Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

6 míst, která nesmíte ve Vietnamu minout

Vietnam je turisty hojně navštěvovaný, a to zcela zaslouženě. Je to nádherná země s přátelskými lidmi, krásnou přírodou, zajímavou faunou a flórou, architekturou, historií i jídlem. Po Vietnamu můžete klidně cestovat týdny, nebo dokonce měsíce, a stále vám zůstanou neprozkoumaná místa. Co navštívit ze všeho nejdříve?
Vietnam
Vietnam je pestrá země plná vůní, historie a zážitků.

19. 07. 2022

Zlatý most

Jedná se o jednu z novějších turistických atrakcí – byl otevřený v roce 2018, a prakticky ihned se stal virálním fenoménem, hlavně díky svému unikátnímu designu obrovské ruky vystupující z moře. Ta má celý most prakticky držet. Nachází se v Bà Nà Hills nedaleko Da Nangu a byl navržený tak, aby spojoval stanici lanovky. 

most
Po zlaté niti, v rukou božích. Vietnamský most láká turisty z celého světa.

Starobylé město Hoi An

Tohle starobylé město je jednou z největších vietnamských atrakcí – a i přes davy turistů si zachovalo své kouzlo. V 16. – 19. století se jednalo o prosperující přístav na legendární Hedvábné stezce. Dnes je to jedno z nejstarších měst Asie, a také je zapsané na seznam světového dědictví UNESCO.

Vietnam
Město Hoi An nesmíte vynechat.

Jeho atmosférické úzké uličky lemují staleté kulturní poklady, historické památky a kuriózní budovy, které jsou odrazem mnohonárodnostního architektonického dědictví přístavu. Budete obdivovat sněmovní haly, japonský Krytý most i sídla z francouzské koloniální éry. Nenechte si určitě ujít trhy s řemeslnými dílnami a ochutnejte místní speciality.

Věže My Son Cham

Další z památek vietnamského dědictví jsou jednoznačně tyto věže, které se nacházejí na jihozápadě země. Zároveň se také jedná o jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v jihovýchodní Asii a přední hinduistický chrámový komplex. Dříve zde bylo důležité duchovní a politické centrum i královské pohřebiště.

Vietnam
Chrámový komplex My Son Cham býval významným střediskem.

Chrámový komplex My Son byl dlouhou dobu zapomenut, znovuobjeven byl až v roce 1898. Nejvíce jej poškodila vietnamská válka, nicméně se celek stále průběžně renovuje.

Tunely Cu Chi

Tunely Cu Chi se nacházejí severně od Velkého Ho Či Minova Města a poskytují interaktivnější historický zážitek pro všechny věkové kategorie. Síť podzemních tunelů se táhne neuvěřitelných 100 kilometrů směrem k bývalému Saigonu a v době vietnamské války byla důležitým tajným velitelstvím.

Nyní je z tunelů válečný památník a oblíbená turistická destinace. Návštěvníci mohou vstoupit do dvou krátkých úseků původní sítě tunelů, a to ve vesnicích Ben Dinh nebo Ben Duoc, které byly obnovené, mírně rozšířené a vybetonované. Mezi nadzemní atrakce patří střelnice, expozice mantinelů a vyhořelých tanků a restaurace.

K TÉMATU  Postrádáte inspiraci, kam vyrazit na dovolenou? Navštivte destinace, kde se točily slavné filmy

Komplex památek v Hué

Město Hue, které se nachází v centrální provincii, bylo v letech 1802-1945 císařským hlavním městem Vietnamu, sídlem dynastie císařů Nguyenů a politickým, kulturním a náboženským srdcem národa. Všechno toto císařské dědictví, soubor poměrně dobře zachovalých tradic královského dvora a starobylých památek velkého historického a kulturního významu, je nyní zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO jako Komplex památek Hue.

Vietnam
Památkový komplex Hue je zapsaný na seznamu UNESCO.

Dominantou je císařská citadela z 19. století s velkou zahradou obehnanou architektonickými hradbami. Dále zde můžete obdivovat paláce, chrámy, zakázané purpurové město a spoustu dalšího.

Zátoka Ha Long a Lan Ha

Když se řekne Vietnam, mnoha lidem se jako první vybaví právě zátoka Ha Long. Jedná se o chráněné světové dědictví a jednu z nejznámějších světových památek. Tento záliv je opředený mnoha legendami. Je lemován více než 2000 vápencovými ostrovy a skalními útvary, které vystupují z Tonkinského zálivu. Když budete pokračovat na jih, přijedete k úchvatnému zálivu Lan Ha, což je destinace, kde se shromažďuje méně turistů, a tím nabízí klidnější zážitky.

Vietnam
Zátoka Ha Long je kouzelné místo.

Jak zátoky Halong, tak Lan Ha jsou hlavním teritoriem pro plavby, zejména pro luxusní varianty s možností přenocování. Prozkoumejte bájné jeskyně a plovoucí rybí farmy, vydejte se na kajaku do skrytých lagun a šnorchlujte u korálových pláží. Chcete-li se podívat z ptačí perspektivy, vydejte se na úžasný vyhlídkový let hydroplánem nad celým zálivem.

Hledáte další důvody, proč se vydat do Vietnamu?

Kam vaše kroky povedou jako první?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Itálie jako nejatraktivnější destinace roku 2022. Co vidět především?

Tipy na rodinnou dovolenou v Chorvatsku

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Designová krbová kamna vypadají v obývajím pokoji navozují tu správnou atmosféru. Kamna Nordica spadají do střední a vyšší třídy, a kvalita tomu odpovídá. Některá mají varnou plotnu, jiná lze umístit přímo na zeď. Prohlédněte si galerii.
Vlastnoručně vyrobený módní doplněk? Praktická háčkovaná kabelka vypadá šmrncovně a až jí opatříte zapínáním a crossbody popruhem, nikdo vám neuvěří, že je to vaše práce!
Jaro je oficiálně tady, a tak byste měli i ve své domácnosti navodit jarní atmosféru. K tomu vám perfektně poslouží několik jarních dekorací, co rozzáří váš interiér pastelovými barvami.
Barvení velikonočních vajec je nejrozšířenější symbol Velikonoc u nás. Kraslice může být natvrdo uvařené i vyfouknuté prázdné vejce, které se zdobí různými technikami. Co takhle nějaké netradiční? Zapojte děti a zkuste vytvořit kraslice způsobem, který vás možná ani nenapadl. Barvení pomocí houbičky na nádobí, vytváření vzorů pomocí tavné pistole, namáčení do pěny na holení, barvení pomocí laku na nehty, bublinkové fólie nebo cibule. Všechny způsoby jsou přitom jednoduché. Vyberte si inspiraci pro vás!
Potřebujete trochu rozveselit? Leze na vás jarní deprese, nebo naopak podzimní splín? V tom případě není nic lepšího, než zasednout k televizi a pustit si něco třeskutě vtipného. Které komediální filmy a seriály jsou pro tento účel jako stvořené?
S blížícími se Vánocemi po nás naši blízcí budou chtít vědět, co si přejeme pod stromeček. To se může zdát jako příjemná otázka, ale opak může být pravdou. Ne vždy máme v záloze seznam předmětů či zážitků, které nutně potřebujeme mít. Často se může dostavit pocit, že už máme vlastně všechno.
Zatímco k vánočnímu hodování neodmyslitelně patří cukroví, vaječný koňak, svařák, smažený kapr, řízky, chlebíčky a spousta jiných dobrot, naše tělo už si tuhle smršť tolik neužívá. Připravte se na vánoční svátky s předstihem a posilněte svá játra.
Zimní dny přímo vybízejí naši fantazii, aby si tak trochu popustila uzdu a koukla se po nádherných a charismatických mužích, kteří se okolo nás vyskytují. Teď se podíváme na ty, kteří jsou nejen slavní, ale také naprosto nedostupní. Dali totiž přednost jiným mužům! Gayové, a přitom takoví krasavci! Fňuk!
Běhouny zažívají renesanci. Přispěla k tomu móda na provázkové, plošně tkaně koberce. Plní dekorativní i praktickou funkci - v kuchyni, v předsíni, na terase. Koberce jsou však mnohem širší kategorií výrobků. V současné době je možné zakoupit jak tradiční pogumované metrážové koberce do předsíně, tak elegantní koberce do stylové pracovny nebo obývacího pokoje. Zde je přehled udržitelných a estetických modelů.
Se slovem umělec se často pojí různé výstřednosti, z nichž některé plní stránky novin a o jiných se zase tak moc neví. Pojďme se podívat na to, v čem zvláštním vynikají některé známé osobnosti.
Čisté spáry mezi dlaždicemi, lesknoucí se podlahy, prádlo zbavené i odolných skvrn nebo zářivé a voňavé koberce? I tohle všechno vám bez problému zařídí esenciální oleje. Které konkrétní vám usnadní práci?
My ženy každý den vyhlížíme návrat partnera, a tak trochu potají doufáme, že nás alespoň jednou za čas překvapí krásnou kytičkou. Květiny milujeme, jsou pro nás symbolem toho, že na nás tomu druhému záleží. Dřív pánové nosili domů květiny pravidelně, dnes je to jiné. Pánové, pokud jste sem tajně zabloudili a hledáte tip, jaké květiny mají ženy rády, čtěte dál!

Výběr článků

Dřevěné, proutěné, skleněné, na řetězu nebo dokonce samozavlažovací, takové mohou být závěsné květináče. Záleží na vás, jestli si rostlinky pověsíte doma v interiéru nebo venku na zahradě.
„Ten Zdeněk je tak skvělý, vybrala sis opravdu dobře,“ slýchávala Veronika od kamarádů i rodiny. Ve skutečnosti se bála s ním rozejít. Byl to psychopat. Nikdo kromě ní nevěděl, čeho všeho je schopný.

Nepřehlédněte

Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.
Podzimní kolekce zaplavily obchodní domy a jistě vás to svádí nějaký nový kousek do svého šatníku ulovit. Bohužel je toho tolik, že člověk neví, co přetrvá déle než pár týdnů. Nevadí, s naší pomocí se ve všem zorientujete. Tohle jsou kousky, které se s největší pravděpodobností budou nosit i další roky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek