Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Cítíte náklonnost k ženám? Jak poznat, že jde o chvilkové zmatení, nebo zda jste lesbička?

Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.
ženy
Nejste si jistá svou orientací? Jak zjistit, jestli jste lesbička, nebo ne? (zdroj foto: pixabay.com)

13. 08. 2020

Na tom, že nás občas přitahují osoby stejného pohlaví, není vůbec nic špatného. Jak ale poznat, že se nejedná o chvilkovou záležitost a že jste skutečně přešla na „druhou stranu,“ kde budete toužit více než po mužném objetí po laskavé náruči ženy? Jste lesbička, nebo ne?

Vede k tomu zvídavost, ale také zklamání z předchozích heterosexuálních vztahů. Zřejmě ale brzy zjistíte, že nastal pravý čas poohlédnout se po muži, kterému byste zase mohla věřit. Prostě a jednoduše vám začne ve vztahu se ženou něco chybět. V takovém případě se jedná o chvilkový románek, který váš život obohatí, ale nezmění.

Co když je situace jiná?

Něco jiného nastává, když pocity náklonnosti k ženám máte v sobě i v případě, že jste s muži v poslední době neprožila vztahové drama. Je dobré si projít situace, které by vám mohly ujasnit, že pro vás bude jednodušší, když se sama sobě otevřete a zjistíte, zda jste lesbička. Ušetří vám to spoustu životních karambolů a nasměruje na správnou cestu.

Pojďte vyzkoušet, co vám nejlépe sedí

Každý z nás se na tento svět narodil jako komplexní bytost, takže snažit se to měnit je naprostý nesmysl. Homosexualita se vyskytuje u zvířat i lidí. Tak to prostě je. Berte to jako osud, popřípadě jako úděl, každý podle svého smýšlení.

Zkuste si vyhledat celovečerní filmy s lesbickou tématikou a podívat se na ně. Jsou vám tyto příběhy blízké? Dokážete se do hlavních hrdinek vžít? Cítíte, že je to přesně ta situace, kterou v sobě dlouhou sobu potlačujete? V tom případě se zaměřte ještě na další informace.

Prozkoumejte internet

Projděte si příběhy slavných i obyčejných lesbických párů. Cítíte, že je to život, který by vás přitahoval? Cítíte se v rolích těchto žen jako ryba ve vodě? Nebo jen procházíte informace a ve skutečnosti sníte o svém princi? Pocity vám nejlépe napoví, kde je vaše místo. Není vůbec od věci si sehnat pár coming outových knih nebo článků jiných lidí, kteří svou sexualitu dlouho skrývali. Co jim pomohlo se zorientovat ve svých emocích? Zkuste si sehnat co nejvíce informací.

ženy
Románek se stejným pohlavím může být přínosná zkušenost. (zdroj foto: pixabay.com)

Prozkoumejte své fantazie

Když budete mít chvíli pro sebe, představte si románek s mužem, a pak tutéž situaci se ženou. Cítíte se na domnělém rande s mužem lépe? Nebo vás více láká přítomnost ženy? Prozkoumáváním svých fantazií dobře zjistíte, jak na tom ve skutečnosti jste. Pokud si při představě, že jste v objetí se ženou, připadáte nepříjemně, zřejmě se jednalo jen o snahu prozkoumat svou sexualitu. Láká vás představa, že se s jinou ženou dokonce líbáte? V tom případě zřejmě budete potřebovat své city potvrdit.

K TÉMATU  Párová terapie: co byste o ní měli vědět

Zjistěte v reálu, zda jste lesbička

Stále si nejste jistá? V tom případě je nejvyšší čas prozkoumat své city v reálné rovině. Najděte si spřízněnou duši, se kterou se budete moci o svých pocitech nejistoty otevřeně bavit. Tím, že svou nejistotu vyslovíte nahlas, se vám hodně uleví. A navíc na to nebudete sama. Je jedno, v jakém jste věku. Mnozí lidé přicházejí na to, že skutečně šťastni mohou být úplně s někým jiným, klidně až ve věku, kdy mají děti.

Až se někomu svěříte, popřemýšlejte nad dalším postupem. Chcete se poohlédnout na sociálních sítích po člověku, se kterým souzníte? Nebo máte někoho takového dokonce ve své blízkosti? Je na čase, abyste v reálu zjistila, zda vám je příjemnější společnost muže, nebo či jste opravdu lesbička. Samozřejmě se můžete setkat také se situací, kdy budete bisexuální. V tom případě pak bude záležet už jen na povaze daného jedince, zda s ním budete spokojeni nebo ne.

Ujasnit si svou sexuální orientaci je jeden z prvních kroků ke šťastnému životu. Je přeci úplně jedno, s kým budete. Hlavní je, že se budete cítit šťastní a naplnění. Život není nekonečný, je škoda se trápit, když můžete žít naplno.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Manuál perfektní manželky: Uznávaný expert na vztahy odhaluje své osvědčené tipy!

Dítě po čtyřicítce! Tyhle hvězdy to zvládly

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Proč společnost vnímá feminismus tak negativně? Má boj za rovnoprávnost žen v dnešní době ještě místo? Teď, když mají ženy volební právo, zdá se být mnohým lidem hlas feministek nadbytečný.
Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.
Pojem alternativní bydlení nemusí znamenat nepohodlí a nečistotu. Hlavní je mít k dispozici pozemek, a skutečně příjemný domov se pak dá vytvořit v přepravním kontejneru, lesní chalupě nebo mobilheimu. Záleží na způsobu provedení. Tyhle ukázky vás přesvědčí, že alespoň jako letní chalupu je co závidět. I v malém prostoru se dají vykouzlit divy. Nevěříte?
Ať už patříte mezi takzvané online podnikatele nebo se mezi ně zanedlouho zařadíte, vyplatí se poslouchat podcasty - hlasové záznamy, které vás mohou posunout vpřed. Samozřejmě nejsou určeny jen pro byznysmeny či ty, kteří se na tomto poli chtějí pohybovat. Jejich motivační síla může pohánět kdekoho. Otázkou je, jaké poslouchat, když je jich dnes tolik!
Rohy stěn bývají jednou z nejvíce zanedbávaných oblastí v domácnostech, pokud jde o styling a nebo výzdobu interiéru. I když přemýšlíte o tom, jak byste si roh upravili, většinou to stejně skončí tak, že do něj dáte buď nějakou pěknou lampu, nebo velkou pokojovou rostlinu. Existuje však mnoho dalších způsobů, jak si tento kousek domova můžete zajímavě ozdobit. A věřte nám, že některé z nich by vás možná ani nenapadly.
Teepee je splněný sen malých špuntů i odrostlejších dětí. Proč si jej pořídit a jakou variantu zvládnete i doma? Těšte se na ty nejlepší tipy na teepee!
Police nebo knihovny se dají koupit, ale dost možná toužíte po nějakém originálu, který se tvarem přizpůsobí vaší myšlence. Nebojte se experimentovat a inspirujte se nevšedními poličkami, které jsou vedle své účelnosti samy o sobě stylovým doplňkem interiéru. Za vším tady ale stojí nejdůležitější prvek, kterým je milované dřevo.
Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?
Která žena by nechtěla vypadat stále mladá a krásná? Jenže, která žena má na to, aby měsíčně utrácela tisíce korun za omlazující procedury nebo snad chirurgické zákroky? Nemusíte ale hned myslet na krajní řešení, nejprve vyzkoušejte zázračné potraviny, které skutečně proti stárnutí fungují. Jen s nimi musíte zacházet správně.
Zamilovat se do někoho během prvních pár vteřin? Spadněte na zem, protože za sympatie, nebo naopak nesympatie k opačnému pohlaví prý může genetika a biologie, do které má co mluvit tělesný zápach. Takhle experti pohlížejí na lásku!
Madonna, nejslavnější popová ikona od začátku 80. let až do současnosti plní sociální sítě fotografiemi, nad nimiž v poslední době zdravý rozum skutečně žasne. Zpěvačka se zřejmě nehodlá smířit s přirozeným procesem stárnutí a chce si i nadále zachovat svou dokonalou image. Má tohle ale být ještě náš vzor hodný následování?

Výběr článků

Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.
Handmade věci se z hlediska popularity už několik let drží na samém vrcholku. A ostatně se není čemu divit. Jsou totiž osobité, originální, odlišné od ostatních a jedinečné v každém detailu. Dnes si doma můžete vyrobit snad už cokoliv - od dekorací až po kosmetiku. My se ale v tomto článku budeme zabývat tím, jak si vyrobit vlastní parfém. Pojďme na to!
Bez něj by prostě Štědrý den být nemohl. Malý, vysoký, jedle, borovice, každý si nějaký vánoční stromeček s chutí ozdobí. Jak může stromek vypadat?

Nepřehlédněte

Bojíte se, že se můžete stát alkoholičkou, když si dáte každý večer jednu nebo dvě sklenky vína? Někteří odborníci to tvrdí. Jiní zase oponují, že sklenka vína denně, jedno pivo nebo panák tvrdého alkoholu prospívá lidskému organismu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek