Neděle , 10. 12. 2023

Julie

Co sbalit dítěti na letní tábor aneb nehoňte to na poslední chvíli

Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.
letní tábor
Zabalit dítě na čtrnáct dnů není lehký úkol, ale se seznamem to jistě zvládnete.

22. 06. 2022

Jak začít balit?

V první řadě je fajn si ujasnit, na jaký letní tábor dítě vlastně jede. Pokud jede pod stan, určitě mu nebalte elektroniku a nejdražší trička ze skříně. Pravděpodobnost zašpinění je totiž skoro 100 %.

Stanové tábory bývají umístěné v lesích nebo na jejich okrajích. V letních parných dnech se děti často do lesů chodívají schovat před sluníčkem, a také se v lese dají pořádat různé zábavné hry. Proto se doporučuje mezi základní výbavu táborníka nabalit oblečení, které není moc drahé a popřípadě se může zašpinit nebo dokonce poničit.

Udělejte si starý dobrý seznam

Je dobré mít seznam alespoň těch nejzákladnějších věcí. Pokud zapomeneme věc, kterou dítě nebude využívat každý den, určitě se nic hrozného nestane. Seznam si můžete rozdělit do kategorií. A to:

  • oblečení
  • hygiena
  • boty
  • zábava
  • psací a sportovní potřeby
  • lékárnička
  • spaní a hračky

Mezi oblečení zařaďte vše, co dítě potřebuje pro běžný provoz. Spodní prádlo, svršky i bundy a mikiny. U hygieny nezapomeňte na ručníky a pytlík na špinavé prádlo.

Oblečení

Jak jsme již psali, oblečení na letní tábor vybírejte ze skříně spíše to horší. Na táborovou diskotéku by mělo dítě jít trošičku vyšňořené, ale jinak mu bude stačit standardní oblečení, které nosí doma na zahradu. Mezi základní oblečení patří spodní prádlo, trička, mikiny, kraťasy, tepláky, legíny, kšiltovka a pyžamo.

V kufru by neměly chybět plavky, pláštěnka a klidně pod stan na konci srpna zabalte i zimní čepici a šátek. Pro případ, že bude dítě soutěžit například v soutěži krásy, mu přibalte jedno oblíbené slavnostnější oblečení.

Boty

Bot není potřeba moc. I když se letní tábor nachází v lesích, postačí troje boty.

  1. Gumáky pro případ častých a trvalých dešťů
  2. Tenisky na každodenní nošení a sport
  3. Jsou vhodné nabalit sandály. Ty mají tu výhodu, že se dají nosit, když jsou třeba tenisky mokré. Přestože je to módní faux pas, ponožky v sandálech mezi stany a lesy nikoho nepohorší.
K TÉMATU  Komiks, který vám otevře oči a způsobí u vás doma revoluci

Hygiena

Do hygieny nabalte mýdlo, šampón, a pokud je již dítě starší klidně i deodorant. Nezapomínejte na kartáček a pastu, hřeben a také na ručníky. Nejlépe uděláte, když zabalíte minimálně dva. Jeden větší na osušení těla a druhý menší na obličej.

Děti často na táborech chodí k vodě, a tak pokud je poblíž místa konání tábora vodní nádrž, můžete přibalit ještě rychleschnoucí ručník pro případ koupání. Pokud nemáte dostatek spodního prádla, může si dítě prádlo vyprat za pomocí mýdla nebo mu můžete do malé lahvičky nalít prací prostředek.

Lékárnička

I když je na každém táboře lékařský dozor tzv. zdravotník, je fajn, když dítěti nabalíte repelent proti klíšťatům a opalovací krém. Veškeré léky, které dítě užívá pravidelně, odevzdáte při příjezdu na tábor zdravotníkovi, který se o dávkování medikamentů v průběhu pobytu postará.

Zábava a psací potřeby

Dítě se na táboře mnohdy neobejde bez deníčku a psacích potřeb. Také jestli chcete, aby vám či vašim známým dítě napsalo pohled, určitě jej nějakou tužkou vybavte.

Na letní tábor se hodí vzít hrací karty, malou deskovou hru nebo malou hračku. Něco, co si dítě může vzít do batůžku, ale nezabere to moc místa. Určitě se doporučuje dítěti nabalit masku, v případě, že je na programu tábora maškarní ples. Rovněž se neobejde bez lahve na pití, kapesníčků a bez peněženky s pár drobnýma.

Spaní

Je velmi důležité vědět, jak a kde se na táboře spí. Pokud se jedná o stanový tábor, musíte dítěti nabalit také spací pytel. Často si děti s sebou vezou také oblíbeného plyšáka a polštářek. I kdyby se spalo v chatkách, určitě dítěti zabalte funkční baterku, a to i s náhradními bateriemi.

tábor
Počítejte, že na táboře klidně proběhne soutěž krásy nebo maškarní.

A hurá na tábor!

Všechny věci z připraveného seznamu zabalte do kufru nebo cestovní tašky. Kufry jsou praktické v tom, že se dají zasunout pod postel a nezabírají mnoho místa.

K TÉMATU  Jak vybrat vhodný tábor pro své dítě? Co všechno hraje v případě výběru roli? Otestujte si, zda je vaše dítě na tábor připravené!

Je fajn vše segmentovat do samostatných sáčků. Tedy hromádku triček zvlášť, hromádku kalhot zvlášť atd. I když se to může zdát neekologické, na táborech v letních měsících se často práší, a tak zůstane prádlo déle čisté. Sáčky také věci ochrání před případným promočením střechy stanu.

Nebojte, pokud dítě něco zapomene, existují telefony a oddílový vedoucí vám určitě rád napíše, abyste danou věc poslali. A možná, že zapomenutou věc dva týdny ani potřebovat nebude.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dětský tábor – jeho výhody a nevýhody. Přihlásit dítě, nebo ne?

5 aquaparků, kam se s dětmi v létě určitě vypravit

Zdroje článku:
https://www.ltlednacek.cz/seznam-veci/
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…
Ano, v této zábavě se vyžívají především muži. Ti si vždycky rádi do někoho zastřílí, případně při různých firemních akcích považují paintball za hru, při níž si mohou vyřídit účty se svými kolegy nebo nadřízenými. Ale rozhodně to není jen střílečka pro pány tvorstva, i ženy si mohou přijít na své.
Vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace mají hned několik pozitiv. Budou jedinečné a originální, přizpůsobíte je dokonale svým představám a navíc ušetříte. K tomu všemu budete mít z jejich tvorby skvělý pocit, obzvlášť v případě, že vám je pochválí nějaká návštěva. Inspirujte se nějakým nápadem!
Pokud máte doma dítko, které využívá jen málo slov, neskládá pořádně celé věty dohromady nebo se mnohdy v řeči sekne, protože prostě nenachází vhodná slova, zřejmě přemýšlíte, co s tím. Samozřejmě je na místě poradit se s lékařem, ale pokud není situace úplně vážná, snadno na tom můžete společně zapracovat. A o co víc – bude vás to bavit! Jak se dá vývoj řeči dětí podpořit?
Standartní diety typu: celý den nic nejím, nebo jím jen dělenou stravu, to zná každý. Představíme vám ale takové diety, u kterých budete kroutit hlavou, jak to jen mohlo někoho napadnout. Zda opravdu tyto diety zabírají, to vám nepovíme. Rovněž žádáme, abyste se jimi slepě neřídili a nevybrali si dietu jen proto, že by mohla zabrat. Jakákoli strava by měla zohledňovat individuální vlastnosti a odpovídat vašim osobním přáním a zdravotnímu stavu.
Vztah s otcem vašeho dítěte skončil a vy víte, že má novou známost. Jak své dítě připravit na setkání s cizí paní? Co musíte dodržet, pokud si nepřejete, aby dítko prožívalo traumata? A jak se odměnit za dobře odvedenou práci? Projděte si základní pravidla potřebná pro toto nelehké životní období.

Nepřehlédněte

Všude kolem nás vykukují nové módní kousky, které prostě musíme mít. Vše máme krásně naservírované na talíři. Současná doba zkrátka a dobře nahrává fast fashion, která je sice na pohled hezká, ale dříve či později se promění v nevábný kus hadru. Jinak to totiž ani nejde. Nemůžeme za pár kaček dostat něco, co nám vydrží navěky, pořád pěkné, necuckaté, sytě barevné. A právě tímhle se dostáváme k tomu, proč tedy dát přednost slow fashion a podpořit raději české značky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek