Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Jenna Ortega se pro roli Wednesday narodila. Druhá série je na spadnutí

Celým jménem Jenna Marie Ortega se narodila 27. září 2002 v Kalifornii. Mladé herečce je teprve dvacet let, ale ve světě šoubyznysu se pohybuje už od dětství. Přesto, že již deset let se věnuje herectví, až s natočením televizního seriálu Wednesday, který se stal obrovským hitem, se z ní stala hvězda první kategorie. Za roli získala dokonce nominaci na Zlatý glóbus. Tajemnou Wednesday se ale málem vůbec nestala. Dokázali byste si v této roli ale představit někoho jiného?
Wednesday
Americká herečka Jenna Ortega jako by se pro roli Wednesday narodila.

22. 05. 2023

Dramatický přednes malé Jenny

Jenna Ortega započala svou kariéru jako malá, hrála převážně v reklamách a v televizních projektech. K tomu všemu se navíc dostala velkou náhodou, jejího dokonalého dramatického přednesu si všiml castingový agent na Facebooku, kde její matka zveřejnila krátké video. Malá Jenna ve videu recitovala monolog, avšak takovým způsobem, že agenta oslnila. Zjistilo se, že Jenna má talent, který by bylo škoda promarnit.

trailer k první sérii seriálu Wednesday

I když sama herečka přiznala, že jí chybělo běžné dospívání, život normální středoškolačky, dnes je z ní profesionálka, o které navíc mluví celý svět. Celosvětově známou herečkou se ale stala jen díky seriálovému hitu od Netflixu s názvem Wednesday. I když jsme strašidelnou Addamsonovu rodinu na obrazovkách mohli vidět již několikrát, mnozí se shodují v tom, že roli Wednesday ztvárnila nejvěrohodněji právě Jenna Ortega a předčila tak i Christinu Ricci, která malou Wednesday hrála ve dvou celovečerních filmech z devadesátých let.

Pro tuhle roli se snad narodila

Každý, kdo seriál zhlédnul, musí uznat, že drobná herečka se s postavou Wednesday dokonale sžila, ve svých scénách téměř nemrká a ikonický tanec, který si pro seriál měla vymyslet sama, je dokonalý. Herečka roli musela hodně obětovat, musela se naučit hrát na čelo, podstupovala lekce kanoistiky, šermu a učila se německy.

Přiznala, že natáčení pro ni bylo někdy peklem, na place trávila i čtrnáct hodin a mnohdy skoro nespala. Všechno stálo hodně úsilí i slz, jak sama Jenna řekla v jednom z rozhovorů, ale výsledek opravdu stál za to. A to jistě ví i ona sama, která se tak stala momentálně jednou z nejsledovanějších mladých žen na světě.

Wednesday

Hvězdou seriálu ale ani být nemusela, hodně se totiž rozmýšlela, zda na konkurz vůbec půjde. Jelikož až doposud byla vždy vnímána jako televizní herečka a sama se chtěla dostat hlavně k filmu, měla obavy, že další televizní projekt ji až na příliš dlouhou dobu sváže. Ovšem věhlas Tima Burtona, který na seriálu pracoval, ji přesvědčil k opaku.

K TÉMATU  10 novinek z dílny studia Netflix. Jaký film si nenechat ujít?

Z natáčení na konkurz

Nabídku na roli Wednesday dostala, zvažovala ji i odmítla, pak se ale rozhodla to zkusit. A my jsme rádi. Na konkurz přišla Jenna Ortega rovnou z jiného natáčení, konkrétně z hororu s názvem X. Stále byla nalíčená, měla na tváři umělou ránu a byla od umělé krve. Na konkurz na roli tajemné a nadpřirozenými schopnostmi obdařené Wednesday to bylo jako dělané.

Režiséra Tima Burtona upoutala a rovněž pobavila. Herečka však svou zatím nejslavnější roli získala ale i díky tomu, že vzhledem dceru Addamsonových nebývale moc připomíná, a navíc sama má smysl pro humor, tedy hlavně pro černý humor.

Wednesday
Jenna Ortega a Christina Ricci na premiéře.

Už na první pohled se zdá, že Jenna Ortega má se svou postavou Wednesday hodně společného, její ztvárnění role už asi jen tak někdo nepřekoná. Ve skutečnosti je však velmi drobná a působí dost křehkým dojmem. Věnuje se pilates, a i když ji fanoušci s oblibou sledují na sociálních sítích, ona sama je v oblibě příliš nemá a svůj Instagramový účet si v minulosti i několikrát smazala.

Momentálně se (samozřejmě) připravuje druhá řada seriálu, tak se ještě máme na co těšit.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ani muž, ani žena: Nebinární celebrity, které v tom (ne)mají jasno

Polyamorní celebrity otřásají monogamií ve švech. Komu jeden partner nestačí?

Zdroje článku:
www.nationaltoday.com, www.purewow.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.
Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.
Jógu zná v dnešní době snad každý a vysoké procento z nás jí doma nebo v tělocvičně dokonce cvičí. Tato relaxační cvičení se vždy provádějí zpomaleně a využívají všech svalů v těle. Jóga má díky tomu skvělé zpevňující a detoxikační vlastnosti. Není sice na hubnutí tak efektivní jako aerobik, nicméně je to velice funkční způsob, jak formovat své tělo. Pokud jógu milujete nebo s ní teprve začínáte, určitě se seznamte se 7 pozicemi, které tvoří samotný základ jógy a pro vaše tělo dokáží vykonat zázraky!
Patříte mezi milovníky filmových novinek, nebo jste naopak v kině nebyli ani nepamatujete? Letos na jaře má premiérů celá řada báječných filmů a to je skvělá příležitost vyrazit za kulturou. Jaké filmy patří mezi ty nejočekávanější v dubnu a květnu? Možná, že vylákají do nejbližšího kina za zážitkem i vás.
Jak si potvrdit, že krmivo, které svému psovi kupujete, je té nejvyšší kvality a skutečně obsahuje vše, co pejsek ke spokojenosti potřebuje? Ověřte si, zda obsahuje následující suroviny a zaměřte se na chování a vzhled svého psího kamaráda.
Černé tečky jsou noční můrou nás všech. Objeví se již pár dní poté, co opustíme kosmetický salón, a vracejí se s železnou pravidelností. Možná jste ale ještě nepřišli na správný způsob, jak na ně. Máme pro vás TOP tipy, jak s nimi zatočit!
Kyselina hyaluronová je látka, která je přirozeně obsažená v těle. Její kouzelnou vlastností je to, že je schopna vázat vodu, což je klíčové pro hydrataci naší pleti. Pojďme se proto podívat na kyselinu hyaluronovou zblízka.
Krásný čas Vánoc se kvapem blíží, a tak je třeba začít přemýšlet, co o adventu budete s rodinou dělat. Vedle pečení vánočního cukroví se určitě vydáte i na některé vánoční trhy, které doplní kouzelnou atmosféru svátků. Jděte se podívat na ty nejkrásnější trhy, díky nimž se začnete na Vánoce těšit takřka hned.
S radikálním poklesem teplot je potřeba pohlídat si imunitní systém. Co na dnešní den radí horoskop astroložky Naďy Šmídové?
Řeč je v našem životě velmi důležitá. Přece jen si jistě hned po pár větách všimnete, pokud někdo nevyslovuje zcela správně, koktá nebo mu dělá potíže výslovnost některých písmen. Řeč se u nás vyvíjí od útlého dětství a je dobré sledovat, jestli tu nenastávají nějaké potíže. Ty je mnohem snazší řešit okamžitě než později v dospělosti.
Baculatý a oteklý obličej - to je problém mnoha žen. I když i mužů, ovšem ženy jsou ty, které s tímto problémem chtějí opravdu efektivně bojovat. Jestliže nejste se svým obličejem spokojená, nemusíte si zoufat a ani nemusíte chodit na plastiku. Existuje totiž několik věcí, které udělat, abyste o oteklý obličej přišla.
Dnes dáváme přednost sedací soupravě, ale pokud nám to prostor dovolí, proč si nedopřát klasiku? Křeslo v obývacím pokoji je pohodlné a zamilujete si ho! Ušáky, relaxační, rozkládací, moderní i elegantní nebo kožená klasika, vyberte si podle stylu vašeho interiéru.

Výběr článků

Plánujete svou letošní dovolenou? Nelákalo by vás však pouze ležení u moře, ale spíše aktivní dovolená? Vaše kroky mohou směřovat na Kostariku – zemi adrenalinu a zážitků.
Léto je nejkrásnější období v roce. A přináší s sebou také zážitky, na které se nezapomíná. Jaké jsou výhody letního flirtu, a proč by jej měl alespoň jednou za život zkusit každý z nás? Letní románek je prostě nezapomenutelný!
Slyšeli jste někdy o meditaci? Zkoušeli jste ji někdy praktikovat nebo ji dokonce již praktikujete? Dnešní článek bude totiž právě o ní! Pro ty z vás, kteří o meditaci slyšíte poprvé, tak pokračujte ve čtení, protože se dozvíte, jak moc vám může změnit váš život. A to pozitivně. Redukovat stres, léčit vaše tělo, cítit se klidně, cítit se radostně a spoustu dalších benefitů!

Nepřehlédněte

Alternativní způsoby bydlení si lze představit různě, možností je skutečně celá řada. Nemusíte se přitom cítit nepohodlně nebo se vzdát svého komfortu. Alternativní bydlení ale dnes již nepředstavuje jen způsob, jak ušetřit finance. Jde také o udržitelný způsob bydlení, který šetří naši planetu.
Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek