Úterý , 04. 10. 2022

František

Cestovatelské okénko: vydejte se na kouzelný Mauricius

Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.
mauricius
Poznejte Mauricius na vlastní kůži. (foto: 123RF)

12. 08. 2021

Zní to prostě báječně, že ano? Zapomeňte teď na to, jestli tam opravdu pojedete či nikoliv a ponořte se s námi do cestovatelského snění!

Jak to bylo dřív a jak je tomu teď

Kdysi dávno byl tento ostrov aktivní sopkou, avšak nyní je již vyhaslá. Na ostrově tedy nemusíte mít strach, že budete náhle evakuováni a zároveň si můžete užívat krásy přírody, které okáže přinést jen místo vyhaslé sopky. K vašim službám vám budou luxusní hotely, písčitá pobřeží a nepopsatelně báječný oceán, ve svém si můžete užívat volný čas podle svého uvážení – jít si zaplavat, na člun, nebo se potápět. Právě kvůli potápění sem přichází obrovské množství lidí, aby viděli onu nepopsatelnou krásu místních korálů.

Proč Mauricius

Proč si k dovolené vybrat právě Mauricius se zdá po předchozím odstavci už téměř jasné. Sněhově bílé a nekonečné písečné pláže, modrá křišťálově čistá voda, nádherná příroda ostrova, rozmanitost a bohatství podmořského světa – to vše je o ostrově Mauricius k dostání. V následujících odstavcích se můžete dozvědět ale ještě víc, třeba o kulturním dědictví, místní kuchyni nebo místech, kam se podívat.

Kulturní dědictví

Ostrovní stát Mauricius býval kolonií Francie a nyní formálně na Mauriciu vládne královna Velké Británie, což mělo pozitivní vliv na kulturu a kuchyni těchto lidí. Obyvatelé ostrova mají dobrou úroveň vzdělání, jsou velmi tolerantní a pohostinní, a proto na ostrově téměř neexistuje zločin.

Není to žádná Sicílie, kde byste se museli obávat mafiánů na každém kroku. Obyvatelé si navíc turistů váží a budou vám vycházet často vstříc. Pokusí se udělat vaši dovolenou na tomto nádherném rajském ostrově nezapomenutelnou.

Krásy ostrova Mauricius

Během dovolené na Mauriciu byste určitě měli věnovat pozornost takovým krajinným místům jako jsou vysoké zalesněné hory, neobvykle krásné krátery vyhaslých sopek, sněhově bílé nekonečné pláže a zejména pohled do křišťálově čisté modré vody, v jejíž hloubi se skrývají nepopsatelné korály.

K TÉMATU  Putovní kamínky jako český fenomén

Hlavní rozdíl mezi jižní a severní stranou ostrova je v tom, že na té jižní existuje kousek pobřeží, kde se nenacházejí korálové útesy, a proto je zde možné věnovat se surfování nebo rybaření, a nikoliv všudypřítomnému potápění.

Podnebí a měna

Na celém ostrově je podnebí příjemné a stabilní, zejména subtropické. Plavecká sezóna zde trvá celý rok, voda je zde teplá a její teplota dosahuje 22 °C. Nejtepleji je na Mauriciu v období mezi lednem a dubnem, kdy teplota dosahuje 30 °C. Nejchladněji je tam naopak v červenci až září. Měnou ostrovního státu Mauricius je mauricijská rupie.

Můžete si vyměňovat peníze v hotelech i v bankovních institucích na ostrově a kreditní karty jsou přijímány ve všech obchodech a bankách na ostrově.

Mauricijská kuchyně

Kuchyně ostrovního státu Mauricius je velmi různorodá, díky poloze Mauricia se zde spojily různé chutě světa, od evropské kuchyně až po asijskou. Mezi tradiční pokrmy patří zeleninová pita s názvem Dol Pori obsahující zeleninu, fazole, kari, nebo čatní. Rybí omáčka vindaye se připravuje směsí ryb, kurkumy, česneku, cibule a hořčice, pak se vše podusí a servíruje s čočkou nebo rýží.

Pravděpodobně toto jídlo má svůj původ v Číně. Také můžete okusit sladký bramborový koláč připravovaný z bramborového těsta s příměsí kardamomu a kokosu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kostarika: Země adrenalinu a zážitků. Co zde navštívit a podniknout?

Cestovní lékárnička. Co by měla obsahovat, abyste byly na cestách v klidu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
Pro mnoho žen je přechod velkým strašákem kvůli jeho nepříjemným symptomům. K nim patří návaly horka, noční pocení, výkyvy nálad a únava. Jenže menopauza patří k životu a je jeho přirozenou součástí. Projde jí každá žena. Ovšem existují přípravky, které vám pomohou její příznaky zmírnit a toto období zvládnout s grácií. Soutěžte s námi a vyhrajte doplňky stravy Naturevia PerfectDay a Magnesium 1!
Možná si to ani neuvědomujeme, ale plasty jsou všude kolem nás. Některé jsou velmi cenné a pomáhají nám v běžném životě. Například plastové součástky elektroniky, plastové rukavice a pomůcky v nemocnicích nebo plastové součástky aut a všeobecně plast používaný v průmyslu. Některé plasty nám ovšem neslouží léta, ale jen pár hodin nebo dokonce minut. Proto bychom se na tyto druhy plastů měli zaměřit a začít s nimi šetřit. Jak můžeme v domácnosti během každodenních činností plasty eliminovat?
Rychle dojet do mateřské školky, odložit dítě paní učitelce a už abychom byli v práci. Rodiče dnes často spoléhají na to, že paní učitelka ve školce (škole) se už nějak postará o to, co je třeba. Před výchovou ale neutečeme, a ani se nezbavíme odpovědnosti z ní vyplývající. Pro dítě je největší autorita rodič. Ve školce se navíc dítě má učit jiné věci, než to, co jako rodiče doma zanedbáváme.
Barva roku 2020 pro interiér je klasická modrá. Hluboký a tmavý odstín modré dává cítit stabilitu, klid a komunikaci. V interiéru působí vyrovnaně a je ideální do prostoru určeného k relaxaci, hlubokým myšlenkám nebo přímo meditaci. V pracovně umí motivovat k lepšímu výkonu. Tmavá modrá barva dává také pocit bezpečí a v neposlední řadě je velmi elegantní.
Kdo by je neznal. Kdo by je nemiloval. Pouze 4 chlapci a tolik slávy. 4 hezouni a každá fanynka v devadesátých letech šla při jejich vystoupení do kolen. Dívčí dětské pokoje, polepené plakáty této hudební skupiny, davové šílenství, obsazené první příčky hitparád devadesátých let, to vše je skupina čtyř českých chlapců – Lunetic.
Elenu trápí to, co mnoho dalších žen, ačkoliv o tom veřejně nemluví. „Můj manžel se mi nedávno svěřil s tím, že by chtěl ještě další vztah. Jsme manželé přes dva roky, cítím se ve vztahu šťastná. Jenže mu očividně nestačím. Chtěl by ještě jinou ženu, chodit s ní na rande a dokonce souložit. A já si mám prý taky někoho najít. Jenže já nic takového nechci, co mám dělat?“ Její muž mluví o tzv. polyamorii a v mužských fantaziích se nejedná o nic ojedinělého.

Nepřehlédněte

Sociální sítě jsou dnes mocné marketingové nástroje, které nutně nemusí být určeny jen k propagaci byznysu nebo nějakého produktu. Mohou to být zrcadla nás samotných a lze si z nich vytvořit i pasivní příjem. Stačí, aby byl instagramový profil dostatečně atraktivní, získal určitý počet sledujících a byl hojně navštěvovaný. K tomu všemu mohou přispět instagramové šablony a dalších několik tipů.
Je tomu už dvacet let, co byla v Česku uvedená premiéra prvního dílu nejslavnější čarodějnické ságy na světě. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců bořil rekordy v návštěvnosti českých kin, a nejinak tomu bylo i při dalších dílech, které tvůrci natočili.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek