Neděle , 03. 07. 2022

Radomír

Fascinující přínosy hudby. Dělá z nás lepší řidiče a urychluje hubnutí!

Říká se, že ticho je ten nejkrásnější zvuk. V případě, že potřebujete shodit nadbytečná kila, podpořit zdraví srdce, zlepšit náladu a nakopnout pracovní výkon, vám však nepomůže. To hudba ano!
Hudba vás zeštíhlí. Také zlepšuje náladu, zdraví a pracovní morálku!
zdroj: 123RF.com

11. 06. 2018

11. 06. 2018

Kdy jste si naposledy pustily svou oblíbenou písničku – čistě jen tak, pro radost? Pokud už si ani nepamatujete, je nejvyšší čas to napravit. Poslech hudby má tak fantastické vedlejší účinky, že by byl hřích je patřičně nevyužít! Co všechno organizovaný systém zvuků dokáže, bez ohledu na žánr?

Rytmický pomocník při dietě? Tak to bereme!

Americká studie provedená na Cornellově univerzitě, která byla zveřejněna v odborném časopise Psychological Reports, skutečně překvapuje – a to velice příjemně. V jejích závěrech byste se totiž dočetly, že lidé, kteří při jídle poslouchají hudbu, jedí menší porce přibližně o 20 %. Nižší příjem kalorií rovná se větší šance na štíhlé křivky, to je snadná rovnice. Takže ano, s největší pravděpodobností je rádio fitness triumf letošní plavkové sezony!

Tajemství kreativity a dobré nálady

Léto je sice krásné, ale co si budeme vykládat, trávit ho za pracovním stolem není nic moc. Také vám pod tíhou tropických teplot mozek doslova stávkuje a odmítá spolupracovat? Zřejmě je to proto, že máte kolem sebe až příliš klidu. Odborníci z Illinoiské univerzity na základě vlastního průzkumu tvrdí, že „muzika“ zvyšuje výkon, celkovou produktivitu, soustředění a kreativitu o celých 15 %. Také prý zlepšuje náladu, neboť ovlivňuje hladinu neurotransmiteru dopaminu, který způsobuje pocity štěstí, radosti a vzrušení.

Bezpečnější řízení automobilu. Jako vážně

Dopravních nehod bohužel stále přibývá. Strážci zákona to připisují hlavně riskantní jízdě řidičů a jejich bezohlednosti. Nedávno se však ukázalo, že s dodržováním předpisů by mohla pomoci hudba. V jakém smyslu? Vlastně ve všech. Poznatky amerického výzkumu, jež byly publikovány v časopise Ergonomics naznačují, že jedinci, kteří za volantem poslouchají libozvučné tóny, se v provozu dopouštějí výrazně menšího počtu chyb. Tedy alespoň oproti řidičům, co preferují nerušené ticho.

K TÉMATUChcete opravdu silný antioxidant s vitaminem C? Vyzkoušejte toto zázračné ovoce

Regulace krevního tlaku. A s dobrými výsledky

Ačkoli je to možná k nevíře, nějaký ten „šlágr“ ocení i vaše srdce. Američtí kardiologové prostřednictvím své studie zjistili, že linoucí se rytmy z přehrávače pozitivně ovlivňují srdeční frekvenci i krevní tlak, což kondici celého kardiovaskulárního systému jen podporuje. No vida, tak na nic nečekejte a pusťte si něco od podlahy!

A jaký žánr máte nejraději vy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zbytečný stres a odvádění pozornosti. Jaké jsou další negativní účinky sociálních sítí a co všechno vám mohou způsobit?

Samota má na zdraví člověka špatný vliv. Jaké nemoce vám podle vědců hrozí? A co vám přinese spokojený vztah?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chloupky umí rapidně snížit ženské sebevědomí, a to zejména v létě, kdy nohy jsou to, co chceme ukazovat a odhalovat. Aby zely hladkostí a abychom se nebáli vzít si krátkou sukni či oblíbené šaty, depilace přichází vhod. Od epilace se liší několika výhodami.
Milujete pohyb při hudbě? Dobře děláte! Nedávno bylo vědecky prokázáno, že právě dynamická hudba má na celkový výsledek cvičení velmi pozitivní vliv. Při domácím cvičení, ve fitku i v bazénu je proto skvělé se zaposlouchat do hudby. Co se s vaším organismem bude dít?
I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
Vánoce a tradice jdou ruku v ruce. Nejedna z nás jich mnoho z nich dodržuje nebo si děláme vlastní. Jednou z takových poměrně zaběhnutých, je hladovění, neboli půst. Podle této tradice by se měl držet během Štědrého dne půst až do večeře, aby se nám zjevilo zlaté prasátko. Co na to říká naše tělo?
Když jsem začala pracovat v marketingové firmě, těšila jsem se na novou výzvu. Vytváření obsahu a reklamních kampaní mě bavilo odjakživa - a ve své původní firmě jsem měla na starosti všechno možné. Byla to pro mě skvělá příležitost, jak se posunout o kousek dál. Tuhle společnost už jsem totiž měla vyhlédnutou dlouho, a konečně se mi tam podařilo dostat. Už to všechno ale vidím jinýma očima…a může za to šéfová.
Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.
Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování těla a všech jeho funkcí, je zapotřebí, abychom mu dodávali jeho pohonné hmoty. Jimi se myslí především vitaminy, také minerály, antioxidanty a další živiny, které se společně podílí na správném fungování organismu. Jedním z klíčových vitaminů je vitamin D, jehož nedostatek umí v těle způsobit opravdu velkou paseku.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek