Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Postrádáte inspiraci, kam vyrazit na dovolenou? Navštivte destinace, kde se točily slavné filmy

Volno v práci máte sice oficiálně nahlášené, ale jak s ním naložit, to je stále velkou neznámou? Co takhle podívat se do Řecka, kde probíhalo natáčení oblíbeného muzikálu. Nadchnout by vás mohlo i Fidži, které máte spojené s příběhem o dvou malých ztroskotancích…
zdroj: 123RF.com

30. 07. 2018

30. 07. 2018

Vaše dovolená se nezadržitelně blíží, jenže o jejím cíli pořád nemáte jasno. Vážně vás nikdy nenapadlo, že byste navštívily místa, kde se točila slavná filmová díla? Ano, i vy můžete všemi smysly nasát atmosféru muzikálu Mamma Mia, nebo omrknout vodopády, u kterých se na koni proháněl slavný Vinnetou. Tohle jsou oblasti, které by se vám mohly zalíbit…

Chorvatsko a Plitvická jezera. Tady to vážně stojí za to

Takový Poklad na stříbrném jezeře je určitě jeden z největších kinematografických skvostů. Tam, kde „řádil“ herec Pierre Brice jakožto Vinnetou, se můžete podívat na vlastní oči – stačí navštívit národní park v Licko-senjské župě v Chorvatsku, který se nachází mezi městy Karlovac a Zadar. A že je tady co obdivovat, o tom žádná! Nachází se zde celkem 140 vodopádů, 20 jeskyní a 16 velkých jezer, jež leží na pěti řekách. Zajímavé je, že v závislosti na množství minerálů a organismů ve vodě se jejich barva neustále mění z azurové na tmavě modrou, což je úžasný pohled. Jen tak mimochodem, v parku, který od roku 1979 patří na seznam Světového dědictví UNESCO, je možné uspořádat i svatební obřad. Možností ubytování je zde požehnaně, takže si ani o nocleh nemusíte dělat starosti.

Podívejte se na nabídky last minute dovolené v Chorvatsku a spojte návštěvu tohoto přírodního klenotu s dovolenou u moře.

zdroj: pixabay

Když Řecko, tak ostrov Skiathos

Do kin přišlo tolik očekávané druhé pokračování hudební pohodovky Mamma Mia. Chystáte se na premiéru? Nemusíte zůstat jen u ní. Na romantický řecký ostrov Skiathos, kde se tato komedie točila, to letadlem trvá pouhé dvě hodiny. Pevnina v Egejském moři o rozloze 60 kilometrů čtverečných vám nabízí spoustu „zapadlých“ pláží, kde si na své přijdou zejména zamilované páry. Ani vyznavači pěší turistiky však nezůstanou ochuzeni, jelikož celý ostrov je protkaný horskými cestami, které přímo lákají k objevování. Nedoceněnou výhodou Skiathosu může být i fakt, že sem dosud nemíří desetitisíce Čechů jako na jiné ostrovy, takže pokud si chcete od mateřštiny odpočinout, máte skvělou příležitost.

K TÉMATU  Kdy se ve vztahu objevují krize a které roky bývají kritické? Postavte se jim a překonejte je společně!

Mrkněte na nabídky dovolené last minute v Řecku a naplánujte si léto na Skiathosu ještě dnes.

zdroj: pixabay

Fidži. Proč vlastně ne?

Od natáčení Modré laguny – tedy té úplně první, už uběhlo neuvěřitelných 38 let. Ovšem, co si budeme povídat, na příběh dvou ztroskotaných dětí a zrod jejich lásky se rádi podíváme i dnes. Vy také? Poznat krásy tohoto ráje na zemi můžete i osobně! Úplně přesně se bavíme o souostroví Fidži v Tichém oceánu, kde teď vrcholí turistická sezona. V minulosti celá oblast Melanésie neměla nejlepší pověst, protože na některých místech byl kanibalismus zcela běžnou záležitostí, ovšem ty doby už jsou dávno pryč. Dnes vám zde opravdu nic nehrozí, naopak. Čeká vás bílý písek, tyrkysové moře a kokosové palmy – co může být lepšího?

zdroj: pixabay

A kam byste se nejraději podívaly vy? Napište nám o tom.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Psi jsou odjakživa symbolem věrnosti a oddanosti. I mezi nimi se však najdou jedinci, kteří v tomhle směru excelují. Možná znáte příběh japonského psa plemene Akita Inu jménem Hačikó ze dvacátých let minulého století. Ten byl zvyklý čekat na svého pána, univerzitního profesora v letech, na jednom tokijském nádraží, kde ho páníček nechával cestou do práce.
Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.
Přemýšlíte o pořízení AKU nářadí? Třeba taková AKU sekačka na baterie. To není jen zodpovědný ekologický plán. Je to dobrá volba ve všech směrech. Už jen využití moderních technologií, kdy se potkávají výhody elektrických a benzínových strojů, je toho důkazem. Žádné kabely, maximální pohodlí, perfektní výkon, spolehlivost. Jedna baterie pro všechno. Není to sen?
Jen málokdo si dovede představit léto bez zmrzliny. Proč ale do sebe sypat zmrzliny, které tu hlavní přísadu viděly jen zdálky, a oproti tomu jsou plné tuků a bůhví čeho ještě? To chce poctivou zmrzlinu, a čím originálnější, tím lepší. A kam vyrazit za úžasnou zmrzkou, na to se právě teď podíváme.
Přejete si, aby z vašeho dítěte pomalu ale jistě rostla sebevědomá osobnost, která se v životě neztratí? V tom případě budete muset trochu přehodnotit své chování k vlastním potomkům. Když jim totiž dáte trochu nezávislosti a odpovědnosti, velmi jim tím pomůžete. Co by měly doma zvládnout předškolní děti?

Nepřehlédněte

Není žádným tajemstvím, že snídaně je naprostý základ. Poctivá snídaně je zároveň nejdůležitějším jídlem dne, což je o důvod víc, proč bychom si na ní měli dát opravdu záležet. Chutné jídlo vám po ránu zajistí potěšení (a není nic lepšího, než začínat den s radostí). Pokud navíc snídani převlečete do zdravého kabátu, prospějete tím své postavě i celkovému zdraví. Jaké dobroty si tedy po ránu nachystat?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek