Úterý , 28. 03. 2023

Soňa

Začátek roku ve znamení hubnutí: mohou pomoct spalovače tuků?

Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?
spalovače tuků
Spalovače tuků vás podpoří na cestě k vysněné postavě. (foto: 123rf)

02. 03. 2021

Co to jsou spalovače tuků? 

Pokud mluvíme o spalovačích tuků, mluvíme o produktech, které mají za úkol navyšovat výdej energie organismu. Fungují na několika principech, nejčastějším z nich je termoregulace.

Tou se rozumí proces, během kterého začne tělo vytvářet více tepla, což vede ke spotřebování energie a k lepšímu využití zdrojů energie z tuků. Jinými slovy se tak podporuje metabolismus a ten spaluje více tuků. Hubnutí je tím pádem efektivnější.  

Spalovače tuků zpravidla obsahují několik účinných látek, díky kterým disponují takovými výsledky. Jednou z nich je L-Carnitin, který má schopnost rozkládat tuky, a tím získávat energii pro správnou funkci srdce a svalstva.

Další často využívanou látkou je CLA, což je kyselina linolová, která zamezuje vstřebávání tuků z potravy. Nebo se také používá látka EGCG, což je výtažek z listů zeleného čaje. Ta brání odbourávání katecholaminů.  

Nejedná se o zázrak! 

Je však třeba konstatovat, že spalovače tuků nejsou zázraky ve svém oboru. Nemají žádné zázračné účinky. S jejich pomocí rozhodně nezhubnete během několika dní. Ani během několika týdnů se nemusíte dostat na vysněnou váhu. Je zapotřebí je zkombinovat se správnou stravou, dostatečným pitným režimem a s pohybem. Je to jen doplněk stravy, který vás podpoří na cestě za vysněnou postavou.  

Spalovače tuků se užívají před tréninkem 

Jelikož je úkolem spalovačů tuků zlepšit sportovní výkon a zefektivnit spalování tuků, je zapotřebí ho užívat před tréninkem. Každý spalovač se však užívá v trochu jinou dobu.

Zatímco některé se užívají ráno na lačno, kdy je nutný i trénink v této části dne (je to tehdy, kdy je vaším cílem snížit podíl tělesného tuku), jindy se spalovače tuků dávají zhruba půl hodiny až hodinu před tréninkem a mají zlepšit onen zmiňovaný sportovní výkon.  

K TÉMATU  Keto-dieta, hloupý výmysl, nebo super fígl jak zhubnout?

Vždycky si však přečtěte informace na obalu. A informujte se o užívání ještě předtím, než produkt zakoupíte.  

Existují také přírodní spalovače tuků 

Bylo by chybné si myslet, že existují jenom spalovače tuků ve formě tablet a pilulek. Existují i přírodní spalovače, které jsou k tělu trochu šetrnější a které jsou stejně ideální pro zeštíhlovací program. Opět však platí, že se nejedná o zázraky a že je třeba je kombinovat s pohybem a správným jídelníčkem.  

Zelený čaj 

Mezi přírodní spalovače tuků patří zelený čaj. Mluvíme o pomocníkovi, který zpomaluje ukládání tuků v těle a játrech, na druhou stranu urychluje spalování kalorií a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.  

zelený čaj
Zelený čaj zpomaluje ukládání tuků. (foto: 123rf)

Zázvor 

Poté zde máme zázvor. Po něm saháme vždy, kdy nás trápí nachlazení nebo nemoc. Ovšem sáhnout bychom po něm měli i v okamžiku, kdy chceme zhubnout. Nejen, že podporuje metabolismus a tím i spalMobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?ování tuků, ale také podporuje látkovou výměnu a celkově trávení.

zázvor
Zázvor podporuje metabolismus i látkovou výměnu v těle. (foto: 123rf)

Chilli 

Říká se, že kořeněná až pikantní jídla jsou pro hubnutí skvělá. Dokážou totiž velice rychle zahřát organismus. A je to ostatně pravda. Samotné chilli je v boji proti nechtěným kilogramům skvělým pomocníkem. Urychluje termoregulaci, zvyšuje spotřebu energie a podporuje krevní oběh.  

chilli spalovače tuků
Chilli rychle zahřívá metabolismus. (foto: 123rf)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

Bylinky na hubnutí: Zelení pomocníci, kteří usnadní cestu za štíhlou linií

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rozvod je záležitostí každého druhého manželství. Toto uvádějí statistiky - a bohužel je to pravda. Čím to je? Možná spolu lidé málo komunikují, nejsou ochotni přijímat kompromisy. Ten kompromis by však měl být prvotním zejména v případě, kdy z manželství vzešly děti.
Odřeniny, drobné popáleniny, pořezání a další drobná poranění kůže přirozeně patří k letním sportům, dětským hrám, turistice, opékání špekáčků či grilování. Nejen děti, ale celé rodiny bývají více aktivní, podnikají řadu výletů, zkouší nová dobrodružství, sportují, chodí po horách nebo dovádějí na pláži. Některým úrazům lze předejít, ale často za ně bohužel může neovlivnitelná náhoda. Pak se vyplatí vědět, jak takové odřeniny, spáleniny od slunce nebo třeba říznutí co nejrychleji ošetřit.
Inspirace nikdy není dost, což platí nejen v případě, kdy sestavujeme nové outfity, ale i tehdy, kdy chceme zazářit s neodolatelným lookem. A protože sociální sítě byly a vždy budou nekonečným zdrojem nápadů, vybrali jsme pro vás ty nejlepší zahraniční beauty blogerky, které prostě nesmíte přehlédnout. Mrkněte na ně!
Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.
„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Během akce Beach for Disney Sand Magic 2018 vyrostly na pláži nizozemského Oostende obrovské skulptury z písku. Oslavily tak 90 let od vzniku Mickey Mouse, ikonické postavičky studia Disney. Díla z písku představují jednotlivé pohádky, ale dominantou je kouzelný hrad, který má společnost v logu.
Obvykle to bývají muži, kteří se snaží ženu zaujmout tak trochu mimo rámec nepsaných pravidel nebo dokonce mimo zákon. Stále častěji se ale objevují i ženy, kterým o klasické seznamování a hledání lásky vůbec nejde.
V jednoduchosti je ta největší síla. Tento výrok je pravdivý i v případě cvičení a redukce váhy. Pokud i vy chcete zhubnout, vsaďte na program H.E.A.T. a jeho důraz na ten nejpřirozenější pohyb pro každého z nás. Díky chůzi totiž dokážete spálit maximum kalorií, které vás brzy dostanou k vysněné povaze.

Nepřehlédněte

Podzim se hlásí o slovo a pro všechny milovníky zeleně to znamená jediné - je třeba začít rostlinky pomalu připravovat na období odpočinku, vegetační klid totiž začíná na podzim a končí až na jaře. Zatím se ale nemusíte úplně plašit, a pokud chcete mít ještě nějakou chvilku krásně zelený a rozkvetlý balkon, můžete ho mít. Které květiny nebo bylinky přežijí i chladnější počasí?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek