Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Jak správně pečovat o pleť: Proč je lepší používat denní i noční krém?

Není krém jako krém. Existuje rozdíl mezi tím, jaké krémy používáte na suchou, citlivou nebo mastnou pleť. Každá pokožka potřebuje něco jiného. Platí to i pro krémy určené pro denní a noční péči. Každý z nich plní úplně jiné úkoly. Jaký?
Proč používat noční krém? Třeba kvůli vráskám
beautiful smiling young woman applying face cream and looking away

Během noci vyžaduje pleť jinou péči než přes den. Zatímco v průběhu dne potřebuje chránit před škodlivými vlivy zvenčí, v noci je na prvním místě regenerace. Používáním vhodného nočního krému podpoříte její obnovu, redukuje výskyt vrásek, což vám pomůže zachovat mladistvý vzhled. Jaký krém je však pro vás ten pravý?

Co dělá vaše pokožka, zatímco spíte?

Každý den pokožka čelí škodlivým vlivům od znečištěného prostředí a volných radikálů z UV záření a stresu v práci i doma. Ani jeden z uvedených faktorů jí neprospívá a naopak urychluje stárnutí, vznik vrásek a dehydrataci.

Aby těmto vlivům pleť odolala a zachovala si pevnost, pružnost i svěžest, potřebuje obnovit síly. Potřebný prostor na revitalizaci má pouze v noci, kdy za ideálních podmínek dochází k obnově kolagenové a elastinové sítě.

Kvalitní péči o pleť v každém věku nabízí denní i noční krémy z řady Herbalife SKIN, které jsou k zakoupení v distributorské síti Herbalife Nutrition.

Noční krém podporuje vaši pokožku v době, kdy se regeneruje

Regenerační proces kůže probíhá přirozeně, postupem času ale zpomaluje a nakonec se zastaví. Správný noční krém obnovovací procesy podporuje a kůži dodá potřebné vyživující látky.

Nutno je však zvolit krém, který odpovídá vašemu typu pleti. Odlišnou péči poskytuje noční krém na mastnou pleť, který bývá lehčí konzistence než jeho noční varianta pro suchou a citlivou pokožku.

Významnou roli hraje také věk. Jiné živiny bude obsahovat noční krém pro mladou pokožku a jiné noční krém proti vráskám, který se zaměřuje na zmírnění vrásek, hydrataci, zpevnění kontur a osvěžení barvy pleti.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vzrostlý strom přímo v obýváku? Stromy v interiéru nejsou zrovna tradiční výzdobou, přesto se najdou tací, kteří mají kus přírody přímo u sebe doma. Budova musí většinou s takovým nápadem počítat už od začátku stavby, ale potom se můžete pochlubit skutečně originální dekorací, na kterou budou návštěvy koukat s otevřenou pusou. Zeleň uklidňuje a prospívá, takže na vás bude blahodárně působit každý den.
Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.
I když se to mnohým bude zdát nepravděpodobné, melouny lze pěstovat prakticky kdekoliv. Poslední dobou se najdou dokonce i ti, kteří tuto šťavnatou typicky letní pochoutku pěstují na balkóně či na terase v květináčích a jiných nádobách. Chcete-li si svůj vlastní meloun vypěstovat, je nejvyšší čas vyrazit pro sazenice. A máte-li opravdu malý balkón, zkuste meloun pepino gold.
Podzim je tady, proto je čas obout se do teplejší a pevnější obuvi. Trendy pro podzim 2022 vás nadchnou. In je pohodlí a funkčnost. Mrkněte, jaké se letos budou nosit kozačky, kotníkové boty a boty na sníh. Pro každou ženu máme spoustu tipů, ze kterých si vyberete. Využijte podzimního Black Friday a nakupte nejlepší boty za zlevněné ceny. Boty si můžete pořídit i na další sezóny, proto volte kvalitní materiály a prověřené značky.
Také vám někdo v polovině vaší dovolené začne připomínat, jak se vám to krátí a že už brzy půjdete do práce? Kdyby to někdo udělal, asi byste se pěkně naštvala. Ale připomínat dětem, že brzy skončí prázdniny, připadá mnoha dospělým normální. Přitom i děti si potřebují odpočinout a ne myslet na povinnosti, které je čekají. Mají se vůbec děti o prázdninách učit?

Nepřehlédněte

I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Ketogenní dieta nebo-li keto-dieta jak je s oblibou označovaná je v posledních letech velmi oblíbenou formou diety pro hubnutí. Televizní reklamy slibující nadstandardní úbytek na váze za krátkou dobu jsou velmi lákavé a zejména zarputilí dietáři tak tuto variantu velmi rádi vyzkouší. Málokdo z nich se pak ale zajímá o to, jak vlastně keto-dieta funguje a zda se jedná o udržitelný způsob stravování.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek