Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Dítě po čtyřicítce! Tyhle hvězdy to zvládly

Matkou se můžete stát i po čtyřicítce. A to s přehledem. Které celebrity jdou příkladem? Podívejte se.
rodina
Matkou se můžete stát i po čtyřicítce. A to s přehledem. Které celebrity jdou příkladem? Podívejte se. zdroj foto: thetimes.co.uk

24. 06. 2020

Mít dítě po čtyřicítce je stále společenské stigma. Přeci by se mělo rodit do třiceti. Jenže okolnosti tomu tak někdy chtějí, že jaksi není s kým zakládat rodinu, nebo se prostě žena necítí na dítě dost zralá. O to víc si možná matky, které přivádějí na svět děti až po dovršení čtyřicítky, svou novou životní roli užívají.Tyto slavné mamky to rozhodně zvládají, i když jim dvacet dávno není. Tady jsou.

Veronika Žilková

Herečka se nikdy netajila tím, že touží po velké rodině. Nakonec se jí podařilo mít více dětí díky různým životním partnerům. Dceru Agátu má s bývalým manželem Jiřím Hanychem. Syny Vincenta a Cyrila má pak z druhého manželství, s Markem Navrátilem. I se současným manželem, Martinem Stropnickým, se kterým jsou ve svazku manželském od roku 2008, zatoužili po společných dětech.

Nejdříve se jim narodil syn Melichar, ten ale bohužel v půl roce života zemřel. Manželé si však sen o společném dítěti přesto splnili. V roce 2005, tedy v době, kdy bylo Veronice 43 let, se jim narodila dcera Kordula. Výchovu mnoha dětí, mezi nimiž je velký věkový rozdíl a které nepocházejí z jednoho vztahu, zvládá rodina výborně.

Meryl Streep

Jedna z nejoblíbenějších hollywoodských hereček, oscarová Meryl Streep, se také stala matkou až po čtyřicítce. Svou nejmladší dceru Louisu přivedla na svět těsně před svými 42. narozeninami. Nutno podotknout, že se nejednalo o prvního potomka slavné herečky. S jejím manželem, Donem Gummerem, tvoří jeden z nejstabilnějších párů showbusinessu. Vzali se již v roce 1978, tedy rok poté, co Meryl začala svou hereckou kariéru. Z jejich svazku vzešly čtyři děti: Mamie Gummer, Henry Wolfe Gummer, Grace Gummer a Louisa Gummer. Právě nejmladší Louise je letos 28 let. Jejich rodinné vztahy patří mezi inspirativní.

rodina
Herečka Meryl Streep se svou rodinou
(zdroj foto: closerweekly.com)

Madonna

„Královna popu,“ jak jí bylo během jejích nejslavnějších let přezdíváno, je matkou dvou dětí. Dceru Lourdes má se svým osobním trenérem, a syn Rocco se jí narodil do vztahu s britským režisérem Guyem Ritchiem. Další dvě děti si popová diva adoptovala. Každopádně mladší syn Rocco se jí narodil ve 42 letech.

K TÉMATU  Co dělat, když se partner neumí sžít s rolí zvanou novopečený otec?

Cameron Diaz

Slavná herečka a křehká blondýnka to s chlapama neměla nikdy jednoduché. Usadit se jí podařilo až po boku jejího současného manžela, hudebníka Benjiho Maddena. Vzali se 17 dní od zasnoubení. Letos v lednu se jim narodila dcera Raddix Madden. Cameron Diaz bylo v den narození dítěte 47 let. Své soukromí si přísně střeží, snímky jejich dítěte tedy na sociálních sítích rozhodně nenaleznete.

Brigitte Nielsen

A věkovou hranici posuneme ještě o kousek výš. Slavná herečka a představitelka Rudé Sonji z filmu z osmdesátek se stala popáté matkou ve svých 55 letech. Je také popáté vdaná, a otcem posledního dítěte je mladší barman Mattia Dessi, kterému bylo v den narození dítěte 39 let. Už během těhotenství Brigitte publikovala na sociálních sítích jednu těhotenskou fotografii za druhou, podobný trend dodržela i po narození dítěte.

matka
Představitelka Rudé Sonji Brigitte Nielsen se svou pátou ratolestí
(zdroj foto: dailymail.co.uk)

Janet Jackson

Sestra slavného krále popu Michaela Jacksona, popová zpěvačka Janet Jackson, byla od roku 2012 provdaná za katarského miliardáře Wissama Al Mana. Na své první dítě si však počkala až do padesátky! V lednu roku 2017 se jí narodil chlapec, který dostal jméno Eissa. Zpěvačka se několikrát nechala slyšet, že mateřství není procházka růžovým sadem. „Být pracující matkou je opravdu náročné. Vychovávat malé dítě je navíc po padesátce dost těžké. Nemám chůvu, o vše se starám sama.“ Uvedla také, že hlídání pro syna zajišťuje jen po dobu svého vystoupení.

I slavné matky zvládly mateřství po čtyřicítce, některé dokonce až po padesátce. Pokud tedy osobně přemýšlíte, zda to zvládnete, není na co čekat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Navzdory nástrahám showbyznysu mají pevná manželství. České i zahraniční páry, kterým manželství opravdu klape

Celebrity, kterým drastické hubnutí pomohlo!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Akné v těhotenství není nic neobvyklého. Je běžné, že se akné na začátku těhotenství trochu zhoršuje a s postupem času se opět zlepšuje. Pravděpodobným viníkem je nadměrná produkce kožního mazu, ke které dochází, když tělo produkuje větší množství estrogenu. Kožní problém odezní, když se vaše hormonální hladiny vrátí k normálu. Ale teď si řekneme, jak na akné ještě během těhotenství vyzrát.
Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.
Většina žen chce okouzlit své okolí perfektním vzhledem a dobře zvoleným módním outfitem. Z toho důvodu zpravidla volí kousky, které jim sice zaručí vyladěný vzhled, ovšem na úkor jejich zdraví. A možná k takovýmto ženám patříte i vy. Pojďte se proto podívat na několik špatných módních návyků, které neprospívají vašemu zdraví, a zjistěte, jak najít přijatelný kompromis.
Dnes, v době nových přístupů k výživě, se na pohanku začalo pohlížet jako na superpotravinu která dokáže se zdraví člověka dělat naprosté divy! Obsahuje totiž mikroživiny, vitamíny, je to výborný zdroj vlákniny a obsahuje sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Proč se do jídel s pohankou pustit a jak ji můžete připravovat vám poradíme v článku.
Chloupky umí rapidně snížit ženské sebevědomí, a to zejména v létě, kdy nohy jsou to, co chceme ukazovat a odhalovat. Aby zely hladkostí a abychom se nebáli vzít si krátkou sukni či oblíbené šaty, depilace přichází vhod. Od epilace se liší několika výhodami.

Nepřehlédněte

Retro nábytek je v módě a vintage je stále skloňované slovo. Retro nábytek má své kouzlo, které nás přenese do jiných časů. Uvažovali jste ale i o kouzlu retro zvuku?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek