Středa , 29. 11. 2023

Zina

Jak se zbavit akné? Na vině může být strava či stres

Trápí vás akné? Dělají se vám pupínky, různé vyrážky a vás už to přestává bavit? Možná jste zkoušeli plno mastiček, plno čistících přípravků, ale i tak se vám potíže s pletí stále vrací! Jak vyřešit akné jednou provždy? Dá se to vůbec? Rovnou vám řeknu, že ano! A nyní vám prozradím, jak na to.
jak se zbavit akné
Jak na akné? (foto: 123RF.com)

30. 03. 2021

Příčina akné

Jak se zbavit akné? Nejdříve objevte příčinu. Akné nemá jen jednu příčinu. Těch příčin může být opravdu hodně. Pojďme si je tedy všechny postupně ukázat! Většinou si lidé myslí, že jim pomůže nějaká zázračná mast nebo přípravek proti pupínkům.

Jenže nyní vás asi zklamu. Můžete používat tu nejlepší péči na pleť, ale dokud nevyřešíte příčinu, tak vám to buď nepomůže anebo se vám bude akné stále vracet.

Příčiny totiž bývají vždy UVNITŘ. Z toho důvodu vám nemusí fungovat žádné přípravky. Je totiž potřeba pročistit vaše tělo. Nejen vaše tělo, ale také vaše nitro. To, jak se cítíte v životě, jaké je vaše chování, jak o sebe pečujete. Zbavení se akné vede skrz komfort ve vašem těle, ale i ve vaší duši!

Jak vypadá vaše strava?

Všechno, co jíme, tak prochází našimi střevy. Ve střevech se nachází sídlo naší imunity – tzv. ,,mikrobiom”. To, v jakém je náš mikrobiom stavu, tak podle toho vypadá naše imunita, naše zdraví a samozřejmě i naše pleť! Takže se zeptejte sami sebe, jak se stravujete.

Jestli váš jídelníček obsahuje plno cukru, slazených nápojů, alkohol, průmyslově zpracované potraviny, tak se není čemu divit! Váš střevní mikrobiom není v rovnováze. To se pak samozřejmě ihned projeví na vaší pleti.

Východiskem je omezit cukr, slazené nápoje, přesolené potraviny, chemicky a průmyslově zpracované potraviny a jíst co nejvíc kvalitně. Zařazovat do jídelníčku více ovoce, zeleniny, semínek, oříšků a také pít dostatek čisté neperlivé vody. Věřte mi, že zdravý životní styl vám ke krásné pleti opravdu pomůže!

Stresujete se?

Možná teď namítnete, že jíte přece zdravě, ale i tak máte pupínky. Ano, je to možné. Byť někdo žije hodně zdravě, tak i přesto může mít trápení s pletí. Naše psychika nás totiž ovlivňuje mnohem víc než to, jak se staráme o naše fyzické tělo.

K TÉMATU  10 pravidel, která je nutné dodržet, když vás trápí akné

Zároveň i stres napadá střevní mikrobiom! Proto se zaměřte na to, jak se cítíte ve vašem životě. Jste často pod tlakem? Máte neustálý stres? Pak je jasné, že se tento nesoulad projeví i na vaší kůži.

Také nepřijetí samých sebe a kritizování sebe vyvolává projevy akné. Protože nám tak naše duše, která není v rovnováze a harmonii, dává najevo, abychom něco změnili. Naše chování, naše životní postoje, naše myšlenky. A naučili se žít více v lásce sami k sobě ale i k ostatním a celkově k životu.

Co na sebe dáváte?

Nejen fyzické a mentální tělo, ale také vše, co na sebe dáváme, nás nesmírně ovlivňuje. Podívejte se, co na vaši pleť a celkově na vaše tělo dáváte. Používáte prostředky šetrné k vaší pleti a k vašemu tělu? Anebo kupujete co nejlevnější odličovací prostředky a sprchové gely? Je sice super, že myslíte na to, abyste co nejvíc ušetřili.

Jenže co vaše tělo? Často tyto věci obsahují plno chemie a ta způsobuje akné, vyrážky, suchou kůži, hormonální problémy a spoustu dalšího.

Proto myslete na vaše ZDRAVÍ! Nesnažte se ušetřit. Protože stejně neušetříte, pokud vám tyto nekvalitní prostředky přinesou zdravotní problémy. Budete tak muset později investovat do léků… Myslete tedy na vaši budoucnost. Raději zainvestujte do kvalitní a přírodní kosmetiky, čímž zainvestujete i do vašeho zdraví.

Sebereflexe

A poslední nejdůležitějším bodem je sebereflexe! Vnímejte sami sebe a své tělo. Pozorujte, jaká potravina vám vyhovuje a jaká naopak ne. Je něco, po čem se cítíte nekomfortně a po čem se vám objevuje akné? Tak to z jídelníčku vyřaďte. Často lidem způsobují akné MLÉČNÉ VÝROBKY. Zkuste je vyřadit a uvidíte, jak se budete cítit bez nich. Pokud se stav vaší pleti zlepší, tak mléčné výrobky omezte.

K TÉMATU  Podle čeho vybírat pleťové sérum? S námi se konečně vyznáte

Dále vnímejte váš mentální stav. Podívejte se na to, co způsobuje stres a negativní myšlenky ve vašem životě. A poté konejte tak, abyste to postupně změnili a byli tak co nejvíce v psychické pohodě. Taky hlídejte, jaký krém vám sedí, jaký sprchový gel, jaký odličovací prostředek.

Díky sebereflexi dokážete vnímat, co vám vyhovuje a nastolíte tak komfort ve vašem těle i ve vašem nitru! Vyřeší se tak příčina vašeho akné a vy nebudete muset stále lítat do lékárny pro přípravky proti akné. Protože už budete vědět, že musíte začít vždy u SEBE.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pokud trpíte na akné nebo ekzém, na vině může být i špatné trávení

10 pravidel, která je nutné dodržet, když vás trápí akné

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nezáleží na tom, kolik je zrovna hodin. Je to tady! Máte chuť dopřát si něco hodně nezdravého. Jednou vás provokuje tlačenka v lednici, podruhé máte problém zkrotit myšlenku pochutnat si na tom hříšně sladkém dortíku. Tu a tam takový okamžik potká snad každého z nás a jak jistě víte, všechno má nějakou příčinu. A to i hlas vašich myšlenek volající po pizze a hranolkách s dvojitou tatarkou. Co za tím stojí a jak to řešit? Poradíme.
Aby vaše pleť vypadala zdravě, svěže a odpočatě, nemusíte vydávat horentní sumy za drahé pleťové krémy. I díky běžně dostupným surovinám bude vaše pleť zářivě krásná. Domácí pleťové masky na suchou pleť dodají pleti tolik potřebnou hydrataci a pro jejich přípravu stačí zajít jen do lednice.
O tom, že oddalování usnutí a následný nedostatek spánku způsobuje vystavení modrému světlu, jsme již psali. Ale příčin, které způsobují nespavost, je podstatně víc. Někdo má problém s usínáním, jiní usnou, jako když je do vody hodí, ale pak se vzbudí kolem třetí ráno a znovu usnout se nepodaří. Co s tím?
Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!
Elenu trápí to, co mnoho dalších žen, ačkoliv o tom veřejně nemluví. „Můj manžel se mi nedávno svěřil s tím, že by chtěl ještě další vztah. Jsme manželé přes dva roky, cítím se ve vztahu šťastná. Jenže mu očividně nestačím. Chtěl by ještě jinou ženu, chodit s ní na rande a dokonce souložit. A já si mám prý taky někoho najít. Jenže já nic takového nechci, co mám dělat?“ Její muž mluví o tzv. polyamorii a v mužských fantaziích se nejedná o nic ojedinělého.
Snídaně dělá den – to je staré známé pořekadlo, které platí od dob dávno minulých až po moderní současnost. Právě snídaně by nám měla dát potřebné živiny a energii potřebnou pro následující den. Její součástí by tak měly být hlavně suroviny, které obsahují důležité bílkoviny, vlákninu a další nepostradatelné látky. I proto jsou její součástí ovesné vločky - tedy měly by být její součástí.
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení
Dřímají vám pod polštářem dlouho střádané úspory? Možná vás denně provází strach z toho, že na dveře vaší domácnosti zaklepe neovladatelná inflace a všechny vám je sebere. Jelikož tento finanční jev začíná vystrkovat své růžky, je zapotřebí se zamyslet nad investováním. Pokud nemáte naspořeny miliony, je pro vás tou nejlepší cestou zlato – tedy investiční zlato.
Pohlavní nemoci – pro mnohé tabu, pro jiné něco tak intimního. Je chybou se domnívat, že vás některá z těchto velmi choulostivých onemocnění nemůže postihnout. Mnohé se totiž nepřenáší jen při pohlavním styku nebo nechráněným sexem. Jejich příčiny mohou být i jiné. Pojďme se seznámit s těmi nejčastějšími.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek