Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Jenna Ortega se pro roli Wednesday narodila. Druhá série je na spadnutí

Celým jménem Jenna Marie Ortega se narodila 27. září 2002 v Kalifornii. Mladé herečce je teprve dvacet let, ale ve světě šoubyznysu se pohybuje už od dětství. Přesto, že již deset let se věnuje herectví, až s natočením televizního seriálu Wednesday, který se stal obrovským hitem, se z ní stala hvězda první kategorie. Za roli získala dokonce nominaci na Zlatý glóbus. Tajemnou Wednesday se ale málem vůbec nestala. Dokázali byste si v této roli ale představit někoho jiného?
Wednesday
Americká herečka Jenna Ortega jako by se pro roli Wednesday narodila.

22. 05. 2023

Dramatický přednes malé Jenny

Jenna Ortega započala svou kariéru jako malá, hrála převážně v reklamách a v televizních projektech. K tomu všemu se navíc dostala velkou náhodou, jejího dokonalého dramatického přednesu si všiml castingový agent na Facebooku, kde její matka zveřejnila krátké video. Malá Jenna ve videu recitovala monolog, avšak takovým způsobem, že agenta oslnila. Zjistilo se, že Jenna má talent, který by bylo škoda promarnit.

trailer k první sérii seriálu Wednesday

I když sama herečka přiznala, že jí chybělo běžné dospívání, život normální středoškolačky, dnes je z ní profesionálka, o které navíc mluví celý svět. Celosvětově známou herečkou se ale stala jen díky seriálovému hitu od Netflixu s názvem Wednesday. I když jsme strašidelnou Addamsonovu rodinu na obrazovkách mohli vidět již několikrát, mnozí se shodují v tom, že roli Wednesday ztvárnila nejvěrohodněji právě Jenna Ortega a předčila tak i Christinu Ricci, která malou Wednesday hrála ve dvou celovečerních filmech z devadesátých let.

Pro tuhle roli se snad narodila

Každý, kdo seriál zhlédnul, musí uznat, že drobná herečka se s postavou Wednesday dokonale sžila, ve svých scénách téměř nemrká a ikonický tanec, který si pro seriál měla vymyslet sama, je dokonalý. Herečka roli musela hodně obětovat, musela se naučit hrát na čelo, podstupovala lekce kanoistiky, šermu a učila se německy.

Přiznala, že natáčení pro ni bylo někdy peklem, na place trávila i čtrnáct hodin a mnohdy skoro nespala. Všechno stálo hodně úsilí i slz, jak sama Jenna řekla v jednom z rozhovorů, ale výsledek opravdu stál za to. A to jistě ví i ona sama, která se tak stala momentálně jednou z nejsledovanějších mladých žen na světě.

Wednesday

Hvězdou seriálu ale ani být nemusela, hodně se totiž rozmýšlela, zda na konkurz vůbec půjde. Jelikož až doposud byla vždy vnímána jako televizní herečka a sama se chtěla dostat hlavně k filmu, měla obavy, že další televizní projekt ji až na příliš dlouhou dobu sváže. Ovšem věhlas Tima Burtona, který na seriálu pracoval, ji přesvědčil k opaku.

K TÉMATU  Česko Slovenská SuperStar: skandál Knechtové i snaha Bartošové

Z natáčení na konkurz

Nabídku na roli Wednesday dostala, zvažovala ji i odmítla, pak se ale rozhodla to zkusit. A my jsme rádi. Na konkurz přišla Jenna Ortega rovnou z jiného natáčení, konkrétně z hororu s názvem X. Stále byla nalíčená, měla na tváři umělou ránu a byla od umělé krve. Na konkurz na roli tajemné a nadpřirozenými schopnostmi obdařené Wednesday to bylo jako dělané.

Režiséra Tima Burtona upoutala a rovněž pobavila. Herečka však svou zatím nejslavnější roli získala ale i díky tomu, že vzhledem dceru Addamsonových nebývale moc připomíná, a navíc sama má smysl pro humor, tedy hlavně pro černý humor.

Wednesday
Jenna Ortega a Christina Ricci na premiéře.

Už na první pohled se zdá, že Jenna Ortega má se svou postavou Wednesday hodně společného, její ztvárnění role už asi jen tak někdo nepřekoná. Ve skutečnosti je však velmi drobná a působí dost křehkým dojmem. Věnuje se pilates, a i když ji fanoušci s oblibou sledují na sociálních sítích, ona sama je v oblibě příliš nemá a svůj Instagramový účet si v minulosti i několikrát smazala.

Momentálně se (samozřejmě) připravuje druhá řada seriálu, tak se ještě máme na co těšit.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Ani muž, ani žena: Nebinární celebrity, které v tom (ne)mají jasno

Polyamorní celebrity otřásají monogamií ve švech. Komu jeden partner nestačí?

Zdroje článku:
www.nationaltoday.com, www.purewow.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nakupování dárků pro rodinu je těžké. Mnohem těžší než nakupování dárků pro spolupracovníka nebo oblíbeného učitele. Když ale nakupujete pro lidi, které znáte celý svůj život, máte jistou výhodu. Znáte totiž jejich koníčky a zájmy. Víte (nebo byste měli vědět) co mají rádi a po čem touží. Když tuhle výhodu dobře použijete, pořídit dárky k Vánocům pro rodinné příslušníky pak bude brnkačka. Už máte jasno, co komu nadělíte?
Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?
Mít dostatek kvalitního spánku je nesmírně důležité. Díky tomu se vaše tělo cítí lépe a mozek správně funguje. Mnoho z nás má ale s usínáním problém. A nejenom s usínáním, ale i s udržením kvalitního spánku po celou noc. Pokud spíme špatně, negativně to ovlivňuje možnost učení, snižuje kapacitu paměti, máme špatnou náladu a naše emoce jsou negativní. Co tedy pomáhá k lepšímu spánku?

Nepřehlédněte

Mnoho z nás se dlouho vyhýbalo nošení bílých tenisek. A důvod je jasný – prostě se velice rychle zašpiní. Nicméně ať chceme, nebo ne, bílé tenisky jsou prostě IN, a tak se rychlostí světla dostaly do botníku prakticky každé z nás.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek