Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Otestovali jsme: Kompresivní punčochy na křečové žíly. Opravdu fungují?

Křečové žíly. Máte s nimi co dočinění i vy? Pak vám možná lékař kromě užívání speciálních léků doporučil i kompresivní punčochy. Jenže vážně přinesou nějaké výsledky? A kolik tahle sranda vůbec stojí? Já osobně je mám vyzkoušené a můžu vám nabídnout osobní pohled na věc…

01. 06. 2018

01. 06. 2018

Předem chci říct, že můj problém s varixy začal zhruba před třemi lety, a to těsně před třicítkou. S největší pravděpodobností se jedná o „rodinné dědictví“ a danajský dar mých předků. Každopádně, až do nedávna jsem to nijak zvlášť neřešila, s tím, že dokud jsou jen na jedné noze v únosné míře, tak „houby zle“. Zvrat ovšem nastal ve chvíli, kdy jsem otěhotněla. V ordinaci gynekologa jsem totiž vyslechla děsivé scénáře o tom, že gravidita může celou situaci dramaticky zhoršit. Nebylo tedy zbytí, než se na ty stahovací punčochy „nechat ukecat“.

Pomoc, co se nabízí

Recept na onu „pomůcku“ mi vypsal obvodní lékař úplně bez problému. Je pravdou, že na ni dvakrát za rok má nárok každý, takže se to obešlo bez zbytečného dramatu. V lékárně mi pak změřili nohu a potěšili informací, že punčochy do šesti stovek proplácí zdravotní pojišťovna, takže jsem je získala takřka zadarmo. Hodná paní v bílém plášti mi pak poradila, že jsou vždy lepší ty bez špičky, protože tolik neškrtí prsty. Musím konstatovat, že ačkoli se mi to vůbec nezdálo, hned při prvním pokusu o natažení punčoch jsem té dobré duši dala za pravdu. Jak dopadl zátěžový test?

Souboj nervů a svaté trpělivosti

Otevřeně přiznávám, že premiérové oblékání kompresivních punčoch mi trvalo asi půl hodiny. A to jako vážně! Jsou skutečně těsné, a dokud člověk nepřijde na správný systém, pořádně prověří své nervy i slovní zásobu nadávek. Když se konečně zadařilo, dostavil se pocit, že mi někdo dolní končetiny obalil lepenkou, a teď se čeká, až se mi úplně odkrví. Nicméně po několika minutách už to jednomu ani nepřijde. Problém se však zakrátko vyklubal někde jinde.

K TÉMATU  Těhotenství: Co se honí v hlavě prvorodičkám a co všechno je už na začátku rozhodnuto?

Nepříjemnost, se kterou se nepočítalo

Protože samodržící „antikřečákové“ punčochy jsou opatřeny krajkou na horním lemu, na vnitřní straně je jakási guma, díky které se vážně nehnou z místa. Nápad je to asi dobrý, nicméně já jsem po několika hodinách měla zaděláno na parádní svědivou vyrážku. Proto všem s citlivější pokožkou doporučuji jediné – nenoste je celý den. To mi následně potvrdil i můj obvodní doktor, podle kterého prý bohatě stačí pouze dopoledne. Nenechte se tedy unést myšlenkou, že čím déle v nich pobudete, tím lepší efekt to přinese. A co moje žíly?

Mise splněna. Alespoň zatím

Po necelých třech měsících nošení punčoch musím uznat, že varixy se ani o trochu nezhoršily, takže svůj účel asi plní. A pokud mi tenhle neměnný stav vydrží až do porodu, pak celou misi se stahovacími nadkolenkami budu považovat za úspěšnou. Škoda, že díky nim žilní problém zcela nevymizí, nicméně to jsem tušila už na začátku. Takže ano, jestli o nich uvažujete, jděte do toho. Jen pozor na tu vyrážku 🙂

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zbytečný stres a odvádění pozornosti. Jaké jsou další negativní účinky sociálních sítí a co všechno vám mohou způsobit?

Vitaminy pro krásné a zdravé vlasy. Které to jsou a v jakých potravinách je hledat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Výběrem svatebních šatů stráví mnoho nevěst i několik týdnů. Patříte k těm, které se nemohou rozhodnout? Nechte se inspirovat módními trendy roku 2022 a možná najdete, co hledáte.
Rok co rok se s příchodem vánočních svátků napříč rádii rozeznívá typicky vánoční playlist, mezi kterým nikdy nechybí hitovka od Mariah Carey All I Want for Christmas Is You. Každý tuhle pecku zná, mnozí z nás si ji s oblibou pouští jako kulisu při pečení cukroví nebo balení dárků. Je prostě natolik nadčasová, že ji můžeme slyšet zas a znovu. Víte ale, kdy a jak legendární písnička vlastně vznikla a hlavně, kolik každoročně vydělává? Nejen na to se podíváme!
Nezáleží na tom, kolik je zrovna hodin. Je to tady! Máte chuť dopřát si něco hodně nezdravého. Jednou vás provokuje tlačenka v lednici, podruhé máte problém zkrotit myšlenku pochutnat si na tom hříšně sladkém dortíku. Tu a tam takový okamžik potká snad každého z nás a jak jistě víte, všechno má nějakou příčinu. A to i hlas vašich myšlenek volající po pizze a hranolkách s dvojitou tatarkou. Co za tím stojí a jak to řešit? Poradíme.
Start do nového roku je ideální doba, kdy byste se měli začít o sebe lépe starat a napravit co nejvíce hříchů z minulosti. Lednová očista, zdravější strava a více pohybu vám udělají jedině dobře. Budete se cítit lehčeji. Shodíte přebytečná kila a vhodné bylinky vás zbaví všech škodlivin, které se ve vás za poslední rok nahromadily.
Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.
Přejete si, aby z vašeho dítěte pomalu ale jistě rostla sebevědomá osobnost, která se v životě neztratí? V tom případě budete muset trochu přehodnotit své chování k vlastním potomkům. Když jim totiž dáte trochu nezávislosti a odpovědnosti, velmi jim tím pomůžete. Co by měly doma zvládnout předškolní děti?
Časy, kdy stačilo hodit do automatu na kávu desetikorunu a člověk se spokojil s "tmavě hnědou tekutinou", jsou už dávno pryč. Podávání i pití kávy se v České republice výrazně proměnilo. Klasického "turka" či instantní kávu už najdete v málokteré kavárně. V supermarketech vás regály s kávou lákají všemi směry: zrnková, mletá, kapsle… Nemůžete se rozhodnut? Přečtěte si našich 6 tipů a budete mít jasno, jak si vybrat a hlavně vychutnat dobrou kávu.

Nepřehlédněte

Pakliže jste na sociálních sítích jako doma a zároveň se pravidelně udržujete v kondici, jméno Pamela Reif vám pravděpodobně není cizí. Tato vždy pozitivně naladěná německá fitnessačka a influencerka v podobě svých příspěvků a cvičebních videí dopomohla ke shození kil a vypracované postavě nejedné ženě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek