Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Itálie jako nejatraktivnější destinace roku 2022. Co vidět především?

Přemýšlíte už nyní nad tím, kam se letos pojedete podívat? Zahraniční dovolená může být naplánovaná s předstihem, ale klidně i rozhodnutím na poslední chvíli. Dovolená v Itálii je mezi Čechy každým rokem velice oblíbená.
Itálie
Benátky vyhledávají především romantici. (foto: 123RF)

01. 02. 2022

Důvodů je hned několik – příjemné podnebí, sluníčko hřející nás do zad, moře a samozřejmě i vynikající jídlo, kterému dominuje pizza a zmrzlina. Jenže kam konkrétně zamířit, abychom z Itálie viděli to nejlepší?

Řím je alfou, omegou

Pokud je nějaké město nebo část Itálie, kterou by opravdu každý turista měl vidět a znát, je to Řím. Mluvíme o hlavním městě, které je, bez jakékoli nadsázky, opravdu kolébkou nejen zdejší kultury, ale civilizace obecně. Je velice zajímavé, že město zde stojí už více jak 2 700 let. A to z něj dělá jedno z nejstarších měst, respektive obydlených měst v Evropě.

Nudu zde žádný turista nezažije. Řím toho nabízí opravdu mnoho, ovšem tou pravou dominantou italského města je bezesporu Koloseum. Obrovská monumentální stavba, která byla schopná pojmout až 50 000 diváků. Pořádaly se zde gladiátorské zápasy a veřejné podívané. Ovšem i když třeba nemáte v plánu chodit po zdejších památkách nebo si hodit minci do fontány di Trevi, aby vám splnila přání, toulání se uličkami ve vás taktéž zanechá řadu báječných pocitů.

Řím
Římské koloseum. (foto: 123RF)

Řím je krásné místo, ovšem často jsou právě kvůli turistům místní donuceni památky obehnat nejrůznějšími zákazy, aby je ochránili. Vždy když někam jedete, nezapomeňte, že tam jste na návštěvě a chovejte se k tamním perlám úctyhodně.

Benátky nejen pro romantické duše

Že už jste si Řím odškrtli ze svého seznamu a přemýšlíte, jakou jinou destinaci vidět? Nabízí se Benátky – město krásné, mosty protkané, o kterém se lidé mylně domnívají, že se sem sjíždí jenom romantické duše. Není tomu tak. Toto krásné město, o kterém se ví, že se potápí, má brány otevřené naprosto každému. I když je pravdou, že zdejší nekončící uličky, množství mostů nebo monumentálních kostelů v sobě mají špetku romantiky.

K TÉMATU  Turecko a Mallorca: Dvě destinace, kde si můžete přivonět k létu už dnes

Až se budete toulat zmiňovanými uličkami, nezapomeňte si svůj pobyt zde zpříjemnit plavbou na gondole za zpěvu gondoliérů. To je totiž pro Benátky naprosto typické. Ale zároveň i poměrně drahé. A v noci je sazba ještě vyšší. Když ale vynecháte gondolu, nevadí. Bohatě vám postačí k nasátí Benátek i šálek espressa a pizza do ruky, která je tu na každém rohu.

Sardinie, perla Středozemního moře

Neláká vás turismus, ale spíše se chcete válet na pláži u moře za zvuku listů šumících palem? Vaše kroky proto možná směřují na některý z italských ostrovů. Jedním z vůbec nejhezčích v celém Středozemním moři, nejen Itálii jako takové, je Sardinie. Ta je známá svou rozsáhlou historií, nestárnoucími tradicemi, ale také fantastickou kuchyní a přírodou, jenž vás prakticky nevyhnutelně obklopí.

Pravda, sjíždí se sem hodně milovníků luxusu, ale stále více sem směřují všechny společenské vrstvy obyvatel. Letenky se totiž dají sehnat za skvělé peníze, stejně jako ubytování tady. A za ten zážitek to opravdu stojí.

Sardinie
Pláž Cala Cipolla na Sardinii. (foto: 123RF)

I Neapol má svou jedinečnou atmosféru

Ne všechna italská města jsou na první pohled opravdu krásná a čistá. A Neapol je toho důkazem. Ale byla by velká škoda, kdyby se vaše kroky alespoň jednou v životě nevypravily jejím směrem. Nemluvíme tedy o nejmalebnějším koutu Itálie, přesto je zdejší atmosféra tak jiná a jedinečná, že se vám město dostane doslova pod kůži. Nadšení budou především milovníci historie. Promenáda, které vévodí hradní stavby, je naprosto fantastickým zázemím pro fotku. Turistické výlety po okolí zahrnují výstup na sopku Vesuv, navštívení historických Pompejí nebo výpravu na ostrovy Capri a Ischia.

Milán, město módy 

Zatímco fanoušky historie to bude táhnout spíše do Neapole, nákupní maniaci a milovníci módy zavítají raději do Milána, což je další položka na našem seznamu. Bylo by ale mylné se domnívat, že mluvíme jenom o městě, které je centrem světové módy. Najde se i zde řada historických památek, vynikající kávy a nádherných parků, kde můžete trávit volné odpoledne s těmi, se kterými jste do Itálie přijeli.

Milán
Milán je město módy i památek. (foto: 123RF)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  10 nejoblíbenějších přehrad v ČR aneb kam na dovolenou

Jak se připravit na dlouhý let. Co smíte mít v příručním zavazadle a další tipy pro cestování do exotiky

10 tipů na výlety: Cestujeme po severních Čechách

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Že ořechové skořápky poslouží leda tak v kamnech? Čaj z nich připravený podporuje štítnou žlázu a odstraňuje hleny, které dráždí dýchací cesty. A co víc, tahle medicína účinkuje v řádu několika hodin.
V dalším chladném pracovním týdnu pomalu ukončete případné spory s ostatními, ať je nepřenášíte do dalšího roku. Nezapomínejte na péči o své zdraví, a zajděte se uvolnit od stresu do divadla, kina nebo na koncert. Co dalšího na vás čeká vám napoví horoskop krásy a duševního zdraví, který připravila astroložka Naďa Šmídová
Jistěže si můžete koupit klasické hnojivo na pokojové či venkovní rostliny a hnojit bez obav jím. Ale proč nevyužít to, co třeba máte běžně doma? Vyzkoušejte osvědčené tipy a triky všech zkušených pěstitelů.
Hlavní rozdíl, kterým se vířivky liší od bazénu? Užíváte si je celoročně! Odhalit vyhřátou kouřící hladinu je paráda, třeba uprostřed noci, kdy můžete pozorovat hvězdy. Stejně tak skvělý zážitek je koupání v zimním období, kdy horká koupel kontrastuje s chladným vzduchem.
Dětství strávila v městečku na Vysočině, dospělost v Libanonu uprostřed války. Blanka Matragi je světově uznávaná módní návrhářka, která šije modely pro ženy z vyšších vrstev v Evropě i na Středním východě. Navrhla také uniformy pro policejní a vojenské složky Abú Dhabí. Čím ji okouzlil svět módy a jak válka v Libanonu ovlivnila její podnikání? Pojďme si společně zrekapitulovat pestrý život této energické rudovlásky.
Krásný podzim, který nás čeká, přímo láká na výlety do přírody. Stromy začnou hrát všemi barvami, a tak pokud není venku zrovna lijavec, stačí se teple obléknout a hned můžete vyrazit. Ať už sami, v páru nebo s rodinou, podzimní přírodu si zamilujete.
Potřebujete ušetřit, ale zjistili jste, že nemáte nic na sebe? Nemusíte nutně procházet internetové obchody, v nichž ceny za oblečení dosahují opravdu nemalých výšek. V ideálním případě zamiřte do nejbližšího second handu a nakupujte tam.
Už odmalička nám rodiče vštěpovali, jak důležitá je osobní hygiena. Díky dobré výchově jsme se tak naučili, že si musíme pravidelně čistit zuby, aby se nám nekazily, že se musíme pravidelně mýt, abychom byli čistí, hezky vypadali a nezapáchali. A když se jednoho dne objevila influencerka Aella, která bez ostychu přiznala, že se ročně vykoupe jen 37x, vzbudila s tím velké a opravdu šokující pozdvižení. Čím se obhajuje a je ve skutečnosti opravdu taková čunča, jak se zdá?
Krásný čas Vánoc se kvapem blíží, a tak je třeba začít přemýšlet, co o adventu budete s rodinou dělat. Vedle pečení vánočního cukroví se určitě vydáte i na některé vánoční trhy, které doplní kouzelnou atmosféru svátků. Jděte se podívat na ty nejkrásnější trhy, díky nimž se začnete na Vánoce těšit takřka hned.
Život zpěvačky Victorie Velvet vyhasl ve věku čtyřiceti let. Tato talentovaná umělkyně, narozená v Jihoafrické republice, vyrostla od svých patnácti let v České republice, kde také zahájila svou úspěšnou pěveckou kariéru. Její život však skončil tragicky, když ji v jejich turecké vile zavraždil její manžel David Tom Blyth.
Avokádo je jedním z nejdiskutovanějších druhů ovoce, které na této planetě existují. A to z mnoha důvodů, zejména těch ekologických. Ale už jste slyšeli o takzvaném ecovadu?
Na zimní období přicházejí do módy hranaté špičky bot. Přesto většina žen dobře ví, že nejvíc sexy jsou boty do špičky a na podpatku. Opticky prodlužují a zeštíhlují nohy. Hned se cítíme sebevědoměji a působíme více žensky i tím, jak musíme držet tělo rovně. Ovšem pozor na rizika, před kterými lékaři varují. Vy, které nosíte podobné boty denně, už o nich možná něco víte.

Výběr článků

Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.
Rodit ve stylu vévodkyně Kate, které se osvědčila kombinace hypnoterapie, relaxace a dýchacích technik? To můžeme taky! Kolik stojí kurz hypnoporodu a co na něm teď všichni mají? A jaké vyšetření během těhotenství patří k těm nejhezčím? Přečtěte si postřehy naší redaktorky, která tohle aktuálně prožívá!
Čas nejde zastavit, a tak i miláček všech žen, Antonio Banderas, zakotvil v přístavu šedesátníků. V poslední době prošel velkými změnami ve svém životě. Mimo jiné prodělal infarkt a před několika týdny oznámil, že má koronavirus. Svůj zaběhlý hollywoodský život ale právě po infarktu zcela přehodnotil a dnes plní sociální sítě zcela novými příspěvky. Čemu propadl?

Nepřehlédněte

Někdo si o Vánocích libuje v koledách a tradičních českých svátečních písničkách, někdo se zase nemůže nabažit zahraniční tvorby. Hudba zkrátka v předvánočním období nesmí scházet, a to zejména při pečení cukroví, balení dárků, strojení stromečku či zdobení bytu. A pro příznivce vánoční hudby tu máme výběr nestárnoucích songů, u kterých se během zimních svátků vyplatí otočit volume doprava.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek