Domů » Příběhy » Protagonisty filmů Homolkovi nepotkal příliš šťastný osud
Příběhy

Protagonisty filmů Homolkovi nepotkal příliš šťastný osud

homolkovi
Protagonisty filmů Homolkovi nepotkal příliš šťastný osud. (zdroj foto: ceskatelevize.cz)
Na české filmové scéně se tato filmová trilogie drží již několik let. Jistě znáte filmy Ecce homo Homolka, Hogo fogo Homolka a film Homolka a tobolka.

Málokdo ví, že za oponou filmové scény Homolkovi se ukrývají skutečně těžké osudy představitelů těchto trháků. Pojďme se na tyto životní příběhy podívat zblízka.

Babi Homolková alias Marie Motlová

Výraznou postavou pro Homolkovi byla jistě babi Homolková. Tato role jí sedla dokonale. Ve filmu hrála energií a vtipem sršící ženu, avšak v reálném životě byla představitelka této role Marie Motlová spíš nešťastná. Bojovala především s démonem zvaným alkohol. Tím často řešila své vzhledové komplexy. Hvězda na filmovém nebi ale Marii po filmové trilogii Homolkových svítila dál.

Byla obsazovaná i do seriálů Žena za pultem, nebo Nemocnice na kraji města. Původně ale tato herečka vystudovala jako zdravotní sestra. Její srdce však bilo silně pro filmovou scénu, a tak se ji začala věnovat naplno. Marie Motlová nebojovala pouze s alkoholem, ale i s penězi. Údajně s nimi neuměla hospodařit, proto měla často i velké finanční potíže. Zemřela celkem brzy, a to ve věku 67 let.

František Husák jako představitel Ludvy Homolky

František Husák prošel celkem pestrým vzděláváním. Rodiče chtěli, aby se z něj stal úředník, on si však dal přihlášku na hornické učiliště, z kterého posléze odešel na vojenskou školu. Během vojenské služby hrál příležitostně divadlo, které jej uchvátilo na tolik, že se přihlásil na DAMU. A pak započala jeho herecká kariéra.

Herec zazářil nejen ve filmech o rodině Homolkových, byl obsazen i ve snímcích Jáchyme hoď ho do stroje, Revizor, nebo Poplach v oblacích. František Husák zemřel náhle ve věku 55 let cestou z baru. Dodnes se neví, jaká byla příčina. Herec měl celý dospělý život problémy s alkoholismem.

Děda Homolka alias Josef Šebánek

Herce Josefa Šebánka dostaly do filmového průmyslu vlastně rodinné vztahy. Jeho žena byla totiž neteří známého kameramana Miroslava Ondříčka, který úzce spolupracoval s Milošem Formanem. Kameramanovi se Josef jako člověk zamlouval, a tak se o něm zmínil známému režisérovi a příteli Milošovi Formanovi. Než Josef Šebánek vstoupil na filmové plátno, byl docela neznámý a obyčejný dělník. Pracoval i jako taxikář, nebo soustružník. Herecké ambice v životě rozhodně neměl.

Přesto ho však známý režisér Forman přemluvil a zkusil s ním natočit trilogii Homolkovi. Rozhodně neudělal chybu. V Josefovi nejspíš dřímal herecký talent. Poté se ještě objevil v pár filmech, jeden z nich je například Lásky jedné plavovlásky. Štěstí ho ale opustilo v 61 letech, kdy mu lékaři diagnostikovali nádor v močovém měchýři, ten se stal herci bohužel i osudným a na jeho následky také zemřel.

Helena Růžičková jako představitelka Heduš Homolkové

Věhlasnou herečku Helenu Růžičkovou asi netřeba dlouze představovat. Tato energická a úžasná žena zazářila stejně tak i v trilogii Slunce, seno, nebo ve filmu Adéla ještě nevečeřela. Filmových inscenací, kde si zahrála, je zkrátka nespočet. Právě film o Homolkových ji proslavil. Helena za svůj život bojovala s nadměrnou hmotností, vážila přes 200 kilo. Osudnou si jí stala bohužel rakovina, která ji zkrátila značným způsobem život a dožila se pouhých 67 let.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Prevít jménem rakovina. Kdo z celebrit s ní bojuje?

Toto jsou poslední Ivaniny fotky s Karlem Gottem. Slabší povahy rozhodně dojmou až k slzám