Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

Fenomén tuhý šampon: Šetří vlasy, pokožku, planetu i peněženku!

Tuhé mýdlo zná každý. Z našich domácností jej vytlačilo mýdlo tekuté, takže klasická tuhá mýdla jsme si zvykli dávat tak maximálně do skříně pod oblečení, aby nám ho hezky provonělo. Jenže v poslední době se k nám zase vrací, a nejen mýdlo tuhé ale na trhu se objevily i tuhé šampony na vlasy.
šampon
Tuhý šampon obsahuje jen to, co vaše vlasy potřebují. (foto: 123rf.com)

29. 12. 2021

Používání tuhých mýdel i šamponů má své výhody, už jen proto, že tuhá mýdla jsou přírodní a neobsahují žádné chemické přípravky, které dráždí naši pokožku. Obojí je tedy ekologickou variantou a tím výčet výhod těchto produktů zdaleka nekončí. Možná si ale říkáte, jak vám takový tuhý šampon vlasy vlastně umyje? Nebojte se, je to velmi snadné.

Jak tuhý šampon vypadá a co obsahuje?

Tuhý šampon vypadá na první pohled jako to klasické tuhé mýdlo, které všichni tak dobře známe. Co se týče složení, je tam obrovský rozdíl mezi šamponem tekutým a tím tuhým. Tuhý šampon totiž neobsahuje vodu, takže není zapotřebí, aby do něj byly přidávány chemické konzervační látky. Jde tedy o ekologický výrobek, čistě přírodní a obvykle místo chemických přísad obsahuje esenciální či rostlinné oleje nebo například bambucké máslo.

Nemusíte se bát, že by tyto šampony vlasy vysušovaly. Není ani zapotřebí vlasy po umytí dále ošetřovat, některé druhy tuhých šamponů obsahují i složky, které vlasy krásně zjemní. Ty jdou následně dobře rozčesat a také neelektrizují.

Jak tuhý šampon používat?

Pokud vás tuhý šampon zaujme, nabízí se otázka, jak se vlastně používá. Přece jen je to jedna kostka. Jak se asi aplikuje na vlasy, aby se umyly? Velmi jednoduše. Je to stejné, jako když si chcete ruce nebo tělo umýt tuhým mýdlem. Na mokré vlasy se aplikuje tuhý šampon tak, že se vlasy po celé jejich délce několikrát přejedou, dokud nevznikne pěna. Šampon následně krouživými pohyby do vlasů vmasírovat a opláchnout, jak jsme zvyklí.

Pak je potřeba kostku uložit do krabičky či misky pro další použití a máte hotovo. Můžete si navíc být jistí, že tuhý šampon vydrží mnohem déle než jedna lahvička toho tekutého. Pokud totiž aplikujeme tekutý šampon, obvykle ho použijeme moc. U tuhého šamponu stačí vlasy opravdu jen několikrát přejet po jejich délce. Takže můžete ušetřit i svou peněženku, nejen planetu.

K TÉMATU  6 důvodů, proč podporovat české značky oblečení. Nakopejte fast fashion zadek

Výhody používání tuhého šamponu

Mezi obrovskou výhodu samozřejmě řadíme i to, že tuhý šampon opravdu déle vydrží. Navíc jde o ekologický výrobek, který vždy spotřebujete do posledního kousíčku, protože i když se vám kostka začne lámat, dá se zase spojit stejně, jako jsme to dělávali s tuhým mýdlem a můžete ho používat zase dál. Tuhý šampon svým složením nezatěžuje naši planetu a jde o čistě přírodní a nezávadný produkt.

V některých obchodech se dokonce prodává bez obalu. Musíte si tedy přinést svůj vlastní obal nebo rovnou krabičku, do které jej následně budete ukládat. Dá se sehnat jako kusový výrobek nebo ve specializovaných ekologických prodejnách i na váhu.

Další výhody tuhého šamponu

Tuhý šampon se stejně jako tuhé mýdlo nemůže vylít, což oceníte především když cestujete. Je to ideální společník do kufru nebo tašky. Nikdy se nemusíte bát toho, že by se vám rozlil a něco ušpinil. Tím, že nemá těžký plastový obal, také šetří místo a nezvedne vám váhu zavazadla. I na vaně či na rohu sprchového koutu zabere jen málo místa.

V neposlední řadě jistě oceníte právě jeho unikátní složení. Vlasy nejsou vysušené, nejsou zničené, naopak jsou po použití tuhého šamponu hydratované a krásně voní. Vděčná vám bude i vlasové pokožka, která nebude dostávat zabrat žádnými chemickými přídavky, které se do běžných šamponů dávají a následně způsobují například lupy. Máte proto dost pádných důvodů změnit své návyky a pouvažovat o jeho používání.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Suchý šampon. Jaké zázraky s ním můžete dělat? Který si zvolit a jak s ním správně zacházet, aby byl výsledek opravdu dokonalý?

Vlasy v zimě trpí. Jak o ně pečovat, aby vypadaly stále zdravě a silně?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čas je to, oč tu běží. Nikdy ho není dost a zvláště v poslední době je každá minuta drahá. Ze dne na den jste se staly na plný úvazek nejen matkami, ale i učitelkami, vychovatelkami a kuchařkami. K tomu všemu musíte zvládnout ještě svoji práci. Pokud se z toho nechcete zbláznit, rozdělte úkoly v rodině a nebojte se ulehčit si práci. Využijte všeho, co doba nabízí, a uvidíte, že bude i teplé jídlo.
V dnešním uspěchaném a konzumním světě hledají lidé stále efektivnější způsoby, jak uspořádat svůj život. Jedním z trendů, který se v poslední době stává stále populárnějším, je koncept kapsulového šatníku. Tento minimalistický směr v oblasti módy nabízí mnoho výhod a může výrazně usnadnit život každému, kdo se rozhodne ji vyzkoušet. O co jde a jak kapsulového šatníku docílit?
Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.
Moderní koupelny, to je hlavně čistota a jednoduchost, vkusně sladěné barvy a imitace dřeva nebo kamene. Přednost mají zemité tóny, jako hnědá, béžová nebo šedá. Skvěle vypadají i prosklené sprchové kouty. Je pravda, že v koupelně netrávíme tolik času, jako v obývacím pokoji nebo kuchyni, je ale nepostradatelným místem, kde chceme relaxovat a užít si klid. I proto by měla být koupelna pěkně útulná.
Kdo by neznal a nemiloval levanduli. V průběhu měsíce června se levandule dostává do květu a všechno kolem sebe překrásně provoní. Levanduli máme všichni spojenou zejména s Francií a konkrétně s oblastí Provence. Dnes se ale pěstuje téměř v celé Evropě.
Je možné, že jste o chitosanu ještě nikdy neslyšeli, a není se přitom čemu divit. Poměrně nový hit v péči o zdraví okouzlil davy lidí po celém světě. Tento doplněk stravy slibuje, že učiní takové změny v organismu, že se po jeho užívání téměř nepoznáte. V čem tedy chitosan učaroval těm, kteří ho používají?
Módní průmysl zažívá boom v mnoha ohledech. Na scénu se vrací devadesátkové trendy, mini střihy jsou po letech znovu v popředí a geometrické tvary na vrcholu. A právě u posledního zmíněného se pozastavíme. Pokud totiž chcete oživit své outfity, proč nezačít právě u vzorovaných modelů, které rozzáří váš šatník?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek