Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Cestovatelské okénko: vydejte se na kouzelný Mauricius

Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.
mauricius
Poznejte Mauricius na vlastní kůži. (foto: 123RF)

12. 08. 2021

Zní to prostě báječně, že ano? Zapomeňte teď na to, jestli tam opravdu pojedete či nikoliv a ponořte se s námi do cestovatelského snění!

Jak to bylo dřív a jak je tomu teď

Kdysi dávno byl tento ostrov aktivní sopkou, avšak nyní je již vyhaslá. Na ostrově tedy nemusíte mít strach, že budete náhle evakuováni a zároveň si můžete užívat krásy přírody, které okáže přinést jen místo vyhaslé sopky. K vašim službám vám budou luxusní hotely, písčitá pobřeží a nepopsatelně báječný oceán, ve svém si můžete užívat volný čas podle svého uvážení – jít si zaplavat, na člun, nebo se potápět. Právě kvůli potápění sem přichází obrovské množství lidí, aby viděli onu nepopsatelnou krásu místních korálů.

Proč Mauricius

Proč si k dovolené vybrat právě Mauricius se zdá po předchozím odstavci už téměř jasné. Sněhově bílé a nekonečné písečné pláže, modrá křišťálově čistá voda, nádherná příroda ostrova, rozmanitost a bohatství podmořského světa – to vše je o ostrově Mauricius k dostání. V následujících odstavcích se můžete dozvědět ale ještě víc, třeba o kulturním dědictví, místní kuchyni nebo místech, kam se podívat.

Kulturní dědictví

Ostrovní stát Mauricius býval kolonií Francie a nyní formálně na Mauriciu vládne královna Velké Británie, což mělo pozitivní vliv na kulturu a kuchyni těchto lidí. Obyvatelé ostrova mají dobrou úroveň vzdělání, jsou velmi tolerantní a pohostinní, a proto na ostrově téměř neexistuje zločin.

Není to žádná Sicílie, kde byste se museli obávat mafiánů na každém kroku. Obyvatelé si navíc turistů váží a budou vám vycházet často vstříc. Pokusí se udělat vaši dovolenou na tomto nádherném rajském ostrově nezapomenutelnou.

Krásy ostrova Mauricius

Během dovolené na Mauriciu byste určitě měli věnovat pozornost takovým krajinným místům jako jsou vysoké zalesněné hory, neobvykle krásné krátery vyhaslých sopek, sněhově bílé nekonečné pláže a zejména pohled do křišťálově čisté modré vody, v jejíž hloubi se skrývají nepopsatelné korály.

K TÉMATU  Podivné vánoční tradice ze světa. Kde večeří KFC a komu nosí dárky čarodějnice?

Hlavní rozdíl mezi jižní a severní stranou ostrova je v tom, že na té jižní existuje kousek pobřeží, kde se nenacházejí korálové útesy, a proto je zde možné věnovat se surfování nebo rybaření, a nikoliv všudypřítomnému potápění.

Podnebí a měna

Na celém ostrově je podnebí příjemné a stabilní, zejména subtropické. Plavecká sezóna zde trvá celý rok, voda je zde teplá a její teplota dosahuje 22 °C. Nejtepleji je na Mauriciu v období mezi lednem a dubnem, kdy teplota dosahuje 30 °C. Nejchladněji je tam naopak v červenci až září. Měnou ostrovního státu Mauricius je mauricijská rupie.

Můžete si vyměňovat peníze v hotelech i v bankovních institucích na ostrově a kreditní karty jsou přijímány ve všech obchodech a bankách na ostrově.

Mauricijská kuchyně

Kuchyně ostrovního státu Mauricius je velmi různorodá, díky poloze Mauricia se zde spojily různé chutě světa, od evropské kuchyně až po asijskou. Mezi tradiční pokrmy patří zeleninová pita s názvem Dol Pori obsahující zeleninu, fazole, kari, nebo čatní. Rybí omáčka vindaye se připravuje směsí ryb, kurkumy, česneku, cibule a hořčice, pak se vše podusí a servíruje s čočkou nebo rýží.

Pravděpodobně toto jídlo má svůj původ v Číně. Také můžete okusit sladký bramborový koláč připravovaný z bramborového těsta s příměsí kardamomu a kokosu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kostarika: Země adrenalinu a zážitků. Co zde navštívit a podniknout?

Cestovní lékárnička. Co by měla obsahovat, abyste byly na cestách v klidu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Naše manželství jsem vždy brala jako ideální soužití muže a ženy. Všichni naši známí nás měli jako vzor toho, jak by to v dlouhodobém vztahu mělo vypadat. Byla jsem do manžela zamilovaná od svých dvaceti let, po několika letech mě požádal o ruku. Jak jsem se ale mýlila v tom nejbližším člověku, kterého mám, to si ani nedokážete představit! Než se objevila jeho nemanželská dcera...
Jak šetřit s vodou? Běžná otázka, na kterou chce znát tolik lidí odpověď. Úspěch ale tkví ve dvou věcech, a sice ve změně svých návyků a v investování do spotřebičů, které s vodou zachází opatrně. A jedním z těchto spotřebičů je myčka na nádobí. Pokud ještě ve vaší kuchyni nedominuje, prozraďme si, jak takovou myčku na nádobí vybrat?
Léto doslova svádí k procházce do lesa, která má na naše tělo pozitivní vliv. Nejen, že jsme na čerstvém vzduchu, ale také jsme prakticky bez signálu čili si odpočineme od tíhy sociálních sítí a dalších hrozeb internetového světa. Navíc si můžeme nasbírat i naši večeři – stačí se poohlédnout po houbách. Které z nich mají pozitivní vliv na zdraví?
Pakliže jste na sociálních sítích jako doma a zároveň se pravidelně udržujete v kondici, jméno Pamela Reif vám pravděpodobně není cizí. Tato vždy pozitivně naladěná německá fitnessačka a influencerka v podobě svých příspěvků a cvičebních videí dopomohla ke shození kil a vypracované postavě nejedné ženě.
Surfování, velice atraktivní letní aktivita. A to i když jí jen pasivně přihlížíte. Možná se vám tento sport začal líbit už dávno, a zaryl se do paměti. Na první pohled se může jevit jednoduše, svézt se po vlně, nicméně realita je pak o mnoho jiná. Jednou za rok u moře se z vás zkušený surfař nestane. Ale trénovat můžete i v Čechách.
Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.
Trápí vás únava? Chce se vám pořád spát? Pijete často kávu, ale energie stále nikde? Někde tedy musí být chyba! Představte si, že byste byli plní elánu a energie. Ano, opravdu to jde! Proto si v dnešním článku povíme, jak se konečně zbavit únavy a mít energii, po které tak dlouho toužíte!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek