Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Úložný prostor v ložnici: volte praktické skříně a komody, ve kterých bude dostatek prostoru

Právě ložnice bývá místem, kde ukládáme většinu svého oblečení a jiných drobností, tedy pokud nemáte šatnu. Z toho důvodu je důležité dát si při výběru šatní skříně záležet, aby vyhovovala vašim potřebám. Další úložný prostor navíc můžete přidat díky komodě, která se skvěle hodí nejen do ložnice.
skříně
Zdroj obr.: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Vybavení šatní skříně

Šatní skříň, konkrétně její vybavení, vám umožní umístit na své místo každý kousek oblečení a doplňky. Její vnitřní vybavení ovlivní komfort užívání. Ne v každé šatní skříni totiž snadno najdete přesně to, co hledáte. Proto byste se měli zaměřit na systémy, kterými jsou skříně vybaveny. Pro někoho je totiž nezbytností tyč na pověšení ramínek, zatímco jiný ocení spíše více polic.

Skříň však může disponovat také několika šuplíky a závěsnými systémy třeba na pásky či kravaty. Naše potřeby jsou velmi individuální, proto vždy buďte pozorní a ověřte si, z jakých částí se skříň skládá. Díky tomu totiž budete mít možnost oblečení uložit prakticky, abyste ho vždy měli po ruce a nemuseli ho ve skříni dlouhé minuty hledat.

Ideální rozměry

Kromě vnitřních systémů jsou důležité také rozměry šatní skříně. Ty je samozřejmě přizpůsobte dostupným prostorem v místnosti. Snažte se tedy najít kompromis, který nebude zavazet, ovšem zároveň poskytne dostatek místa pro uložení věcí. Nabízí se několik minimálních rozměrů, které vám poskytnou jistotu, že do skříně vměstnáte vše, co potřebujete.

Jestliže chcete oblečení věšet na tyč, budete potřebovat zhruba 70 centimetrů pod touto tyčí. Do mnoha modelů skříní se tak hravě vejdou dvě tyče nad sebe, takže získáte více úložného prostoru. Hloubka skříně by měla být alespoň 45 centimetrů, abyste na police mohli pohodlně poskládat trička a další. Ovšem pokud chcete do skříně věšet objemnější kabáty a bundy, bude potřeba více místa. V takovém případě počítejte s hloubkou skříně alespoň 55 centimetrů.

Podstatným parametrem je také výška skříně. Pořídit můžete modely, které sahají opravdu vysoko, případně se dají zakoupit nástavce. Je však třeba zvážit praktičnost. Pokud totiž do vrchních částí skříně nedosáhnete, její používání se stane značně nepohodlné. Vrchní části však můžete využít třeba k odkládání sezónního oblečení, které potřebujete dlouhodobě někam uložit.

K TÉMATUVypracované břicho: cvičení a strava pro získání plochého břicha u mužů
skříně
Zdroj obr: Gaf_Lila / Shutterstock.com

Design

Kromě funkčnosti by nás samozřejmě měl zajímat také design skříně. Vybírejte z rozmanitých dekorů, které sladíte s ostatním nábytkem. Poměrně neutrální jsou světlé barvy jako je bílá či dekor dub sonoma. Obecně jsou světlejší odstíny lepší volbou, jelikož opticky zvětší a projasní místnost. Pokud vás láká černá skříň, počítejte s tím, že výběr vhodné kombinace ostatního nábytku nebude tak jednoduché. Oblíbené jsou také různé odstíny dřeva, tento materiál dokáže místnost zútulnit.

Přidejte komodu

Kromě šatní skříně se hodí pořídit se také komodu. Ta vám poskytne další prostor pro uložení nejen oblečení, ale třeba také ložního prádla a podobně. Stylová komoda navíc dokáže rozzářit interiér. Zpravidla se jedná o menší kus nábytku, který může mít různé rozložení. Samozřejmostí jsou police a šuplíky, které můžete zkombinovat. Přizpůsobit byste se měli hlavně tomu, co do komody chcete ukládat. Na oblečení mohou být praktičtější police, na drobnosti poté volte spíše šuplíky.

Přizpůsobte ji

Design komody by měl ladit s šatní skříní. Vybírat můžete opět z různých materiálů a dekorů, takže najdete model podle svého vkusu. Pokud chcete, aby komoda zároveň sloužila jako ozdobný prvek, můžete vybírat z prosklených kousků.

Jakmile zvládnete vybrat ideální šatní skříň a případně i komodu, máte zpola vyhráno. Abyste se v místnosti cítili dobře, neměli byste zapomínat ani na dekorace.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O sexuálním násilí se mluví čím dál častěji a zabývají se jím i televizní a filmoví tvůrci. Ostřílená dvojice Biser Arichtev a Jan Coufal si jako předlohu vzali případ takzvaného Guru Járy, který pod záštitou duchovní pomoci zneužíval své klientky.
Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.
Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
Manželství se už dávno nebere jenom za “cár papíru”. I když je pravdou, že tento názor mezi námi nějakou dobu převládal, dnes se zájem o svatby zase zvedá. Lidé chtějí ztvrdit svou lásku před přáteli a rodinou, navíc se chtějí nějakou dobu pyšnit krásnými fotografiemi na sociálních sítích. Zatímco někteří se uchylují do starých chaloupek a stodol, jiní se rozhodli vzít se na útesu u moře. Pakliže se však chcete brát za hranicemi, je nutné vyřídit několik věcí. 
Zjistili jste, že jste bez takzvaného hotovostního polštáře? Tudíž kdyby přišla další mimořádná situace podobná té na jaře, neměli byste, z čeho žít? Pak je načase začít s financemi lépe hospodařit. Abyste se však radovali ze zisků a nikoli ze ztrát, které na konci měsíce vykážete, stáhněte si mobilní aplikace, které vám se správou osobních financí pomůžou.

Nepřehlédněte

Barvení velikonočních vajec je nejrozšířenější symbol Velikonoc u nás. Kraslice může být natvrdo uvařené i vyfouknuté prázdné vejce, které se zdobí různými technikami. Co takhle nějaké netradiční? Zapojte děti a zkuste vytvořit kraslice způsobem, který vás možná ani nenapadl. Barvení pomocí houbičky na nádobí, vytváření vzorů pomocí tavné pistole, namáčení do pěny na holení, barvení pomocí laku na nehty, bublinkové fólie nebo cibule. Všechny způsoby jsou přitom jednoduché. Vyberte si inspiraci pro vás!
Módní oblečení s námi mnohdy dokáže skutečné zázraky. Rozjasní nás, zvýrazní naše přednosti a podpoří náš styl. Druhou stránkou mince je ale fakt, že pokud zvolíme nesprávné modely, nastane spíše opačný efekt. V tomto článku se proto podíváme na šest nejčastějších módních chyb, které nám na oko přidávají kila navíc.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek