Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Opomíjení zabijáci vztahu: špatná komunikace i rozvrh domácích prací! Co váš vztah může ještě dostat do krize?

Skřípe vám to tak nahlas, že to musí být slyšet i u sousedů? Možná je to tím, že místo společně tráveného času koukáte raději do mobilu. Svůj podíl viny na tom může nést i to, že chod domácnosti stojí výhradně na vás!

27. 08. 2018

27. 08. 2018

Když dojde řeč na dlouhodobé vztahy, asi se všechny shodneme na tom, že „není každý den posvícení“. Člověk mnohdy čelí stereotypu, partnerovým špatným návykům, chybějícímu porozumění nebo odlišným představám o budoucnosti. Mohou tyto faktory způsobit vztahovou krizi? Bezpochyby ano. Na seznam častých strůjců rozchodu si ale připište i tohle!

Zoufalý nedostatek komunikace jako kámen úrazu

Něco tak banálního, jako je prostá výměna informací, může vaše soužití ovlivnit víc, než si vůbec myslíte. A teď ruku na srdce – jak často si doma povídáte?

„Já osobně se domnívám, že všechny problémy s láskou pramení z toho, že spolu lidé málo mluví. Mnozí svou pozornost totiž nesměřují ke svému partnerovi, ale spíše k mobilnímu telefonu, počítači nebo televizi,“ připouští americký manželský a rodinný terapeut Mitch Temple. Odborník přes citovou harmonii zároveň dodává, že by každá dvojice měla trávit čas i bez moderních technologií. A úplně nejlepší je prý naplánovat takové „rande“ předem! Co dalšího může vaše spokojené soužití ohrozit?

Berete ho jako samozřejmost? Zahráváte si s ohněm

Je vcelku logické, že po několika letech si dvojice nevyznává lásku tak často jako na začátku, kdy ještě dokonale fungovaly růžové brýle. Ovšem jedna věc je neprojevovat nahlas, co ke svému protějšku cítíte, druhá je brát jeho existenci jako naprostou samozřejmost.

„Buďte otevření ke svému partnerovi a zahrnujte ho laskavostmi, to upevní vaše spojení. Také častěji přemýšlejte o pozitivních věcech, které se vám na něm líbí. Pokaždé, kdy s upřímnou vděčností vyjádříte své pocity, vaše polovička se nebude cítit nedoceněná, ale pochopí, že je pro vás stále velice důležitá,“ doporučuje americká vztahová expertka Carol Margolis.

I domácí práce bývají jablkem sváru

Že chod rodinného hnízda zajišťuje výhradně žena a „posláním“ muže je vydělávat peníze? Tahle pravidla už dávno přestala platit a vystřídala je rovnoprávnost. Tedy, musí se tomu trochu pomoci.

K TÉMATU  Co dělat v karanténě? Aneb ať aktuální období netrvá dlouho!

„Je důležité, aby se dvojice domluvila na tom, co a kdo bude dělat. Jeden může uklízet, zatímco druhý nakoupí a vyzvedne děti ze školy. Jakmile domácnost stojí na jediném člověku, jeho vyčerpání a nervozita si časem vybere svou daň, protože pravděpodobnost hádek a obviňování se výrazně zvyšuje,“ domnívá se americká psycholožka a zároveň vztahová koučka Paulette Kouffman-Sherman. Tak tohle zní ale hodně logicky…

A jak to máte ve vztahu vy?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Parta nadšenců vytvořila z celého domu jedno obří domino ze všeho, co běžně používáte. Řetězová reakce, kterou spustí kutálející se citron, se postupně prožene všemi místnostmi. Postavit tuhle legraci bylo hodně náročné a má překvapivý závěr.
V průběhu života se s bolestí hlavy setká přes 90 procent lidí. Bolest přitom většinou ustoupí během několika málo hodin. Stejně jako při chřipce či jiných nemocech. Jenže migréna, to už je jiná káva. S tou si sami neporadíme. Tady už potřebujeme lékaře jako sůl.
Přichází období, kdy vystavujeme mnohé, v zimě skryté, části těla světu na odiv. Pokud jste zvyklé se holit, pak vám jistě přijde vhod jeden domácí recept na krémové mýdlo na depilaci. Zamilujete si ho. Výborně se roztírá a dobře pění. Navíc působí antibakteriálně a protizánětlivě. Jdeme na to?
Taky jste si někdy připadali jako v noční můře? Nic vám nevychází, cítíte se pod psa a máte chuť všechno vzdát! Proč tomu tak vlastně je? Proč se vám nedaří a ostatním ano? Jde to vůbec změnit? Mohou vám věci konečně začít vycházet? Já říkám ANO! Pojďme se na to společně podívat...
Módní průmysl zažívá boom v mnoha ohledech. Na scénu se vrací devadesátkové trendy, mini střihy jsou po letech znovu v popředí a geometrické tvary na vrcholu. A právě u posledního zmíněného se pozastavíme. Pokud totiž chcete oživit své outfity, proč nezačít právě u vzorovaných modelů, které rozzáří váš šatník?
A je to tady zase! S blížící se menstruací se pleť mnoha z nás změní v pastvu roztodivných kožních problémů, za nimiž stojí změna hladiny hormonů. A i když jsme si pubertou a kožními problémy prošly už dávno, hormonální akné umí potrápit v jakémkoliv věku.
Určitě jste to v rodině zažili. Stačí obyčejné Člověče, nezlob se! Vaše figurka je shodou náhod v domečku dřív a už dítě hází kostkou, kácí figurky, bourá hrací plán a křičí, že zase prohrálo! Měli jste ho raději nechat vyhrát? Prohra je součástí života. Nechte ho někdy prohrát a projít si smutkem, který následuje.
Slyšeli jste někdy o meditaci? Zkoušeli jste ji někdy praktikovat nebo ji dokonce již praktikujete? Dnešní článek bude totiž právě o ní! Pro ty z vás, kteří o meditaci slyšíte poprvé, tak pokračujte ve čtení, protože se dozvíte, jak moc vám může změnit váš život. A to pozitivně. Redukovat stres, léčit vaše tělo, cítit se klidně, cítit se radostně a spoustu dalších benefitů!
Když je hezky, chcete se posadit ven na zahrádku. K obědu o víkendu, s návštěvou nebo na večerní grilování, krytý přístřešek je skvělá věc. Můžete v něm i jen tak lenošit, číst knížku nebo trávit čas s rodinou. Zahradní altány mohou mít mnoho podob, a dají se koupit jako skládačka nebo postavit přímo na míru. Prohlédněte si galerii.
Tohle vás dojme! Opuštěné a hladové kotě naříká na ulici mezi odpadky, než si ho všimnou dobří lidé, kteří mu dají najíst. Podívejte se, jak jim drobeček začne pomalu důvěřovat a nakonec se z divokého kotěte stane domácí mazlíček.
Pokud nevíte, co si pod pojmem oční jóga představit, jedná se o pohyby, které jednoduše posilují oční svaly. Nemyslete si ale, že vám toto cvičení zlepší zrak. Dokáže však spolehlivě snížit oční zátěž, vyléčit příznaky suchého oka a zmírnit oční napětí. Jaké jsou tedy největší výhody?

Výběr článků

Není nic lepšího, než vlastnoručně vypěstovaná zelenina. Bez všech možných chemických hnojiv, pesticidů, insekticidů a bůhvíjaké další chemie. Ale v našich klimatických podmínkách není takové pěstování nic jednoduchého. Zejména v případě, že se stejně jako letos zima poněkud protáhne a i v nížinách sněží ještě v dubnu. Proto pro vás máme tipy a triky, které oceníte při pěstování rajčat.
Lepek je rostlinný protein, který se nachází ve všech odrůdách ječmene, žita a pšenice, a tak ho můžete najít v produktech denního stravování jako je typicky chléb, rohlíky, těstoviny apod. Jsou to ale i tak lahodné potraviny jako sušenky, müsli, nebo třeba preclíky a jiné dobroty z pekárny. Navíc se lepek do mnoha potravin dostává také během jejich zpracování nebo je do nich přidáván jako pojivo. Co když vás v životě potká alergie na lepek nebo se mu z nějakého důvodu chcete vyhnout?
V dnešní době se dá pronajmout všechno - auto, dům, karavan i chalupa. Také tlupa stěhováků, skákací hrad, domácí spotřebiče nebo ženská děloha. Proto asi není nic divného na tom, že se za poplatek dá „vypůjčit“ i dětské oblečení

Nepřehlédněte

Maminky v tomto videu natočil jeden tatínek, který je dal přes internet dohromady, aby ukázali světu, jak může být běžný život s postižením zábavný a plný radosti. Píseň, kterou společně zpívají, je dojemná skladba A Thousand Years. V originále ji nahrála zpěvačka Christina Perri k filmu Twilight sága: Rozbřesk - 1. část. Video bylo natočeniona podporu World Down Syndrom Day 2018, a představuje 50 matek s jejich dětmi. Původní inspirace vznikla díky britské organizaci Singing Hands, která pomáhá dětem ve skupinách učit Makaton. Tento jazykový program pomáhá slyšet lidem s problémy s učením nebo komunikací pomocí značek a symbolů. Tohle vás skutečně dojme!
Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria. K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek