Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Otestovali jsme: Kompresivní punčochy na křečové žíly. Opravdu fungují?

Křečové žíly. Máte s nimi co dočinění i vy? Pak vám možná lékař kromě užívání speciálních léků doporučil i kompresivní punčochy. Jenže vážně přinesou nějaké výsledky? A kolik tahle sranda vůbec stojí? Já osobně je mám vyzkoušené a můžu vám nabídnout osobní pohled na věc…

01. 06. 2018

01. 06. 2018

Předem chci říct, že můj problém s varixy začal zhruba před třemi lety, a to těsně před třicítkou. S největší pravděpodobností se jedná o „rodinné dědictví“ a danajský dar mých předků. Každopádně, až do nedávna jsem to nijak zvlášť neřešila, s tím, že dokud jsou jen na jedné noze v únosné míře, tak „houby zle“. Zvrat ovšem nastal ve chvíli, kdy jsem otěhotněla. V ordinaci gynekologa jsem totiž vyslechla děsivé scénáře o tom, že gravidita může celou situaci dramaticky zhoršit. Nebylo tedy zbytí, než se na ty stahovací punčochy „nechat ukecat“.

Pomoc, co se nabízí

Recept na onu „pomůcku“ mi vypsal obvodní lékař úplně bez problému. Je pravdou, že na ni dvakrát za rok má nárok každý, takže se to obešlo bez zbytečného dramatu. V lékárně mi pak změřili nohu a potěšili informací, že punčochy do šesti stovek proplácí zdravotní pojišťovna, takže jsem je získala takřka zadarmo. Hodná paní v bílém plášti mi pak poradila, že jsou vždy lepší ty bez špičky, protože tolik neškrtí prsty. Musím konstatovat, že ačkoli se mi to vůbec nezdálo, hned při prvním pokusu o natažení punčoch jsem té dobré duši dala za pravdu. Jak dopadl zátěžový test?

Souboj nervů a svaté trpělivosti

Otevřeně přiznávám, že premiérové oblékání kompresivních punčoch mi trvalo asi půl hodiny. A to jako vážně! Jsou skutečně těsné, a dokud člověk nepřijde na správný systém, pořádně prověří své nervy i slovní zásobu nadávek. Když se konečně zadařilo, dostavil se pocit, že mi někdo dolní končetiny obalil lepenkou, a teď se čeká, až se mi úplně odkrví. Nicméně po několika minutách už to jednomu ani nepřijde. Problém se však zakrátko vyklubal někde jinde.

K TÉMATU  Jak (ne)být sexy. Zkoušeli jsme zaručené rady z časopisů!

Nepříjemnost, se kterou se nepočítalo

Protože samodržící „antikřečákové“ punčochy jsou opatřeny krajkou na horním lemu, na vnitřní straně je jakási guma, díky které se vážně nehnou z místa. Nápad je to asi dobrý, nicméně já jsem po několika hodinách měla zaděláno na parádní svědivou vyrážku. Proto všem s citlivější pokožkou doporučuji jediné – nenoste je celý den. To mi následně potvrdil i můj obvodní doktor, podle kterého prý bohatě stačí pouze dopoledne. Nenechte se tedy unést myšlenkou, že čím déle v nich pobudete, tím lepší efekt to přinese. A co moje žíly?

Mise splněna. Alespoň zatím

Po necelých třech měsících nošení punčoch musím uznat, že varixy se ani o trochu nezhoršily, takže svůj účel asi plní. A pokud mi tenhle neměnný stav vydrží až do porodu, pak celou misi se stahovacími nadkolenkami budu považovat za úspěšnou. Škoda, že díky nim žilní problém zcela nevymizí, nicméně to jsem tušila už na začátku. Takže ano, jestli o nich uvažujete, jděte do toho. Jen pozor na tu vyrážku 🙂

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zbytečný stres a odvádění pozornosti. Jaké jsou další negativní účinky sociálních sítí a co všechno vám mohou způsobit?

Vitaminy pro krásné a zdravé vlasy. Které to jsou a v jakých potravinách je hledat?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Mnoho žen vyššího věku se nemůže dočkat důchodu, ale je to vždycky výhra? Záleží na tom, kolik máte naspořeno. Zda jste využila penzijního spoření, nebo jste si spořila sama či s partnerem jiným způsobem. Protože jen z důchodu se v naší republice moc užívat nedá.
Chodit bez bot se stalo tak trochu módním trendem. Najednou máme podporovat chůzi dětí po kamínkách, existují různé stezky na trénink chůze naboso, frčí barefoot neboli bosé boty. Čím nám tohle ale vlastně prospívá? Bude naše zdraví za chůzi naboso opravdu vděčné?
Svou domácnost můžete zpestřit různými věcmi. Zatímco někdo sází na bytový textil, jiný si raději pořizuje pokojové rostliny, které dokážou vdechnout interiéru život. Pakliže patříte také mezi pěstitele, kteří touží po jedinečném prvku ve svém domově, naučte se pěstovat amarylis. Působivou pokojovou rostlinu, která je stokrát hezčí než barevný povlak na polštář.  
Venkovní umění dokáže vyčarovat obdiv. Na skulptury ze dřeva a z kamene narazíme nejčastěji v parku nebo u lesní stezky. Co říkáte na tyhle?
All beige outfity. Nekončící trend, který bychom už mohli označit pomyslnou značkou nadčasovost. Za těch pár let, co tu s námi je, by si to zasloužil. Stejně jako černá, bílá či námořnicky modrá patří i béžová mezi barvy, se kterými nikdy nešlápnete vedle.
Co navodí Štědrovečerní náladu více než vánoční dekorace? Tyhle překrásné kousky si jednoduše vyrobíte doma a výsledek je úžasný. Hodí se i jako dárek!
Slyšeli jste už o zázraku jménem Yoni vajíčko? Pokud ne, my vám ho rádi představíme. Zaměříme se na účinky, které má na ženské tělo, na správné používání i na jeho historii. V našem přehledném článku se dozvíte, jaké zázraky tento elegantní kamarád pro ženy dokáže s myslí, tělem a jak působí na celkové zdraví.
Krásný čas Vánoc se kvapem blíží, a tak je třeba začít přemýšlet, co o adventu budete s rodinou dělat. Vedle pečení vánočního cukroví se určitě vydáte i na některé vánoční trhy, které doplní kouzelnou atmosféru svátků. Jděte se podívat na ty nejkrásnější trhy, díky nimž se začnete na Vánoce těšit takřka hned.
Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!
Překrásná stavba se nachází na útesech v Cliftonu, bohatém předměstí Kapského města. Černé mramorové stěny, dřevěné podlahy a neuvěřitelné instalace modrého nasvíceného skla. Nettleton 198 nabízí nádherný výhled na Atlantský oceán a spoustu dokonalých architektonických řešení. Jen se podívejte!
Když jsem někdy před třiceti lety dostala od tety z Německa plavky s našitou sukýnkou, byla jsem naštvaná a styděla se v nich jít s kamarády k vodě. A vida, přešlo pár desítek let a je to hit sezóny. Retro je prostě tady. Jaká bude plážová móda pro rok 2019?
Přemýšlíte nad tím, kam byste si s partnerem, anebo sama mohla vyrazit na prodloužený víkend? V tom případě pro vás máme pár tipů, které dozajista oceníte. Poznejte ta nejkrásnější evropská města, do kterých se budete velmi ráda vracet, a na která vám (pro začátek) bude stačit jen pár dní volna.

Výběr článků

Zdravotní stav princezny Kate je předmětem každodenního zájmu. Již několik měsíců statečně bojuje s rakovinou, což vyvolává obavy nejen mezi jejími blízkými, ale i veřejností. Nedávno se ukázalo, že léčba nepokračuje podle očekávání a princezna Kate trpí závažnými vedlejšími účinky chemoterapie.
Často se před ostatními takzvaně „necítíte“? Co dělat s tím, když sebevědomí pokulhává, přestože jste si v určitých okamžicích jistá, že nejste k zahození? Sebevědomí je choulostivá věc, která může v našem životě hrát velmi význačnou roli. Jak své sebevědomí zvýšit, abyste se cítila skvěle a přestala nad sebou pochybovat?
Tajemný společník tam kdesi z vesmíru, který nám svítí noc co noc – to je Měsíc. Jeho fáze nás zahalují do symboliky a mystiky, ovlivňují naše nálady a energii. Každá fáze Měsíce nese svůj význam a zanechává stopu na našem nitru. Věnujte jim pozornost, prozkoumejte jejich význam a objevte, jak mohou ovlivnit vás a váš život. Vstupte do fascinujícího světa měsíčního cyklu a prožijte jeho magii na vlastní kůži.

Nepřehlédněte

Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.
Dlouho jsem nemohla najít lásku, vždycky jsem byla trošku při těle, měla jsem problémy s pocením, nějaké zdravotní problémy, které způsobovala moje nadváha a pleť samý pupínek. Bojovala jsem s tím v pubertě hodně dlouho a neměla jsem žádné sebevědomí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek