Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Co sbalit dítěti na letní tábor aneb nehoňte to na poslední chvíli

Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.
letní tábor
Zabalit dítě na čtrnáct dnů není lehký úkol, ale se seznamem to jistě zvládnete.

22. 06. 2022

Jak začít balit?

V první řadě je fajn si ujasnit, na jaký letní tábor dítě vlastně jede. Pokud jede pod stan, určitě mu nebalte elektroniku a nejdražší trička ze skříně. Pravděpodobnost zašpinění je totiž skoro 100 %.

Stanové tábory bývají umístěné v lesích nebo na jejich okrajích. V letních parných dnech se děti často do lesů chodívají schovat před sluníčkem, a také se v lese dají pořádat různé zábavné hry. Proto se doporučuje mezi základní výbavu táborníka nabalit oblečení, které není moc drahé a popřípadě se může zašpinit nebo dokonce poničit.

Udělejte si starý dobrý seznam

Je dobré mít seznam alespoň těch nejzákladnějších věcí. Pokud zapomeneme věc, kterou dítě nebude využívat každý den, určitě se nic hrozného nestane. Seznam si můžete rozdělit do kategorií. A to:

  • oblečení
  • hygiena
  • boty
  • zábava
  • psací a sportovní potřeby
  • lékárnička
  • spaní a hračky

Mezi oblečení zařaďte vše, co dítě potřebuje pro běžný provoz. Spodní prádlo, svršky i bundy a mikiny. U hygieny nezapomeňte na ručníky a pytlík na špinavé prádlo.

Oblečení

Jak jsme již psali, oblečení na letní tábor vybírejte ze skříně spíše to horší. Na táborovou diskotéku by mělo dítě jít trošičku vyšňořené, ale jinak mu bude stačit standardní oblečení, které nosí doma na zahradu. Mezi základní oblečení patří spodní prádlo, trička, mikiny, kraťasy, tepláky, legíny, kšiltovka a pyžamo.

V kufru by neměly chybět plavky, pláštěnka a klidně pod stan na konci srpna zabalte i zimní čepici a šátek. Pro případ, že bude dítě soutěžit například v soutěži krásy, mu přibalte jedno oblíbené slavnostnější oblečení.

Boty

Bot není potřeba moc. I když se letní tábor nachází v lesích, postačí troje boty.

  1. Gumáky pro případ častých a trvalých dešťů
  2. Tenisky na každodenní nošení a sport
  3. Jsou vhodné nabalit sandály. Ty mají tu výhodu, že se dají nosit, když jsou třeba tenisky mokré. Přestože je to módní faux pas, ponožky v sandálech mezi stany a lesy nikoho nepohorší.
K TÉMATUDIY: Vánoční dekorace z recyklovaných materiálů. Jednoduchý návod, jak na to!

Hygiena

Do hygieny nabalte mýdlo, šampón, a pokud je již dítě starší klidně i deodorant. Nezapomínejte na kartáček a pastu, hřeben a také na ručníky. Nejlépe uděláte, když zabalíte minimálně dva. Jeden větší na osušení těla a druhý menší na obličej.

Děti často na táborech chodí k vodě, a tak pokud je poblíž místa konání tábora vodní nádrž, můžete přibalit ještě rychleschnoucí ručník pro případ koupání. Pokud nemáte dostatek spodního prádla, může si dítě prádlo vyprat za pomocí mýdla nebo mu můžete do malé lahvičky nalít prací prostředek.

Lékárnička

I když je na každém táboře lékařský dozor tzv. zdravotník, je fajn, když dítěti nabalíte repelent proti klíšťatům a opalovací krém. Veškeré léky, které dítě užívá pravidelně, odevzdáte při příjezdu na tábor zdravotníkovi, který se o dávkování medikamentů v průběhu pobytu postará.

Zábava a psací potřeby

Dítě se na táboře mnohdy neobejde bez deníčku a psacích potřeb. Také jestli chcete, aby vám či vašim známým dítě napsalo pohled, určitě jej nějakou tužkou vybavte.

Na letní tábor se hodí vzít hrací karty, malou deskovou hru nebo malou hračku. Něco, co si dítě může vzít do batůžku, ale nezabere to moc místa. Určitě se doporučuje dítěti nabalit masku, v případě, že je na programu tábora maškarní ples. Rovněž se neobejde bez lahve na pití, kapesníčků a bez peněženky s pár drobnýma.

Spaní

Je velmi důležité vědět, jak a kde se na táboře spí. Pokud se jedná o stanový tábor, musíte dítěti nabalit také spací pytel. Často si děti s sebou vezou také oblíbeného plyšáka a polštářek. I kdyby se spalo v chatkách, určitě dítěti zabalte funkční baterku, a to i s náhradními bateriemi.

tábor
Počítejte, že na táboře klidně proběhne soutěž krásy nebo maškarní.

A hurá na tábor!

Všechny věci z připraveného seznamu zabalte do kufru nebo cestovní tašky. Kufry jsou praktické v tom, že se dají zasunout pod postel a nezabírají mnoho místa.

K TÉMATUMalá budoucí veterinářka a její velmi trpělivý a tolerantní pacient. Roztomilí jsou oba dva

Je fajn vše segmentovat do samostatných sáčků. Tedy hromádku triček zvlášť, hromádku kalhot zvlášť atd. I když se to může zdát neekologické, na táborech v letních měsících se často práší, a tak zůstane prádlo déle čisté. Sáčky také věci ochrání před případným promočením střechy stanu.

Nebojte, pokud dítě něco zapomene, existují telefony a oddílový vedoucí vám určitě rád napíše, abyste danou věc poslali. A možná, že zapomenutou věc dva týdny ani potřebovat nebude.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dětský tábor – jeho výhody a nevýhody. Přihlásit dítě, nebo ne?

5 aquaparků, kam se s dětmi v létě určitě vypravit

Zdroje článku:
https://www.ltlednacek.cz/seznam-veci/
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kam uschovat všechno zahradní nářadí, sekačku nebo prázdné květináče? Zahradní domek vše vkusně ukryje. Můžete do něj schovávat i jízdní kola, pokud nemáte garáž nebo sklep. Zahradní domek se dá ale postavit i za účelem relaxace na zahrádce, takže to může být takový letní altán. Vyrobit se dá ze dřeva, ale i z plastu nebo plechu. Samozřejmě se nabízejí zahradní domky hotové, nebo si ho můžete nechat postavit na míru pro vás. Inspirujte se!
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.
Sedavé zaměstnání je sice na první pohled nenáročné, ale svému tělo s ním přesto radost neuděláte. Tedy pokud pravidelně nesportujete, nebo alespoň nepraktikujete vhodná kompenzační cvičení. Cviky, které vám představíme v našem dnešním článku, se hodí nejen pro takzvané kancelářské krysy, ale pro všechny, které trápí bolavá záda, ztuhlý krk či jiné obdobné potíže.
O sexuálním násilí se mluví čím dál častěji a zabývají se jím i televizní a filmoví tvůrci. Ostřílená dvojice Biser Arichtev a Jan Coufal si jako předlohu vzali případ takzvaného Guru Járy, který pod záštitou duchovní pomoci zneužíval své klientky.
Obyvatelé hlavního města mají nyní další možnost využít přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů (EMS), který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut. Společnost BodyBody, která tuto unikátní formu péče o tělo nabízí, otevřela v Praze na Karlově náměstí své šesté pražské studio. V České republice je celkem dvanáct BodyBody studií.
Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.
Když se blíží vánoční svátky, v obchodních centrech se setkáváme s obrovskými frontami. Ty však nevedou nikam jinam než do malého krámku s názvem Pandora. Zejména pánové, kteří zapomněli svým nejdražším koupit něco hezkého se snaží na poslední chvíli ulovit alespoň přívěsek na náramek, po kterém ženy doslova touží, i když se tedy razantně plácnou přes kapsu. To se však změní.
Všechny to známe. Kolikrát něco řekneme a přitom si myslíme úplně něco jiného. Často především v komunikaci s našimi drahými polovičkami nebo nejlepšími kamarádkami nemůžeme říct to, co doopravdy chceme, protože by to působilo, že jsme chladnokrevné, věčně nespokojené, arogantní nebo vypočítavé potvory.

Nepřehlédněte

Řeč je v našem životě velmi důležitá. Přece jen si jistě hned po pár větách všimnete, pokud někdo nevyslovuje zcela správně, koktá nebo mu dělá potíže výslovnost některých písmen. Řeč se u nás vyvíjí od útlého dětství a je dobré sledovat, jestli tu nenastávají nějaké potíže. Ty je mnohem snazší řešit okamžitě než později v dospělosti.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek