Úterý , 04. 10. 2022

František

5 aquaparků, kam se s dětmi v létě určitě vypravit

Mílovou rychlostí se k nám blíží léto – a to znamená hlavně prázdniny pro naše děti. Pokud si lámete hlavu, čím je v tomto období zabavit, věřte, že voda je to nejlepší, co můžete vymyslet. Děti přece milují rochnění se na koupališti! Tak si udělejte příjemný výlet a vydejte se na celý den do jednoho z našich nejoblíbenějších aquaparků. Které to jsou?
aquapark
Léto, horko, prázdniny... ideální čas na rodinný výlet do aquaparku.

06. 06. 2022

Aquapark Kravaře

Sice menší areál, ale rozhodně si zde užijete spoustu zábavy. Komplex bazénu, vodního světa a wellness sekce je součástí sportovního komplexu Buly Aréna.

Hlavní bazén nabízí vodní chrliče a vodní děla, bublery, jeskyně, a také vodopád. Nicméně co vás bude bavit nejvíce, to je divoká řeka.  Pokud by vám nestačilo 30 stupňů Celsia v bazénu, můžete se ohřát ve Whirpoolu pro 6 osob. Bazénky pro děti také nesmí chybět, a co je hlavní, děti nepřijdou ani o tobogán. Maminky si mohou zase odpočinout v sauně, parní lázni či si zajít na solárko.

Aquapark Uherské Hradiště

A volně se přesuneme do slováckého srdce Moravy, do Uherského Hradiště. Největší výhodou tohoto aquaparku je hned několik tobogánů, houpací síť přímo nad vodou a několik skluzavek. Brouzdaliště s vodním hříbkem zabaví ty nejmenší, ty starší pak potěší malé lodičky a nafukovací bazén, v němž mohou pádlovat.

V případě náhlého deště se můžete s dětmi schovat do krytého bazénu, který skýtá také bazén pro malé děti. Rodiče je mohou sledovat klidně z pohodlí lehátek pod slunečníky.

Babylon Liberec

A vydáme se na úplný sever naší republiky, do Liberce, do prostorného zábavního komplexu, kde není problém strávit klidně celý den či víkend. Dominantou celého komplexu je samozřejmě aquapark s otevřenou venkovní terasou, z níž je neskutečný výhled na Ještěd.

aquapark
Děti na takový den určitě nezapomenou.

Pro milovníky adrenalinu je zde tobogán zvaný Černá díra. Nicméně i ti „méně otrlejší“ si zde užijí pořádnou zábavu. Jsou zde připravené skluzavky, gejzíry, vodotrysk, vodní hrad či divoká řeka. Po stranách jsou exotické jeskyně, kde si můžete užít v rámci možností i trochu soukromí, pokračovat budete třeba do wellness zóny.

Po koupání navštivte lunapark, IQ park či virtuální zónu.

K TÉMATU  Podívejte se na nejvděčnější reakce dětí na ty nejhorší možné vánoční dárky! Tohle jim rozhodně pod stromek nebalte!

Aqualand Moravia

A zase jsme na Moravě – tentokrát v obci Pasohlávky, která je svým aquaparkem proslulá. Rozpíná se na rozloze neuvěřitelných 3000 metrů čtverečních, na nichž najdete celkem 16 bazénů – a to už je opravdu pěkné číslo.

Aqualand Moravia je obrovský komplex.

Nemůžeme opomenout velké množství atrakci, mezi nimiž najdete rozhodně i ty adrenalinové. Dále vás potěší 24 tobogánů a skluzavek či wellness zóna. Pokud byste zde chtěli strávit více času, ubytujte se v autokempu Merkur, kde je velké množství kiosků a restaurací, samozřejmostí je také dětský koutek.

Po dobu prázdnin si zde nejenom děti, ale i rodiče užijí animační programy.

Aquapark Frymburk

A hurá na Lipno! Tento aquapark najdete přímo ve wellness hotelu Frymburk. Jak už je zvykem, bazén nabízí spoustu atrakcí, jako je divoká řeka, skluzavky, vodní chrliče, brouzdaliště či tobogán. Venku si užijete celoročně vyhřívané bazény, jeden dokonce se slanou vodou.

Pro rodiče je připravený saunový svět, kam mají vstup povolený i děti. Poté, co se vyřádíte v aquaparku, určitě navštivte expozici Svět pod hladinou, kde vás zaujmou akvária a zajímavé artefakty s informacemi nejenom o našich, ale také o mořských živočiších.

Kam se v létě vydáte na výlet vy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Bazén jako stěna ložnice? Netradiční ubytování nabídne Villa on the rocks

Příprava na léto. Do vody padáme často, ať už u bazénu nebo u moře. Pokud to ale někdo natočí, pro ostatní je to vždycky zábava

Zdroje článku:
https://www.refundo.cz, https://www.kampocesku.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rádi ji pijeme, i když víme, že to zrovna zdravé není. Že s její pomocí snadno sundáte žvýkačku z vlasů, to už asi všichni víme. Ale to zdaleka není všechno. Coca-cola vyčistí zašlé kachličky v koupelně, varnou konvici od usazenin nebo pánev s připáleným jídlem! To všechno bez zbytečného trápení a drhnutí. Také si s její pomocí můžete připravit colový dort. Podívejte na video!
Téměř každý z nás se v rámci rodinných nákupů spoléhá na igelitové sáčky, které nám tak nějak ulehčují pravidelné návštěvy supermarketů. Zatímco nám v jistém ohledu pomáhají, naší přírodě jejich přítomnost zrovna dvakrát nesvědčí. A přitom to jde dost dobře i bez nich. Seznamte se s trendem, který dává sbohem igelitovým sáčkům a dopřává zelenou nákupům takzvaně bez obalu.
Pandemie koronaviru neoslabuje a brzy se k ní přidá ještě podzimní vlna respiračních onemocnění. Nápor na imunitu tak ještě vzroste. Abyste zůstali fit a složité období přečkali, měli byste co nejvíce posílit obranyschopnost. Ideální podporou jsou vitaminy D a C. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy značky Naturevia, kde oba důležité ochránce zdraví najdete.
Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.
Nic nedokáže pokazit dovolenou tak jako špatné počasí a zdravotní obtíže. S počasím sice vy sami nic neuděláte, ale před zdravotními neduhy se můžete chránit tím, že si pečlivě sbalíte s sebou na dovolenou také lékárničku. V zahraničí se totiž léky první pomoci shání obtížněji.
Barva roku 2020 pro interiér je klasická modrá. Hluboký a tmavý odstín modré dává cítit stabilitu, klid a komunikaci. V interiéru působí vyrovnaně a je ideální do prostoru určeného k relaxaci, hlubokým myšlenkám nebo přímo meditaci. V pracovně umí motivovat k lepšímu výkonu. Tmavá modrá barva dává také pocit bezpečí a v neposlední řadě je velmi elegantní.

Nepřehlédněte

Podle statistik zradí srdce téměř každého třetího z nás. Jedná se o nejčastější příčinu úmrtí v Česku. Jen vloni si vyžádaly ischemická choroba srdeční, selhání srdce a infarkt myokardu přes 38 tisíc životů. Nechcete-li být mezi nimi, začněte o to své více dbát. Je totiž spousta věcí, které pro něj můžete udělat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek