Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Antistresové činnosti, které vám zlepší náladu. Kterou vyzkoušíte nejdříve?

Uklízet nepomáhá, vařit nepomáhá a cvičit vás nikdo nedonutí ani za živého Boha? Pak je na čase vyzkoušet něco, co vás dozajista nejenom chytne, ale také přivede na jiné myšlenky. Představujeme vám antistresové činnosti, které vám zlepší náladu.
činnosti
Antistresové činnosti, které zlepší náladu a vyženou z těla napětí. (zdroj foto: pixabay.com)

04. 11. 2020

Ať se to v bytě zelená

Že vám do pár měsíců umře i kaktus? To nevadí! Žádný učený z nebe nespadl. Ale pokud chcete mít lepší náladu a nebýt stále nervózní, budete se muset obklopit zelení. Pěstování patří mezi antistresové činnosti, proto si zajděte do zahradnictví nebo do rostlinného ateliéru a nějaké květiny si kupte. A starejte se o ně.

Květiny přesazujte, hnojte, zalévejte, sprchujte je, zkrátka dělejte všechno, co potřebují a klidně věnujte pár minut denně jen tomu, že se na ně budete dívat a zkoumat, jak rostou. Tato činnost patří mezi zmiňované antistresové činnosti, které zlepší náladu. Věřte, že se do pokojových i balkónových květin hned zamilujete.

A to dokonce i v případě, že tomu teď vůbec nevěříte a v životě jste žádnou květinu nevypěstovali. Začněte však těmi, které jsou na pěstování nenáročné, poradí vám v každém květinářství. Koupíte-li si nějakou náročnou, může se stát, že brzy umře a vás to od pěstování odradí. To by ale byla velká škoda. 

Malujte

Ne každý je výtvarně nadaný a dokáže namalovat něco, co nevypadá jako dílo žáka prvního stupně základní školy. To ale vůbec nevadí. Abstraktní obrazy, které vždycky vypadají dobře, i když jde o sebevětší patlaninu, dokáže vytvořit každý. Nejlépe se k tomuto účelu hodí akrylové nebo akvarelové barvy.

Kupte si ve výtvarných potřebách plátno, barvy, případně štětce. Místo nich ale můžete použít cokoliv, co máte doma. Vidličky, houbičky, kartáčky, malovat se dá opravdu ledasčím. Třeba si nakonec vystačíte jen s rukama. Uvidíte, že jakmile na plátno poprvé nanesete barvu, budete se cítit jako znovuzrození. 

Spěte osm hodin denně

Říkáte, že šest vám bohatě stačí? Jste na omylu. Spánek je jednou z nejdůležitějších součástí našeho života a není radno ho podceňovat. Navíc patří mezi antistresové činnosti. Proč? Během spánku se totiž tvoří hormon zvaný melatonin a ten zejména u žen působí jako antioxidant, který chrání tělo vůči stresu. 

K TÉMATUIntimní zápach ženských partií. Problém, o kterém se nemluví snadno. Co značí a jak s ním zatočit?

Nejvíce se ho tvoří od stmívání do svítání, proto je důležité dodržovat osmihodinový spánkový rytmus. Pokud budete spát méně než osm hodin, tělo i mysl bude náchylnější k nervozitě a podráždění, budete unavení a také se zvyšuje riziko vzniku nejrůznějších zdravotních komplikací.

Je vědecky dokázáno, že lidé, kteří spí déle, jsou šťastnější, úspěšnější a také mají mnohem kvalitnější sexuální život. Navíc pokud se snažíte hubnout, spánek vám v tom pomůže. Ti, kteří spí méně než osm hodin, mají totiž častěji sklon k obezitě než ti, kteří si spánku užívají dosyta. 

Potřebujete čerstvý vzduch

Na procházky vás možná neužije, anebo možná bydlíte ve městě a žádnou přírodu kolem sebe nemáte. Ale víte, jak skvěle a hlavně rychle vás dokáže zbavit stresu změna prostředí? Jak se lidově říká – jako mávnutím kouzelného proutku. Nezáleží na tom, jestli si vyjdete do lesa, o tři ulice dál do kavárny nebo na pivo do parku.

Jen nesmíte sedět doma a příliš přemýšlet. Věřte, že svět se bude točit dál, i když další dvě hodiny nebude pracovat nebo dělat něco, co byste zkrátka dělat měli, nebo dokonce musíte. Myslete sami na sebe a na to, že život máte jenom jeden. Proč si ho tedy neužít?

Ukliďte si

Že zrovna nepatříte mezi uklízecí maniaky? Vlastně neuklízíte vůbec? O důvod víc, proč s tím začít. I úklid patří mezi antistresové činnosti. Není třeba gruntovat tři hodiny každý den, utírat, prach, vytírat nebo žehlit, ale sem tam si vytřídit skříň s oblečením, knihami nebo kosmetikou je neskutečná psychická očista.

Zkuste z toho udělat pravidelnou činnost. Jednou za měsíc o víkendu dvě hodiny věnujte tomu, že se něčeho ve své domácnosti zbavíte. Nejenže pak pocítíte úlevu, klid a uspokojení, že jste doma něco udělali, ale zároveň si uděláte místo pro nové věci, které si můžete za odměnu dopřát. 

K TÉMATUZíráte do mobilu? Takto vám oči říkají, že je to příliš často

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Porazte konečně stres. Ověřené relaxační techniky, které opravdu pomáhají a uklidňují

Jak zvládnout stres. Kompletní manuál na obranu proti škodlivým emocím

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hub se letos urodilo poměrně dost, i když je pravdou, že jen na některých místech. Pokud patříte k lidem, kteří se letos vydávali na houby poměrně aktivně, víte, že se dařilo hlavně růstu bedel. Ať už jste ale narazili na tuto nebo zcela jinou houbu, její konzumací jste prospěli svému zdraví. Houby jsou totiž zdravé, zejména tedy některé z nich.  
Dříve pro nás bylo psaní rukou stejnou samozřejmostí jako dýchání. V posledních letech se ovšem k psaní rukou dostaneme poprvé a naposledy na základní a střední škole. Pak plynule přecházíme k počítačům a tabletům. Že v tom nevidíte žádný problém? Bohužel jich ale pár nezanedbatelných vyvstává.
Máte něco málo našetřeno a své úspory schováváte pod polštářem doufajíc, že vám je inflace “nesežere”? Bohužel inflace dosáhne i na vaše úspory, které sídlí na běžném účtu. Aby došlo naopak k jejich zhodnocení, vyplatí se je investovat. Do čeho? To je už na vás. Ať už se rozhodnete pro akcie, nemovitosti, dluhopisy nebo pro spořící účet, pomůžou vám knihy o investování, které vás navedou na tu správnou cestu.
Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.
O zdravém stravování slýcháme ze všech stran. Jak je to důležité pro naše zdraví i tělo jako takové. Jenže už nikde se nemluví o tom, jaké konkrétní potraviny zařadit do jídelníčku, respektive jaké konkrétní potraviny nám skutečně prospívají a nejsou na škodu. Proto vám přinášíme tip - je jím quinoa, což je obilovina, ze které se připravuje kupříkladu mouka, polévka nebo také pivo.
Vztah s otcem vašeho dítěte skončil a vy víte, že má novou známost. Jak své dítě připravit na setkání s cizí paní? Co musíte dodržet, pokud si nepřejete, aby dítko prožívalo traumata? A jak se odměnit za dobře odvedenou práci? Projděte si základní pravidla potřebná pro toto nelehké životní období.
Přemýšlíte, co ještě pořídit na zahradu? Houpačka vám zpříjemní letní dny, kdy budete chtít posedět venku, ale vyhnout se přímému slunci. Jednoduché závěsné zahradní houpačky s ocelovou konstrukcí snadno přemístíte kamkoli po zahradě a na zimu se dají složit. Dřevěná pergola stojí pevně na místě, ale zase vypadá se zavěšenou houpačkou překrásně. Jen si vyberte!
Výraz plovoucí podlaha je tu s námi zhruba už od 90. let minulého století, od té doby se začaly objevovat ve více a více domácnostech. Jejich slávě však ještě zdaleka neodzvonilo. Majitelé bytů a domů jsou si vědomi jejich výhod, a proto výběr typu podlahy padne často zrovna na ně.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek