Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Nejčastější chyby při mytí vlasů. Neničte je a naučte se to dělat správně

Mytí vlasů může být stejnou rutinou jako samotná ranní hygiena. I při rutině však můžete dělat několik chyb, kterými kvalitu vlasů ničíte. Abyste takovým problémům předešli, naučte se vnímat nejčastější chyby a vyvarujte se jim. Naučte se správnou techniku mytí vlasů a už nikdy se nebudete trápit kvůli lámavým konečkům nebo mastnotě.
mytí vlasů
Chyby při mytí vlasů vedou k jejich poškození.

14. 04. 2022

Hned na začátku je nutné si uvědomit, že každý má strukturu vlasů individuální, a tak je třeba přemýšlet při výběru vlasové kosmetiky nebo systému sušení vlasů. Pojďte se podívat, jaké chyby při mytí vlasů ubírají na kráse.

Teplota vody

Možná vám to přijde zvláštní, ale špatná teplota vody bývá nejčastějším problémem a důsledkem ztráty kvality vlasů. Vyhněte se proto příliš teplé vodě. Ta vlasům rozhodně nesvědčí, nepřidá na kráse a zničí cibulku každého vlasu. Navíc je dokázáno, že s horkou vodou se mnohem rychleji vlasy mastí, proto je budete muset mýt takřka každý den.

Tou nejvhodnější není ani příliš studená voda. Zvolte proto zlatou střední cestu a na mytí vlasů používejte vodu vlažnou. Na závěrečné opláchnutí můžete dokonce použít i vodu studenou, která kořínky zatáhne – a vaše vlasy budou krásně lesklé.

Špatný výběr šamponu

Na trhu se nachází mnoho druhů, značek a složení šamponů na vlasy. Ty nejlevnější šampony jsou často velmi nekvalitní a vaše vlasy rozhodně nepodpoří. Pokud si ale koupíte drahý šampon elitní značky a vyberete druh na jiný typ vlasů, pak také nemáte vyhráno.

Poraďte se se svým kadeřníkem, který vám šampon doporučí a věřte mu. Jestliže se chcete pustit do výběru šamponu samy, nejdříve si zanalyzujte typ vašich vlasů a určete problém, který chcete vyřešit. Vlasová kosmetika se většinou vyrábí pro mastné vlasy, vlasy s lupy, suché vlasy nebo příliš lámavé. Nikdy však nepoužívejte šampon pro jiný druh vlasů.

Špatné množství šamponu

Když už máte vybraný správný druh šamponu, je třeba myslet při mytí vlasů i na správné dávkování. Mějte na paměti pravidlo, že všeho moc škodí. U většiny šamponů totiž stačí jen malé množství, které nanesete ke kořínkům hlavy a vmasírujete tak, aby se šampon dostal ke všem vlasům po celé jejich délce.

K TÉMATU  Od doby, co si na vlasy dává tento domácí zábal, je krásnější než kdy dříve

Příliš mnoho šamponu může způsobit, že se vám přípravek nepodaří zcela vymýt. V takovém případě na vlasech přípravek zůstane i po vysušení, a váš účes se celý den dehydruje.

Špatné použití dalších přípravků

V regálech drogerií můžete najít mnoho dalších přípravků vlasové kosmetiky, která má za úkol zlepšit kvalitu vašich vlasů a dodat jim přirozený lesk. Mezi tyto přípravky patří například balzámy na vlasy a kondicionéry. Znáte rozdíl mezi nimi a víte, jak se používají? Jedině tak vám totiž mohou s kvalitou vlasů pomoci.

poškozené vlasy
Vlasy nesprávnou péčí poškodíte.

Balzám na vlasy se dokáže dostat hluboko do struktury vlasu a vyřešit konkrétní problém, kvůli němuž jste si balzám pořídila. Je to tedy přípravek, díky kterému můžete poměrně snadno vyřešit problém se suchými, mastnými nebo lámavými vlasy. Používá se maximálně 4x týdně, a to pouze po dobu trvání problému.

Proti tomu se kondicionér nedostane tak hluboko a řeší pouze povrch vlasu, pomáhá uzavřít narušené části vlasu. Snaží se zabránit poškození a lámání, usnadní vám po umytí vlasů také rozčesávání. Díky kondicionéru budou vlasy krásně lesklé a hebké, jejich stávající problém však vyřešený nebude. Kondicionér můžete používat klidně s každým mytím vlasů.

Jak vlasy sušíte?

Myslete na to, že vlasy mají poměrně křehkou strukturu. Proto je třeba s nimi zacházet opatrně nejen při mytí, ale také při samotném sušení. Poté, co vylezete ze sprchy, si vlasy nejspíš zabalíte do ručníku a snažíte se je drhnout, aby co nejrychleji uschly. To je ale velmi špatný krok. Drhnutí ručníkem napomáhá k lámavosti a zničení struktury vlasů.

Děláte některé z těchto chyb při mytí vlasů? Pokud ano, možná je právě to důvod, proč přípravky, kterými se je snažíte zachránit, nezabírají.

K TÉMATU  SOUTĚŽ: Vyhrajte balíček vlasových masek GLISS

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Fenomén tuhý šampon: Šetří vlasy, pokožku, planetu i peněženku!

Vlasy v zimě trpí. Jak o ně pečovat, aby vypadaly stále zdravě a silně?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá. Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá.
Rakovina je druhou z nejčastějších příčin úmrtí. Odborníci se shodují na tom, že má mnoho původců, jako je dědičnost, stres, kouření, životní prostředí a další vnější vlivy. A až ze třetiny příčin považují nesprávné stravování. Vhodnou skladbou jídla tak můžete hodně ovlivnit a zachránit. Známe potraviny, které fungují jako prevence proti této zákeřné nemoci!
Čeká vás stěhování nebo jen měníte interiér vašeho současného bydlení? Rády byste se zbavily nepotřebných věcí a pustily do vašeho bytu nebo domku více světla, pozitivní energie a jarního vzduchu? Co takhle vyzkoušet metody podle čínské tradice Feng Shui? Díky ní může být prostor, kde žijete, v absolutní rovnováze. Mělo by to být místo, kde byste se měly cítit příjemně a pohodlně, a zároveň nebýt zahlceny zbytečnými věcmi.
Flirtování je bezesporu jedna z nejžhavějších a zároveň nejzábavnějších věcí, které si můžeme ve vztazích do sytosti užívat. Rozhodně neplatí, že flirt patří jen do seznamovací fáze vztahu, rozhodně lze flirtovat i v dlouhodobém vztahu. Pokud se chystáte na rande, bude se vám flirtování hodit. Poradíme vám, jak se v tom stát mistryní!
Sebevědomí dítěte je ve značné míře ovlivněno tím, jak k němu přistupují jeho rodiče a lidé, kteří jsou s ním v pravidelném kontaktu. Jen stěží si představíte, že by vyrostl zdravě sebevědomý člověk z dítěte, které denně slyší věty ve stylu: „Jsi úplně k ničemu.“ „Z tebe nikdy nic nebude.“ „Jak můžeš být sakra tak nešikovný?“ Takových podobných vět můžeme najít mnoho. Naopak, sami jistě víte, jak vás zahřeje na duši, když si od někoho vyslechnete:“ Tobě to ale dneska sluší!“ nebo „Jsi moc šikovná.“
Svícen z proutí vyrobíte za chviličku a pak už stačí jen zapálit svíčku a užívat si atmosféru. Poradíme vám ale i jak sestavit dekoraci z elektrických světýlek. V obou případech by se dalo použít řčení "za málo peněz, hodně muziky", protože na přípravu nepotřebujete nic nedostupného. Jako nástroj postačí tavná pistole. Výsledek je ale úchvatný. Vyzdobte si domov vlastnoručními kouzelnými detaily!
Meduňka – citronem vonící bylina z Evropy se používá jako kulinářská, léčivá i kosmetická bylina. Všeobecně se má za to, že má uklidňující účinky, je ceněná pro svou schopnost snižovat stres a úzkost, podporovat lepší spánek a zmírňovat zažívací potíže a nadýmání. Zdravotní studie prokázaly, že meduňka dokáže zvýšit pocit pohody, štěstí a bdělosti jednotlivců.
Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
Minišaty jsou naprostou klasikou, díky níž může žena vypadat ležérně, šik, ale i sexy. Pravdou ale je, že minišaty mají také špatnou pověst, jelikož mohou být při nevhodném nošení odhalující a žena pak působí lacině. Je tedy zapotřebí nosit tyto krásné šaty opatrně a zaměřovat se na detaily, jako je postava, líčení a doplňky.

Nepřehlédněte

Že nám po probdělé noci nebývá úplně fajn, víme zřejmě všichni. Když se takových nocí zopakuje hned několik, naše energie během dne rapidně klesá. To však není jediným nepříjemným efektem nedostatku spánku. Tento stav se na našem těle odráží v mnoha ohledech.
Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek