Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Hodně pečiva, jen ovoce, ovocné drinky…tyhle a další zaběhnuté nešvary ze snídaně odstraňte! Jinak nezhubnete!

To, že je snídaně základ, už jste slyšela mockrát. Jenže jakou si dát, abyste se konečně zbavila toho břicha či celkově zhubla? Víme a prozradíme!
snidane a hubnuti
Zdroj: 123RF.com

27. 06. 2018

Někdy je to opravdu peklo si na snídani vůbec vzpomenout, jindy ale ten čas je, tak proč to neudělat správně. Zvlášť teď, kdy hubnout je mnohem snazší než během zimy. Co tedy možná děláte za chyby?

Nic

Nedat si vůbec nic a pospíchat z domu s prázdným žaludkem je cesta do pekla. Sice si budete ráno připadat lehčí a možná i příjemně, jenže odpoledne vás hlad a vynechané jídlo stejně dožene. Večer pak sníte mnohem víc, než se na dietu sluší. Zkuste to obrátit. Začít lehkou večeří a ráno se probudit s hladem, který vás donutí se najíst. Co vy na to? Přesně tohle totiž funguje na kila dolů. Večer méně jíst a ráno téměř nejvíc.

Tučné sladké

Ano, sladká snídaně může být na zdravém menu, ale musíte vědět, co sladkého si dát. Rozhodně to nejsou babiččiny buchty, muffiny v kavárně nebo koláče v pekárně. Chce to ovesné vločky, jogurt, ovoce a oříšky. Nebo jáhlové kaše, špaldové palačinky. Hledejte zdravé recepty, třeba v kuchařce Štěstí na talíři (Lada Nosková), Super jídlo (Petr Havlíček) nebo Břicháč Tom.

Hodně pečiva

Někdo má raději než sladkou snídani tu slanou. Pokud chcete mít o velikost méně, je potřeba myslet na skladbu jídla. „Základem snídaně, když hodláte zhubnout či si udržujete postavu, by měla být především bílkovina, doplněná o kvalitní tuky a sacharidy,“ říká expertka na výživu Lada Nosková.Přesněji tedy 50 % sacharidů (pečivo, snídaňové cereálie, ovoce, med) a 50 % bílkovina (vejce, šunka, sýr, tvaroh, cottage, řecké jogurty, proteinové výrobky).“ Co vy na to? Co třeba míchaná vajíčka s plátkem celozrnného chleba a rajčaty?

Jen ovoce

Někdy popadnout banán do ruky, nebo si pochutnat na misce čerstvého ovoce, je řešení. Ale nezapomeňte, že do sebe dostáváte pouze sacharidy a ony bílkoviny, které dokážou zahnat hlad i chutě, vám chybí. Přidejte si do misky proto ještě bílý jogurt (tuk do 3 procent je v pořádku), pár ořechů a přírodní vločky (nebo kuskus, bulgur). Bude to výživnější a rozhodně kvalitnější jídlo, které vám pomůže k vysněné postavě. A nebude vám kručet v břiše!

K TÉMATU  Banánová dieta, to nejsou jenom banány. V malé míře dovoluje i hřešit!

Zdravé drinky

Ovocné šťávy, smoothie a jim podobné jsou vlastně jen mixovanou variantou ovocné misky. Opět chybí bílkoviny. Takový nápoj je lepší zařadit si na svačinu než jedno z hlavních jídel dne. Můžete si do něj nechat přimíchat opět komplexní sacharidy (vločky) a i jogurt. Ale sám o sobě vás zasytí jen na hodinu a spíš zvedne hladinu cukru v krvi, než aby vám dodal to, co je po ránu potřeba.

Autor: bk

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Někdy není času nazbyt – v práci fofr, doma lítačka, člověk si pomalu ani nesedne. Ale jíst se musí, zvlášť když nechcete zbytečně utrácet za oběd v restauraci. Nechte si poradit a odložte při tom předsudky stranou. Rychlý oběd totiž může být i velmi zdravý a plnohodnotný. Dokonce se může stát, že rychlé recepty se ve vaší kuchyni usadí už napořád. Pusťte se s námi do vaření a uvidíte, že manžela a děti už ani nebudete muset přesvědčovat. Tak co, už zapínáte plotnu?
V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.
I když se to mnohým bude zdát nepravděpodobné, melouny lze pěstovat prakticky kdekoliv. Poslední dobou se najdou dokonce i ti, kteří tuto šťavnatou typicky letní pochoutku pěstují na balkóně či na terase v květináčích a jiných nádobách. Chcete-li si svůj vlastní meloun vypěstovat, je nejvyšší čas vyrazit pro sazenice. A máte-li opravdu malý balkón, zkuste meloun pepino gold.
Mikrovlnná trouba je skvělý pomocník v každé domácnosti, ale i v kuchyňkách v zaměstnání. Novější modely dokonce odbourávají tradiční neduhy mikrovlnek, které při ohřívání polévky ohřály jen talíř nebo misku a část pokrmu, zatímco ve středu zůstala úplně studená část. A s trochou cviku v nich ohřejete i knedlíky nebo maso tak, aby jídlo chutnalo jako čerstvě uvaření. Přesto existují potraviny, které do mikrovlnky prostě nepatří. Po ohřátí mohou být dokonce zdraví škodlivé.
Tento horoskop vynalezli indiáni ze Severní Ameriky, kteří uctívali různé totemy a věřili, že člověk narozený v určitý den v roce je příbuzný s konkrétními zvířaty. Své znamení znáte, teď poznejte svůj totem. Třeba vám odkryje spoustu nového o vaší povaze, věci, o kterých jste dosud nevěděli.
Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?
Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.
PLC House je rodinný dům v argentinském Villa Allende. Byl navržen čistě a lineárně, s ohledem na praktičnost, úspornnost a flexibilitu. Tři ložnice, každá s vlastní koupelnou, prostorný prosklený obývací pokoj s výhledem ven na terasu a vzrostlé stromy. To vše na jednom jediném patře. Není nádherný?

Nepřehlédněte

Všude, kam se podíváme, vidíme nejrůznější způsoby stravování. Mezi ně samozřejmě patří krátkodobé diety jako takové, ale stejně tak trvalé formy, které už představují určitý životní styl. A právě mezi ně nepochybně patří stravování podle ročních období. V čem spočívá a má vůbec smysl?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek