Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Billie Eilish. Mladá zpěvačka, která se stala slavnou přes noc. Proč ji teenageři zbožňují?

Možná jste již v rádiích zaznamenali hit Bad Guy, který rozhodně nepatří mezi mainstream. Kdo je slečna, která letos posbírala snad všechny americké ceny Grammy?
eilish
Billie Eilish je idolem nejenom všech teenagerů. Kde se vzala její sláva? (zdroj foto: npr.org)

15. 05. 2020

Proč je tak slavná a proč všichni její písničky doslova hltají? Pojďte si projít co víme o nejsledovanější teenagerce současnosti – Billie Eilish.

Z herecké rodiny

Než se její hity vystřelily jako raketou do celého světa, Billie žila poklidným životem v L.A. Narodila se do herecké rodiny. Její rodiče a její bratr Finney žili ve čtvrti Highland Park v Los Angeles. Billie Eilish od malička studovala tanec a hudbu, a to při domácím studiu. Své texty si píše od malička sama, a mezi její oblíbené interprety patří například Rocky, Lana Del Rey nebo Drake. Největší inspirací je pro ni ale Tyler, the Creator. Dle svých slov je skvělý, protože „Dělá si, co chce. Nezáleží mu na tom, zda to bude fungovat, nebo ne. Za to ho zcela obdivuji.“

billie
Sláva zpěvačky Billie Eilish se zrodila přes noc. Billie bylo pouhých 14 let.

První úspěch

Z Billie se stala hvězda doslova přes noc. A to jen a pouze díky moderním technologiím. Od svého učitele tance dostala za úkol navrhnout skladbu, na kterou spolu vymyslí choreografii. Skladbu Ocean Eyes napsal její bratr Finney původně pro svou skupinu, ale nakonec se rozhodl, že ji věnuje právě Billie, protože se mu zdálo, že holčičí hlas je pro ni lepší.

Skladbu pak společně nahráli na Soundcloud, to bylo Billie 14 let. A zrodila se hvězda! Nahrávku totiž začala sdílet velká masa lidí, a za pár dní byla Billie jednou z nejvíce vyhledávaných interpretů. Toho si samozřejmě všimli i v hudebním průmyslu. Billie zavolal manažer, se kterým spolupracuje dodnes.

A co lidi tak zaujalo? Nenapodobitelný hlas, který hladí, i kouše. Jakási naléhavost ve sdělení, které působí upřímně a nefalšovaně. Taneční choreografie se stala podkladem pro natočení videoklipu, ve kterém si Billie zatancovala spolu s dalšími tanečníky. Existuje i novější a oficiální video, kde je sama. To má na YouTube k dnešnímu dni na 236 miliónů shlédnutí.

K TÉMATU  Slavné páry, které spolu randily v 90. letech. Vzpomínáte si na ně?
billie
Nejúspěšnějším singlem je nahrávka Bad Guy. Na Youtube míří k miliardě shlédnutí.

Six Feet Under a Bad Guy

Říká se, že písně o nešťastné lásce vždy fungují. Asi na tom něco bude. Když Billie se svým bratrem začali spolupracovat s nahrávacím studiem, jako první se objevila píseň Six Feet Under. Psychedelická, pomalá balada o nešťastné lásce, ve které má hlavní úlohu sametový hlas Billie Eilish. Úspěch se dal očekávat. Více než 21 miliónů zhlédnutí na YouTube byl další odrazový můstek pro úspěšnou kariéru.

Hit, díky kterému se proslavila po celém světě, se jmenuje Bad Guy. Necelá miliarda zhlédnutí na YouTube, rebelantské aranžmá, kapající krev z nosu. Svět volal po změně – dokonalých holčiček s nereálnými tělesnými rozměry už mají mladí dost. S Billie se dokážou ztotožnit holky i kluci, a díky tomu zaznamenala raketový úspěch.

Šaty dělaj člověka

Abyste vybudovali dokonalou hvězdu showbusinessu, musí se něčím odlišovat. Lidé se s ní musí ztotožnit. To ví každý, kdo podniká v zábavním průmyslu. A věděli to i poradci Billie Eilish. Kdy jindy vytvořit dojem bezpohlavního člověka než v době, kdy LGBTQ komunity slaví úspěch a krize tradiční rodiny, kde je každé druhé manželství rozvedeno, zuří v celé západní civilizaci…

Billie Eilish se prezentuje více než oversized modely. Její texty jsou plné chmurných myšlenek a depresivních stavů, bylo tedy nutné vytvořit image, se kterou by její slova korespondovala. Zelené vlasy nemá nikdo – a na světě je jasný poznávací znak. Už ji nikdo nepřehlédne! A že nepatří zrovna mezi prvoplánové krásky, to není třeba zastírat. Je třeba z toho udělat přednost. Obří tenisky, volná móda, spolupráce s předními světovými návrháři. Ve velké večerní róbě Billie rozhodně nepotkáte – vlastně – šaty, nebo sukně nenosí vůbec.

eilish
V šatech, podpatcích nebo sukni tuto zpěvačku neočekávejte.

Slavná britská značka Burberry si udělala tu nejlepší reklamu, když na udílení American Music Awards oblékla novou hvězdu od hlavy až k patě do svého slavného vzoru – tartanové kostky. A to včetně bot. A co na hlavu? Čepici se síťkou, která je posetá krystaly.

K TÉMATU  Být matkou je vyčerpávající. Tahle kočičí máma o tom ví svoje! Šest hladových krků je pořádné sousto! Ještě si děláte starosti?

Extravagantní modely pro ni šije firma Gucci i Louis Vuitton. Lepší reklamu mezi novou generací si značky mohly jen těžko představit.

Billie se podařil husarský kousek – v dnešní době uniformních krásek v minisukních se odlišila. Nejen hlasem a aranžmá svých písní, ale také svým zjevem. Teenageři se s ní ztotožňují. Všichni přeci někdy zažili zklamání v lásce, krizi identity nebo deprese. Sametový hlas této zpěvačky, rebelie a touha odlišit se od stáda, to proměňuje celou novou generaci. Billie Eilish letos proměnila pět ze šesti nominací Grammy, což je na osmnáctiletou zpěvačku hodně slušný výkon. Ptáte se, jak se na galavečer vymódila? Přeci do zelené, maxi oversized model nešel přehlédnout.

Taky ji tak žerete?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Slavné ženy, které bojovaly s bulimií a dokázaly ji porazit. Patřila mezi ně i princezna Diana

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I když si v době neutichající rýmy myslíme, že se nám nemůže nic horšího stát, existuje celá spousta daleko vážnějších onemocnění, které nám dokážou život obrátit doslova naruby. Jednou z nich je rakovina – nemoc, která je obrovským náporem na psychiku.
O sexuálním násilí se mluví čím dál častěji a zabývají se jím i televizní a filmoví tvůrci. Ostřílená dvojice Biser Arichtev a Jan Coufal si jako předlohu vzali případ takzvaného Guru Járy, který pod záštitou duchovní pomoci zneužíval své klientky.
V počátcích každého vztahu je velmi těžké odhadnout, jak je ten druhý naladěn, jaká témata ho uvádějí do rozpaků a které mu naopak vůbec nevadí, nebo ho dokonce těší. Pokud spolu ale trávíte romantický večer, vždycky dopadne velmi nechvalně, pokud stočíte řeč na jedno z níže uvedených témat.
Toaleta je jedním z nejdůležitějších zařízení ve vaší domácnosti. Přestože jsou toalety robustní a spolehlivé součásti vodovodního systému, málokdy se najde majitel domu nebo bytu, který nikdy nemá žádné problémy s toaletou. Ucpání je možná nejběžnějším problémem toalety, ale zdaleka ne jediným. Nádrž může například vydávat nejrůznější podivné zvuky nebo může nepřetržitě téct voda. Většinu problémů s toaletami naštěstí dokáže opravit instalatér, který si sám poradí.
Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
Ve zdravém těle zdravý duch. Mnohokrát připomínaná moudrost irského dramatika George Bernarda Shawa je, byla a bude pro lidstvo aktuální. S neustálým rozvojem přísunu informací se každý den dozvídáme o nových metodách cvičení, možnostech sestavení zdravého jídelníčku a korekce životního stylu tak, aby člověk dosáhl co možná nejlepšího pocitu sama ze sebe. Takový pocit vám dodá tolik potřebnou sebedůvěru, která se odráží při každodenních činnostech.

Nepřehlédněte

Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek