Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Opomíjení zabijáci vztahu: špatná komunikace i rozvrh domácích prací! Co váš vztah může ještě dostat do krize?

Skřípe vám to tak nahlas, že to musí být slyšet i u sousedů? Možná je to tím, že místo společně tráveného času koukáte raději do mobilu. Svůj podíl viny na tom může nést i to, že chod domácnosti stojí výhradně na vás!
Vztahová krize
zdroj: 123RF.com

27. 08. 2018

27. 08. 2018

Když dojde řeč na dlouhodobé vztahy, asi se všechny shodneme na tom, že „není každý den posvícení“. Člověk mnohdy čelí stereotypu, partnerovým špatným návykům, chybějícímu porozumění nebo odlišným představám o budoucnosti. Mohou tyto faktory způsobit vztahovou krizi? Bezpochyby ano. Na seznam častých strůjců rozchodu si ale připište i tohle!

Zoufalý nedostatek komunikace jako kámen úrazu

Něco tak banálního, jako je prostá výměna informací, může vaše soužití ovlivnit víc, než si vůbec myslíte. A teď ruku na srdce – jak často si doma povídáte?

„Já osobně se domnívám, že všechny problémy s láskou pramení z toho, že spolu lidé málo mluví. Mnozí svou pozornost totiž nesměřují ke svému partnerovi, ale spíše k mobilnímu telefonu, počítači nebo televizi,“ připouští americký manželský a rodinný terapeut Mitch Temple. Odborník přes citovou harmonii zároveň dodává, že by každá dvojice měla trávit čas i bez moderních technologií. A úplně nejlepší je prý naplánovat takové „rande“ předem! Co dalšího může vaše spokojené soužití ohrozit?

Berete ho jako samozřejmost? Zahráváte si s ohněm

Je vcelku logické, že po několika letech si dvojice nevyznává lásku tak často jako na začátku, kdy ještě dokonale fungovaly růžové brýle. Ovšem jedna věc je neprojevovat nahlas, co ke svému protějšku cítíte, druhá je brát jeho existenci jako naprostou samozřejmost.

„Buďte otevření ke svému partnerovi a zahrnujte ho laskavostmi, to upevní vaše spojení. Také častěji přemýšlejte o pozitivních věcech, které se vám na něm líbí. Pokaždé, kdy s upřímnou vděčností vyjádříte své pocity, vaše polovička se nebude cítit nedoceněná, ale pochopí, že je pro vás stále velice důležitá,“ doporučuje americká vztahová expertka Carol Margolis.

I domácí práce bývají jablkem sváru

Že chod rodinného hnízda zajišťuje výhradně žena a „posláním“ muže je vydělávat peníze? Tahle pravidla už dávno přestala platit a vystřídala je rovnoprávnost. Tedy, musí se tomu trochu pomoci.

K TÉMATU  Kdy se ve vztahu objevují krize a které roky bývají kritické? Postavte se jim a překonejte je společně!

„Je důležité, aby se dvojice domluvila na tom, co a kdo bude dělat. Jeden může uklízet, zatímco druhý nakoupí a vyzvedne děti ze školy. Jakmile domácnost stojí na jediném člověku, jeho vyčerpání a nervozita si časem vybere svou daň, protože pravděpodobnost hádek a obviňování se výrazně zvyšuje,“ domnívá se americká psycholožka a zároveň vztahová koučka Paulette Kouffman-Sherman. Tak tohle zní ale hodně logicky…

A jak to máte ve vztahu vy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I když svou matraci pravidelně udržujete v dobrém stavu, je nutné ji občas i hloubkově vyčistit. Je známo, že spánkem trávíme třetinu svého života, takže byste měli svůj spací prostor udržovat opravdu čistý a voňavý, abyste si dopřáli skvělou noc. Přinášíme vám tipy, jak svou matraci opravdu skvěle vyčistit krok za krokem.
Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Mnoho žen, ale i mužů může trpět zvýšeným množstvím uloženého tuku v různých částech těla. Ženy si často stěžují na takzvaná „madla lásky“, která se vyskytují v oblasti boků, nebo jsou nevzhledné tukové zásoby v místech kolem podprsenky, či podpaždí.
Chloupky umí rapidně snížit ženské sebevědomí, a to zejména v létě, kdy nohy jsou to, co chceme ukazovat a odhalovat. Aby zely hladkostí a abychom se nebáli vzít si krátkou sukni či oblíbené šaty, depilace přichází vhod. Od epilace se liší několika výhodami.
Svou domácnost můžete zpestřit různými věcmi. Zatímco někdo sází na bytový textil, jiný si raději pořizuje pokojové rostliny, které dokážou vdechnout interiéru život. Pakliže patříte také mezi pěstitele, kteří touží po jedinečném prvku ve svém domově, naučte se pěstovat amarylis. Působivou pokojovou rostlinu, která je stokrát hezčí než barevný povlak na polštář.  

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek