Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Kam v Česku na zmrzlinu? Těchto 7 míst vás osvěží nejlépe

Jen málokdo si dovede představit léto bez zmrzliny. Proč ale do sebe sypat zmrzliny, které tu hlavní přísadu viděly jen zdálky, a oproti tomu jsou plné tuků a bůhví čeho ještě? To chce poctivou zmrzlinu, a čím originálnější, tím lepší. A kam vyrazit za úžasnou zmrzkou, na to se právě teď podíváme.
zmrzlinu
Kam se vydat za tou nejlepší zmrzlinou?

15. 08. 2022

15. 08. 2022

Každý národ je něčím proslulý. A zatímco my jsme vždycky vynikali v lahodném zlatavém moku, ostatní státy, a to zejména Itálie, vynikala tou nejbáječnější zmrzlinou. Jsme však hodně učenlivý národ, proto si už i v našich končinách můžete vychutnat opravdu luxusní zmrzlinu, kterou by pochválili i samotní mistři. Kde se ale ta místa schovávají?

1. Creme de la Créme

Pokud hledáte kvalitní zmrzlinu vyrobenou podle italské receptury, která je bez barviv, konzervantů a podobně nevábných látek, pak určitě nepřehlédněte pražskou zmrzlinárnu Creme de la Créme, jež ručně vyrábí spoustu lahodných zmrzlin. A právě díky kvalitě i pestrým chutím, mezi nimiž najdete klasiku, veganské zmrzliny, sorbety, netradiční chutě i zmrzku bez přidaného cukru, se právě tohle místo stalo vyhlášené a velmi oblíbené.

2. Zmrzlinárna Ralsko

V libereckém kraji nepochybně stojí za to navštívit Zmrzlinárnu Ralsko, kterou vede zkušená odbornice přes kvalitní, chutné a hlavně tradiční recepty. Kromě klasiky si můžete vybrat sorbety, alkoholové zmrzliny, ovšem těšit se můžete i na atypické chutě, kde nechybí třeba zmrzlina vyrobená z loštických tvarůžků, ale i čabajková nebo koprová. Tomu se říká proměnit zmrzlinu v nevšední zážitek. A dobrou zprávou je, že na vás každý den čeká desítky rozmanitých chutí.

zmrzlina
Když hřešit, tak pořádně!

3. Ještě jednu

Opravdu pestré a originální příchutě můžete objevit také v brněnské zmrzlinárně Ještě jednu, kde se zaměřují výhradně na zmrzku vyrobenou z čerstvých surovin, která se rázem stává opravdovým řemeslem. A kromě nevšedních chutí, jako je třeba krupicová kaše, objevíte řadu zmrzlin, které jsou harmonicky sestavené z několika surovin. Už jen pouhé ochutnání je něco tak úžasného, že ano – budete chtít ještě jednu.

4. 2AD 

Také v Kačicích na vás čeká úžasná zmrzlinárna, kde objevíte až 100 druhů klasické i netradiční zmrzliny podle vlastních receptur. Samozřejmostí je vysoce kvalitní zmrzlina z čerstvých surovin a bez přidaných látek. Zmrzlinárna 2AD je proslulá i v zahraničí a jako jedna z mála dokáže připravit speciální zmrzlinu přesně na míru podle zákazníka.

K TÉMATU  Jak si zpříjemnit období menstruace? Zvládněte dny s úsměvem na rtech

5. Tomivo Gelato

Vracíme se zpátky do Brna, tentokrát do zmrzlinárny Tomivo Gelato, jejíž zakladatelé se učili od samotných italských mistrů. Zmrzlina je vyrobená z čerstvých a domácích surovin. Samozřejmostí je proto mléko z farmy, bylinky ze zahrádky a domácí ovoce ze sadů. Veškeré ostatní suroviny jsou pak dovezené z míst jejich výroby, díky čemuž je zaručená úžasná chuť.

zmrzlina
Jaká příchuť je vaše nejoblíbenější?

6. Ta je!

Kousek od Jihlavy, v pohostinství Bílého máku, najdete další úžasné místo pro vychutnání perfektní zmrzliny, a tou je zmrzlinárna Ta je! Zmrzlinoví mistři v jejím případě pracují s kokosovým či kozím mlékem, zpracovávají čerstvá vejce a zmrzku sladí výhradně hroznovým nebo kokosovým cukrem. A aby toho nebylo málo, zdravé jsou i kornoutky domácí výroby, které jsou vyrobené z pohanky, kokosového másla i cukru, kakaového másla a bílků, proto jsou plně bezlepkové. Famózní jsou i příchutě, kde najdete spoustu nevšedních kombinací. Co takhle si dát pepř s perníkem nebo bazalku s citrónem. Ta je!

7. Zmrzlinář

Cestu za úžasnou zmrzlinou zakončíme na Vinohradech u Zmrzlináře. Právě tam najdete báječnou zmrzlinu vyrobenou z čerstvých a pečlivě vybraných surovin. V současné době má zmrzlinárna na kontě kolem 100 vlastních receptur. A je jen na vás, jestli si vychutnáte klasické příchutě, svěží sorbety nebo zkusíte veganské alternativy. V žádném případě ale nebudete litovat. 

A protože tipů na skvělou zmrzlinu není nikdy dost, povězte nám, kam chodíte na zmrzku nejraději vy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Banánová zmrzlina ze 3 ingrediencí. Neobsahuje laktózu ani cukr

Ovocný sorbet s alkoholem bude zlatou tečkou každého večírku

Zdroje článku:
https://www.kudyznudy.cz/aktuality/20-tipu-kam-jit-na-zmrzlinu-kopeckovou-i-tocenou
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Handmade věci se z hlediska popularity už několik let drží na samém vrcholku. A ostatně se není čemu divit. Jsou totiž osobité, originální, odlišné od ostatních a jedinečné v každém detailu. Dnes si doma můžete vyrobit snad už cokoliv - od dekorací až po kosmetiku. My se ale v tomto článku budeme zabývat tím, jak si vyrobit vlastní parfém. Pojďme na to!
Sotva jste se vrátili ze záchodu a už je to zase tady. Musíte si znovu a naprosto neodkladně odskočit na malou. Máte totiž pocit, že váš močový měchýř každou chvíli praskne nebo že zkrátka nedojdete na toaletu včas. Ve výsledku ale dost často zjistíte, že co se objemu týče, jakoby to bylo mnoho povyku pro nic. Poznáváte se v tom?
Zastřešené stání pro vůz má několik výhod. Tou hlavní je ochrana vozu před deštěm, kroupami nebo sněhem. Odpadá tak i ranní škrábání skla. Garážový přístřešek ale umožní i vaše suché a pohodlné vysednutí a naopak, stejně jako vyložení kufru. Přístřešek lze obvykle sladit s exteriérem domu, a nejčastější variantou na materiál jsou dřevěné trámy. Krytina může být stejná, jako na střeše domu, z tašek, ale používá se taktéž plech nebo světlopropustný plast či sklolaminát.
Česnek je jedna z nejzdravějších potravin na světě. Odhání bacily, viry i upíry a je ceněným čističem cév a celého těla. I když se situace už hodně zlepšila, opravdu kvalitní česnek je na českém trhu stále poměrně nedostatkovým zbožím a pokud už je kvalitní, bývá velmi drahý
Naše manželství jsem vždy brala jako ideální soužití muže a ženy. Všichni naši známí nás měli jako vzor toho, jak by to v dlouhodobém vztahu mělo vypadat. Byla jsem do manžela zamilovaná od svých dvaceti let, po několika letech mě požádal o ruku. Jak jsem se ale mýlila v tom nejbližším člověku, kterého mám, to si ani nedokážete představit! Než se objevila jeho nemanželská dcera...
Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.
Zápach z pračky dokáže pořádně znepříjemnit život. Kromě toho, že se šíří po celé koupelně, může zasáhnout i prádlo. Příčin může být víc, ale většinou je problém přímo v pračce. Máme proto pro vás pár tipů, které vám pomohou udržet pračku ve skvělé kondici.
Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.

Nepřehlédněte

Vyzdobit interiér nejrůznějšími dekoracemi s vánoční tematikou je jedna věc, ale druhá je mít v domě trochu života. I když se o to postarají většinou děti, můžou mít na živosti v domě podíl i pokojové rostliny. Během kouzelných svátků na konci roku však sázejte na takové, které vánoční atmosféru v příbytku umocní.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek