Úterý , 28. 11. 2023

René

Na roztřepené konečky platí hlavně prevence. Jak jim předcházet a mít krásné vlasy

Vlasy jsou pro ženy velice důležité. Zakládáme si na nich, bereme je jako pýchu, o kterou je potřeba se neustále starat. Někdy, i přes veškerou péči, se nevyhneme zničení a roztřepeným konečkům. Jak proti nim bojovat?
konečky
Před roztřepenými konečky vás ochrání jedině důkladná prevence.

11. 04. 2023

Kvalita vlasů odráží nejen naši životosprávu, ale také genetické predispozice. Jsou ženy, které mají pevné, krásné a zdravé vlasy od přírody. Pak jsou ženy, které, i kdyby se sebevíce snažily, tak chtěného výsledku nedosáhnou. Kdyby za produkty daly celé jmění, dokonalých vlasů bez roztřepených konečků se nedočkají. Patříte-li do druhé skupiny, neuzoufejte! Existují tipy a triky, které vás ochrání před zničenými a roztřepenými konečky.

Vlas je již neživý. Z toho důvodu nelze „opravit“. Stane-li se vám, že máte roztřepené konečky, nezbývá jiná možnost než zničenou část odstřihnout. Třepení vzniká především nešetrným zacházením. Boj je tedy možný pouze prevencí.

Na délce záleží

Existuje mnoho typů vlasů – silné, slabé, husté, řídké, rovné, vlnité, kudrnaté a tak dále. Všechny tyto vlastnosti ovlivňují chování a vzhled vlasu. Jestliže patříte mezi ženy, které touží po dlouhých vlasech, ne vždy je to možné. Určitý typ vlasu zvládne pouze jistou délku, po jejím překročení se začne ničit a třepit. Čím to je? Konečky jsou nejméně vyživovaná část vlasu. Zažily si nejvíce mytí a rozčesávání. Zkrátka ne vždy dosáhneme dlouhé hřívy až po pas. Ústupek v délce je však kompenzovaný zdravým vlasem.

Jak ochránit vlasy

Ačkoliv je vlas neživý, vyžaduje jemné zacházení. Nejvíce choulostivý vlas je v mokrém stavu. Při sušení vlasů je nikdy nedrhněte intenzivně hrubým ručníkem. Při sušení fénem použijte studený/vlažný vzduch. Raději je nechte volně proschnout.

Přílišné tahání a cukání vlas oslabuje, a tím se láme či třepí. Při hodně zacuchaných vlasech využívejte specializované spreje pro snadné rozčesávání. Nesnažte se vlasy rozčesat najednou, postupujte od konců směrem ke konečkům. Vyhýbejte se hřebenům s ostrými štětinami, které by vám mohly podráždit pokožku a poškodit vlas. Nevhodné jsou také kulaté hřebeny. Sáhněte raději po velkém hřebenu se širokými zuby.

K TÉMATU  Horko, sůl, chlor... Jak v létě pečovat o vlasy?

Dále vám vlasy nepoděkují za časté tupírování a vystavování vysokým teplotám. Když už si vlasy musíte žehlit či natáčet, opět použijte ochranné produkty, které vlasy ochrání před teplem. Nemluvě o tom, jak vlasům škodí trvalá ondulace.

Péče o vlasy

Vnější vlivy vysušují a oslabují kůži. Stejně působí i na vlasy. Co znamená vnější vlivy? Sluneční záření, slaná voda či silný vítr. Všechny tyto aspekty vlasy negativně oslabují. Tak jako pokožku po vystavení námaze namažeme výživným krémem, tak i vlasy bychom měly správně hydratovat a vyživovat. Nebojte se využít specializovaných šamponů, kondicionérů i masek. 

konečky
Trápí vás roztřepené konečky?

Jak často chodit ke kadeřnici

Říkáte si, že nevěříte svým očím? Chcete bojovat proti roztřepeným konečkům jinak než stříháním a my vám zde radíme pravidelně se stříhat. ANO! Berte to jako prevenci. Postačí pravidelná návštěva jednou za čtvrt roku a sestřih o pár centimetrů.

Olejová maska

Přílišné mytí vlasy vysušuje. Nemyjte vlasy každý den. Spíše si je poškodíte, než jim pomůžete. Nebojte se půl hodiny až několik hodin před mytím aplikovat do vlasů vyživující olej. Vytvoří ochrannou vrstvu a předchází lámání.

Aplikujte specializovaný olej nebo obyčejný kokosový či mandlový. Nebojte se pár kapek oleje aplikovat i do konečků po umytí. Ne však příliš blízko kořínkům, to by způsobovalo časté maštění vlasů.

olej
Vyživující olej je dobré nanést i před mytím vlasů.

Výživa i zevnitř

Důležité je vyživovat vlasy i zevnitř. To především správnou stravou, vitamíny a minerály. Proti roztřepeným konečkům je účinný vitamin C, B7 nebo B3. Nezapomínejte udržovat správnou hladinu proteinů, které mají na vlasy také významný vliv. 

Ať vaše vlasy potřebují více či méně péče, budou jen tak krásné, jak se v nich budete cítit. A nezapomeňte, že správná péče, pravidelný střih a ideální délka je klíč ke krásným a zdravým vlasům. Přerostlé, ale zničené vlasy nejsou pěkné.

K TÉMATU  Trápí vás tmavé lokty? Pomohou věci, které máte doma v kuchyni

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Otestovali jsme za vás: Které přípravky na vlnky jsou top?

Nejčastější chyby při mytí vlasů. Neničte je a naučte se to dělat správně

Zdroje článku:
www.byrdie.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Snímek Top Gun se ihned po svém uvedení roku 1986 stal kasovním trhákem a fenoménem, v čele s Tomem Cruisem a Kelly McGillis – a jeho oblíbenost přetrvává do dnešního dne. Je to prostě jeden z těch kultovních filmů, které byste měli alespoň jednou za život vidět. Film pojednává o prostředí elitních stíhacích pilotů, o stíhací škole v rámci amerického námořního loďstva a tohle jsou největší zajímavosti, které Top Gun provází.
Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?
Při putování lesy a přírodou narazíte na celou spoustu bylinek a rostlin. Na co však narazíte pouze při podobném putování Afrikou je takzvaný čertův dráp neboli harpagofyt či také ďáblův spár nebo čertovo kopyto. Přesně tak se říká rostlině, která je mnohými označována za zázrak přírody.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek