Úterý , 04. 10. 2022

František

Postrádáte inspiraci, kam vyrazit na dovolenou? Navštivte destinace, kde se točily slavné filmy

Volno v práci máte sice oficiálně nahlášené, ale jak s ním naložit, to je stále velkou neznámou? Co takhle podívat se do Řecka, kde probíhalo natáčení oblíbeného muzikálu. Nadchnout by vás mohlo i Fidži, které máte spojené s příběhem o dvou malých ztroskotancích…
zdroj: 123RF.com

30. 07. 2018

30. 07. 2018

Vaše dovolená se nezadržitelně blíží, jenže o jejím cíli pořád nemáte jasno. Vážně vás nikdy nenapadlo, že byste navštívily místa, kde se točila slavná filmová díla? Ano, i vy můžete všemi smysly nasát atmosféru muzikálu Mamma Mia, nebo omrknout vodopády, u kterých se na koni proháněl slavný Vinnetou. Tohle jsou oblasti, které by se vám mohly zalíbit…

Chorvatsko a Plitvická jezera. Tady to vážně stojí za to

Takový Poklad na stříbrném jezeře je určitě jeden z největších kinematografických skvostů. Tam, kde „řádil“ herec Pierre Brice jakožto Vinnetou, se můžete podívat na vlastní oči – stačí navštívit národní park v Licko-senjské župě v Chorvatsku, který se nachází mezi městy Karlovac a Zadar. A že je tady co obdivovat, o tom žádná! Nachází se zde celkem 140 vodopádů, 20 jeskyní a 16 velkých jezer, jež leží na pěti řekách. Zajímavé je, že v závislosti na množství minerálů a organismů ve vodě se jejich barva neustále mění z azurové na tmavě modrou, což je úžasný pohled. Jen tak mimochodem, v parku, který od roku 1979 patří na seznam Světového dědictví UNESCO, je možné uspořádat i svatební obřad. Možností ubytování je zde požehnaně, takže si ani o nocleh nemusíte dělat starosti.

Podívejte se na nabídky last minute dovolené v Chorvatsku a spojte návštěvu tohoto přírodního klenotu s dovolenou u moře.

zdroj: pixabay

Když Řecko, tak ostrov Skiathos

Do kin přišlo tolik očekávané druhé pokračování hudební pohodovky Mamma Mia. Chystáte se na premiéru? Nemusíte zůstat jen u ní. Na romantický řecký ostrov Skiathos, kde se tato komedie točila, to letadlem trvá pouhé dvě hodiny. Pevnina v Egejském moři o rozloze 60 kilometrů čtverečných vám nabízí spoustu „zapadlých“ pláží, kde si na své přijdou zejména zamilované páry. Ani vyznavači pěší turistiky však nezůstanou ochuzeni, jelikož celý ostrov je protkaný horskými cestami, které přímo lákají k objevování. Nedoceněnou výhodou Skiathosu může být i fakt, že sem dosud nemíří desetitisíce Čechů jako na jiné ostrovy, takže pokud si chcete od mateřštiny odpočinout, máte skvělou příležitost.

K TÉMATU  Toužíte se k ex partnerovi vrátit. Jak obnovit rozbitý vztah, aby bylo všechno zase jako dřív

Mrkněte na nabídky dovolené last minute v Řecku a naplánujte si léto na Skiathosu ještě dnes.

zdroj: pixabay

Fidži. Proč vlastně ne?

Od natáčení Modré laguny – tedy té úplně první, už uběhlo neuvěřitelných 38 let. Ovšem, co si budeme povídat, na příběh dvou ztroskotaných dětí a zrod jejich lásky se rádi podíváme i dnes. Vy také? Poznat krásy tohoto ráje na zemi můžete i osobně! Úplně přesně se bavíme o souostroví Fidži v Tichém oceánu, kde teď vrcholí turistická sezona. V minulosti celá oblast Melanésie neměla nejlepší pověst, protože na některých místech byl kanibalismus zcela běžnou záležitostí, ovšem ty doby už jsou dávno pryč. Dnes vám zde opravdu nic nehrozí, naopak. Čeká vás bílý písek, tyrkysové moře a kokosové palmy – co může být lepšího?

zdroj: pixabay

A kam byste se nejraději podívaly vy? Napište nám o tom.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V dnešní moderní době jsme až zahlceni spoustou nových vychytávek. To se týká oi spotřebičů a pomocníků do domácnosti. V obchodech najdete zboží jakéhokoliv druhu a někdy se vám dokonce podaří narazit na poněkud podivná zařízení, jejichž účel je třeba ještě uhodnout. Přiznejme si, že někde mezi touto hojností zaujal své místo parní čistič.
Akné v těhotenství není nic neobvyklého. Je běžné, že se akné na začátku těhotenství trochu zhoršuje a s postupem času se opět zlepšuje. Pravděpodobným viníkem je nadměrná produkce kožního mazu, ke které dochází, když tělo produkuje větší množství estrogenu. Kožní problém odezní, když se vaše hormonální hladiny vrátí k normálu. Ale teď si řekneme, jak na akné ještě během těhotenství vyzrát.
Jste milovnicí masáží a máte pocit, že znáte už všechny nazpaměť a přesně víte, jak která masáž probíhá? V tom případě vězte, že existují i masáže, které rozhodně neznáte a které jste ještě nikdy v životě nezažili. Jak to víme? Protože jsou natolik neobvyklé, že v našich končinách se téměř nevyskytují. Které to jsou?
Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
Zimní dny přímo vybízejí naši fantazii, aby si tak trochu popustila uzdu a koukla se po nádherných a charismatických mužích, kteří se okolo nás vyskytují. Teď se podíváme na ty, kteří jsou nejen slavní, ale také naprosto nedostupní. Dali totiž přednost jiným mužům! Gayové, a přitom takoví krasavci! Fňuk!

Nepřehlédněte

Každý den se na nás valí plno informací, mnohdy zažíváme stres v práci, aktuálně třeba také těžkosti při distanční výuce dětí nebo různá omezení, která člověku komplikují život. Pak se snadno stane, že večer máte už prostě jen touhu zalézt ke knížce a přepnout své myšlenky na něco úplně jiného.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek