Pondělí , 04. 07. 2022

Prokop

4 aplikace, které vás udrží ve zdravé kondici

Udržet svou mysl i tělo zdravé je v dnešní době trochu těžké, nemyslíte? Ze všech stran se na nás valí negativní zprávy a vybudovat si napříč jim celkovou psychickou a fyzickou pohodu může být ošemetné.
kondici
Harmonizujte své tělo i mysl. Aplikace k tomu určené vám to ulehčí.

09. 06. 2022

Naštěstí existuje několik moderních aplikací, které vám pomohou se dostat do pohody a udržet své tělo i mysl v kondici. Co konkrétního si tedy stáhnout do svého mobilního telefonu?

Calm pro naprostý relax

Máte pocit, že se toho na vás valí víc, než dokážete unést? Přemýšlíte o tom, jak se co nejdříve a nejsnáze dostat do pohody? Docílit celkového zklidnění může být poněkud složité, naštěstí podává svou pomocnou ruku aplikace Calm, která se soustřeďuje pouze na jedno – na relaxaci.

spánek
Máte problémy se spánkem, jste ve stresu? Aplikace Calm vám pomůže.

Mezi uživateli se o aplikaci Calm mluví jako o královně relaxačních pomocníků. Nabízí totiž všechno, co by zneklidněný člověk plný stresu a nahromaděného napětí mohl potřebovat. Sekce meditace věnovaná lepšímu spánku, předčítání pohádek nebo příběhů na spaní (mimochodem namluvených světovými osobnostmi). A samozřejmě i nejrůznější masterclass pro ty, kteří se chtějí naučit skutečnému umění meditace.

I když se jedná o placenou aplikaci, je k dispozici zkušební sedmidenní trial, díky kterému si o ní uděláte vlastní obrázek, zda vám za investici stojí, nebo naopak.

Fitify pro zdravé tělo

Nehledáte nic, co by vás dalo do psychické pohody, ale upřednostňujete spíše aplikace zaměřující se na nejrůznější cvičení, jež by vás dostaly znovu do kondice? Nabízí se aplikace Fitify, která je o cvičení s vlastní váhou. Nabízí samostatné workouty, z nichž si vyberete podle uživatelské úrovně. Stejně tak si vyberete na základě toho, jakou část těla vlastně chcete posílit.

Nevíte, čím konkrétně začít? K dispozici je dokonce i tréninkový plán, který vám bude automaticky vygenerován dle vašich požadavků, proporcí a preferencí. Zahrnuje nejen posilovací cvičení, jak ho znáte, ale i jógové hodiny, které jsou spíše na celkové protažení těla.

Opět se nejedná o bezplatnou aplikaci, ale i Fitify má sedmidenní trial, v rámci kterého si aplikaci můžete projít nebo vyzkoušet.

K TÉMATUVýživové chyby, kterých se dopouštíme. Vyvarujte se jim

Poznejte sami sebe díky aplikaci VOS

Ne, nemyslíme vodu VOSS, ale aplikaci VOS, která je skvělým nástrojem k tomu, abyste se sami poznali. Úkolem aplikace je především přenést vás do osobní pohody, a to díky nejrůznějším dechovým cvičením. Součástí appky je samozřejmě i takzvaný mood tracker, který bude evidovat vaše aktuální nálady a zjistí, kdy se vám a za jakých situací vlastně přitěžuje.

Než se pustíte do používání VOS, aplikace zjistí, jak na tom aktuálně jste. Musíte vyplnit dotazník, ve kterém řeknete, co vás konkrétně trápí, jestli trpíte úzkostmi nebo špatným spaním a podobně. 

Stejně jako předchozí dvě aplikace, i tato je placená, ale máte k dispozici týdenní bezplatnou zkušební verzi.

Headspace pro čistou hlavu

Máte pocit, že je vaše hlava pořád plná nejrůznějších věcí? Že pořád něco řešíte, že pořád a pořád jste ve stresu vlivem nepořádku, který vám v hlavě sídlí? Aplikace Headspace je naprosto skvělá, a to právě díky tomuto emočnímu nepořádku, který pomáhá utříbit.

Aplikace funguje jednoduše – chce ukočírovat vaše myšlenky natolik, abyste se snadno soustředili pouze na jeden jediný cíl. Jinými slovy nebudete mít v hlavě zmatek nebo nepořádek, ale budete přesně vědět, kudy jdete a za čím konkrétním míříte.

mysl
Čistá hlava je základem klidu a pohody. Pomůže vám aplikace Headspace.

Tato aplikace je světově oblíbená a podle uživatelů jim pomáhá lépe zvládat stres, lépe se soustřeďují, také dobře usínají, dokonce si pomocí ní nastavili jakousi psychickou stabilitu.

Appka je k dispozici jak na zařízeních s operačním systémem Android, tak na těch s operačním systémem iOS. Při měsíčních platbách získáte sedmidenní zkušební období, pokud zvažujete spíše roční, dostanete čtrnáctidenní trial.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Aplikace, které vyladí Instagram k dokonalosti za nulovou investici

K TÉMATUEmoční rovnice: Instantní odpověď na všechny vaše problémy

Mobilní aplikace pro ženy, které usnadní jejich každodenní život

Zdroje článku:
https://www.zeny.cz/lifestyle/pohadku-vam-precte-harry-styles-6-aplikaci-pro-zdrave-telo-i-mysl-9279.html
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Prosinec je vhodná doba na nějakou tu pohádku. Na jaký film se vypravit s dětmi do kina? Aktuálně je na výběr hned několik variant, pro co se rozhodnout. Animovaní kutilové Pat a Mat pobaví i dospělé, pohádka z našich krajů Čertí brko se pyšní lákavým obsazením, a francouzská rodinná komedie Vánoce a spol. představí Santu až po kolena v bryndě.
Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.
Děti vyrostly, osamostatnily se a doma je najednou smutno a prázdno. Nikde žádné pohozené oblečení a najednou vám chybí i ty věčné otázky vašich potomků, co je k jídlu. Nikdo vás nepotřebuje a najednou si uvědomíte prázdno, které vás obklopuje. Pocity osamění a prázdnoty jsou často spojené s tzv. syndromem prázdného hnízda v důsledku osamostatnění již dospělých dětí.
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.

Nepřehlédněte

Žádná domácnost není útulná, pakliže v ní chybí pokojové rostliny. Zatímco starší generace nedají dopustit na barevně kvetoucí rostliny, jako je africká fialka nebo například ibišek, mladí dávají přednost stálezeleným rostlinám, k nimž patří i zamiokulkas. A právě o této pokojové rostlině bude nyní řeč.
Trávíte-li pracovní dobu z velké části přikováni k monitoru či displeji mobilu, může to mít negativní vliv na váš zrak. Zvláště pokud i volný čas vyplňujete sledováním sociálních sítí, surfováním po internetu nebo sledováním televize, vaše oči příliš často ostří na blízkou vzdálenost, což pro ně není přirozené. Může to vést k různým komplikacím od svědění a podráždění očí přes rozmazané vidění až po akomodační křeč. Na otázky odpovídá MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek