Úterý , 21. 03. 2023

Radek

Prevít jménem rakovina. Kdo z celebrit s ní bojuje?

Nemoc si nevybírá, a proto se i v řadách slavných tváří setkáme s lidmi, kteří musí změnit svůj styl života a bojovat o to, aby byli zase zdraví.
rakovina
Nemoci se bohužel nevyhýbají ani slavným lidem. Kdo z celebrit se pere s rakovinou? (zdroj foto: dailymail.co.uk)

22. 05. 2020

Koho v současné době trápí rakovina, a kdo se řadí mezi vyléčené šťastlivce? Přehled celebrit, které by nám mohly jít ve svém přístupu k nemoci příkladem, najdete v našem článku.

Fešák Hugh Jackmann

Charismatický padesátník se řadí do skupiny šťastlivců, kteří tuto nemoc porazili. A rozhodně to neměl jednoduché! Poprvé mu byla diagnostikována rakovina kůže již v roce 2012, a od té doby podstoupil již několik zákroků. Bohužel se mu zákeřná nemoc již několikrát vrátila. Sám přiznává, že v mladém věku nepoužíval žádný ochranný krém na opalování, a nyní toho velmi lituje.

Jak sám uvádí, je si vědom toho, že pro Australany je tato nemoc obzvláště závažná – kvůli množství slunečního svitu je potřeba si svou kůži chránit. V dnešní době je v pořádku a my mu držíme pěsti, aby opět nemusel podstupovat složitou léčbu, včetně odstraňování karcinomů v oblasti obličeje.

jackmann
Australský herec se potýká s rakovinou od roku 2012. (zdroj foto: myhealthyclick.com)

Upřímná Shannen Doherty

Pokud patříte k těm, kteří v devadesátkách hltali seriál Beverly Hills 90210, jistě znáte Brendu. Ta se již před lety svěřila s tím, že bojuje s rakovinou. V první chvíli se zdálo, že zákeřnou nemoc dokázala porazit, ale bohužel se jí vrátila. Otevřeně tak před časem v rozhovoru pro televizní kanál ABC uvedla, že ji postihla rakovina prsu, která je navíc ve čtvrtém stádiu. O této fázi nemoci se ví, že se již nedá léčit, pouze zastavit.

„Chci, aby lidé věděli, že život touto diagnózou nekončí,“ uvedla herečka. Návrat rakoviny prsu se jí alespoň podařilo utajit před veřejností po dobu natáčení pokračování oblíbeného seriálu, který znovu svedl dohromady bývalé protagonisty z Beverly Hills 902 10. Bohužel chyběl Luke Perry, seriálový Dylan, který krátce před začátkem natáčení podlehl mrtvici.

K TÉMATU  Celebrity s plastikou: kdo podlehl své závislosti?

Úžasná Cynthia Nixon

Miranda, zrzka z kultovního seriálu Sex ve městě – to je Cynthia Nixon, která také dokázala zákeřnou nemoc porazit. S rakovinou prsu bojovala v roce 2006, kdy jí bylo pouhých 36 let. A jak to řešila? Místo toho, aby se nechávala veřejně litovat, svou nemoc raději prožila v ústraní. Se vším se svěřila až o několik let později. Podstoupila chemoterapie i lumpektomii, kdy jí byl z prsu nádor vyňat. O několik let později si na divadelních prknech, která znamenají svět, zahrála nemocnou profesorku. Právě její divadelní postava, profesorka poezie Vivian Bearing, kterou rakovina postihla. Kvůli roli si Cynthia nechala oholit hlavu.

nixon
Držitelka dvou cen Emmy a dalších ocenění Cynthia Nixon dostala rakovina v 36 letech. (zdroj foto: gossiponthis.com)

Srdcařka Anička Slováčková

Pokud někdo v současné době dokáže povzbudit lidi, aby při boji s nemocí neztratili dobrou náladu, pak je to Anička Slováčková. Dcera rodičů, jejichž vztah je stále dokola propírán všemi možnými médii, to přitom rozhodně nemá jednoduché. Ve svých 24 letech se známá herečka a zpěvačka potýká s nepříjemnou rakovinou prsu. O té se dozvěděla poté, co při zkoušce plavek zjistila, že v jejím prsu je malý útvar, který tam dříve nebyl. Neváhala a nechala se zavčas diagnostikovat.

Má za sebou chemoterapie a v současné době ji čeká operace. Dokud bylo ještě možné pokračovat v natáčení Ordinace v růžové zahradě II, nevynechala ani jeden den. Stále pokračovala i ve svých pěveckých aktivitách a udržovala se tak v pracovním zápřahu i v pozitivních myšlenkách. Držíme jí pěsti, ať operace, která ji čeká, dopadne dobře a ať naše mladá herečka a zpěvačka nebezpečnou nemoc co nejdříve porazí.

Některé celebrity, jako například Anička Slováčková, volily upřímnou a otevřenou cestu, a se svou diagnózou se svěřily světu. Dokázaly tak ovlivnit svým přístupem chování podobně zasažených lidí, kteří se podle jejich vzoru rozhodli na život nezanevřít a především bojovat.

K TÉMATU  Jak předcházet rakovině? Není to jen o sportu a stravě

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Potraviny, které pomáhají jako prevence proti rakovině nejrůznějšího typu podle České onkologické společnosti. Jaké množství sníst?

Rakovina prsu: nalezená bulka není jediným příznakem, že jste nemocná. Jak rozpoznat nemoc včas

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ačkoli bychom to měli dělat všichni, opravdu není pravidlem, že se v každé domácnosti třídí odpad. Pokud si neosvojíme tyto správné návyky, může se stát, že často budeme vyhazovat odpadky tam, kam prostě nepatří. Ještě horší varianta je ta, že netřídíme vůbec (hanba!). Přitom je to naprosto jednoduchá disciplína. Nejtěžší je pouze začít. Do lehkého začátku vám poradíme, jak na to, abyste přispěli k lepšímu životnímu prostředí.
V rámci České republiky se můžeme setkat se školskými a neškolskými předškolními zařízeními, která jsou určena pro děti předškolního věku. Přičemž předškolní vzdělávání je dobrovolné a (vyjma dětí od 5 let, které jsou z pohledu současného vzdělávacího systému již povinné se předškolního vzdělávání účastnit) zaměřuje se na vzdělávání, rozvoj schopností i dovedností, podporu v osvojování kulturních, hygienických a sociálních návyků dítěte a oporu ve výchově.
Rádi byste si letos konečně dopřáli pořádnou dovolenou a uvažujete, zda pro vás bude lepší hotel nebo kemp? Podívali jsme se na zoubek ubytování v Chorvatsku a přinášíme vám několik zajímavých tipů, které vám pomohou naplánovat si dovolenou přesně podle vašeho gusta.
Přemýšlíte nad tím, co za rostlinku si vypěstujete? Nechcete nic extrémně náročného, na druhou stranu požadujete, aby byla přínosná a ku prospěchu? Za zvážení stojí pepřovník, což je rostlina, která vám bude plodit vlastní pepř! A jelikož je pepř součástí prakticky jakéhokoli jídla, určitě stojí právě tato rostlina za vyzkoušení. Otázkou ale zůstává, jak na pěstování pepřovníku? Pojďme si záhadu společně rozlousknout!
Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.
Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se postavit ke zvyšování energetických sazeb, je začít v domácnosti šetřit. Smyslem není netopit a sedět doma u televize v kulichu, ale podniknout malé, avšak efektivní kroky, které sníží vaše výdaje za energie. S čím začít ještě dnes?
Při putování lesy a přírodou narazíte na celou spoustu bylinek a rostlin. Na co však narazíte pouze při podobném putování Afrikou je takzvaný čertův dráp neboli harpagofyt či také ďáblův spár nebo čertovo kopyto. Přesně tak se říká rostlině, která je mnohými označována za zázrak přírody.

Nepřehlédněte

Diamanty jsou věčné, ale někdy zkrátka přijde čas pro něco barevného, svěžího, šťavnatého. A přesně to splňuje olivín neboli peridot. Často hrál v minulosti druhé housle. Však měl také v kategorii zelených drahokamů velkou konkurenci, a to především v podobě smaragdu. S tím byl také běžně zaměňován. Dokonce se proslýchá, že zelené kameny v Kleopatřině slavné sbírce nebyly smaragdy, ale právě olivíny. Nyní se zdá, že se vše obrací, olivín vystoupil ze stínu a začíná být ceněný pro své jedinečné kvality.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek