Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Co je to hormonální dieta a jedná se o efektivní řešení nadváhy?

Hormonální dieta rozhodně neslibuje instantní zázrak v podobě drastické diety a následného jojo efektu. Naopak. Principem je především pochopení fungování těla a jeho správné naladění pomocí stravy. Hubnutí je až bonusový efekt.
hormonální dieta
Hormonální dieta není o zázraku na počkání, jejím principem je soulad a pochopení vlastního těla.

27. 05. 2022

Pravidelně se věnujete pohybu, hlídáte si stravu. A ono nic. Nedaří se vám v noci spát tak, jak byste potřebovala, cítíte se nafouklá a sebevědomím příliš nehýříte. Možná za to mohou vaše hormony. Tím pádem by třeba právě pro vás byla hormonální dieta skvělá.

Hormony řídí metabolismus

Naše tělo k nám nepromlouvá pouze přes pravidelný cyklus. Ovlivňuje (a projevuje se) celou řadu situací v našem životě. Hormony jsou například zodpovědné i za to, že se vám nedaří i přes veškerou snahu zhubnout.

I když si to nechceme připustit, je to tak. Není to jen naše vůle, ale především jsou to hormony, kdo je zodpovědný za to, že přibíráme na váze. Hormony totiž řídí nejen energetický, ale také látkový metabolismus.

Sečteno a podtrženo, hormony rozhodují o tom, zda se zrovna cítíte sytí nebo hladoví. A bohužel pro nás se také zasazují o množství naší tukové tkáně nebo svalové hmoty.

Možná se vám to nelíbí, ale je třeba přijmout docela nepříjemný fakt. Jsou to HORMONY, kdo řídí, kolik energie se nám za daný den podaří spálit či uložit. Pochopení fungování hormonů je tedy klíčové pro to, abychom z tohoto poznatku mohli vycházet a začít jej používat ve svůj prospěch.

A hormonální dieta je na světě!

Když jsme pochopili, že za celou řadou procesů v našem těle stojí již tolikrát zmiňované hormony, je načase s tím něco dělat a využít tuto informaci k pozitivním změnám v našem životě. Z výše uvedených tvrzení a z komplexního pochopení fungování ženského těla vychází hormonální dieta. S tou se nám může podařit skutečně efektivně zhubnout. Už totiž víme, že za to jednoduše nemůžeme vždycky jenom my.

jablko
Zdravý životní styl je základem správného fungování hormonálního systému.

Rozhodně nepolevujte ve svém běžném úsilí o zdravý životní styl. Ani náhodou! Pořád se věnujte pravidelné sportovní aktivitě, snažte se dostatečně spát, meditujte i cvičte jógu. K tomu se ale přidá novinka, a tou je užitečná forma diety.

K TÉMATURedakční průvodce jógou. Jaké druhy jógy vám nabízí současná studia a jak si vybrat ideální cvičení právě pro vás?

Návrat do Středomoří 

Hormonální dieta se vám bude velmi zamlouvat. Všichni si totiž pamatujeme, jak nám chutnalo na dovolené ve Středomoří. Právě z těchto vynikajících, a přitom snadných pokrmů, dieta vychází. 

Co je základem? 

Nejvíce budete obklopeni potravinami v jejich přirozené podobě, prefabrikované a smažené pokrmy to samozřejmě nejsou.

Nejvíce se vám bude dostávat čerstvé zeleniny, ale také ovoce. Pochutnáte si na libovém masu a rybách. Nezapomeneme na luštěniny, ořechy, olivový olej a semínka. Zakysané mléčné výrobky nebo produkty z kozího sýra jsou také vítanou obměnou.

Cílíme na kvalitu. Nakupujte u lokálních pěstitelů a chovatelů.

Začíná se očistou?

Ještě než se do hormonální diety pustíte, musíte se spokojit s tím, že se nejprve budete muset detoxikovat. Očista organismu je součástí mnoha dietních programů. Vždy je potřeba počítat s tím, že naše tělo plně nevyužívá svůj potenciál. Teprve až se zbavíme toxinů uložených ve střevech, může se naplno rozjet imunita i hubnoucí proces. 

Rozhodně se ale neděje nic drastického. Pouze vám je doporučeno pít například zeleninovou šťávu z mrkve, konzumovat po několik dnů čerstvý česnek nebo medvědí česnek, nebo se zásobit přírodními produkty v podobě ostropestřce mariánského.

Žádné zázraky na počkání

Při hormonální dietě se vám neslibují žádné instantní zázraky. Naopak. Hraje roli pochopení fungování vlastního těla a ingrediencí, které do něj vkládáte. Jedná se o trvale udržitelnou dietu, se kterou se vám podaří nejen zhubnout, ale především načerpat dostatek energie ze stravy.

lékař
Nevíte si rady jak začít? Obraťte se na svého lékaře.

Hormonální dieta využívá přirozených cyklů našeho těla. Dodáním té správné stravy se můžeme zasadit o zdravější organismus i štíhlejší tělo. Teď už stačí jen zapátrat na internetu nebo kontaktovat svého lékaře.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jarní dieta: Bezpečný dietní plán pro každého na několik dní! Zkuste to podle doporučení výživového poradce a připravte se nejen do plavek!

K TÉMATUPotraviny, co se jen tváří jako dietní. Ale naroste vám po nich zadek!

8 tipů jak zvýšit svou psychickou i fyzickou odolnost

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jaimie a Dave žijí již několik let v Americe. Oba měli stejný cíl a sen, a to postavit si svůj vlastní dům. Myšlenka hypotéky je nelákala, a tak se rozhodli, že z našetřených peněz zakoupí několik přepravních plechových kontejnerů, přepracují je a doplní dalším recyklovaným materiálem. Výsledek je naprosto famózní. Mladý americký pár dokázal téměř nemožné. Uprostřed přírody postavil dokonalé obydlí, které splňuje veškeré standardy na bydlení. Pojďte se s námi podívat, jak se muži a ženě práce podařila.
V životě jsem si nikdy nevedla špatně po finanční stránce, to však neznamená, že bych si mohla nějak vyskakovat. Proto jsem začala přemýšlet, kde přijít k dalším penězům. Pak jsem narazila na nabídku online casina, přišlo mi to jako skvělá možnost, jak si přivydělat z domova. Řekla jsem si, že zkusím štěstí. To jsem však ještě nevěděla, že je to jedna velká past.
Ačkoliv z vědeckého hlediska se může zdát, že barva očí nemůže mít s povahou člověka pranic společného, nenechte se mýlit. Mnoho starověkých národů věřilo, že barva očí má svůj význam. Najděte si v článku svou barvu očí a zjistěte, co říká o vaší osobnosti!
Základní pravidlo skutečné ženy zní: Na parfému se nešetří. Už slavná Coco Chanel nazvala parfém doplňkem, který vypoví o vzhledu ženy, a stále vám ji připomíná, když je zrovna pryč. Podle Francouzů jsou zase vůně, spodní prádlo a boty nejdůležitějšími prvky, které vytvářejí obraz ženy.
Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.
Jste věčná začátečnice? Vždycky se pustíte do běhání a po pár týdnech to vzdáte? Nebo jste ještě nikdy neběhala, ale ráda byste začala? Možná právě vám se bude hodit následujících deset tipů, díky kterým si běh skutečně zamilujete.
Pracovní ani sportovní výkony už nejsou co dřív. Únava se stupňuje a energie je na minimu. Máte-li to stejně, pak je na čase dobít „baterky“ a začít si opět užívat život naplno. Soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který vám vrátí elán do života. Kromě životabudiče získáte i důležité vitaminy a minerály pro své srdce, jež vám za ně poděkuje.

Nepřehlédněte

Mléko - přidáváme si ho do nápojů, připravujeme si z něj mnohé pokrmy, přidáváme do buchet nebo ho jen popíjíme u televize. Je plné tělu prospěšných živin, i proto by mělo mít neodmyslitelné místo v našem jídelníčku. Jenže co když patřím do skupiny vegetariánů nebo veganů a mléko je v rozporu s tím, co uznávám? Skvělou alternativou je mléko rostlinné.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek