Domů » Životní styl » Hodně pečiva, jen ovoce, ovocné drinky…tyhle a další zaběhnuté nešvary ze snídaně odstraňte! Jinak nezhubnete!
snidane a hubnuti
Zdroj: 123RF.com
Životní styl

Hodně pečiva, jen ovoce, ovocné drinky…tyhle a další zaběhnuté nešvary ze snídaně odstraňte! Jinak nezhubnete!

To, že je snídaně základ, už jste slyšela mockrát. Jenže jakou si dát, abyste se konečně zbavila toho břicha či celkově zhubla? Víme a prozradíme!

Někdy je to opravdu peklo si na snídani vůbec vzpomenout, jindy ale ten čas je, tak proč to neudělat správně. Zvlášť teď, kdy hubnout je mnohem snazší než během zimy. Co tedy možná děláte za chyby?

Nic

Nedat si vůbec nic a pospíchat z domu s prázdným žaludkem je cesta do pekla. Sice si budete ráno připadat lehčí a možná i příjemně, jenže odpoledne vás hlad a vynechané jídlo stejně dožene. Večer pak sníte mnohem víc, než se na dietu sluší. Zkuste to obrátit. Začít lehkou večeří a ráno se probudit s hladem, který vás donutí se najíst. Co vy na to? Přesně tohle totiž funguje na kila dolů. Večer méně jíst a ráno téměř nejvíc.

Tučné sladké

Ano, sladká snídaně může být na zdravém menu, ale musíte vědět, co sladkého si dát. Rozhodně to nejsou babiččiny buchty, muffiny v kavárně nebo koláče v pekárně. Chce to ovesné vločky, jogurt, ovoce a oříšky. Nebo jáhlové kaše, špaldové palačinky. Hledejte zdravé recepty, třeba v kuchařce Štěstí na talíři (Lada Nosková), Super jídlo (Petr Havlíček) nebo Břicháč Tom.

Hodně pečiva

Někdo má raději než sladkou snídani tu slanou. Pokud chcete mít o velikost méně, je potřeba myslet na skladbu jídla. „Základem snídaně, když hodláte zhubnout či si udržujete postavu, by měla být především bílkovina, doplněná o kvalitní tuky a sacharidy,“ říká expertka na výživu Lada Nosková.Přesněji tedy 50 % sacharidů (pečivo, snídaňové cereálie, ovoce, med) a 50 % bílkovina (vejce, šunka, sýr, tvaroh, cottage, řecké jogurty, proteinové výrobky).“ Co vy na to? Co třeba míchaná vajíčka s plátkem celozrnného chleba a rajčaty?

Jen ovoce

Někdy popadnout banán do ruky, nebo si pochutnat na misce čerstvého ovoce, je řešení. Ale nezapomeňte, že do sebe dostáváte pouze sacharidy a ony bílkoviny, které dokážou zahnat hlad i chutě, vám chybí. Přidejte si do misky proto ještě bílý jogurt (tuk do 3 procent je v pořádku), pár ořechů a přírodní vločky (nebo kuskus, bulgur). Bude to výživnější a rozhodně kvalitnější jídlo, které vám pomůže k vysněné postavě. A nebude vám kručet v břiše!

Zdravé drinky

Ovocné šťávy, smoothie a jim podobné jsou vlastně jen mixovanou variantou ovocné misky. Opět chybí bílkoviny. Takový nápoj je lepší zařadit si na svačinu než jedno z hlavních jídel dne. Můžete si do něj nechat přimíchat opět komplexní sacharidy (vločky) a i jogurt. Ale sám o sobě vás zasytí jen na hodinu a spíš zvedne hladinu cukru v krvi, než aby vám dodal to, co je po ránu potřeba.

Autor: bk

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">