Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Jak si udržet mladistvou pleť. Zkuste jednoduché fígle Francouzek

Zdravá a svěží pleť, to je bezpochyby priorita Francouzek. Chcete se naučit pár jejich jednoduchých triků a mít pleť krásnou a svěží?
fílgle Francouzek
Fílgle Francouzek jak na krásnou pleť

Francouzky jsou proslulé svou elegancí. Mnohé ženy by se mohly jejich stylem inspirovat. A také to dělají. Jak je to s ošetřením pleti? Zapátrali jsme a našli fígle Francouzek, které používají k tomu, aby jejich pleť byla krásná a zářivá.

Kvalitní péče je na prvním místě

Předně je třeba připomenout, že kvalitní péče v podobě krémů a olejů je pro Francouzky obecně mnohem důležitější, než dokonalý make-up nebo účes. Naopak v tomto směru volí elegantní nedbalost, která v kombinaci s věčně mladistvou tváří tvoří okouzlující celek. Až někdy máme pocit, že se díváme na umělecké dílo – krásné ve své (ne)dokonalosti.

Oleje jsou ve Francii in

Kvalitní krémy a oleje jsou základním stavebním prvkem kosmetické výbavy každé Francouzky. Jejich používání se předává z generace na generac. A tak Francouzky často zůstávají u značky ověřené maminkou, či dokonce babičkou. Jedním z dalších produktů, které často používají, jsou oleje. Ty mají ve Francii mnohem delší tradici než u nás. Tady jejich obliba vzrostla až teprve před pár lety.

Přírodní kosmetika ano, ale

Přírodní kosmetika má ve Fracii také zelenou, ale zde Francouzky balancují. Mají rády přírodní produkty, ale vždy vyžadují jejich maximální účinek.  Samozřejmě nemusíme jezdit hned do Francie, abychom si stejný luxus dopřály i my. Krémy a oleje obsahující přírodní ingredience, zpracované za pomoci moderních vědeckých postupů tak, aby byly co nejúčinnější, jsou k dostání i u nás. A oblíbily si je i leckteré známé osobnosti.

Tipy Francouzek k péči o pleť

Ptáte se, jak dosáhnout hebké pleti? Zkuste micelární vody místo klasické kohoutkové vody. Ta je pro jemnou pleť na obličeji často příliš tvrdá a zbytečně ji vysušuje. Pokud se nechcete vody vzdát, alespoň ji nechte před použitím odstát.

K TÉMATU  Jak bojovat s prvními projevy stárnutí

Led proti únavě

I po obyčejné vodě Francouzka sáhne, ale pozor! V ledovém skupenství. To je skvělé tehdy, když se cítíte unavená. Ledový obklad pleť okamžitě vypne! Tenhle trik ocení po náročném dni v práci nebo druhý den po večírku snad každá žena.

Správný životní styl

Dostáváme se k nejdůležitějšímu bodu, a to je správný životní styl. Francouzky dodržují minimálně sedmihodinový spánkový režim. Neméně důležitý je i režim pitný. Čím více sklenic vody vypijete, tím spokojenější vaše pleť bude.

Cukry škodí pleti víc než tuky

Co se jídla týče, nemusíte tolik řešit tuky, jako cukry. Ty jsou pro pleť více škodlivé a způsobují různé neduhy např. akné. Francouzka si ráda dá sýrový talíř, ale obloukem se vyhne čokoládě.

A jaké fígle pro udržení své pleti v kondici používáte vy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není nic lepšího, než vlastnoručně vypěstovaná zelenina. Bez všech možných chemických hnojiv, pesticidů, insekticidů a bůhvíjaké další chemie. Ale v našich klimatických podmínkách není takové pěstování nic jednoduchého. Zejména v případě, že se stejně jako letos zima poněkud protáhne a i v nížinách sněží ještě v dubnu. Proto pro vás máme tipy a triky, které oceníte při pěstování rajčat.
I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
Podzim je tradiční období v roce, kdy bilancujeme. Dny se zkracují, počasí zhoršuje, nálada prostě není. Odtud je už jen krůček k nepříjemným pocitům a sešupu nálady směrem strmě dolů. Když se to stane jednou, je to v pořádku. Podzimní deprese by se ale neměly opakovat často.

Nepřehlédněte

Výraz plovoucí podlaha je tu s námi zhruba už od 90. let minulého století, od té doby se začaly objevovat ve více a více domácnostech. Jejich slávě však ještě zdaleka neodzvonilo. Majitelé bytů a domů jsou si vědomi jejich výhod, a proto výběr typu podlahy padne často zrovna na ně.
Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek