Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Jak se zbavit akné? Na vině může být strava či stres

Trápí vás akné? Dělají se vám pupínky, různé vyrážky a vás už to přestává bavit? Možná jste zkoušeli plno mastiček, plno čistících přípravků, ale i tak se vám potíže s pletí stále vrací! Jak vyřešit akné jednou provždy? Dá se to vůbec? Rovnou vám řeknu, že ano! A nyní vám prozradím, jak na to.
jak se zbavit akné
Jak na akné? (foto: 123RF.com)

30. 03. 2021

Příčina akné

Jak se zbavit akné? Nejdříve objevte příčinu. Akné nemá jen jednu příčinu. Těch příčin může být opravdu hodně. Pojďme si je tedy všechny postupně ukázat! Většinou si lidé myslí, že jim pomůže nějaká zázračná mast nebo přípravek proti pupínkům.

Jenže nyní vás asi zklamu. Můžete používat tu nejlepší péči na pleť, ale dokud nevyřešíte příčinu, tak vám to buď nepomůže anebo se vám bude akné stále vracet.

Příčiny totiž bývají vždy UVNITŘ. Z toho důvodu vám nemusí fungovat žádné přípravky. Je totiž potřeba pročistit vaše tělo. Nejen vaše tělo, ale také vaše nitro. To, jak se cítíte v životě, jaké je vaše chování, jak o sebe pečujete. Zbavení se akné vede skrz komfort ve vašem těle, ale i ve vaší duši!

Jak vypadá vaše strava?

Všechno, co jíme, tak prochází našimi střevy. Ve střevech se nachází sídlo naší imunity – tzv. ,,mikrobiom“. To, v jakém je náš mikrobiom stavu, tak podle toho vypadá naše imunita, naše zdraví a samozřejmě i naše pleť! Takže se zeptejte sami sebe, jak se stravujete.

Jestli váš jídelníček obsahuje plno cukru, slazených nápojů, alkohol, průmyslově zpracované potraviny, tak se není čemu divit! Váš střevní mikrobiom není v rovnováze. To se pak samozřejmě ihned projeví na vaší pleti.

Východiskem je omezit cukr, slazené nápoje, přesolené potraviny, chemicky a průmyslově zpracované potraviny a jíst co nejvíc kvalitně. Zařazovat do jídelníčku více ovoce, zeleniny, semínek, oříšků a také pít dostatek čisté neperlivé vody. Věřte mi, že zdravý životní styl vám ke krásné pleti opravdu pomůže!

Stresujete se?

Možná teď namítnete, že jíte přece zdravě, ale i tak máte pupínky. Ano, je to možné. Byť někdo žije hodně zdravě, tak i přesto může mít trápení s pletí. Naše psychika nás totiž ovlivňuje mnohem víc než to, jak se staráme o naše fyzické tělo.

K TÉMATU  Jdeme zatočit s kruhy pod očima. Co zabralo?

Zároveň i stres napadá střevní mikrobiom! Proto se zaměřte na to, jak se cítíte ve vašem životě. Jste často pod tlakem? Máte neustálý stres? Pak je jasné, že se tento nesoulad projeví i na vaší kůži.

Také nepřijetí samých sebe a kritizování sebe vyvolává projevy akné. Protože nám tak naše duše, která není v rovnováze a harmonii, dává najevo, abychom něco změnili. Naše chování, naše životní postoje, naše myšlenky. A naučili se žít více v lásce sami k sobě ale i k ostatním a celkově k životu.

Co na sebe dáváte?

Nejen fyzické a mentální tělo, ale také vše, co na sebe dáváme, nás nesmírně ovlivňuje. Podívejte se, co na vaši pleť a celkově na vaše tělo dáváte. Používáte prostředky šetrné k vaší pleti a k vašemu tělu? Anebo kupujete co nejlevnější odličovací prostředky a sprchové gely? Je sice super, že myslíte na to, abyste co nejvíc ušetřili.

Jenže co vaše tělo? Často tyto věci obsahují plno chemie a ta způsobuje akné, vyrážky, suchou kůži, hormonální problémy a spoustu dalšího.

Proto myslete na vaše ZDRAVÍ! Nesnažte se ušetřit. Protože stejně neušetříte, pokud vám tyto nekvalitní prostředky přinesou zdravotní problémy. Budete tak muset později investovat do léků… Myslete tedy na vaši budoucnost. Raději zainvestujte do kvalitní a přírodní kosmetiky, čímž zainvestujete i do vašeho zdraví.

Sebereflexe

A poslední nejdůležitějším bodem je sebereflexe! Vnímejte sami sebe a své tělo. Pozorujte, jaká potravina vám vyhovuje a jaká naopak ne. Je něco, po čem se cítíte nekomfortně a po čem se vám objevuje akné? Tak to z jídelníčku vyřaďte. Často lidem způsobují akné MLÉČNÉ VÝROBKY. Zkuste je vyřadit a uvidíte, jak se budete cítit bez nich. Pokud se stav vaší pleti zlepší, tak mléčné výrobky omezte.

K TÉMATU  Jak si udržet mladistvou pleť. Zkuste jednoduché fígle Francouzek

Dále vnímejte váš mentální stav. Podívejte se na to, co způsobuje stres a negativní myšlenky ve vašem životě. A poté konejte tak, abyste to postupně změnili a byli tak co nejvíce v psychické pohodě. Taky hlídejte, jaký krém vám sedí, jaký sprchový gel, jaký odličovací prostředek.

Díky sebereflexi dokážete vnímat, co vám vyhovuje a nastolíte tak komfort ve vašem těle i ve vašem nitru! Vyřeší se tak příčina vašeho akné a vy nebudete muset stále lítat do lékárny pro přípravky proti akné. Protože už budete vědět, že musíte začít vždy u SEBE.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Pokud trpíte na akné nebo ekzém, na vině může být i špatné trávení

10 pravidel, která je nutné dodržet, když vás trápí akné

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mladých a talentovaných autorů nebo autorek není nikdy dost. Jednou z nich je i Kristýna Freiová, která je absolventkou Literární akademie. Ta na sebe nedávno upozornila vydáním své již druhé knihy. Ta se jmenuje Nesmrtelný hrabě a je volným pokračováním jejího debutu knihy Galilejec. Kniha je plná fantastických příběhů, ale zamýšlí se také nad podstatnými životními otázkami.
Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.
Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.
Díky své divoké touze po nezávislosti bývá Štír mylně zaměňován s ohnivými znameními. Štíři ve skutečnosti ale patří k vodnímu znamení, která bývají citlivá a hluboce emotivní. Jsou to velice přátelští a loajální lidé, vzhledem ke své autentičnosti jim navazování kontaktů jde velice snadno. Pro své nejbližší je ochoten se obětovat.
Je zcela na místě, aby jsme vzhledem k času stráveném v kuchyni, vybrali přesně tu, která bude tvořit ucelený design celého bytu či domu, tak také, aby nám efektivně sloužila. Pro splnění těchto podmínek je tak potřeba pečlivě vybírat a přihlédnout v neposlední řadě i k ceně. Tak jaká bude ta vaše vysněná kuchyně? Pojďme se na to společně podívat!
Znamení zvěrokruhu o nás prozradí mnohé. Napoví, které plemeno psa je pro nás tím pravým společníkem, prozradí i to, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Dokonce upozorní na to, jakým jsme milencem. A kromě jiného i naznačí, jestli patříme mezi chytrá či méně inteligentní stvoření.
Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.
Zdá se to neuvěřitelné, ale podle Světové zdravotnické organizace patří mezi jednu z deseti nejčastějších příčin smrti dýchání znečištěného vzduchu, tedy smogu. Život ve velkoměstech, spojený s moderním způsobem života, v sobě nese spoustu nenápadných nebezpečí. Stres, deprese, nespavost, dýchací potíže, to všechno lze označit za civilizační choroby, a spojení se smogem  má na náš organismus neblahý vliv.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek