Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

„Nevěra mi málem zničila manželství. Výčitky svědomí jsem ale překonala,“ říká Kristýna (38)

Přečtěte si příběh ženy, která si uvědomila, že ke svému muži již nechová žádné hluboké city. Stali se přáteli a jejich milenecký vztah šel do ústraní.
nevěra
Jak se Kateřina popasuje se svou nevěrou? Přizná se manželovi, nebo ne? (zdroj foto: freepik.com)

27. 05. 2020

Až Kateřina podlehla kouzlu svého kolegy a nevěra byla na světě. Nyní se snaží vyrovnat se svou chybou, ale stále se jí to nedaří.

Krásný vztah zevšedněl

Kateřina se do svého manžela zamilovala již na střední škole. Byli třídním párem snů. A byli spolu opravdu šťastní po dlouhé roky. Nicméně s příchodem dětí a s neustálými starostmi o přestavbu bytu, výchovu dětí, a nedostatek základního životního rozletu se navzájem odcizili. „Když se na to dívám zpětně, nejraději bych nám nafackovala.

Byli jsme tak hořečnatí v úsilí dokončit byt co nejdříve, být pro děti dobrými rodiči a být skvělými kolegy v práci. Úplně jsme zapomněli, že i náš vztah potřebuje čas a péči. Neměli jsme za posledních 7 let jediný týden pro sebe.“ Už si přestali být vzácní.

nevěra
Vztah Kateřiny zevšedněl. Došlo to až tak daleko, že začala být muži nevěrná. (zdroj foto: freepik.com)

Objevila se návnada

„Můj kolega z práce měl na mě zálusk už v době, kdy jsem do práce po mateřské nastoupila. Ale rovnou jsem ho „setřela“, jsem přece vdaná matka dvou krásných dětí, nemám zájem narušit klid rodinného krbu.“ Ale kolega dál vytrvával ve svém úsilí Kateřinu získat. Snažil se být milý, vnímavý, a chválil maličkosti, které jí dělaly radost.

„Dokonce si všimnul, když jsem změnila účes. To se mi u manžela nestalo už celou řadu let.“ Ale svého kolegu se snažila cíleně přehlížet. Za lichotky poděkovala, na pozvání na kafe vždy reagovala odmítavě. To ještě netušila, že je ve vzduchu potencionální nevěra.

Zkouška odolnosti

Že se něco s jejími pevnými zásadami děje si uvědomila na víkendovém teambuildingu. „Bylo to poprvé, kdy jsem vyjela na víkend bez dětí. Jen náš pracovní kolektiv, příroda, opékání buřtů, a procházky po horách. Bylo to skvělé. Cítila jsem se tak svobodná!“ V té době již byl Jarek, její kolega z práce, stále po jejím boku.

K TÉMATULucie (47): Dcera mi nikdy neodpustí, co jsem udělala. Já jsem ale nemohla jinak

Smáli se, vtipkovali, a stali se oblíbenou „dvojicí“ uvnitř celého firemního kolektivu. Každý cítil, že k sobě patří. „I když jsem večer byla jemně ovíněná a Jarek se mě pokusil políbit, odstrčila jsem ho. V tu dobu už jsem si ale nebyla jistá tím, zda je to skutečně špatně.“

nevěra
Kateřina si začala vztah s kolegou z práce. (zdroj foto: freepik.com)

Nevěra a zlomový okamžik

Pár týdnů po teambuildingu se spolu Jarek a Kateřina ocitli ve firmě sami, dokončovali práci na projektu a rozhodli se, že je lepší to dodělat v práci, nikoliv doma. Když měli vše hotovo, Jarek za Kateřinou zašel a zeptal se jí, zda je vše v pořádku. Práce byla hotová, ona se cítila spokojená a v jeho přítomnosti jí bylo krásně.

Povídali si o životě. Najednou zjistili, že jsou v objetí. Od toho už byl jen krůček k líbání a prvním něžnostem. Prožili spolu neplánovaný, naprosto spontánní a divoký sex. Něco, co si Kateřina zakazovala, se najednou prostě stalo. Bylo to krásné. Ale byla to nevěra.

Ale co teď?

Kateřina se vracela domů se smíšenými pocity. Na jednu stranu sice porušila manželské pouto, ale na druhou se cítila svobodná a plná života, jako již dlouho ne. Prvotní pocity byly dosti rozporuplné. Necítila se tolik vinna, ale spíš jako puberťák, který poruší nějaké zaryté pravidlo, a vlastně tím dál objevuje svět. Jarka požádala, aby jí raději nepsal na telefon.

Nevěra probudila pocit viny

Po čase začala Kateřina prožívat pocity viny. Jednalo se o úlet, ale nemělo k němu dojít. Nevěra je prostě nevěra. Nevěděla, na koho se obrátit o radu. Nejlepší kamarádka jí řekla, že už ji dlouho neviděla tak veselou a usměvavou, jako v poslední době. A rodina zase pozorovala jisté uzavření se do sebe.

K TÉMATUZneužil mě! Dva životní příběhy našich čtenářek. Jaký měly osud a jak se s ním vypořádaly?

Kateřina se rozhodla, že zážitek nijak dále komentovat nebude, a že není důvod o něm hovořit s manželem. Cítila se provinile, ale ve skrytu duše věděla, že právě tento jeden úlet jí po letech vlil znovu krev a život do žil.

Kateřina začala svůj život více prožívat a našla si čas na věci, které dříve kvůli povinnostem odsouvala. Konečně jezdila s dětmi na výlety, a manželské pouto se opět upevnilo. Uvědomila si, co by mohla ztratit. Cítila se posilněna životní zkušeností, a cítila se také opět jako žena, o kterou jeví muži zájem, ne pouze jako matka zasypaná každodenními povinnostmi.

S kolegou se nikdy víc do intimností nepouštěli a už by to nikdy ani nedopustila. Je šťastná, že si uvědomila, co vlastně doma má.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dva nejčastější důvody k nevěře? Odborníci mají jasno: na vině rozhodně není jen kolabující vášeň!

Nová studie šokuje: muži mají z nevěry výčitky svědomí, zatímco ženy jsou díky ní šťastnější! Co útočí na naši psychiku?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Barva roku 2020 pro interiér je klasická modrá. Hluboký a tmavý odstín modré dává cítit stabilitu, klid a komunikaci. V interiéru působí vyrovnaně a je ideální do prostoru určeného k relaxaci, hlubokým myšlenkám nebo přímo meditaci. V pracovně umí motivovat k lepšímu výkonu. Tmavá modrá barva dává také pocit bezpečí a v neposlední řadě je velmi elegantní.
Tohle jistě všechny známe… Ani se nenadějete, chvilku zůstanete na sluníčku (ať už odpočívat nebo pracovat) a večer se pak doma nestačíte divit, jak máte červená ramena, záda nebo jinou část těla. Je to nepříjemné, člověku se špatně spí, pokožka je napjatá, citlivá. Kolikrát je obtěžující i nošení různého oblečení s ramínky, těsnějšími okraji. Jak si můžete v takovou chvíli pomoct a dát svou pokožku zase rychle do pořádku?
Rok 2021 byl tím, během kterého se začala projevovat velká ekonomická krize. Mnozí se domnívali, že je dávno za námi, ale to nejhorší nás teprve čeká, a to i letos, jelikož zdražující elektřina se právě v nadcházejících měsících velkou měrou zapíše do rodinných rozpočtů. Ať už jste se dostali do situace, ve které jste museli nového dodavatele energií najít, případně jste se k tomuto kroku rozhodli dobrovolně, prozradíme vám, na co si dát pozor a jak ho vybrat.
Mentální anorexie je choroba psychického i fyzického rázu, která nás dokáže pořádně vystrašit. Zvláště, pokud se něco takového děje našemu dítěti. Bezesporu je ji třeba řešit s odborníky, jelikož může vážně poškodit zdravotní stav člověka. Nejdříve ale musíte sami zjistit, že jí daná osoba trpí. Nejčastěji se vyskytuje u dívek, avšak setkat se s ní můžeme u jakéhokoliv pohlaví i v každém věku. Jak ji poznat, abyste včas dokázali zamezit jejímu prohlubování?
Naše životy se mění každý den. Existují ale milníky, kterých se obáváme všichni. Oslavit 30. narozeniny je pro většinu žen velmi těžkým dnem, kterého se bojí už pár let předtím. Co se ale s tímto životním mezníkem změní? Ženy a muži to mají určitě jinak, dnes se podíváme na něžné pohlaví a změny v jejich životech a životních stylech. Najdete se v některé z nich?
Suchá pokožka může být způsobena mnoha faktory. Mezi nejčastější patří dehydratace, stárnutí, sezónní změny, alergie a nedostatek mikroživin. V závislosti na příčině lze ke zlepšení stavu kůže použít různé metody. Mohou to být různé léčivé masti nebo jiné zvlhčující prostředky, pití většího množství vody a užívání některých doplňků stravy.
Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.

Nepřehlédněte

Chtěla byste začít meditovat? Láká vás být o samotě jen se svými nejniternějšími myšlenkami a touhami? Ale jak na to? Možná si připadáte jako Liz Gilbertová z románu Jíst, meditovat, milovat, která věděla přesně, jak na to, ale nedokázala se správně naladit. Nebojte, poradíme vám jak a kde s meditací začít krok za krokem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek