Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

4 aplikace, které vás udrží ve zdravé kondici

Udržet svou mysl i tělo zdravé je v dnešní době trochu těžké, nemyslíte? Ze všech stran se na nás valí negativní zprávy a vybudovat si napříč jim celkovou psychickou a fyzickou pohodu může být ošemetné.
kondici
Harmonizujte své tělo i mysl. Aplikace k tomu určené vám to ulehčí.

09. 06. 2022

Naštěstí existuje několik moderních aplikací, které vám pomohou se dostat do pohody a udržet své tělo i mysl v kondici. Co konkrétního si tedy stáhnout do svého mobilního telefonu?

Calm pro naprostý relax

Máte pocit, že se toho na vás valí víc, než dokážete unést? Přemýšlíte o tom, jak se co nejdříve a nejsnáze dostat do pohody? Docílit celkového zklidnění může být poněkud složité, naštěstí podává svou pomocnou ruku aplikace Calm, která se soustřeďuje pouze na jedno – na relaxaci.

spánek
Máte problémy se spánkem, jste ve stresu? Aplikace Calm vám pomůže.

Mezi uživateli se o aplikaci Calm mluví jako o královně relaxačních pomocníků. Nabízí totiž všechno, co by zneklidněný člověk plný stresu a nahromaděného napětí mohl potřebovat. Sekce meditace věnovaná lepšímu spánku, předčítání pohádek nebo příběhů na spaní (mimochodem namluvených světovými osobnostmi). A samozřejmě i nejrůznější masterclass pro ty, kteří se chtějí naučit skutečnému umění meditace.

I když se jedná o placenou aplikaci, je k dispozici zkušební sedmidenní trial, díky kterému si o ní uděláte vlastní obrázek, zda vám za investici stojí, nebo naopak.

Fitify pro zdravé tělo

Nehledáte nic, co by vás dalo do psychické pohody, ale upřednostňujete spíše aplikace zaměřující se na nejrůznější cvičení, jež by vás dostaly znovu do kondice? Nabízí se aplikace Fitify, která je o cvičení s vlastní váhou. Nabízí samostatné workouty, z nichž si vyberete podle uživatelské úrovně. Stejně tak si vyberete na základě toho, jakou část těla vlastně chcete posílit.

Nevíte, čím konkrétně začít? K dispozici je dokonce i tréninkový plán, který vám bude automaticky vygenerován dle vašich požadavků, proporcí a preferencí. Zahrnuje nejen posilovací cvičení, jak ho znáte, ale i jógové hodiny, které jsou spíše na celkové protažení těla.

Opět se nejedná o bezplatnou aplikaci, ale i Fitify má sedmidenní trial, v rámci kterého si aplikaci můžete projít nebo vyzkoušet.

K TÉMATU  Dýchejte jako Wim Hof, muž, který posouvá hranice fyzického chápání

Poznejte sami sebe díky aplikaci VOS

Ne, nemyslíme vodu VOSS, ale aplikaci VOS, která je skvělým nástrojem k tomu, abyste se sami poznali. Úkolem aplikace je především přenést vás do osobní pohody, a to díky nejrůznějším dechovým cvičením. Součástí appky je samozřejmě i takzvaný mood tracker, který bude evidovat vaše aktuální nálady a zjistí, kdy se vám a za jakých situací vlastně přitěžuje.

Než se pustíte do používání VOS, aplikace zjistí, jak na tom aktuálně jste. Musíte vyplnit dotazník, ve kterém řeknete, co vás konkrétně trápí, jestli trpíte úzkostmi nebo špatným spaním a podobně. 

Stejně jako předchozí dvě aplikace, i tato je placená, ale máte k dispozici týdenní bezplatnou zkušební verzi.

Headspace pro čistou hlavu

Máte pocit, že je vaše hlava pořád plná nejrůznějších věcí? Že pořád něco řešíte, že pořád a pořád jste ve stresu vlivem nepořádku, který vám v hlavě sídlí? Aplikace Headspace je naprosto skvělá, a to právě díky tomuto emočnímu nepořádku, který pomáhá utříbit.

Aplikace funguje jednoduše – chce ukočírovat vaše myšlenky natolik, abyste se snadno soustředili pouze na jeden jediný cíl. Jinými slovy nebudete mít v hlavě zmatek nebo nepořádek, ale budete přesně vědět, kudy jdete a za čím konkrétním míříte.

mysl
Čistá hlava je základem klidu a pohody. Pomůže vám aplikace Headspace.

Tato aplikace je světově oblíbená a podle uživatelů jim pomáhá lépe zvládat stres, lépe se soustřeďují, také dobře usínají, dokonce si pomocí ní nastavili jakousi psychickou stabilitu.

Appka je k dispozici jak na zařízeních s operačním systémem Android, tak na těch s operačním systémem iOS. Při měsíčních platbách získáte sedmidenní zkušební období, pokud zvažujete spíše roční, dostanete čtrnáctidenní trial.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Aplikace, které vyladí Instagram k dokonalosti za nulovou investici

K TÉMATU  Ceny Anděl jsou rozdány. Kdo si odnesl trofej České hudební akademie? Jasný vítěz letos nebyl!

Mobilní aplikace pro ženy, které usnadní jejich každodenní život

Zdroje článku:
https://www.zeny.cz/lifestyle/pohadku-vam-precte-harry-styles-6-aplikaci-pro-zdrave-telo-i-mysl-9279.html
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Pracovní ani sportovní výkony už nejsou co dřív. Únava se stupňuje a energie je na minimu. Máte-li to stejně, pak je na čase dobít „baterky“ a začít si opět užívat život naplno. Soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který vám vrátí elán do života. Kromě životabudiče získáte i důležité vitaminy a minerály pro své srdce, jež vám za ně poděkuje.
Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?
Trápí vás akné? Dělají se vám pupínky, různé vyrážky a vás už to přestává bavit? Možná jste zkoušeli plno mastiček, plno čistících přípravků, ale i tak se vám potíže s pletí stále vrací! Jak vyřešit akné jednou provždy? Dá se to vůbec? Rovnou vám řeknu, že ano! A nyní vám prozradím, jak na to.
Nikdy jsem nepatřila mezi ženy, které vyhledávají jiné partnery a nevěra jim nic neříká. Vlastně jsem se vždy považovala za zastánkyni věrnosti. Po svatbě jsme se nastěhovali do řadovek. Tam jsme se seznámili i s našimi sousedy.
S radikálním poklesem teplot je potřeba pohlídat si imunitní systém. Co na dnešní den radí horoskop astroložky Naďy Šmídové?
Jedna z nejznámějších rolí, kterou proslula anglická herečka Kate Beckinsale, je upírka Selene. Skoro to ale vypadá, že recept na věčné mládí objevila i ve skutečném životě.
Pokud se snažíte držet štíhlou linii, nebo jste zrovna ve fázi, kdy jste se pustili do hubnutí, určitě se přes den snažíte poctivě dodržovat všechna pravidla, aby se vaše plány jen tak nezhatily, a vy jste hezky šli svému cíli naproti. Napadlo vás ale někdy, že se ráno, klidně i nevědomky, můžete dopouštět určitých chyb, které vám cestu k vysněné postavě akorát překazí? Víme, co vám hned po probuzení zaručeně pokazí hubnutí.
Obyvatelé hlavního města mají nyní další možnost využít přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů (EMS), který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut. Společnost BodyBody, která tuto unikátní formu péče o tělo nabízí, otevřela v Praze na Karlově náměstí své šesté pražské studio. V České republice je celkem dvanáct BodyBody studií.
Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.
Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?
Je tu! První článek, první krůček k cestě za posunem, učením se, přeměnou zaběhlých vzorců. Z upřímné zpovědi jedné odvážné ženy se dozvíte, proč za mnou přišla, kam se chce pomocí koučinku Emočních rovnic posunout i proč si vybrala právě mě. Bude to naše společná jízda - na rok, rok a půl. A vy budete u toho a nahlédnete tak do způsobu mé práce z první řady. Vaše Marcela Hlaváčková.

Výběr článků

Lewis Hamilton, pilot a mistr světa Formule 1. Hvězda světového formátu, která oslní svou přítomností každou událost. Ale ne pouze on, jeho čtyřnohý přítel, buldok Roscoe, ho dokáže mnohdy zcela zastínit.
Šikana, zejména u dětí, vyžaduje okamžitý zásah. Pokud se vaše dítě najednou rozhodne, že už nechce chodit do školy nebo že chce ukončit kroužek, měla by proběhnout diskuse. Posaďte se se svým dítětem a zeptejte se ho, co se v jeho životě děje. Mějte soucit, porozumění a péči ve svých slovech a tónu hlasu, aby se vaše dítě mohlo otevřít vám.

Nepřehlédněte

Nový rok se samozřejmě všude na světě slaví poslední den v roce. Ale vzhledem k tomu, že máme jakási časová pásma, slaví se příchod nového roku v různý čas i různými způsoby. Víte kdy a jak?
Když mi kamarád Milan, co vlastní autoškolu, dával vědět, že se sejdeme na kafe, byla jsem nadšená. Přeci jen se konečně začínají uvolňovat pomalu koronavirová opatření, a proto jsme se sešli na zahrádce jedné příjemné kavárny. To ještě netušil, že nadhodím téma motorka!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek