Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Fascinující přínosy hudby. Dělá z nás lepší řidiče a urychluje hubnutí!

Říká se, že ticho je ten nejkrásnější zvuk. V případě, že potřebujete shodit nadbytečná kila, podpořit zdraví srdce, zlepšit náladu a nakopnout pracovní výkon, vám však nepomůže. To hudba ano!

11. 06. 2018

11. 06. 2018

Kdy jste si naposledy pustily svou oblíbenou písničku – čistě jen tak, pro radost? Pokud už si ani nepamatujete, je nejvyšší čas to napravit. Poslech hudby má tak fantastické vedlejší účinky, že by byl hřích je patřičně nevyužít! Co všechno organizovaný systém zvuků dokáže, bez ohledu na žánr?

Rytmický pomocník při dietě? Tak to bereme!

Americká studie provedená na Cornellově univerzitě, která byla zveřejněna v odborném časopise Psychological Reports, skutečně překvapuje – a to velice příjemně. V jejích závěrech byste se totiž dočetly, že lidé, kteří při jídle poslouchají hudbu, jedí menší porce přibližně o 20 %. Nižší příjem kalorií rovná se větší šance na štíhlé křivky, to je snadná rovnice. Takže ano, s největší pravděpodobností je rádio fitness triumf letošní plavkové sezony!

Tajemství kreativity a dobré nálady

Léto je sice krásné, ale co si budeme vykládat, trávit ho za pracovním stolem není nic moc. Také vám pod tíhou tropických teplot mozek doslova stávkuje a odmítá spolupracovat? Zřejmě je to proto, že máte kolem sebe až příliš klidu. Odborníci z Illinoiské univerzity na základě vlastního průzkumu tvrdí, že „muzika“ zvyšuje výkon, celkovou produktivitu, soustředění a kreativitu o celých 15 %. Také prý zlepšuje náladu, neboť ovlivňuje hladinu neurotransmiteru dopaminu, který způsobuje pocity štěstí, radosti a vzrušení.

Bezpečnější řízení automobilu. Jako vážně

Dopravních nehod bohužel stále přibývá. Strážci zákona to připisují hlavně riskantní jízdě řidičů a jejich bezohlednosti. Nedávno se však ukázalo, že s dodržováním předpisů by mohla pomoci hudba. V jakém smyslu? Vlastně ve všech. Poznatky amerického výzkumu, jež byly publikovány v časopise Ergonomics naznačují, že jedinci, kteří za volantem poslouchají libozvučné tóny, se v provozu dopouštějí výrazně menšího počtu chyb. Tedy alespoň oproti řidičům, co preferují nerušené ticho.

K TÉMATU  Jóga v teple? Naše redaktorka to vyzkoušela na vlastní kůži. Hot jóga vás pěkně zahřeje a dobije baterky!

Regulace krevního tlaku. A s dobrými výsledky

Ačkoli je to možná k nevíře, nějaký ten „šlágr“ ocení i vaše srdce. Američtí kardiologové prostřednictvím své studie zjistili, že linoucí se rytmy z přehrávače pozitivně ovlivňují srdeční frekvenci i krevní tlak, což kondici celého kardiovaskulárního systému jen podporuje. No vida, tak na nic nečekejte a pusťte si něco od podlahy!

A jaký žánr máte nejraději vy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zbytečný stres a odvádění pozornosti. Jaké jsou další negativní účinky sociálních sítí a co všechno vám mohou způsobit?

Samota má na zdraví člověka špatný vliv. Jaké nemoce vám podle vědců hrozí? A co vám přinese spokojený vztah?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud chcete dbát na zdravý jídelníček, zaměřte se na naklíčená semena. Obsahují totiž všechny důležité a hodnotné látky, potřebné k životu.
Deprese a úzkosti jsou dnes běžné jevy, se kterými se potýkáme. Zatímco někdo k těmto stavům sklouzne z důvodu špatného rodinného zázemí, jiný se do depresí dostane z důvodu až příliš velké snahy uspět. A někdy - někdy je na vině takzvaná obsedantně-kompulzivní porucha. O co konkrétně jde?
Hodně lidí si chce užívat neustále krásného a teplého počasí venku. To bohužel není v naší zemi možné. V zimě, na podzim i během léta přijdou ošklivé dny. Musíte proto vědět, jak si zpříjemnit volný čas doma, když nemůžete kvůli počasí jít ven. Poradíme vám, jak si snadno zlepšit život a udělat si z domova nádherné a pohodlné místo.
Dnešní doba se těší oblíbenosti zdravého životního stylu s dostatkem pohybu. Proto není divu, že se zejména ženy snaží vedle vyváženého jídelníčku také pravidelně cvičit a záleží jim na vyrýsované postavě. Pokud i vy toužíte po pevném a kulatém zadečku, je na čase najít ty nejefektivnější cviky, které můžete cvičit i v pohodlí domova a zapojit hýždě.
Možná si to ani neuvědomujeme, ale plasty jsou všude kolem nás. Některé jsou velmi cenné a pomáhají nám v běžném životě. Například plastové součástky elektroniky, plastové rukavice a pomůcky v nemocnicích nebo plastové součástky aut a všeobecně plast používaný v průmyslu. Některé plasty nám ovšem neslouží léta, ale jen pár hodin nebo dokonce minut. Proto bychom se na tyto druhy plastů měli zaměřit a začít s nimi šetřit. Jak můžeme v domácnosti během každodenních činností plasty eliminovat?
Šnečí sliz můžeme stále častěji vidět jako součást drahých kosmetických přípravků. Než se stal trendem pro podporu krásy, byl ve starověkém Řecku lékem na záněty. Mnoho žen o něm ještě neslyšelo a některé na něj jen nevěřícně koukají v obchodních regálech. Představíme si, co to šnečí sliz je a jaké má potenciální přínosy.
Během těhotenství a zvláště v prvním trimestru můžeme počítat s fyziologickým váhovým přírůstkem. Každá maminka potvrdí, že v těhotenství přichází hlad častěji a ženy se do pravidelného stravování nutit nemusí. Jak je to ale s dietním režimem? Je vhodný? Do jaké míry?
Muž s velkým přirozením je snem mnoha žen. Co když je ale až "moc" velké?
Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.
Co vyrazit na hory? Vyhlášená lyžařská destinace Méribel ve francouzských Alpách patří mezi ty nejluxusnější. Tahle překrásná horská chata je k pronájmu! Celých 330 m² a 3 patra, kde je 6 ložnic, prostorný obývací pokoj s panoramatickým oknem nebo vlastní kuchyně. Dole najdete krytý bazén a k dispozici je i sauna. Navíc dodávka s řidičem. Stejně ohromující jako vzhled a interiér chaty je i ceník služeb. Tohle zkrátka něco stojí.
Přemýšlíte už nyní nad tím, kam se letos pojedete podívat? Zahraniční dovolená může být naplánovaná s předstihem, ale klidně i rozhodnutím na poslední chvíli. Dovolená v Itálii je mezi Čechy každým rokem velice oblíbená.
Dnes se připravte pomáhat, když to bude třeba. Budete za to odměněni! Co dalšího radí na pátek asrotroložka Naďa Šmídová?

Výběr článků

I když svou matraci pravidelně udržujete v dobrém stavu, je nutné ji občas i hloubkově vyčistit. Je známo, že spánkem trávíme třetinu svého života, takže byste měli svůj spací prostor udržovat opravdu čistý a voňavý, abyste si dopřáli skvělou noc. Přinášíme vám tipy, jak svou matraci opravdu skvěle vyčistit krok za krokem.
Modelka Simona Krainová je v poslední době známá zejména pro své očistné kúry a detoxy, ájurvéda ji doslova pohltila. Jak taková harmonizace těla pod taktovkou 5000 let staré indické medicíny probíhá?
Neustále si něco píšou na mobilu, navštěvují se, a rozhodně si nejste jistá, že jste schopná se na to dále dívat? Poradíme vám, jak vyzrát na situaci, kdy se váš přítel stýká se svou ex.

Nepřehlédněte

Po delší odmlce se nám opět otevírají hrady a zámky. Pokud tedy nemáte program na následující víkend, vyberte si z našeho seznamu ty nejatraktivnější památky, jež se vám vryly do paměti třeba díky nestárnoucím pohádkám, které se pravidelně vysílají v televizi během vánočních svátků.
Když začnou bolet dásně, je to velice nepříjemné. Často problém tkví ve vznikajícím zánětu, se kterým je třeba co nejdříve bojovat. Zánět dásní je sice běžné onemocnění, které postihuje dospělé i děti v jakémkoli věku, ale nikdy by se nemělo podceňovat. Pokud vás dásně občas bolí, pojďte se tomu podívat na zoubek, třeba konečně přijdete na to, jak s tímto nepříjemným pocitem zatočit jednou provždy!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek