Středa , 29. 05. 2024

Maxim

Dítě po čtyřicítce! Tyhle hvězdy to zvládly

Matkou se můžete stát i po čtyřicítce. A to s přehledem. Které celebrity jdou příkladem? Podívejte se.
rodina
Matkou se můžete stát i po čtyřicítce. A to s přehledem. Které celebrity jdou příkladem? Podívejte se. zdroj foto: thetimes.co.uk

24. 06. 2020

Mít dítě po čtyřicítce je stále společenské stigma. Přeci by se mělo rodit do třiceti. Jenže okolnosti tomu tak někdy chtějí, že jaksi není s kým zakládat rodinu, nebo se prostě žena necítí na dítě dost zralá. O to víc si možná matky, které přivádějí na svět děti až po dovršení čtyřicítky, svou novou životní roli užívají.Tyto slavné mamky to rozhodně zvládají, i když jim dvacet dávno není. Tady jsou.

Veronika Žilková

Herečka se nikdy netajila tím, že touží po velké rodině. Nakonec se jí podařilo mít více dětí díky různým životním partnerům. Dceru Agátu má s bývalým manželem Jiřím Hanychem. Syny Vincenta a Cyrila má pak z druhého manželství, s Markem Navrátilem. I se současným manželem, Martinem Stropnickým, se kterým jsou ve svazku manželském od roku 2008, zatoužili po společných dětech.

Nejdříve se jim narodil syn Melichar, ten ale bohužel v půl roce života zemřel. Manželé si však sen o společném dítěti přesto splnili. V roce 2005, tedy v době, kdy bylo Veronice 43 let, se jim narodila dcera Kordula. Výchovu mnoha dětí, mezi nimiž je velký věkový rozdíl a které nepocházejí z jednoho vztahu, zvládá rodina výborně.

Meryl Streep

Jedna z nejoblíbenějších hollywoodských hereček, oscarová Meryl Streep, se také stala matkou až po čtyřicítce. Svou nejmladší dceru Louisu přivedla na svět těsně před svými 42. narozeninami. Nutno podotknout, že se nejednalo o prvního potomka slavné herečky. S jejím manželem, Donem Gummerem, tvoří jeden z nejstabilnějších párů showbusinessu. Vzali se již v roce 1978, tedy rok poté, co Meryl začala svou hereckou kariéru. Z jejich svazku vzešly čtyři děti: Mamie Gummer, Henry Wolfe Gummer, Grace Gummer a Louisa Gummer. Právě nejmladší Louise je letos 28 let. Jejich rodinné vztahy patří mezi inspirativní.

rodina
Herečka Meryl Streep se svou rodinou
(zdroj foto: closerweekly.com)

Madonna

„Královna popu,“ jak jí bylo během jejích nejslavnějších let přezdíváno, je matkou dvou dětí. Dceru Lourdes má se svým osobním trenérem, a syn Rocco se jí narodil do vztahu s britským režisérem Guyem Ritchiem. Další dvě děti si popová diva adoptovala. Každopádně mladší syn Rocco se jí narodil ve 42 letech.

K TÉMATU  České prvorodičky rodí stále později. Lékaři před tímto stavem varují. Rizika se s věkem výrazně zvyšují

Cameron Diaz

Slavná herečka a křehká blondýnka to s chlapama neměla nikdy jednoduché. Usadit se jí podařilo až po boku jejího současného manžela, hudebníka Benjiho Maddena. Vzali se 17 dní od zasnoubení. Letos v lednu se jim narodila dcera Raddix Madden. Cameron Diaz bylo v den narození dítěte 47 let. Své soukromí si přísně střeží, snímky jejich dítěte tedy na sociálních sítích rozhodně nenaleznete.

Brigitte Nielsen

A věkovou hranici posuneme ještě o kousek výš. Slavná herečka a představitelka Rudé Sonji z filmu z osmdesátek se stala popáté matkou ve svých 55 letech. Je také popáté vdaná, a otcem posledního dítěte je mladší barman Mattia Dessi, kterému bylo v den narození dítěte 39 let. Už během těhotenství Brigitte publikovala na sociálních sítích jednu těhotenskou fotografii za druhou, podobný trend dodržela i po narození dítěte.

matka
Představitelka Rudé Sonji Brigitte Nielsen se svou pátou ratolestí
(zdroj foto: dailymail.co.uk)

Janet Jackson

Sestra slavného krále popu Michaela Jacksona, popová zpěvačka Janet Jackson, byla od roku 2012 provdaná za katarského miliardáře Wissama Al Mana. Na své první dítě si však počkala až do padesátky! V lednu roku 2017 se jí narodil chlapec, který dostal jméno Eissa. Zpěvačka se několikrát nechala slyšet, že mateřství není procházka růžovým sadem. „Být pracující matkou je opravdu náročné. Vychovávat malé dítě je navíc po padesátce dost těžké. Nemám chůvu, o vše se starám sama.“ Uvedla také, že hlídání pro syna zajišťuje jen po dobu svého vystoupení.

I slavné matky zvládly mateřství po čtyřicítce, některé dokonce až po padesátce. Pokud tedy osobně přemýšlíte, zda to zvládnete, není na co čekat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Navzdory nástrahám showbyznysu mají pevná manželství. České i zahraniční páry, kterým manželství opravdu klape

Celebrity, kterým drastické hubnutí pomohlo!

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Konopí seté, latinsky cannabis sativa, je bylinou, chcete-li rostlinou, která má na naše tělo blahodárné účinky a používá se v alternativní medicíně k tlumení bolesti, léčbě neurologických onemocnění nebo zeleného zákalu. A vhodné je i na kašel. Proto se na něj teď podíváme z té lepší stránky.
Naše domácnost byla po dlouhé roky šťastná a plná smíchu. Vychovali jsme opravdu šikovné děti - a obzvláště manželka se celou dobu snažila tak, že se péče o jejich potřeby stala největším koníčkem. Děti se ale osamostatnily a ona najednou propadla depresím.
Miminka jsou zvědavá, smějí se, hrají si, zlobí, pošťuchují se navzájem a vyžadují pozornost. Tady se můžete podívat na všechno v jednom. Tyhle sladké děti vám možná vylepší den.
Tak trochu se stydíte za své podpaží? Buďte v klidu, vždyť jeho tmavší zbarvení se dá poměrně snadno napravit. K takovému účelu se přímo nabízí brambora, mléko, kokosový olej nebo stará dobrá jedlá soda. Jakých postupů se držet?
V době koronavirové daleko více lidí pracuje formou home office, a tak si může přece jen více řídit svůj pracovní čas. Jestliže máte takovou možnost, zdřímněte si po obědě.
Každý měsíc je to stejné. Ohlásí se menstruace, která je připravená nám přibližně týden dělat společnost. Ačkoli je menstruace z hlediska přírody naší důležitou součástí, není nám zrovna dvakrát příjemná a to zejména ve chvíli, kdy nám připraví krušné zážitky plné bolesti a nekomfortu. Jak si alespoň trochu takovou část měsíce zpříjemnit a ulevit si od všech nepříjemností.
Jak nejlépe překvapit a potěšit svého partnera? Muži to mají o dost jednodušší. Ženy během roku „nenápadně“ naznačují, co by se jim líbilo, a pak to s trochou štěstí najdou pod stromečkem. Ale co vybrat pro manžela, přítele, dědečka nebo strýčka? Většinou mluví o tom, jaké se jim líbí auto, motorka, a že ten obytný vůz za dva miliony by si moc přáli. Nechte je snít dál a překvapte je originálními a designově vychytanými dárky z Tipa.eu.
Vánoční přání potěší každého. Proč si neudělat vlastní? Nedá to mnoho práce, a přesto způsobí velkou radost. Překvapí i potěší vaše okolí a vaše snaha i výsledek zase vás. Podívejte se na video a pusťte se do vystřihování a lepení. Bude vás to bavit!
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
Denisa Cziglová, známá z účasti v MasterChef Česko, zemřela ve věku 35 let po statečném boji s rakovinou. Během svého života se snažila pomáhat ostatním onkologickým pacientům a svoje zkušenosti sdílela v knize, aby podpořila ty, kteří čelí podobným výzvám. Vedle toho si vybudovala rodinu a žila plnohodnotný život.
Dnešní doba je zrychlená, spoustu lidí je pod tlakem a pod vlivem stresu. Patříte mezi ty, kteří zažívají stres v každodenním životě? Přáli byste si to jednou provždy vyřešit? A jde to vůbec? V tomto článku si povíme, odkud se stres vlastně bere a taky uvidíte, že je možné s ním jednou provždy skoncovat!
Víme všechny dobře, že s dítětem v letadle to není vždy úplně jednoduché. Není třeba se ale ničeho obávat, pokud jste na to připravené. Jak vše zvládnout, aby byl let klidný pro vás, vaše dítě, ale také pro ostatní cestující?

Výběr článků

Po delší odmlce se nám opět otevírají hrady a zámky. Pokud tedy nemáte program na následující víkend, vyberte si z našeho seznamu ty nejatraktivnější památky, jež se vám vryly do paměti třeba díky nestárnoucím pohádkám, které se pravidelně vysílají v televizi během vánočních svátků.
Čokoláda. Komodita, která dokáže hýbat světem. Člověka umí zbavit stresu a navodit nám pocity štěstí, a to díky uvolňování dopaminu, po kterém se cítíme zkrátka šťastní a uvolnění. Je to zdroj rychlé energie právě proto, že je bohatá na sacharidy. Čokoláda svou vůní a chutí na jazyku dokáže vyvolat krásné vzpomínky a nám navodit příjemný pocit po celém těle.
Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.

Nepřehlédněte

Zásnuby jsou neopakovatelným a silným životním okamžikem. Jistě víte, že my ženy jej většinou prožíváme mnohem intenzivněji a zásnubní prstýnek jen tak z prstu nesundáme. I když každá máme jiný vkus, někdy se rády řídíme i trendy. Z čeho si budete moci vybrat nadcházející sezónu?
Nejste si jistá, zda vás partner pouze nevodí za nos? Jak poznat, že jde o lháře jako mrakodrap? Díky našim vyšetřovacím způsobům se dozvíte, zda jde o lháře, nebo jen o vaši domněnku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek