Neděle , 27. 11. 2022

Xenie

Hit jménem rolety „den a noc“. V čem jsou lepší než žaluzie?

Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .

Klasické horizontální žaluzie sice segmentu vnitřní stínící techniky stále vévodí – a pravděpodobně je z pomyslného trůnu jen tak něco nevystrnadí. Rolety typu den a noc přesto nabírají na oblibě a objevují se v českých domácnostech stále častěji. Důvodem je jedinečná kombinace výhod žaluzií i rolet. S trochou nadsázky lze hovořit o jakémsi hybridu, který povyšuje interiérové stínění na čirou magii.

Klíčové výhody

Roleta den a noc vyniká velmi snadným ovládáním a časově nenáročnou montáží, která trvá jen několik minut. Stačí zvolit variantu „bez vrtání“ – její instalaci zvládne opravdu každý, dokonce i někdo, kdo nikdy předtím nedržel v ruce šroubovák. Konstrukce je jednoduchá a obsahuje jen malé množství dílů, proto je bezproblémový i případný servis.

Za zmínku však stojí i další pozitiva – především nenáročná údržba. Většina prachu se oklepe sama při používání, jinak stačí roletu otřít vlhkým či suchým hadříkem.

Samostatnou kapitolou je design. Respektive jeho variabilita – výměnou látky lze jednoduše změnit vzezření i funkčnost. Látky se liší průsvitností a k dostání jsou i plně neprůsvitné varianty. Světlou látkou s nižší gramáží naopak interiér prosvětlíte, aniž by došlo k narušení soukromí.

Dobrá zpráva je, že pořizovací cena těchto rolet není nijak závratná. Váš rozpočet rozhodně nenabourá, ale přesto získáte jedinečný prvek, který v interiéru navodí kýženou atmosféru.

Jak rolety den a noc fungují?

V čem se rolety den a noc liší od běžných rolet? Jejich princip je geniálně jednoduchý. V látce se střídají dva pruhy – neprůhledné a průhledné, a ty se mohou libovolně překrývat. Díky tomu lze vytahováním rolety snadno regulovat intenzitu procházejícího světla. V případě potřeby je možné rolety nastavit tak, aby světlo nepropouštěly vůbec.

Z hlediska ovládání nelze roletám nic vytknout. Kromě klasiky v podobě řetízku se nabízí komfortnější elektrické ovládání. Ocení ho každý, kdo chce mít stínění plně pod kontrolou, i když zrovna není v dosahu oken.

K TÉMATU  Vánoční hvězda aneb jak nezahubit mexickou krásku ještě před svátky

Kde všude rolety den a noc využijete?

Využití unikátní rolety je pestré. Hodí se do domácnosti, a to do všech místností, ale také do kancelářských prostor. Působivé jsou na velkých prosklených plochách – třeba na francouzských oknech. Stačí si vybrat správnou kombinaci látek a vhodný odstín. Nabídka je pestrá a určitě v ní najdete barevné schéma, které perfektně zapadne do libovolného prostředí.

Kde se po elegantním stínění poohlédnout?

Pokud vás rolety typu den a noc nadchly, poptejte je v e-shopu Labona.cz, který odebírá špičkové stínění od renomovaného výrobce ISOTRA. Prodejce vám kvalifikovaně poradí vhodnou variantu a trpělivě zodpoví na případné dotazy ohledně sortimentu. Nakupovat u někoho, kdo vnitřním stíněním žije, je zkrátka radost!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Známe ho úplně všichni. Nejspíš ho mnoho z nás má na talíři alespoň párkrát do týdne. Avokádo je hit posledních let, je to superpotravina, která nesmí chybět v žádném zdravém jídelníčku. Jenže s sebou nese i temnou stránku, o které se ví, ale příliš se o ní nemluví. Nebo ji záměrně nevidíme.
Viber uvádí novou funkci nazvanou Polls (ankety), která uživatelům umožní snadno si ve skupinových chatech a komunitách zorganizovat hlasování na jakékoliv téma. Nová funkce rozšíří možnosti komunikace mezi uživateli, protože jim dává možnost vyjádřit svůj názor na jakékoliv téma snadno a rychle. Umožňuje také každému, kdo se zúčastní dané konverzace, sledovat, jaké názory mají ostatní na určité téma, a to přehledně, aniž by se museli probírat tisíci odpovědí a názorů.
Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?
Rostliny nerozeznávají čtyři roční období jako my lidé, ale pouze dvě. Ovšem od podzimu až do jara mají pokojové rostliny období takzvaného vegetativního klidu. Je chladno a brzy se stmívá, proto rostlinky přestávají tak rychle růst a kvést a prožívají zimní spánek.
Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.
Střevní potíže na cestách představují jeden z největších strašáků a též jeden z nejčastějších zdravotních problémů provázených cestování a dovolenou. Základem je prostá prevence a uvědomění si nástrah před vycestováním. Chceme-li co nejvíce snížit riziko zdravotních problémů, je nutné na to myslet již určitou dobou před cestou a celou dovolenou.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek