Úterý , 04. 10. 2022

František

Otestovali jsme: Kompresivní punčochy na křečové žíly. Opravdu fungují?

Křečové žíly. Máte s nimi co dočinění i vy? Pak vám možná lékař kromě užívání speciálních léků doporučil i kompresivní punčochy. Jenže vážně přinesou nějaké výsledky? A kolik tahle sranda vůbec stojí? Já osobně je mám vyzkoušené a můžu vám nabídnout osobní pohled na věc…
Test kompresivních punčoch na křečové žíly
zdroj: 123RF.com

01. 06. 2018

01. 06. 2018

Předem chci říct, že můj problém s varixy začal zhruba před třemi lety, a to těsně před třicítkou. S největší pravděpodobností se jedná o „rodinné dědictví“ a danajský dar mých předků. Každopádně, až do nedávna jsem to nijak zvlášť neřešila, s tím, že dokud jsou jen na jedné noze v únosné míře, tak „houby zle“. Zvrat ovšem nastal ve chvíli, kdy jsem otěhotněla. V ordinaci gynekologa jsem totiž vyslechla děsivé scénáře o tom, že gravidita může celou situaci dramaticky zhoršit. Nebylo tedy zbytí, než se na ty stahovací punčochy „nechat ukecat“.

Pomoc, co se nabízí

Recept na onu „pomůcku“ mi vypsal obvodní lékař úplně bez problému. Je pravdou, že na ni dvakrát za rok má nárok každý, takže se to obešlo bez zbytečného dramatu. V lékárně mi pak změřili nohu a potěšili informací, že punčochy do šesti stovek proplácí zdravotní pojišťovna, takže jsem je získala takřka zadarmo. Hodná paní v bílém plášti mi pak poradila, že jsou vždy lepší ty bez špičky, protože tolik neškrtí prsty. Musím konstatovat, že ačkoli se mi to vůbec nezdálo, hned při prvním pokusu o natažení punčoch jsem té dobré duši dala za pravdu. Jak dopadl zátěžový test?

Souboj nervů a svaté trpělivosti

Otevřeně přiznávám, že premiérové oblékání kompresivních punčoch mi trvalo asi půl hodiny. A to jako vážně! Jsou skutečně těsné, a dokud člověk nepřijde na správný systém, pořádně prověří své nervy i slovní zásobu nadávek. Když se konečně zadařilo, dostavil se pocit, že mi někdo dolní končetiny obalil lepenkou, a teď se čeká, až se mi úplně odkrví. Nicméně po několika minutách už to jednomu ani nepřijde. Problém se však zakrátko vyklubal někde jinde.

K TÉMATU  Kofein a těhotenství. Co všechno byste měly vědět

Nepříjemnost, se kterou se nepočítalo

Protože samodržící „antikřečákové“ punčochy jsou opatřeny krajkou na horním lemu, na vnitřní straně je jakási guma, díky které se vážně nehnou z místa. Nápad je to asi dobrý, nicméně já jsem po několika hodinách měla zaděláno na parádní svědivou vyrážku. Proto všem s citlivější pokožkou doporučuji jediné – nenoste je celý den. To mi následně potvrdil i můj obvodní doktor, podle kterého prý bohatě stačí pouze dopoledne. Nenechte se tedy unést myšlenkou, že čím déle v nich pobudete, tím lepší efekt to přinese. A co moje žíly?

Mise splněna. Alespoň zatím

Po necelých třech měsících nošení punčoch musím uznat, že varixy se ani o trochu nezhoršily, takže svůj účel asi plní. A pokud mi tenhle neměnný stav vydrží až do porodu, pak celou misi se stahovacími nadkolenkami budu považovat za úspěšnou. Škoda, že díky nim žilní problém zcela nevymizí, nicméně to jsem tušila už na začátku. Takže ano, jestli o nich uvažujete, jděte do toho. Jen pozor na tu vyrážku 🙂

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zbytečný stres a odvádění pozornosti. Jaké jsou další negativní účinky sociálních sítí a co všechno vám mohou způsobit?

Vitaminy pro krásné a zdravé vlasy. Které to jsou a v jakých potravinách je hledat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
Avokádo se řadí mezi superpotraviny – a to rozhodně právem, je totiž plné zdraví prospěšných benefitů. Stalo se základem mnoha profesionálních kuchyní, jelikož je prakticky univerzální ingrediencí při vaření a je součástí vyvážené stravy. Jaké jsou jeho zdravotní výhody a jak si připravit tu nejlepší avokádovou pomazánku?
V životě jsem si nikdy nevedla špatně po finanční stránce, to však neznamená, že bych si mohla nějak vyskakovat. Proto jsem začala přemýšlet, kde přijít k dalším penězům. Pak jsem narazila na nabídku online casina, přišlo mi to jako skvělá možnost, jak si přivydělat z domova. Řekla jsem si, že zkusím štěstí. To jsem však ještě nevěděla, že je to jedna velká past.
Plastická operace, která pomůže vyřešit problém nebo zvýšit sebevědomí, je v moderním světě dobrá věc. Ovšem jen tehdy, pokud se to s ní zkrátka nepřežene a výsledek vypadá řekněme opravdu reprezentativně. Bohužel ve světě slavných občas neplatí rčení, že v nejlepším se má přestat, proto se v záři reflektorů objevuje řada celebrit, které si na plastikách vybudovaly doslova závislost. Které z nich jsou opravdu odstrašujícím případem?
Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?
Špatné zprávy se valí ze všech stran. Jejich kadence a obsah nedají mnohým spát. Odolat tlaku negativních informací není snadné. Nervy pracují a napětí roste. Snižte ho alespoň u sebe, než překročí onu pomyslnou hranici. Přinášíme vám pár tipů, jak se se stresem dnešních dnů vyrovnat.

Nepřehlédněte

Pěstitelská sezona je v plném proudu, což znamená, že si lidé ve svém volném čase musí najít čas na svádění boje s mandelinkami. Právě mandelinky jsou totiž největším problémem, který sužuje jejich pěstované brambory. Rozpoznat je není vůbec nic těžkého. Mandelinka bramborová je americký brouček, který je asi dvanáct milimetrů dlouhý a osm milimetrů široký. Většinou je zbarven do bílo-žluta nebo do bílo-oranžova s tím, že ho zdobí černé pruhy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek