Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Raci jsou oddaní lidé, kteří své blízké budou bránit za každou cenu

Rak je čtvrtým znamením horoskopu, které začíná vládnout 21. června a 22. července ho dále střídá Lev. Ale nepředbíhejme. Jedná se o vodní znamení, které je, jak název napovídá, reprezentováno rakem.
Raci
Rak je velmi citlivé, empatické a láskyplné znamení.

21. 06. 2022

Základní charakteristika Raků

Raci jsou známí jako emocionálně založené bytosti, které jsou spojované s domovem a jeho kořeny. Pocit domova a jeho sounáležitosti je pro Raka nesmírně důležitý, klade na něj svou nejvyšší hodnotu.

Jsou to lidé citliví, empatičtí, snadno se dokáží napojit na pocity a nálady druhých. Jsou také velice loajální, oddaní své rodině a nejbližším, a schopní za ně dýchat. Starostlivost o druhé je jejich každodenní činností. Dělají to s velkou láskou a upřímností. Raci perfektně zvládají chod domácnosti, u nich se budete vždy cítit komfortně.

Kvůli své citlivosti, ba někdy až přecitlivělosti, se často mohou octnout v situacích, kdy se budou snadno cítit ublíženě, zraněně a uraženě. Kritika na jejich osobu jim může vyvolat až emoční krizi. Proto je jejich celoživotní výzvou nebrat si věci příliš osobně.

Raci se často schovávají do své ulity, aby unikli čiré realitě. S projevováním svých pocitů navenek mají problémy a raději se před nimi schovají. Nemají rádi konfrontaci a nepouští se jen tak lehce do konfliktů. Vždy se jim snaží předejít. Pokud se ale v nějakém ocitnou, nechají si spíše od druhých ublížit, než by projevili, jak se doopravdy cítí.

Rak – Vztahy, láska a sex

Typický Rak hledá partnera na celý život. Začne-li neformálně randit, je pro něj obtížné to v této rovině udržet. Raky nezajímají krátkodobé a vášnivé vztahy trvající jednu nebo pár nocí. Obvykle touží po opravdové lásce, která bude mít dlouhé trvání, nejlépe do konce života, a bude bez jakýchkoliv dramat.

Randíte-li s Rakem, pravděpodobně vnímáte jeho zájem a pozornost, co vám věnuje. Dávání a dostávání skutečné péče a lásky je pro romantického Raka zásadní. Intuitivní povaha může mít v ložnici výhody. Můžete zažívat pocit, kdy si budete myslet, že vám vidí do hlavy, že vaše potřeby a touhy má prostě přečtené.

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví od 19. 11. do 23. 11. 2018. Myslete na zdraví a nepouštějte se do zbytečných diskuzí!

Ale pamatujte, reciprocita je ve vztahu s ním klíčová. Raci jsou velice velkorysí, za to ale očekávají, že se jim od vás bude dostávat stejná péče. Stejně tak, jak potřebují lásku dávat, potřebují ji od druhé strany dostávat.

Rak a rodina

Není jiné znamení, kterému by na rodinných vazbách záleželo více. Nachází-li se nějaký Rak ve vaší rodině, bude to ta osoba, co bude o všechny pečovat, zvát k sobě domů, vybízet k návštěvám, vyvařovat jim a vždy vzpomínat na ty, kteří zrovna chybí.

Vždy se budou ubezpečovat, zda vám něco nechybí, jestli jste v pořádku, máte všeho dostatek a kolikrát raději sobě něco odepřou, jen aby to druzí měli.

Raci a kariéra

Stejně jako v jiných oblastech, tak i v pracovním prostředí se Rak potřebuje cítit bezpečně. Pro jejich duševní a emoční pohodu se neobejde bez pocitu zajištěnosti, stabilního příjmu a jasného kariérního postupu. Díky své vynikající schopnosti dokázat lidem naslouchat a naciťovat se na ně, jsou ideálními terapeuty a léčiteli. Daří se jim kdekoli se zapojuje péče, naslouchání a intuice.

Jsou také milovníci děti, proto mají-li profesi, kde se s nimi spolupracuje, budou šťastní nejen oni, ale i děti a rodiny. Nehledě na profesi, kterou si zvolí, pokud takového člověka máte v pracovní oblasti blízko sebe, budete se cítit jako v domácím prostředí, kde o vás bude zájem.

Jak si Raka získáte

Máte-li vyhlídnutého Raka, nezáleží na vašem znamení, klíčem k získání jeho pozornosti je pozornost věnovaná jemu. Jestliže mu dáte najevo svůj zájem, náklonnost, péči a posléze i lásku, věřte, že je váš. Mají rádi stabilitu a finanční zabezpečení. Nemáte-li pevnou půdu pod nohama, získat si jeho srdce bude těžké. Rak je sám hospodárný, nerad vidí marnotratnost.

K TÉMATU  Kozoroh: Starostlivý, poctivý a upřímný opečovávatel. Lásku bere velmi vážně

Zároveň, hledáte-li povyražení na jednu noc, tomuto člověku se vyhněte. K takovým akcím má až averzi. Nikdy na něj netlačte! Uděláte-li to, stáhne se do své ulity. Buďte trpěliví, dopřejte mu čas a prostor.

A jeden dobrý tip – na romantiku nikdy nezakroutí hlavou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Blíženci: Kolem tohoto vzdušného znamení se vždy něco děje

Býk: Vášnivé, spolehlivé, ale i příšerně tvrdohlavé znamení

Zdroje článku:
www.instyle.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Už nevíte, jak nad hyperaktivitou svých mazových žláz vyzrát? Zkuste esenciální levanduli nebo rozmarýn. Ovšem slibné výsledky přináší i olej z čajovníku australského, který zároveň omezí tvorbu akné.
Liběna Rochová, přední česká módní návrhářka, zakladatelka Studia LR, ale také vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Svoji tvorbu představila celému světu. V Paříži, Lyonu, Vídni, Düsseldorfu, New Yorku, Los Angeles, Bombaji, Dillí a v mnoha dalších destinacích. Jak se k módní tvorbě dostala a jaké překážky musela překonat?
Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.
Chystáte se na dovolenou, ale rádi byste se vyhnuli nepříjemnostem spojeným s krádežemi? Zpozorněte u našeho přehledu pěti nejhorších krádežnických destinací a hlavně – pozor na peněženky!
Češi jsou národem pejskařů. Psy opravdu milujeme. Pro naše čtyřnohé mazlíčky uděláme všechno, co jim na očích uvidíme. Kupujeme jim nejrůznější krmení, ale i pamlsky. V prvním zmíněném bývají největší spory. Krmit granulemi, nebo masem? Co je lepší? Na to se nyní podíváme.
Mnoho z nás se dlouho vyhýbalo nošení bílých tenisek. A důvod je jasný – prostě se velice rychle zašpiní. Nicméně ať chceme, nebo ne, bílé tenisky jsou prostě IN, a tak se rychlostí světla dostaly do botníku prakticky každé z nás.
Naši dva redaktoři, Mirek a Verča, zkusili zdokonalit svou angličtinu pomocí Skype lekcí. Kde našli lektory?
Tak trochu se stydíte za své podpaží? Buďte v klidu, vždyť jeho tmavší zbarvení se dá poměrně snadno napravit. K takovému účelu se přímo nabízí brambora, mléko, kokosový olej nebo stará dobrá jedlá soda. Jakých postupů se držet?
Pozorujete okolo sebe generaci teenegarů a říkáte si, co je to vlastně teď za módu? Pojďte se s ní seznámit a uvidíte, že vám hned přiroste k srdci. Urban fashion se totiž jednoduše zapracuje do každého stylu!
Je jich plný internet, ale tahle taneční kompilace vede na plné čáře. Lidé se dokáží úplně odvázat, a to i v těch nejméně očekávaných situacích. Policisté na ulici, zákazník v prodejně s elektronikou nebo člen security na plném stadionu. Tohle vás dostane!

Výběr článků

Začít si vztah se šéfem není vůbec jednoduché. Intimní vztahy na pracovištích jsou vždy složité, a pokud jde o nadřízeného, je to ještě komplikovanější. Přitahuje vás? Dává vám najevo svůj obdiv? Bude to jen flirt, nebo snad láska? Jak si poradit, a přitom si udržet práci.
Je 25. 10. 1993 a česká hudební scéna je bohatší o jedno album – a to ne ledajaké album… Ilona Csáková vydává svůj debut - Kosmopolis.
Barvení velikonočních vajec je nejrozšířenější symbol Velikonoc u nás. Kraslice může být natvrdo uvařené i vyfouknuté prázdné vejce, které se zdobí různými technikami. Co takhle nějaké netradiční? Zapojte děti a zkuste vytvořit kraslice způsobem, který vás možná ani nenapadl. Barvení pomocí houbičky na nádobí, vytváření vzorů pomocí tavné pistole, namáčení do pěny na holení, barvení pomocí laku na nehty, bublinkové fólie nebo cibule. Všechny způsoby jsou přitom jednoduché. Vyberte si inspiraci pro vás!

Nepřehlédněte

Nastoupili jste na mateřskou dovolenou a přemýšlíte, jak si aspoň něco málo přivydělat k dobru? Nebo v hlavě nosíte už nějakou dobu podnikatelský plán, na který je najednou více času než kdy dřív? Podnikání na mateřské není tabu a není to ani nic nereálného. Dnes se jedná o zcela běžnou věc.  
Tento měsíc rozhodne. Pandemie dosáhla v Česku dalšího vrcholu a téměř zastavila život. Děti opět zůstaly doma a školy se zcela uzavřely. Jenže i mezi nimi nejmenšími přibývá nemocných. Jejich obranyschopnost je oslabená. Chybí jí přirozené podněty a dlouhá zima vyčerpala zásoby vitaminů. Nelze se tak divit, že přibývá také dětských pacientů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek