Pátek , 31. 03. 2023

Kvido

Otestovali jsme: Kompresivní punčochy na křečové žíly. Opravdu fungují?

Křečové žíly. Máte s nimi co dočinění i vy? Pak vám možná lékař kromě užívání speciálních léků doporučil i kompresivní punčochy. Jenže vážně přinesou nějaké výsledky? A kolik tahle sranda vůbec stojí? Já osobně je mám vyzkoušené a můžu vám nabídnout osobní pohled na věc…
Test kompresivních punčoch na křečové žíly
zdroj: 123RF.com

01. 06. 2018

01. 06. 2018

Předem chci říct, že můj problém s varixy začal zhruba před třemi lety, a to těsně před třicítkou. S největší pravděpodobností se jedná o „rodinné dědictví“ a danajský dar mých předků. Každopádně, až do nedávna jsem to nijak zvlášť neřešila, s tím, že dokud jsou jen na jedné noze v únosné míře, tak „houby zle“. Zvrat ovšem nastal ve chvíli, kdy jsem otěhotněla. V ordinaci gynekologa jsem totiž vyslechla děsivé scénáře o tom, že gravidita může celou situaci dramaticky zhoršit. Nebylo tedy zbytí, než se na ty stahovací punčochy „nechat ukecat“.

Pomoc, co se nabízí

Recept na onu „pomůcku“ mi vypsal obvodní lékař úplně bez problému. Je pravdou, že na ni dvakrát za rok má nárok každý, takže se to obešlo bez zbytečného dramatu. V lékárně mi pak změřili nohu a potěšili informací, že punčochy do šesti stovek proplácí zdravotní pojišťovna, takže jsem je získala takřka zadarmo. Hodná paní v bílém plášti mi pak poradila, že jsou vždy lepší ty bez špičky, protože tolik neškrtí prsty. Musím konstatovat, že ačkoli se mi to vůbec nezdálo, hned při prvním pokusu o natažení punčoch jsem té dobré duši dala za pravdu. Jak dopadl zátěžový test?

Souboj nervů a svaté trpělivosti

Otevřeně přiznávám, že premiérové oblékání kompresivních punčoch mi trvalo asi půl hodiny. A to jako vážně! Jsou skutečně těsné, a dokud člověk nepřijde na správný systém, pořádně prověří své nervy i slovní zásobu nadávek. Když se konečně zadařilo, dostavil se pocit, že mi někdo dolní končetiny obalil lepenkou, a teď se čeká, až se mi úplně odkrví. Nicméně po několika minutách už to jednomu ani nepřijde. Problém se však zakrátko vyklubal někde jinde.

K TÉMATU  Naše redaktorka otestovala pilates na strojích i na podložce. Obě dělají tělo mladším! Ale jaký je mezi nimi rozdíl?

Nepříjemnost, se kterou se nepočítalo

Protože samodržící „antikřečákové“ punčochy jsou opatřeny krajkou na horním lemu, na vnitřní straně je jakási guma, díky které se vážně nehnou z místa. Nápad je to asi dobrý, nicméně já jsem po několika hodinách měla zaděláno na parádní svědivou vyrážku. Proto všem s citlivější pokožkou doporučuji jediné – nenoste je celý den. To mi následně potvrdil i můj obvodní doktor, podle kterého prý bohatě stačí pouze dopoledne. Nenechte se tedy unést myšlenkou, že čím déle v nich pobudete, tím lepší efekt to přinese. A co moje žíly?

Mise splněna. Alespoň zatím

Po necelých třech měsících nošení punčoch musím uznat, že varixy se ani o trochu nezhoršily, takže svůj účel asi plní. A pokud mi tenhle neměnný stav vydrží až do porodu, pak celou misi se stahovacími nadkolenkami budu považovat za úspěšnou. Škoda, že díky nim žilní problém zcela nevymizí, nicméně to jsem tušila už na začátku. Takže ano, jestli o nich uvažujete, jděte do toho. Jen pozor na tu vyrážku 🙂

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zbytečný stres a odvádění pozornosti. Jaké jsou další negativní účinky sociálních sítí a co všechno vám mohou způsobit?

Vitaminy pro krásné a zdravé vlasy. Které to jsou a v jakých potravinách je hledat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ačkoliv by se mohlo zdát, že se negativita posledních událostí ve světě promítne i do barev kolem nás, opak je pro letošek pravdou. Do módy se totiž dostávají spíš pozitivní naděje na uvolnění a módní scéna tak doplňuje štěstí a hravost, které nám v uplynulých měsících chyběly. Jaké barvy letí na jaře 2021 a jak je využít ve svém oblékání? Přinášíme vám tipy na trendy oblečení a šaty pro plnoštíhlé včetně doplňků.
Tento měsíc rozhodne. Pandemie dosáhla v Česku dalšího vrcholu a téměř zastavila život. Děti opět zůstaly doma a školy se zcela uzavřely. Jenže i mezi nimi nejmenšími přibývá nemocných. Jejich obranyschopnost je oslabená. Chybí jí přirozené podněty a dlouhá zima vyčerpala zásoby vitaminů. Nelze se tak divit, že přibývá také dětských pacientů.
Ženské představy o tom, jestli jsme dobré v posteli (v sexu) nebo nikoli, se od těch mužských diametrálně liší. Jestli jste si dosud myslela, že to dokážete při intimních chvilkách pořádně roztočit a partner o vás pěje mezi svými kamarády jen samé chvály, možná že to nebude až tak horké. Probádaly jsem terén a došly k zajímavým závěrům.
Odřeniny, drobné popáleniny, pořezání a další drobná poranění kůže přirozeně patří k letním sportům, dětským hrám, turistice, opékání špekáčků či grilování. Nejen děti, ale celé rodiny bývají více aktivní, podnikají řadu výletů, zkouší nová dobrodružství, sportují, chodí po horách nebo dovádějí na pláži. Některým úrazům lze předejít, ale často za ně bohužel může neovlivnitelná náhoda. Pak se vyplatí vědět, jak takové odřeniny, spáleniny od slunce nebo třeba říznutí co nejrychleji ošetřit.
Tato anglická diva se proslavila předně jako zpěvačka, ale zároveň také svým skladatelským nadáním a působností v modelingu. Dua Lipa má původ v samotné Albánii. Mohli byste se domnívat, že její jméno je smyšlené pro zviditelnění ve světě showbyznysu, a že pod ním jen vystupuje, ale není tomu tak. Dua Lipa je skutečně její rodné jméno.
V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?

Nepřehlédněte

To, že je nutné dodržovat pitný režim, to je každému známý fakt. Že čistá voda je nejprospěšnější tekutinou, to je taktéž zcela každému jasné. Jenže pití pouhé čiré vody, to člověku může zevšednět a začne vymýšlet způsoby, jakými si hydrataci ozvláštnit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek