Středa , 29. 03. 2023

Taťána

Jak se starat o rty v létě? Pečujte o ně správně

Léto je pro rty extrémním obdobím: naše rty, stejně jako celý obličej, jsou vystaveny spalujícímu slunci, horkému suchému větru, někdy dokonce i slané mořské vodě. Navíc kvalita rtěnky, kterou na rty nanášíme také může přispět k podráždění už tak namáhaných rtů. Co tedy dělat, aby vaše rty vypadaly stále mladé, pevné a sladké? Dáme vám několik rad, jak o ně správně pečovat.
jak se starat o rty
Rty vyžadují speciální péči. (foto: 123RF)

27. 08. 2021

Rtěnky užívejte s rozumem

Aby vaše rty zůstaly vždy krásné, musíte si zapamatovat pár jednoduchých pravidel pro letní péči o rty. Jak se starat o rty? V létě byste měli vybírat takovou kosmetiku, která je k pokožce velmi jemná, nedráždí i a nejlépe má i ochranné filtry proti slunci.

U rtěnek takový výběr hygienických produktů nenajdete, přece jen jde hlavně o barvu. Nicméně byste se vždy měla zamyslet nad tím, co si na rty vlastně nanášíte.

Rty především hydratujte

V létě často využívejte jelení loje a pomády na rty. Nejlépe takové, jež mají i zklidňující účinek. Často je vhodnou příměsí třeba aloe vera nebo heřmánek. Neuškodí ani pomády s příchutí ovoce, hlavní je, že díky složení pomád a lojů nejsou rty vysušené, krásně se hydratují a získávají nazpět svou ztracenou pevnost. Pokud máte na rtech opary, dočasně se rtěnky vzdejte, nebo pro tento případ použijte speciální náplasti, aby se infekce nerozšířila.

Hygiena především

Vyhněte se nevhodným zlozvykům jako je třeba kousání do rtu. To konkrétně rtům škodí významným způsobem, narušuje totiž pokožku a při doteku rukou se pak do rtu zavádí škodlivé bakterie. Co se týče estetičnosti, o kterou všechny dbáme, rozhodně se rozkousaným rtům vyhněte, začnou být totiž potom vyschlé, objeví se na nich oschlá místa a jen velmi pozvolna se z takového drastického zásahu uzdravují.

Také si nezvykněte olizovat si rty a dotýkat se jich špinavými prsty. Nejen, že to není pěkné, ale také to dráždí jemnou pokožku rtů.

Peeling na rty existuje

Jednou za jeden až dva týdny si očistěte rty peelingem. Mělo by se správně jednat o velmi jemné peelingy, a nikoliv o ty, jež jsou určeny pro pleť. Při aplikaci peelingu použijte samostatný (nepoužitý a čistý) zubní kartáček s velmi měkkými přírodními štětinami.

K TÉMATU  3 jednoduché typy pro dokonale padnoucí šperky

Peeling by měl být aplikován kruhovým pohybem štětce, masírováním rtu ve směru hodinových ručiček a poté také proti směru hodinových ručiček. Pokud u vás nepřetrvávají problémy se suchostí, bude tento postup postačovat jednou týdně.

Lidové recepty na peeling rtů

Do lžíce jemných ovesných vloček nebo hrubé rýžové mouky přidejte olivový olej, aby vznikl hustý krém a tento krém naneste na rty a použijte dle návodu výše. To však není jediný recept. Záleží, která z ingrediencí se vám líbí více, jelikož tu máme ještě sladký peeling: do lžičky tekutého medu přidejte trochu jedlé sody a 5-6 kapek olivového oleje.

Avšak peeling nepožívejte, snažte se ho pouze aplikovat na rty a neslíznout! Také existuje varianta peelingu obsahujícího lžičku hnědého cukru promíchaného se třemi kapkami mandlového oleje.

Peeling s sebou nese víc výhod

Stojí za zmínku, že měkký zubní kartáček může nejen aplikovat peeling, ale také masírovat rty, aby se v nich zlepšil krevní oběh. V tomto případě budou rty po masáži jasnější a svěžejší. Nejlepší je provést tento postup každý večer před spaním a poté je otřít rty vatovým tamponem navlhčeným v heřmánkovém výluhu.

Nezapomeňte na masku

Abyste svým rtům pomohli, měli byste také použít speciální masky na rty, které je zvlhčí a nasytí vitamíny. Můžete využít například následující recept: smíchejte žloutek z jednoho vejce s jednou lžičkou zakysané smetany a směs naneste na 15 minut na rty, poté odstraňte zbytky vatovým tamponkem. Masku z rtů nevyplachujte vodou.

Pokud vám takový recept nevoní zkuste nastrouhat jablko najemno a smíchat se lžičkou změklého másla. Masku naneste stejným způsobem. Postup opakujte alespoň jednou týdně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak si udržet mladistvou pleť. Zkuste jednoduché fígle Francouzek

K TÉMATU  Co si počít, když vám život znepříjemňuje hormonální akné?

Jak se zbavit celulitidy? Věnujte svému tělu dostatek péče

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kempování je neodmyslitelně spojené s létem. Pokud plánujete prázdniny pod stanem, příprava je klíčová. Občas se při hektickém balení stane, že zapomenete na důležité věci. I z toho důvodu jsme připravili seznam několika věcí, které je dobré mít na mysli, než vyrazíte do přírody.
Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?
Vietnam je turisty hojně navštěvovaný, a to zcela zaslouženě. Je to nádherná země s přátelskými lidmi, krásnou přírodou, zajímavou faunou a flórou, architekturou, historií i jídlem. Po Vietnamu můžete klidně cestovat týdny, nebo dokonce měsíce, a stále vám zůstanou neprozkoumaná místa. Co navštívit ze všeho nejdříve?
Když je zmínka o mandlovém mléce, možná vás na prvním místě napadne jeho přínos v kuchyni. Je velmi populární u lidí alergických na laktózu, vegetariánů či vitariánů. Mandlové mléko však může mít i zcela odlišné využití. Může vám totiž pomoct ke zdravým vlasům a pleti.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek