Domů » Životní styl » Fascinující přínosy hudby. Dělá z nás lepší řidiče a urychluje hubnutí!
Životní styl

Fascinující přínosy hudby. Dělá z nás lepší řidiče a urychluje hubnutí!

Hudba vás zeštíhlí. Také zlepšuje náladu, zdraví a pracovní morálku!
zdroj: 123RF.com
Říká se, že ticho je ten nejkrásnější zvuk. V případě, že potřebujete shodit nadbytečná kila, podpořit zdraví srdce, zlepšit náladu a nakopnout pracovní výkon, vám však nepomůže. To hudba ano!

Kdy jste si naposledy pustily svou oblíbenou písničku – čistě jen tak, pro radost? Pokud už si ani nepamatujete, je nejvyšší čas to napravit. Poslech hudby má tak fantastické vedlejší účinky, že by byl hřích je patřičně nevyužít! Co všechno organizovaný systém zvuků dokáže, bez ohledu na žánr?

Rytmický pomocník při dietě? Tak to bereme!

Americká studie provedená na Cornellově univerzitě, která byla zveřejněna v odborném časopise Psychological Reports, skutečně překvapuje – a to velice příjemně. V jejích závěrech byste se totiž dočetly, že lidé, kteří při jídle poslouchají hudbu, jedí menší porce přibližně o 20 %. Nižší příjem kalorií rovná se větší šance na štíhlé křivky, to je snadná rovnice. Takže ano, s největší pravděpodobností je rádio fitness triumf letošní plavkové sezony!

Tajemství kreativity a dobré nálady

Léto je sice krásné, ale co si budeme vykládat, trávit ho za pracovním stolem není nic moc. Také vám pod tíhou tropických teplot mozek doslova stávkuje a odmítá spolupracovat? Zřejmě je to proto, že máte kolem sebe až příliš klidu. Odborníci z Illinoiské univerzity na základě vlastního průzkumu tvrdí, že „muzika“ zvyšuje výkon, celkovou produktivitu, soustředění a kreativitu o celých 15 %. Také prý zlepšuje náladu, neboť ovlivňuje hladinu neurotransmiteru dopaminu, který způsobuje pocity štěstí, radosti a vzrušení.

Bezpečnější řízení automobilu. Jako vážně

Dopravních nehod bohužel stále přibývá. Strážci zákona to připisují hlavně riskantní jízdě řidičů a jejich bezohlednosti. Nedávno se však ukázalo, že s dodržováním předpisů by mohla pomoci hudba. V jakém smyslu? Vlastně ve všech. Poznatky amerického výzkumu, jež byly publikovány v časopise Ergonomics naznačují, že jedinci, kteří za volantem poslouchají libozvučné tóny, se v provozu dopouštějí výrazně menšího počtu chyb. Tedy alespoň oproti řidičům, co preferují nerušené ticho.

Regulace krevního tlaku. A s dobrými výsledky

Ačkoli je to možná k nevíře, nějaký ten „šlágr“ ocení i vaše srdce. Američtí kardiologové prostřednictvím své studie zjistili, že linoucí se rytmy z přehrávače pozitivně ovlivňují srdeční frekvenci i krevní tlak, což kondici celého kardiovaskulárního systému jen podporuje. No vida, tak na nic nečekejte a pusťte si něco od podlahy!

A jaký žánr máte nejraději vy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zbytečný stres a odvádění pozornosti. Jaké jsou další negativní účinky sociálních sítí a co všechno vám mohou způsobit?

Samota má na zdraví člověka špatný vliv. Jaké nemoce vám podle vědců hrozí? A co vám přinese spokojený vztah?