Domů » Reklama » Svatební trendy roku 2021
Krása a móda Reklama

Svatební trendy roku 2021

svatba
I ve svatbě jde čas dopředu. Jaké jsou aktuální trendy v roce 2021? (zdroj foto: shutterstock.com)
Všechno kolem nás podléhá trendům, nejinak je tomu i u svateb. Jestli tedy plánujete na letošní rok veselku a chcete, aby byla v souladu s trendy pro rok 2021, bude udržitelná, šedožlutá a přikloní se k přírodě. Co se však nemění, je jídlo, protože dobře najedený host je spokojený host.

Pantone Color Institut vyhlásil pro rok 2021 dvě barvy, a to základní šedou a zářivě žlutou symbolizující vytrvalost a naději. Barvy se dají skvěle kombinovat a fungují jak v interiérech, tak na oblečení nebo dekoracích.

Stále silněji se projevuje i trend ohleduplnosti k přírodě a životnímu prostředí. Právě ten se promítne do občerstvení podávaného na svatbách nejvíc. Používat se budou recyklovatelné materiály a důraz bude kladen na lokální suroviny. Nic se ale nemění na tom, že jídlo na svatbu musí být především chutné.

Klasický bude i způsob podávání jídla, tradičně si můžete vybírat z teplých a studených rautů nebo servírované tabule.

Teplý raut

Náročné a drahé suroviny nahradí lokální a co nejvíc ohleduplné k přírodě. Co to v praxi znamená? Trefou do černého bude jakákoliv sezónní zelenina připravená na grilu, zapečená nebo zpracovaná dle raw postupů. To nutně neznamená, že se na rautových stolech neobjeví maso, jen by nemělo hrát hlavní roli. Třeba chov hovězího masa je totiž pro planetu extrémně náročný. Důraz při přípravě jídla bude také kladen na minimalizaci zbytků. A byli byste překvapeni, jak lahodná může být třeba polévka ze zeleninových odřezků.

Studený raut

Šunkovým rolkám už odzvonilo. Jejich místo zaujaly velmi rychle sýry z nejrůznějších druhů mléka, rostlinné pochoutky a delikatesy z farmářské produkce. Pokud bude váš studený raut servírovaný s razítkem „bio“, získáte body navíc.

Servírovaná večeře

V posledních několika letech se svatební obřady stále častěji konají až v odpoledních hodinách. Je to praktické pro všechny – budoucí novomanželé i svatebčané mají dostatek času na přípravu a celková doba svatebního veselí se o něco zkrátí. Je tedy logické, že tradiční svatební oběd se proměnil ve večeři. Ta je náročnější na přípravu, proto velmi pečlivě volte svatební catering. Pokud budete hodně odvážní, můžete své menu postavit výhradně na místních surovinách a maximálně ho zjednodušte.

Bar s nápoji

Jednoduchost se promítne i do barové nabídky. Komplikované koktejly už svatebčané nečekají. Naopak se cení dražší nápoje, například výběr rumů, ale v menším měřítku. Opulentnosti odzvonilo.

Svatba je jedinečným dnem v životě a jako takový si ho jistě budete chtít užít i v době, kdy to není tak úplně snadné. Když se však budete držet základních pravidel, jistě si svatbu užijte vy i vaši hosté. I když se třeba nerozhodnete pro inspiraci v letošních trendech, jistě bude váš den nezapomenutelný.