Domů » Krása a móda » Fenomén tuhý šampon: Šetří vlasy, pokožku, planetu i peněženku!
Krása a móda

Fenomén tuhý šampon: Šetří vlasy, pokožku, planetu i peněženku!

šampon
Tuhý šampon obsahuje jen to, co vaše vlasy potřebují. (foto: 123rf.com)
Tuhé mýdlo zná každý. Z našich domácností jej vytlačilo mýdlo tekuté, takže klasická tuhá mýdla jsme si zvykli dávat tak maximálně do skříně pod oblečení, aby nám ho hezky provonělo. Jenže v poslední době se k nám zase vrací, a nejen mýdlo tuhé ale na trhu se objevily i tuhé šampony na vlasy.

Používání tuhých mýdel i šamponů má své výhody, už jen proto, že tuhá mýdla jsou přírodní a neobsahují žádné chemické přípravky, které dráždí naši pokožku. Obojí je tedy ekologickou variantou a tím výčet výhod těchto produktů zdaleka nekončí. Možná si ale říkáte, jak vám takový tuhý šampon vlasy vlastně umyje? Nebojte se, je to velmi snadné.

Jak tuhý šampon vypadá a co obsahuje?

Tuhý šampon vypadá na první pohled jako to klasické tuhé mýdlo, které všichni tak dobře známe. Co se týče složení, je tam obrovský rozdíl mezi šamponem tekutým a tím tuhým. Tuhý šampon totiž neobsahuje vodu, takže není zapotřebí, aby do něj byly přidávány chemické konzervační látky. Jde tedy o ekologický výrobek, čistě přírodní a obvykle místo chemických přísad obsahuje esenciální či rostlinné oleje nebo například bambucké máslo.

Nemusíte se bát, že by tyto šampony vlasy vysušovaly. Není ani zapotřebí vlasy po umytí dále ošetřovat, některé druhy tuhých šamponů obsahují i složky, které vlasy krásně zjemní. Ty jdou následně dobře rozčesat a také neelektrizují.

Jak tuhý šampon používat?

Pokud vás tuhý šampon zaujme, nabízí se otázka, jak se vlastně používá. Přece jen je to jedna kostka. Jak se asi aplikuje na vlasy, aby se umyly? Velmi jednoduše. Je to stejné, jako když si chcete ruce nebo tělo umýt tuhým mýdlem. Na mokré vlasy se aplikuje tuhý šampon tak, že se vlasy po celé jejich délce několikrát přejedou, dokud nevznikne pěna. Šampon následně krouživými pohyby do vlasů vmasírovat a opláchnout, jak jsme zvyklí.

Pak je potřeba kostku uložit do krabičky či misky pro další použití a máte hotovo. Můžete si navíc být jistí, že tuhý šampon vydrží mnohem déle než jedna lahvička toho tekutého. Pokud totiž aplikujeme tekutý šampon, obvykle ho použijeme moc. U tuhého šamponu stačí vlasy opravdu jen několikrát přejet po jejich délce. Takže můžete ušetřit i svou peněženku, nejen planetu.

Výhody používání tuhého šamponu

Mezi obrovskou výhodu samozřejmě řadíme i to, že tuhý šampon opravdu déle vydrží. Navíc jde o ekologický výrobek, který vždy spotřebujete do posledního kousíčku, protože i když se vám kostka začne lámat, dá se zase spojit stejně, jako jsme to dělávali s tuhým mýdlem a můžete ho používat zase dál. Tuhý šampon svým složením nezatěžuje naši planetu a jde o čistě přírodní a nezávadný produkt.

V některých obchodech se dokonce prodává bez obalu. Musíte si tedy přinést svůj vlastní obal nebo rovnou krabičku, do které jej následně budete ukládat. Dá se sehnat jako kusový výrobek nebo ve specializovaných ekologických prodejnách i na váhu.

Další výhody tuhého šamponu

Tuhý šampon se stejně jako tuhé mýdlo nemůže vylít, což oceníte především když cestujete. Je to ideální společník do kufru nebo tašky. Nikdy se nemusíte bát toho, že by se vám rozlil a něco ušpinil. Tím, že nemá těžký plastový obal, také šetří místo a nezvedne vám váhu zavazadla. I na vaně či na rohu sprchového koutu zabere jen málo místa.

V neposlední řadě jistě oceníte právě jeho unikátní složení. Vlasy nejsou vysušené, nejsou zničené, naopak jsou po použití tuhého šamponu hydratované a krásně voní. Vděčná vám bude i vlasové pokožka, která nebude dostávat zabrat žádnými chemickými přídavky, které se do běžných šamponů dávají a následně způsobují například lupy. Máte proto dost pádných důvodů změnit své návyky a pouvažovat o jeho používání.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Suchý šampon. Jaké zázraky s ním můžete dělat? Který si zvolit a jak s ním správně zacházet, aby byl výsledek opravdu dokonalý?

Vlasy v zimě trpí. Jak o ně pečovat, aby vypadaly stále zdravě a silně?