Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Itálie jako nejatraktivnější destinace roku 2022. Co vidět především?

Přemýšlíte už nyní nad tím, kam se letos pojedete podívat? Zahraniční dovolená může být naplánovaná s předstihem, ale klidně i rozhodnutím na poslední chvíli. Dovolená v Itálii je mezi Čechy každým rokem velice oblíbená.
Itálie
Benátky vyhledávají především romantici. (foto: 123RF)

01. 02. 2022

Důvodů je hned několik – příjemné podnebí, sluníčko hřející nás do zad, moře a samozřejmě i vynikající jídlo, kterému dominuje pizza a zmrzlina. Jenže kam konkrétně zamířit, abychom z Itálie viděli to nejlepší?

Řím je alfou, omegou

Pokud je nějaké město nebo část Itálie, kterou by opravdu každý turista měl vidět a znát, je to Řím. Mluvíme o hlavním městě, které je, bez jakékoli nadsázky, opravdu kolébkou nejen zdejší kultury, ale civilizace obecně. Je velice zajímavé, že město zde stojí už více jak 2 700 let. A to z něj dělá jedno z nejstarších měst, respektive obydlených měst v Evropě.

Nudu zde žádný turista nezažije. Řím toho nabízí opravdu mnoho, ovšem tou pravou dominantou italského města je bezesporu Koloseum. Obrovská monumentální stavba, která byla schopná pojmout až 50 000 diváků. Pořádaly se zde gladiátorské zápasy a veřejné podívané. Ovšem i když třeba nemáte v plánu chodit po zdejších památkách nebo si hodit minci do fontány di Trevi, aby vám splnila přání, toulání se uličkami ve vás taktéž zanechá řadu báječných pocitů.

Řím
Římské koloseum. (foto: 123RF)

Řím je krásné místo, ovšem často jsou právě kvůli turistům místní donuceni památky obehnat nejrůznějšími zákazy, aby je ochránili. Vždy když někam jedete, nezapomeňte, že tam jste na návštěvě a chovejte se k tamním perlám úctyhodně.

Benátky nejen pro romantické duše

Že už jste si Řím odškrtli ze svého seznamu a přemýšlíte, jakou jinou destinaci vidět? Nabízí se Benátky – město krásné, mosty protkané, o kterém se lidé mylně domnívají, že se sem sjíždí jenom romantické duše. Není tomu tak. Toto krásné město, o kterém se ví, že se potápí, má brány otevřené naprosto každému. I když je pravdou, že zdejší nekončící uličky, množství mostů nebo monumentálních kostelů v sobě mají špetku romantiky.

K TÉMATU  Meal prep: Trend, který vás zachrání od hodin strávených v kuchyni

Až se budete toulat zmiňovanými uličkami, nezapomeňte si svůj pobyt zde zpříjemnit plavbou na gondole za zpěvu gondoliérů. To je totiž pro Benátky naprosto typické. Ale zároveň i poměrně drahé. A v noci je sazba ještě vyšší. Když ale vynecháte gondolu, nevadí. Bohatě vám postačí k nasátí Benátek i šálek espressa a pizza do ruky, která je tu na každém rohu.

Sardinie, perla Středozemního moře

Neláká vás turismus, ale spíše se chcete válet na pláži u moře za zvuku listů šumících palem? Vaše kroky proto možná směřují na některý z italských ostrovů. Jedním z vůbec nejhezčích v celém Středozemním moři, nejen Itálii jako takové, je Sardinie. Ta je známá svou rozsáhlou historií, nestárnoucími tradicemi, ale také fantastickou kuchyní a přírodou, jenž vás prakticky nevyhnutelně obklopí.

Pravda, sjíždí se sem hodně milovníků luxusu, ale stále více sem směřují všechny společenské vrstvy obyvatel. Letenky se totiž dají sehnat za skvělé peníze, stejně jako ubytování tady. A za ten zážitek to opravdu stojí.

Sardinie
Pláž Cala Cipolla na Sardinii. (foto: 123RF)

I Neapol má svou jedinečnou atmosféru

Ne všechna italská města jsou na první pohled opravdu krásná a čistá. A Neapol je toho důkazem. Ale byla by velká škoda, kdyby se vaše kroky alespoň jednou v životě nevypravily jejím směrem. Nemluvíme tedy o nejmalebnějším koutu Itálie, přesto je zdejší atmosféra tak jiná a jedinečná, že se vám město dostane doslova pod kůži. Nadšení budou především milovníci historie. Promenáda, které vévodí hradní stavby, je naprosto fantastickým zázemím pro fotku. Turistické výlety po okolí zahrnují výstup na sopku Vesuv, navštívení historických Pompejí nebo výpravu na ostrovy Capri a Ischia.

Milán, město módy 

Zatímco fanoušky historie to bude táhnout spíše do Neapole, nákupní maniaci a milovníci módy zavítají raději do Milána, což je další položka na našem seznamu. Bylo by ale mylné se domnívat, že mluvíme jenom o městě, které je centrem světové módy. Najde se i zde řada historických památek, vynikající kávy a nádherných parků, kde můžete trávit volné odpoledne s těmi, se kterými jste do Itálie přijeli.

Milán
Milán je město módy i památek. (foto: 123RF)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Jak se starat o spálenou pokožku? Zkuste brambory nebo tvaroh!

Jak se připravit na dlouhý let. Co smíte mít v příručním zavazadle a další tipy pro cestování do exotiky

10 tipů na výlety: Cestujeme po severních Čechách

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo by dnes neznal zlatý devadesátkový hit jménem ledvinky. Během devadesátých let se jednalo o velice stylový kousek, který se nejčastěji kombinoval s batikovanými tričky a zvonovými kalhoty, případně se stejnými kalhotami a halenkou se zvonovými rukávy. Když se však ledvinky najednou stáhly z trhu, mnohé ženy to sice oplakaly, ale nakonec se se skutečností smířily - ledvinky už zkrátka nejsou v módě. Jejich žhavé kousky byly odhozeny do koše nebo zapadly hluboko do skříně. Jenže to je škoda. Každý módní trend totiž jednou ožije a ledvinky opravdu nejsou výjimkou.
Pandemie koronaviru neoslabuje a brzy se k ní přidá ještě podzimní vlna respiračních onemocnění. Nápor na imunitu tak ještě vzroste. Abyste zůstali fit a složité období přečkali, měli byste co nejvíce posílit obranyschopnost. Ideální podporou jsou vitaminy D a C. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy značky Naturevia, kde oba důležité ochránce zdraví najdete.
Stýskání dětí o prázdninách. Jak si s ním poradit? Děti nemohou trávit celý čas se svými rodiči, jezdí na letní tábory, sportovní kurzy nebo k prarodičům. Co dělat, když si napíšou či zavolají, že se jim stýská? Nemějte výčitky, chvilkové stýskání je přirozené. Můžete jim pomoci tím, jak se zachováte vy.
S příchodem nového roku se obnovily módní kolekce v oblíbených i méně oblíbených obchodech. Loňské zboží vystřídalo letošní a my si již mohli všimnout toho, co se bude letos nosit. Stejně jako vloni, i letos se bude naše pozornost upínat k modelům, které ohlásily svůj velký comeback. I letošnímu roku budou dominovat kousky, které známe z devadesátých let a které po nějakou dobu upadly do zapomnění.
Když poprvé začnete s dietou, můžete v prvním měsíci ztratit o něco více. Pokud například dodržujete nízkosacharidovou dietu, vaše tělo spaluje glykogen uložený ve svalové tkáni, když mu dojdou sacharidy. Glykogen se váže na vodu a při jeho spalování na energii se také ztrácí voda. Tato počáteční rychlá ztráta hmotnosti může být velmi motivující, ale nakonec se zúží.
O spodním prádle se zrovna moc nemluví, a to hlavně z toho důvodu, že se jedná o něco opravdu intimního, ale přitom tak běžného. Také proto jsou fakta o spodním prádle tak trochu zapovězena – ale věřte, že i v tomto případě se můžete zasmát a podivovat, jakou proměnou spodní prádlo prošlo za tu dlouhou řadu let od jeho vynalezení.
Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?

Nepřehlédněte

Chcete vždy vypadat elegantně a na úrovni bez ohledu na příležitost? Klíčem k elegantnímu oblékání, je dodržování určitých pravidel, která si v následujícím článku oprášíme. Pojďme se podívat na to, jak se oblékat elegantně každý den a nezpůsobit módní faux pas.
Ačkoli bychom to měli dělat všichni, opravdu není pravidlem, že se v každé domácnosti třídí odpad. Pokud si neosvojíme tyto správné návyky, může se stát, že často budeme vyhazovat odpadky tam, kam prostě nepatří. Ještě horší varianta je ta, že netřídíme vůbec (hanba!). Přitom je to naprosto jednoduchá disciplína. Nejtěžší je pouze začít. Do lehkého začátku vám poradíme, jak na to, abyste přispěli k lepšímu životnímu prostředí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek