Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Mary Ann Bevanová: jaký je příběh nejošklivější ženy světa?

Všichni lidé na celém světě chtějí být zdraví a krásní. Téměř každá žena si chce uchovat svou krásu a mládí co nejdéle. I když se život zdá být hektický a obtížný, ženy se snaží najít několik minut na péči o sebe každý den. Cílem kosmetických procedur je zastavení nebo zpomalení procesu stárnutí. Ale co když mluvíme o nevysvětlitelné ztrátě krásy? Tohle se stalo ženě z Anglie – Mary Ann Bevan.
mary ann bevanová
Seznamte se s nejošklivější ženou světa - foto je pouze ilustrační. (foto: 123RF.com)

01. 04. 2021

Příběh Mary Ann Bevanové

Mary Ann Webster (později Mary Ann Bevanová) se narodila v roce 1874 v Londýně do velké rodiny a byla docela obyčejná dívka. Byla krásná a lidé ji měli rádi. Na začátku příštího století si však vysloužila útočný titul nejošklivější ženy na světě. Co se stalo s atraktivní mladou ženou?

Od dětství pracovala jako zdravotní sestra a stejně jako všechny ostatní mladé dívky snila o svém budoucím životě. Mary Ann se chtěla vdát, mít děti a pomáhat lidem. Nakonec se její sny začaly plnit.

Vdala se za Thomase Bevana v roce 1903, když jí bylo 29. Pár přivítal čtyři děti, ale s mateřstvím přišla i nemoc. Žena měla migrény a bolesti svalů a lékaři nevěděli, jak pomoci. Největší katastrofa však měla teprve přijít. Vzhled ženy se začal měnit. Proces byl pomalý, ale tvář Mary Ann začala ztrácet ženskost a stala se mužnější. V roce 1914 Mary Ann ovdověla.

Zoufale bojovala o každý vydělaný dolar a ucházela se o jakoukoli práci, protože nedostávala mnoho nabídek. Její podivný vzhled způsoboval výsměch, urážky a neustálé odmítání. Ta žena měla zlomené srdce, protože její krása den za dnem mizela. Zároveň se snažila přijít s novými způsoby, jak zajistit svým dětem slušný život.

Mary Ann Bevanová – nejošklivější žena světa

mar ann bevanová
Seznamte se s nejošklivější ženou světa. (foto: thatviralfeed.com)

Kdyby Mary neslyšela o soutěži „nejošklivější žena“, jejich chudoba by pokračovala dál. Mary tuto soutěž ale vyhrála a získala velkou částku peněz. Následně získala popularitu: její fotografie se začaly objevovat v tisku.

V roce 1920 obdržela mimořádný návrh. Sam Gumpertz, manažer jednoho z nejpopulárnějších cirkusů v té době, jí nabídl trvalé zaměstnání ve Spojených státech. Jejími kolegy se tak stali obři, trpaslíci a vousaté ženy.

Mary nečekala ani chvíli, protože o práci měla opravdovou nouzi a nejvíce ze všeho ji trápilo, že nemůže svým milovaným dětem poskytnout vše, co potřebují nebo co si prostě přejí. A to i za cenu, že se jí budou lidé vysmívat, ukazovat si na ni a v mnohých případech ji také nemístně urážet. Vše byla ochotna tato žena, která dříve byla kráskou, pro své děti obětovat.

K TÉMATUZkusili jsme pobyt ve tmě. Ztratíte tam pojem o čase

Za krátkou dobu se stala jednou z nejvyhledávanějších umělkyň tohoto cirkusu. Vydělávala opravdu slušné peníze a její děti tak mohly vyrůstat v bohatých podmínkách, které pro ně chtěla Mary vždy zajistit. Velká láska k nim odsoudila Mary k „bláznivému“ životu, který skončil v roce 1933.

Nemoc, která jí vzala krásu

Její stav byl v té době způsoben nevyléčitelnou nemocí: akromegalií. Jedná se o poruchu způsobenou dysfunkcí v předním laloku hypofýzy, která se vyznačuje nepřiměřeným zvětšením velikosti rukou a nohou a zdrsněním obličejových rysů. Dnes lze stav chirurgicky upravit v kombinaci s hormony a radioterapií. Na počátku 20. století však nikdo nemohl pomoci.

mary ann bevanová
Ne každá žena, která se narodí krásná, krásnou zůstane. (foto: steemit.com)

Na začátku dvacátých let, 70 let po smrti Mary, se její fotka objevila na řadě pohlednic od společnosti Hallmark Cards, která je známa satiristickými ilustracemi. Teprve poté nizozemský lékař, který pracoval s akromegalií, vyzval celou komunitu, aby přestala tuto ženu zesměšňovat.

Samozřejmě, ne každý ji okamžitě přestal urážlivě titulovat, ale doufáme, že většina lidí, kteří se dozvěděli její životní příběh, ji začala vnímat jako milou a obětavou matku.

Každý člověk si zaslouží být respektován.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Slavní malíři, kteří byli dost ulítlí. Kdo zkoumal trus skotu a kdo si nechal za života vybudovat muzeum?

Chcete zažít tradiční svatbu na Bali? Co byste měly vědět, než se tam pojedete vdát? Jaké jsou tam zvyky a proč se ženy unášely?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ne každá z nás se rozplývá nad množstvím výšivek a volánů a girlandami květin. Nebo jste si možná s partnerem právě řekli, že se chcete vzít. Svatba hned! Nečekat rok, nemít svatební horečku a spousty poradkyň či agentur. Nezkoušet si půl roku šaty. Prostě jste se rozhodli a chcete si svůj svatební den užít co nejdříve. Jde to?
Máte pocit, že vaše aviváž není tak zázračná jako v televizní reklamě? I když nerozjasní barvy vašeho prádla tak, jak by podle televize měla, nelamte nad ní hůl. Své využití najde i v mnoha dalších oblastech, na které její výrobce tak úplně nemyslel. Kde všude vám aviváž přijde vhod? To se dozvíte v našem dnešním článku.
Koronavirus nezmizel. Spíše naopak, čísla nakažených opět rostou. Ve velkém se šíří rýma a přibývá nachlazených. K tomu všemu klepe na dveře pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas posílit svou obranyschopnost. Během letošního podzimu bude čelit pořádnému náporu. Chcete-li zůstat fit, pak nezapomínejte na vitaminy a minerály. Pomoc najdete také v přírodě.
Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.
Začalo to jednou ve sprše. Asi po páté jsem si kontrolovala prsa. Měla bych to samozřejmě dělat častěji, když vím, že prababička měla ve svých 82 letech diagnostikovaný nádor, ale není čas. A taky jsem kojila, takže jsem ve skupině žen, které jsou proti rakovině prstu více chráněné. Tak to aspoň píšou na internetu. Bohužel jsem si ten den nahmatala bulku v prsu. Co teď? Mám to řešit? Nebo ne?
Vzhled dnes hraje hlavní roli. Na základě celkové vizáže si vytváříme první dojmy a názory na druhého člověka. Hodnotíme v čem přišel, jestli má mastné vlasy nebo jak na tom jsou jeho nehty. Ano, i nehty o člověku mnoho prozradí. Zejména to, jestli dbá na detaily či nikoliv.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek