Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Horoskop krásy a duševního zdraví na týden od 15. 10. do 19. 10. 2018. Najděte si čas jen pro sebe!

Kdy je vhodné si dopřát si saunu kdy se vyplatí ulevit chodidlům? Horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové vám napoví, co byste měly očekávat, a čemu se tento týden raději vyhnout.
Horoskop krásy a duševního zdraví
zdroj: 123RF.com

Pondělí 15.10. 2018

Nenaleťte chvastounům

Nedejte na první dojem, zejména se mějte na pozoru před lidmi, kteří se okamžitě stanou středem pozornosti! Vzhledem k fázi Měsíce se totiž mnozí jedinci budou chlubit cizím peřím, například zajímavými, ale vymyšlenými historkami, mnohdy i smyšleným životopisem!

Myslete trochu na sebe a dopřejte si odměnu

Zaměřte se na sebe, protože horoskop je ideální pro kompletní změnu imagy, počínaje líčením a konče účesem a barvy vlasů. V pozdním odpoledni byste si měly zajít na masáž, protože bude mít dvojnásobný uvolňující a relaxační účinek než v jiné dny.

Pokud se chystáte něco rozetnout…

Nejste-li spokojené ve vztahu a už máte pomyslně sbalené kufry, čas během stmívání je ideální na oznámení rozchodu vaší druhé polovičce. Obejde se to bez emočních výbuchů.

Očistný rituál před spaním

Večer je ideální k očistným rituálům pomocí ohně. Napište na papírek vše co vás sužuje, stresuje a v životě nevyhovuje. Poté zapalte černou svíčku, která pohlcuje negativní energii, dokonce se o ní v literatuře píše, že od člověka odhání negativně naladěné a zlé jedince… V plamínku papírek zapalte, položte ho na nehořlavý povrch a nechte shořet na popel. Zítra se hned po probuzení budete cítit jako mýtický pták Fénix, který povstal z popela!

Úterý 16.10. 2018

Za volantem pozor

Ráno i v dopoledních hodinách buďte opatrné při řízení auta i pěší chůzi. Dají se totiž předjímat nehody!

V práci se nenechte rozhodit

Den je ideální pro start dlouhodobých, zejména kreativních projektů, stejně tak studia. V zaměstnání v klidu vyslechněte kritiku. V žádném případě se vás kolegové nebo nadřízení nebudou snažit potopit, ale naopak ulehčit a usnadnit vám práci.

Čas na saunu

Protože byste si měly prohřát kostru, odpoledne zamiřte do infrasauny, suché teplo totiž prospívá kloubům. Maximální účinek budou mít i zábaly. Když nebudete mít takovou možnost, doma si kolena a lokty prohřejte elektrickou dečkou.

Čaj pro dobrý spánek

Protože v podvečer nastane fáze Měsíce, při které obvykle dochází k poklesu hladiny serotoninu, což vyvolává „blbou“ a hádavou náladu, ale také poruchy spánku, popíjejte během soumraku čaj z rozchodnice růžové. Obsahuje látky, které vás naladí na pozitivní frekvenci, dokonce vám posílí imunitu, a v neposlední řadě povzbudí vaše hormony, takže se svou drahou polovičkou budete řádit v posteli dlouho do noci….

K TÉMATU  Redakční průvodce jógou. Jaké druhy jógy vám nabízí současná studia a jak si vybrat ideální cvičení právě pro vás?

Středa 17.10. 2018

Nápady mají zelenou

V práci mluvte nahlas o svých nápadech a ve volném čase dejte zelenou vrozeným talentům. Spontánním chováním totiž zrealizujete nebo získáte, po čem v duchu již dlouho toužíte! Což může být lepší postavení ve firmě, ale je také možné, že vám bude nabídnuto zpeněžit svůj talent, což u mnohých z vás může dokonce znamenat start umělecké dráhy!

Ulevte si od dlouhého sezení

Zejména když máte sedavé zaměstnání, po příchodu domů si lehněte na záda, zvedněte nohy a střídavě propínejte špičky, poté napodobujte jízdu na kole. Prospěje to vašim lýtkům, cévám, rozpohybujete krevní i lymfatický oběh.

Zbavte se duševní nepohody!

Protože večerní fáze Měsíce je vhodná k odstranění psychyckých bloků, jakmile u vás doma nastane klid, zapalte zelenou svíci, a velmi pomalu nad plamínkem přejiždějte rukou. Začněte od dlaně a poté nad ním vždy několik sekund podržte postupně každý prst. To opakujte poté i s pravou rukou. Poté byste měly nad plamínkem dělat jakoby kruhy, opět nejdřív levou rukou a poté pravou. Měl by jich být lichý počet. Tento rituál kromě odstranění duševní nepohody dle magické tradice přináší štěstí, urychluje uzdravení a v neposlední řadě zvyšuje plodnost!

Čtvrtek 18.10. 2018

Buďte vstřícné a milé

Zdvořilost vám dnes otevře pomyslné dveře i do srdcí lidí, kteří vás v oblibě nemají. I to je důvod, proč byste se měly pustit do řešení případných problémů, protože si doslova omotáte okolo prstu kolegy i členy rodiny!

Kadeřnice právě dnes

Plánujete-li změnu barvy vlasů, zejména světlé na tmavé, nebo potřebujete zamaskovat počáteční šediny, zamiřte k holiči, s výsledkem budete spokojené.

Ulevte svým nohám!

Po návratu z práce odpočívejte alespoň dvacet minut s nohama výš, než máte srdce, a poté si promasírujte hnětením směrem nahoru nárty, kotníky a lýtka. Máte-li vystouplé žíly, jemným poklepem si tyto místa ošetřete kaštanovým mlékem.

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví na sobotu 8. 9. 2018. Opatrnost se dnes vyplatí! Věnujte se také očistě

Večer je čas na zklidnění meditací

Večer bude probíhat jediná lunární fáze tohoto měsíce, která bude svým způsobem magická. Umožní vám totiž vzpomenout si na minulé životy, navštívit místa kde jste „kdysi“ žili, a dokonce vám poskytne pohled do budoucích inkarnací. Tak si přidejte do aromalampy olej nebo vosk s vůní pačuly, kadidla, pryskyřice, nebo si zapalte tyčinky s vůní posvátné bazalky, zavřete oči a meditujte.

Pátek 19.10. 2018

Je sice pátek, ale s lenošením počkejte na víkend

Poslední pracovní den byste neměly prolelkovat! Je totiž vhodný ke schůzkám i jednáním s důležitými a vlivnými lidmi, úspěšné budete i na úřadech! Luna ve Vodnáři je také ideální k samovzdělávání, zejména když se bude týkat nových technologií.

Příliš vysoké podpatky nechte doma!

Zvolit byste dnes měli boty na podpatku vysokém maximálně 5. cm. Při dlouhém sezení občas nenápadně zvedněte nohy a kružte chodidly v kotnících, podupávejte si a kolébejte chodidly z paty na špičku, tím podpoříte cirkulaci krve. Zejména těhotné by neměly zvedat těžké předměty!

Se saunou počkejte na jindy

Protože by vám mohly popraskat cévky, pokožku nevytavujte extrémním teplotním změnám, nehodná je proto infrasauna, neměly byste si ani napařovat obličej.

Večerní zklidnění aromaterapií

Po setmění byste se měli zklidnit pomocí aromaterapie. Vhodné budou vůně grapefruitu, bergamotu a zázvoru. Žijete-li ve starém domě, v místnosti ve kterých máte divný pocit, zapalte kadidlovou tyčinku. O kadidlu se totiž traduje, že čistí auru, chrání lidi před negativními energiemi, které z prostoru doslova vyžene. Má ale také antibakteriální účinky, takže vyčistí potažmo dezinfikuje vzduch, což je účinná ochrana před alergií, stejně tak nemocemi, které se šíří kapénkou.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Kempování je neodmyslitelně spojené s létem. Pokud plánujete prázdniny pod stanem, příprava je klíčová. Občas se při hektickém balení stane, že zapomenete na důležité věci. I z toho důvodu jsme připravili seznam několika věcí, které je dobré mít na mysli, než vyrazíte do přírody.
Společnost Pantone sestavuje každý rok aktuální paletu barev. Vždy dvanáct výrazných odstínů a čtyři neutrální barvy. Z těch výrazných se vybere barva roku, kterou je letos 19-4052 Classic Blue. Klasická modrá je skvělá, protože sluší prakticky všem. Kde najde uplatnění v interiéru a jaký kousek v šatníku bude nejvíc trendy?
Že jste několikrát vzpomínaly na své rodiče kvůli tomu, že vám dali nevhodná křestní jména? Až si pročtete náš článek, budete jim s láskou děkovat. Rozhodně si můžete pogratulovat, že jste ještě dopadly dobře. Jdeme na přehled zajímavých a kuriózních křestních jmen, která se skutečně v naší zemi vyskytují.
Zásnuby jsou neopakovatelným a silným životním okamžikem. Jistě víte, že my ženy jej většinou prožíváme mnohem intenzivněji a zásnubní prstýnek jen tak z prstu nesundáme. I když každá máme jiný vkus, někdy se rády řídíme i trendy. Z čeho si budete moci vybrat nadcházející sezónu?
Žádná domácnost se neobejde bez jídelního stolu. Mezi všemi vyniká stůl z masivu, bytelný a odolný nábytek z masivního dřeva. Můžete vybírat z nespočtu tvarů i materiálů, jako dub, buk, ale i borovice nebo jedle. Stůl z masivu se stane dominantou vaší kuchyně nebo obývacího pokoje.
Říká se, že ženská stvoření jsou až příliš sebekritická. Žena s rovnými vlasy sní o dokonalých kudrlinách. Plné dámy se snaží zoufale hubnout, a ty štíhlé zkouší různými způsoby nabrat trošku té zdravé oblosti a tvarů. Čím to, že se sebou nedokážeme být nikdy spokojené? Může za to výchova, zažité stereotypy nebo to má jinou příčinu?
Chcete vždy vypadat elegantně a na úrovni bez ohledu na příležitost? Klíčem k elegantnímu oblékání, je dodržování určitých pravidel, která si v následujícím článku oprášíme. Pojďme se podívat na to, jak se oblékat elegantně každý den a nezpůsobit módní faux pas.
Astroložka Naďa Šmídová připravila horoskop krásy a duševního zdraví na další pracovní týden. Čemu se v sychravém počasí vyhnout a co naopak očekávat?
Ať už v Jihočeském kraji strávíte jediný den nebo týdenní dovolenou, vždycky budete mít co poznávat a na co se dívat. Objevujte krásu našich měst, historie a přírody.
Potřebujete ušetřit, ale zjistili jste, že nemáte nic na sebe? Nemusíte nutně procházet internetové obchody, v nichž ceny za oblečení dosahují opravdu nemalých výšek. V ideálním případě zamiřte do nejbližšího second handu a nakupujte tam.
Také vám někdo v polovině vaší dovolené začne připomínat, jak se vám to krátí a že už brzy půjdete do práce? Kdyby to někdo udělal, asi byste se pěkně naštvala. Ale připomínat dětem, že brzy skončí prázdniny, připadá mnoha dospělým normální. Přitom i děti si potřebují odpočinout a ne myslet na povinnosti, které je čekají. Mají se vůbec děti o prázdninách učit?

Výběr článků

Baret vede jako pokrývka hlavy i pro letošní podzim a zimu. V posledních dvou letech zažívá tento francouzský look stále strmý vzestup. Půjdete do něj?
Stres je způsobován čímkoli, co vede k nervozitě, k vzteku, k frustraci nebo vás činí nešťastnými. Ví se, že příliš mnoho stresu má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Ovšem obtížné je rozpoznat, kdy už je stres škodlivý a kdy ještě prospívá. Když ho poznáte, je poměrně jednoduché s ním něco udělat. Tenhle návod vám umožní se mu postavit.
Každý z nás si přeje mít prostorný a světelný byt. Dostatek světla působí pozitivně na naši psychiku a vybízí také k větší aktivitě a kreativitě. Máte i vy rozpoložení bytu, které přirozenému světlu příliš nepřeje? Máme pro vás skvělé tipy, jak si do interiéru světlo přidat. Výsledek bude fascinující!

Nepřehlédněte

Po dokončení školy jsem se chtěla osamostatnit a odejít z domu, protože jsem toužila po nezávislosti. Vždycky jsem si přála bydlet sama a společně s mojí kamarádkou jsme si tohle plánovaly asi od třetí třídy na základní škole. Náš sen se splnil, ale idylka netrvala věčně. Kdybych to tušila, nikdy bych do toho nešla.
Syndrom vyhoření ohrožuje lidskou práci a psychiku již po dlouhou dobu, v posledních letech však postihuje čím dál tím více lidí. Člověk neočekává, že by to potkalo zrovna jeho, tento psychický problém však může postihnout každého z nás. Syndromem vyhoření jsem si prošla, po zdlouhavé snaze se mi podařilo z něj vzpamatovat, a dokonce mě to v životě posunulo dál.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek