Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Co sbalit dítěti na letní tábor aneb nehoňte to na poslední chvíli

Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.
letní tábor
Zabalit dítě na čtrnáct dnů není lehký úkol, ale se seznamem to jistě zvládnete.

22. 06. 2022

Jak začít balit?

V první řadě je fajn si ujasnit, na jaký letní tábor dítě vlastně jede. Pokud jede pod stan, určitě mu nebalte elektroniku a nejdražší trička ze skříně. Pravděpodobnost zašpinění je totiž skoro 100 %.

Stanové tábory bývají umístěné v lesích nebo na jejich okrajích. V letních parných dnech se děti často do lesů chodívají schovat před sluníčkem, a také se v lese dají pořádat různé zábavné hry. Proto se doporučuje mezi základní výbavu táborníka nabalit oblečení, které není moc drahé a popřípadě se může zašpinit nebo dokonce poničit.

Udělejte si starý dobrý seznam

Je dobré mít seznam alespoň těch nejzákladnějších věcí. Pokud zapomeneme věc, kterou dítě nebude využívat každý den, určitě se nic hrozného nestane. Seznam si můžete rozdělit do kategorií. A to:

  • oblečení
  • hygiena
  • boty
  • zábava
  • psací a sportovní potřeby
  • lékárnička
  • spaní a hračky

Mezi oblečení zařaďte vše, co dítě potřebuje pro běžný provoz. Spodní prádlo, svršky i bundy a mikiny. U hygieny nezapomeňte na ručníky a pytlík na špinavé prádlo.

Oblečení

Jak jsme již psali, oblečení na letní tábor vybírejte ze skříně spíše to horší. Na táborovou diskotéku by mělo dítě jít trošičku vyšňořené, ale jinak mu bude stačit standardní oblečení, které nosí doma na zahradu. Mezi základní oblečení patří spodní prádlo, trička, mikiny, kraťasy, tepláky, legíny, kšiltovka a pyžamo.

V kufru by neměly chybět plavky, pláštěnka a klidně pod stan na konci srpna zabalte i zimní čepici a šátek. Pro případ, že bude dítě soutěžit například v soutěži krásy, mu přibalte jedno oblíbené slavnostnější oblečení.

Boty

Bot není potřeba moc. I když se letní tábor nachází v lesích, postačí troje boty.

  1. Gumáky pro případ častých a trvalých dešťů
  2. Tenisky na každodenní nošení a sport
  3. Jsou vhodné nabalit sandály. Ty mají tu výhodu, že se dají nosit, když jsou třeba tenisky mokré. Přestože je to módní faux pas, ponožky v sandálech mezi stany a lesy nikoho nepohorší.
K TÉMATU  Domácí mazlíček pro děti. Kdo bude nejlepší parťák?

Hygiena

Do hygieny nabalte mýdlo, šampón, a pokud je již dítě starší klidně i deodorant. Nezapomínejte na kartáček a pastu, hřeben a také na ručníky. Nejlépe uděláte, když zabalíte minimálně dva. Jeden větší na osušení těla a druhý menší na obličej.

Děti často na táborech chodí k vodě, a tak pokud je poblíž místa konání tábora vodní nádrž, můžete přibalit ještě rychleschnoucí ručník pro případ koupání. Pokud nemáte dostatek spodního prádla, může si dítě prádlo vyprat za pomocí mýdla nebo mu můžete do malé lahvičky nalít prací prostředek.

Lékárnička

I když je na každém táboře lékařský dozor tzv. zdravotník, je fajn, když dítěti nabalíte repelent proti klíšťatům a opalovací krém. Veškeré léky, které dítě užívá pravidelně, odevzdáte při příjezdu na tábor zdravotníkovi, který se o dávkování medikamentů v průběhu pobytu postará.

Zábava a psací potřeby

Dítě se na táboře mnohdy neobejde bez deníčku a psacích potřeb. Také jestli chcete, aby vám či vašim známým dítě napsalo pohled, určitě jej nějakou tužkou vybavte.

Na letní tábor se hodí vzít hrací karty, malou deskovou hru nebo malou hračku. Něco, co si dítě může vzít do batůžku, ale nezabere to moc místa. Určitě se doporučuje dítěti nabalit masku, v případě, že je na programu tábora maškarní ples. Rovněž se neobejde bez lahve na pití, kapesníčků a bez peněženky s pár drobnýma.

Spaní

Je velmi důležité vědět, jak a kde se na táboře spí. Pokud se jedná o stanový tábor, musíte dítěti nabalit také spací pytel. Často si děti s sebou vezou také oblíbeného plyšáka a polštářek. I kdyby se spalo v chatkách, určitě dítěti zabalte funkční baterku, a to i s náhradními bateriemi.

tábor
Počítejte, že na táboře klidně proběhne soutěž krásy nebo maškarní.

A hurá na tábor!

Všechny věci z připraveného seznamu zabalte do kufru nebo cestovní tašky. Kufry jsou praktické v tom, že se dají zasunout pod postel a nezabírají mnoho místa.

K TÉMATU  Volby 2022: Proč jít k volbám a hodit svůj názor do urny?

Je fajn vše segmentovat do samostatných sáčků. Tedy hromádku triček zvlášť, hromádku kalhot zvlášť atd. I když se to může zdát neekologické, na táborech v letních měsících se často práší, a tak zůstane prádlo déle čisté. Sáčky také věci ochrání před případným promočením střechy stanu.

Nebojte, pokud dítě něco zapomene, existují telefony a oddílový vedoucí vám určitě rád napíše, abyste danou věc poslali. A možná, že zapomenutou věc dva týdny ani potřebovat nebude.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dětský tábor – jeho výhody a nevýhody. Přihlásit dítě, nebo ne?

5 aquaparků, kam se s dětmi v létě určitě vypravit

Zdroje článku:
https://www.ltlednacek.cz/seznam-veci/
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Hub se letos urodilo poměrně dost, i když je pravdou, že jen na některých místech. Pokud patříte k lidem, kteří se letos vydávali na houby poměrně aktivně, víte, že se dařilo hlavně růstu bedel. Ať už jste ale narazili na tuto nebo zcela jinou houbu, její konzumací jste prospěli svému zdraví. Houby jsou totiž zdravé, zejména tedy některé z nich.  
Pořídit si psa je velký krok, který by si měl každý z nás minimálně dvakrát promyslet. Pes vyžaduje spoustu pozornosti, péče – a to je mnohdy finančně náročné. Pokud i přes to všechno do své rodiny chcete přivítat čtyřnohého mazlíka, vzhůru do toho. S jeho výběrem vám rádi pomůžeme.
Maminky v tomto videu natočil jeden tatínek, který je dal přes internet dohromady, aby ukázali světu, jak může být běžný život s postižením zábavný a plný radosti. Píseň, kterou společně zpívají, je dojemná skladba A Thousand Years. V originále ji nahrála zpěvačka Christina Perri k filmu Twilight sága: Rozbřesk - 1. část. Video bylo natočeniona podporu World Down Syndrom Day 2018, a představuje 50 matek s jejich dětmi. Původní inspirace vznikla díky britské organizaci Singing Hands, která pomáhá dětem ve skupinách učit Makaton. Tento jazykový program pomáhá slyšet lidem s problémy s učením nebo komunikací pomocí značek a symbolů. Tohle vás skutečně dojme!
Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.
Hledáte-li pohodlné a zároveň vysoce módní boty na léto, budou polobotky tím správným řešením i pro vás. Na trhu existuje celá řada trendy polobotek. Pokud nejste zrovna módní guru, nezoufejte! Na následujících řádcích vám prozradíme, jaké modely polobotek vybírat a jak je vhodně kombinovat s oblečením, aby byl váš outfit dokonalý. Čtěte a inspirujte se s námi!
Čínský horoskop je úplně jiný než ten náš. V tomto horoskopu je také celkem 12 znamení, ty pak prezentuje rok narození. Rok Tygra slibuje zajímavý vývoj, kroky vpřed, radost, ale i strastiplnou cestu k našim cílům. Pojďte se podívat, co podle čínského horoskopu letos čeká právě vás!
Psal se rok 2004 když do našich televizí vpadla historicky první řada Česko hledá SuperStar. Pěvecká soutěž lámala rekordy ve sledovanosti a její první vítězkou se stala zpěvačka Aneta Langerová, která se na naší malé hudební scéně slušně uchytila. Od té doby uplynulo hodně vody a řad hudební reality show. Hledali jsme talent a brzy na to i Česko Slovenskou SuperStar.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek