Čtvrtek , 18. 08. 2022

Helena

Jak se zbavit akné? Na vině může být strava či stres

Trápí vás akné? Dělají se vám pupínky, různé vyrážky a vás už to přestává bavit? Možná jste zkoušeli plno mastiček, plno čistících přípravků, ale i tak se vám potíže s pletí stále vrací! Jak vyřešit akné jednou provždy? Dá se to vůbec? Rovnou vám řeknu, že ano! A nyní vám prozradím, jak na to.
jak se zbavit akné
Jak na akné? (foto: 123RF.com)

30. 03. 2021

Příčina akné

Jak se zbavit akné? Nejdříve objevte příčinu. Akné nemá jen jednu příčinu. Těch příčin může být opravdu hodně. Pojďme si je tedy všechny postupně ukázat! Většinou si lidé myslí, že jim pomůže nějaká zázračná mast nebo přípravek proti pupínkům.

Jenže nyní vás asi zklamu. Můžete používat tu nejlepší péči na pleť, ale dokud nevyřešíte příčinu, tak vám to buď nepomůže anebo se vám bude akné stále vracet.

Příčiny totiž bývají vždy UVNITŘ. Z toho důvodu vám nemusí fungovat žádné přípravky. Je totiž potřeba pročistit vaše tělo. Nejen vaše tělo, ale také vaše nitro. To, jak se cítíte v životě, jaké je vaše chování, jak o sebe pečujete. Zbavení se akné vede skrz komfort ve vašem těle, ale i ve vaší duši!

Jak vypadá vaše strava?

Všechno, co jíme, tak prochází našimi střevy. Ve střevech se nachází sídlo naší imunity – tzv. ,,mikrobiom“. To, v jakém je náš mikrobiom stavu, tak podle toho vypadá naše imunita, naše zdraví a samozřejmě i naše pleť! Takže se zeptejte sami sebe, jak se stravujete.

Jestli váš jídelníček obsahuje plno cukru, slazených nápojů, alkohol, průmyslově zpracované potraviny, tak se není čemu divit! Váš střevní mikrobiom není v rovnováze. To se pak samozřejmě ihned projeví na vaší pleti.

Východiskem je omezit cukr, slazené nápoje, přesolené potraviny, chemicky a průmyslově zpracované potraviny a jíst co nejvíc kvalitně. Zařazovat do jídelníčku více ovoce, zeleniny, semínek, oříšků a také pít dostatek čisté neperlivé vody. Věřte mi, že zdravý životní styl vám ke krásné pleti opravdu pomůže!

Stresujete se?

Možná teď namítnete, že jíte přece zdravě, ale i tak máte pupínky. Ano, je to možné. Byť někdo žije hodně zdravě, tak i přesto může mít trápení s pletí. Naše psychika nás totiž ovlivňuje mnohem víc než to, jak se staráme o naše fyzické tělo.

K TÉMATUMáte plnou skříň, a přitom nic na sebe? Věčný problém vám vyřeší důmyslný systém nakupování

Zároveň i stres napadá střevní mikrobiom! Proto se zaměřte na to, jak se cítíte ve vašem životě. Jste často pod tlakem? Máte neustálý stres? Pak je jasné, že se tento nesoulad projeví i na vaší kůži.

Také nepřijetí samých sebe a kritizování sebe vyvolává projevy akné. Protože nám tak naše duše, která není v rovnováze a harmonii, dává najevo, abychom něco změnili. Naše chování, naše životní postoje, naše myšlenky. A naučili se žít více v lásce sami k sobě ale i k ostatním a celkově k životu.

Co na sebe dáváte?

Nejen fyzické a mentální tělo, ale také vše, co na sebe dáváme, nás nesmírně ovlivňuje. Podívejte se, co na vaši pleť a celkově na vaše tělo dáváte. Používáte prostředky šetrné k vaší pleti a k vašemu tělu? Anebo kupujete co nejlevnější odličovací prostředky a sprchové gely? Je sice super, že myslíte na to, abyste co nejvíc ušetřili.

Jenže co vaše tělo? Často tyto věci obsahují plno chemie a ta způsobuje akné, vyrážky, suchou kůži, hormonální problémy a spoustu dalšího.

Proto myslete na vaše ZDRAVÍ! Nesnažte se ušetřit. Protože stejně neušetříte, pokud vám tyto nekvalitní prostředky přinesou zdravotní problémy. Budete tak muset později investovat do léků… Myslete tedy na vaši budoucnost. Raději zainvestujte do kvalitní a přírodní kosmetiky, čímž zainvestujete i do vašeho zdraví.

Sebereflexe

A poslední nejdůležitějším bodem je sebereflexe! Vnímejte sami sebe a své tělo. Pozorujte, jaká potravina vám vyhovuje a jaká naopak ne. Je něco, po čem se cítíte nekomfortně a po čem se vám objevuje akné? Tak to z jídelníčku vyřaďte. Často lidem způsobují akné MLÉČNÉ VÝROBKY. Zkuste je vyřadit a uvidíte, jak se budete cítit bez nich. Pokud se stav vaší pleti zlepší, tak mléčné výrobky omezte.

K TÉMATUNechat si vytetovat psa? Prohlédněte si skvělou várku inspirace!

Dále vnímejte váš mentální stav. Podívejte se na to, co způsobuje stres a negativní myšlenky ve vašem životě. A poté konejte tak, abyste to postupně změnili a byli tak co nejvíce v psychické pohodě. Taky hlídejte, jaký krém vám sedí, jaký sprchový gel, jaký odličovací prostředek.

Díky sebereflexi dokážete vnímat, co vám vyhovuje a nastolíte tak komfort ve vašem těle i ve vašem nitru! Vyřeší se tak příčina vašeho akné a vy nebudete muset stále lítat do lékárny pro přípravky proti akné. Protože už budete vědět, že musíte začít vždy u SEBE.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pokud trpíte na akné nebo ekzém, na vině může být i špatné trávení

10 pravidel, která je nutné dodržet, když vás trápí akné

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Obecně platí, že lidé tapety buď milují, nebo nesnáší. Tapety jsou skvělým řešením nejen z hlediska designu, ale také izolují teplo, hluk a zabraňují vzniku plísní. V devadesátých letech byly tyto textilie v módě a v každé stylové domácnosti se objevovaly stěny se zajímavými prvky. Po delší době se opět vrací do našich moderních bytů. S tím však vyvstává otázka, jaké jsou nyní trendy?
„Už to mezi námi není takové, jako dřív. Chybí mi chvíle, kdy jsme neřešili jen pleny, očkovaní, hlídání, opruzeniny, růst zoubků. Náš sexuální život je po narození dítěte na bodu mrazu. Všechno se točí kolem prcka a nemáme na sebe s partnerem už vůbec žádný čas. Jsem uvázaná doma a můj svět je jen pračka, pleny a sporák. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy měla čas umýt si vlasy nebo si udělat nehty. Co máme mimino, jsem pro svou ženu druhé kolo u vozu. Všechno mám na krku já a partner mi s ničím nepomáhá. Moje žena o sebe přestala pečovat.“ Tohle je výčet těch nejčastějších příčin sporů, které vyvstávají po narození dítěte. Poznáváte se v některém z uvedených příkladů? Dnešní článek vás provede nejčastějšími příčinami partnerské poporodní nebo chcete-li rodičovské krize.
Po dlouhé a poměrně chladné zimě nám do schránek doputuje každoroční vyúčtování za energie. A mnozí se naprosto zhrozí, jelikož nejen, že musí doplácet, ale doplatek je doslova do nebe volající. V této chvíli nemohou dělat nic jiného než se zavřenými oči šek odeslat, a poté přemýšlet, jak snížit energetickou náročnost rodinného domu. Ono to ostatně není nic těžkého, tipy na několik úsporných opatření vám přinášíme.
V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.

Nepřehlédněte

Zřejmě není nutné dlouze vysvětlovat, o jaký hmyz se jedná. Octomilky neboli vinné mušky se nám do domácnosti ochotně nastěhují v momentě, kdy necháme na stole zralé ovoce nebo třeba zbytek pečiva od snídaně. Stačí jen chvilička a mušky se velmi rychle namnoží. Pak se může zdát problematické je z kuchyně nějak vypudit. Ale nebojte se – jde to.
Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek