Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Cítíte náklonnost k ženám? Jak poznat, že jde o chvilkové zmatení, nebo zda jste lesbička?

Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.
ženy
Nejste si jistá svou orientací? Jak zjistit, jestli jste lesbička, nebo ne? (zdroj foto: pixabay.com)

13. 08. 2020

Na tom, že nás občas přitahují osoby stejného pohlaví, není vůbec nic špatného. Jak ale poznat, že se nejedná o chvilkovou záležitost a že jste skutečně přešla na „druhou stranu,“ kde budete toužit více než po mužném objetí po laskavé náruči ženy? Jste lesbička, nebo ne?

Vede k tomu zvídavost, ale také zklamání z předchozích heterosexuálních vztahů. Zřejmě ale brzy zjistíte, že nastal pravý čas poohlédnout se po muži, kterému byste zase mohla věřit. Prostě a jednoduše vám začne ve vztahu se ženou něco chybět. V takovém případě se jedná o chvilkový románek, který váš život obohatí, ale nezmění.

Co když je situace jiná?

Něco jiného nastává, když pocity náklonnosti k ženám máte v sobě i v případě, že jste s muži v poslední době neprožila vztahové drama. Je dobré si projít situace, které by vám mohly ujasnit, že pro vás bude jednodušší, když se sama sobě otevřete a zjistíte, zda jste lesbička. Ušetří vám to spoustu životních karambolů a nasměruje na správnou cestu.

Pojďte vyzkoušet, co vám nejlépe sedí

Každý z nás se na tento svět narodil jako komplexní bytost, takže snažit se to měnit je naprostý nesmysl. Homosexualita se vyskytuje u zvířat i lidí. Tak to prostě je. Berte to jako osud, popřípadě jako úděl, každý podle svého smýšlení.

Zkuste si vyhledat celovečerní filmy s lesbickou tématikou a podívat se na ně. Jsou vám tyto příběhy blízké? Dokážete se do hlavních hrdinek vžít? Cítíte, že je to přesně ta situace, kterou v sobě dlouhou sobu potlačujete? V tom případě se zaměřte ještě na další informace.

Prozkoumejte internet

Projděte si příběhy slavných i obyčejných lesbických párů. Cítíte, že je to život, který by vás přitahoval? Cítíte se v rolích těchto žen jako ryba ve vodě? Nebo jen procházíte informace a ve skutečnosti sníte o svém princi? Pocity vám nejlépe napoví, kde je vaše místo. Není vůbec od věci si sehnat pár coming outových knih nebo článků jiných lidí, kteří svou sexualitu dlouho skrývali. Co jim pomohlo se zorientovat ve svých emocích? Zkuste si sehnat co nejvíce informací.

ženy
Románek se stejným pohlavím může být přínosná zkušenost. (zdroj foto: pixabay.com)

Prozkoumejte své fantazie

Když budete mít chvíli pro sebe, představte si románek s mužem, a pak tutéž situaci se ženou. Cítíte se na domnělém rande s mužem lépe? Nebo vás více láká přítomnost ženy? Prozkoumáváním svých fantazií dobře zjistíte, jak na tom ve skutečnosti jste. Pokud si při představě, že jste v objetí se ženou, připadáte nepříjemně, zřejmě se jednalo jen o snahu prozkoumat svou sexualitu. Láká vás představa, že se s jinou ženou dokonce líbáte? V tom případě zřejmě budete potřebovat své city potvrdit.

K TÉMATU  Dopřáváte si ranní sex? Měli byste! Na zdraví má blahodárný vliv

Zjistěte v reálu, zda jste lesbička

Stále si nejste jistá? V tom případě je nejvyšší čas prozkoumat své city v reálné rovině. Najděte si spřízněnou duši, se kterou se budete moci o svých pocitech nejistoty otevřeně bavit. Tím, že svou nejistotu vyslovíte nahlas, se vám hodně uleví. A navíc na to nebudete sama. Je jedno, v jakém jste věku. Mnozí lidé přicházejí na to, že skutečně šťastni mohou být úplně s někým jiným, klidně až ve věku, kdy mají děti.

Až se někomu svěříte, popřemýšlejte nad dalším postupem. Chcete se poohlédnout na sociálních sítích po člověku, se kterým souzníte? Nebo máte někoho takového dokonce ve své blízkosti? Je na čase, abyste v reálu zjistila, zda vám je příjemnější společnost muže, nebo či jste opravdu lesbička. Samozřejmě se můžete setkat také se situací, kdy budete bisexuální. V tom případě pak bude záležet už jen na povaze daného jedince, zda s ním budete spokojeni nebo ne.

Ujasnit si svou sexuální orientaci je jeden z prvních kroků ke šťastnému životu. Je přeci úplně jedno, s kým budete. Hlavní je, že se budete cítit šťastní a naplnění. Život není nekonečný, je škoda se trápit, když můžete žít naplno.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Manuál perfektní manželky: Uznávaný expert na vztahy odhaluje své osvědčené tipy!

Dítě po čtyřicítce! Tyhle hvězdy to zvládly

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zatímco většina zatím cestuje jenom prstem po mapě, jiné už nebaví sedět doma. Chtějí něco zažít, i když tomu epidemiologická situace zrovna nenahrává. Jenže panující koronavirus cestování nepřeje už nějaký ten pátek, proto se mnozí lidé rozhodli vydat se na cestu, i když je venku stále hrozící riziko nakažení.
Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
Mílovou rychlostí se k nám blíží léto – a to znamená hlavně prázdniny pro naše děti. Pokud si lámete hlavu, čím je v tomto období zabavit, věřte, že voda je to nejlepší, co můžete vymyslet. Děti přece milují rochnění se na koupališti! Tak si udělejte příjemný výlet a vydejte se na celý den do jednoho z našich nejoblíbenějších aquaparků. Které to jsou?
Mílovou rychlostí se k nám blíží léto – a to znamená hlavně prázdniny pro naše děti. Pokud si lámete hlavu, čím je v tomto období zabavit, věřte, že voda je to nejlepší, co můžete vymyslet. Děti přece milují rochnění se na koupališti! Tak si udělejte příjemný výlet a vydejte se na celý den do jednoho z našich nejoblíbenějších aquaparků. Které to jsou?
Spánek je komplexní proces (přesněji několik různých procesů), který se nám i po mnohaletém zkoumání nepodařilo zcela probádat. Co však bezpečně víme, je to, že jeho kvalita významně ovlivňuje celkový stav organismu. Zarážející je, že podle statistik zhruba třetina populace čelí problémům s usínáním. U deseti procent jde o potíže dlouhodobé, jež se mohou nepěkně podepsat na zdraví. Je to i váš případ a hledáte klíč k rychlejšímu usínání a potažmo klidnějšímu spánku? Máme pro vás hned několik doporučení a tip na „must have“ interiérový prvek.
Tohle jistě všechny známe… Ani se nenadějete, chvilku zůstanete na sluníčku (ať už odpočívat nebo pracovat) a večer se pak doma nestačíte divit, jak máte červená ramena, záda nebo jinou část těla. Je to nepříjemné, člověku se špatně spí, pokožka je napjatá, citlivá. Kolikrát je obtěžující i nošení různého oblečení s ramínky, těsnějšími okraji. Jak si můžete v takovou chvíli pomoct a dát svou pokožku zase rychle do pořádku?

Nepřehlédněte

Cestování se stane vášní prakticky každého, kdo se do něj ponoří a kdo si začne sepisovat seznam míst, která by chtěl během svého života navštívit. Na wish listu prakticky každého cestovatele se nachází nádherná Paříž, Fontána di Trevi v Římě nebo Spojené státy, které se chtějí zažít už jenom kvůli odlišné kultuře a faktu, že se jedná o naprosto jiný svět. Co si na papír ale napsat i taková místa, o kterých se předpokládá, že za pár let zmizí z povrchu zemského?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek