Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

Postrádáte inspiraci, kam vyrazit na dovolenou? Navštivte destinace, kde se točily slavné filmy

Volno v práci máte sice oficiálně nahlášené, ale jak s ním naložit, to je stále velkou neznámou? Co takhle podívat se do Řecka, kde probíhalo natáčení oblíbeného muzikálu. Nadchnout by vás mohlo i Fidži, které máte spojené s příběhem o dvou malých ztroskotancích…

30. 07. 2018

30. 07. 2018

Vaše dovolená se nezadržitelně blíží, jenže o jejím cíli pořád nemáte jasno. Vážně vás nikdy nenapadlo, že byste navštívily místa, kde se točila slavná filmová díla? Ano, i vy můžete všemi smysly nasát atmosféru muzikálu Mamma Mia, nebo omrknout vodopády, u kterých se na koni proháněl slavný Vinnetou. Tohle jsou oblasti, které by se vám mohly zalíbit…

Chorvatsko a Plitvická jezera. Tady to vážně stojí za to

Takový Poklad na stříbrném jezeře je určitě jeden z největších kinematografických skvostů. Tam, kde „řádil“ herec Pierre Brice jakožto Vinnetou, se můžete podívat na vlastní oči – stačí navštívit národní park v Licko-senjské župě v Chorvatsku, který se nachází mezi městy Karlovac a Zadar. A že je tady co obdivovat, o tom žádná! Nachází se zde celkem 140 vodopádů, 20 jeskyní a 16 velkých jezer, jež leží na pěti řekách. Zajímavé je, že v závislosti na množství minerálů a organismů ve vodě se jejich barva neustále mění z azurové na tmavě modrou, což je úžasný pohled. Jen tak mimochodem, v parku, který od roku 1979 patří na seznam Světového dědictví UNESCO, je možné uspořádat i svatební obřad. Možností ubytování je zde požehnaně, takže si ani o nocleh nemusíte dělat starosti.

Podívejte se na nabídky last minute dovolené v Chorvatsku a spojte návštěvu tohoto přírodního klenotu s dovolenou u moře.

zdroj: pixabay

Když Řecko, tak ostrov Skiathos

Do kin přišlo tolik očekávané druhé pokračování hudební pohodovky Mamma Mia. Chystáte se na premiéru? Nemusíte zůstat jen u ní. Na romantický řecký ostrov Skiathos, kde se tato komedie točila, to letadlem trvá pouhé dvě hodiny. Pevnina v Egejském moři o rozloze 60 kilometrů čtverečných vám nabízí spoustu „zapadlých“ pláží, kde si na své přijdou zejména zamilované páry. Ani vyznavači pěší turistiky však nezůstanou ochuzeni, jelikož celý ostrov je protkaný horskými cestami, které přímo lákají k objevování. Nedoceněnou výhodou Skiathosu může být i fakt, že sem dosud nemíří desetitisíce Čechů jako na jiné ostrovy, takže pokud si chcete od mateřštiny odpočinout, máte skvělou příležitost.

K TÉMATU  Máte partnera o mnoho let staršího nebo naopak mladšího. Je věkový rozdíl ve vztahu handicap nebo plus

Mrkněte na nabídky dovolené last minute v Řecku a naplánujte si léto na Skiathosu ještě dnes.

zdroj: pixabay

Fidži. Proč vlastně ne?

Od natáčení Modré laguny – tedy té úplně první, už uběhlo neuvěřitelných 38 let. Ovšem, co si budeme povídat, na příběh dvou ztroskotaných dětí a zrod jejich lásky se rádi podíváme i dnes. Vy také? Poznat krásy tohoto ráje na zemi můžete i osobně! Úplně přesně se bavíme o souostroví Fidži v Tichém oceánu, kde teď vrcholí turistická sezona. V minulosti celá oblast Melanésie neměla nejlepší pověst, protože na některých místech byl kanibalismus zcela běžnou záležitostí, ovšem ty doby už jsou dávno pryč. Dnes vám zde opravdu nic nehrozí, naopak. Čeká vás bílý písek, tyrkysové moře a kokosové palmy – co může být lepšího?

zdroj: pixabay

A kam byste se nejraději podívaly vy? Napište nám o tom.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Face roller je oblíbený nástroj, který se využívá k péči o pleť a pokud ho ještě nemáte doma, zřejmě si klepete na čelo, jak by vám ”šudlání” kamenem po obličeji mělo vyhladit vrásky. Pojďme si proto zopakovat, co vlastně face roller je, jaké jsou jeho výhody a mýty, a především, jak s face rollerem pracovat.
Také patříte mezi ženy, které mají mastnou pleť a lesknou se tak v létě i v zimě? Pak vám ze všeho nejdříve pogratulujeme. O ženách s mastnou pletí se říká, že stárnou velmi pomalu a po celý svůj život budou vypadat minimálně o pět let mladší. Na mastné pleti se totiž netvoří tolik vrásek. Tou špatnou správou je, že v létě trpíme.
Připravit vše potřebné pro dítě na dva týdny do malého kufříku je velmi složitá věc. Proto bychom se měli při balení snažit, aby dítěti nic nechybělo, ale aby v kufru nemělo ani zbytečně moc nepotřebných věcí. Existují seznamy věcí, které si na letní tábor má dítě vzít, ale co opravdu potřebuje a bez čeho se neobejde? Vezměte si papír a tužku a sepište si seznam.
V každém vztahu někdy nastane čas, kdy se lidé hádají, dohadují, přehodnocují své názory. Takové menší krize jsou v každém vztahu běžné a můžete je očekávat. Velké krize většinou přicházejí s tím, jak se vztah mění a vyvíjí. Mohou vás potkat dříve či později, avšak odborníci se shodují v tom, jaké kroky (a i roky) ve vztahu bývají kritické.
Také vás postihlo toto nepříjemné kožní onemocnění? Pak máte pravděpodobně problém sestavit si takový jídelníček, který by vám kožní potíže neprohluboval, ale naopak vám pomohl problémy zmírnit. Řešení ale existuje. Poznejte potraviny, které vám skutečně pomohou, i ty, které vám mohou ošklivě ublížit.
Třešně a višně jsou jedny z nejčastěji pěstovaných ovocných stromů na pozemcích a zahradách u rodinných domků. To není překvapivé, protože všechny odrůdy třešní jsou chutné, zdravé a ideální pro konzumaci přímo ze stromu. Stojí za to zjistit, jak tuto rostlinu správně pěstovat a jak vybrat nejlepší odrůdy třešní, které každoročně poskytnou bohatou úrodu. Řekneme vám také, jaká může být cena třešní a kde je nejlépe koupit.
Pandemie koronaviru neoslabuje a brzy se k ní přidá ještě podzimní vlna respiračních onemocnění. Nápor na imunitu tak ještě vzroste. Abyste zůstali fit a složité období přečkali, měli byste co nejvíce posílit obranyschopnost. Ideální podporou jsou vitaminy D a C. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy značky Naturevia, kde oba důležité ochránce zdraví najdete.
Kam se špinavým prádlem? Do pračky! Ale někdy je ho víc a různých barev, a než přijde na řadu, uschová ho koš na prádlo, praktický doplněk vaší koupelny. Vybrat si můžete přesně takový, aby stylově i barevně zapadl do vašeho interiéru. Koše na prádlo jsou proutěné, plastové nebo látkové, ale také z bambusu. Inspirace pro vás!
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.
Obvykle to bývají muži, kteří se snaží ženu zaujmout tak trochu mimo rámec nepsaných pravidel nebo dokonce mimo zákon. Stále častěji se ale objevují i ženy, kterým o klasické seznamování a hledání lásky vůbec nejde.

Nepřehlédněte

Rozlučka se svobodou je v podstatě taková ta poslední dámská jízda, kterou si můžete se svou kamarádkou užít za svobodna. Zapomeňte ale na striptýz a klasické rozlučkové klišé – nemusí to být v zásadě jen o alkoholu a nezřízeném veselí. Ne každá kámoška je taky na bar zvědavá. Spíše vsaďte na společné zážitky a naplánujte zajímavou rozlučku, kterou si nevěsta bude pamatovat napořád.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek