Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Protagonisty filmů Homolkovi nepotkal příliš šťastný osud

Na české filmové scéně se tato filmová trilogie drží již několik let. Jistě znáte filmy Ecce homo Homolka, Hogo fogo Homolka a film Homolka a tobolka.
homolkovi
Herce z filmu Homolkovi nepotkal příliš šťastný osud. (zdroj foto: woman.tiscali.cz)

24. 07. 2020

24. 07. 2020

Málokdo ví, že za oponou filmové scény Homolkovi se ukrývají skutečně těžké osudy představitelů těchto trháků. Pojďme se na tyto životní příběhy podívat zblízka.

Babi Homolková alias Marie Motlová

Výraznou postavou pro Homolkovi byla jistě babi Homolková. Tato role jí sedla dokonale. Ve filmu hrála energií a vtipem sršící ženu, avšak v reálném životě byla představitelka této role Marie Motlová spíš nešťastná. Bojovala především s démonem zvaným alkohol. Tím často řešila své vzhledové komplexy. Hvězda na filmovém nebi ale Marii po filmové trilogii Homolkových svítila dál.

Byla obsazovaná i do seriálů Žena za pultem, nebo Nemocnice na kraji města. Původně ale tato herečka vystudovala jako zdravotní sestra. Její srdce však bilo silně pro filmovou scénu, a tak se ji začala věnovat naplno. Marie Motlová nebojovala pouze s alkoholem, ale i s penězi. Údajně s nimi neuměla hospodařit, proto měla často i velké finanční potíže. Zemřela celkem brzy, a to ve věku 67 let.

František Husák jako představitel Ludvy Homolky

František Husák prošel celkem pestrým vzděláváním. Rodiče chtěli, aby se z něj stal úředník, on si však dal přihlášku na hornické učiliště, z kterého posléze odešel na vojenskou školu. Během vojenské služby hrál příležitostně divadlo, které jej uchvátilo na tolik, že se přihlásil na DAMU. A pak započala jeho herecká kariéra.

Herec zazářil nejen ve filmech o rodině Homolkových, byl obsazen i ve snímcích Jáchyme hoď ho do stroje, Revizor, nebo Poplach v oblacích. František Husák zemřel náhle ve věku 55 let cestou z baru. Dodnes se neví, jaká byla příčina. Herec měl celý dospělý život problémy s alkoholismem.

Děda Homolka alias Josef Šebánek

Herce Josefa Šebánka dostaly do filmového průmyslu vlastně rodinné vztahy. Jeho žena byla totiž neteří známého kameramana Miroslava Ondříčka, který úzce spolupracoval s Milošem Formanem. Kameramanovi se Josef jako člověk zamlouval, a tak se o něm zmínil známému režisérovi a příteli Milošovi Formanovi. Než Josef Šebánek vstoupil na filmové plátno, byl docela neznámý a obyčejný dělník. Pracoval i jako taxikář, nebo soustružník. Herecké ambice v životě rozhodně neměl.

K TÉMATU„Znásilnění jsem přiznala až po deseti letech.“ Příběh Sofie (35), které nepříjemný zážitek ovlivnil budoucí život

Přesto ho však známý režisér Forman přemluvil a zkusil s ním natočit trilogii Homolkovi. Rozhodně neudělal chybu. V Josefovi nejspíš dřímal herecký talent. Poté se ještě objevil v pár filmech, jeden z nich je například Lásky jedné plavovlásky. Štěstí ho ale opustilo v 61 letech, kdy mu lékaři diagnostikovali nádor v močovém měchýři, ten se stal herci bohužel i osudným a na jeho následky také zemřel.

Helena Růžičková jako představitelka Heduš Homolkové

Věhlasnou herečku Helenu Růžičkovou asi netřeba dlouze představovat. Tato energická a úžasná žena zazářila stejně tak i v trilogii Slunce, seno, nebo ve filmu Adéla ještě nevečeřela. Filmových inscenací, kde si zahrála, je zkrátka nespočet. Právě film o Homolkových ji proslavil. Helena za svůj život bojovala s nadměrnou hmotností, vážila přes 200 kilo. Osudnou si jí stala bohužel rakovina, která ji zkrátila značným způsobem život a dožila se pouhých 67 let.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Prevít jménem rakovina. Kdo z celebrit s ní bojuje?

Toto jsou poslední Ivaniny fotky s Karlem Gottem. Slabší povahy rozhodně dojmou až k slzám

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Známe to všechny. Ocitneme se z ničeho nic ve společnosti, nikoho neznáme a s naší introvertní povahou nemáme odvahu dát se s někým do řeči. Někdy za to může strach, jindy stud a velmi často také netušíme, jak se do konverzace s ostatními zapojit, abychom se neztrapnily. Naštěstí existuje mnoho témat, do kterých se můžeme bez obav pustit i bez hlubších znalostí i dovedností.
Myslíte si, že podle prvotního pohledu na tvář člověka můžete usuzovat na jeho charakter? Podle fyziognomie tomu tak opravdu je. Roli hraje vzhled očí, nosu, úst, čela, ale i jejich vzájemné rozložení v obličeji. Pojďme si říct aspoň některé indicie, které vám mohou poskytnout důležité informace o druhém člověku. Je ale samozřejmě jen na vás, jak velkou váhu tomu budete přikládat...
Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.
Zná to nejspíš každá z vás. Někdy během svého života jste si určitě ve vztahu prošla fází žárlivosti. Pokud byla oprávněná, a váš partner vám byl opravdu nevěrný, chápeme, že jste ostražitá. Pokud ale byla nemístná, a vy se nacházíte ve zdravém a spokojeném vztahu založeném na důvěře, není se čeho obávat. Jestliže jste si totiž partnerovou oddaností jistá a víte, že má oči jen pro vás, žárlivost vás akorát zbytečně vyčerpává. Proto pro vás máme několik tipů, jak se žárlivostí zatočit.

Nepřehlédněte

Celosvětově uznávaný kanadský kytarista, skladatel a producent Jesse Cook, jež ve své tvorbě dokonale kombinuje prvky jazzu a flamenca, se na začátku nového roku poprvé představí českému publiku. Vystoupí za doprovodu svého bandu ve čtvrtek 20. února v pražském Lucerna Music Baru. V roli předskokana se objeví slovenské uskupení Blue Zodiac. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek