Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Raci jsou oddaní lidé, kteří své blízké budou bránit za každou cenu

Rak je čtvrtým znamením horoskopu, které začíná vládnout 21. června a 22. července ho dále střídá Lev. Ale nepředbíhejme. Jedná se o vodní znamení, které je, jak název napovídá, reprezentováno rakem.
Raci
Rak je velmi citlivé, empatické a láskyplné znamení.

21. 06. 2022

Základní charakteristika Raků

Raci jsou známí jako emocionálně založené bytosti, které jsou spojované s domovem a jeho kořeny. Pocit domova a jeho sounáležitosti je pro Raka nesmírně důležitý, klade na něj svou nejvyšší hodnotu.

Jsou to lidé citliví, empatičtí, snadno se dokáží napojit na pocity a nálady druhých. Jsou také velice loajální, oddaní své rodině a nejbližším, a schopní za ně dýchat. Starostlivost o druhé je jejich každodenní činností. Dělají to s velkou láskou a upřímností. Raci perfektně zvládají chod domácnosti, u nich se budete vždy cítit komfortně.

Kvůli své citlivosti, ba někdy až přecitlivělosti, se často mohou octnout v situacích, kdy se budou snadno cítit ublíženě, zraněně a uraženě. Kritika na jejich osobu jim může vyvolat až emoční krizi. Proto je jejich celoživotní výzvou nebrat si věci příliš osobně.

Raci se často schovávají do své ulity, aby unikli čiré realitě. S projevováním svých pocitů navenek mají problémy a raději se před nimi schovají. Nemají rádi konfrontaci a nepouští se jen tak lehce do konfliktů. Vždy se jim snaží předejít. Pokud se ale v nějakém ocitnou, nechají si spíše od druhých ublížit, než by projevili, jak se doopravdy cítí.

Rak – Vztahy, láska a sex

Typický Rak hledá partnera na celý život. Začne-li neformálně randit, je pro něj obtížné to v této rovině udržet. Raky nezajímají krátkodobé a vášnivé vztahy trvající jednu nebo pár nocí. Obvykle touží po opravdové lásce, která bude mít dlouhé trvání, nejlépe do konce života, a bude bez jakýchkoliv dramat.

Randíte-li s Rakem, pravděpodobně vnímáte jeho zájem a pozornost, co vám věnuje. Dávání a dostávání skutečné péče a lásky je pro romantického Raka zásadní. Intuitivní povaha může mít v ložnici výhody. Můžete zažívat pocit, kdy si budete myslet, že vám vidí do hlavy, že vaše potřeby a touhy má prostě přečtené.

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví na víkend 13. - 14. 10. 2018. Správný čas na procházku na vzduchu a večerní relaxační koupel!

Ale pamatujte, reciprocita je ve vztahu s ním klíčová. Raci jsou velice velkorysí, za to ale očekávají, že se jim od vás bude dostávat stejná péče. Stejně tak, jak potřebují lásku dávat, potřebují ji od druhé strany dostávat.

Rak a rodina

Není jiné znamení, kterému by na rodinných vazbách záleželo více. Nachází-li se nějaký Rak ve vaší rodině, bude to ta osoba, co bude o všechny pečovat, zvát k sobě domů, vybízet k návštěvám, vyvařovat jim a vždy vzpomínat na ty, kteří zrovna chybí.

Vždy se budou ubezpečovat, zda vám něco nechybí, jestli jste v pořádku, máte všeho dostatek a kolikrát raději sobě něco odepřou, jen aby to druzí měli.

Raci a kariéra

Stejně jako v jiných oblastech, tak i v pracovním prostředí se Rak potřebuje cítit bezpečně. Pro jejich duševní a emoční pohodu se neobejde bez pocitu zajištěnosti, stabilního příjmu a jasného kariérního postupu. Díky své vynikající schopnosti dokázat lidem naslouchat a naciťovat se na ně, jsou ideálními terapeuty a léčiteli. Daří se jim kdekoli se zapojuje péče, naslouchání a intuice.

Jsou také milovníci děti, proto mají-li profesi, kde se s nimi spolupracuje, budou šťastní nejen oni, ale i děti a rodiny. Nehledě na profesi, kterou si zvolí, pokud takového člověka máte v pracovní oblasti blízko sebe, budete se cítit jako v domácím prostředí, kde o vás bude zájem.

Jak si Raka získáte

Máte-li vyhlídnutého Raka, nezáleží na vašem znamení, klíčem k získání jeho pozornosti je pozornost věnovaná jemu. Jestliže mu dáte najevo svůj zájem, náklonnost, péči a posléze i lásku, věřte, že je váš. Mají rádi stabilitu a finanční zabezpečení. Nemáte-li pevnou půdu pod nohama, získat si jeho srdce bude těžké. Rak je sám hospodárný, nerad vidí marnotratnost.

K TÉMATU  Letní láska: Hodí se k vám nová známost podle horoskopu?

Zároveň, hledáte-li povyražení na jednu noc, tomuto člověku se vyhněte. K takovým akcím má až averzi. Nikdy na něj netlačte! Uděláte-li to, stáhne se do své ulity. Buďte trpěliví, dopřejte mu čas a prostor.

A jeden dobrý tip – na romantiku nikdy nezakroutí hlavou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Blíženci: Kolem tohoto vzdušného znamení se vždy něco děje

Býk: Vášnivé, spolehlivé, ale i příšerně tvrdohlavé znamení

Zdroje článku:
www.instyle.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Léto je bohužel u konce. Spolu s tím přišel ten správný čas naladit se na podzimní atmosféru a sladit s ní také barvy v šatníku. Rok co rok módní návrháři přicházejí s novými trendy a ani letos tomu nebude jinak. Na co se v případě podzimní módy můžete těšit?
Každá žena občas zažívá stres anebo úzkosti – to je naprosto běžné. Nicméně nahromaděný stres dokáže pěkně potrápit a zařídit spoustu zdravotních problémů. Ale takový stres v těhotenství! Ten dokáže ovlivnit vývoj vašeho miminka – a to přece žádná z vás nechce. Jak se tedy poprat se stresem v těhotenství?
Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.
Doba koronavirová z nás udělala `domácí` sportovce. Kupujeme si švihadla, činky, jógamatky, rotopedy, ale hlavně běžecké pásy. Na většinu z nich se ještě před půl rokem čekalo několik měsíců. Ale který je ten správný přímo pro vás? Na co byste měla klást při jeho výběru důraz? Cena rozhodně není ten nejdůležitější faktor, kterým byste se měli řídit, je jich mnohem víc.
Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.
Hledáte-li pohodlné a zároveň vysoce módní boty na léto, budou polobotky tím správným řešením i pro vás. Na trhu existuje celá řada trendy polobotek. Pokud nejste zrovna módní guru, nezoufejte! Na následujících řádcích vám prozradíme, jaké modely polobotek vybírat a jak je vhodně kombinovat s oblečením, aby byl váš outfit dokonalý. Čtěte a inspirujte se s námi!
Únava je přirozenou reakcí našeho těla na přepracovanost nebo stres. Pokud se ani po dobrém spánku necítíte odpočatí, jste neustále napjatí a necítíte se takříkajíc „v pohodě“, můžete trpět syndromem chronické únavy. Je rozšířený mezi obyvateli velkých měst, kteří jsou vystaveni častému stresu a přepracovanosti. Vědci nazývají chronickou únavu nemocí 21. století. Nestihla právě vás?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek