Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Ať žije mlíko aneb největší trapasy čerstvých matek. Pobavte se

I malé dítko dokáže zařídit pořádné trapasy. Přesvědčte se sama!
matka
I malé dítko dokáže zařídit pořádné trapasy. Přesvědčte se sama! (zdroj foto: pixabay.com)

30. 07. 2020

Mít miminko je splněný sen. Najednou držíte v náručí to krásné stvoření a rozplýváte se nad ním nekonečnou láskou. Čerstvé maminky se ale shodují, že tolik trapasů, co zažily během prvních měsíců se svým miminkem, nikdy dříve neprožily. Pojďte se podívat na trapasy, se kterými se nám svěřily.

Dobrý den, prsa ven!

Kojení je překrásné pouto mezi matkou a dítětem. Bohužel je to ale i zdroj pořádných trapasů. Podobně jako na křtinách malého Dominika, kterému bylo v té době devět měsíců. Při slavnostním přípitku na jeho počest se sešla celá široká rodina. Malý oslavenec již byl celým procesem křtin dosti unavený a zřejmě také hladový.

Sotva dozněl slavnostní proslov a schylovalo se k přípitku, Dominik se v náručí své maminky proměnil z hodného miminka v hladového tvora, který se rozhodnul odstranit překážky. Na svou maminku se vrhnul s takovou silou batolete, že jí povolily šaty a celému světu se tak ukázala její postavička a mlékem nalitá prsa. Malý byl navýsost nadšený a výskal radostí. Maminka zase vřeštěla hrůzou. Libová situace, že?

kojení
Kojení jedinečný pocit, kdy víte, že právě živíte své milované dítko. (zdroj foto: pixabay.com)

Dal byste si, pane úředníku?

Kdo již někdy kojil, ví, že prsa se rozhodnou produkovat mléko i v nejméně vhodný okamžik. Když si byla Radana na úřadě žádat o změnu rodičovského příspěvku, venku bylo parné léto. Proto si nevzala pod béžové šaty nic víc, než podprsenku a kalhotky. Na savé vložky do podprsenky zapomněla. Chyba.

Právě když vyplňovala údaje o miminku, které mezitím hlídala její sestra, se jí spustilo mléko. A to pořádně. Prsa se jí pokryla tekutinou, a na béžových šatech šlo vidět naprosto všechno. Trapas jako svět! Ještě musela podniknout potupnou jízdu domů, kdy si několik pánů v MHD mohlo oči vykoukat. Chtěly byste zažít podobné trapasy?

K TÉMATU  Výpomoc s hlídáním. Tenhle zkušený chlapík vezme holčičku na nečekaný výlet na kole

Hladové dítě

Marcela byla právě v dlouhé frontě u pokladny supermarketu. Její dítě už to nebavilo, a navíc byl čas na kojení. Matka doufala, že pouze rychle nakoupí, a potom se bude věnovat svému hladovému tvorečkovi. Jak se mýlila! Fronta se sunula pomalu jako šnek. A její dítě se rozhodlo, že je na čase dát vědět světu, že má hlad. Začalo nejprve tichým hlasem: „Mama, ham,“ ozvalo se to roztomilé robě.

Když se ale kojení stále nekonalo, dítě změnilo svůj přístup. „Mamaaaa, haaam, ham, ham, ham!,“ křičelo na celé kolo, a nebálo se použít i další slova, které se už naučilo. „Mama, ham, cuci cuci!“ Matka by se nejraději propadla do země. Naštěstí ji pár duchapřítomných pustilo před sebe. Za nákup platila při ohlušujícím řevu svého dítěte, které z posledních sil ječelo: „Maamaa, cuciiii!“

Matka opilec aneb trapasy s vůní rumu

„Jít s miminkem na vycházku v nosítku je přeci tak romantické,“ říkaly kamarádky i všemožné časopisy s reklamními fotkami usměvavých matek. Tak to vyzkoušela i Ivana. Vzala dítě do nosítka a vydala se do obchodu koupit ingredience na pařížský dort, co se chystala upéct manželovi. Už po pár metrech jí došlo, že romantika je v háji. Dítě bylo najednou těžké jako kamení.

Ale Ivana to nevzdala a šla hrdě dál. V obchodě nakoupila vajíčka, mouku, mléko, a taky rum, co nesmí v krému chybět. Fajn. Nacpala celý nákup do dvou igelitek a štrádovala si to domů. Tašky byly dost prověšené, protože byly úplně plné. Dítě zřejmě zjistilo, že matka je v koncích, a tak si přisadilo své. Domáhalo se kojení.

„Teď nemůžu, Rozárko, počkej domů,“ žádala Ivana své dítě o trochu klidu. Dítě se ale v nosítku neustále ošívalo, a když právě procházely parkem, jedna z tašek praskla. Samozřejmě ta, ve které byl rum. Romantická procházka vzala za své. Potem a vztekem rozcuchaná Ivana vzala tašku, z posledních sil posbírala část nákupu s tím, že uklidit čurbes se vrátí později. Domů však procházeli okolo zastávky plné lidí. Matka s dítětem slitá jakousi tekutinou, navíc páchnoucí alkoholem. To bylo pozdvižení! Nosítko doma Ivana hodila hluboko do skříně.

K TÉMATU  Online svět vašich dětí. Jak poznat, že je na internetu vaše dítě závislé?

Mít děti je krásné. A zažít s nimi den, kdy se nám nestanou žádné trapasy, je ještě parádnější. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Příprava na léto. Do vody padáme často, ať už u bazénu nebo u moře. Pokud to ale někdo natočí, pro ostatní je to vždycky zábava

Když svatba neproběhne podle představ. I v tento slavný den se může něco pokazit!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zastřešené stání pro vůz má několik výhod. Tou hlavní je ochrana vozu před deštěm, kroupami nebo sněhem. Odpadá tak i ranní škrábání skla. Garážový přístřešek ale umožní i vaše suché a pohodlné vysednutí a naopak, stejně jako vyložení kufru. Přístřešek lze obvykle sladit s exteriérem domu, a nejčastější variantou na materiál jsou dřevěné trámy. Krytina může být stejná, jako na střeše domu, z tašek, ale používá se taktéž plech nebo světlopropustný plast či sklolaminát.
V dřívějších dobách bylo soužití generace s generací naprostou samozřejmostí. Dnes se do toho už mnoha lidem nechce. Příčiny jsou jasné – vznikají třecí plochy, o které nikdo nestojí. Když je však dokážete zvládnout, můžete si naplno vychutnávat pozitiva: například mít možnost hlídání a péče o dům, děti, zvířata a květiny, i když jste pryč.
Kdo by se nechtěl probouzet za vůně čerstvě uvařené kávy. Káva je ten nejlepší životabudič a dnes si řada lidí bez šálku dobře uvařeného kofeinového nápoje nedokáže představit den. Patříte také mezi kávové nadšence? Pak byste jede takový kávovar měli mít i doma. Jenže nabídka na trhu je tak rozmanitá a široká! Po jakém kávovaru sáhnout, ptáte se? Poradíme vám!
Umíte si představit vánoční svátky bez pohádek? Nemusíte být nutně dítě, abyste vyžadovali oblíbené příběhy na Štědrý den a všechny následující svátky. Užijte si volné sváteční dny a nezapomeňte na pohádky, které vám přinesou klid a krásnou atmosféru do vašeho domova.
Všechno kolem nás podléhá trendům, nejinak je tomu i u svateb. Jestli tedy plánujete na letošní rok veselku a chcete, aby byla v souladu s trendy pro rok 2021, bude udržitelná, šedožlutá a přikloní se k přírodě. Co se však nemění, je jídlo, protože dobře najedený host je spokojený host.

Nepřehlédněte

V současné době chtějí být všichni ekologičtí. Dbají na životní prostředí a snaží se neplýtvat jídlem či třídit odpad. Dokonce se správně nakládá i s bioodpadem. A s tím se spojí kompostování. Pokud zvažujete pořízení kompostéru na zahradu nebo kompostéru do interiéru, nabízí se otázka, jak správně kompostovat a čemu se vyvarovat? Kompostování je sice hitem, na druhou stranu se to musí umět.
Perly jsou klasické, nadčasové a vždy podtrhnou eleganci jejich nositele. Věděli jste ale, že perla je jediný drahokam, který vzniká uvnitř živého organismu? Než byly v roce 1893 vytvořené kultivované perly, ta klasická byla vzácnější a dražší než samotné diamanty. Jak tedy správně nosit tento elegantní šperk, který je právě z perel tvořený?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek