Úterý , 23. 04. 2024

Vojtěch

Protagonisty filmů Homolkovi nepotkal příliš šťastný osud

Na české filmové scéně se tato filmová trilogie drží již několik let. Jistě znáte filmy Ecce homo Homolka, Hogo fogo Homolka a film Homolka a tobolka.
homolkovi
Herce z filmu Homolkovi nepotkal příliš šťastný osud. (zdroj foto: woman.tiscali.cz)

24. 07. 2020

24. 07. 2020

Málokdo ví, že za oponou filmové scény Homolkovi se ukrývají skutečně těžké osudy představitelů těchto trháků. Pojďme se na tyto životní příběhy podívat zblízka.

Babi Homolková alias Marie Motlová

Výraznou postavou pro Homolkovi byla jistě babi Homolková. Tato role jí sedla dokonale. Ve filmu hrála energií a vtipem sršící ženu, avšak v reálném životě byla představitelka této role Marie Motlová spíš nešťastná. Bojovala především s démonem zvaným alkohol. Tím často řešila své vzhledové komplexy. Hvězda na filmovém nebi ale Marii po filmové trilogii Homolkových svítila dál.

Byla obsazovaná i do seriálů Žena za pultem, nebo Nemocnice na kraji města. Původně ale tato herečka vystudovala jako zdravotní sestra. Její srdce však bilo silně pro filmovou scénu, a tak se ji začala věnovat naplno. Marie Motlová nebojovala pouze s alkoholem, ale i s penězi. Údajně s nimi neuměla hospodařit, proto měla často i velké finanční potíže. Zemřela celkem brzy, a to ve věku 67 let.

František Husák jako představitel Ludvy Homolky

František Husák prošel celkem pestrým vzděláváním. Rodiče chtěli, aby se z něj stal úředník, on si však dal přihlášku na hornické učiliště, z kterého posléze odešel na vojenskou školu. Během vojenské služby hrál příležitostně divadlo, které jej uchvátilo na tolik, že se přihlásil na DAMU. A pak započala jeho herecká kariéra.

Herec zazářil nejen ve filmech o rodině Homolkových, byl obsazen i ve snímcích Jáchyme hoď ho do stroje, Revizor, nebo Poplach v oblacích. František Husák zemřel náhle ve věku 55 let cestou z baru. Dodnes se neví, jaká byla příčina. Herec měl celý dospělý život problémy s alkoholismem.

Děda Homolka alias Josef Šebánek

Herce Josefa Šebánka dostaly do filmového průmyslu vlastně rodinné vztahy. Jeho žena byla totiž neteří známého kameramana Miroslava Ondříčka, který úzce spolupracoval s Milošem Formanem. Kameramanovi se Josef jako člověk zamlouval, a tak se o něm zmínil známému režisérovi a příteli Milošovi Formanovi. Než Josef Šebánek vstoupil na filmové plátno, byl docela neznámý a obyčejný dělník. Pracoval i jako taxikář, nebo soustružník. Herecké ambice v životě rozhodně neměl.

K TÉMATU  Ta největší faux pas, která se opravdu stala na prvním rande

Přesto ho však známý režisér Forman přemluvil a zkusil s ním natočit trilogii Homolkovi. Rozhodně neudělal chybu. V Josefovi nejspíš dřímal herecký talent. Poté se ještě objevil v pár filmech, jeden z nich je například Lásky jedné plavovlásky. Štěstí ho ale opustilo v 61 letech, kdy mu lékaři diagnostikovali nádor v močovém měchýři, ten se stal herci bohužel i osudným a na jeho následky také zemřel.

Helena Růžičková jako představitelka Heduš Homolkové

Věhlasnou herečku Helenu Růžičkovou asi netřeba dlouze představovat. Tato energická a úžasná žena zazářila stejně tak i v trilogii Slunce, seno, nebo ve filmu Adéla ještě nevečeřela. Filmových inscenací, kde si zahrála, je zkrátka nespočet. Právě film o Homolkových ji proslavil. Helena za svůj život bojovala s nadměrnou hmotností, vážila přes 200 kilo. Osudnou si jí stala bohužel rakovina, která ji zkrátila značným způsobem život a dožila se pouhých 67 let.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Prevít jménem rakovina. Kdo z celebrit s ní bojuje?

Toto jsou poslední Ivaniny fotky s Karlem Gottem. Slabší povahy rozhodně dojmou až k slzám

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ptáte se, kde využít kameny v zahradě, aby vše fungovalo? Váš pozemek je místem, kde se snoubí krása přírody s kreativitou. Horniny a minerály přidávají estetickou hodnotu, ale také mohou ovlivnit její funkčnost a zdraví. Poradíme vám s výběrem.
Detox organismu se stal nedílnou součástí zdravého životního stylu. Po zimě nás čeká očista těla jarním detoxem. Právě strava raw by pro řadu z vás mohla být ideální cestou. Její výhodou je příjem čerstvých zdravých surovin, nenáročnost přípravy či úbytek váhy. Za kvalitu si bohužel připlatíte, na druhou stranu ale ušetříte na energiích.
Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.
I když svou matraci pravidelně udržujete v dobrém stavu, je nutné ji občas i hloubkově vyčistit. Je známo, že spánkem trávíme třetinu svého života, takže byste měli svůj spací prostor udržovat opravdu čistý a voňavý, abyste si dopřáli skvělou noc. Přinášíme vám tipy, jak svou matraci opravdu skvěle vyčistit krok za krokem.
Sváteční období je v plném proudu, a s ním přichází potřeba najít rovnováhu mezi odpočinkem a aktivitami. Dnešní pondělní článek na Dámské Lize se věnuje této výzvě, přináší nápady a tipy, jak aktivně odpočívat mezi svátky. Bez ohledu na to, zda preferujete venkovní dobrodružství, relaxaci v pohodlí domova, nebo nové zážitky s rodinou a přáteli, čekají vás inspirace, jak plně využít krásné chvíle mezi vánočními svátky.
Každá žena občas zažívá stres anebo úzkosti – to je naprosto běžné. Nicméně nahromaděný stres dokáže pěkně potrápit a zařídit spoustu zdravotních problémů. Ale takový stres v těhotenství! Ten dokáže ovlivnit vývoj vašeho miminka – a to přece žádná z vás nechce. Jak se tedy poprat se stresem v těhotenství?
Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.
Matek samoživitelek se v naší společnosti najde celá řada. Zejména v posledních letech roste počet rozvodů, na základě kterých se dítě dostane výhradně do péče matky nebo do péče otce. Ve většině případů je dítě svěřeno do matčiny péče, a i když žena získává alimenty v pravidelných intervalech (když se poštěstí), přesto je třeba ohlížet se na finanční stránku a počítat každou korunu. Zejména v případě, že je žena na mateřské dovolené, není to po finanční stránce snadné. Naštěstí přinášíme několik tipů, jak to po finanční stránce zvládnout a nepropadnout zlým myšlenkám.
Fotografie šťastných rodin, honosných oslav a dokonale zabalených dárků, které začínají plnit sociální sítě, mají velký vliv na psychiku člověka. Ta prochází v období Vánoc zatěžkávací zkouškou. Většina z nás chce mít všechno dokonalé, mít neustále uklizeno, napečeno co nejdříve, ozdobený vánoční stromek jako z časopisu, ale... ne vždy je vše podle plánu. Zkuste se během Vánoc věnovat také sobě, vyzkoušejte různá meditační cvičení, která vaší psychice výrazně uleví a nenakládejte si toho na sebe tolik.
Domácí pracovna je prostor, který byste měli dostatečně oddělit od zbytku domova. Pokud se pracovna rozlézá po bytě, ztrácí se hranice mezi prací a odpočinkem a kvalitně nesplňuje ani jedno. Inspirujte se pěknými pracovnami, a třeba dostanete nápad, jak zařídit tu svou.
Každý kolem vás se chlubí, jak jejich dítě ve dvou letech švitoří první slůvka? Nebojte se, rozhodně nebudete čekat tak dlouho! Naučte se techniku, jak své dítě rozmluvit a již ve věku 9 měsíců mít človíčka, kterému rozumíte první slůvka.
Lidé dávají na první dojem. Pokud není zrovna dobrý, automaticky člověka přesouvají do škatulky - s ním se bavit nechci. Velkou měrou se na dobrém prvním dojmu podílí i náš úsměv. Pokud jsou zuby plné kazů, druhého to spíše jenom odpudí. Ano, stáváme se možná trochu povrchními, ale většinou za zkaženými zuby stojí nedostatečná dentální hygiena a to o člověku něco naznačuje.

Výběr článků

Vánoce mají jedinečnou atmosféru, kterou miluje snad každý. Zdokonalte ji podle vašeho vkusu! Vánoční dekorace promění váš domov v kouzelnou pohádku. Zkuste to letos trochu jinak!
Potřebujete se jen uvolnit, nebo vás trápí fyzická bolest? Existuje nepřeberné množství druhů masáží, ale jen některé vám skutečně pomohou. Vyzkoušejte nejosvědčenější masáže, které vám uleví na duchu i na těle.

Nepřehlédněte

Protiklady se zpočátku mohou přitahovat. Pak přijde společný život a všechno je často jinak. Mají tedy šanci na společný život partneři, kteří jsou naprosto jiní?
Mezi nejznámější ženy Ruska se rozhodně řadí kosmonautka, první žena ve Vesmíru. Valentina Těreškovová má zajímavý životní příběh a dodnes se dokonce politicky angažuje ve své milované zemi. Podívejte se na její zajímavý život i současnost.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek