Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Prevít jménem rakovina. Kdo z celebrit s ní bojuje?

Nemoc si nevybírá, a proto se i v řadách slavných tváří setkáme s lidmi, kteří musí změnit svůj styl života a bojovat o to, aby byli zase zdraví.
rakovina
Nemoci se bohužel nevyhýbají ani slavným lidem. Kdo z celebrit se pere s rakovinou? (zdroj foto: dailymail.co.uk)

22. 05. 2020

Koho v současné době trápí rakovina, a kdo se řadí mezi vyléčené šťastlivce? Přehled celebrit, které by nám mohly jít ve svém přístupu k nemoci příkladem, najdete v našem článku.

Fešák Hugh Jackmann

Charismatický padesátník se řadí do skupiny šťastlivců, kteří tuto nemoc porazili. A rozhodně to neměl jednoduché! Poprvé mu byla diagnostikována rakovina kůže již v roce 2012, a od té doby podstoupil již několik zákroků. Bohužel se mu zákeřná nemoc již několikrát vrátila. Sám přiznává, že v mladém věku nepoužíval žádný ochranný krém na opalování, a nyní toho velmi lituje.

Jak sám uvádí, je si vědom toho, že pro Australany je tato nemoc obzvláště závažná – kvůli množství slunečního svitu je potřeba si svou kůži chránit. V dnešní době je v pořádku a my mu držíme pěsti, aby opět nemusel podstupovat složitou léčbu, včetně odstraňování karcinomů v oblasti obličeje.

jackmann
Australský herec se potýká s rakovinou od roku 2012. (zdroj foto: myhealthyclick.com)

Upřímná Shannen Doherty

Pokud patříte k těm, kteří v devadesátkách hltali seriál Beverly Hills 90210, jistě znáte Brendu. Ta se již před lety svěřila s tím, že bojuje s rakovinou. V první chvíli se zdálo, že zákeřnou nemoc dokázala porazit, ale bohužel se jí vrátila. Otevřeně tak před časem v rozhovoru pro televizní kanál ABC uvedla, že ji postihla rakovina prsu, která je navíc ve čtvrtém stádiu. O této fázi nemoci se ví, že se již nedá léčit, pouze zastavit.

„Chci, aby lidé věděli, že život touto diagnózou nekončí,“ uvedla herečka. Návrat rakoviny prsu se jí alespoň podařilo utajit před veřejností po dobu natáčení pokračování oblíbeného seriálu, který znovu svedl dohromady bývalé protagonisty z Beverly Hills 902 10. Bohužel chyběl Luke Perry, seriálový Dylan, který krátce před začátkem natáčení podlehl mrtvici.

K TÉMATU  Zvládněte nepříjemný přechod s grácií

Úžasná Cynthia Nixon

Miranda, zrzka z kultovního seriálu Sex ve městě – to je Cynthia Nixon, která také dokázala zákeřnou nemoc porazit. S rakovinou prsu bojovala v roce 2006, kdy jí bylo pouhých 36 let. A jak to řešila? Místo toho, aby se nechávala veřejně litovat, svou nemoc raději prožila v ústraní. Se vším se svěřila až o několik let později. Podstoupila chemoterapie i lumpektomii, kdy jí byl z prsu nádor vyňat. O několik let později si na divadelních prknech, která znamenají svět, zahrála nemocnou profesorku. Právě její divadelní postava, profesorka poezie Vivian Bearing, kterou rakovina postihla. Kvůli roli si Cynthia nechala oholit hlavu.

nixon
Držitelka dvou cen Emmy a dalších ocenění Cynthia Nixon dostala rakovina v 36 letech. (zdroj foto: gossiponthis.com)

Srdcařka Anička Slováčková

Pokud někdo v současné době dokáže povzbudit lidi, aby při boji s nemocí neztratili dobrou náladu, pak je to Anička Slováčková. Dcera rodičů, jejichž vztah je stále dokola propírán všemi možnými médii, to přitom rozhodně nemá jednoduché. Ve svých 24 letech se známá herečka a zpěvačka potýká s nepříjemnou rakovinou prsu. O té se dozvěděla poté, co při zkoušce plavek zjistila, že v jejím prsu je malý útvar, který tam dříve nebyl. Neváhala a nechala se zavčas diagnostikovat.

Má za sebou chemoterapie a v současné době ji čeká operace. Dokud bylo ještě možné pokračovat v natáčení Ordinace v růžové zahradě II, nevynechala ani jeden den. Stále pokračovala i ve svých pěveckých aktivitách a udržovala se tak v pracovním zápřahu i v pozitivních myšlenkách. Držíme jí pěsti, ať operace, která ji čeká, dopadne dobře a ať naše mladá herečka a zpěvačka nebezpečnou nemoc co nejdříve porazí.

Některé celebrity, jako například Anička Slováčková, volily upřímnou a otevřenou cestu, a se svou diagnózou se svěřily světu. Dokázaly tak ovlivnit svým přístupem chování podobně zasažených lidí, kteří se podle jejich vzoru rozhodli na život nezanevřít a především bojovat.

K TÉMATU  Navzdory nástrahám showbyznysu mají pevná manželství. České i zahraniční páry, kterým manželství opravdu klape

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Potraviny, které pomáhají jako prevence proti rakovině nejrůznějšího typu podle České onkologické společnosti. Jaké množství sníst?

Rakovina prsu: nalezená bulka není jediným příznakem, že jste nemocná. Jak rozpoznat nemoc včas

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Děti jsou fascinovány celou zvířecí říší. I proto jejich kroky velmi často míří do zoologických zahrad, kde mohou být svědky existence i takových tvorů, které běžně v přírodě nepotkají. Po ukončení výletu do zoo se v nich však probouzí touha mít vlastního tvora, o kterého by mohli pečovat, také doma. A stává se, že po dlouhém naléhání a přemlouvání rodiče jednoho dne svolí. Jenže jaký domácí mazlíček je ten nejvhodnější?
Ať už patříte mezi takzvané online podnikatele nebo se mezi ně zanedlouho zařadíte, vyplatí se poslouchat podcasty - hlasové záznamy, které vás mohou posunout vpřed. Samozřejmě nejsou určeny jen pro byznysmeny či ty, kteří se na tomto poli chtějí pohybovat. Jejich motivační síla může pohánět kdekoho. Otázkou je, jaké poslouchat, když je jich dnes tolik!
Sedavé zaměstnání je sice na první pohled nenáročné, ale svému tělo s ním přesto radost neuděláte. Tedy pokud pravidelně nesportujete, nebo alespoň nepraktikujete vhodná kompenzační cvičení. Cviky, které vám představíme v našem dnešním článku, se hodí nejen pro takzvané kancelářské krysy, ale pro všechny, které trápí bolavá záda, ztuhlý krk či jiné obdobné potíže.
Toužíte po pevné a pružné pleti bez jakékoliv chybičky? Chcete mít účes jako ze salonu? Svěřte se do rukou speciální kosmetiky s obsahem kyseliny hyaluronové, jejíž účinky vás ohromí. Pleťové krémy, séra a další produkty se díky jejímu obsahu postarají o zlepšení stavu vaší pokožky.
Pokud jste vášnivá zahradnice nebo máte vymezené místo na pěstování plodin na vašem balkoně, pak jistě mezi vaší úrodou nechybí ani rajská jablíčka. Rajčata jsou nejen chutnou pochoutkou k odpolední svačině, ale také skvělou ingrediencí na vaření, například k italským receptům. Seznamte se s těmi nejlepšími kroky pro perfektní úrodu rajčat.
Jeden z nejvzrušivějších momentů každého roku nastal, vyrážíte na dovolenou. S tím je ale spojená řada povinností a výzev, mezi něž patří balení. Pro někoho je tato aktivita zcela zábavná, a navíc ještě umocněná o těšení se. Pro druhé balení představuje zase stres, který chtějí mít co nejdříve za sebou.
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
Pokud se snažíte držet štíhlou linii, nebo jste zrovna ve fázi, kdy jste se pustili do hubnutí, určitě se přes den snažíte poctivě dodržovat všechna pravidla, aby se vaše plány jen tak nezhatily, a vy jste hezky šli svému cíli naproti. Napadlo vás ale někdy, že se ráno, klidně i nevědomky, můžete dopouštět určitých chyb, které vám cestu k vysněné postavě akorát překazí? Víme, co vám hned po probuzení zaručeně pokazí hubnutí.
Letos zatím sněhová nadílka lyžařům příliš nepřeje, což je důvod, proč za lyžařskými zážitky vyrazit za hranice. Vydat se můžete do několika zajímavých středisek, která se nacházejí v Rakousku, Švýcarsku, Itálii a Francii.
Hledáte originální tipy na výlety v okolí vašeho bydliště, nebo se rádi podíváte i do jiných krajů České republiky? Přinášíme vám nový seriál, v němž vám prozradíme tipy na ta nejkrásnější a nejzajímavější místa ze všech krajů naší země.
Slyšeli jste již někdy pojem hypermobilita? Hypermobilitou mnohem častěji trpí ženy než muži a jde o nadměrnou pohyblivost, která se týká zejména kloubů. Při pohybu pak dochází k uvolnění kloubů nad hranici normální fyziologické meze. Jak vlastně vzniká a jak se s ní dá žít v běžném životě? Existuje nějaká léčba?
Kdysi se mělo za to, že Země je středem vesmíru nebo že žárovku vynalezl Thomas Alva Edison. Omyly lidstva jsou zřejmě nevyčerpatelné, a v některých mnoho let setrvávali třeba právě i významní vědci. Ani dnes tomu není jinak, a některé zavedené mýty a omyly přetrvávají desetiletí. Podívejme se na některé z nich.

Výběr článků

Také jste si říkaly, jaké by to bylo mít v koupelně nebo v ložnici všechny rtěnky, šminky, make-up a další ty nezbytné věci pěkně srovnané, aby jste měly přehled a vše po ruce? Přinášíme vám jednoduchý návod, jak si takový pořadač vyrobit z kartonové krabice.
S postupem digitální éry a vzrůstajícím vlivem sociálních sítí se mění nejen náš každodenní život, ale i způsob, jakým procházíme světem romantických vztahů. Seznamovací aplikace se zdají být klíčem k pohodlnému a snadnému hledání partnera, přesto se s nimi vážou otázky a zážitky, které mohou ovlivnit náš citový i sociální život. Tato nová realita digitálního seznamování ovlivňuje různé aspekty mezilidských vztahů a vyvolává diskuse o pravé podstatě lásky v online prostředí.
Přemýšleli jste někdy nad tím, co děláte, když večer ulehnete do postele? Drtivá většina z nás zapne televizi nebo sáhne po svém telefonu, aby nám náhodou před spaním nic neuniklo. Nebo v horším případě obě tyto možnosti zkombinujeme. Bohužel obrazovky těchto zařízení vyzařují takzvané modré světlo, které narušuje naše přirozené spánkové cykly. Ale abyste své tělo připravili na kvalitní spánek, je třeba modré světlo naprosto minimalizovat.

Nepřehlédněte

8. listopadu oslavil herec Alain Delon své 87. narozeniny. Pro všechny je hercem překypujícím charismatem a přitažlivostí, o čemž by mohlo vyprávět mnoho a mnoho žen. Jaký byl a jaký je Alain Delon dnes?
Udržet svou mysl i tělo zdravé je v dnešní době trochu těžké, nemyslíte? Ze všech stran se na nás valí negativní zprávy a vybudovat si napříč jim celkovou psychickou a fyzickou pohodu může být ošemetné.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek