Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Začátek roku ve znamení hubnutí: mohou pomoct spalovače tuků?

Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?
spalovače tuků
Spalovače tuků vás podpoří na cestě k vysněné postavě. (foto: 123rf)

02. 03. 2021

Co to jsou spalovače tuků? 

Pokud mluvíme o spalovačích tuků, mluvíme o produktech, které mají za úkol navyšovat výdej energie organismu. Fungují na několika principech, nejčastějším z nich je termoregulace.

Tou se rozumí proces, během kterého začne tělo vytvářet více tepla, což vede ke spotřebování energie a k lepšímu využití zdrojů energie z tuků. Jinými slovy se tak podporuje metabolismus a ten spaluje více tuků. Hubnutí je tím pádem efektivnější.  

Spalovače tuků zpravidla obsahují několik účinných látek, díky kterým disponují takovými výsledky. Jednou z nich je L-Carnitin, který má schopnost rozkládat tuky, a tím získávat energii pro správnou funkci srdce a svalstva.

Další často využívanou látkou je CLA, což je kyselina linolová, která zamezuje vstřebávání tuků z potravy. Nebo se také používá látka EGCG, což je výtažek z listů zeleného čaje. Ta brání odbourávání katecholaminů.  

Nejedná se o zázrak! 

Je však třeba konstatovat, že spalovače tuků nejsou zázraky ve svém oboru. Nemají žádné zázračné účinky. S jejich pomocí rozhodně nezhubnete během několika dní. Ani během několika týdnů se nemusíte dostat na vysněnou váhu. Je zapotřebí je zkombinovat se správnou stravou, dostatečným pitným režimem a s pohybem. Je to jen doplněk stravy, který vás podpoří na cestě za vysněnou postavou.  

Spalovače tuků se užívají před tréninkem 

Jelikož je úkolem spalovačů tuků zlepšit sportovní výkon a zefektivnit spalování tuků, je zapotřebí ho užívat před tréninkem. Každý spalovač se však užívá v trochu jinou dobu.

Zatímco některé se užívají ráno na lačno, kdy je nutný i trénink v této části dne (je to tehdy, kdy je vaším cílem snížit podíl tělesného tuku), jindy se spalovače tuků dávají zhruba půl hodiny až hodinu před tréninkem a mají zlepšit onen zmiňovaný sportovní výkon.  

K TÉMATU  Filmové snímky, které zaplní volný večer v teple u krbu

Vždycky si však přečtěte informace na obalu. A informujte se o užívání ještě předtím, než produkt zakoupíte.  

Existují také přírodní spalovače tuků 

Bylo by chybné si myslet, že existují jenom spalovače tuků ve formě tablet a pilulek. Existují i přírodní spalovače, které jsou k tělu trochu šetrnější a které jsou stejně ideální pro zeštíhlovací program. Opět však platí, že se nejedná o zázraky a že je třeba je kombinovat s pohybem a správným jídelníčkem.  

Zelený čaj 

Mezi přírodní spalovače tuků patří zelený čaj. Mluvíme o pomocníkovi, který zpomaluje ukládání tuků v těle a játrech, na druhou stranu urychluje spalování kalorií a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.  

zelený čaj
Zelený čaj zpomaluje ukládání tuků. (foto: 123rf)

Zázvor 

Poté zde máme zázvor. Po něm saháme vždy, kdy nás trápí nachlazení nebo nemoc. Ovšem sáhnout bychom po něm měli i v okamžiku, kdy chceme zhubnout. Nejen, že podporuje metabolismus a tím i spalMobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?ování tuků, ale také podporuje látkovou výměnu a celkově trávení.

zázvor
Zázvor podporuje metabolismus i látkovou výměnu v těle. (foto: 123rf)

Chilli 

Říká se, že kořeněná až pikantní jídla jsou pro hubnutí skvělá. Dokážou totiž velice rychle zahřát organismus. A je to ostatně pravda. Samotné chilli je v boji proti nechtěným kilogramům skvělým pomocníkem. Urychluje termoregulaci, zvyšuje spotřebu energie a podporuje krevní oběh.  

chilli spalovače tuků
Chilli rychle zahřívá metabolismus. (foto: 123rf)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

Bylinky na hubnutí: Zelení pomocníci, kteří usnadní cestu za štíhlou linií

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Udržitelnost čím dál víc dostává zelenou, a je jedině dobře, že se coby lidstvo snažíme hledat cesty, jak té přírodě o něco odlehčit. Smysl pro udržitelnost se proto propsal i do vánočních svátků – pořadatelé vánočních trhů pracují s obnovitelnou energií, stánkaři prodávají více udržitelných dárků a u řady obchodníků najdete spoustu tipů na dárky, které jsou hezké, a přitom přátelské k přírodě. Vsaďte o letošních, a i těch budoucích Vánocích, na udržitelnost i vy a věnujte přírodě ten nejkrásnější dárek pod stromeček.
Trápí vás únava? Chce se vám pořád spát? Pijete často kávu, ale energie stále nikde? Někde tedy musí být chyba! Představte si, že byste byli plní elánu a energie. Ano, opravdu to jde! Proto si v dnešním článku povíme, jak se konečně zbavit únavy a mít energii, po které tak dlouho toužíte!
I když venku panuje nebezpečný koronavirus, to neznamená, že žádné jiné nemoci neexistují. S příchodem nového typu koronaviru nedošlo k odstranění ostatních onemocnění, což je dobré mít na paměti. Stále jsou rizikem i jiné choroby, jako je rakovina nebo chřipka. Mnohé nemoci číhají i na ty nejmenší. Prozraďme si nejčastější dětské nemoci, které jsou rizikové pro naše malé ratolesti.
Rádi utrácíte, ale kolikrát si říkáte, že už máte tolik věcí, až je není kam dávat? V tom případě se zamyslete nad tím, za co utrácíte a jestli náhodou není lepší místo utrácení investovat do něčeho, co se vám skutečně vyplatí.
V rámci České republiky se můžeme setkat se školskými a neškolskými předškolními zařízeními, která jsou určena pro děti předškolního věku. Přičemž předškolní vzdělávání je dobrovolné a (vyjma dětí od 5 let, které jsou z pohledu současného vzdělávacího systému již povinné se předškolního vzdělávání účastnit) zaměřuje se na vzdělávání, rozvoj schopností i dovedností, podporu v osvojování kulturních, hygienických a sociálních návyků dítěte a oporu ve výchově.
Podle statistik nejen u nás, ale i v Evropě, žije každé desáté dítě v nové rodině, kde je pouze jeden rodič jejich vlastní. Často tam žijí s nevlastními sourozenci, nebo se s nimi setkávají v rámci různých programů a dohod rozvedených rodičů o víkendech, prázdninách či svátcích. Společné soužití takové rodiny není zpočátku vůbec jednoduché.
Málokterá z nás má cvičení v oblibě – chceme se mu vyhnout co se dá a doufáme, že to bez něj zvládneme. Existují ale cviky, které nejsou tolik náročné, a zároveň dokáží změnit život k lepšímu. Ať už v oblasti zdraví nebo sexu. V obojím případě se budete cítit mnohem lépe poté, co budete pravidelně cvičit Kegelovy cviky.
Koupili jste si nové pokojovky a zaléváte je jako diví, aby vám rostly jako z vody? Pak si dejte pozor na to, abyste je nepřelili. Zatímco rostlina se zanedbanou zálivkou se dá ještě zachránit, po přelití dochází k uhnívání kořenů a tím i k úhynu samotné rostliny. Je spousta důvodů, proč přehnaná péče pokojovkám škodí.
Nakupování na internetu je bezesporu denní chléb prakticky každého. Zatímco před úderem koronavirové pandemie jsme z internetu objednávali pouze oblečení, nábytek nebo elektroniku, v době karantény jsme si zamilovali rozvoz jídla i potravin až před práh našeho domu.
Kdo v devadesátkách nehltal seriál o partě teenagerů, jako by nebyl. Příběhy Dylana, Brandona, Brandy, Kelly a dalších hltal doslova celý svět. Jak ale dnes jejich představitelé seriálu Beverly Hills 90210 vypadají a jak žijí? Mnozí z nich už překročili padesátku a neúprosně jim táhne na šedesát.

Nepřehlédněte

Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek