Čtvrtek , 23. 03. 2023

Ivona

“Nevěra mi málem zničila manželství. Výčitky svědomí jsem ale překonala,” říká Kristýna (38)

Přečtěte si příběh ženy, která si uvědomila, že ke svému muži již nechová žádné hluboké city. Stali se přáteli a jejich milenecký vztah šel do ústraní.
nevěra
Jak se Kateřina popasuje se svou nevěrou? Přizná se manželovi, nebo ne? (zdroj foto: freepik.com)

27. 05. 2020

Až Kateřina podlehla kouzlu svého kolegy a nevěra byla na světě. Nyní se snaží vyrovnat se svou chybou, ale stále se jí to nedaří.

Krásný vztah zevšedněl

Kateřina se do svého manžela zamilovala již na střední škole. Byli třídním párem snů. A byli spolu opravdu šťastní po dlouhé roky. Nicméně s příchodem dětí a s neustálými starostmi o přestavbu bytu, výchovu dětí, a nedostatek základního životního rozletu se navzájem odcizili. „Když se na to dívám zpětně, nejraději bych nám nafackovala.

Byli jsme tak hořečnatí v úsilí dokončit byt co nejdříve, být pro děti dobrými rodiči a být skvělými kolegy v práci. Úplně jsme zapomněli, že i náš vztah potřebuje čas a péči. Neměli jsme za posledních 7 let jediný týden pro sebe.“ Už si přestali být vzácní.

nevěra
Vztah Kateřiny zevšedněl. Došlo to až tak daleko, že začala být muži nevěrná. (zdroj foto: freepik.com)

Objevila se návnada

„Můj kolega z práce měl na mě zálusk už v době, kdy jsem do práce po mateřské nastoupila. Ale rovnou jsem ho „setřela“, jsem přece vdaná matka dvou krásných dětí, nemám zájem narušit klid rodinného krbu.“ Ale kolega dál vytrvával ve svém úsilí Kateřinu získat. Snažil se být milý, vnímavý, a chválil maličkosti, které jí dělaly radost.

„Dokonce si všimnul, když jsem změnila účes. To se mi u manžela nestalo už celou řadu let.“ Ale svého kolegu se snažila cíleně přehlížet. Za lichotky poděkovala, na pozvání na kafe vždy reagovala odmítavě. To ještě netušila, že je ve vzduchu potencionální nevěra.

Zkouška odolnosti

Že se něco s jejími pevnými zásadami děje si uvědomila na víkendovém teambuildingu. „Bylo to poprvé, kdy jsem vyjela na víkend bez dětí. Jen náš pracovní kolektiv, příroda, opékání buřtů, a procházky po horách. Bylo to skvělé. Cítila jsem se tak svobodná!“ V té době již byl Jarek, její kolega z práce, stále po jejím boku.

K TÉMATU  Manželství: kdy má a nemá jeho uzavření smysl a k čemu je svazek důležitý

Smáli se, vtipkovali, a stali se oblíbenou „dvojicí“ uvnitř celého firemního kolektivu. Každý cítil, že k sobě patří. „I když jsem večer byla jemně ovíněná a Jarek se mě pokusil políbit, odstrčila jsem ho. V tu dobu už jsem si ale nebyla jistá tím, zda je to skutečně špatně.“

nevěra
Kateřina si začala vztah s kolegou z práce. (zdroj foto: freepik.com)

Nevěra a zlomový okamžik

Pár týdnů po teambuildingu se spolu Jarek a Kateřina ocitli ve firmě sami, dokončovali práci na projektu a rozhodli se, že je lepší to dodělat v práci, nikoliv doma. Když měli vše hotovo, Jarek za Kateřinou zašel a zeptal se jí, zda je vše v pořádku. Práce byla hotová, ona se cítila spokojená a v jeho přítomnosti jí bylo krásně.

Povídali si o životě. Najednou zjistili, že jsou v objetí. Od toho už byl jen krůček k líbání a prvním něžnostem. Prožili spolu neplánovaný, naprosto spontánní a divoký sex. Něco, co si Kateřina zakazovala, se najednou prostě stalo. Bylo to krásné. Ale byla to nevěra.

Ale co teď?

Kateřina se vracela domů se smíšenými pocity. Na jednu stranu sice porušila manželské pouto, ale na druhou se cítila svobodná a plná života, jako již dlouho ne. Prvotní pocity byly dosti rozporuplné. Necítila se tolik vinna, ale spíš jako puberťák, který poruší nějaké zaryté pravidlo, a vlastně tím dál objevuje svět. Jarka požádala, aby jí raději nepsal na telefon.

Nevěra probudila pocit viny

Po čase začala Kateřina prožívat pocity viny. Jednalo se o úlet, ale nemělo k němu dojít. Nevěra je prostě nevěra. Nevěděla, na koho se obrátit o radu. Nejlepší kamarádka jí řekla, že už ji dlouho neviděla tak veselou a usměvavou, jako v poslední době. A rodina zase pozorovala jisté uzavření se do sebe.

K TÉMATU  Martina (24): Začala jsem se měnit kvůli příteli, když došlo na nejhorší, odešel ode mě

Kateřina se rozhodla, že zážitek nijak dále komentovat nebude, a že není důvod o něm hovořit s manželem. Cítila se provinile, ale ve skrytu duše věděla, že právě tento jeden úlet jí po letech vlil znovu krev a život do žil.

Kateřina začala svůj život více prožívat a našla si čas na věci, které dříve kvůli povinnostem odsouvala. Konečně jezdila s dětmi na výlety, a manželské pouto se opět upevnilo. Uvědomila si, co by mohla ztratit. Cítila se posilněna životní zkušeností, a cítila se také opět jako žena, o kterou jeví muži zájem, ne pouze jako matka zasypaná každodenními povinnostmi.

S kolegou se nikdy víc do intimností nepouštěli a už by to nikdy ani nedopustila. Je šťastná, že si uvědomila, co vlastně doma má.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dva nejčastější důvody k nevěře? Odborníci mají jasno: na vině rozhodně není jen kolabující vášeň!

Nová studie šokuje: muži mají z nevěry výčitky svědomí, zatímco ženy jsou díky ní šťastnější! Co útočí na naši psychiku?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pod tímto jménem si lze představit nejen Nizozemce známého jako Ledový muž, ale současně i jeho zázračnou techniku otužování, která po celém světě zaznamenala neuvěřitelný boom a vedla k inspiraci mnoha a mnoha lidí. Wim Hof je proslulý svou odolností vůči chladu a je několikanásobným rekordmanem v této oblasti. V čem jeho metoda spočívá?
Dlažby ve vzhledu dřeva jsou ozdobou koupelny a celého interiéru v domě Lukáše Pavelky z Brněnska. Jak sám říká, na výběru podlahových krytin si dala jeho partnerka Pavla zvláště záležet. Inspiraci k dlažbám hledala v časopisech o bydlení. Nejvíc ji okouzlil venkovský styl bydlení, kterému dodala moderní šmrnc pomocí doplňků v severském a industriálním stylu.
Mikrovlnná trouba je skvělý pomocník v každé domácnosti, ale i v kuchyňkách v zaměstnání. Novější modely dokonce odbourávají tradiční neduhy mikrovlnek, které při ohřívání polévky ohřály jen talíř nebo misku a část pokrmu, zatímco ve středu zůstala úplně studená část. A s trochou cviku v nich ohřejete i knedlíky nebo maso tak, aby jídlo chutnalo jako čerstvě uvaření. Přesto existují potraviny, které do mikrovlnky prostě nepatří. Po ohřátí mohou být dokonce zdraví škodlivé.
Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.
Podzim se hlásí o slovo a pro všechny milovníky zeleně to znamená jediné - je třeba začít rostlinky pomalu připravovat na období odpočinku, vegetační klid totiž začíná na podzim a končí až na jaře. Zatím se ale nemusíte úplně plašit, a pokud chcete mít ještě nějakou chvilku krásně zelený a rozkvetlý balkon, můžete ho mít. Které květiny nebo bylinky přežijí i chladnější počasí?
Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
Každou milovnici nakupování a módní intelektuálku teď nezajímá nic jiného, než co bude trendem letošního podzimu. Někteří už možná mají nastudováno z módních časopisů či procházkách po obchodech, jiní však stále netuší, do čeho se na ulici obléknout.
Žádná domácnost není útulná, pakliže v ní chybí pokojové rostliny. Zatímco starší generace nedají dopustit na barevně kvetoucí rostliny, jako je africká fialka nebo například ibišek, mladí dávají přednost stálezeleným rostlinám, k nimž patří i zamiokulkas. A právě o této pokojové rostlině bude nyní řeč.
Lidem, kteří jsou narozeni v období od 21. ledna do 20. února patří znamení Vodnáře. Vodnáři jsou velmi silní ale i tvrdohlaví, hlavně jsou ale kreativní. Vodnář je vzdušným znamením a lidé v tomto znamení od narození milují originalitu i netradiční životní styl. Jaké jsou jejich silné a slabé stránky? A co můžete čekat od žen a mužů, kteří se narodili v tomto znamení? Podívejte se na podrobnou charakteristiku.
Rodiče ve snaze dopřát svým dětem to nejlepší kupují často hraček víc, než je potřeba. Na trhu existuje spousta hraček a děti chtějí často všechny, které v obchodě vidí. Podle čeho vybrat hračky, které děti zaujmou a vydrží si s nimi hrát dlouhé hodiny?
Říká se, že historie, ač je sebevíc temná, by se měla připomínat. Důvod je prostý - pokud budeme mít neustále na paměti hrůzy, ke kterým v minulosti docházelo, nedovolíme, aby k něčemu podobnému došlo i nyní. I z toho důvodu se stále točí filmy s osvětimskou tématikou, které jsou založeny na skutečných událostech, nad kterými se jen nevěřícně kroutí hlavou. Kromě filmových snímků stojí za přečtení také knihy o koncentračních táborech, které vás možná více vezmou za srdce.  

Nepřehlédněte

Přejete si, aby se ve vaší ložnici nebo obýváku vyjímal originální lapač snů? Tento kouzelný bytový doplněk má podle starých indiánů dokonce magickou moc. Už se těšíte, až si vyrobíte ten svůj?
Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek