Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Nejčastější chyby při mytí vlasů. Neničte je a naučte se to dělat správně

Mytí vlasů může být stejnou rutinou jako samotná ranní hygiena. I při rutině však můžete dělat několik chyb, kterými kvalitu vlasů ničíte. Abyste takovým problémům předešli, naučte se vnímat nejčastější chyby a vyvarujte se jim. Naučte se správnou techniku mytí vlasů a už nikdy se nebudete trápit kvůli lámavým konečkům nebo mastnotě.
mytí vlasů
Chyby při mytí vlasů vedou k jejich poškození.

14. 04. 2022

Hned na začátku je nutné si uvědomit, že každý má strukturu vlasů individuální, a tak je třeba přemýšlet při výběru vlasové kosmetiky nebo systému sušení vlasů. Pojďte se podívat, jaké chyby při mytí vlasů ubírají na kráse.

Teplota vody

Možná vám to přijde zvláštní, ale špatná teplota vody bývá nejčastějším problémem a důsledkem ztráty kvality vlasů. Vyhněte se proto příliš teplé vodě. Ta vlasům rozhodně nesvědčí, nepřidá na kráse a zničí cibulku každého vlasu. Navíc je dokázáno, že s horkou vodou se mnohem rychleji vlasy mastí, proto je budete muset mýt takřka každý den.

Tou nejvhodnější není ani příliš studená voda. Zvolte proto zlatou střední cestu a na mytí vlasů používejte vodu vlažnou. Na závěrečné opláchnutí můžete dokonce použít i vodu studenou, která kořínky zatáhne – a vaše vlasy budou krásně lesklé.

Špatný výběr šamponu

Na trhu se nachází mnoho druhů, značek a složení šamponů na vlasy. Ty nejlevnější šampony jsou často velmi nekvalitní a vaše vlasy rozhodně nepodpoří. Pokud si ale koupíte drahý šampon elitní značky a vyberete druh na jiný typ vlasů, pak také nemáte vyhráno.

Poraďte se se svým kadeřníkem, který vám šampon doporučí a věřte mu. Jestliže se chcete pustit do výběru šamponu samy, nejdříve si zanalyzujte typ vašich vlasů a určete problém, který chcete vyřešit. Vlasová kosmetika se většinou vyrábí pro mastné vlasy, vlasy s lupy, suché vlasy nebo příliš lámavé. Nikdy však nepoužívejte šampon pro jiný druh vlasů.

Špatné množství šamponu

Když už máte vybraný správný druh šamponu, je třeba myslet při mytí vlasů i na správné dávkování. Mějte na paměti pravidlo, že všeho moc škodí. U většiny šamponů totiž stačí jen malé množství, které nanesete ke kořínkům hlavy a vmasírujete tak, aby se šampon dostal ke všem vlasům po celé jejich délce.

K TÉMATU  Na podzim nechte kožichy a kulichy doma, dokud nebudou mrazy. Slaďte oblečení s počasím

Příliš mnoho šamponu může způsobit, že se vám přípravek nepodaří zcela vymýt. V takovém případě na vlasech přípravek zůstane i po vysušení, a váš účes se celý den dehydruje.

Špatné použití dalších přípravků

V regálech drogerií můžete najít mnoho dalších přípravků vlasové kosmetiky, která má za úkol zlepšit kvalitu vašich vlasů a dodat jim přirozený lesk. Mezi tyto přípravky patří například balzámy na vlasy a kondicionéry. Znáte rozdíl mezi nimi a víte, jak se používají? Jedině tak vám totiž mohou s kvalitou vlasů pomoci.

poškozené vlasy
Vlasy nesprávnou péčí poškodíte.

Balzám na vlasy se dokáže dostat hluboko do struktury vlasu a vyřešit konkrétní problém, kvůli němuž jste si balzám pořídila. Je to tedy přípravek, díky kterému můžete poměrně snadno vyřešit problém se suchými, mastnými nebo lámavými vlasy. Používá se maximálně 4x týdně, a to pouze po dobu trvání problému.

Proti tomu se kondicionér nedostane tak hluboko a řeší pouze povrch vlasu, pomáhá uzavřít narušené části vlasu. Snaží se zabránit poškození a lámání, usnadní vám po umytí vlasů také rozčesávání. Díky kondicionéru budou vlasy krásně lesklé a hebké, jejich stávající problém však vyřešený nebude. Kondicionér můžete používat klidně s každým mytím vlasů.

Jak vlasy sušíte?

Myslete na to, že vlasy mají poměrně křehkou strukturu. Proto je třeba s nimi zacházet opatrně nejen při mytí, ale také při samotném sušení. Poté, co vylezete ze sprchy, si vlasy nejspíš zabalíte do ručníku a snažíte se je drhnout, aby co nejrychleji uschly. To je ale velmi špatný krok. Drhnutí ručníkem napomáhá k lámavosti a zničení struktury vlasů.

Děláte některé z těchto chyb při mytí vlasů? Pokud ano, možná je právě to důvod, proč přípravky, kterými se je snažíte zachránit, nezabírají.

K TÉMATU  Fakta o kyselině hyaluronové. Shrnuli jsme vše potřebné

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Fenomén tuhý šampon: Šetří vlasy, pokožku, planetu i peněženku!

Vlasy v zimě trpí. Jak o ně pečovat, aby vypadaly stále zdravě a silně?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Sobota bude ve znamení očisty. Věnujte proto chvíli sobě samotné. Očista duše je základem pro váš klid. A víkend k tomu přímo vybízí. Co ještě byste všechno měly zvládnout?
Současný nouzový stav a karanténa mohou v rodině způsobit ponorkovou nemoc. Nenadálé přerušení kontaktů s přáteli, kolegy z práce, spolužáky, kamarády z klubu či fitka může způsobit, že vztahy v rodině začnou být značně napjaté.
Teplo domova, domácnost, ze které čiší pohoda, plápolající oheň v krbu, pohodová hudba, tlumené osvětlení, a především přírodní materiály. Vítejte ve vašem novém domově, kde díky dánskému hygge trendu konečně zavládl klid, mír a dokonalá pohodička.
Zboží z Německa a Německé potraviny - slova, která vyvolávají v mysli mnoha lidí asociace na vynikající kvalitu a špičkové produkty. Pro moderní ženy, které dbají na svůj životní styl a chtějí nakupovat inteligentně, je Německo vynikajícím zdrojem kvalitních výrobků a příležitostí k úsporám. V tomto článku vám přinášíme praktické tipy, jak se stát mistrkou nakupování a získat ty nejlepší produkty z Německa, aniž byste zbytečně utrácely.
Kvůli práci z domova či výuce online trávíte denně mnoho hodin před monitorem. Často je to mnohem víc času, než kolik to bylo před pandemií. Výsledkem je enormní zátěž pro oči. Ty jsou pak unavené. Dopřejte jim péči a výživu, kterou si zaslouží. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia pro namáhané oči.
Sedavé zaměstnání je sice na první pohled nenáročné, ale svému tělo s ním přesto radost neuděláte. Tedy pokud pravidelně nesportujete, nebo alespoň nepraktikujete vhodná kompenzační cvičení. Cviky, které vám představíme v našem dnešním článku, se hodí nejen pro takzvané kancelářské krysy, ale pro všechny, které trápí bolavá záda, ztuhlý krk či jiné obdobné potíže.
Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?
Madonna, nejslavnější popová ikona od začátku 80. let až do současnosti plní sociální sítě fotografiemi, nad nimiž v poslední době zdravý rozum skutečně žasne. Zpěvačka se zřejmě nehodlá smířit s přirozeným procesem stárnutí a chce si i nadále zachovat svou dokonalou image. Má tohle ale být ještě náš vzor hodný následování?
Po dlouhém období samoty jsem si našla přítele, můj život začal být zase o něco šťastnější. Všechno nám klapalo a vypadalo to nadějně. Byli jsme spolu spokojení a pomalu začínali přemýšlet nad společným rodinným životem. Tak jsem se rozhodla, že by Petra mohla poznat i má matka, abych zjistila, co na něj říká ona. Zpočátku vše vypadalo dobře, ale to, co se stalo pak, mě strašlivě zasáhlo.
Únava ze všech omezení a koronavirusových opatření je přirozená, ale určitě by kvůli nim neměl trpět váš sexuální život. Přispět k tomu můžete i eJoy®.
Květen je lásky čas, to ví přece každý. Nemáte si v tomhle směru absolutně na co stěžovat? Ani nevíte, jakou máte kliku. Díky svému partnerskému štěstí se zřejmě dožijete požehnaného věku. A navíc se vám vyhnou deprese!
Čtvrtek bude podle astrologie dnem určeným zkráslujícím procedurám. Věnovat péči pokožce se vám dvakrát vyplatí. Kromě toho se ale držte v klidu. Čtvrtek nebude příznivý den na hádky a snadno k nim dojde.

Výběr článků

Recept, který pro vás dnes máme, patří zcela výjimečně mezi ty náročnější. Ale výsledek rozhodně stojí za to. Tohle lehce netradiční vánoční cukroví si totiž okamžitě zamilujete. Kromě toho s ním uděláte skvělý dojem i na tu nejpřísnější tchýni.
„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Filosof Jean-Paul Sartre kdysi napsal, že každý má jiný koeficient neštěstí. Zatímco někteří lidé procházejí životem jako nůž máslem, jiným jakoby osud házel klacky pod nohy. Mnozí se přesto dokázali svému handicapu postavit.

Nepřehlédněte

Nechceme je, bojujeme proti nim a stejně před nimi neutečeme. Vrásky už jednoduše patří k životu každého člověka, ovšem u někoho se objeví dřív a u jiných později. I když jejich přítomnost je zcela nevyhnutelná, pořád existují cesty, jak jim předcházet anebo zmírnit podobu těch, které se usídlily na naší tváři. Co zabírá na vrásky v každém věku?
Nový rok je v plném proudu a řada lidí ještě stále pracuje na svých novoročních předsevzetích. Pokud se ta vaše týkají nakopnutí kariéry nebo byznysu obecně, existuje několik tipů či kroků, které je nutné podstoupit pro úspěch stanovených cílů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek