na nás číhají na každém rohu a do toho se denně potýkáme s až příliš mnoho stresovými situacemi. Proč tedy nepodpořit svoje jediné zdraví? Jste přípraveni?
Brzy se již začne oteplovat a zimní bundy tak budou definitivně out. Pokud chcete i svůj jarní šatník svézt na vlně aktuálních trendů, měli byste se držet několika základních doporučení. Vždy samozřejmě volte kabát vyrobený z lehkého a prodyšného materiálu, jako je bavlna, plátno nebo polyester, aby se vám v kabátu pohodlně chodilo i v teplejším počasí.
Čtení je v dnešní době stále vzácnějším koníčkem, zejména u dětí. Ty totiž mnohem raději tráví čas nad displejem chytrých mobilních telefonů, s tabletem v ruce nebo třeba před televizí. Kéž by existoval nějaký způsob, jak lásku ke čtení u dětí probudit. Naštěstí ale jeden způsob skutečně existuje. Vyzkoušíte ho?
Druhů čaje existuje skutečně nepřeberné množství. Čaj, to je životní styl, rituál, který se opakuje dnes a denně. Někdy jím zaháníme žízeň, jindy ho pijeme na chuť. Ovocný nebo bylinný čaj známe dozajista všichni, ale už méně jsou nám známé jejich účinky nebo podrobnější dělení. Pojďme se proto na čaje podívat společně.
I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
V minulých dnech panovalo i na horách teplé, až jarní počasí. V nižších polohách a na jižních svazích taje sníh. Na sjezdovkách je ráno přimrzlý, odpoledne měkne nebo se mění v krupici. Kam tedy vyrazit lyžovat? Zde jsou tipy na některá zimní střediska.

Výběr článků

Během vánočních svátků se většinou neubráníme koupit domů jeden z jejich symbolů, a tím je vánoční hvězda. Krásná dekorativní rostlina, která vám však nemusí dělat radost zákonitě jen na konci roku. Lze ji totiž pěstovat prakticky celoročně. Víte, odkud se vlastně vzala?
Pokud milujete koupání, a zároveň patříte mezi teplomilce, pak s největší pravděpodobností v období podzimu a zimy trpíte. Příjemné teploty jsou pryč, nemluvě o ledových vodách, do kterých skočí leda stoupenci Wim Hofa. Dobrou zprávou ale je, že příjemné koupání ani s příchodem sychravých dnů zdaleka nemusí končit. Stačí jen vědět, kam zajít – na termální místa, kde se klidně ohřejete i mimo horkou letní sezónu. Takže kam vyrazit?
Dekorace k Vánocům prostě patří. Adventní věnec se svíčkami na stůl, ale krásné vánoční věnce můžete zavěsit kdekoli, třeba na dveře nebo na okno. Právě ty si můžete prohlédnout v galerii.

Nepřehlédněte

Že jste se rozhodly začít chodit na jógu? Protože umí protáhnout tělo, zpevnit, zklidnit. Jenže těch druhů! Která je tedy vhodná pro vás? Zjistili jsme to za vás.
Čekáte na sólovku od zpěvačky Marty Jandové? Tak je tady! Konečně. Co se stalo, že Marta přichází se svým prvním sólovým albem až nyní?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek