Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Ať žije mlíko aneb největší trapasy čerstvých matek. Pobavte se

I malé dítko dokáže zařídit pořádné trapasy. Přesvědčte se sama!
matka
I malé dítko dokáže zařídit pořádné trapasy. Přesvědčte se sama! (zdroj foto: pixabay.com)

30. 07. 2020

Mít miminko je splněný sen. Najednou držíte v náručí to krásné stvoření a rozplýváte se nad ním nekonečnou láskou. Čerstvé maminky se ale shodují, že tolik trapasů, co zažily během prvních měsíců se svým miminkem, nikdy dříve neprožily. Pojďte se podívat na trapasy, se kterými se nám svěřily.

Dobrý den, prsa ven!

Kojení je překrásné pouto mezi matkou a dítětem. Bohužel je to ale i zdroj pořádných trapasů. Podobně jako na křtinách malého Dominika, kterému bylo v té době devět měsíců. Při slavnostním přípitku na jeho počest se sešla celá široká rodina. Malý oslavenec již byl celým procesem křtin dosti unavený a zřejmě také hladový.

Sotva dozněl slavnostní proslov a schylovalo se k přípitku, Dominik se v náručí své maminky proměnil z hodného miminka v hladového tvora, který se rozhodnul odstranit překážky. Na svou maminku se vrhnul s takovou silou batolete, že jí povolily šaty a celému světu se tak ukázala její postavička a mlékem nalitá prsa. Malý byl navýsost nadšený a výskal radostí. Maminka zase vřeštěla hrůzou. Libová situace, že?

kojení
Kojení jedinečný pocit, kdy víte, že právě živíte své milované dítko. (zdroj foto: pixabay.com)

Dal byste si, pane úředníku?

Kdo již někdy kojil, ví, že prsa se rozhodnou produkovat mléko i v nejméně vhodný okamžik. Když si byla Radana na úřadě žádat o změnu rodičovského příspěvku, venku bylo parné léto. Proto si nevzala pod béžové šaty nic víc, než podprsenku a kalhotky. Na savé vložky do podprsenky zapomněla. Chyba.

Právě když vyplňovala údaje o miminku, které mezitím hlídala její sestra, se jí spustilo mléko. A to pořádně. Prsa se jí pokryla tekutinou, a na béžových šatech šlo vidět naprosto všechno. Trapas jako svět! Ještě musela podniknout potupnou jízdu domů, kdy si několik pánů v MHD mohlo oči vykoukat. Chtěly byste zažít podobné trapasy?

K TÉMATU  Jak poznat vadu řeči u dítěte a co s tím?

Hladové dítě

Marcela byla právě v dlouhé frontě u pokladny supermarketu. Její dítě už to nebavilo, a navíc byl čas na kojení. Matka doufala, že pouze rychle nakoupí, a potom se bude věnovat svému hladovému tvorečkovi. Jak se mýlila! Fronta se sunula pomalu jako šnek. A její dítě se rozhodlo, že je na čase dát vědět světu, že má hlad. Začalo nejprve tichým hlasem: „Mama, ham,“ ozvalo se to roztomilé robě.

Když se ale kojení stále nekonalo, dítě změnilo svůj přístup. „Mamaaaa, haaam, ham, ham, ham!,“ křičelo na celé kolo, a nebálo se použít i další slova, které se už naučilo. „Mama, ham, cuci cuci!“ Matka by se nejraději propadla do země. Naštěstí ji pár duchapřítomných pustilo před sebe. Za nákup platila při ohlušujícím řevu svého dítěte, které z posledních sil ječelo: „Maamaa, cuciiii!“

Matka opilec aneb trapasy s vůní rumu

„Jít s miminkem na vycházku v nosítku je přeci tak romantické,“ říkaly kamarádky i všemožné časopisy s reklamními fotkami usměvavých matek. Tak to vyzkoušela i Ivana. Vzala dítě do nosítka a vydala se do obchodu koupit ingredience na pařížský dort, co se chystala upéct manželovi. Už po pár metrech jí došlo, že romantika je v háji. Dítě bylo najednou těžké jako kamení.

Ale Ivana to nevzdala a šla hrdě dál. V obchodě nakoupila vajíčka, mouku, mléko, a taky rum, co nesmí v krému chybět. Fajn. Nacpala celý nákup do dvou igelitek a štrádovala si to domů. Tašky byly dost prověšené, protože byly úplně plné. Dítě zřejmě zjistilo, že matka je v koncích, a tak si přisadilo své. Domáhalo se kojení.

„Teď nemůžu, Rozárko, počkej domů,“ žádala Ivana své dítě o trochu klidu. Dítě se ale v nosítku neustále ošívalo, a když právě procházely parkem, jedna z tašek praskla. Samozřejmě ta, ve které byl rum. Romantická procházka vzala za své. Potem a vztekem rozcuchaná Ivana vzala tašku, z posledních sil posbírala část nákupu s tím, že uklidit čurbes se vrátí později. Domů však procházeli okolo zastávky plné lidí. Matka s dítětem slitá jakousi tekutinou, navíc páchnoucí alkoholem. To bylo pozdvižení! Nosítko doma Ivana hodila hluboko do skříně.

K TÉMATU  Doteky léčí, buďte laskaví. Kdo a proč si je od vás rozhodně zaslouží?

Mít děti je krásné. A zažít s nimi den, kdy se nám nestanou žádné trapasy, je ještě parádnější. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Příprava na léto. Do vody padáme často, ať už u bazénu nebo u moře. Pokud to ale někdo natočí, pro ostatní je to vždycky zábava

Když svatba neproběhne podle představ. I v tento slavný den se může něco pokazit!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Udržování zdraví na pracovišti je klíčové pro produktivitu, spokojenost a celkovou pohodu. V tomto článku se dozvíte, jak si udržet fyzické a mentální zdraví i během náročných pracovních dnů. Poradíme vám, jak efektivně řešit stres, najít čas na pravidelný pohyb a zdravě se stravovat, i když jste zaneprázdněni pracovními povinnostmi. Navíc zvýrazníme význam psychické odolnosti a technik odpočinku, které pomohou zachovat klidnou mysl a pozitivní postoj. Tyto tipy vám umožní nejen lépe se cítit, ale také zvýšit vaši efektivitu a spokojenost v práci.
Její život se na počátku jevil jako pohádka o tom, jak dívka z malého města dobyla velký svět showbyznysu. Avšak místo klasického „a žili šťastně až do smrti“ se příběh Ivety Bartošové nesl spíše v tónech tragédie. 29. dubna 2024, si připomínáme deset let od chvíle, kdy Iveta svůj život sama tragicky ukončila. Přesto existovaly okamžiky, kdy byla šťastná.
Není žádným tajemstvím, že snídaně je naprostý základ. Poctivá snídaně je zároveň nejdůležitějším jídlem dne, což je o důvod víc, proč bychom si na ní měli dát opravdu záležet. Chutné jídlo vám po ránu zajistí potěšení (a není nic lepšího, než začínat den s radostí). Pokud navíc snídani převlečete do zdravého kabátu, prospějete tím své postavě i celkovému zdraví. Jaké dobroty si tedy po ránu nachystat?
Ve světě stále více posedlém zdravím vzkvétá trh s fitness technologiemi. Ať už jste v tělocvičně nebo si v sobotu ráno jen tak běžně zaběhnete po místním parku, každý chce mít na ruce fitness tracker, který zaznamenává jeho data. Nebuďte však na omylu, fitness trackery nejsou vymyšleny jen pro běžce a vášnivé návštěvníky tělocvičny.
Také vám někdy připadá, že se všechny každodenní povinnosti nedají skloubit dohromady? Chodíte spát pozdě a ráno brzy vstáváte, a přesto jste každý den ve skluzu? Nejspíš něco děláte špatně.
Léto je nejkrásnější období v roce. A přináší s sebou také zážitky, na které se nezapomíná. Jaké jsou výhody letního flirtu, a proč by jej měl alespoň jednou za život zkusit každý z nás? Letní románek je prostě nezapomenutelný!
Často nás trápí už od kolébky. Není ale žádnou výjimkou, že se objeví až v dospělosti. Jeho projevy jsou různorodé, ale pokaždé nepříjemné. Naštěstí se dá s atopickým ekzémem úspěšně bojovat.
Praha rozhodně není jen o historii a o památkách. Samozřejmě je doporučujeme navštívit, jelikož opravdu stojí za vidění, ale ne vždycky máte chuť kochat se pamětihodnostmi. Praha je zároveň město nekonečných možností, i co se týče různých aktivit, adrenalinu a zábavy. A právě o tom je dnešní článek, kde vám představíme některé z možností, jak se v centru Prahy aktivně zabavit.
Berete se z velké lásky. Vydrží možná rok, dva, tři. Pak nastane dlouholetá práce, v níž se vztah, který začal adrenalinovou reakcí, musí přerodit do fáze přátelství a spolupráce. Jestliže nezačnete na svém manželství včas tvrdě pracovat, rozpadne se vám pod rukama. Jak se z milenců stanou partneři a přátelé?
Převleč si ty mokré plavky. Také vás to štvalo jako malou? Něco pravdy na tom ale je, mokré plavky nebo sezení na studené zemi a další věci mohou zánět močových cest pěkně urychlit.
Domácí mazlíčci jsou zkrátka nekonečným zdrojem zábavy. Umí nás pořádně naštvat, ale svou roztomilostí to vždy vyváží. Psi, kočky, ale dokonce opice nebo veverka, ti všichni vás pobaví svými lumpárnami ve videu. Podívejte se na zvířátka v akci!
Dara Rolins, ve svých 51 letech, opět dokazuje, že krása a šarm neznají věkové hranice. Po nedávné plastické operaci se objevila na veřejnosti s novým vzhledem, který ihned zaujal a vzbudil nadšení mezi jejími fanoušky. Navzdory kritice ze strany některých hejtrů Dara září sebevědomím a ukazuje, že důležité je cítit se dobře ve své kůži.

Výběr článků

Stává se vám, že se čas od času v ložnici už nudíte? Hledáte způsob, jak v sobě probudit vášnivou dračici a ve svém partnerovi toho divokého milence, kterého jste poznala na začátku vztahu? Vezměte iniciativu do svých rukou a rozpoutejte v ložnici takovou sexuální bouři, že na ni ani jeden z vás jen tak nezapomene – a budete na ni rádi nejen vzpomínat, ale především si ji pravidelně opakovat!
Zítra se bude rozhodovat o vaší budoucnosti. V práci i v soukromí. V neděli se Luna přiblíží hvězdě Albaldach. Co to znamená pro vás? Astroložka Naďa Šmídová přináší další horoskop krásy a duševního zdraví na tento víkend. Co všechno se dá očekávat?
Vaše kamarádky mají děti nebo setrvávají ve vztazích, které jsou naprosto nefunkční. A vy přemýšlíte, proč je vlastně člověk ve vztahu, když být sám taky není k zahození. Pojďme si to shrnout a podívat se na výhody single života.

Nepřehlédněte

Slyšet za dveřmi ložnice „dneska ne, miláčku“ je pro mnohé muže doslova noční můra. Není tajemstvím, že jsou muži náruživější a mohli by „to“ mít klidně každý den. I několikrát. Ženy v tomto zájmu a potřebách mnohdy pokulhávají. A jsou situace, kdy i zadaná žena, která by mohla mít sex denně, začne intimní radovánky odmítat. Proč?
Váháte nad výběrem postele? Inspirujte se v naší galerii. Spokojený spánek je pro naše tělo velmi důležitý!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek