Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

„Nevěra mi málem zničila manželství. Výčitky svědomí jsem ale překonala,“ říká Kristýna (38)

Přečtěte si příběh ženy, která si uvědomila, že ke svému muži již nechová žádné hluboké city. Stali se přáteli a jejich milenecký vztah šel do ústraní.
nevěra
Jak se Kateřina popasuje se svou nevěrou? Přizná se manželovi, nebo ne? (zdroj foto: freepik.com)

27. 05. 2020

Až Kateřina podlehla kouzlu svého kolegy a nevěra byla na světě. Nyní se snaží vyrovnat se svou chybou, ale stále se jí to nedaří.

Krásný vztah zevšedněl

Kateřina se do svého manžela zamilovala již na střední škole. Byli třídním párem snů. A byli spolu opravdu šťastní po dlouhé roky. Nicméně s příchodem dětí a s neustálými starostmi o přestavbu bytu, výchovu dětí, a nedostatek základního životního rozletu se navzájem odcizili. „Když se na to dívám zpětně, nejraději bych nám nafackovala.

Byli jsme tak hořečnatí v úsilí dokončit byt co nejdříve, být pro děti dobrými rodiči a být skvělými kolegy v práci. Úplně jsme zapomněli, že i náš vztah potřebuje čas a péči. Neměli jsme za posledních 7 let jediný týden pro sebe.“ Už si přestali být vzácní.

nevěra
Vztah Kateřiny zevšedněl. Došlo to až tak daleko, že začala být muži nevěrná. (zdroj foto: freepik.com)

Objevila se návnada

„Můj kolega z práce měl na mě zálusk už v době, kdy jsem do práce po mateřské nastoupila. Ale rovnou jsem ho „setřela“, jsem přece vdaná matka dvou krásných dětí, nemám zájem narušit klid rodinného krbu.“ Ale kolega dál vytrvával ve svém úsilí Kateřinu získat. Snažil se být milý, vnímavý, a chválil maličkosti, které jí dělaly radost.

„Dokonce si všimnul, když jsem změnila účes. To se mi u manžela nestalo už celou řadu let.“ Ale svého kolegu se snažila cíleně přehlížet. Za lichotky poděkovala, na pozvání na kafe vždy reagovala odmítavě. To ještě netušila, že je ve vzduchu potencionální nevěra.

Zkouška odolnosti

Že se něco s jejími pevnými zásadami děje si uvědomila na víkendovém teambuildingu. „Bylo to poprvé, kdy jsem vyjela na víkend bez dětí. Jen náš pracovní kolektiv, příroda, opékání buřtů, a procházky po horách. Bylo to skvělé. Cítila jsem se tak svobodná!“ V té době již byl Jarek, její kolega z práce, stále po jejím boku.

K TÉMATU  Helena (28): Přítelova dcera mě nesnáší. Co mám dělat?

Smáli se, vtipkovali, a stali se oblíbenou „dvojicí“ uvnitř celého firemního kolektivu. Každý cítil, že k sobě patří. „I když jsem večer byla jemně ovíněná a Jarek se mě pokusil políbit, odstrčila jsem ho. V tu dobu už jsem si ale nebyla jistá tím, zda je to skutečně špatně.“

nevěra
Kateřina si začala vztah s kolegou z práce. (zdroj foto: freepik.com)

Nevěra a zlomový okamžik

Pár týdnů po teambuildingu se spolu Jarek a Kateřina ocitli ve firmě sami, dokončovali práci na projektu a rozhodli se, že je lepší to dodělat v práci, nikoliv doma. Když měli vše hotovo, Jarek za Kateřinou zašel a zeptal se jí, zda je vše v pořádku. Práce byla hotová, ona se cítila spokojená a v jeho přítomnosti jí bylo krásně.

Povídali si o životě. Najednou zjistili, že jsou v objetí. Od toho už byl jen krůček k líbání a prvním něžnostem. Prožili spolu neplánovaný, naprosto spontánní a divoký sex. Něco, co si Kateřina zakazovala, se najednou prostě stalo. Bylo to krásné. Ale byla to nevěra.

Ale co teď?

Kateřina se vracela domů se smíšenými pocity. Na jednu stranu sice porušila manželské pouto, ale na druhou se cítila svobodná a plná života, jako již dlouho ne. Prvotní pocity byly dosti rozporuplné. Necítila se tolik vinna, ale spíš jako puberťák, který poruší nějaké zaryté pravidlo, a vlastně tím dál objevuje svět. Jarka požádala, aby jí raději nepsal na telefon.

Nevěra probudila pocit viny

Po čase začala Kateřina prožívat pocity viny. Jednalo se o úlet, ale nemělo k němu dojít. Nevěra je prostě nevěra. Nevěděla, na koho se obrátit o radu. Nejlepší kamarádka jí řekla, že už ji dlouho neviděla tak veselou a usměvavou, jako v poslední době. A rodina zase pozorovala jisté uzavření se do sebe.

K TÉMATU  Zdeňka (25): Požádala jsem přítele o ruku. Tuhle reakci jsem nečekala

Kateřina se rozhodla, že zážitek nijak dále komentovat nebude, a že není důvod o něm hovořit s manželem. Cítila se provinile, ale ve skrytu duše věděla, že právě tento jeden úlet jí po letech vlil znovu krev a život do žil.

Kateřina začala svůj život více prožívat a našla si čas na věci, které dříve kvůli povinnostem odsouvala. Konečně jezdila s dětmi na výlety, a manželské pouto se opět upevnilo. Uvědomila si, co by mohla ztratit. Cítila se posilněna životní zkušeností, a cítila se také opět jako žena, o kterou jeví muži zájem, ne pouze jako matka zasypaná každodenními povinnostmi.

S kolegou se nikdy víc do intimností nepouštěli a už by to nikdy ani nedopustila. Je šťastná, že si uvědomila, co vlastně doma má.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dva nejčastější důvody k nevěře? Odborníci mají jasno: na vině rozhodně není jen kolabující vášeň!

Nová studie šokuje: muži mají z nevěry výčitky svědomí, zatímco ženy jsou díky ní šťastnější! Co útočí na naši psychiku?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Co tvoří základ dámského šatníku? Vedle džínů, jednobarevných triček a krátkých letních šortek bychom tam našli také overaly, které se v posledních letech radují z velkého zájmu o ně. Jedná se o módní trend, který je dnes k dostání v celé spoustě provedení. Nosit ho lze jak na večírky či plesy, ale také si lze koupit kousek na spaní nebo letní provedení k moři. Už také vlastníte tento vkusný trend?
Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.
Řada lidí se klidně i léta odhodlává k tomu, aby přestali kouřit. Mnohdy následuje několik neúspěšných pokusů, u některých nakonec dojde opravdu k tomu, že se zvládnou této závislosti zbavit. Pokud patříte mezi ty, kteří se chtějí s kouřením rozloučit, můžete si vzít za pomocníka třeba také bylinky. Jaké konkrétně se vám budou hodit?
Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?
Kandolhu Island se nachází v severním Ari Atolu jako součást souostroví Maledivy, kde je věčně krásné počasí. Teplotní průměr je tady po celý rok lehce nad 30 °C. Stejné je to i s teplotou vody okolního Indického oceánu, kde se ostrov nachází - 27 až 29 °C v průběhu celého roku. Tohle je pro mnohé dovolená snů. A doprava? Kvůli mělké hloubce ji zajišťuje hydroplán. V nabídce zážitků je šnorchlování, potápění, rybaření, katamarány, SPA centrum, fitness nebo čtyři restaurace.

Nepřehlédněte

Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek