Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Cestovatelské okénko: vydejte se na kouzelný Mauricius

Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.
mauricius
Poznejte Mauricius na vlastní kůži. (foto: 123RF)

12. 08. 2021

Zní to prostě báječně, že ano? Zapomeňte teď na to, jestli tam opravdu pojedete či nikoliv a ponořte se s námi do cestovatelského snění!

Jak to bylo dřív a jak je tomu teď

Kdysi dávno byl tento ostrov aktivní sopkou, avšak nyní je již vyhaslá. Na ostrově tedy nemusíte mít strach, že budete náhle evakuováni a zároveň si můžete užívat krásy přírody, které okáže přinést jen místo vyhaslé sopky. K vašim službám vám budou luxusní hotely, písčitá pobřeží a nepopsatelně báječný oceán, ve svém si můžete užívat volný čas podle svého uvážení – jít si zaplavat, na člun, nebo se potápět. Právě kvůli potápění sem přichází obrovské množství lidí, aby viděli onu nepopsatelnou krásu místních korálů.

Proč Mauricius

Proč si k dovolené vybrat právě Mauricius se zdá po předchozím odstavci už téměř jasné. Sněhově bílé a nekonečné písečné pláže, modrá křišťálově čistá voda, nádherná příroda ostrova, rozmanitost a bohatství podmořského světa – to vše je o ostrově Mauricius k dostání. V následujících odstavcích se můžete dozvědět ale ještě víc, třeba o kulturním dědictví, místní kuchyni nebo místech, kam se podívat.

Kulturní dědictví

Ostrovní stát Mauricius býval kolonií Francie a nyní formálně na Mauriciu vládne královna Velké Británie, což mělo pozitivní vliv na kulturu a kuchyni těchto lidí. Obyvatelé ostrova mají dobrou úroveň vzdělání, jsou velmi tolerantní a pohostinní, a proto na ostrově téměř neexistuje zločin.

Není to žádná Sicílie, kde byste se museli obávat mafiánů na každém kroku. Obyvatelé si navíc turistů váží a budou vám vycházet často vstříc. Pokusí se udělat vaši dovolenou na tomto nádherném rajském ostrově nezapomenutelnou.

Krásy ostrova Mauricius

Během dovolené na Mauriciu byste určitě měli věnovat pozornost takovým krajinným místům jako jsou vysoké zalesněné hory, neobvykle krásné krátery vyhaslých sopek, sněhově bílé nekonečné pláže a zejména pohled do křišťálově čisté modré vody, v jejíž hloubi se skrývají nepopsatelné korály.

K TÉMATU6 způsobů, jak trénovat paměť: Nedovolte svému mozku, aby zakrněl

Hlavní rozdíl mezi jižní a severní stranou ostrova je v tom, že na té jižní existuje kousek pobřeží, kde se nenacházejí korálové útesy, a proto je zde možné věnovat se surfování nebo rybaření, a nikoliv všudypřítomnému potápění.

Podnebí a měna

Na celém ostrově je podnebí příjemné a stabilní, zejména subtropické. Plavecká sezóna zde trvá celý rok, voda je zde teplá a její teplota dosahuje 22 °C. Nejtepleji je na Mauriciu v období mezi lednem a dubnem, kdy teplota dosahuje 30 °C. Nejchladněji je tam naopak v červenci až září. Měnou ostrovního státu Mauricius je mauricijská rupie.

Můžete si vyměňovat peníze v hotelech i v bankovních institucích na ostrově a kreditní karty jsou přijímány ve všech obchodech a bankách na ostrově.

Mauricijská kuchyně

Kuchyně ostrovního státu Mauricius je velmi různorodá, díky poloze Mauricia se zde spojily různé chutě světa, od evropské kuchyně až po asijskou. Mezi tradiční pokrmy patří zeleninová pita s názvem Dol Pori obsahující zeleninu, fazole, kari, nebo čatní. Rybí omáčka vindaye se připravuje směsí ryb, kurkumy, česneku, cibule a hořčice, pak se vše podusí a servíruje s čočkou nebo rýží.

Pravděpodobně toto jídlo má svůj původ v Číně. Také můžete okusit sladký bramborový koláč připravovaný z bramborového těsta s příměsí kardamomu a kokosu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kostarika: Země adrenalinu a zážitků. Co zde navštívit a podniknout?

Cestovní lékárnička. Co by měla obsahovat, abyste byly na cestách v klidu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

S příchodem sluníčka a teplého počasí se venku neprobouzí pouze stromy a květiny, ale také komáři, klíšťata, vosy a podobná obtěžující havěť. Dnešní článek vám přinese několik receptů na zcela přírodní repelenty, které ochrání nejen vás, vaše děti, ale i čtyřnohé mazlíčky. Zároveň se také dozvíte, co dělat v rámci první pomoci, pokud se s některou z obtěžujících potvůrek léta dostanete do křížku.
Zastřešené stání pro vůz má několik výhod. Tou hlavní je ochrana vozu před deštěm, kroupami nebo sněhem. Odpadá tak i ranní škrábání skla. Garážový přístřešek ale umožní i vaše suché a pohodlné vysednutí a naopak, stejně jako vyložení kufru. Přístřešek lze obvykle sladit s exteriérem domu, a nejčastější variantou na materiál jsou dřevěné trámy. Krytina může být stejná, jako na střeše domu, z tašek, ale používá se taktéž plech nebo světlopropustný plast či sklolaminát.
Všude, kam se podíváme, vidíme nejrůznější způsoby stravování. Mezi ně samozřejmě patří krátkodobé diety jako takové, ale stejně tak trvalé formy, které už představují určitý životní styl. A právě mezi ně nepochybně patří stravování podle ročních období. V čem spočívá a má vůbec smysl?
Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek