Neděle , 10. 12. 2023

Julie

Začátek roku ve znamení hubnutí: mohou pomoct spalovače tuků?

Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?
spalovače tuků
Spalovače tuků vás podpoří na cestě k vysněné postavě. (foto: 123rf)

02. 03. 2021

Co to jsou spalovače tuků? 

Pokud mluvíme o spalovačích tuků, mluvíme o produktech, které mají za úkol navyšovat výdej energie organismu. Fungují na několika principech, nejčastějším z nich je termoregulace.

Tou se rozumí proces, během kterého začne tělo vytvářet více tepla, což vede ke spotřebování energie a k lepšímu využití zdrojů energie z tuků. Jinými slovy se tak podporuje metabolismus a ten spaluje více tuků. Hubnutí je tím pádem efektivnější.  

Spalovače tuků zpravidla obsahují několik účinných látek, díky kterým disponují takovými výsledky. Jednou z nich je L-Carnitin, který má schopnost rozkládat tuky, a tím získávat energii pro správnou funkci srdce a svalstva.

Další často využívanou látkou je CLA, což je kyselina linolová, která zamezuje vstřebávání tuků z potravy. Nebo se také používá látka EGCG, což je výtažek z listů zeleného čaje. Ta brání odbourávání katecholaminů.  

Nejedná se o zázrak! 

Je však třeba konstatovat, že spalovače tuků nejsou zázraky ve svém oboru. Nemají žádné zázračné účinky. S jejich pomocí rozhodně nezhubnete během několika dní. Ani během několika týdnů se nemusíte dostat na vysněnou váhu. Je zapotřebí je zkombinovat se správnou stravou, dostatečným pitným režimem a s pohybem. Je to jen doplněk stravy, který vás podpoří na cestě za vysněnou postavou.  

Spalovače tuků se užívají před tréninkem 

Jelikož je úkolem spalovačů tuků zlepšit sportovní výkon a zefektivnit spalování tuků, je zapotřebí ho užívat před tréninkem. Každý spalovač se však užívá v trochu jinou dobu.

Zatímco některé se užívají ráno na lačno, kdy je nutný i trénink v této části dne (je to tehdy, kdy je vaším cílem snížit podíl tělesného tuku), jindy se spalovače tuků dávají zhruba půl hodiny až hodinu před tréninkem a mají zlepšit onen zmiňovaný sportovní výkon.  

K TÉMATU  Proč jsou okurky ideální potravinou pro hubnutí?

Vždycky si však přečtěte informace na obalu. A informujte se o užívání ještě předtím, než produkt zakoupíte.  

Existují také přírodní spalovače tuků 

Bylo by chybné si myslet, že existují jenom spalovače tuků ve formě tablet a pilulek. Existují i přírodní spalovače, které jsou k tělu trochu šetrnější a které jsou stejně ideální pro zeštíhlovací program. Opět však platí, že se nejedná o zázraky a že je třeba je kombinovat s pohybem a správným jídelníčkem.  

Zelený čaj 

Mezi přírodní spalovače tuků patří zelený čaj. Mluvíme o pomocníkovi, který zpomaluje ukládání tuků v těle a játrech, na druhou stranu urychluje spalování kalorií a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.  

zelený čaj
Zelený čaj zpomaluje ukládání tuků. (foto: 123rf)

Zázvor 

Poté zde máme zázvor. Po něm saháme vždy, kdy nás trápí nachlazení nebo nemoc. Ovšem sáhnout bychom po něm měli i v okamžiku, kdy chceme zhubnout. Nejen, že podporuje metabolismus a tím i spalMobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?ování tuků, ale také podporuje látkovou výměnu a celkově trávení.

zázvor
Zázvor podporuje metabolismus i látkovou výměnu v těle. (foto: 123rf)

Chilli 

Říká se, že kořeněná až pikantní jídla jsou pro hubnutí skvělá. Dokážou totiž velice rychle zahřát organismus. A je to ostatně pravda. Samotné chilli je v boji proti nechtěným kilogramům skvělým pomocníkem. Urychluje termoregulaci, zvyšuje spotřebu energie a podporuje krevní oběh.  

chilli spalovače tuků
Chilli rychle zahřívá metabolismus. (foto: 123rf)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

Bylinky na hubnutí: Zelení pomocníci, kteří usnadní cestu za štíhlou linií

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Trendem posledních měsíců je pracovat z domova. Ano, plno věcí dokážeme zařídit i online – ono taky, co jiného nám nyní zbývá. Odpadá nutnost chvátat ráno do práce, dodržet přesnou dobu na oběd i mít připravené adekvátní oblečení do kanceláře. Zároveň zmizel každodenní stres, jak co nejrychleji dostat děti do školy, odpoledne je vyzvednout a dopravit na kroužky. Mohlo by se to zdát vlastně o mnoho snadnější, ale naše zdraví to nemusí vždy příliš ocenit. Jaké následky na něm může náš pohodový home office napáchat?
Děti - je s nimi radost i starost. Úsměv na rtech vám ulpívá vždy v okamžiku, kdy řeknou nějaké moudro, které se zapíše do vaší paměti. Vrásky naopak na čele přibývají ve chvíli, kdy se objeví další zlozvyk, který budete muset pracně odbourávat. Pojďme si prozradit nejčastější dětské zlozvyky, které někdy až trhají žíly nejednomu rodiči.  
Guasha, někde uváděn jako gua sha (vždy vyslovován jako „gvaša“ či „kvaša“) představuje speciální kámen, který má léčebné účinky v podobě masážních metod. Je to čisticí technika obličeje a těla, která má řadu zdravotních přínosů. Předně je ženami vyhledávaná jako přírodní lifting obličeje.
Prázdniny a dovolené jsou za dveřmi. Ovšem letos budou pro mnohé z nás jiné. Místo koupání v teplém moři nás čeká ráchání v bazénech, studených řekách a ne vždy zrovna čistých rybnících či přehradách. Následkem pak může být řezání a pálení, které mnohé z nás tak důvěrně znají. Typické letní záněty totiž dokážou pořádně potrápit a zkazit volno.
Nastávající zima s sebou kromě bruslení na zamrzlých rybnících a stavění sněhuláků nese i situace, které toto roční období dokáží znepříjemnit. Kdo z nás v zimě alespoň jednou neuklouzne na namrzlém chodníku? Ty každoročně představují hrozbu pro naše zdraví a nepříjemné pády mnohdy končí zlomeninami. Dalším zimním strašákem je velké množství sněhu padající ze střech nebo obrovské ulamující se rampouchy. Co nám pomůže se chránit?
Čeká vás stěhování nebo jen měníte interiér vašeho současného bydlení? Rády byste se zbavily nepotřebných věcí a pustily do vašeho bytu nebo domku více světla, pozitivní energie a jarního vzduchu? Co takhle vyzkoušet metody podle čínské tradice Feng Shui? Díky ní může být prostor, kde žijete, v absolutní rovnováze. Mělo by to být místo, kde byste se měly cítit příjemně a pohodlně, a zároveň nebýt zahlceny zbytečnými věcmi.
Snímek Top Gun se ihned po svém uvedení roku 1986 stal kasovním trhákem a fenoménem, v čele s Tomem Cruisem a Kelly McGillis – a jeho oblíbenost přetrvává do dnešního dne. Je to prostě jeden z těch kultovních filmů, které byste měli alespoň jednou za život vidět. Film pojednává o prostředí elitních stíhacích pilotů, o stíhací škole v rámci amerického námořního loďstva a tohle jsou největší zajímavosti, které Top Gun provází.
Srdcem každého domova je nepochybně kuchyň, kde pod taktovkou žen vznikají úžasná jídla pro celou rodinu. Omamná vůně jídla a zvědavost, co bude dnes k večeři, často přiláká i další členy smečky. Ať chceme nebo ne, právě kuchyň je místem, kde se zcela nejčastěji setkáváme se svou rodinou, ale i přáteli a návštěvou. A právě proto by kuchyň měla být do detailu vyladěným místem, které bude pýchou každé hospodyňky. Jak získat kuchyň snů?

Nepřehlédněte

Říká se, že ženy jsou v uvažování složité, zatímco muži zůstávají srozumitelní a jednoduší. Co se ale vztahů týká, tak muži a ženy následují trochu rozdílné cesty. To, co muži hledají ve vztahu není to, co by ženy motivovalo, aby do takového vztahu šly. Rozdělují je jejich touhy, mentalita, vášně či úroveň vyjadřování. My vám nyní řekneme, co muži doopravdy očekávají od vztahů se ženami a po čem jejich srdce touží.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek