Domů » Životní styl » Zima pomalu odchází a sněhu na horách ubývá. Kam si v březnu a dubnu vyrazit zalyžovat na dobrém sněhu?
Kam si v březnu a dubnu vyrazit zalyžovat na dobrém sněhu?
zdroj: 123RF.com
Životní styl

Zima pomalu odchází a sněhu na horách ubývá. Kam si v březnu a dubnu vyrazit zalyžovat na dobrém sněhu?

V minulých dnech panovalo i na horách teplé, až jarní počasí. V nižších polohách a na jižních svazích taje sníh. Na sjezdovkách je ráno přimrzlý, odpoledne měkne nebo se mění v krupici. Kam tedy vyrazit lyžovat? Zde jsou tipy na některá zimní střediska.

Lyžování v březnu a v dubnu má své výhody. Můžete spolehnout na nádherné slunečné počasí, delší otevírací dobu vleků a levnější skipasy. Navíc mnoho středisek nabízí další zajímavé výhody a slevy.

Česko

V mnoha zimních střediscích jsou moderní technologie zasněžování, které garantují provoz vleků minimálně do 31. 3. To slibuje i Monínec, který dává k pobytům velké slevy na skipasy. Nejvíce sněhu je na Pradědu (210–250 cm). Na severních svazích Petrových Kamenů  si určitě celý březen zalyžujete v nejvýše položeném středisku v ČR (1235 – 1445 m n.m.).

Slovensko

Slovenské hory jsou v průměru vyšší než české. Skvěle se lyžuje na Chopku, Solisku a v Tatranské Lomnici, kde je hlavním lákadlem nejvýše položená a nejprudší sjezdovka na Slovensku (č. 7). Vede z Lomnického sedla ve výšce 2190 m. n m., je dlouhá 5,5 kilometru a na její trase překonáte převýšení 1300 metrů. Ve zdejší lokalitě je atraktivní spojit lyžování s využitím termálů. Nejlepší to je v okolí Liptovského Mikuláše, kde najdete Tatralandii a Bešeňovou, a přitom máte v dojezdové vzdálenosti nejvýznamnější lyžařská centra, jako Jasná, Ružomberok, Donovaly nebo Štrbské Pleso.

Německo

Oblast Nebelhorn  patřící do lyžařského areálu Oberstdorf je nejvyšším položeným lyžařským střediskem Allgäuských Alp. Je zde nejdelší sjezdovka v Německu, dlouhá 7,5 km. Garmisch-Partenkirchen je z Prahy jedním z časově nejlépe dostupných alpských středisek (za 4,5 h). Lyžařské terény využívají ledovce, horských plání i zalesněných svahů nad městem a mají nesmírně pestrý profil se sportovními i pohodovými rodinnými tratěmi.

Rakousko

Podobný čas jako do německých středisek strávíte na cestě do Dachstein West nebo Flachau, kde najdete stabilní sněhové podmínky až do Velikonoc. St. Anton v regionu Arlberg je hodnocen jako jedno ze tří nejlepších středisek Rakouska. Lyžovat se dá od konce listopadu do konce dubna. Sjezdovky v Ischglu jsou také otevřené až do začátku května. A to především díky tomu, že většina jich leží v nadmořské výšce nad 2000 metrů.

Itálie

Některá střediska garantují lyžování až do prvních dnů v květnu.  A čeká vás především dobrá cena, pokud si tedy nevyberete období Velikonoc. Hotely a penziony v rámci boje o zákazníky často snižují cenu pobytu nebo nabízejí zajímavé balíčky obsahující kromě stravy také skipasy v ceně. Další výhodou je menší počet lyžařů na svazích. Takové jsou například Bormio,  Livigno, Marmolada, Schnalstal (malý areál s ledovcem, v březnu obvykle liduprázdný), nebo Santa Catarina, kde mají i české instruktory a animátory.

Francie

Lyžařské oblasti Espace Killy nebo Val Thorens jsou otevřené až do začátku května a z hlediska výšky sněhové pokrývky na konci sezóny jedním z nejjistějších míst. Výhodou Val d’Isère jsou severní svahy. V Tignes je zase požitkářským lyžařům k dispozici ledovec Grande Motte (3400 m.n.m.), který umožňuje středisku až devět měsíců trvající sezónu.

Stíháte letos ještě zalyžovat?

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Napsat komentář