Čtvrtek , 02. 02. 2023

Nela a Hromnice

7 vánočních filmů, které vyplní vánoční čas strávený s rodinou

Jak si představujete ideální Vánoce? Pravděpodobně s rodinou, vašimi blízkými. V pohodě, v obklopení radosti a štěstí. A samozřejmě v obklopení cukroví, které mizí z talíře rychlostí blesku. A kromě her, které budete hrát, svůj čas strávíte i sledováním oblíbených vánočních snímků, které svou kouzelnou atmosférou a nadějí z nich vyplývající umocní onu vánoční atmosféru, která se line domovem. Co si nezapomenout pustit?
vánočních filmů
Které snímky patří mezi TOP vánočních filmů, které vyplní příjemně strávený čas s rodinou?

20. 12. 2022

Za poslední roky bylo natočeno mnoho vánočních filmů. Tato kategorie snímků se navíc neustále rozrůstá. Zatímco z některých novinek se skutečně stává vánoční klasika, na jiné po jednom puštění zapomenete. Pojďme si však zmínit právě ty vánoční filmy, které se onou klasikou staly. Ty totiž stejně jako v uplynulých letech vyplní čas strávený s rodinou i blízkými. A určitě to nebude promarněný čas.

1. Harry, jdu do baráku! 

Aneb Sám doma. Film, který se doslova vryl pod kůži každému, kdo miluje filmy s vánoční tematikou. A i když se jedná o americký snímek, jeho provedení je tak nadčasové, že si ho pravděpodobně zamilují i další generace napříč světem.

Děj filmu ani nemusíme dlouze popisovat. Kdo by neznal legendární hlášky typu: „Na co jsme zapomněli?”„Na Kevina!” nebo: „Harry, jdu do baráku!”

Na oblíbený filmový snímek navazují ještě dvě pokračování, přičemž ve třetím už hlavní roli neztvárnil Macaulay Culkin, jako v prvních dvou dílech. Stejně tak chybí zločinci Harry a Marv, zato je vystřídá partička jiných zlodějů, se kterými si však nový hrdina také zdatně poradí s dávkou originality a bolesti.

trailer k filmu Sám doma (1990)

2. Vánoce jsou blbý, blbý, blbý! 

Grinch. Další vánoční kultovní snímek, který se člověku dostane pod kůži hlavně svým vtipem. Zelený, chlupatý Grinch, který nemá rád Vánoce a jeho usilovná snaha je zničit všem, kteří na ně nedají dopustit. Z toho už automaticky vyplývá, že to bude zábavná podívaná. A když se k tomu všemu přidá Jim Carrey, který ztvárnil právě onoho Grinche, je to doslova záruka dobře stráveného času s rodinou.

Český dabing je v tomto případě velice povedený, stejně tak písničky, které zní filmem. Člověk je pak nebude moct dostat z hlavy! Dokonce tohoto brouka v hlavě nevyženou ani tradiční české vánoční kolegy.

K TÉMATU  Nejoblíbenější české pohádky, které nesmí na Vánoce chybět
trailer k filmu Grinch (2000)

3. Láska nebeská protkává příběhy několika hrdinů 

Seznam kultovních vánočních filmů by nebyl kompletní bez snímku Láska nebeská, která už je v nabídce streamovacích služeb několik let. Svým zpracováním je však stále nadčasová, což je možná až podivuhodné. U většiny filmů před rokem 2010 člověk pozná, že byla použitá starší technika a že to ani po stránce střihu není dokonalé, ale tento? Ten je svým zpracováním opravdu skvělý, a to i po letech.  

Hlavní je však děj, který si člověk zamiluje. Protkávají se totiž příběhy několika hrdinů a prakticky každý člověk si najde někoho, komu bude fandit a kvůli komu vydrží až do konce. Kdo je vaším oblíbeným hrdinou z tohoto amerického filmu?

trailer k filmu Láska nebeská (2003)

4. Pelíšky, česká klasika

Když se však přesuneme na českou tvorbu, nesmíme zapomenout na legendární Pelíšky. „To je tím, s kým se taháš!” – to je jen jedna z mnoha hlášek, která člověku utkví v hlavě už do konce života. V mnoha rodinách se na Pelíšky dívají pouze o Vánocích. Prý má film během vánočních svátků prostě jiné kouzlo, a něco na tom určitě bude.

To nej z filmu Pelíšky (1999).

5. Šaty s vlečkou, stříbrem vyšívané

Nesmíme zapomenout ani na Tři oříšky pro Popelku. Zpracování s Pavlem Trávníčkem a Libuškou Šafránkovou je nedostižné. Naše Popelka je prostě nejlepší, nemyslíte?

Tři hádanky a krásný příběh se většinou vysílá na jednom z třech hlavních českých televizních kanálů a žádné Vánoce nechybí.

trailer k pohádce Tři oříšky pro Popelku (1973)

6. Pyšná princezna nejen pro “pamětníky”

Vánoční svátky jsou hlavně ve znamení pohádek. Televizní stanice se doslova perou o to, kdo nabídne lepší pohádky. A nakonec vyhraje ta, která uvede Pyšnou princeznu. Člověk by si řekl, že se jedná jenom o snímek pro pamětníky, ale není tomu tak. Své fanoušky si najde i mezi mladšími diváky.

K TÉMATU  Naučné aplikace pro děti spojí jejich zájem o smartphony s něčím užitečným. Budou bavit děti i vás!
ukázka z pohádky Pyšná princezna (1952)

7. Už je ti teplo, děvče?

Náš výběr vánočních filmů zakončíme tradičním Mrazíkem, který zkrátka patří k typické vánoční klasice. A letos budeme s Nastěnkou mrznoucí v lesíku i velmi soucítit.

Opět děj není nutné více rozebírat. Přece jenom ho všichni dobře znají. A stejně jako uplynulé snímky, i tento se alespoň jednou ocitne v televizním programu.

trailer k pohádce Mrazík (1964)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Single na Vánoce? 11 důvodů, proč se tím nemusíte trápit

Zacvičte si ve vánočním duchu podle těchto videí a udělejte z pohybu zábavu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte v plánu zahradní párty? Léto je tady a nejlepší místo pro posezení s přáteli je venku. Grilování, oslava narozenin nebo jen tak, připravte stůl snů! Pokud máte zahradu, je hlavní problém vyřešený. Nemusíte nutně sedět pod vaším přístřeškem, zkuste netradičně posadit hosty uprostřed pozemku na trávníku. A pokud zahradu nemáte, můžete udělat to samé někde za domem. Dny jsou dlouhé a večery teplé, takže vám nic nebrání posedět, jak dlouho jen budete chtít. Důležitá je ale příprava, aby bylo po ruce všechno!
Už jste někdy slyšeli o ASMR? O technice, která vám díky souboru zvuků dopřeje příjemný pocit uvolnění, relaxace a pomůže vám rychleji usnout? Pokud ještě ne, lepší pozdě než vůbec. Mrkněte, v čem spočívá její tajemství. A proč jí propadlo tolik lidí.
Potřebujete si z pohodlí domova přivydělat při mateřské dovolené nebo jenom proto, že home office nepokrývá celý váš volný čas? Možností je opravdu mnoho, zejména v dnešní době. Zatímco některé nabídky práce jsou placené opravdu velmi špatně, jiné jsou ohodnoceny naopak velice dobře - tedy pokud se práce odvádí s dostatečnou kvalitou. To je případ i takzvaného copywritingu - psaní textů pro webové stránky.
Seriál She-Hulk: Neuvěřitelná právnička vznikl ve světoznámém studiu Marvel. Odtud pochází věhlasné snímky, jakou jsou Avengers, Thor, Strážci Galaxie, Captain America, Iron Man, Captain Marvel, Black Widow a mnohé další. Stejně jako tyto všechny uvedené tituly, i seriál She-Hulk nabral u fanoušků na oblíbenosti. Máte-li rádi Marvelovky, sci-fi a komedie o superhrdinech, tento seriál ve vás pravděpodobně získá dalšího fanouška.
Madonna, nejslavnější popová ikona od začátku 80. let až do současnosti plní sociální sítě fotografiemi, nad nimiž v poslední době zdravý rozum skutečně žasne. Zpěvačka se zřejmě nehodlá smířit s přirozeným procesem stárnutí a chce si i nadále zachovat svou dokonalou image. Má tohle ale být ještě náš vzor hodný následování?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek