Sobota , 08. 10. 2022

Justýna

Jak se starat o rty v létě? Pečujte o ně správně

Léto je pro rty extrémním obdobím: naše rty, stejně jako celý obličej, jsou vystaveny spalujícímu slunci, horkému suchému větru, někdy dokonce i slané mořské vodě. Navíc kvalita rtěnky, kterou na rty nanášíme také může přispět k podráždění už tak namáhaných rtů. Co tedy dělat, aby vaše rty vypadaly stále mladé, pevné a sladké? Dáme vám několik rad, jak o ně správně pečovat.
jak se starat o rty
Rty vyžadují speciální péči. (foto: 123RF)

27. 08. 2021

Rtěnky užívejte s rozumem

Aby vaše rty zůstaly vždy krásné, musíte si zapamatovat pár jednoduchých pravidel pro letní péči o rty. Jak se starat o rty? V létě byste měli vybírat takovou kosmetiku, která je k pokožce velmi jemná, nedráždí i a nejlépe má i ochranné filtry proti slunci.

U rtěnek takový výběr hygienických produktů nenajdete, přece jen jde hlavně o barvu. Nicméně byste se vždy měla zamyslet nad tím, co si na rty vlastně nanášíte.

Rty především hydratujte

V létě často využívejte jelení loje a pomády na rty. Nejlépe takové, jež mají i zklidňující účinek. Často je vhodnou příměsí třeba aloe vera nebo heřmánek. Neuškodí ani pomády s příchutí ovoce, hlavní je, že díky složení pomád a lojů nejsou rty vysušené, krásně se hydratují a získávají nazpět svou ztracenou pevnost. Pokud máte na rtech opary, dočasně se rtěnky vzdejte, nebo pro tento případ použijte speciální náplasti, aby se infekce nerozšířila.

Hygiena především

Vyhněte se nevhodným zlozvykům jako je třeba kousání do rtu. To konkrétně rtům škodí významným způsobem, narušuje totiž pokožku a při doteku rukou se pak do rtu zavádí škodlivé bakterie. Co se týče estetičnosti, o kterou všechny dbáme, rozhodně se rozkousaným rtům vyhněte, začnou být totiž potom vyschlé, objeví se na nich oschlá místa a jen velmi pozvolna se z takového drastického zásahu uzdravují.

Také si nezvykněte olizovat si rty a dotýkat se jich špinavými prsty. Nejen, že to není pěkné, ale také to dráždí jemnou pokožku rtů.

Peeling na rty existuje

Jednou za jeden až dva týdny si očistěte rty peelingem. Mělo by se správně jednat o velmi jemné peelingy, a nikoliv o ty, jež jsou určeny pro pleť. Při aplikaci peelingu použijte samostatný (nepoužitý a čistý) zubní kartáček s velmi měkkými přírodními štětinami.

K TÉMATU  Hollywoodský úsměv snadno a rychle: nejúčinnější způsoby bělení zubů

Peeling by měl být aplikován kruhovým pohybem štětce, masírováním rtu ve směru hodinových ručiček a poté také proti směru hodinových ručiček. Pokud u vás nepřetrvávají problémy se suchostí, bude tento postup postačovat jednou týdně.

Lidové recepty na peeling rtů

Do lžíce jemných ovesných vloček nebo hrubé rýžové mouky přidejte olivový olej, aby vznikl hustý krém a tento krém naneste na rty a použijte dle návodu výše. To však není jediný recept. Záleží, která z ingrediencí se vám líbí více, jelikož tu máme ještě sladký peeling: do lžičky tekutého medu přidejte trochu jedlé sody a 5-6 kapek olivového oleje.

Avšak peeling nepožívejte, snažte se ho pouze aplikovat na rty a neslíznout! Také existuje varianta peelingu obsahujícího lžičku hnědého cukru promíchaného se třemi kapkami mandlového oleje.

Peeling s sebou nese víc výhod

Stojí za zmínku, že měkký zubní kartáček může nejen aplikovat peeling, ale také masírovat rty, aby se v nich zlepšil krevní oběh. V tomto případě budou rty po masáži jasnější a svěžejší. Nejlepší je provést tento postup každý večer před spaním a poté je otřít rty vatovým tamponem navlhčeným v heřmánkovém výluhu.

Nezapomeňte na masku

Abyste svým rtům pomohli, měli byste také použít speciální masky na rty, které je zvlhčí a nasytí vitamíny. Můžete využít například následující recept: smíchejte žloutek z jednoho vejce s jednou lžičkou zakysané smetany a směs naneste na 15 minut na rty, poté odstraňte zbytky vatovým tamponkem. Masku z rtů nevyplachujte vodou.

Pokud vám takový recept nevoní zkuste nastrouhat jablko najemno a smíchat se lžičkou změklého másla. Masku naneste stejným způsobem. Postup opakujte alespoň jednou týdně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak si udržet mladistvou pleť. Zkuste jednoduché fígle Francouzek

K TÉMATU  Chyby při líčení očí, kterých se dopouští většina žen. Pozor na ně

Jak se zbavit celulitidy? Věnujte svému tělu dostatek péče

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mama Shelter Praha není jen hotel s velkou postelí, nadrozměrnou televizí a vysokorychlostním bezplatným Wi-Fi připojením, ale také skvělé místo k jídlu, pití, tanci, večírkům a oslavám. Máme radost, že nyní můžeme oznámit, že naše úžasná terasa je znovu otevřena pro letošní letní sezónu a my se těšíme, že si na ní budete užívat vše, co Mama nabízí. Jaro je tady, je škoda sedět uvnitř, přijďte k nám a užívejte si sluníčka!
Proud je dražší a skutečné vlny zdražování nás teprve čekají. Pojďme se tedy zamyslet nad tím, jak si nyní snížit účty. Kromě úspory energie je dobré prověřit i možnost změny dodavatele elektřiny. Dobře zvolená nabídka může přinést výrazné úspory. Jak vybrat dodavatele elektřiny v nelehké době?
Umíte si představit kuchyni bez lednice? Lednice a mrazák zkrátka patří k našemu životu. Denně je používáme, snažíme se je mít neustále plné. Na co však zapomínáme, tak je péče o ně. Především o lednici, kterou používáme trochu více než mrazák, bychom měli správně a dostatečně pečovat. Jenom tak dosáhneme správného efektu, který na potraviny lednice má.  
Dnešní medicína dokáže vážně zázraky. Jedním z takových oborů je oftalmologie. Oční specialisté vám už zvládnou pomocí umělých nitroočních čoček zcela obnovit poškozené vidění a vrátit vás do normálního života, aniž byste musely používat brýle či kontaktní čočky. Není ale čočka jako čočka.
Dokážete si představit, jak moc dokážou být opalovací krémy nebezpečné? V některých případech mohou pozměnit i naši DNA! Neodnesete to vy, ale vaše děti a vnoučata už možná ano.
Amber Rachdi bydlí v americkém městě Troutdale a většina jejího mladí se točila kolem enormní obezity, vážila totiž neskutečných 300 kilogramů. Tato mladá žena po jistý čas vůbec neřešila, množství a skladbu svého jídelníčku, proto se prakticky vyjedla až do extrémních rozměrů. Zdravotní stav jí ale donutil zhubnout. Jak se jí to podařilo? Pojďte se podívat.
Zdá se to neuvěřitelné, ale podle Světové zdravotnické organizace patří mezi jednu z deseti nejčastějších příčin smrti dýchání znečištěného vzduchu, tedy smogu. Život ve velkoměstech, spojený s moderním způsobem života, v sobě nese spoustu nenápadných nebezpečí. Stres, deprese, nespavost, dýchací potíže, to všechno lze označit za civilizační choroby, a spojení se smogem  má na náš organismus neblahý vliv.

Nepřehlédněte

Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek