Pátek , 17. 05. 2024

Aneta

Hit jménem rolety „den a noc“. V čem jsou lepší než žaluzie?

Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .

Klasické horizontální žaluzie sice segmentu vnitřní stínící techniky stále vévodí – a pravděpodobně je z pomyslného trůnu jen tak něco nevystrnadí. Rolety typu den a noc přesto nabírají na oblibě a objevují se v českých domácnostech stále častěji. Důvodem je jedinečná kombinace výhod žaluzií i rolet. S trochou nadsázky lze hovořit o jakémsi hybridu, který povyšuje interiérové stínění na čirou magii.

Klíčové výhody

Roleta den a noc vyniká velmi snadným ovládáním a časově nenáročnou montáží, která trvá jen několik minut. Stačí zvolit variantu „bez vrtání“ – její instalaci zvládne opravdu každý, dokonce i někdo, kdo nikdy předtím nedržel v ruce šroubovák. Konstrukce je jednoduchá a obsahuje jen malé množství dílů, proto je bezproblémový i případný servis.

Za zmínku však stojí i další pozitiva – především nenáročná údržba. Většina prachu se oklepe sama při používání, jinak stačí roletu otřít vlhkým či suchým hadříkem.

Samostatnou kapitolou je design. Respektive jeho variabilita – výměnou látky lze jednoduše změnit vzezření i funkčnost. Látky se liší průsvitností a k dostání jsou i plně neprůsvitné varianty. Světlou látkou s nižší gramáží naopak interiér prosvětlíte, aniž by došlo k narušení soukromí.

Dobrá zpráva je, že pořizovací cena těchto rolet není nijak závratná. Váš rozpočet rozhodně nenabourá, ale přesto získáte jedinečný prvek, který v interiéru navodí kýženou atmosféru.

Jak rolety den a noc fungují?

V čem se rolety den a noc liší od běžných rolet? Jejich princip je geniálně jednoduchý. V látce se střídají dva pruhy – neprůhledné a průhledné, a ty se mohou libovolně překrývat. Díky tomu lze vytahováním rolety snadno regulovat intenzitu procházejícího světla. V případě potřeby je možné rolety nastavit tak, aby světlo nepropouštěly vůbec.

Z hlediska ovládání nelze roletám nic vytknout. Kromě klasiky v podobě řetízku se nabízí komfortnější elektrické ovládání. Ocení ho každý, kdo chce mít stínění plně pod kontrolou, i když zrovna není v dosahu oken.

K TÉMATU  Jak si kdo ustele, tak si lehne. Pohodlné a krásné postele pro váš spokojený spánek!

Kde všude rolety den a noc využijete?

Využití unikátní rolety je pestré. Hodí se do domácnosti, a to do všech místností, ale také do kancelářských prostor. Působivé jsou na velkých prosklených plochách – třeba na francouzských oknech. Stačí si vybrat správnou kombinaci látek a vhodný odstín. Nabídka je pestrá a určitě v ní najdete barevné schéma, které perfektně zapadne do libovolného prostředí.

Kde se po elegantním stínění poohlédnout?

Pokud vás rolety typu den a noc nadchly, poptejte je v e-shopu Labona.cz, který odebírá špičkové stínění od renomovaného výrobce ISOTRA. Prodejce vám kvalifikovaně poradí vhodnou variantu a trpělivě zodpoví na případné dotazy ohledně sortimentu. Nakupovat u někoho, kdo vnitřním stíněním žije, je zkrátka radost!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Mnoho žen vyššího věku se nemůže dočkat důchodu, ale je to vždycky výhra? Záleží na tom, kolik máte naspořeno. Zda jste využila penzijního spoření, nebo jste si spořila sama či s partnerem jiným způsobem. Protože jen z důchodu se v naší republice moc užívat nedá.
Trávíte v posilovně každou volnou chvíli? Tak trochu „flákáte“ pravidelné kontroly u zubaře? Pokud navíc často ponocujete, své šance na otěhotnění dramaticky snižujete. Jak s tím vším souvisí televizní ovladač?
Módní trendy obuvi na podzim a zimu 2019 přinášejí řadu stylů. Od jednoduchých, přes potištěné, barevné, vzorované, šněrovací, až po boty ve vojenském stylu. V zimě pak jasně vedou kožešiny. Pro chladné období si vyberte alespoň dva nové modely. Jeden do práce a do města, druhý pro vycházky do přírody a pro výlety na hory. Jaké zimní boty zvolit?
Moderní i retro radiátory - dnes mohou mít topná tělesa i ty nejdivočejší tvary. Retro se opět vrací do módy. Čemu dáte přednost?
Potřebujete si z pohodlí domova přivydělat při mateřské dovolené nebo jenom proto, že home office nepokrývá celý váš volný čas? Možností je opravdu mnoho, zejména v dnešní době. Zatímco některé nabídky práce jsou placené opravdu velmi špatně, jiné jsou ohodnoceny naopak velice dobře - tedy pokud se práce odvádí s dostatečnou kvalitou. To je případ i takzvaného copywritingu - psaní textů pro webové stránky.
Všimli jste si, jak se doba s každým rokem mění? Takové proměny najdete všude – v jídle, módě i v kosmetice. A zatímco ještě nedávno platilo, že čím víc kosmetiky jste si nanesli na pleť, tím jste byli více cool, dnes už se vše zase vrací zpátky k jednoduchosti.
Kdo by neznal a nemiloval levanduli. V průběhu měsíce června se levandule dostává do květu a všechno kolem sebe překrásně provoní. Levanduli máme všichni spojenou zejména s Francií a konkrétně s oblastí Provence. Dnes se ale pěstuje téměř v celé Evropě.
Pokud byste si mohli koupit takzvaný hmatatelný luxus, po jaké značce byste sáhli? Byla by to kabelka za několik desítek tisíc z dílny návrháře Louise Vuittona nebo by to byla spíše nadčasovost v podobě produktů značky Gucci?
Dnes a denně je naše pleť zatěžovaná nepříznivými vlivy. Ať už se jedná o nánosy make-upu nebo nečistoty z ovzduší, to vše naší pokožce příliš neprospívá. A to nejen v jejím jádru, ale i zvenčí. Dost často pak dochází ke zhrubění pokožky, která získává našedlý tón, ovšem nechybí ani vydatně ucpané póry.
Dnešní společnost často klade na ženy tlak ve smyslu partnerských vztahů, ačkoliv mnohé z nás volí cestu svobody a samostatnosti. Proč je ale tak často stigmatizováno být single, zejména když se jedná o vlastní rozhodnutí? V dnešním článku na Dámské Lize prozkoumáváme realitu života jako single ženy a zkoumáme, jak to, že jsme samy, může být prospěšné a osvobozující rozhodnutí, nikoli něco, co bychom měly vnímat jako nedostatek
Nevědomost, nešťastná náhoda, strach i slabost pro druhého – to všechno hraje roli, když se necháme kýmkoli jakkoli zneužít. Často na to přijdeme, až když už je pozdě. Většinou si s sebou následně životem neseme psychické břemeno, kterého se jen těžko zbavujeme.

Výběr článků

„Ten Zdeněk je tak skvělý, vybrala sis opravdu dobře,“ slýchávala Veronika od kamarádů i rodiny. Ve skutečnosti se bála s ním rozejít. Byl to psychopat. Nikdo kromě ní nevěděl, čeho všeho je schopný.
Časy, kdy stačilo hodit do automatu na kávu desetikorunu a člověk se spokojil s "tmavě hnědou tekutinou", jsou už dávno pryč. Podávání i pití kávy se v České republice výrazně proměnilo. Klasického "turka" či instantní kávu už najdete v málokteré kavárně. V supermarketech vás regály s kávou lákají všemi směry: zrnková, mletá, kapsle… Nemůžete se rozhodnut? Přečtěte si našich 6 tipů a budete mít jasno, jak si vybrat a hlavně vychutnat dobrou kávu.
Už nevíte, jak nad hyperaktivitou svých mazových žláz vyzrát? Zkuste esenciální levanduli nebo rozmarýn. Ovšem slibné výsledky přináší i olej z čajovníku australského, který zároveň omezí tvorbu akné.

Nepřehlédněte

První rande, to máte sevřené hrdlo a trému. Někdo se začne o druhé pohlaví zajímat později, ale tenhle malý Casanova ještě nosí dudlík a pleny!
Zdá se to neuvěřitelné, ale podle Světové zdravotnické organizace patří mezi jednu z deseti nejčastějších příčin smrti dýchání znečištěného vzduchu, tedy smogu. Život ve velkoměstech, spojený s moderním způsobem života, v sobě nese spoustu nenápadných nebezpečí. Stres, deprese, nespavost, dýchací potíže, to všechno lze označit za civilizační choroby, a spojení se smogem  má na náš organismus neblahý vliv.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek