Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Prevít jménem rakovina. Kdo z celebrit s ní bojuje?

Nemoc si nevybírá, a proto se i v řadách slavných tváří setkáme s lidmi, kteří musí změnit svůj styl života a bojovat o to, aby byli zase zdraví.
rakovina
Nemoci se bohužel nevyhýbají ani slavným lidem. Kdo z celebrit se pere s rakovinou? (zdroj foto: dailymail.co.uk)

22. 05. 2020

Koho v současné době trápí rakovina, a kdo se řadí mezi vyléčené šťastlivce? Přehled celebrit, které by nám mohly jít ve svém přístupu k nemoci příkladem, najdete v našem článku.

Fešák Hugh Jackmann

Charismatický padesátník se řadí do skupiny šťastlivců, kteří tuto nemoc porazili. A rozhodně to neměl jednoduché! Poprvé mu byla diagnostikována rakovina kůže již v roce 2012, a od té doby podstoupil již několik zákroků. Bohužel se mu zákeřná nemoc již několikrát vrátila. Sám přiznává, že v mladém věku nepoužíval žádný ochranný krém na opalování, a nyní toho velmi lituje.

Jak sám uvádí, je si vědom toho, že pro Australany je tato nemoc obzvláště závažná – kvůli množství slunečního svitu je potřeba si svou kůži chránit. V dnešní době je v pořádku a my mu držíme pěsti, aby opět nemusel podstupovat složitou léčbu, včetně odstraňování karcinomů v oblasti obličeje.

jackmann
Australský herec se potýká s rakovinou od roku 2012. (zdroj foto: myhealthyclick.com)

Upřímná Shannen Doherty

Pokud patříte k těm, kteří v devadesátkách hltali seriál Beverly Hills 90210, jistě znáte Brendu. Ta se již před lety svěřila s tím, že bojuje s rakovinou. V první chvíli se zdálo, že zákeřnou nemoc dokázala porazit, ale bohužel se jí vrátila. Otevřeně tak před časem v rozhovoru pro televizní kanál ABC uvedla, že ji postihla rakovina prsu, která je navíc ve čtvrtém stádiu. O této fázi nemoci se ví, že se již nedá léčit, pouze zastavit.

„Chci, aby lidé věděli, že život touto diagnózou nekončí,“ uvedla herečka. Návrat rakoviny prsu se jí alespoň podařilo utajit před veřejností po dobu natáčení pokračování oblíbeného seriálu, který znovu svedl dohromady bývalé protagonisty z Beverly Hills 902 10. Bohužel chyběl Luke Perry, seriálový Dylan, který krátce před začátkem natáčení podlehl mrtvici.

K TÉMATU  Domácí tělocvična je ideální pro špatné počasí. I v malém bytě najdete místo, kde si zacvičit

Úžasná Cynthia Nixon

Miranda, zrzka z kultovního seriálu Sex ve městě – to je Cynthia Nixon, která také dokázala zákeřnou nemoc porazit. S rakovinou prsu bojovala v roce 2006, kdy jí bylo pouhých 36 let. A jak to řešila? Místo toho, aby se nechávala veřejně litovat, svou nemoc raději prožila v ústraní. Se vším se svěřila až o několik let později. Podstoupila chemoterapie i lumpektomii, kdy jí byl z prsu nádor vyňat. O několik let později si na divadelních prknech, která znamenají svět, zahrála nemocnou profesorku. Právě její divadelní postava, profesorka poezie Vivian Bearing, kterou rakovina postihla. Kvůli roli si Cynthia nechala oholit hlavu.

nixon
Držitelka dvou cen Emmy a dalších ocenění Cynthia Nixon dostala rakovina v 36 letech. (zdroj foto: gossiponthis.com)

Srdcařka Anička Slováčková

Pokud někdo v současné době dokáže povzbudit lidi, aby při boji s nemocí neztratili dobrou náladu, pak je to Anička Slováčková. Dcera rodičů, jejichž vztah je stále dokola propírán všemi možnými médii, to přitom rozhodně nemá jednoduché. Ve svých 24 letech se známá herečka a zpěvačka potýká s nepříjemnou rakovinou prsu. O té se dozvěděla poté, co při zkoušce plavek zjistila, že v jejím prsu je malý útvar, který tam dříve nebyl. Neváhala a nechala se zavčas diagnostikovat.

Má za sebou chemoterapie a v současné době ji čeká operace. Dokud bylo ještě možné pokračovat v natáčení Ordinace v růžové zahradě II, nevynechala ani jeden den. Stále pokračovala i ve svých pěveckých aktivitách a udržovala se tak v pracovním zápřahu i v pozitivních myšlenkách. Držíme jí pěsti, ať operace, která ji čeká, dopadne dobře a ať naše mladá herečka a zpěvačka nebezpečnou nemoc co nejdříve porazí.

Některé celebrity, jako například Anička Slováčková, volily upřímnou a otevřenou cestu, a se svou diagnózou se svěřily světu. Dokázaly tak ovlivnit svým přístupem chování podobně zasažených lidí, kteří se podle jejich vzoru rozhodli na život nezanevřít a především bojovat.

K TÉMATU  Neposypaný chodník, nefunkční osvětlení i sousedův čoudící komín pomůže vyřešit speciální mobilní aplikace. Je to snadné!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Potraviny, které pomáhají jako prevence proti rakovině nejrůznějšího typu podle České onkologické společnosti. Jaké množství sníst?

Rakovina prsu: nalezená bulka není jediným příznakem, že jste nemocná. Jak rozpoznat nemoc včas

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nakupování dárků pro rodinu je těžké. Mnohem těžší než nakupování dárků pro spolupracovníka nebo oblíbeného učitele. Když ale nakupujete pro lidi, které znáte celý svůj život, máte jistou výhodu. Znáte totiž jejich koníčky a zájmy. Víte (nebo byste měli vědět) co mají rádi a po čem touží. Když tuhle výhodu dobře použijete, pořídit dárky k Vánocům pro rodinné příslušníky pak bude brnkačka. Už máte jasno, co komu nadělíte?
Líčení je prostě zábava. Navíc kočičí oči patří mezi evergreen, co nikdy nevyjde z módy. Pro dnešek jsme si pro vás připravili jednoduché triky, se kterými zvládnete líčení kočičích očí naprosto bez problémů. Kdy si uděláte svou chvilku pro sebe a vyzkoušíte si, jak budete vypadat jako skutečná sexy šelma? Jdeme na to!
Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.
I když svou matraci pravidelně udržujete v dobrém stavu, je nutné ji občas i hloubkově vyčistit. Je známo, že spánkem trávíme třetinu svého života, takže byste měli svůj spací prostor udržovat opravdu čistý a voňavý, abyste si dopřáli skvělou noc. Přinášíme vám tipy, jak svou matraci opravdu skvěle vyčistit krok za krokem.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek