Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Fenomén tuhý šampon: Šetří vlasy, pokožku, planetu i peněženku!

Tuhé mýdlo zná každý. Z našich domácností jej vytlačilo mýdlo tekuté, takže klasická tuhá mýdla jsme si zvykli dávat tak maximálně do skříně pod oblečení, aby nám ho hezky provonělo. Jenže v poslední době se k nám zase vrací, a nejen mýdlo tuhé ale na trhu se objevily i tuhé šampony na vlasy.
šampon
Tuhý šampon obsahuje jen to, co vaše vlasy potřebují. (foto: 123rf.com)

29. 12. 2021

Používání tuhých mýdel i šamponů má své výhody, už jen proto, že tuhá mýdla jsou přírodní a neobsahují žádné chemické přípravky, které dráždí naši pokožku. Obojí je tedy ekologickou variantou a tím výčet výhod těchto produktů zdaleka nekončí. Možná si ale říkáte, jak vám takový tuhý šampon vlasy vlastně umyje? Nebojte se, je to velmi snadné.

Jak tuhý šampon vypadá a co obsahuje?

Tuhý šampon vypadá na první pohled jako to klasické tuhé mýdlo, které všichni tak dobře známe. Co se týče složení, je tam obrovský rozdíl mezi šamponem tekutým a tím tuhým. Tuhý šampon totiž neobsahuje vodu, takže není zapotřebí, aby do něj byly přidávány chemické konzervační látky. Jde tedy o ekologický výrobek, čistě přírodní a obvykle místo chemických přísad obsahuje esenciální či rostlinné oleje nebo například bambucké máslo.

Nemusíte se bát, že by tyto šampony vlasy vysušovaly. Není ani zapotřebí vlasy po umytí dále ošetřovat, některé druhy tuhých šamponů obsahují i složky, které vlasy krásně zjemní. Ty jdou následně dobře rozčesat a také neelektrizují.

Jak tuhý šampon používat?

Pokud vás tuhý šampon zaujme, nabízí se otázka, jak se vlastně používá. Přece jen je to jedna kostka. Jak se asi aplikuje na vlasy, aby se umyly? Velmi jednoduše. Je to stejné, jako když si chcete ruce nebo tělo umýt tuhým mýdlem. Na mokré vlasy se aplikuje tuhý šampon tak, že se vlasy po celé jejich délce několikrát přejedou, dokud nevznikne pěna. Šampon následně krouživými pohyby do vlasů vmasírovat a opláchnout, jak jsme zvyklí.

Pak je potřeba kostku uložit do krabičky či misky pro další použití a máte hotovo. Můžete si navíc být jistí, že tuhý šampon vydrží mnohem déle než jedna lahvička toho tekutého. Pokud totiž aplikujeme tekutý šampon, obvykle ho použijeme moc. U tuhého šamponu stačí vlasy opravdu jen několikrát přejet po jejich délce. Takže můžete ušetřit i svou peněženku, nejen planetu.

K TÉMATUKosmetika na míru i pro alergiky. Výroba domácí kosmetiky není složitá. Jak a s čím můžete začít už dnes

Výhody používání tuhého šamponu

Mezi obrovskou výhodu samozřejmě řadíme i to, že tuhý šampon opravdu déle vydrží. Navíc jde o ekologický výrobek, který vždy spotřebujete do posledního kousíčku, protože i když se vám kostka začne lámat, dá se zase spojit stejně, jako jsme to dělávali s tuhým mýdlem a můžete ho používat zase dál. Tuhý šampon svým složením nezatěžuje naši planetu a jde o čistě přírodní a nezávadný produkt.

V některých obchodech se dokonce prodává bez obalu. Musíte si tedy přinést svůj vlastní obal nebo rovnou krabičku, do které jej následně budete ukládat. Dá se sehnat jako kusový výrobek nebo ve specializovaných ekologických prodejnách i na váhu.

Další výhody tuhého šamponu

Tuhý šampon se stejně jako tuhé mýdlo nemůže vylít, což oceníte především když cestujete. Je to ideální společník do kufru nebo tašky. Nikdy se nemusíte bát toho, že by se vám rozlil a něco ušpinil. Tím, že nemá těžký plastový obal, také šetří místo a nezvedne vám váhu zavazadla. I na vaně či na rohu sprchového koutu zabere jen málo místa.

V neposlední řadě jistě oceníte právě jeho unikátní složení. Vlasy nejsou vysušené, nejsou zničené, naopak jsou po použití tuhého šamponu hydratované a krásně voní. Vděčná vám bude i vlasové pokožka, která nebude dostávat zabrat žádnými chemickými přídavky, které se do běžných šamponů dávají a následně způsobují například lupy. Máte proto dost pádných důvodů změnit své návyky a pouvažovat o jeho používání.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Suchý šampon. Jaké zázraky s ním můžete dělat? Který si zvolit a jak s ním správně zacházet, aby byl výsledek opravdu dokonalý?

Vlasy v zimě trpí. Jak o ně pečovat, aby vypadaly stále zdravě a silně?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Příchod koronavirové krize ukázal, že lidé nemají vytvořený takzvaný hotovostní polštář, respektive finanční rezervu, která by jim zachránila život ve chvíli, kdy by přišli o práci. Čechům zkrátka chybí základní znalosti v oblasti finanční gramotnosti, kterým se měli naučit už v útlém dětském věku. Pokud se pravidla zacházení s penězi nebudou dětem vštěpovat do hlavy už od dětství, v dospělosti starého psa jen stěží novým kouskům naučíme.
Pandemie koronaviru neoslabuje a brzy se k ní přidá ještě podzimní vlna respiračních onemocnění. Nápor na imunitu tak ještě vzroste. Abyste zůstali fit a složité období přečkali, měli byste co nejvíce posílit obranyschopnost. Ideální podporou jsou vitaminy D a C. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy značky Naturevia, kde oba důležité ochránce zdraví najdete.
Když se lísáme ke zvířatům, jejich nenadálý pohyb nebo zvukový projev nás pěkně vyděsí. Někdy tak trochu zapomínáme, že zvířata nemusí brát tulení jako něco příjemného. Zajímá je vaše jídlo, a jdou po něm hlava nehlava. Reakce dětí i dospělých je vždy leknutí, jen ti malí se trochu víc bojí. I takový roztomilý tuleň umí pěkně vyděsit!
Voda je pro člověka jeden z nejdůležitějších prvků. Víte, že tvoří až 60 % těla dospělého jedince? Je nezbytná pro biochemické reakce, zásobování celého těla živinami, odstraňování odpadních látek a pro udržování krevního oběhu a tělesné teploty. Jak se ale v létě udržet správně hydratovaní, co se počítá, a co ne?
Teploty se konečně začínají zvedat a léto se nezadržitelně blíží. Pokud si letos budete chtít užít koupání, pak nejspíš budete muset do řeky, rybníku či vodní nádrže. Jenže jejich čistota a mnohdy také studená voda vám mohou následně přivodit nepříjemné patálie. Zvláště jste-li náchylní k tzv. letním problémům, měli byste udělat vše pro to, abyste se jim vyhnuli. Soutěžte tak s námi o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám v tom pomůže.
Mšice jsou jedním z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších druhů hmyzu. Jednak zabíjejí naše milé rostliny, ale i vůbec myšlenka, že máme v domácnosti parazita, není vůbec líbivá. Pokud se něco takového tedy stane, jak s tím bojovat? Co proti mšicím obecně platí a jak se jejich nastěhování do našeho domu vyhnout?
Když je zmínka o mandlovém mléce, možná vás na prvním místě napadne jeho přínos v kuchyni. Je velmi populární u lidí alergických na laktózu, vegetariánů či vitariánů. Mandlové mléko však může mít i zcela odlišné využití. Může vám totiž pomoct ke zdravým vlasům a pleti.

Nepřehlédněte

Jsem vdaná za svého muže dlouhých devatenáct let, máme tři děti, a i když jsme si prošli někdy těžkým obdobím, všechno jsme spolu ustáli. Teď ale přišlo něco, co nás rozdělilo a nevím, zda to ještě někdy může být zase jako dřív.
Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek