Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Hit jménem rolety „den a noc“. V čem jsou lepší než žaluzie?

Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .

Klasické horizontální žaluzie sice segmentu vnitřní stínící techniky stále vévodí – a pravděpodobně je z pomyslného trůnu jen tak něco nevystrnadí. Rolety typu den a noc přesto nabírají na oblibě a objevují se v českých domácnostech stále častěji. Důvodem je jedinečná kombinace výhod žaluzií i rolet. S trochou nadsázky lze hovořit o jakémsi hybridu, který povyšuje interiérové stínění na čirou magii.

Klíčové výhody

Roleta den a noc vyniká velmi snadným ovládáním a časově nenáročnou montáží, která trvá jen několik minut. Stačí zvolit variantu „bez vrtání“ – její instalaci zvládne opravdu každý, dokonce i někdo, kdo nikdy předtím nedržel v ruce šroubovák. Konstrukce je jednoduchá a obsahuje jen malé množství dílů, proto je bezproblémový i případný servis.

Za zmínku však stojí i další pozitiva – především nenáročná údržba. Většina prachu se oklepe sama při používání, jinak stačí roletu otřít vlhkým či suchým hadříkem.

Samostatnou kapitolou je design. Respektive jeho variabilita – výměnou látky lze jednoduše změnit vzezření i funkčnost. Látky se liší průsvitností a k dostání jsou i plně neprůsvitné varianty. Světlou látkou s nižší gramáží naopak interiér prosvětlíte, aniž by došlo k narušení soukromí.

Dobrá zpráva je, že pořizovací cena těchto rolet není nijak závratná. Váš rozpočet rozhodně nenabourá, ale přesto získáte jedinečný prvek, který v interiéru navodí kýženou atmosféru.

Jak rolety den a noc fungují?

V čem se rolety den a noc liší od běžných rolet? Jejich princip je geniálně jednoduchý. V látce se střídají dva pruhy – neprůhledné a průhledné, a ty se mohou libovolně překrývat. Díky tomu lze vytahováním rolety snadno regulovat intenzitu procházejícího světla. V případě potřeby je možné rolety nastavit tak, aby světlo nepropouštěly vůbec.

Z hlediska ovládání nelze roletám nic vytknout. Kromě klasiky v podobě řetízku se nabízí komfortnější elektrické ovládání. Ocení ho každý, kdo chce mít stínění plně pod kontrolou, i když zrovna není v dosahu oken.

K TÉMATUParní čistič: klady a zápory. Jak si vybrat ten správný?

Kde všude rolety den a noc využijete?

Využití unikátní rolety je pestré. Hodí se do domácnosti, a to do všech místností, ale také do kancelářských prostor. Působivé jsou na velkých prosklených plochách – třeba na francouzských oknech. Stačí si vybrat správnou kombinaci látek a vhodný odstín. Nabídka je pestrá a určitě v ní najdete barevné schéma, které perfektně zapadne do libovolného prostředí.

Kde se po elegantním stínění poohlédnout?

Pokud vás rolety typu den a noc nadchly, poptejte je v e-shopu Labona.cz, který odebírá špičkové stínění od renomovaného výrobce ISOTRA. Prodejce vám kvalifikovaně poradí vhodnou variantu a trpělivě zodpoví na případné dotazy ohledně sortimentu. Nakupovat u někoho, kdo vnitřním stíněním žije, je zkrátka radost!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kam se špinavým prádlem? Do pračky! Ale někdy je ho víc a různých barev, a než přijde na řadu, uschová ho koš na prádlo, praktický doplněk vaší koupelny. Vybrat si můžete přesně takový, aby stylově i barevně zapadl do vašeho interiéru. Koše na prádlo jsou proutěné, plastové nebo látkové, ale také z bambusu. Inspirace pro vás!
Šikana, zejména u dětí, vyžaduje okamžitý zásah. Pokud se vaše dítě najednou rozhodne, že už nechce chodit do školy nebo že chce ukončit kroužek, měla by proběhnout diskuse. Posaďte se se svým dítětem a zeptejte se ho, co se v jeho životě děje. Mějte soucit, porozumění a péči ve svých slovech a tónu hlasu, aby se vaše dítě mohlo otevřít vám.
Nikdy není pozdě změnit kariéru a zkusit něco nového. Naštěstí časy, kdy ženy patřily jen do humanitních oborů, jsou dávno pryč. Přesto v některých odvětvích je jich minimum. Třeba v IT tvoří sotva desetinu odborníků. Nicméně, pokud máte dámy kuráž, tak to zkuste. Firmy vás tu budou vítat s otevřenou náručí a ocení vás. Váháte? Pak pro vás máme sedm důvodů, které vás přesvědčí, že počítače jsou skvělá volba.
Krásný, rovný úsměv bez bolesti a téměř na počkání slibuje inovativní systém neviditelných rovnátek Invisalign. Rovnátka jsou totiž navržena tak, aby odhalila úsměv, po kterém toužíte. Díky snímatelným rovnátkům tak opravdu během pár měsíců změníte svůj život.
„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
V dnešní době mnoho z nás hledá způsoby, jak se zbavit stresu a o své tělo se řádně starat během rušného života. Často kvůli tomu pátráme na sociálních sítích po osobách, které by nás inspirovaly a my nechali jimi (ne)vědomě ovlivnit náš životní styl. Chceme vědět, jak zdravě žít, nechat se vést nebo poznat nepoznané.
Při putování lesy a přírodou narazíte na celou spoustu bylinek a rostlin. Na co však narazíte pouze při podobném putování Afrikou je takzvaný čertův dráp neboli harpagofyt či také ďáblův spár nebo čertovo kopyto. Přesně tak se říká rostlině, která je mnohými označována za zázrak přírody.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek