Neděle , 02. 10. 2022

Olívie a Oliver

6 míst, která nesmíte ve Vietnamu minout

Vietnam je turisty hojně navštěvovaný, a to zcela zaslouženě. Je to nádherná země s přátelskými lidmi, krásnou přírodou, zajímavou faunou a flórou, architekturou, historií i jídlem. Po Vietnamu můžete klidně cestovat týdny, nebo dokonce měsíce, a stále vám zůstanou neprozkoumaná místa. Co navštívit ze všeho nejdříve?
Vietnam
Vietnam je pestrá země plná vůní, historie a zážitků.

19. 07. 2022

Zlatý most

Jedná se o jednu z novějších turistických atrakcí – byl otevřený v roce 2018, a prakticky ihned se stal virálním fenoménem, hlavně díky svému unikátnímu designu obrovské ruky vystupující z moře. Ta má celý most prakticky držet. Nachází se v Bà Nà Hills nedaleko Da Nangu a byl navržený tak, aby spojoval stanici lanovky. 

most
Po zlaté niti, v rukou božích. Vietnamský most láká turisty z celého světa.

Starobylé město Hoi An

Tohle starobylé město je jednou z největších vietnamských atrakcí – a i přes davy turistů si zachovalo své kouzlo. V 16. – 19. století se jednalo o prosperující přístav na legendární Hedvábné stezce. Dnes je to jedno z nejstarších měst Asie, a také je zapsané na seznam světového dědictví UNESCO.

Vietnam
Město Hoi An nesmíte vynechat.

Jeho atmosférické úzké uličky lemují staleté kulturní poklady, historické památky a kuriózní budovy, které jsou odrazem mnohonárodnostního architektonického dědictví přístavu. Budete obdivovat sněmovní haly, japonský Krytý most i sídla z francouzské koloniální éry. Nenechte si určitě ujít trhy s řemeslnými dílnami a ochutnejte místní speciality.

Věže My Son Cham

Další z památek vietnamského dědictví jsou jednoznačně tyto věže, které se nacházejí na jihozápadě země. Zároveň se také jedná o jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v jihovýchodní Asii a přední hinduistický chrámový komplex. Dříve zde bylo důležité duchovní a politické centrum i královské pohřebiště.

Vietnam
Chrámový komplex My Son Cham býval významným střediskem.

Chrámový komplex My Son byl dlouhou dobu zapomenut, znovuobjeven byl až v roce 1898. Nejvíce jej poškodila vietnamská válka, nicméně se celek stále průběžně renovuje.

Tunely Cu Chi

Tunely Cu Chi se nacházejí severně od Velkého Ho Či Minova Města a poskytují interaktivnější historický zážitek pro všechny věkové kategorie. Síť podzemních tunelů se táhne neuvěřitelných 100 kilometrů směrem k bývalému Saigonu a v době vietnamské války byla důležitým tajným velitelstvím.

Nyní je z tunelů válečný památník a oblíbená turistická destinace. Návštěvníci mohou vstoupit do dvou krátkých úseků původní sítě tunelů, a to ve vesnicích Ben Dinh nebo Ben Duoc, které byly obnovené, mírně rozšířené a vybetonované. Mezi nadzemní atrakce patří střelnice, expozice mantinelů a vyhořelých tanků a restaurace.

K TÉMATU  Emancipace se obrátila proti ženám. Feminismus jim přímo škodí!

Komplex památek v Hué

Město Hue, které se nachází v centrální provincii, bylo v letech 1802-1945 císařským hlavním městem Vietnamu, sídlem dynastie císařů Nguyenů a politickým, kulturním a náboženským srdcem národa. Všechno toto císařské dědictví, soubor poměrně dobře zachovalých tradic královského dvora a starobylých památek velkého historického a kulturního významu, je nyní zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO jako Komplex památek Hue.

Vietnam
Památkový komplex Hue je zapsaný na seznamu UNESCO.

Dominantou je císařská citadela z 19. století s velkou zahradou obehnanou architektonickými hradbami. Dále zde můžete obdivovat paláce, chrámy, zakázané purpurové město a spoustu dalšího.

Zátoka Ha Long a Lan Ha

Když se řekne Vietnam, mnoha lidem se jako první vybaví právě zátoka Ha Long. Jedná se o chráněné světové dědictví a jednu z nejznámějších světových památek. Tento záliv je opředený mnoha legendami. Je lemován více než 2000 vápencovými ostrovy a skalními útvary, které vystupují z Tonkinského zálivu. Když budete pokračovat na jih, přijedete k úchvatnému zálivu Lan Ha, což je destinace, kde se shromažďuje méně turistů, a tím nabízí klidnější zážitky.

Vietnam
Zátoka Ha Long je kouzelné místo.

Jak zátoky Halong, tak Lan Ha jsou hlavním teritoriem pro plavby, zejména pro luxusní varianty s možností přenocování. Prozkoumejte bájné jeskyně a plovoucí rybí farmy, vydejte se na kajaku do skrytých lagun a šnorchlujte u korálových pláží. Chcete-li se podívat z ptačí perspektivy, vydejte se na úžasný vyhlídkový let hydroplánem nad celým zálivem.

Hledáte další důvody, proč se vydat do Vietnamu?

Kam vaše kroky povedou jako první?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Itálie jako nejatraktivnější destinace roku 2022. Co vidět především?

Tipy na rodinnou dovolenou v Chorvatsku

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V poslední době se mění seznamovací taktiky žen. Dříve bylo typické, že se přikláněly ke vztahu se starším partnerem. Nyní se karta obrátila a vyhledávají náruče mladíčků. Věkový rozdíl v řádu pár let není nic nevšedního, nicméně láskyplné partnerské pouto mezi čtyřicetiletou ženou a o 10 a více let mladším zajíčkem je pro mnohé na pováženou. Jistě si také pokládáte tu otázku, zda s ním udržíte krok a budete se mu za pár let líbit?
Obývací pokoj potřebuje něco, kam si odložíte mobil, časopis nebo kávu, když si sednete na sedačku před televizi. Tuhle roli zastávají konferenční stolky. Zaměřili jsme se na ty dřevěné, nebo přímo z masivu. Jsou praktické a s jednoduchým designem, a také si na ně můžete natáhnout nohy! Zkuste si vybrat nějaký originální kousek.
Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.
Většina žen chce okouzlit své okolí perfektním vzhledem a dobře zvoleným módním outfitem. Z toho důvodu zpravidla volí kousky, které jim sice zaručí vyladěný vzhled, ovšem na úkor jejich zdraví. A možná k takovýmto ženám patříte i vy. Pojďte se proto podívat na několik špatných módních návyků, které neprospívají vašemu zdraví, a zjistěte, jak najít přijatelný kompromis.
Ženské představy o tom, jestli jsme dobré v posteli (v sexu) nebo nikoli, se od těch mužských diametrálně liší. Jestli jste si dosud myslela, že to dokážete při intimních chvilkách pořádně roztočit a partner o vás pěje mezi svými kamarády jen samé chvály, možná že to nebude až tak horké. Probádaly jsem terén a došly k zajímavým závěrům.
Stává se vám, že se čas od času v ložnici už nudíte? Hledáte způsob, jak v sobě probudit vášnivou dračici a ve svém partnerovi toho divokého milence, kterého jste poznala na začátku vztahu? Vezměte iniciativu do svých rukou a rozpoutejte v ložnici takovou sexuální bouři, že na ni ani jeden z vás jen tak nezapomene – a budete na ni rádi nejen vzpomínat, ale především si ji pravidelně opakovat!
Máte doma předškolní dítě a obáváte se, zda zvládne zápis na základní školu? Nestrachujte se, připravili jsme pro vás menší tahák, jak vaše dítko na tuto událost nachystat. Vašemu malému prvňáčkovi to jistě pomůže. Ale neotálejte, zápisy jsou již za dveřmi.
Pracujete doma? Potom dobře víte, že potřebujete pracovní stůl, tedy místo, které je určené přímo pro vaši práci. Ten může mít spoustu podob a tvarů, ale hlavním je styl, jakým zapadá do vašeho interiéru. Někdo dá přednost jednoduché čisté desce, jiný si zase představuje klasické masivní dřevo s šuplíky nebo poličkami. Stačí si vybrat ten svůj, u kterého vám vše půjde jako po másle.

Nepřehlédněte

Když Jeff Moody narazil na starý srub v horské vesnici Telluride, věděl, že našel ideální rekreační místo pro svou rodinu. Obrovský srub se šesti ložnicemi se nachází daleko od ruchu Toronta, odkud Moody pochází. V zimě se dají nazout lyže takřka od dveří. Skvělý výhled, dobrý přístup a slunné místo v kombinaci s moderní přestavbou udělalo z Moody Residence skvost!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek