Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Prostředky na zesvětlení tmavého podpaží? Ty nejlepší máte v kuchyni!

Tak trochu se stydíte za své podpaží? Buďte v klidu, vždyť jeho tmavší zbarvení se dá poměrně snadno napravit. K takovému účelu se přímo nabízí brambora, mléko, kokosový olej nebo stará dobrá jedlá soda. Jakých postupů se držet?
Na tmavé podpaží platí jedlá soda, kokosový olej a mléko s bramborou
zdroj: 123RF.com

25. 06. 2018

25. 06. 2018

Tmavší odstín pokožky v podpaží není vzhledem k tomu, že léto už oficiálně započalo, žádná hitparáda. Vždyť co si budeme namlouvat, v plavkách, topech a šatech s tenkými ramínky tahle „ozdoba“ nevypadá zrovna nejlépe. Naštěstí existuje několik možností, jak svůj problém zdárně vyřešit. Povolejte do akce tyto zbraně a máte po starosti!

Brambora nepřijde vhod jen na talíři

Že se tato zemědělská plodina a jedna z nejoblíbenějších příloh uplatní i při zkrášlování? Tak o tom vůbec nepochybujte. Brambora se totiž může pochlubit bělícími schopnostmi, což se ve vašem případě náramně hodí. Jak je to s aplikací? Nic složitého, stačí ji rozkrájet na tenké plátky a dva si na deset minut přiložit do podpaží. Nutno dodat, že pro nejlepší možný efekt je třeba proces opakovat třikrát týdně.

Mléko? Ani kapka nazmar

Možná je to k nevíře, ale i mléko vám směle předvede své kosmetické přednosti. Je úplně jedno, zda se jedná o to polotučné či plnotučné, namočte do něj bavlněnou tkaninu, a „obkladem“ si potírejte postižená místa. Tím ale vaše práce ještě nekončí, protože po tomto ošetření držte látku stlačenou v podpaží, dokud úplně nevyschne. Když budete pravidelně provádět tyto dva jednoduché kroky, rázem se svého nešvaru zbavíte.

Nezklame vás ani kokosový olej

Další domácí alternativou na zesvětlení pokožky je několikaminutová masáž kokosovým olejem. Máte ho k dispozici? Výborně, ten je vlastně doporučován asi ze všeho nejvíce, neboť hloubkově hydratuje, zatímco o zbytek se postarají jeho bělící složky. Přiznejme si upřímně, že jediný pokus nic moc nezlepší, takže kúru je třeba vykonávat co možná nejčastěji – v naprostém ideálu den co den.

Jedlá soda? S tou také nic nezkazíte

Hydrogenuhličitan sodný neboli jedlá soda patří do povinné výbavy většiny domácností. Ta vaše není žádnou výjimkou? Pak na nic nečekejte a prášek smíchejte s vodou, aby vznikla konzistence pasty. Tím získáte famózní prostředek nejen na tmavé podpaží, ale i kruhy pod očima, rozšířené póry, akné či alergické vyrážky. Sodný zlepšovák nechte po aplikaci působit zhruba 15 minut, poté ho opláchněte vodou. Ve finále nezapomeňte použít svůj oblíbený zvláčňující krém.

K TÉMATU  Elegantní oblékání na scéně: Co dodržovat za pravidla?

Který domácí „zesvětlovač“ vyzkoušíte jako první? Budeme moc rádi, když nám o jeho účinnosti dáte vědět!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jídelníček, který vám pomůže vyhrát boj s celulitidou. Které potraviny jsou v tomto boji nejzásadnější?

Single život? Ženy si ho užívají, ale pro muže může být peklem!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.
Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.
Dovolená na ostrově Mauricius zní jako sen každého cestovatele. A přitom cestování na něj nemusí být žádná složitá ani drahá záležitost. Ostrov Mauritius je rájem, kolem kterého se rozprostírá nekonečná Indický oceán. Je to kouzelný ostrov s bílými a čistými plážemi, vysokými a zelenými palmami, na nichž zpívají úžasně barevní ptáci.
Střelci, jakožto jedno z ohnivých znamení, dokáží být neuvěřitelně spontánní a jsou to právě oni, kteří vám bez obalu řeknou naprosto vše, ať se vám to líbí či nikoliv. Oni věci nefiltrují. Se Střelci bývá velká zábava, často jsou proto obklopeni hromadou lidí a přátel. Mají nadstandardní konverzační schopnosti a své okolí umí vysoce zaujmout a inspirovat, aby žili svůj nejlepší možný život.
Semínka se do naší zdravé stravy začala postupně dostávat v minulém desetiletí. Nyní jsou už stále častější přísadou v naší kuchyni. Nicméně pořád je mnoho těch, kteří si neuvědomují, jak zdravý přínos pro nás semínka v pokrmech mají. Některá z nich jsou označována dokonce za superpotraviny, což jen dotvrzuje, jak důležitá pro organismus mohou semínka být.
Přestože letnímu tropickému počasí již pro tento rok odzvonilo, nemusíte si zoufat, a naopak si ještě užít vodních radovánek. Můžete vybírat z celé řady aquaparků, které jsou dostupné po celý rok. Přinášíme Vám hned 7 tipů, kam můžete vyrazit za zábavou, ale i odpočinkem a rozmanitou péčí o tělo.
Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.
Známe to všechny. Ocitneme se z ničeho nic ve společnosti, nikoho neznáme a s naší introvertní povahou nemáme odvahu dát se s někým do řeči. Někdy za to může strach, jindy stud a velmi často také netušíme, jak se do konverzace s ostatními zapojit, abychom se neztrapnily. Naštěstí existuje mnoho témat, do kterých se můžeme bez obav pustit i bez hlubších znalostí i dovedností.
Viber, jedna z předních světových aplikací pro zasílání zpráv, se spojila s útulkem Bouchalka, který pomáhá psům, kteří čekají na nové majitele nebo kteří se ztatili. Viber nedávno představil lokalizovaný balíček samolepek určený právě pro milovníky psů a pokud i vy chcete přispět pejskům v Bouchalce.
V dřívějších dobách bylo soužití generace s generací naprostou samozřejmostí. Dnes se do toho už mnoha lidem nechce. Příčiny jsou jasné – vznikají třecí plochy, o které nikdo nestojí. Když je však dokážete zvládnout, můžete si naplno vychutnávat pozitiva: například mít možnost hlídání a péče o dům, děti, zvířata a květiny, i když jste pryč.

Nepřehlédněte

Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek