Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Prostředky na zesvětlení tmavého podpaží? Ty nejlepší máte v kuchyni!

Tak trochu se stydíte za své podpaží? Buďte v klidu, vždyť jeho tmavší zbarvení se dá poměrně snadno napravit. K takovému účelu se přímo nabízí brambora, mléko, kokosový olej nebo stará dobrá jedlá soda. Jakých postupů se držet?
Na tmavé podpaží platí jedlá soda, kokosový olej a mléko s bramborou
zdroj: 123RF.com

25. 06. 2018

25. 06. 2018

Tmavší odstín pokožky v podpaží není vzhledem k tomu, že léto už oficiálně započalo, žádná hitparáda. Vždyť co si budeme namlouvat, v plavkách, topech a šatech s tenkými ramínky tahle „ozdoba“ nevypadá zrovna nejlépe. Naštěstí existuje několik možností, jak svůj problém zdárně vyřešit. Povolejte do akce tyto zbraně a máte po starosti!

Brambora nepřijde vhod jen na talíři

Že se tato zemědělská plodina a jedna z nejoblíbenějších příloh uplatní i při zkrášlování? Tak o tom vůbec nepochybujte. Brambora se totiž může pochlubit bělícími schopnostmi, což se ve vašem případě náramně hodí. Jak je to s aplikací? Nic složitého, stačí ji rozkrájet na tenké plátky a dva si na deset minut přiložit do podpaží. Nutno dodat, že pro nejlepší možný efekt je třeba proces opakovat třikrát týdně.

Mléko? Ani kapka nazmar

Možná je to k nevíře, ale i mléko vám směle předvede své kosmetické přednosti. Je úplně jedno, zda se jedná o to polotučné či plnotučné, namočte do něj bavlněnou tkaninu, a „obkladem“ si potírejte postižená místa. Tím ale vaše práce ještě nekončí, protože po tomto ošetření držte látku stlačenou v podpaží, dokud úplně nevyschne. Když budete pravidelně provádět tyto dva jednoduché kroky, rázem se svého nešvaru zbavíte.

Nezklame vás ani kokosový olej

Další domácí alternativou na zesvětlení pokožky je několikaminutová masáž kokosovým olejem. Máte ho k dispozici? Výborně, ten je vlastně doporučován asi ze všeho nejvíce, neboť hloubkově hydratuje, zatímco o zbytek se postarají jeho bělící složky. Přiznejme si upřímně, že jediný pokus nic moc nezlepší, takže kúru je třeba vykonávat co možná nejčastěji – v naprostém ideálu den co den.

Jedlá soda? S tou také nic nezkazíte

Hydrogenuhličitan sodný neboli jedlá soda patří do povinné výbavy většiny domácností. Ta vaše není žádnou výjimkou? Pak na nic nečekejte a prášek smíchejte s vodou, aby vznikla konzistence pasty. Tím získáte famózní prostředek nejen na tmavé podpaží, ale i kruhy pod očima, rozšířené póry, akné či alergické vyrážky. Sodný zlepšovák nechte po aplikaci působit zhruba 15 minut, poté ho opláchněte vodou. Ve finále nezapomeňte použít svůj oblíbený zvláčňující krém.

K TÉMATUPleťové masky zajistí nejlepší letní péči o pokožku. Máme pro vás pár tipů

Který domácí „zesvětlovač“ vyzkoušíte jako první? Budeme moc rádi, když nám o jeho účinnosti dáte vědět!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jídelníček, který vám pomůže vyhrát boj s celulitidou. Které potraviny jsou v tomto boji nejzásadnější?

Single život? Ženy si ho užívají, ale pro muže může být peklem!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chtěla byste začít meditovat? Láká vás být o samotě jen se svými nejniternějšími myšlenkami a touhami? Ale jak na to? Možná si připadáte jako Liz Gilbertová z románu Jíst, meditovat, milovat, která věděla přesně, jak na to, ale nedokázala se správně naladit. Nebojte, poradíme vám jak a kde s meditací začít krok za krokem.
Do svého jídelníčku můžeme zakomponovat celou řadu potravin. Zapomínat nesmíme především na zeleninu, konkrétně na rajčata, která jsou mnohdy lékaři i odborníky na zdravé stravování označována za zázračnou potravinu. Proč si rajčata vysloužila takovou přezdívku? Proč je mnozí označují za “zázračná”? Důvodem toho jsou zdravotní benefity. Ať už přidáte rajčata do omáčky, polévky nebo jenom na chleba s máslem, uděláte tak něco pro své zdraví.
Všechny to známe. Kolikrát něco řekneme a přitom si myslíme úplně něco jiného. Často především v komunikaci s našimi drahými polovičkami nebo nejlepšími kamarádkami nemůžeme říct to, co doopravdy chceme, protože by to působilo, že jsme chladnokrevné, věčně nespokojené, arogantní nebo vypočítavé potvory.

Nepřehlédněte

Zdá se, že se zloději poslední dobou spokojí s čím dál tím menší kořistí a způsobí větší škodu na dveřích a vybavení. Jak jim zabránit ve vloupání?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek