Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

Mary Ann Bevanová: jaký je příběh nejošklivější ženy světa?

Všichni lidé na celém světě chtějí být zdraví a krásní. Téměř každá žena si chce uchovat svou krásu a mládí co nejdéle. I když se život zdá být hektický a obtížný, ženy se snaží najít několik minut na péči o sebe každý den. Cílem kosmetických procedur je zastavení nebo zpomalení procesu stárnutí. Ale co když mluvíme o nevysvětlitelné ztrátě krásy? Tohle se stalo ženě z Anglie – Mary Ann Bevan.
mary ann bevanová
Seznamte se s nejošklivější ženou světa - foto je pouze ilustrační. (foto: 123RF.com)

01. 04. 2021

Příběh Mary Ann Bevanové

Mary Ann Webster (později Mary Ann Bevanová) se narodila v roce 1874 v Londýně do velké rodiny a byla docela obyčejná dívka. Byla krásná a lidé ji měli rádi. Na začátku příštího století si však vysloužila útočný titul nejošklivější ženy na světě. Co se stalo s atraktivní mladou ženou?

Od dětství pracovala jako zdravotní sestra a stejně jako všechny ostatní mladé dívky snila o svém budoucím životě. Mary Ann se chtěla vdát, mít děti a pomáhat lidem. Nakonec se její sny začaly plnit.

Vdala se za Thomase Bevana v roce 1903, když jí bylo 29. Pár přivítal čtyři děti, ale s mateřstvím přišla i nemoc. Žena měla migrény a bolesti svalů a lékaři nevěděli, jak pomoci. Největší katastrofa však měla teprve přijít. Vzhled ženy se začal měnit. Proces byl pomalý, ale tvář Mary Ann začala ztrácet ženskost a stala se mužnější. V roce 1914 Mary Ann ovdověla.

Zoufale bojovala o každý vydělaný dolar a ucházela se o jakoukoli práci, protože nedostávala mnoho nabídek. Její podivný vzhled způsoboval výsměch, urážky a neustálé odmítání. Ta žena měla zlomené srdce, protože její krása den za dnem mizela. Zároveň se snažila přijít s novými způsoby, jak zajistit svým dětem slušný život.

Mary Ann Bevanová – nejošklivější žena světa

mar ann bevanová
Seznamte se s nejošklivější ženou světa. (foto: thatviralfeed.com)

Kdyby Mary neslyšela o soutěži „nejošklivější žena“, jejich chudoba by pokračovala dál. Mary tuto soutěž ale vyhrála a získala velkou částku peněz. Následně získala popularitu: její fotografie se začaly objevovat v tisku.

V roce 1920 obdržela mimořádný návrh. Sam Gumpertz, manažer jednoho z nejpopulárnějších cirkusů v té době, jí nabídl trvalé zaměstnání ve Spojených státech. Jejími kolegy se tak stali obři, trpaslíci a vousaté ženy.

Mary nečekala ani chvíli, protože o práci měla opravdovou nouzi a nejvíce ze všeho ji trápilo, že nemůže svým milovaným dětem poskytnout vše, co potřebují nebo co si prostě přejí. A to i za cenu, že se jí budou lidé vysmívat, ukazovat si na ni a v mnohých případech ji také nemístně urážet. Vše byla ochotna tato žena, která dříve byla kráskou, pro své děti obětovat.

K TÉMATU  7 děsivých filmů a seriálu, kterým by se slabší povahy měly v depresi vyhnout

Za krátkou dobu se stala jednou z nejvyhledávanějších umělkyň tohoto cirkusu. Vydělávala opravdu slušné peníze a její děti tak mohly vyrůstat v bohatých podmínkách, které pro ně chtěla Mary vždy zajistit. Velká láska k nim odsoudila Mary k „bláznivému“ životu, který skončil v roce 1933.

Nemoc, která jí vzala krásu

Její stav byl v té době způsoben nevyléčitelnou nemocí: akromegalií. Jedná se o poruchu způsobenou dysfunkcí v předním laloku hypofýzy, která se vyznačuje nepřiměřeným zvětšením velikosti rukou a nohou a zdrsněním obličejových rysů. Dnes lze stav chirurgicky upravit v kombinaci s hormony a radioterapií. Na počátku 20. století však nikdo nemohl pomoci.

mary ann bevanová
Ne každá žena, která se narodí krásná, krásnou zůstane. (foto: steemit.com)

Na začátku dvacátých let, 70 let po smrti Mary, se její fotka objevila na řadě pohlednic od společnosti Hallmark Cards, která je známa satiristickými ilustracemi. Teprve poté nizozemský lékař, který pracoval s akromegalií, vyzval celou komunitu, aby přestala tuto ženu zesměšňovat.

Samozřejmě, ne každý ji okamžitě přestal urážlivě titulovat, ale doufáme, že většina lidí, kteří se dozvěděli její životní příběh, ji začala vnímat jako milou a obětavou matku.

Každý člověk si zaslouží být respektován.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Slavní malíři, kteří byli dost ulítlí. Kdo zkoumal trus skotu a kdo si nechal za života vybudovat muzeum?

Chcete zažít tradiční svatbu na Bali? Co byste měly vědět, než se tam pojedete vdát? Jaké jsou tam zvyky a proč se ženy unášely?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chtěla byste začít meditovat? Láká vás být o samotě jen se svými nejniternějšími myšlenkami a touhami? Ale jak na to? Možná si připadáte jako Liz Gilbertová z románu Jíst, meditovat, milovat, která věděla přesně, jak na to, ale nedokázala se správně naladit. Nebojte, poradíme vám jak a kde s meditací začít krok za krokem.
To, že je nutné dodržovat pitný režim, to je každému známý fakt. Že čistá voda je nejprospěšnější tekutinou, to je taktéž zcela každému jasné. Jenže pití pouhé čiré vody, to člověku může zevšednět a začne vymýšlet způsoby, jakými si hydrataci ozvláštnit.
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!
Poslední schůzku s Nelou pojala koučka Marcela Hlaváčková poněkud netradičně. A podle očekávání z ní měla její klientka velkou radost. Proč? To se dočtete na řádcích níže.
Známe to všechny, každé z nás se občas stane, že nás přepadne úzkost nebo stres, nic nás nebaví a svou budoucnost vidíme v černých barvách. V této chvíli je zapotřebí zvolnit a udělat si čas sama pro sebe alespoň na pár desítek minut.
Každé znamení zvěrokruhu má své vlastní silné stránky. Ty jsou klíčové pro určení toho, co ženy bude na mužích přitahovat, tedy jaká znamení si budou volit jaké muže. Pokud jste žena nebo muž, vyberte si své znamení a podívejte se na jeho povahové rysy. Následně se dozvíte, jaké typy mužů budou danou ženu přitahovat.
Když v supermarketech udeří akce, sáhneme na dno prasátek a namíříme si to střemhlav na nákupy. Všechno, co lze schovat do mrazáku, nakoupíme za akční ceny, protože v opačném případě bychom za dané zboží utratili dvojnásobek. To samé platí i v případě masa. Když je za skvělou cenu, nabereme ho kila a pustíme se do zamrazování. Jenže co udělat v okamžiku, kdy ho chceme zpracovat?
Lidé jsou různí a někteří mají prostě potřebu se zviditelňovat za každou cenu. Uznání široké veřejnosti si lze získat různými způsoby, na světě je velká spousta lidí, co udělá téměř všechno jen pro to, aby se o nich psalo či mluvilo. Zápis do Guinessovy knihy rekordů jistě jistým úspěchem je, stačí vlastně jen vyniknout a být nejlepší. A je docela jedno v čem.
19. listopad je pro mnohé jen dalším obyčejným podzimním dnem v řadě. Na tento den však připadá Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Pojďte se proto ku příležitosti tohoto dne dozvědět něco o týrání a celkově špatném zacházení s dětmi. Víte, co je to syndrom CAN?
Mezi námi jsou tací, které bolí hlava jednou nebo dvakrát za rok. Pak existují lidé, kteří se potýkají s bolestmi hlavy téměř pravidelně. A některé z nás postihuje ubíjející migréna, kvůli které jsou dočasně vyloučení ze společenského života. Ale víte, co dělat, když na bolest hlavy ani migrénu nic nefunguje?
Ne každá z nás se rozplývá nad množstvím výšivek a volánů a girlandami květin. Nebo jste si možná s partnerem právě řekli, že se chcete vzít. Svatba hned! Nečekat rok, nemít svatební horečku a spousty poradkyň či agentur. Nezkoušet si půl roku šaty. Prostě jste se rozhodli a chcete si svůj svatební den užít co nejdříve. Jde to?

Nepřehlédněte

Blíží se vaše dovolená a vy přemýšlíte, jestli vzít svého domácího mazlíčka s sebou. Myslíte, že mu bez vás bude smutno, ale jak se bude cítit na pláži nebo na horách? Pes může chodit s vámi, ale kočka? Ať se rozhodnete odjet sama a mazlíčka svěřit do péče jiné osoby, nebo pojede s vámi, příprava se vyplatí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek