Středa , 17. 07. 2024

Martina

4 aplikace, které vás udrží ve zdravé kondici

Udržet svou mysl i tělo zdravé je v dnešní době trochu těžké, nemyslíte? Ze všech stran se na nás valí negativní zprávy a vybudovat si napříč jim celkovou psychickou a fyzickou pohodu může být ošemetné.
kondici
Harmonizujte své tělo i mysl. Aplikace k tomu určené vám to ulehčí.

09. 06. 2022

Naštěstí existuje několik moderních aplikací, které vám pomohou se dostat do pohody a udržet své tělo i mysl v kondici. Co konkrétního si tedy stáhnout do svého mobilního telefonu?

Calm pro naprostý relax

Máte pocit, že se toho na vás valí víc, než dokážete unést? Přemýšlíte o tom, jak se co nejdříve a nejsnáze dostat do pohody? Docílit celkového zklidnění může být poněkud složité, naštěstí podává svou pomocnou ruku aplikace Calm, která se soustřeďuje pouze na jedno – na relaxaci.

spánek
Máte problémy se spánkem, jste ve stresu? Aplikace Calm vám pomůže.

Mezi uživateli se o aplikaci Calm mluví jako o královně relaxačních pomocníků. Nabízí totiž všechno, co by zneklidněný člověk plný stresu a nahromaděného napětí mohl potřebovat. Sekce meditace věnovaná lepšímu spánku, předčítání pohádek nebo příběhů na spaní (mimochodem namluvených světovými osobnostmi). A samozřejmě i nejrůznější masterclass pro ty, kteří se chtějí naučit skutečnému umění meditace.

I když se jedná o placenou aplikaci, je k dispozici zkušební sedmidenní trial, díky kterému si o ní uděláte vlastní obrázek, zda vám za investici stojí, nebo naopak.

Fitify pro zdravé tělo

Nehledáte nic, co by vás dalo do psychické pohody, ale upřednostňujete spíše aplikace zaměřující se na nejrůznější cvičení, jež by vás dostaly znovu do kondice? Nabízí se aplikace Fitify, která je o cvičení s vlastní váhou. Nabízí samostatné workouty, z nichž si vyberete podle uživatelské úrovně. Stejně tak si vyberete na základě toho, jakou část těla vlastně chcete posílit.

Nevíte, čím konkrétně začít? K dispozici je dokonce i tréninkový plán, který vám bude automaticky vygenerován dle vašich požadavků, proporcí a preferencí. Zahrnuje nejen posilovací cvičení, jak ho znáte, ale i jógové hodiny, které jsou spíše na celkové protažení těla.

Opět se nejedná o bezplatnou aplikaci, ale i Fitify má sedmidenní trial, v rámci kterého si aplikaci můžete projít nebo vyzkoušet.

K TÉMATU  Na jeden den v Miláně: 5 míst, která musíte navštívit

Poznejte sami sebe díky aplikaci VOS

Ne, nemyslíme vodu VOSS, ale aplikaci VOS, která je skvělým nástrojem k tomu, abyste se sami poznali. Úkolem aplikace je především přenést vás do osobní pohody, a to díky nejrůznějším dechovým cvičením. Součástí appky je samozřejmě i takzvaný mood tracker, který bude evidovat vaše aktuální nálady a zjistí, kdy se vám a za jakých situací vlastně přitěžuje.

Než se pustíte do používání VOS, aplikace zjistí, jak na tom aktuálně jste. Musíte vyplnit dotazník, ve kterém řeknete, co vás konkrétně trápí, jestli trpíte úzkostmi nebo špatným spaním a podobně. 

Stejně jako předchozí dvě aplikace, i tato je placená, ale máte k dispozici týdenní bezplatnou zkušební verzi.

Headspace pro čistou hlavu

Máte pocit, že je vaše hlava pořád plná nejrůznějších věcí? Že pořád něco řešíte, že pořád a pořád jste ve stresu vlivem nepořádku, který vám v hlavě sídlí? Aplikace Headspace je naprosto skvělá, a to právě díky tomuto emočnímu nepořádku, který pomáhá utříbit.

Aplikace funguje jednoduše – chce ukočírovat vaše myšlenky natolik, abyste se snadno soustředili pouze na jeden jediný cíl. Jinými slovy nebudete mít v hlavě zmatek nebo nepořádek, ale budete přesně vědět, kudy jdete a za čím konkrétním míříte.

mysl
Čistá hlava je základem klidu a pohody. Pomůže vám aplikace Headspace.

Tato aplikace je světově oblíbená a podle uživatelů jim pomáhá lépe zvládat stres, lépe se soustřeďují, také dobře usínají, dokonce si pomocí ní nastavili jakousi psychickou stabilitu.

Appka je k dispozici jak na zařízeních s operačním systémem Android, tak na těch s operačním systémem iOS. Při měsíčních platbách získáte sedmidenní zkušební období, pokud zvažujete spíše roční, dostanete čtrnáctidenní trial.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Aplikace, které vyladí Instagram k dokonalosti za nulovou investici

K TÉMATU  Co je to meditace? A jak vám může změnit život?

Mobilní aplikace pro ženy, které usnadní jejich každodenní život

Zdroje článku:
https://www.zeny.cz/lifestyle/pohadku-vam-precte-harry-styles-6-aplikaci-pro-zdrave-telo-i-mysl-9279.html
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo by si nepřál, aby bylo doma pořád uklizeno a čisto za cenu jen minimálního úsilí? Koupelna bývá jablkem sváru v mnoha domácnostech. Vousy v umyvadle, poplivané zrcadlo, vlasy v odtoku a seznam pokračuje… Následující tipy a triky na vybavení koupelny vám usnadní úklid jednou pro vždy.
Co tvoří základ dámského šatníku? Vedle džínů, jednobarevných triček a krátkých letních šortek bychom tam našli také overaly, které se v posledních letech radují z velkého zájmu o ně. Jedná se o módní trend, který je dnes k dostání v celé spoustě provedení. Nosit ho lze jak na večírky či plesy, ale také si lze koupit kousek na spaní nebo letní provedení k moři. Už také vlastníte tento vkusný trend?
Česká republika nabízí mnoho krásných míst pro letní dovolenou. Ať už hledáte relaxaci u vody, aktivní turistiku v horách, nebo objevování historických památek, najdete zde něco pro každého. V tomto článku vám představíme nejzajímavější destinace pro letní dovolenou v ČR, které zahrnují Lipno, Český Krumlov, Krkonoše, Moravský kras, Lednicko-valtický areál, Pálavu, České Švýcarsko a Máchovo jezero. Připravte se na letní dobrodružství plné nezapomenutelných zážitků.
Rouška se rychle stala přirozenou součástí našeho života. Pojďte si ukrátit chvíli a podívat se, kdo nám to o ní pěje oslavné, inspirativní, ale i dekadentní songy.
Hormonální dieta rozhodně neslibuje instantní zázrak v podobě drastické diety a následného jojo efektu. Naopak. Principem je především pochopení fungování těla a jeho správné naladění pomocí stravy. Hubnutí je až bonusový efekt.
Že gejši jsou neoddělitelně spojené s Japonskem ví mnoho těch, kteří se alespoň trochu zajímají o kulturu a svět obecně. Také se ví, že hlavním úkolem gejš bylo především pobavit své klienty tancem, zpěvem, čajovým obřadem, konverzací a dalším programem nezbytným pro kulturní a zajímavou zábavu. O prostituci se v souvislosti s gejšami téměř nedá hovořit.
Letní období už je cítit ve vzduchu a i kalendářně je konečně tady. Přichází čas na opalovačky, grilování i rochnění ve vodě, a na přípravu osvěžujících drinků. Ale namíchat drink, který famózně chutná a zároveň vypadá i na pohled atraktivně, není jen tak. A pokud nevíte, jak do toho, přijde vám zajisté vhod náš článek, ve kterém poznáte sedmičku mobilních aplikací, díky nimž se staneme mistrem v přípravě lahodných koktejlů.
Skotská vrchovina nabízí překrásnou přírodní scenérii, kterou charakterizují zelené kopce, rozmanité skalnaté útvary, horská údolí a jezera, ale i středověké hrady. Tady je malá ochutnávka, která vás možná navnadí na výlet do této řídce osídlené oblasti.
I malé dítko dokáže zařídit pořádné trapasy. Přesvědčte se sama!
Mužské a ženské práce. Ve světě, kde je genderová rovnost denně probírána v médiích, je toto dělení skoro sprostým slovem. Jak to máte doma vy? Máte mužské a ženské práce nebo je vše jen na vás?
Tohle se stalo téměř každému. Na chvilku nedáváte pozor, rychle sáhnete pro propisku nebo telefon a jedním nekontrolovaným pohybem převrátíte sklenku s vodou – v horším případě se sladkou limonádou, čajem, nebo dokonce kávou. Nevěšte hlavu, máme pro vás sedm kroků, jak můžete svůj notebook zachránit.
Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.

Výběr článků

Jakým ženám jsou muži nevěrní? Možná jste přesvědčená, že vám se nic takového stát nemůže. Nebo si dokonce myslíte, že za nevěrou stojí nedostatek intimností, studené večeře či nevyžehlené košile. Jste si tím ale jistá?
My ženy jsme k sobě mnohdy hodně přísné. Jen si přiznejte, kolikrát stojíte před zrcadlem, prohlížíte si sebe sama a přeměřujete se kritickým pohledem. Tohle vám na sobě vadí, tohle se vám nelíbí, tamto byste mohla mít takové a tohle zase makové.
Novinka Činoherního klubu, "Milá Evičko, milý Luďku", představuje inscenaci, která překlenuje generace. Režisérka a autorka Beata Parkanová čerpá z bohatého zdroje korespondence a deníků svých prarodičů a otevírá tak divákům pohled do intimního světa dvou lidí, jejichž vztah přečkal desetiletí. Tento první divadelní počin je poctou běžným životům plným neobyčejných příběhů.

Nepřehlédněte

Tavná pistole s horkým lepidlem není jen na adventní věnce a podobné dekorace. Neuvěříte, co všechno s její pomocí dokážete vytvořit. Vyrobte si boty k vodě, podložku pod hrnek nebo pokojovou lampičku!
Existuje dnes ještě někdo, kdo by neměl doma žádnou sexuální hračku? Na trhu můžeme najít nespočet možností, jak sebe samu potěšit. Už jste slyšela o womanizeru? Pokud ne, udělejte si chvilku a pojďte se s tímto malým zázrakem seznámit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek