Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Postrádáte inspiraci, kam vyrazit na dovolenou? Navštivte destinace, kde se točily slavné filmy

Volno v práci máte sice oficiálně nahlášené, ale jak s ním naložit, to je stále velkou neznámou? Co takhle podívat se do Řecka, kde probíhalo natáčení oblíbeného muzikálu. Nadchnout by vás mohlo i Fidži, které máte spojené s příběhem o dvou malých ztroskotancích…
zdroj: 123RF.com

30. 07. 2018

30. 07. 2018

Vaše dovolená se nezadržitelně blíží, jenže o jejím cíli pořád nemáte jasno. Vážně vás nikdy nenapadlo, že byste navštívily místa, kde se točila slavná filmová díla? Ano, i vy můžete všemi smysly nasát atmosféru muzikálu Mamma Mia, nebo omrknout vodopády, u kterých se na koni proháněl slavný Vinnetou. Tohle jsou oblasti, které by se vám mohly zalíbit…

Chorvatsko a Plitvická jezera. Tady to vážně stojí za to

Takový Poklad na stříbrném jezeře je určitě jeden z největších kinematografických skvostů. Tam, kde „řádil“ herec Pierre Brice jakožto Vinnetou, se můžete podívat na vlastní oči – stačí navštívit národní park v Licko-senjské župě v Chorvatsku, který se nachází mezi městy Karlovac a Zadar. A že je tady co obdivovat, o tom žádná! Nachází se zde celkem 140 vodopádů, 20 jeskyní a 16 velkých jezer, jež leží na pěti řekách. Zajímavé je, že v závislosti na množství minerálů a organismů ve vodě se jejich barva neustále mění z azurové na tmavě modrou, což je úžasný pohled. Jen tak mimochodem, v parku, který od roku 1979 patří na seznam Světového dědictví UNESCO, je možné uspořádat i svatební obřad. Možností ubytování je zde požehnaně, takže si ani o nocleh nemusíte dělat starosti.

Podívejte se na nabídky last minute dovolené v Chorvatsku a spojte návštěvu tohoto přírodního klenotu s dovolenou u moře.

zdroj: pixabay

Když Řecko, tak ostrov Skiathos

Do kin přišlo tolik očekávané druhé pokračování hudební pohodovky Mamma Mia. Chystáte se na premiéru? Nemusíte zůstat jen u ní. Na romantický řecký ostrov Skiathos, kde se tato komedie točila, to letadlem trvá pouhé dvě hodiny. Pevnina v Egejském moři o rozloze 60 kilometrů čtverečných vám nabízí spoustu „zapadlých“ pláží, kde si na své přijdou zejména zamilované páry. Ani vyznavači pěší turistiky však nezůstanou ochuzeni, jelikož celý ostrov je protkaný horskými cestami, které přímo lákají k objevování. Nedoceněnou výhodou Skiathosu může být i fakt, že sem dosud nemíří desetitisíce Čechů jako na jiné ostrovy, takže pokud si chcete od mateřštiny odpočinout, máte skvělou příležitost.

K TÉMATUMužský hormon v ženském těle. Jak ovlivňuje zdraví a kondici?

Mrkněte na nabídky dovolené last minute v Řecku a naplánujte si léto na Skiathosu ještě dnes.

zdroj: pixabay

Fidži. Proč vlastně ne?

Od natáčení Modré laguny – tedy té úplně první, už uběhlo neuvěřitelných 38 let. Ovšem, co si budeme povídat, na příběh dvou ztroskotaných dětí a zrod jejich lásky se rádi podíváme i dnes. Vy také? Poznat krásy tohoto ráje na zemi můžete i osobně! Úplně přesně se bavíme o souostroví Fidži v Tichém oceánu, kde teď vrcholí turistická sezona. V minulosti celá oblast Melanésie neměla nejlepší pověst, protože na některých místech byl kanibalismus zcela běžnou záležitostí, ovšem ty doby už jsou dávno pryč. Dnes vám zde opravdu nic nehrozí, naopak. Čeká vás bílý písek, tyrkysové moře a kokosové palmy – co může být lepšího?

zdroj: pixabay

A kam byste se nejraději podívaly vy? Napište nám o tom.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.
V dřívějších dobách bylo soužití generace s generací naprostou samozřejmostí. Dnes se do toho už mnoha lidem nechce. Příčiny jsou jasné – vznikají třecí plochy, o které nikdo nestojí. Když je však dokážete zvládnout, můžete si naplno vychutnávat pozitiva: například mít možnost hlídání a péče o dům, děti, zvířata a květiny, i když jste pryč.
Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.
Když vám několik lékařů nezávisle na sobě oznámí, že v pětadvaceti letech máte počínající artrózu a nic se s tím nedá dělat, můžete udělat dvě věci. Buď to vzdát a trpět po zbytek života bolestmi kyčlí a všeho možného, nebo lékařům nevěřit a vzít situaci do vlastních rukou.
Chcete dát svému milenci ultra speciální dárek, který mu ukáže, jak vám na něm záleží? Proč nezkusit smyslnou, erotickou masáž? Erotická masáž, která je dokonalým způsobem, jak vás dostat oba do nálady, je skvělou formou předehry a může pomoci budovat a prodlužovat potěšení, aby bylo vyvrcholení ještě příjemnější. A co si budeme, vzrušená budete i vy – a jak! Sama to dnes večer zkuste.
Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
Od pradávna je člověk zvyklý žít ve společenství. Pokud z něj odešel, tak většinou jen z donucení. Dnes naopak mnoho lidí tvrdí, že je jim dobře samotným. Singl jsou prostě v módě. Ale co když onemocníte, potřebujete hlídat děti nebo potřebují pomoc starší rodiče? Přejíždět nebo bydlet společně? Je lepší, když žije více generací pohromadě, nebo každá zvlášť?
Při nakupování na internetu můžete narazit na řadu zajímavého. Při házení oblíbených nápojů do virtuálního košíku na vás může vyskočit třeba takzvaný matcha čaj, který vás zaujme pro svou nápadně zelenou barvu. Právě díky ní se nad ním pozastavíte a přemýšlíte, jestli si ho také vhodit či nevhodit do onoho koše. Nakonec však kliknete na "dokončit nákup" s tím, že si ho zakoupíte někdy příště. Pojďme si prozradit, proč se této chyby v budoucnu nedopustit.  

Nepřehlédněte

Nastoupili jste na mateřskou dovolenou a přemýšlíte, jak si aspoň něco málo přivydělat k dobru? Nebo v hlavě nosíte už nějakou dobu podnikatelský plán, na který je najednou více času než kdy dřív? Podnikání na mateřské není tabu a není to ani nic nereálného. Dnes se jedná o zcela běžnou věc.  

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek