Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Jak správně pečovat o pleť: Proč je lepší používat denní i noční krém?

Není krém jako krém. Existuje rozdíl mezi tím, jaké krémy používáte na suchou, citlivou nebo mastnou pleť. Každá pokožka potřebuje něco jiného. Platí to i pro krémy určené pro denní a noční péči. Každý z nich plní úplně jiné úkoly. Jaký?
Proč používat noční krém? Třeba kvůli vráskám
beautiful smiling young woman applying face cream and looking away

Během noci vyžaduje pleť jinou péči než přes den. Zatímco v průběhu dne potřebuje chránit před škodlivými vlivy zvenčí, v noci je na prvním místě regenerace. Používáním vhodného nočního krému podpoříte její obnovu, redukuje výskyt vrásek, což vám pomůže zachovat mladistvý vzhled. Jaký krém je však pro vás ten pravý?

Co dělá vaše pokožka, zatímco spíte?

Každý den pokožka čelí škodlivým vlivům od znečištěného prostředí a volných radikálů z UV záření a stresu v práci i doma. Ani jeden z uvedených faktorů jí neprospívá a naopak urychluje stárnutí, vznik vrásek a dehydrataci.

Aby těmto vlivům pleť odolala a zachovala si pevnost, pružnost i svěžest, potřebuje obnovit síly. Potřebný prostor na revitalizaci má pouze v noci, kdy za ideálních podmínek dochází k obnově kolagenové a elastinové sítě.

Kvalitní péči o pleť v každém věku nabízí denní i noční krémy z řady Herbalife SKIN, které jsou k zakoupení v distributorské síti Herbalife Nutrition.

Noční krém podporuje vaši pokožku v době, kdy se regeneruje

Regenerační proces kůže probíhá přirozeně, postupem času ale zpomaluje a nakonec se zastaví. Správný noční krém obnovovací procesy podporuje a kůži dodá potřebné vyživující látky.

Nutno je však zvolit krém, který odpovídá vašemu typu pleti. Odlišnou péči poskytuje noční krém na mastnou pleť, který bývá lehčí konzistence než jeho noční varianta pro suchou a citlivou pokožku.

Významnou roli hraje také věk. Jiné živiny bude obsahovat noční krém pro mladou pokožku a jiné noční krém proti vráskám, který se zaměřuje na zmírnění vrásek, hydrataci, zpevnění kontur a osvěžení barvy pleti.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Občas kvůli tomu, že je tady zase, protočíme panenky. Často nám připravuje krušné i bolestivé chvíle a někdy bychom byly raději, kdybychom si užily alespoň měsíc bez ní. Přesně tak většina žen vnímá menstruaci, která vlivem let neustále mění svou podobu. Jak vypadá ve dvaceti, třiceti a ve čtyřiceti? Mrkněte na její tři, pokaždé jiné, tváře.
Mnozí odborníci mluví o současnosti jako o „době jedové“. Upozorňují, že toxické látky jsou nejen kolem nás, ale i v nás. Pocházejí ze znečištěného životního prostředí, ale také z kosmetiky a léků, které užíváme. Svou roli hraje i nevhodná strava a alkohol, který si sem tam dopřejeme. Jednou za čas bychom tak měli udělat ve svém těle důkladný úklid. Právě leden je pro očistu ideální.
Patříte mezi ty, kteří ráno bojují s nedostatkem energie? Zvoní budík, vy máte vstát, ale vám se tak nechce! Nejradši byste spali ještě další 3 hodiny... Pak nakonec vstanete, ale bez elánu, bez energie a jediné, na co se těšíte, je ranní káva. A doufáte, že právě ona vás spasí. Jenže pak uběhne pár hodin a vy potřebujete další kávu... Jak s tímto skoncovat? Jak se cítit vždy plní energie a to třeba i bez kávy? Pokračujte ve čtení článku a odpověď najdete!
Každý z nás má svou polohu, ve které spí nejraději. Někdo spí rád na břiše, jiný na zádech a další třeba zase na boku. Ale napadlo vás někdy hledat ve spánkových polohách význam? Že ne? Pak se možná budete divit, co která spánková poloha znamená.
Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek