Domů » Krása a móda » Pokožka a pleť » Jak správně pečovat o pleť: Proč je lepší používat denní i noční krém?
Krása a móda Pokožka a pleť Reklama

Jak správně pečovat o pleť: Proč je lepší používat denní i noční krém?

Proč používat noční krém? Třeba kvůli vráskám
beautiful smiling young woman applying face cream and looking away
Není krém jako krém. Existuje rozdíl mezi tím, jaké krémy používáte na suchou, citlivou nebo mastnou pleť. Každá pokožka potřebuje něco jiného. Platí to i pro krémy určené pro denní a noční péči. Každý z nich plní úplně jiné úkoly. Jaký?

Během noci vyžaduje pleť jinou péči než přes den. Zatímco v průběhu dne potřebuje chránit před škodlivými vlivy zvenčí, v noci je na prvním místě regenerace. Používáním vhodného nočního krému podpoříte její obnovu, redukuje výskyt vrásek, což vám pomůže zachovat mladistvý vzhled. Jaký krém je však pro vás ten pravý?

Co dělá vaše pokožka, zatímco spíte?

Každý den pokožka čelí škodlivým vlivům od znečištěného prostředí a volných radikálů z UV záření a stresu v práci i doma. Ani jeden z uvedených faktorů jí neprospívá a naopak urychluje stárnutí, vznik vrásek a dehydrataci.

Aby těmto vlivům pleť odolala a zachovala si pevnost, pružnost i svěžest, potřebuje obnovit síly. Potřebný prostor na revitalizaci má pouze v noci, kdy za ideálních podmínek dochází k obnově kolagenové a elastinové sítě.

Kvalitní péči o pleť v každém věku nabízí denní i noční krémy z řady Herbalife SKIN, které jsou k zakoupení v distributorské síti Herbalife Nutrition.

Noční krém podporuje vaši pokožku v době, kdy se regeneruje

Regenerační proces kůže probíhá přirozeně, postupem času ale zpomaluje a nakonec se zastaví. Správný noční krém obnovovací procesy podporuje a kůži dodá potřebné vyživující látky.

Nutno je však zvolit krém, který odpovídá vašemu typu pleti. Odlišnou péči poskytuje noční krém na mastnou pleť, který bývá lehčí konzistence než jeho noční varianta pro suchou a citlivou pokožku.

Významnou roli hraje také věk. Jiné živiny bude obsahovat noční krém pro mladou pokožku a jiné noční krém proti vráskám, který se zaměřuje na zmírnění vrásek, hydrataci, zpevnění kontur a osvěžení barvy pleti.