Domů » Krása a móda » Zaklínadlo urban fashion. Konkrétní kombinace, ve kterých budete hvězda!
Krása a móda Reklama

Zaklínadlo urban fashion. Konkrétní kombinace, ve kterých budete hvězda!

Urban fashion
Zaklínadlo urban fashion. Konkrétní kombinace, ve kterých budete hvězda!
Pozorujete okolo sebe generaci teenegarů a říkáte si, co je to vlastně teď za módu? Pojďte se s ní seznámit a uvidíte, že vám hned přiroste k srdci. Urban fashion se totiž jednoduše zapracuje do každého stylu!

Urban fashion – co to vlastně je?

Charakteristika Urban fashion je poměrně jednoduchá. Jedná se o módu, která je spjatá s různými subkulturami mladých lidí. Inspirovat se tak můžete v klasické street módě, hip hopu, emo stylu, punku, ale klidně i třeba v metalovém prostředí. A navíc – všechny tyto styly se dají podle libosti míchat. I to je totiž poznávacím znamením urban fashion – originální mísení různých stylů. 

Velmi často opakovaným prvkem urban fashion je sportovní móda. Dá se říci, že pro mnohé je dokonce naprostým základem. Tepláky, crop topy, sportovní kraťasy a v neposlední řadě také sportovní boty. Přesně tyto prvky sem patří a dotváří jeho skutečnou podobu. Kvalitní sportovní základ tohoto stylu můžete vybírat například v kolekci New Balance na answear.cz

Urban fashion se nemusí nutně týkat jen mladých lidí. Můžete se jí inspirovat a její prvky spojit s vaším šatníkem tak, že v nich klidně vyrazíte i do práce. Stačí totiž “vykrást” to, co se vám právě hodí a co nejvíc odráží váš styl. A nebo úplně naopak – co jde naprosto proti jeho proudu a stane se tak velmi zajímavým doplňkem.

Urban fashion
New Balance

Nevíte jak na to? Podívejte se na 5 konkrétních tipů

Patří k vašemu každodennímu dress codu sako a lodičky? Ani v takovém případě se nemusíte bát trochu zaexperimentovat. Pokud vám to denní program dovolí a nemusíte být v dress code zrovna stoprocentní, zkuste vyměnit košili nebo halenku za tričko s potiskem. Nemusí se hned jednat o potisk se superhrdiny nebo nějakou metalovou kapelou. Zkuste vybrat decentnější variantu, například se známou osobností nebo jen názvem značky, která se vám líbí.

Sako také můžete doplnit o originálnější boty, než jsou lodičky. Naprosto perfektní k tomuto účelu jsou třeba tzv. konversky. A nedržte se při zemi. Klidně sáhněte po červených nebo barevných botách. Překvapivě skvěle vypadají k saku kotníkové boty. Navíc – značka Converse vám nabídne mnohem víc než jen boty. Vyberte si třeba i triko pod sáčko, městský batoh na notebook nebo čepici. 

Volná ruka v doplňcích

Přesně tak – doplňky. Pokud si nemůžete (nebo nechcete) dovolit urbanizovat základní část svého šatníku, pak máte pořád možnost sáhnout po doplňcích. Nebývalé oblibě se teď těší třeba ledvinky a kšiltovky. S citem vybraná sportovní ledvinka, sportovní boty a hodící se kšiltovka vám budou velmi slušet například k romantickým šatům. A špatně nevypadají ani u víc casual zaměřeného looku – k saku a roztrhaným džínám. 

A u roztrhaných džínů ještě chvilku zůstaneme. Jsou samozřejmě situace, kdy se naprosto nehodí. Naopak jsou ale dny a situace, kdy si je klidně můžete dovolit. Jsou totiž nezaměnitelnou součástí urban stylu. Pokud je potřebujete zjemnit, oblékněte k nim třeba bílou košili s šifonovými rukávy nebo jakoukoli romantickou halenku. Nebojte se ani hodně oficiálního saka. A trochu ho rozbijte třeba crop topem nebo tričkem s potiskem.

Máte chuť jít víc do sportovna? A máte k tomu příležitost? Pak vyzkoušejte kombinaci oversize mikiny se sukní nebo šaty. Právě oversize mikiny jsou jedním z poznávacích znamení urban fashion, tak se je nebojte použít! Perfektní má například značka Fila na answear.cz. A když takovou mikinu navíc sladíte s kšiltovkou stejné značky a teniskami na platformě, budete rázem za urban star.