Středa , 29. 06. 2022

Petr a Pavel

Začátek roku ve znamení hubnutí: mohou pomoct spalovače tuků?

Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?
spalovače tuků
Spalovače tuků vás podpoří na cestě k vysněné postavě. (foto: 123rf)

02. 03. 2021

Co to jsou spalovače tuků? 

Pokud mluvíme o spalovačích tuků, mluvíme o produktech, které mají za úkol navyšovat výdej energie organismu. Fungují na několika principech, nejčastějším z nich je termoregulace.

Tou se rozumí proces, během kterého začne tělo vytvářet více tepla, což vede ke spotřebování energie a k lepšímu využití zdrojů energie z tuků. Jinými slovy se tak podporuje metabolismus a ten spaluje více tuků. Hubnutí je tím pádem efektivnější.  

Spalovače tuků zpravidla obsahují několik účinných látek, díky kterým disponují takovými výsledky. Jednou z nich je L-Carnitin, který má schopnost rozkládat tuky, a tím získávat energii pro správnou funkci srdce a svalstva.

Další často využívanou látkou je CLA, což je kyselina linolová, která zamezuje vstřebávání tuků z potravy. Nebo se také používá látka EGCG, což je výtažek z listů zeleného čaje. Ta brání odbourávání katecholaminů.  

Nejedná se o zázrak! 

Je však třeba konstatovat, že spalovače tuků nejsou zázraky ve svém oboru. Nemají žádné zázračné účinky. S jejich pomocí rozhodně nezhubnete během několika dní. Ani během několika týdnů se nemusíte dostat na vysněnou váhu. Je zapotřebí je zkombinovat se správnou stravou, dostatečným pitným režimem a s pohybem. Je to jen doplněk stravy, který vás podpoří na cestě za vysněnou postavou.  

Spalovače tuků se užívají před tréninkem 

Jelikož je úkolem spalovačů tuků zlepšit sportovní výkon a zefektivnit spalování tuků, je zapotřebí ho užívat před tréninkem. Každý spalovač se však užívá v trochu jinou dobu.

Zatímco některé se užívají ráno na lačno, kdy je nutný i trénink v této části dne (je to tehdy, kdy je vaším cílem snížit podíl tělesného tuku), jindy se spalovače tuků dávají zhruba půl hodiny až hodinu před tréninkem a mají zlepšit onen zmiňovaný sportovní výkon.  

K TÉMATUTréninkové video napoví, jak na sklapovačky. Tahle kočka vám předvede, že se nemusíte ani tolik nadřít!

Vždycky si však přečtěte informace na obalu. A informujte se o užívání ještě předtím, než produkt zakoupíte.  

Existují také přírodní spalovače tuků 

Bylo by chybné si myslet, že existují jenom spalovače tuků ve formě tablet a pilulek. Existují i přírodní spalovače, které jsou k tělu trochu šetrnější a které jsou stejně ideální pro zeštíhlovací program. Opět však platí, že se nejedná o zázraky a že je třeba je kombinovat s pohybem a správným jídelníčkem.  

Zelený čaj 

Mezi přírodní spalovače tuků patří zelený čaj. Mluvíme o pomocníkovi, který zpomaluje ukládání tuků v těle a játrech, na druhou stranu urychluje spalování kalorií a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.  

zelený čaj
Zelený čaj zpomaluje ukládání tuků. (foto: 123rf)

Zázvor 

Poté zde máme zázvor. Po něm saháme vždy, kdy nás trápí nachlazení nebo nemoc. Ovšem sáhnout bychom po něm měli i v okamžiku, kdy chceme zhubnout. Nejen, že podporuje metabolismus a tím i spalMobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?ování tuků, ale také podporuje látkovou výměnu a celkově trávení.

zázvor
Zázvor podporuje metabolismus i látkovou výměnu v těle. (foto: 123rf)

Chilli 

Říká se, že kořeněná až pikantní jídla jsou pro hubnutí skvělá. Dokážou totiž velice rychle zahřát organismus. A je to ostatně pravda. Samotné chilli je v boji proti nechtěným kilogramům skvělým pomocníkem. Urychluje termoregulaci, zvyšuje spotřebu energie a podporuje krevní oběh.  

chilli spalovače tuků
Chilli rychle zahřívá metabolismus. (foto: 123rf)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

Bylinky na hubnutí: Zelení pomocníci, kteří usnadní cestu za štíhlou linií

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Módní trendy se mění jako na běžícím pásu, což statně potvrzují i všichni módní stylisté. Ti v současné době radí jedno – nebojte se kožených modelů, ty s námi ještě nějaký ten pátek zůstanou. A ostatně mají pravdu - kůže opravdu dominuje letošnímu podzimu a bylo by mylné se domnívat, že zanedlouho odejde z módy. Zatím to vypadá, že s námi zůstane až do podzimu nadcházejícího. 
Pesimisté vám řeknou, že zvládat puberťáka je opravdu otřesné, a dá se jenom v co největším klidu vyčkávat, až toto náročné období přejde. Na straně druhé si můžete vyslechnut tvrzení, že právě v pubertě se z vašeho dítka stává dospělák a sklízíte plody toho, co jste v něm zaseli. Někdy se doslechnete, že pokud se dítěti adekvátně věnujete v předchozích letech, žádná puberta s ním vlastně necloumá. Ať už vnímáte situaci jakkoliv, pokud vás článek upoutal, zřejmě u vás v rodině nastávají změny spjaté právě s výchovou puberťáka.
Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!
V zahradě nám přináší radost, uklidňuje a nabíjí pozitivní energií. Zahradní jezírko vytváří příjemnou atmosféru a jeho realizace není nic těžkého. Můžete vytvořit klasický rybníček s kameny a okrasnými rostlinami, případně do něj umístit nenáročné kapry Koi. Zahradní jezírko může být ale i designově čisté a s pravidelným tvarem, jak si můžete prohlédnout v naší galerii. Které se nakonec stane srdcem vaší zahrádky?
Genetická modifikace, tedy úmyslná změna genetického materiálu, se využívá zejména ke snazšímu pěstování některých rostlin. Nejčastěji můžete v této souvislosti slyšet o kukuřici. Narazíte však na mnoho argumentů pro i proti tomuto zásahu při pěstování. Na jedné straně je vyzdvihován přínos a zajištění vyšší produkce, na straně druhé jsou pochyby a možná rizika spojená s jejich konzumací.
Dřímají vám pod polštářem dlouho střádané úspory? Možná vás denně provází strach z toho, že na dveře vaší domácnosti zaklepe neovladatelná inflace a všechny vám je sebere. Jelikož tento finanční jev začíná vystrkovat své růžky, je zapotřebí se zamyslet nad investováním. Pokud nemáte naspořeny miliony, je pro vás tou nejlepší cestou zlato – tedy investiční zlato.
Pracujete doma? Potom dobře víte, že potřebujete pracovní stůl, tedy místo, které je určené přímo pro vaši práci. Ten může mít spoustu podob a tvarů, ale hlavním je styl, jakým zapadá do vašeho interiéru. Někdo dá přednost jednoduché čisté desce, jiný si zase představuje klasické masivní dřevo s šuplíky nebo poličkami. Stačí si vybrat ten svůj, u kterého vám vše půjde jako po másle.
V každém životě ženy následuje ihned po probuzení návštěva koupelny. A kromě ranní ústní hygieny zde dochází ještě k jednomu velkému kroku, a sice k líčení. Žena se chce cítit krásná a šminky jí v tom pomáhají. Zatímco s nanášením make-upu si řada žen dobře poradí, problém nastává při líčení očí. V tomto případě se dopouštíme několika chyb.
Produkty s nakousnutým jablíčkem patří dlouhodobě k hitům. To ostatně prokazuje i fakt, že společnost Apple stojí na bedně v žebříčku nejhodnotnějších společností světa. A pravděpodobně se ještě nějaký ten pátek mezi první trojkou udrží. Přináší totiž neustále nové a nové produkty, které jsou s obrovským zájmem a nadšením kupovány. Vezměme si takové Apple Watch – to je produkt budoucnosti, nemyslíte? Jen hrstka lidí však ví o všech věcech, které hodinky umí a ovládají.
Občas kvůli tomu, že je tady zase, protočíme panenky. Často nám připravuje krušné i bolestivé chvíle a někdy bychom byly raději, kdybychom si užily alespoň měsíc bez ní. Přesně tak většina žen vnímá menstruaci, která vlivem let neustále mění svou podobu. Jak vypadá ve dvaceti, třiceti a ve čtyřiceti? Mrkněte na její tři, pokaždé jiné, tváře.
Léto je pro rty extrémním obdobím: naše rty, stejně jako celý obličej, jsou vystaveny spalujícímu slunci, horkému suchému větru, někdy dokonce i slané mořské vodě. Navíc kvalita rtěnky, kterou na rty nanášíme také může přispět k podráždění už tak namáhaných rtů. Co tedy dělat, aby vaše rty vypadaly stále mladé, pevné a sladké? Dáme vám několik rad, jak o ně správně pečovat.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek