Pondělí , 15. 07. 2024

Jindřich

Ewa Farna představila novou píseň pro film Vlny

Populární zpěvačka Ewa Farna, známá svým jedinečným hlasem a výraznou hudební kariérou, představila svou novou píseň, která je součástí soundtracku k filmu "Vlny". Tento snímek režírovaný Jiřím Mádlem přináší divákům dramatický příběh a Ewa Farna k němu přispěla svou hudbou, která dokonale podtrhuje atmosféru filmu.
Ewa Farna
Ewa Farna nazpívala titulní píseň k filmu Vlny Jiřího Mádla

15. 06. 2024

15. 06. 2024

Napjatě očekávaný film Vlny

Napjatě očekávaný film “Vlny” režiséra Jiřího Mádla svedl dohromady oceňované tvůrce nejen na place, ale i v nahrávacím studiu. Zatímco v Redakci mezinárodního života Československého rozhlasu, ve které se děj strhujícího příběhu inspirovaného skutečnými postavami odehrává, se sešli Martin Hofmann, Stanislav Majer, Tatiana Pauhofová, Vojtěch Vodochodský nebo Vojtěch Kotek, stejnojmennou titulní píseň nazpívala Ewa Farna. Úřadující Absolutní slavice je se svým dvorním spolupracovníkem Janem Vávrou zároveň autorkou textu ústřední skladby a spolu s Lukášem Chromkem a Matějem Turcerem složila také hudbu. Producentem písně je Ewolution Records.

Píseň plná emocí a jemnosti

Nová píseň Ewy Farne, která zazní ve filmu “Vlny”, je baladou plnou jemných tónů a emotivních textů. Zpěvačka v ní využívá svůj charakteristický hlasový rozsah a dokáže tak navodit hluboké emoce, které diváci ocení nejen při sledování filmu, ale i při poslechu samotného soundtracku. Hudba i text písně byly pečlivě komponovány tak, aby ladily s dramatickým příběhem filmu.

Premiéra písně a její uvedení v médiích

Song “Vlny” měl premiéru v pátek 14. června v 00:01 na Spotify, v českém éteru zazněl symbolicky poprvé z vysílání Českého rozhlasu, který je koproducentem snímku, a to v pátečním živém vysílání pořadu Host Lucie Výborné v 9:05 na Radiožurnálu. Videoklip měl premiéru v 15:00 na YouTube.

Ewa Farna a spolupráce s Jiřím Mádlem

Režisér Jiří Mádl si Ewy Farne pro svůj film vybral díky jejímu hudebnímu talentu a schopnosti vtisknout do písně silné emoce. Tato spolupráce je výsledkem vzájemného respektu a porozumění mezi oběma umělci, kteří společně vytvořili něco výjimečného. Píseň se stala nedílnou součástí filmového příběhu a přidala mu na autenticitě.

Vyjádření producentky a zpěvačky

„V 60. letech zněla z rozhlasových vln hudba, která svou energií a silou uměla strhnout davy. Hudba jsou emoce, je to o přítomném okamžiku tady a teď a sílu té doby jsme chtěli převést do současnosti. Ewa svým hlasem, talentem a energií oslovuje celou zemi a svým přístupem a pokorou k řemeslu zase nás jako tým. Z výsledku máme obrovskou radost,“ okomentovala spolupráci s Ewou Farnou producentka filmu Monika Kristl.

K TÉMATU  Celebrity s plastikou: kdo podlehl své závislosti?

„Oslovení od Jirky mě moc potěšilo, věřím v jeho poctivost a profesionalitu v tom, co dělá. Jako u všech nabídek jsem však trvala na zhlédnutí filmu, a tak jsme se pár měsíců nazpět spolu s teamem, který jsem pro tento projekt vybrala, sešli v kinosále. S Lukášem Chromkem, Janem Vávrou a Matějem Turcerem jsme tedy pod vlivem toho krásného filmu sedli a skládali písničku inspirovanou odvahou a hodnotami redakce, která neuhnula před hrozbami a strachem a postavila se za to, v co věřila. Jistou nekonvenčnost a rebelii jsme chtěli zachytit i v písni. Chtěla jsem, ať písnička dokáže fungovat samostatně v mém repertoáru, zároveň ať je tam patrná inspirace tou dobou a ať je v ní cítit vzdor i naděje,” popsala tvorbu písně Vlny zpěvačka a Absolutní slavice Ewa Farna.

„Jsem moc rád, že písničku k Vlnám dělá Ewa. Od začátku takové spojení dává smysl, protože jsme naše kariéry odstartovali ve stejnou dobu a jsou si celých těch dvacet let hodně podobné. Vlny jsme chtěli od začátku udělat jako film, který míří na velké publikum a zároveň nese svoji kvalitu, a o to stejné usiluje svou hudební tvorbou i Ewa,“ řekl o spolupráci režisér a scenárista Jiří Mádl.

Premiéra filmu a písně

Premiéra filmu a písně

Filmový snímek “Vlny” bude mít premiéru na filmovém festivalu v Karlových Varech. Do kinodistribuce bude uveden 15. srpna. Tvůrci nyní představují oficiální upoutávku, která zavede diváky do Prahy 60. let, do redakce Československého rozhlasu.

Píseň je nyní k dispozici také na digitálních platformách, kde si ji mohou fanoušci poslechnout kdykoliv. Zpěvačka na svých sociálních sítích pravidelně sdílí informace o své nové hudbě a novinkách z filmového světa.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Ztracený Ovládl Žebřík! Farna a Chinaski na stupních vítězů, Suchý s cenou za celoživotní mistrovství

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Rozlučka se svobodou je v podstatě taková ta poslední dámská jízda, kterou si můžete se svou kamarádkou užít za svobodna. Zapomeňte ale na striptýz a klasické rozlučkové klišé – nemusí to být v zásadě jen o alkoholu a nezřízeném veselí. Ne každá kámoška je taky na bar zvědavá. Spíše vsaďte na společné zážitky a naplánujte zajímavou rozlučku, kterou si nevěsta bude pamatovat napořád.
Setkáváme se s ní velmi intimně, ovlivní naši pohodu, vezme nám sílu i náladu, nutí nás se o ni starat a ani na minutu na ni nezapomenout. Obtěžuje muže, ženy i děti a každý ji nazývá jinak – viróza, nachlazení, chřipka. Je mezi nimi rozdíl? A jaký?
Je 25. 10. 1993 a česká hudební scéna je bohatší o jedno album – a to ne ledajaké album… Ilona Csáková vydává svůj debut - Kosmopolis.
Nakupování oblečení vás může bavit, ale přesto se nemusí stát zábavou. Hlavní náplní vašeho volného času. Také nemusíte mít plnou skříň, abyste byla vždycky dobře oblečená. Stačí jen přemýšlet a kombinovat.
Někdo jich má málo, jiný zase až moc. Pihy jsou nedílnou součástí pokožky každého z nás. Drobné pihy krásy jsou víceméně neškodné, ovšem to neznamená, že by znaménka nebyla riziková. Naopak. I ony se v budoucnu mohou proměnit v zákeřný melanom, kterému jde předejít jedině poctivou prevencí u dermatologa. A my známe jednu moderní metodu, před kterou neuteče žádné znaménko.
V dnešní době mnoho z nás hledá způsoby, jak se zbavit stresu a o své tělo se řádně starat během rušného života. Často kvůli tomu pátráme na sociálních sítích po osobách, které by nás inspirovaly a my nechali jimi (ne)vědomě ovlivnit náš životní styl. Chceme vědět, jak zdravě žít, nechat se vést nebo poznat nepoznané.
Při nakupování na internetu můžete narazit na řadu zajímavého. Při házení oblíbených nápojů do virtuálního košíku na vás může vyskočit třeba takzvaný matcha čaj, který vás zaujme pro svou nápadně zelenou barvu. Právě díky ní se nad ním pozastavíte a přemýšlíte, jestli si ho také vhodit či nevhodit do onoho koše. Nakonec však kliknete na "dokončit nákup" s tím, že si ho zakoupíte někdy příště. Pojďme si prozradit, proč se této chyby v budoucnu nedopustit.  
Návrat dětí do školy po Vánočních prázdninách může být pro rodiče výzvou. Náš článek se zaměřuje na praktické tipy, jak podpořit své děti ve studijním procesu. Přinášíme konkrétní rady, které pomáhají vytvořit pozitivní a podporující prostředí pro úspěšný návrat do školní rutiny. Jak jsou na tom vaše děti?
Na období vánočních svátků se těší téměř celý svět. Na tu chvíli, kdy konečně utichne veškerý hektický život a všichni se oddávají společnému stolování a klidu při sledování pohádek. Ne všude jsou ale tak pohodové vánoční zvyky jako u nás, nebo přinejmenším tak normální zvyky. Podívejte se na ty nejpodivnější vánoční tradice, které rádi přenecháte ostatním zemím.
Stárnutí - fáze života, kterou by ženy nejraději přeskočily. Jenže se jedná o neodvratitelný jev, který k životu zkrátka patří. Proto je důležité se s ním poprat. Pojďme si prozradit několik věcí, s nimiž se stárnutím hravě zatočíte.  
Astroložka Naďa Šmnídová přináší další horoskop krásy a duševního zdraví. O víkendu si pořádně odpočiňte a zrelaxujte, a věnujte se péči o zdraví a imunitu. Bude to třeba.

Výběr článků

Český zpěvák, producent, tanečník a herec Petr Kotvald dnes slaví své 65. narozeniny. Jeho bohatá kariéra zahrnuje významné hudební úspěchy, nezapomenutelné spolupráce a charismatická vystoupení, která si získala srdce mnoha fanoušků.
Přejí si vaše děti pod stromeček chlupatého mazlíčka? Než to definitivně zavrhnete, vezměte v potaz, že "psí terapie" může příznivě ovlivnit jejich zdraví, konkrétně případné alergie i obezitu dětí. Jak je to možné?
Mít pevné nohy bez celulitidy – to je sen nejedné ženy. Mezi námi se najde jen malé procento těch, které jsou se svými dolními končetinami spokojené.

Nepřehlédněte

Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.
Rýže je velmi populární přílohou, a pokud ji dobře připravíte, jistě si na ní pochutnáte. Zdaleka však není jen jedna jediná rýže, ale máte na výběr hned několik druhů. Znáte je a víte, kdy jakou rýži použít?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek