Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Úložný prostor v ložnici: volte praktické skříně a komody, ve kterých bude dostatek prostoru

Právě ložnice bývá místem, kde ukládáme většinu svého oblečení a jiných drobností, tedy pokud nemáte šatnu. Z toho důvodu je důležité dát si při výběru šatní skříně záležet, aby vyhovovala vašim potřebám. Další úložný prostor navíc můžete přidat díky komodě, která se skvěle hodí nejen do ložnice.
skříně
Zdroj obr.: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Vybavení šatní skříně

Šatní skříň, konkrétně její vybavení, vám umožní umístit na své místo každý kousek oblečení a doplňky. Její vnitřní vybavení ovlivní komfort užívání. Ne v každé šatní skříni totiž snadno najdete přesně to, co hledáte. Proto byste se měli zaměřit na systémy, kterými jsou skříně vybaveny. Pro někoho je totiž nezbytností tyč na pověšení ramínek, zatímco jiný ocení spíše více polic.

Skříň však může disponovat také několika šuplíky a závěsnými systémy třeba na pásky či kravaty. Naše potřeby jsou velmi individuální, proto vždy buďte pozorní a ověřte si, z jakých částí se skříň skládá. Díky tomu totiž budete mít možnost oblečení uložit prakticky, abyste ho vždy měli po ruce a nemuseli ho ve skříni dlouhé minuty hledat.

Ideální rozměry

Kromě vnitřních systémů jsou důležité také rozměry šatní skříně. Ty je samozřejmě přizpůsobte dostupným prostorem v místnosti. Snažte se tedy najít kompromis, který nebude zavazet, ovšem zároveň poskytne dostatek místa pro uložení věcí. Nabízí se několik minimálních rozměrů, které vám poskytnou jistotu, že do skříně vměstnáte vše, co potřebujete.

Jestliže chcete oblečení věšet na tyč, budete potřebovat zhruba 70 centimetrů pod touto tyčí. Do mnoha modelů skříní se tak hravě vejdou dvě tyče nad sebe, takže získáte více úložného prostoru. Hloubka skříně by měla být alespoň 45 centimetrů, abyste na police mohli pohodlně poskládat trička a další. Ovšem pokud chcete do skříně věšet objemnější kabáty a bundy, bude potřeba více místa. V takovém případě počítejte s hloubkou skříně alespoň 55 centimetrů.

Podstatným parametrem je také výška skříně. Pořídit můžete modely, které sahají opravdu vysoko, případně se dají zakoupit nástavce. Je však třeba zvážit praktičnost. Pokud totiž do vrchních částí skříně nedosáhnete, její používání se stane značně nepohodlné. Vrchní části však můžete využít třeba k odkládání sezónního oblečení, které potřebujete dlouhodobě někam uložit.

K TÉMATU  Bláznivé nápady na dětský pokoj. Pokud máte dost místa, můžete svým ratolestem postavit vlastní svět
skříně
Zdroj obr: Gaf_Lila / Shutterstock.com

Design

Kromě funkčnosti by nás samozřejmě měl zajímat také design skříně. Vybírejte z rozmanitých dekorů, které sladíte s ostatním nábytkem. Poměrně neutrální jsou světlé barvy jako je bílá či dekor dub sonoma. Obecně jsou světlejší odstíny lepší volbou, jelikož opticky zvětší a projasní místnost. Pokud vás láká černá skříň, počítejte s tím, že výběr vhodné kombinace ostatního nábytku nebude tak jednoduché. Oblíbené jsou také různé odstíny dřeva, tento materiál dokáže místnost zútulnit.

Přidejte komodu

Kromě šatní skříně se hodí pořídit se také komodu. Ta vám poskytne další prostor pro uložení nejen oblečení, ale třeba také ložního prádla a podobně. Stylová komoda navíc dokáže rozzářit interiér. Zpravidla se jedná o menší kus nábytku, který může mít různé rozložení. Samozřejmostí jsou police a šuplíky, které můžete zkombinovat. Přizpůsobit byste se měli hlavně tomu, co do komody chcete ukládat. Na oblečení mohou být praktičtější police, na drobnosti poté volte spíše šuplíky.

Přizpůsobte ji

Design komody by měl ladit s šatní skříní. Vybírat můžete opět z různých materiálů a dekorů, takže najdete model podle svého vkusu. Pokud chcete, aby komoda zároveň sloužila jako ozdobný prvek, můžete vybírat z prosklených kousků.

Jakmile zvládnete vybrat ideální šatní skříň a případně i komodu, máte zpola vyhráno. Abyste se v místnosti cítili dobře, neměli byste zapomínat ani na dekorace.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pořídit si psa je velký krok, který by si měl každý z nás minimálně dvakrát promyslet. Pes vyžaduje spoustu pozornosti, péče – a to je mnohdy finančně náročné. Pokud i přes to všechno do své rodiny chcete přivítat čtyřnohého mazlíka, vzhůru do toho. S jeho výběrem vám rádi pomůžeme.
Že nám po probdělé noci nebývá úplně fajn, víme zřejmě všichni. Když se takových nocí zopakuje hned několik, naše energie během dne rapidně klesá. To však není jediným nepříjemným efektem nedostatku spánku. Tento stav se na našem těle odráží v mnoha ohledech.
Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!
Trávíte-li pracovní dobu z velké části přikováni k monitoru či displeji mobilu, může to mít negativní vliv na váš zrak. Zvláště pokud i volný čas vyplňujete sledováním sociálních sítí, surfováním po internetu nebo sledováním televize, vaše oči příliš často ostří na blízkou vzdálenost, což pro ně není přirozené. Může to vést k různým komplikacím od svědění a podráždění očí přes rozmazané vidění až po akomodační křeč. Na otázky odpovídá MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha.
Surfování, velice atraktivní letní aktivita. A to i když jí jen pasivně přihlížíte. Možná se vám tento sport začal líbit už dávno, a zaryl se do paměti. Na první pohled se může jevit jednoduše, svézt se po vlně, nicméně realita je pak o mnoho jiná. Jednou za rok u moře se z vás zkušený surfař nestane. Ale trénovat můžete i v Čechách.
Pozdrav vycházejícímu slunci nad třpytícím se oceánem. Meditace za zvuku mořských vln. Uvolňující procházky palmovými háji. Kokosová voda a spousty exotického ovoce. Potřebujete dovolenou pro tělo i mysl? Vydejte se do teplých krajin za jógou. Spojit dovolenou s cvičením jógy je stále víc a víc populární.
Realitní makléři u nás nemají nejlepší pověst. V posledních letech se vnímání jejich práce v očích prodávajících i kupujících poněkud zlepšilo, ale přesto přibývá Čechů, kteří se rozhodnout pro dobrodružství v neprobádaném světě realit bez ostříleného průvodce. Určitý podíl viny na tom mají autoři článků ve stylu „jak prodat nemovitost ve třech krocích“. Možná jste podobný návod četli a došli k závěru, že realitku vůbec nepotřebujete. Třeba to tak skutečně bude – můžete to zjistit v rámci jedinečného online kurzu, který připravila MAXIMA REALITY.
Snad každá žena touží po hezké a zdravě vyhlížející postavě. Ovšem jen hrstka z nich má opravdu dostatek času na to, aby trávila celé hodiny v posilovnách nebo jinými sportovními aktivitami. Možná právě proto se v poslední době stala hitem ultra krátká cvičení, která slibují jistý kompromis. Fungují ale vůbec?
Na zimní období přicházejí do módy hranaté špičky bot. Přesto většina žen dobře ví, že nejvíc sexy jsou boty do špičky a na podpatku. Opticky prodlužují a zeštíhlují nohy. Hned se cítíme sebevědoměji a působíme více žensky i tím, jak musíme držet tělo rovně. Ovšem pozor na rizika, před kterými lékaři varují. Vy, které nosíte podobné boty denně, už o nich možná něco víte.

Nepřehlédněte

Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá. Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá.
Snad každé dítě se v předvánočním období těší na adventní kalendář s roztomilými obrázky, pod jehož okénky najdou sladkou čokoládku pro každý den. A protože radost si zasloužíme i my větší, postupně vznikly také kalendáře pro dospěláky, vždy tematicky laděné. Nutno ale uznat, že čím více takových hračiček, tím větší množství nadbytečného odpadu, který na planetě prostě nechceme. A právě proto se pomalu rozšiřuje trend udržitelných adventních kalendářů, které vás budou těšit po dlouhou dobu a příroda vám za to od srdce poděkuje.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek