Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Itálie jako nejatraktivnější destinace roku 2022. Co vidět především?

Přemýšlíte už nyní nad tím, kam se letos pojedete podívat? Zahraniční dovolená může být naplánovaná s předstihem, ale klidně i rozhodnutím na poslední chvíli. Dovolená v Itálii je mezi Čechy každým rokem velice oblíbená.
Itálie
Benátky vyhledávají především romantici. (foto: 123RF)

01. 02. 2022

Důvodů je hned několik – příjemné podnebí, sluníčko hřející nás do zad, moře a samozřejmě i vynikající jídlo, kterému dominuje pizza a zmrzlina. Jenže kam konkrétně zamířit, abychom z Itálie viděli to nejlepší?

Řím je alfou, omegou

Pokud je nějaké město nebo část Itálie, kterou by opravdu každý turista měl vidět a znát, je to Řím. Mluvíme o hlavním městě, které je, bez jakékoli nadsázky, opravdu kolébkou nejen zdejší kultury, ale civilizace obecně. Je velice zajímavé, že město zde stojí už více jak 2 700 let. A to z něj dělá jedno z nejstarších měst, respektive obydlených měst v Evropě.

Nudu zde žádný turista nezažije. Řím toho nabízí opravdu mnoho, ovšem tou pravou dominantou italského města je bezesporu Koloseum. Obrovská monumentální stavba, která byla schopná pojmout až 50 000 diváků. Pořádaly se zde gladiátorské zápasy a veřejné podívané. Ovšem i když třeba nemáte v plánu chodit po zdejších památkách nebo si hodit minci do fontány di Trevi, aby vám splnila přání, toulání se uličkami ve vás taktéž zanechá řadu báječných pocitů.

Řím
Římské koloseum. (foto: 123RF)

Řím je krásné místo, ovšem často jsou právě kvůli turistům místní donuceni památky obehnat nejrůznějšími zákazy, aby je ochránili. Vždy když někam jedete, nezapomeňte, že tam jste na návštěvě a chovejte se k tamním perlám úctyhodně.

Benátky nejen pro romantické duše

Že už jste si Řím odškrtli ze svého seznamu a přemýšlíte, jakou jinou destinaci vidět? Nabízí se Benátky – město krásné, mosty protkané, o kterém se lidé mylně domnívají, že se sem sjíždí jenom romantické duše. Není tomu tak. Toto krásné město, o kterém se ví, že se potápí, má brány otevřené naprosto každému. I když je pravdou, že zdejší nekončící uličky, množství mostů nebo monumentálních kostelů v sobě mají špetku romantiky.

K TÉMATUJakým způsobem pláž působí na váš mozek i psychiku? A jak je možné, že má léčivou moc?

Až se budete toulat zmiňovanými uličkami, nezapomeňte si svůj pobyt zde zpříjemnit plavbou na gondole za zpěvu gondoliérů. To je totiž pro Benátky naprosto typické. Ale zároveň i poměrně drahé. A v noci je sazba ještě vyšší. Když ale vynecháte gondolu, nevadí. Bohatě vám postačí k nasátí Benátek i šálek espressa a pizza do ruky, která je tu na každém rohu.

Sardinie, perla Středozemního moře

Neláká vás turismus, ale spíše se chcete válet na pláži u moře za zvuku listů šumících palem? Vaše kroky proto možná směřují na některý z italských ostrovů. Jedním z vůbec nejhezčích v celém Středozemním moři, nejen Itálii jako takové, je Sardinie. Ta je známá svou rozsáhlou historií, nestárnoucími tradicemi, ale také fantastickou kuchyní a přírodou, jenž vás prakticky nevyhnutelně obklopí.

Pravda, sjíždí se sem hodně milovníků luxusu, ale stále více sem směřují všechny společenské vrstvy obyvatel. Letenky se totiž dají sehnat za skvělé peníze, stejně jako ubytování tady. A za ten zážitek to opravdu stojí.

Sardinie
Pláž Cala Cipolla na Sardinii. (foto: 123RF)

I Neapol má svou jedinečnou atmosféru

Ne všechna italská města jsou na první pohled opravdu krásná a čistá. A Neapol je toho důkazem. Ale byla by velká škoda, kdyby se vaše kroky alespoň jednou v životě nevypravily jejím směrem. Nemluvíme tedy o nejmalebnějším koutu Itálie, přesto je zdejší atmosféra tak jiná a jedinečná, že se vám město dostane doslova pod kůži. Nadšení budou především milovníci historie. Promenáda, které vévodí hradní stavby, je naprosto fantastickým zázemím pro fotku. Turistické výlety po okolí zahrnují výstup na sopku Vesuv, navštívení historických Pompejí nebo výpravu na ostrovy Capri a Ischia.

Milán, město módy 

Zatímco fanoušky historie to bude táhnout spíše do Neapole, nákupní maniaci a milovníci módy zavítají raději do Milána, což je další položka na našem seznamu. Bylo by ale mylné se domnívat, že mluvíme jenom o městě, které je centrem světové módy. Najde se i zde řada historických památek, vynikající kávy a nádherných parků, kde můžete trávit volné odpoledne s těmi, se kterými jste do Itálie přijeli.

Milán
Milán je město módy i památek. (foto: 123RF)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATUJak poznat vadu řeči u dítěte a co s tím?

Jak se připravit na dlouhý let. Co smíte mít v příručním zavazadle a další tipy pro cestování do exotiky

10 tipů na výlety: Cestujeme po severních Čechách

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máme tu začátek nového roku 2021 a určitě si spoustu z vás dalo nějaké předsevzetí! Například začít cvičit, jíst zdravěji, chodit na procházky, myslet více pozitivně, být lepší přítelkyní či přítelem či být lepším rodičem. Vaše předsevzetí se mohou lišit, ale stejně vás všechny něco spojuje. A to to, že jich chcete dosáhnout! Proto vám v tomto článku zmíníme 3 důležité kroky, jak na to. A věřte, že pokud se těchto kroků budete držet, tak máte vyhráno.
V zahradě nám přináší radost, uklidňuje a nabíjí pozitivní energií. Zahradní jezírko vytváří příjemnou atmosféru a jeho realizace není nic těžkého. Můžete vytvořit klasický rybníček s kameny a okrasnými rostlinami, případně do něj umístit nenáročné kapry Koi. Zahradní jezírko může být ale i designově čisté a s pravidelným tvarem, jak si můžete prohlédnout v naší galerii. Které se nakonec stane srdcem vaší zahrádky?
Co mají společného citron, jahody, káva nebo pytlík čaje? Zdánlivě nic, ale ve skutečnosti je můžete použít jako skvělé kosmetické vychytávky. S pomocí těch nejobyčejnějších ingrediencí z vaší kuchyně můžete zabojovat proti celulitidě, černým ucpaným pórům, zamaskovat modřinu nebo cucflek, a dokonce si pěkně vybělit zuby. Nevěříte?
Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.
Přejete si, aby z vašeho dítěte pomalu ale jistě rostla sebevědomá osobnost, která se v životě neztratí? V tom případě budete muset trochu přehodnotit své chování k vlastním potomkům. Když jim totiž dáte trochu nezávislosti a odpovědnosti, velmi jim tím pomůžete. Co by měly doma zvládnout předškolní děti?

Nepřehlédněte

Jíst zdravě a prospět svému zdraví - to je hlavní úkol mnohých z nás. Dnes si stále více lidí uvědomuje fakt, že zdraví máme jenom jedno a že ho můžeme podpořit (nebo také zcela zruinovat) tím, co jíme. Pokud do jídelníčku zařadíte pečivo či smažené pokrmy, budete se cítit unavení a zdraví začne skomírat.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek