Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Opomíjení zabijáci vztahu: špatná komunikace i rozvrh domácích prací! Co váš vztah může ještě dostat do krize?

Skřípe vám to tak nahlas, že to musí být slyšet i u sousedů? Možná je to tím, že místo společně tráveného času koukáte raději do mobilu. Svůj podíl viny na tom může nést i to, že chod domácnosti stojí výhradně na vás!
Vztahová krize
zdroj: 123RF.com

27. 08. 2018

27. 08. 2018

Když dojde řeč na dlouhodobé vztahy, asi se všechny shodneme na tom, že „není každý den posvícení“. Člověk mnohdy čelí stereotypu, partnerovým špatným návykům, chybějícímu porozumění nebo odlišným představám o budoucnosti. Mohou tyto faktory způsobit vztahovou krizi? Bezpochyby ano. Na seznam častých strůjců rozchodu si ale připište i tohle!

Zoufalý nedostatek komunikace jako kámen úrazu

Něco tak banálního, jako je prostá výměna informací, může vaše soužití ovlivnit víc, než si vůbec myslíte. A teď ruku na srdce – jak často si doma povídáte?

„Já osobně se domnívám, že všechny problémy s láskou pramení z toho, že spolu lidé málo mluví. Mnozí svou pozornost totiž nesměřují ke svému partnerovi, ale spíše k mobilnímu telefonu, počítači nebo televizi,“ připouští americký manželský a rodinný terapeut Mitch Temple. Odborník přes citovou harmonii zároveň dodává, že by každá dvojice měla trávit čas i bez moderních technologií. A úplně nejlepší je prý naplánovat takové „rande“ předem! Co dalšího může vaše spokojené soužití ohrozit?

Berete ho jako samozřejmost? Zahráváte si s ohněm

Je vcelku logické, že po několika letech si dvojice nevyznává lásku tak často jako na začátku, kdy ještě dokonale fungovaly růžové brýle. Ovšem jedna věc je neprojevovat nahlas, co ke svému protějšku cítíte, druhá je brát jeho existenci jako naprostou samozřejmost.

„Buďte otevření ke svému partnerovi a zahrnujte ho laskavostmi, to upevní vaše spojení. Také častěji přemýšlejte o pozitivních věcech, které se vám na něm líbí. Pokaždé, kdy s upřímnou vděčností vyjádříte své pocity, vaše polovička se nebude cítit nedoceněná, ale pochopí, že je pro vás stále velice důležitá,“ doporučuje americká vztahová expertka Carol Margolis.

I domácí práce bývají jablkem sváru

Že chod rodinného hnízda zajišťuje výhradně žena a „posláním“ muže je vydělávat peníze? Tahle pravidla už dávno přestala platit a vystřídala je rovnoprávnost. Tedy, musí se tomu trochu pomoci.

K TÉMATU  Láká vás sex ve vaně? Zkreslené představy často vystřídá drsná realita

„Je důležité, aby se dvojice domluvila na tom, co a kdo bude dělat. Jeden může uklízet, zatímco druhý nakoupí a vyzvedne děti ze školy. Jakmile domácnost stojí na jediném člověku, jeho vyčerpání a nervozita si časem vybere svou daň, protože pravděpodobnost hádek a obviňování se výrazně zvyšuje,“ domnívá se americká psycholožka a zároveň vztahová koučka Paulette Kouffman-Sherman. Tak tohle zní ale hodně logicky…

A jak to máte ve vztahu vy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čeká vás stěhování nebo jen měníte interiér vašeho současného bydlení? Rády byste se zbavily nepotřebných věcí a pustily do vašeho bytu nebo domku více světla, pozitivní energie a jarního vzduchu? Co takhle vyzkoušet metody podle čínské tradice Feng Shui? Díky ní může být prostor, kde žijete, v absolutní rovnováze. Mělo by to být místo, kde byste se měly cítit příjemně a pohodlně, a zároveň nebýt zahlceny zbytečnými věcmi.
Obličejová jóga, anglicky face yoga, je stále oblíbenější. V posledních letech zaznamenává úplný boom, a tak nějak do pozadí posouvá i dříve preferovaný botox. Jenže zatímco obličejovou jógu můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, navíc za ni nemusíte utrácet peníze, botox je pořád procedurou, při níž do sebe necháváte vpíchnout chemický jed. Možná je tedy na čase rozhýbat svaly v obličeji a jednoduchými cviky tak dosáhnout mladistvého vzhledu, po kterém touží každá žena.
Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .

Nepřehlédněte

Plánujete nebo už dokonce čekáte druhé miminko, ale po prvním těhotenství máte za sebou císařský řez? Každá nastávající maminka se ve stejné situaci ptá, v čem je takové těhotenství jiné nebo jaká jsou rizika. A právě na to se vám nyní pokusíme odpovědět.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek