Domů » Krása a móda » Prostředky na zesvětlení tmavého podpaží? Ty nejlepší máte v kuchyni!
Na tmavé podpaží platí jedlá soda, kokosový olej a mléko s bramborou
zdroj: 123RF.com
Krása a móda

Prostředky na zesvětlení tmavého podpaží? Ty nejlepší máte v kuchyni!

Tak trochu se stydíte za své podpaží? Buďte v klidu, vždyť jeho tmavší zbarvení se dá poměrně snadno napravit. K takovému účelu se přímo nabízí brambora, mléko, kokosový olej nebo stará dobrá jedlá soda. Jakých postupů se držet?

Tmavší odstín pokožky v podpaží není vzhledem k tomu, že léto už oficiálně započalo, žádná hitparáda. Vždyť co si budeme namlouvat, v plavkách, topech a šatech s tenkými ramínky tahle „ozdoba“ nevypadá zrovna nejlépe. Naštěstí existuje několik možností, jak svůj problém zdárně vyřešit. Povolejte do akce tyto zbraně a máte po starosti!

Brambora nepřijde vhod jen na talíři

Že se tato zemědělská plodina a jedna z nejoblíbenějších příloh uplatní i při zkrášlování? Tak o tom vůbec nepochybujte. Brambora se totiž může pochlubit bělícími schopnostmi, což se ve vašem případě náramně hodí. Jak je to s aplikací? Nic složitého, stačí ji rozkrájet na tenké plátky a dva si na deset minut přiložit do podpaží. Nutno dodat, že pro nejlepší možný efekt je třeba proces opakovat třikrát týdně.

Mléko? Ani kapka nazmar

Možná je to k nevíře, ale i mléko vám směle předvede své kosmetické přednosti. Je úplně jedno, zda se jedná o to polotučné či plnotučné, namočte do něj bavlněnou tkaninu, a „obkladem“ si potírejte postižená místa. Tím ale vaše práce ještě nekončí, protože po tomto ošetření držte látku stlačenou v podpaží, dokud úplně nevyschne. Když budete pravidelně provádět tyto dva jednoduché kroky, rázem se svého nešvaru zbavíte.

Nezklame vás ani kokosový olej

Další domácí alternativou na zesvětlení pokožky je několikaminutová masáž kokosovým olejem. Máte ho k dispozici? Výborně, ten je vlastně doporučován asi ze všeho nejvíce, neboť hloubkově hydratuje, zatímco o zbytek se postarají jeho bělící složky. Přiznejme si upřímně, že jediný pokus nic moc nezlepší, takže kúru je třeba vykonávat co možná nejčastěji – v naprostém ideálu den co den.

Jedlá soda? S tou také nic nezkazíte

Hydrogenuhličitan sodný neboli jedlá soda patří do povinné výbavy většiny domácností. Ta vaše není žádnou výjimkou? Pak na nic nečekejte a prášek smíchejte s vodou, aby vznikla konzistence pasty. Tím získáte famózní prostředek nejen na tmavé podpaží, ale i kruhy pod očima, rozšířené póry, akné či alergické vyrážky. Sodný zlepšovák nechte po aplikaci působit zhruba 15 minut, poté ho opláchněte vodou. Ve finále nezapomeňte použít svůj oblíbený zvláčňující krém.

Který domácí „zesvětlovač“ vyzkoušíte jako první? Budeme moc rádi, když nám o jeho účinnosti dáte vědět!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jídelníček, který vám pomůže vyhrát boj s celulitidou. Které potraviny jsou v tomto boji nejzásadnější?

Single život? Ženy si ho užívají, ale pro muže může být peklem!

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Jana Fejková

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře

Leave a Reply

Pin It on Pinterest