Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Zima pomalu odchází a sněhu na horách ubývá. Kam si v březnu a dubnu vyrazit zalyžovat na dobrém sněhu?

V minulých dnech panovalo i na horách teplé, až jarní počasí. V nižších polohách a na jižních svazích taje sníh. Na sjezdovkách je ráno přimrzlý, odpoledne měkne nebo se mění v krupici. Kam tedy vyrazit lyžovat? Zde jsou tipy na některá zimní střediska.
Kam si v březnu a dubnu vyrazit zalyžovat na dobrém sněhu?
zdroj: 123RF.com

28. 02. 2019

Lyžování v březnu a v dubnu má své výhody. Můžete spolehnout na nádherné slunečné počasí, delší otevírací dobu vleků a levnější skipasy. Navíc mnoho středisek nabízí další zajímavé výhody a slevy.

Česko

V mnoha zimních střediscích jsou moderní technologie zasněžování, které garantují provoz vleků minimálně do 31. 3. To slibuje i Monínec, který dává k pobytům velké slevy na skipasy. Nejvíce sněhu je na Pradědu (210–250 cm). Na severních svazích Petrových Kamenů  si určitě celý březen zalyžujete v nejvýše položeném středisku v ČR (1235 – 1445 m n.m.).

Slovensko

Slovenské hory jsou v průměru vyšší než české. Skvěle se lyžuje na Chopku, Solisku a v Tatranské Lomnici, kde je hlavním lákadlem nejvýše položená a nejprudší sjezdovka na Slovensku (č. 7). Vede z Lomnického sedla ve výšce 2190 m. n m., je dlouhá 5,5 kilometru a na její trase překonáte převýšení 1300 metrů. Ve zdejší lokalitě je atraktivní spojit lyžování s využitím termálů. Nejlepší to je v okolí Liptovského Mikuláše, kde najdete Tatralandii a Bešeňovou, a přitom máte v dojezdové vzdálenosti nejvýznamnější lyžařská centra, jako Jasná, Ružomberok, Donovaly nebo Štrbské Pleso.

Německo

Oblast Nebelhorn  patřící do lyžařského areálu Oberstdorf je nejvyšším položeným lyžařským střediskem Allgäuských Alp. Je zde nejdelší sjezdovka v Německu, dlouhá 7,5 km. Garmisch-Partenkirchen je z Prahy jedním z časově nejlépe dostupných alpských středisek (za 4,5 h). Lyžařské terény využívají ledovce, horských plání i zalesněných svahů nad městem a mají nesmírně pestrý profil se sportovními i pohodovými rodinnými tratěmi.

Rakousko

Podobný čas jako do německých středisek strávíte na cestě do Dachstein West nebo Flachau, kde najdete stabilní sněhové podmínky až do Velikonoc. St. Anton v regionu Arlberg je hodnocen jako jedno ze tří nejlepších středisek Rakouska. Lyžovat se dá od konce listopadu do konce dubna. Sjezdovky v Ischglu jsou také otevřené až do začátku května. A to především díky tomu, že většina jich leží v nadmořské výšce nad 2000 metrů.

K TÉMATULuxusní horská chata ve ski resortu Méribel. Francouzské lyžování v královském stylu

Itálie

Některá střediska garantují lyžování až do prvních dnů v květnu.  A čeká vás především dobrá cena, pokud si tedy nevyberete období Velikonoc. Hotely a penziony v rámci boje o zákazníky často snižují cenu pobytu nebo nabízejí zajímavé balíčky obsahující kromě stravy také skipasy v ceně. Další výhodou je menší počet lyžařů na svazích. Takové jsou například Bormio,  Livigno, Marmolada, Schnalstal (malý areál s ledovcem, v březnu obvykle liduprázdný), nebo Santa Catarina, kde mají i české instruktory a animátory.

Francie

Lyžařské oblasti Espace Killy nebo Val Thorens jsou otevřené až do začátku května a z hlediska výšky sněhové pokrývky na konci sezóny jedním z nejjistějších míst. Výhodou Val d’Isère jsou severní svahy. V Tignes je zase požitkářským lyžařům k dispozici ledovec Grande Motte (3400 m.n.m.), který umožňuje středisku až devět měsíců trvající sezónu.

Stíháte letos ještě zalyžovat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.
Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.
Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
Slyšeli jste někdy o meditaci? Zkoušeli jste ji někdy praktikovat nebo ji dokonce již praktikujete? Dnešní článek bude totiž právě o ní! Pro ty z vás, kteří o meditaci slyšíte poprvé, tak pokračujte ve čtení, protože se dozvíte, jak moc vám může změnit váš život. A to pozitivně. Redukovat stres, léčit vaše tělo, cítit se klidně, cítit se radostně a spoustu dalších benefitů!
Víte o tom, že to, jak dýcháte, má obrovský vliv na váš život? Na vaše zdraví, vaši vitalitu a také na vaši postavu! Proto byste se měli co nejdřív zaměřit na váš dech a naučit se správně dýchat. Můžete si díky tomu vyřešit spoustu zdravotních problémů a také problém s únavou.
Každý člověk ví, že kvalitní spánek je velice důležitý. Během dostatečně dlouhého a dostatečně kvalitního spánku dochází k regeneraci našeho organismu, který se připravuje na další celodenní fungování. Abychom se vyspali doslova dorůžova, svůj spánek můžeme zkvalitnit například vhodnou matrací nebo dobrým polštářem. Za kvalitním spánkem však stojí i pokojové rostliny v ložnici, které nejen, že perfektně čistí vzduch v interiéru, ale které jsou taktéž prevencí nachlazení. O jakých konkrétních pokojových rostlinách je řeč?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek