Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

4 aplikace, které vás udrží ve zdravé kondici

Udržet svou mysl i tělo zdravé je v dnešní době trochu těžké, nemyslíte? Ze všech stran se na nás valí negativní zprávy a vybudovat si napříč jim celkovou psychickou a fyzickou pohodu může být ošemetné.
kondici
Harmonizujte své tělo i mysl. Aplikace k tomu určené vám to ulehčí.

09. 06. 2022

Naštěstí existuje několik moderních aplikací, které vám pomohou se dostat do pohody a udržet své tělo i mysl v kondici. Co konkrétního si tedy stáhnout do svého mobilního telefonu?

Calm pro naprostý relax

Máte pocit, že se toho na vás valí víc, než dokážete unést? Přemýšlíte o tom, jak se co nejdříve a nejsnáze dostat do pohody? Docílit celkového zklidnění může být poněkud složité, naštěstí podává svou pomocnou ruku aplikace Calm, která se soustřeďuje pouze na jedno – na relaxaci.

spánek
Máte problémy se spánkem, jste ve stresu? Aplikace Calm vám pomůže.

Mezi uživateli se o aplikaci Calm mluví jako o královně relaxačních pomocníků. Nabízí totiž všechno, co by zneklidněný člověk plný stresu a nahromaděného napětí mohl potřebovat. Sekce meditace věnovaná lepšímu spánku, předčítání pohádek nebo příběhů na spaní (mimochodem namluvených světovými osobnostmi). A samozřejmě i nejrůznější masterclass pro ty, kteří se chtějí naučit skutečnému umění meditace.

I když se jedná o placenou aplikaci, je k dispozici zkušební sedmidenní trial, díky kterému si o ní uděláte vlastní obrázek, zda vám za investici stojí, nebo naopak.

Fitify pro zdravé tělo

Nehledáte nic, co by vás dalo do psychické pohody, ale upřednostňujete spíše aplikace zaměřující se na nejrůznější cvičení, jež by vás dostaly znovu do kondice? Nabízí se aplikace Fitify, která je o cvičení s vlastní váhou. Nabízí samostatné workouty, z nichž si vyberete podle uživatelské úrovně. Stejně tak si vyberete na základě toho, jakou část těla vlastně chcete posílit.

Nevíte, čím konkrétně začít? K dispozici je dokonce i tréninkový plán, který vám bude automaticky vygenerován dle vašich požadavků, proporcí a preferencí. Zahrnuje nejen posilovací cvičení, jak ho znáte, ale i jógové hodiny, které jsou spíše na celkové protažení těla.

Opět se nejedná o bezplatnou aplikaci, ale i Fitify má sedmidenní trial, v rámci kterého si aplikaci můžete projít nebo vyzkoušet.

K TÉMATU  Jak správně dýchat? Naučte se to, změní se vám život

Poznejte sami sebe díky aplikaci VOS

Ne, nemyslíme vodu VOSS, ale aplikaci VOS, která je skvělým nástrojem k tomu, abyste se sami poznali. Úkolem aplikace je především přenést vás do osobní pohody, a to díky nejrůznějším dechovým cvičením. Součástí appky je samozřejmě i takzvaný mood tracker, který bude evidovat vaše aktuální nálady a zjistí, kdy se vám a za jakých situací vlastně přitěžuje.

Než se pustíte do používání VOS, aplikace zjistí, jak na tom aktuálně jste. Musíte vyplnit dotazník, ve kterém řeknete, co vás konkrétně trápí, jestli trpíte úzkostmi nebo špatným spaním a podobně. 

Stejně jako předchozí dvě aplikace, i tato je placená, ale máte k dispozici týdenní bezplatnou zkušební verzi.

Headspace pro čistou hlavu

Máte pocit, že je vaše hlava pořád plná nejrůznějších věcí? Že pořád něco řešíte, že pořád a pořád jste ve stresu vlivem nepořádku, který vám v hlavě sídlí? Aplikace Headspace je naprosto skvělá, a to právě díky tomuto emočnímu nepořádku, který pomáhá utříbit.

Aplikace funguje jednoduše – chce ukočírovat vaše myšlenky natolik, abyste se snadno soustředili pouze na jeden jediný cíl. Jinými slovy nebudete mít v hlavě zmatek nebo nepořádek, ale budete přesně vědět, kudy jdete a za čím konkrétním míříte.

mysl
Čistá hlava je základem klidu a pohody. Pomůže vám aplikace Headspace.

Tato aplikace je světově oblíbená a podle uživatelů jim pomáhá lépe zvládat stres, lépe se soustřeďují, také dobře usínají, dokonce si pomocí ní nastavili jakousi psychickou stabilitu.

Appka je k dispozici jak na zařízeních s operačním systémem Android, tak na těch s operačním systémem iOS. Při měsíčních platbách získáte sedmidenní zkušební období, pokud zvažujete spíše roční, dostanete čtrnáctidenní trial.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Aplikace, které vyladí Instagram k dokonalosti za nulovou investici

K TÉMATU  ASMR: Zvuky, které vás přivedou do stavu blaženosti

Mobilní aplikace pro ženy, které usnadní jejich každodenní život

Zdroje článku:
https://www.zeny.cz/lifestyle/pohadku-vam-precte-harry-styles-6-aplikaci-pro-zdrave-telo-i-mysl-9279.html
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

S drobnými popáleninami se chtě nechtě občas potýká každý. Děti se často popálí nepozorností, když se motají kolem kuchyně. Dospělí pak při různých grilováních a táborácích, když přecení své síly, podcení sílu ohně, nebo se jim pod vlivem alkoholu zhorší koordinace pohybu a odhad. Pokud jsou popáleniny vážné, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Ale s těmi mírnějšími si můžete snadno poradit i bez doktorů. Inspirovat se můžete třeba radami našich babiček.
Zdravé lesklé vlasy plné síly a vitality jsou ozdobou každé ženy. Dosáhnout tohoto stavu ale nemusí být vždy snadné. Jednou z nejčastějších chyb je, že svým vlasům věnují ženy péče až příliš. Neustálé mytí, česání, kulmování, fénování či žehlení vlasy zatěžuje a poškozuje. Pravidelná péče je samozřejmě důležitá, je však třeba přistupovat k ní z té správné strany. Jak tedy o vlasy správně pečovat?
Orchideje patří k pokojovým rostlinám, které jsou dlouhodobě oblíbené. I když se mnozí domnívají, že se nejedná o moderní pokojovou rostlinu, opak je pravdou. Je to stále dokonalý dárek k narozeninám nebo k výročí. Jen je třeba myslet na to, že ne každý obdarovaný se o tuto elegantní rostlinu umí starat. Při pěstování orchideje se totiž dopouštíme několika chyb, jež ji mohou spíše vyhubit než podpořit v bezproblémovém růstu.
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.
Krásné umění, inspirované oceánem, vlnami a příbojem. Neobvyklé techniky použití barev a přírodních materiálů vytváří skutečné skvosty, které si můžete udělat také. Stačí trochu tvořivosti a váš originální kousek je na světě. Je to i inspirace na perfektní dárek pro někoho z rodiny, přímo z vašich rukou.
Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.
Když se lísáme ke zvířatům, jejich nenadálý pohyb nebo zvukový projev nás pěkně vyděsí. Někdy tak trochu zapomínáme, že zvířata nemusí brát tulení jako něco příjemného. Zajímá je vaše jídlo, a jdou po něm hlava nehlava. Reakce dětí i dospělých je vždy leknutí, jen ti malí se trochu víc bojí. I takový roztomilý tuleň umí pěkně vyděsit!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek