Úterý , 17. 05. 2022

Přemysl

Jak se starat o rty v létě? Pečujte o ně správně

Léto je pro rty extrémním obdobím: naše rty, stejně jako celý obličej, jsou vystaveny spalujícímu slunci, horkému suchému větru, někdy dokonce i slané mořské vodě. Navíc kvalita rtěnky, kterou na rty nanášíme také může přispět k podráždění už tak namáhaných rtů. Co tedy dělat, aby vaše rty vypadaly stále mladé, pevné a sladké? Dáme vám několik rad, jak o ně správně pečovat.
jak se starat o rty
Rty vyžadují speciální péči. (foto: 123RF)

27. 08. 2021

Rtěnky užívejte s rozumem

Aby vaše rty zůstaly vždy krásné, musíte si zapamatovat pár jednoduchých pravidel pro letní péči o rty. Jak se starat o rty? V létě byste měli vybírat takovou kosmetiku, která je k pokožce velmi jemná, nedráždí i a nejlépe má i ochranné filtry proti slunci.

U rtěnek takový výběr hygienických produktů nenajdete, přece jen jde hlavně o barvu. Nicméně byste se vždy měla zamyslet nad tím, co si na rty vlastně nanášíte.

Rty především hydratujte

V létě často využívejte jelení loje a pomády na rty. Nejlépe takové, jež mají i zklidňující účinek. Často je vhodnou příměsí třeba aloe vera nebo heřmánek. Neuškodí ani pomády s příchutí ovoce, hlavní je, že díky složení pomád a lojů nejsou rty vysušené, krásně se hydratují a získávají nazpět svou ztracenou pevnost. Pokud máte na rtech opary, dočasně se rtěnky vzdejte, nebo pro tento případ použijte speciální náplasti, aby se infekce nerozšířila.

Hygiena především

Vyhněte se nevhodným zlozvykům jako je třeba kousání do rtu. To konkrétně rtům škodí významným způsobem, narušuje totiž pokožku a při doteku rukou se pak do rtu zavádí škodlivé bakterie. Co se týče estetičnosti, o kterou všechny dbáme, rozhodně se rozkousaným rtům vyhněte, začnou být totiž potom vyschlé, objeví se na nich oschlá místa a jen velmi pozvolna se z takového drastického zásahu uzdravují.

Také si nezvykněte olizovat si rty a dotýkat se jich špinavými prsty. Nejen, že to není pěkné, ale také to dráždí jemnou pokožku rtů.

Peeling na rty existuje

Jednou za jeden až dva týdny si očistěte rty peelingem. Mělo by se správně jednat o velmi jemné peelingy, a nikoliv o ty, jež jsou určeny pro pleť. Při aplikaci peelingu použijte samostatný (nepoužitý a čistý) zubní kartáček s velmi měkkými přírodními štětinami.

K TÉMATURoušky stojí za problémem jménem maskné. Co to je a jak tomu předejít?

Peeling by měl být aplikován kruhovým pohybem štětce, masírováním rtu ve směru hodinových ručiček a poté také proti směru hodinových ručiček. Pokud u vás nepřetrvávají problémy se suchostí, bude tento postup postačovat jednou týdně.

Lidové recepty na peeling rtů

Do lžíce jemných ovesných vloček nebo hrubé rýžové mouky přidejte olivový olej, aby vznikl hustý krém a tento krém naneste na rty a použijte dle návodu výše. To však není jediný recept. Záleží, která z ingrediencí se vám líbí více, jelikož tu máme ještě sladký peeling: do lžičky tekutého medu přidejte trochu jedlé sody a 5-6 kapek olivového oleje.

Avšak peeling nepožívejte, snažte se ho pouze aplikovat na rty a neslíznout! Také existuje varianta peelingu obsahujícího lžičku hnědého cukru promíchaného se třemi kapkami mandlového oleje.

Peeling s sebou nese víc výhod

Stojí za zmínku, že měkký zubní kartáček může nejen aplikovat peeling, ale také masírovat rty, aby se v nich zlepšil krevní oběh. V tomto případě budou rty po masáži jasnější a svěžejší. Nejlepší je provést tento postup každý večer před spaním a poté je otřít rty vatovým tamponem navlhčeným v heřmánkovém výluhu.

Nezapomeňte na masku

Abyste svým rtům pomohli, měli byste také použít speciální masky na rty, které je zvlhčí a nasytí vitamíny. Můžete využít například následující recept: smíchejte žloutek z jednoho vejce s jednou lžičkou zakysané smetany a směs naneste na 15 minut na rty, poté odstraňte zbytky vatovým tamponkem. Masku z rtů nevyplachujte vodou.

Pokud vám takový recept nevoní zkuste nastrouhat jablko najemno a smíchat se lžičkou změklého másla. Masku naneste stejným způsobem. Postup opakujte alespoň jednou týdně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak si udržet mladistvou pleť. Zkuste jednoduché fígle Francouzek

K TÉMATUJak bude vypadat vybraná rtěnka právě na vás? Můžete vyzkoušet před nákupem. Změní virtuální zrcadla způsob nakupování v e-shopech?

Jak se zbavit celulitidy? Věnujte svému tělu dostatek péče

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.
Není snad člověk, který by je neznal. Zvláště v poslední době o nich média psala téměř neustále. Tato nepřehlédnutelná dvojice si získala srdce mnohých, ale řadu svých fanoušků také ztratila, a to právě kvůli stěží pochopitelným krokům, které provedla. Harry a Meghan jsou pár, který bude přitahovat pozornost médií neustále. Jaké byli jejich největší výstřelky? Pojďme si je připomenout!
Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.
Rok 2021 byl tím, během kterého se začala projevovat velká ekonomická krize. Mnozí se domnívali, že je dávno za námi, ale to nejhorší nás teprve čeká, a to i letos, jelikož zdražující elektřina se právě v nadcházejících měsících velkou měrou zapíše do rodinných rozpočtů. Ať už jste se dostali do situace, ve které jste museli nového dodavatele energií najít, případně jste se k tomuto kroku rozhodli dobrovolně, prozradíme vám, na co si dát pozor a jak ho vybrat.
Monstera se netěší popularitě jenom díky svému stálezelenému vzhledu a líbivým listům, které do domu vnesou trochu exotiky. Je oblíbená i díky snadnosti pěstování. I když pochází z tropických deštných pralesů, v našich českých podmínkách se jí daří opravdu skvěle.
I když si v době neutichající rýmy myslíme, že se nám nemůže nic horšího stát, existuje celá spousta daleko vážnějších onemocnění, které nám dokážou život obrátit doslova naruby. Jednou z nich je rakovina – nemoc, která je obrovským náporem na psychiku.
Snad každá žena neustále hledá procedury, které vyzdvihnou přirozený půvab pleti, zlepší její vlastnosti a podpoří úchvatný vzhled. Zatímco dříve zažívaly doslova boom kosmetická studia, řada žen péči o svůj vzhled přesunula do pohodlí domova. Dnes už si proto můžeme dopřát řadu kosmetických ošetření, aniž bychom čekali na objednací termín do studia. Příkladem je také oblíbená metoda dermaplaning, kterou hravě zvládnete i doma. Jen si o tom předtím pár věcí prostudujte.
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
Každá z nás to zná. A pokud ne, můžete si gratulovat. Úzkost nás v dnešním světě provází častěji než kdy jindy. Ještě aby ne, když tu máme světovou pandemii, lidé umírají, jiní přicházejí o práci. Naštěstí ale existuje několik dechových metod, které vás alespoň trošku pomohou uvolnit se ve vypjatých situacích.

Nepřehlédněte

Retro nábytek je v módě a vintage je stále skloňované slovo. Retro nábytek má své kouzlo, které nás přenese do jiných časů. Uvažovali jste ale i o kouzlu retro zvuku?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek