Úterý , 16. 07. 2024

Luboš

Nejčastější chyby při mytí vlasů. Neničte je a naučte se to dělat správně

Mytí vlasů může být stejnou rutinou jako samotná ranní hygiena. I při rutině však můžete dělat několik chyb, kterými kvalitu vlasů ničíte. Abyste takovým problémům předešli, naučte se vnímat nejčastější chyby a vyvarujte se jim. Naučte se správnou techniku mytí vlasů a už nikdy se nebudete trápit kvůli lámavým konečkům nebo mastnotě.
mytí vlasů
Chyby při mytí vlasů vedou k jejich poškození.

14. 04. 2022

Hned na začátku je nutné si uvědomit, že každý má strukturu vlasů individuální, a tak je třeba přemýšlet při výběru vlasové kosmetiky nebo systému sušení vlasů. Pojďte se podívat, jaké chyby při mytí vlasů ubírají na kráse.

Teplota vody

Možná vám to přijde zvláštní, ale špatná teplota vody bývá nejčastějším problémem a důsledkem ztráty kvality vlasů. Vyhněte se proto příliš teplé vodě. Ta vlasům rozhodně nesvědčí, nepřidá na kráse a zničí cibulku každého vlasu. Navíc je dokázáno, že s horkou vodou se mnohem rychleji vlasy mastí, proto je budete muset mýt takřka každý den.

Tou nejvhodnější není ani příliš studená voda. Zvolte proto zlatou střední cestu a na mytí vlasů používejte vodu vlažnou. Na závěrečné opláchnutí můžete dokonce použít i vodu studenou, která kořínky zatáhne – a vaše vlasy budou krásně lesklé.

Špatný výběr šamponu

Na trhu se nachází mnoho druhů, značek a složení šamponů na vlasy. Ty nejlevnější šampony jsou často velmi nekvalitní a vaše vlasy rozhodně nepodpoří. Pokud si ale koupíte drahý šampon elitní značky a vyberete druh na jiný typ vlasů, pak také nemáte vyhráno.

Poraďte se se svým kadeřníkem, který vám šampon doporučí a věřte mu. Jestliže se chcete pustit do výběru šamponu samy, nejdříve si zanalyzujte typ vašich vlasů a určete problém, který chcete vyřešit. Vlasová kosmetika se většinou vyrábí pro mastné vlasy, vlasy s lupy, suché vlasy nebo příliš lámavé. Nikdy však nepoužívejte šampon pro jiný druh vlasů.

Špatné množství šamponu

Když už máte vybraný správný druh šamponu, je třeba myslet při mytí vlasů i na správné dávkování. Mějte na paměti pravidlo, že všeho moc škodí. U většiny šamponů totiž stačí jen malé množství, které nanesete ke kořínkům hlavy a vmasírujete tak, aby se šampon dostal ke všem vlasům po celé jejich délce.

K TÉMATU  Lymfodrenáž: s čím vším vám může pomoci a kdy naopak může ublížit

Příliš mnoho šamponu může způsobit, že se vám přípravek nepodaří zcela vymýt. V takovém případě na vlasech přípravek zůstane i po vysušení, a váš účes se celý den dehydruje.

Špatné použití dalších přípravků

V regálech drogerií můžete najít mnoho dalších přípravků vlasové kosmetiky, která má za úkol zlepšit kvalitu vašich vlasů a dodat jim přirozený lesk. Mezi tyto přípravky patří například balzámy na vlasy a kondicionéry. Znáte rozdíl mezi nimi a víte, jak se používají? Jedině tak vám totiž mohou s kvalitou vlasů pomoci.

poškozené vlasy
Vlasy nesprávnou péčí poškodíte.

Balzám na vlasy se dokáže dostat hluboko do struktury vlasu a vyřešit konkrétní problém, kvůli němuž jste si balzám pořídila. Je to tedy přípravek, díky kterému můžete poměrně snadno vyřešit problém se suchými, mastnými nebo lámavými vlasy. Používá se maximálně 4x týdně, a to pouze po dobu trvání problému.

Proti tomu se kondicionér nedostane tak hluboko a řeší pouze povrch vlasu, pomáhá uzavřít narušené části vlasu. Snaží se zabránit poškození a lámání, usnadní vám po umytí vlasů také rozčesávání. Díky kondicionéru budou vlasy krásně lesklé a hebké, jejich stávající problém však vyřešený nebude. Kondicionér můžete používat klidně s každým mytím vlasů.

Jak vlasy sušíte?

Myslete na to, že vlasy mají poměrně křehkou strukturu. Proto je třeba s nimi zacházet opatrně nejen při mytí, ale také při samotném sušení. Poté, co vylezete ze sprchy, si vlasy nejspíš zabalíte do ručníku a snažíte se je drhnout, aby co nejrychleji uschly. To je ale velmi špatný krok. Drhnutí ručníkem napomáhá k lámavosti a zničení struktury vlasů.

Děláte některé z těchto chyb při mytí vlasů? Pokud ano, možná je právě to důvod, proč přípravky, kterými se je snažíte zachránit, nezabírají.

K TÉMATU  Ideální módní doplněk? Stylové sluneční brýle, které vám budou slušet

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Fenomén tuhý šampon: Šetří vlasy, pokožku, planetu i peněženku!

Vlasy v zimě trpí. Jak o ně pečovat, aby vypadaly stále zdravě a silně?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zdá se to neuvěřitelné, ale podle Světové zdravotnické organizace patří mezi jednu z deseti nejčastějších příčin smrti dýchání znečištěného vzduchu, tedy smogu. Život ve velkoměstech, spojený s moderním způsobem života, v sobě nese spoustu nenápadných nebezpečí. Stres, deprese, nespavost, dýchací potíže, to všechno lze označit za civilizační choroby, a spojení se smogem  má na náš organismus neblahý vliv.
Sen o vlastním bydlení se mi splnil před rokem. Byla jsem šťastná, že se konečně mohu odstěhovat od rodičů a žít si po svém. Ale nadšení z nového domova a pěkného pronajatého bytu je pryč.
Start do nového roku je ideální doba, kdy byste se měli začít o sebe lépe starat a napravit co nejvíce hříchů z minulosti. Lednová očista, zdravější strava a více pohybu vám udělají jedině dobře. Budete se cítit lehčeji. Shodíte přebytečná kila a vhodné bylinky vás zbaví všech škodlivin, které se ve vás za poslední rok nahromadily.
Karel Gott vždy byl, je a bude fenomén. Ačkoliv v Karlově životě hrály ženy důležitou roli, málokdo by řekl, že jen ta jedna jediná bude láska jeho života. Karel byl celý svůj život obklopen ženami. On miloval ženy a ženy milovaly jeho.
Jak si během minuty poradit s okem na svetru? Jak na zaseklý zip u kalhot nebo odpad, ucpaný vašimi vlasy? A k čemu všemu se dá využít korkový špunt? To a mnohem víc praktických vychytávek ve videu. Neuvěříte, jak to může být snadné!
Módní inspirace není nikdy dost. Pokud jste tedy i vy nadšená fashion milovnice, rozhodně vám neunikly aktuální trendy, které nás během podzimu a zimy 2022/2023 čekají. Na scéně se objeví maximálně pohodlné teplákové soupravy i elegantní dámské šaty. Co bude tím pravým, co letos oblečete vy?
První červnový koučink s Nelou. Jak si během prodlouženého intervalu mezi sezeními s Marcelou vedla a co jí přinesl tento skoro letní?
V průběhu ledna vzplál na sociálních sítích vášnivý boj o tělesné ochlupení, když hnutí Januhairy oslavuje přirozenost a vyzývá ženy k odložení žiletek. Je zpět doba kdy se svoboda neoholených těl žen projevuje nejen slovy, ale i odvážnými činy. Přidáte se k revolučnímu hnutí, které vzdoruje společenským standardům krásy a zdůrazňuje jedinečný projev individuality?
Také vám někdo v polovině vaší dovolené začne připomínat, jak se vám to krátí a že už brzy půjdete do práce? Kdyby to někdo udělal, asi byste se pěkně naštvala. Ale připomínat dětem, že brzy skončí prázdniny, připadá mnoha dospělým normální. Přitom i děti si potřebují odpočinout a ne myslet na povinnosti, které je čekají. Mají se vůbec děti o prázdninách učit?
Ve věku 77 let zemřela česká herečka a sexsymbol šedesátých let Hana Brejchová, sestra známé herečky Jany Brejchové. Její nezapomenutelný výkon ve filmu "Lásky jedné plavovlásky" ji trvale zapsal do paměti diváků.
Dálková komunikace se rapidně proměňuje díky technologickému pokroku, který nám umožňuje rychlejší, efektivnější a bezpečnější interakce napříč celým světem. Jaké změny nás čekají a jaký vliv budou mít naše vztahy? Podívejme se na to, co nám budoucnost dálkové komunikace přináší.

Výběr článků

To, co mnozí dávno tušili, se 1. října 2019 stalo realitou. V 80 letech zemřela pěvecká legenda a české národní bohatství Karel Gott. V anketách Zlatý slavík a Český slavík získal celkem 42 ocenění, nicméně ne všechno se mu v životě povedlo. Proč byl terčem pomluv i vtipů?
Vánoční čas je magickým obdobím plným tepla, radosti a pohody. A jedním z nejlepších způsobů, jak vytvořit tu správnou vánoční atmosféru, je osvětlit svíčky. Voňavé svíčky dokáží proměnit váš domov na místo, kde se budete cítit jako v pohádce. Ale jak vybrat ty pravé voňavé svíčky, které vás nejenom potěší svou vůní, ale také dodají prostoru tu správnou atmosféru? Dnes se podíváme na užitečné tipy a rady, které vám pomohou vybrat ty správné voňavé svíčky pro váš domov.
Přemýšlíte o soukromé školce pro vaše dítě? Dnes se podíváme na výhody a nevýhody soukromých školek. Prozkoumáme výhody jako individuální přístup a zaměření na specifické potřeby dítěte, stejně jako možné překážky, které mohou v soukromých školkách vzniknout. Čemu dáte nakonec přednost státní školce, nebo soukromé? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Nepřehlédněte

Vraťme se společně na hudební scénu, kde se jedna z nejoblíbenějších českých zpěvaček, Anna K, po dlouhých šesti letech vrátila s novým albem, které nese název "Údolí včel". Pro fanoušky to bylo dlouhé očekávání, a jejich trpělivost byla odměněna. To, co nám Anna K přináší na této desce, je nádherný návrat do světa hudby a zároveň připomínka toho, že tato zpěvačka má stále mnoho co nabídnout.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek